Hervormde Kerk Kerkwerve staat in de steigers „Brugzicht" krijgt ouderkommissie Middelburg gaat Nationale Synode van 1581 herdenken Bejaarden Burgh maakten jaarlijks uitstapje Na suksesvolle aktie STREEKNIEUWS Zeeuwse VVV opent kampeerinformatiecentrale Streng optreden tegen „vrij kampeerders" Het blijft 100 km „Hasjzaak van de eeuw Manifestatie op 11 juni 4 't Is geen monument, maar de Hervormde Kerk is beeldbepalend voor Kerk werve. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZfERIKZEE, 3-6. Op dc recentelijk gehouden gezamenlijke ouderavond in het nieuwe gebouw Brugzicht" aan de Scheldestraat (kinderdagver blijf en ouderendagverhlijf voor geestelijk gehandikaptcn) vormde de hoofdmoot het gesprek om te komen tot het oprichten van een ouderkom missie. Mevrouw Monster zette het nut van de taken van een dergelijke kommis sie uiteen, zij is direktrice van het dagverblijf ..De Zonnehof" te Spij- kenisse. Zij benadrukte onder meer het belang van een intensieve samen werking van ouders en leiding. Ouderparticipatie ..Ouderparticipatie Is in deze tijd op kleuter- en lagere scholen een vol ledig geïntergreerd begrip. Waarom dan niet in een voorziening als een dagverblijf?" vroeg mevrouw Monster 2ich af. Omdat de kerk niet op de monu mentenlijst voorkomt (hij dateert van na 1900) was er geen bijdrage te verwachten via Monumentenzorg, en daardoor evenmin van de provincie, het Prins Bernhardfonds en dergelij ke instanties. Beeld bepalend De kerk is echter beeldbepalend voor Kerkwerve, vandaar dat de ge meente Middenschouwen alle mede werking gaf en de raad unaniem tot een subsidie van 30.000,- besloot. Om dezelfde redenen leverden ook de akties van de Restauratiekommis sie forse bedragen op, niet alleen van aanhangers van de Hervormde Kerk, maar ook van andere kerkgenoot schappen en van de overige bevol king van Kerkwerve. De gemeenschap van Kerkwerve zorgde, o.a. door een inzameling van giften en een bazar, voor het belang rijke beginkapitaal: 35.000,-. De Generale Financiële Raad van de Hervormde kerk, die in Den Haag ze telt, schonk een bijdrage van 50.000,- en de gemeente Midden- schouwen stelde zich, naast het ver strekken van de subsidie, nog eens garant voor 15.000,-, hoewel het er naar uitziet dat dit geld niet zodig zal zijn. Twee maanden Zo droegen velen hun steentje bij om de kerk te behouden. Deze uit wendige restauratie zal een maand of twee in beslag nemen, zodat het ge vaar van verdere beschadigingen door regenwater dan geweken zal zijn. in de „Koebel" en hebben buitenge woon genoten. Klassen 1 tot en met 4 maakten een reis per autobus van de firma Van Oeveren, met als eerste reisdoel „De Efteling". Daarna werd een bezoek gebracht aan „Bosbad Hoeven". Alle leerlingen hebben veel plezier beleefd aan de jaarlijkse schoolreis, die zowel door de leer krachten als door de leden van de ou derkommissie werd begeleid. OOSTERLAND Vals alarm Dinsdag voormiddag 2 juni j.l., om streeks 10.30 uur werd de Duiveland- se brandweer gealarmeerd, dat er brand was uitgebroken op de boerde rij van de heer C. Stouten Cz., Ring weg 1. Op een vraag wie de man was die opbelde, deelde deze mee dat hij Stouten zelf was. Als altijd spoedden de mannen zich ijlings naar de gemelde plaats waar men bij aankomst nergens van wist. Zodoende kon men onverrichter zake weer naar de brandweerkazerne te rugkeren. Naar verluid moet dit op die dag op meer plaatsen zijn voorge komen dat men voor niets uitrukte. BRUINISSE Reisje zangvereniging De Christelijke gemengde zangve reniging „Laus Deo" uit Bruinisse had Valkenburg als eindpunt van haar jaarlijkse busreis. In Zanthoven was de eerste stop voor de koffie, waarna over de Leo- poldweg koers gezet werd naar Vaals, waar op het drielandenpunt een hapje werd gegeten. Via de schitterende mergelroute ging het naar Valkenburg waar enke le uren werd vertoefd. Op de terug reis werd de innerlijke mens ver sterkt in restaurant „de Koeiestal" in Dongen. Het 45 personen tellende gezelschap was om half tien weer thuis. De Hervoi-mde Kerk van Kerkwerve in de steigers, met beplankte ramen. Weinig fraai, maar voor korte tijd noodzakelijk wegens restauratiewerk zaamheden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) KERKWERVE, 3-6. De Hervormde Kerk in Kerkwer ve, middelpunt van het dorp, staat in de steigers. Het Bouwbedrijf Roggeband uit Zierikzee is begonnen met restauratiewerkzaamheden, die hoofdzakelijk de ver nieuwing van het dak inhouden. Het lekte aan alle kan ten, zodat het dringend nodig was, dat er iets aan werd gedaan, omdat anders ook het interieur schade zou oplo pen. Deze dringende werkzaamheden kosten 88.100,- plus btw. Als taken voor een ouderkommis- sle noemde zij o.a. het organiseren van aktlvlteitcn voor de pupillen en het verzorgen van een schoolkrant. Na de inleiding van mevrouw Monster was er gelegenheid tot dis- kussie, waarbij de op te richten ou derkommissie centraal stond. Het uiteindelijk resultaat was, het sa menstellen van een werkgroep, die een en ander voor gaat bereiden. Officiële opening Vervolgens werden nog twee be langrijke dagen besproken, de offi ciële opening van „Brugzicht" op 3 juli en de daarop volgende „Open Dag" op 8 juli. De zestig aanwezige ouders bezich tigden voorts het nieuw* gebouw, waarna de heer Van Beijswljk het of ficiële deel van de avond sloot, die enigszins feestelijk werd voortgezet ter ere van de nieuwe behuizing. BURGH, 4-6. De bejaarden van Burgh maakten dinsdag met een bus van reisburo van Oeveren hun jaar lijks uitstapje, dit keer naar Schip hol. Over de Brouwersdam en Flak- kee werd naar Oostvoorne gereden waar de koffie gereed stond. Van daar door het botlekgebied en Bene- luxtunnel naar Den Haag. SCHARENDIJKE De Schouwse Koerier Om ook buiten de dorpen van Mid denschouwen elke P.T.T.-klant bin nen redelijke afstand van zijn wo ning te kunnen helpen verscheen ruim een jaar geleden in deze regio een rijdend postkantoor. Aldus num mer vier van de Schouwse Koerier, het mededelingenblad van de ge meente Middenschouwen. Een volle dig schema van de route van het rij dend postkantoor wordt in het blad gemeld. Voorts aandacht voor het Rode Kruis-werk afdeling Schouwen- Westhoek. Vooral in de zomermaan den is er behoorlijk wat te doen in Scharendijke. Onder de titel „Brand in huis", zijn tien belangrijke punten opgenomen voor de zorg van een goe de brandpreventie. Verder in het blad: de burgerlijke stand, premies woningbouw, hondenbelasting en het nieuwe dorpshuis Ellemeet. BROUWERSHAVEN Oud papier De sportvereniging Brouwersha: ven haalt zaterdag 6 juni in Brou wershaven oud papier op. Voor tijd: zie agenda. DUIVELAND Verplaatsing buro Rijkspolitie De Postkommandant van de Rijkspolitie in Duiveland deelt me de, dat in verband met de komende verhuizing van de post (nieuwe be huizing), vanaf donderdag II juni, het adres van het Buro Rijkspolitie wordt: Deltastraat 2 te Nieuwer- kerk. Het oude adres Stationsstraat 6 komt dan te vervallen. Telefoon nummer van de nieuwe post is: 01114- 2185. De inwoners van Nieuwerkerk, Oosterland, Ouwerkerk en Sirjans- land, kunnen elke vrijdag (van 14.00 - 17.00 uur) op hot spreekuur terecht ten burele Deltastraat 2. NIEUWERKERK Zangvereniging verleende medewerking aan kerkdienst De christelijke gemengde zangve reniging „Een naam is onze Hope", o.l..v. mevrouw Willy Bik, werkte zondag mee aan een kerkdienst in de Nederlands Hervormde kerk te Brouwershaven. Voorganger tijdens deze dienst was ds. Van Nieuwen- huyze uit Brouwershaven. Omdat di- rigente Willy Bil het orgel bespeelde, dirigeerde mevrouw R. van den Dun- gen het koor. Verder werd medewer king verleent door een trompetist. Schoolreis Alle leerlingen van de school met de Bijbel uit Nieuwerkerk zijn dezer dagen met schoolreis geweest. De hoogste klassen (5 en 6) trokken per fiets naar Haamstede, ze „logeerde" ZIERIKZEE. Een beeld van de grote belangstelling, tijdens de buitenreceptie bij gelegenheid van het zilver jubileum van de Nutskleuterschool-leidster me vrouw AE. Korsten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) MIDDELBURG, 3-6. De provinciale Zeeuwse VW zal het komende week einde - Pinksteren - een kampeerinformatiecentrale openen langs rijksweg58, De invalsweg naar Midden-Zeeland en Zeeuws-Vlaanderen. Het informatiecentrum - een cara van bij het eerste benzinestation aan rijksweg 58 - zal alle weekeinden in juli geopend zijn. De VW hoopt volgend jaar een tweede informatiecentrale te kunnen openen aan de Grevelingendam. Dat is de tweede grote invalsweg naar Zee land. De oude Rijksweg naar Haarlem werd grotendeels gevolgd en diverse plaatsen uit de bloembollenwereld doorkruist. In Hillegom werd in restaurant Treslong de lunch ge bruikt. Met een lekker zonnetje werd naar Schiphol gereden, dat wel vreemd aandoet nu de bekende blau we KLM-bussen grotendeels zijn ver dwenen. Wel zag het gezelschap de nieuwe verbindingsmogelijkheid, de trein vlak bij Schiphol de tunnel in duiken. Op de promenade werd het altijd boeiende vliegverkeer beke ken. Er vertrokken veel vliegtuigen, doch inkomend viel het aantal tegen. Toch èen bijzonder geslaagde middag die werd vervolgd naar Reeuwijk waar wat werd gedronken. Terug in Renesse, in restaurant Rietnisse werd een uitstekend diner geserveerd en omstreeks 20.00 uur werd in Burgh het gezelschap opge wacht door de Kon. Muziekver. Witte van Haemstede die er lustig op los blies. In de bus had inmiddels de voorzit ter van het komité de heer H. Slager dankwoorden gesproken tot de me dewerkers, de begeleidsters en chauffeur. Hij deelde mede dat de fi nanciële zijde dit jaar minder gunstig was doch de reserves kunnen dit nog aan. Namens de deelnemers dankte de heer J. P. C. Boot het komité voor de reis en het voorbereidende werk, speciaal verricht door de familie Sla ger. BRUINISSE Oud papier Zaterdagochtend wordt weer oud papier opgehaald voor de Mbuma- zending. Gaarne gebundeld aan de weg zetten, waarvoor dank. Strip-o-theek De strip-o-theek zal maandag in verband met 2e Pinksterdag en de busreis van de soos niet doorgaan maar verplaatst worden naar dins dag 9 juni, zelfde tijd en plaats Jeugdsoos „De Pul" Tweede Pinksterdag organiseert jeugdsoos „De Pul" een busreis voor leden naar het pretpark „Walibi" bij Brussel. Vertrek 's ochtends vanaf het dorpshuis. Voor tijd: zie agenda. Drive-in en lichtshow Zaterdag 13 juni wordt in het De VW wil daarmee voorkomen dat de toeristen die de Pinsterdagen in Zeeland komen doorbrengen een ein deloze zoektocht moeten houden naar een plaatsje om een camping. Volgens VW-direkteur J. de Regt zullen grote aantallen Nederlanders en buitenlanders met de Pinkster dagen naar Zeeland komen. Met het informatiecentrum hoopt hij een goe de verdeling tot stand te kunnen bren gen van de kampeerders over de 130 campings - met in totaal 130.000 plaat sen -. Gelukte proef Vorig jaar is er een proef genomen met een informatiecentrale. Enquetes hebben uitgewezen dat die proef bui tengewoon goed is gevallen bij de kampeerders. Durps'uus van Bruinisse een drive-in show gehouden, kompleet met een volledige lichtshow. Deze drive-in show is een der betere drive-in shows van Zeeland. Ze wordt verzorgt door El Dorama. Presentator/D. J. Rob van Dal. Voor tijd: zie agenda. Gemeentegids Het gemeentebestuur van Bruinis se is er weer in geslaagd een stroom van nuttige informatie aan de bewo ners door te spelen met het huis-aan- huis verspreiden van de nieuwe Ge meentegids Bruinisse 1981, met dit maal op de voorpagina een foto van de oude handelsbeurs, verwoest door de oorlogshandelingen in 1940-1945. Loos alarm Dinsdag, kort voor het middaguur, is de vrijwillige brandweer uit moe ten rukken voor, wat later bleek, vals alarm. Leden Kerkgroep op reis Om half negen vertrokken zater dagmorgen de leden van de Jonge Kerkgroep van de Ned. Herv. Ge meente van Bruinisse met een volle bus richting Gouda, waar een rond leiding door de Sint Janskerk met z'n prachtige gebrandschilderde ramen op het programma stond, gevolgd door een wandeling door Gouda. In het „ooievaarsdorp" Oudewater (nest op het stadshuis) werd de Hek sen waag bezocht, waar men zich kon laten wegen. Iedereen dieniet te licht werd bevonden kreeg een certificaat van niet-heks-zijn. Via de Vlist ging het verder rich ting Schoonhoven, waar het klok kenmuseum werd bezocht en een kopje thee werd gedronken in restau rant „Lekzicht". Van hieruit werd de terugtocht aangevangen naar Bru waar het gezelschap om 19.00 uur ar riveerde. UTRECHT. Het Bureau voor Systeemontwikkeling/ Automation Technology (BSO/AT) in Utrecht gaal dc komende vier jaar program matuur ontwikkelen en produceren voor hel satellietcontrolecentrum van het European Space Agency (ESA).- DRIEBERGEN, 3-6. De politie in de Nederlandse kustplaatsen, waar het pinksterweekeinde aanzienlijke drukte wordt verwacht, zal streng optreden tegen mensen die hun tent of kampeerauto neerzetten buiten de daartoe bestemde officiële kampeer terreinen. Dat zegt een woordvoer der van de verkeerscentrale van de rijkspolitie in Driebergen woensdag. Het afgelopen weekeinde, dat eveneens voor zeer grote drukte zorg de aan de kust, zetten talloze kam peerders hun tent of auto neer op plaatsen waar dat verboden is. De helft van de „illegaal" staande toe risten kwam uit West-Duitsland. De politie zal via de kollega's daar waarschuwen tegen de gevolgen van „vrij-kamperen", aldus de woord voerder. DEN HAAG, 3-6. Minister Tuijn- man van Verkeer en Waterstaat vindt een' verhoging van de maximum snel heid op autowegen niet gewenst Dit schrijft de bewindsman in een brief aan de Staten-GeneraaL Een hogere limiet op autowegen zal, aldus de mi nister, de verkeersveiligheid negatief beïnvloeden. Bovendien ondermijnt verhoging van de maximum snelheid het energiebeleid van de overheid. De invoering van de limiet van 100 km/uur op de autosnelwegen (in 1973 onder de druk van de oliecrisis) schiep op de autosnelwegen een rustiger ver keersbeeld, doordat de verschillen tussen de gereden snelheden kleiner werden. AMSTERDAM. 3-6. De 32-jarige Mario S. heeft woensdag voor de rechtbank in Amsterdam drie jaar gevangenisstraf tegen zich horen ei sen wegens zijn aandeel in wat ooit door de officier van justitie „de hasj zaak van de eeuw" is genoemd. S.. die zichzelf bij de politie heeft ge meld om „schoon schip te maken", is de negende verdachte die in deze super-has jai laire is berecht. Tot dus ver verbleef hij, ongrijpbaar voor de Nederlandse justitie. op de Bahama's. Van 30 mei-21 juni 1581 werd te Middelburg door de Gereformeerde Kerk van de Nederlanden (nu Nederlandse Hervormde Kerk genaamd)cen nationa le synode gehouden, die in meerdere opzichten van betekenis was voor de ont wikkeling van het Gereformeerd protestantisme in ons land. Ter synode wa ren zowel gemeenten uit de Zuidelijke Nederlanden (het huidige België) als uit de Noordelijke Nederlanden vertegenwoordigd. Het ligt in de bedoeling van net co mité Herdenking Nationale Synode 1581, deze synode te herdenken don derdag 11 juni 1981 en daartoe een bijeenkomst te houden in de Koor kerk te Middelburg-Centrum. Tij dens deze bijeenkomst, waarvan de aanvang op 19.30 uur en het slot op ea. 21.30 uur gesteld is, hoopt Prof. dr. O. J. de Jong. hoogleraar in de kerkgeschiedenis, aan de Rijksuni versiteit te Utrecht, een rede te hou den. Het Middelburgs Kamerkoor verleent muzikale medewerking Tentoonstelling Na deze samenkomst is er gelegen heid. van ca 21.30-22 30 uur de synode-tenloonstelling in het naburi ge Rijksarchief in Zeeland te bezoe ken. Deze tentoonstelling zal eerder deze dag officieel geopend worden Voorts zal zij te benchtigcn zijn maandag tot en met vrijdag van 9.00- 17.00 uur en wel van vrijdag 12 juni tot en met vrijdag 28 augustus n.s., gesloten van 12 30-13.30 uur. Onder auspiciën van het Konink lijk ZeeuMt-sch Genootschap der We tenschappen zaJ in verband met deze herdenking een bundel opstellen en bronnenuitgaven worden uitgege ven. waarin naast de handelingen van de synode van 1581 ook gebeurte nissen en personen uit die tijd wor den belicht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 4