deurloo Hartelijke en drukke receptie voor zilveren kleuter-,,juf" A. E. Korsten Schetsplan panden Meelstraat gereed iton" van der Vet (Renesse) stopt zijn journalistieke loopbaan Bejaarden Kerkwerve hadden fijne dag ETALAGE AANRIJDING ee Neeltje Jans" zat li uur zonder stroom Een vrolijk buitengebeuren STREEKNIEUWS HALVE PRIJZEN! Een Opmerkelijk afscheid ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 2 juni 1981 Nr. 22921 3 ZIER1KZEE, 1-6. Na alle onstuimigheid in de natuur, leende de le juni zich voor een vrolijk, vreugdevol en ontspannen buitengebeuren dat zich voltrok op het speelterrein van de Nutskleuterschool, met als centrale figuur, mevrouw A. E. Korsten, de populaire kleuter leidster, die maandag in het zilver stak. Een kwart eeuw aan dezelfde school en altijd met zorg en aandacht voor de kleinsten, de „eerstejaars". Z1ER1KZEE. De zilveren jufmiddelpunt van een buitenreceptie, hier in gesprek met de oud-voorzitter van het schoolbestuur, de heer D. C. A. Lugt met echtgenote aanwezig op de .party". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Nicolaas Beets schreef ooit over het verguldavondje", maar te Zierikzee viel maandag stof te vangen voor een versierdagje", want buiten waren de vrolijke en veelkleurige merktekenen te noteren van het vreugdevolle feit van de dag. Erebogen, kransen, papieren slingers en hier en daar in het struik gewas - als konfetti - aangebrachte attributen, die visueel de feestvreugde verhoogden. Ditmaal ,,dus" een buitengebeu ren, want in school zou het te warm zijn geweest en de toeloop op de re ceptie was zo groot, dat de school aan de Baden Powellweg ook te klein zou zijn geweest. Die toeloop vormde klimax van een hele dag feestvieren op school, al lemaal om en voor de jarige „juf", die op de kop af maandag de school vijf en twintig jaar met voorbeeldige trouw heeft gediend. „Juf Annie" - zo begon de dag - werd 's morgens van huis opgehaald met een koetsje en op school barstte - in aanwezigheid van o.m. bestuur en Ouderkommissie - het feest los met versjes en presentjes, kleine intieme blijken van genegeneid, zoals ook de Nutsschool die kent. De hoofdleidster mevrouw M. Speelman zette haar jubilerende leidster in het zonnetje en ook de voorzitter van het schoolbestuur de heer H. van Dijke deed een feestduit in het zakje. Namens de Ouderkom missie sprak mevrouw M. van Geer. Receptie De receptie (buiten) evolueerde tot een soort oer-gezellige happening, die heel wat onverwachte ontmoetin gen opleverde: kollega's „van vroe ger", personeel van andere scholen, ouders van kinderen (van nu en toen), oud-bestuursleden, enfin „ie dereen" was er en de kleuters gingen rond met fris en „hapjens". Veel handjes werden geschud en „juf An nie" was er behoorlijk van onder de indruk. Aan het begin van de dag al had zij het programmaboekje aangeboden gekregen en was (ook al) koffie met KERKWERVE, 1-6. De jaarlijkse bejaardenreis in Kerkwerve, georga niseerd door het Oranjekomité, is weer een plezierige gebeurtenis ge weest. Slechts de traditionele verwelko ming bij terugkomst door een mu ziekgezelschap was er dit jaar niet bij. vanwege het slechte weer en het (ver)late tijdstip. De muziek uit Ou- werkerk was wel aanwezig en maak te toch nog een rondje door het dorp, maar moest vertrekken eer de be jaarden weer arriveerden op de Ring. De dag zelf verliep woensdag uit stekend. 's Ochtends vroeg vertrok het gezelschap richting Zevenbergen (voor de koffie) en richting Breda, van waar een hostess van de VVV de verdere dag voor de begeleiding zorg de. In Gilze werd een bomen- en plan- tenkwekerij bezocht (plus het een en ander gekocht), waarbij een leerzame uitleg over de gang van zaken werd gegeven. Bij een bezoek aan Brabant behoort uiteraard een Brabantse kof fietafel, die werd genuttigd in Baarle-Nassau. In dezelfde plaats kon worden „gebowld" en gewin keld. Tevens werden daar mooie kristallen en mineralen bezichtigd en gekocht in de „Woestijnroos". Hierna werd de hostess in Breda te ruggebracht en vervolgde men de reis naar Rijsbergen, waar in restau rant „Napoleon" het diner werd ge bruikt. Door de drukte op de wegen nam de terugreis nogal wat tijd in beslag. gebak geoffreerd eii werden spelle tjes gedaan. Tijdens de middagpauze reed een bus van de fa. Van Oeveren voor en werden, de jubilaresse, personeel en kleuters naar „De Witte Raaf" ver voerd, waar gezellig werd getafeld. In de middaguren trad de Rotterdam se clown „Woudy" op en trakteerde harerzijds de jubilerende „juf" „haar" leerlingen op ijs en iedereen kreeg ook een herinneringsbeker. „Woorden schieten tekort", zei ze er zelf van toen de stroom felicitan- ten op gang kwam en zij, charmant middelpunt van het gebeuren, het al les maar blij en dankbaar over zich heen liet komen. Gewaardeerde gasten op deze dag het oud-hoofd mevrouw N. Brouwer- Steur (20 jaar werkte zij samen met de jubilaresse) en de oud-voorzitter van het bestuur, de heer D. C. A. Lugt, met echtgenote aanwezig tij dens de hartelijke en spontane recep tie. Koncert Middelburg De organist Bram Beekman bespeelt op 9 juni het orgel van de Nieuwe Kerk te Middelburg. De kon- certgever brengt werken van: J. S. Bach, N. de Grigny, M. Duruflé en L. Vierne (20.00 uur.). Provinciale kommissie Milieubeheer Op vrijdag 5 juni vindt in het Pro vinciehuis te Middelburg, een verga dering plaats van de Kommissie van Advies en Bijstand voor het Milieu beheer (14.00 uur). Twee keer brand tijdens onweersbui van vanochtend Vanochtend, tijdens de onweers bui, die gepaard ging met een in ktzwarte, nachtelijk aandoende lucht, is twee maal brand uitgebro ken door blikseminslag. Het betrof twee boerenschuren, de ene aan de Ringweg te Oosterland en de tweede aan de Zuidwelleweke te Noordwelle. In beide gevallen is de brandweer gealarmeerd ZIERIKZEE Auto tegen etalageruiten Van de kledingzaken van Buy se en Deurloo aan de Mol zijn zondag avond twee etalageruiten stukgere den door een automobilist, die de macht over het stuur verloor. Bejaarden op reis De Algemene bond van Bejaarden organiseerde vandaag'een vaartocht met ouderen naar Veere. De passa giers moeten de bui van hedenmor gen hebben meegemaakt, hetgeen in vloed kan hebben gehad op dit vaar- reisje. Expositie 20 jaar „Amnesty" Ter gelegenheid van het twintig ja rig bestaan van Amnesty Internatio nal, een organisatie die zich in zet voor de rechten van de mens, organi seert de Werkgroep Schouwen-Dui- veland van Amnesty een tentoonstel ling in het Gravensteen te Zierikzee. De expositie is geopend van dins dag 9 tot en met zaterdag 13 juni en verder ook donderdag- en zaterda gochtend. „Twintig jaar Amnesty" wordt via foto's, affiches en kollages in beeld gebracht. Verder richt de Werkgroep tijdens deze tentoonstelling een stand in waar allerlei informatie over deze or ganisatie te verkrijgen is. Ook ko men daar de serie kaarten, ontwor pen door Zierikzeeënaren R. Pos en H. A. de Looff, ten bate van Am nesty, worden gekocht. BURGH/HAAMSTEDE Laatste klaverjasavond in het „Grote Zwijn" Vrijdagavond 5 juni wordt in het „Grote Zwijn" te Burgh/Haamstede de laatste klaverjasavond van het seizoen gehouden. Deze avond is voor alle belangstellenden toegankelijk. Op vrijdag 4 september hoopt men met het nieuwe klaverjasseizoen te starten. NOORDWELLE Algemene ledenvergadering Dorpsgemeenschap Heden (dinsdag 2 juni) houdt de Dorpsgemeenschap Noordwelle haar algemene ledenvergadering. Velen worden verwacht in het nieuwe dorpshuis om 19.30 uur; niet alleen om de ledenvergadering bij te wo nen, maar ook om daarna nog een prijsje weg te slepen bij de bingo. Alvorens er gespeeld zal worden, zal eerst de agenda afgewerkt dienen te worden. De sekretaris van de Dorpsgemeenschap heeft zijn huis werk in ieder geval goed gedaan en het een en ander op een rijtje en op een lijstje gezet: Agenda; 1. Opening en mededelin gen; 2. Vtrslag van de algemene le denvergadering op 22 mei 1980; 3. Fi nancieel verslag van de penning meester en verslag kaskommissie; 4. Verslag van de aktiviteiten in de ver streken periode; 5. Bestuursverkie zing; 6. Benoeming leden kaskom missie; 7. Vaststelling bijdrage leden en donateurs voor 1981; 8. Program ma voor het verenigingsjaar 1981- 1982; 9. Rondvraag en sluiting. Bij punt 5 de bestuursverkiezing komen tvjee „ouwe getrouwen" voor het voetlcht. De heer W. Lokker is aftredend maar herkiesbaar. Me vrouw J. M. Jonker-van Dongen legt echter nk jarenlange dienst het „Dorpsgemeenschapsbestuursbijl- tje" er bijneer. Voor haar zal dus een nieuw gez:cht achter de tafel oplaats- nemen. Dinsdag juni 1981 om 19.30 uur in het nieuwe dorpshuis aan de Smids- weg te Noordwelle. 1 SCHAREHDIJKE Geslaag Advertentie l.v.m aanrijding van'de linker etalage worden alle artikelen uit en rondom deze etalage, nu aangeboden voor Het betreft vele zomerartikelen, zoals: jacks, shirts, broeken, enz. Mol 5-7 Zierikzee Tel. (01110) 2890 Publieke werken ZIERIKZEE, 2-6. De kommissie publieke werken heeft zich maandagmid dag in het stadhuis van Zierikzee, na een korte uitleg van architekt B.V. van den Bergh, positief uitgesproken over één van de schetsen van de restauratie van de panden in de Meelstraat. Onze oijd-dorpsgenote meh. Anja van de Wege slaagde een dezer dagen aan de Unversiteit te Leiden als doc- toranda ir de psychologie. Deze panden zullen, waarschijnlijk in de verre toekomst, ingericht wor den als streekarchief-bewaarplaats. De kosten voor deze restauratie wor den geschat op vier miljoen. NIEUWERKERK Heropening „Ons Dorpshuis" Na een grondige verbouwing, zal op donderdag 11 juni „Ons Dorps huis" te Nieuwerkerk weer in ge bruik worden genomen. Gelijktijdig zal ook het nieuwe postbureau van de Rijkspolitie - on der hetzelfde dak als het dorpshuis - officieel worden geopend. Het bu reau van politie wordt geopend door burgemeester J. van Bommel van Duiveland. Westérschouwen 11 TIR! SCHOUWEN, 31-5. Het „Neeltje Jans" heeft •nd, tijdens de hevige on een uur zonder stroom ge- WES' werkeilai zondaga\j>i weersbui zeten. De blik em sloeg op drie plaatsen in de energ ^centrale van Rijkswater staat die iet gehele werkeiland van stroom vc irziet en totaal stilvieL Een beetje vromd was, dat de bliksemaf leider onlsschadigd bleef en er geen verdere s:hade te konstateren was, maar daanaar wordt uiteraard nog een ondenoek ingesteld. Rijkswaterstaat, Dosbouw en het bedrijf Dirnf (dat de centrale bouwde en runt) zip er op ingericht om derge lijke moeiljkheden zo snel mogelijk het hoofdlte bieden, aldus vertelde Tjeerd Gps, de diitekteur van het energiebe|rijf(je). Er werd groot alarm gegeven en bin nen een uur werkte de centrale weer op volle toeren. Het is ook nodig dat zoiets snel kan gebeuren, omdat ook de bronbemaling rond de bouwputten in dergelijke omstandigheden stilvalt Men heeft drie tot vier uur speling, voordat er water-problemen rijzen. Het was nog niet eerder voorgekomen, dat de centrale totaal stilvieL Infocentrum Ook het informatiecentrum zat ui teraard zonder stroom, maar de laatste bezoekers waren juist van de brug het werkeiland af. Ted Sluyter van het Infocentrum was nog aanwezig en schatte dat op bepaalde ogenblikken zeker windkracht 11 kon worden ge meten. Het centrum bleef keurig over- eind In het plan is een archiefbewaar plaats opgenomen met een capaciteit van 1100 strekkende meter, die op de begane grond is gesitueerd. Het ge heel omvat 6 panden van verschillen de hoogte en breedte. Omdat niet ie dere gemeente op Schouwen-Duive- land aan een nieuw archief toe is, is ook in deze schets rekening gehouden met deelname van enkele gemeenten. Het geheel zal aan Monumentenzorg worden voorgelegd. Verder blijft na tuurlijk de vraag bestaan of voor de ze restauratie-plannen een subsidie verkrijgbaar is en ook of er mis schien andere kapitaalswerken in Zierikzee een grotere prioriteit ver dienen. De openingsplechtigheid van „Ons Dorpshuis" wordt verricht door de dames: mevr. A. F. van de Zande- Vleugels Schutter en mevrouw A. C. Hoogendoorn-Herfkens. Auto in sloot Door onbekende oorzaak is in de nacht van zondag op maandag op Rijksweg 18 ter hoogte van Nieuwer kerk een auto in de sloot geraakt. Bestuurder G. J. T. uit Middelburg kwam met zijn auto in de berm te recht, trachtte nog te korrigeren, maar kwam toch met de kop van de auto in de sloot terecht. Van de drie inzittenden liep niemand verwondin gen op. BRUINISSE Noodweer Zondagavond, even na zes uur, brak boven Bru een noodweer los, waarvan zelfs de oudere inwoners zeiden dat ze dat nog nooit hadden meegemaakt. Terwijl het licht van de bliksem niet van de lucht was, regende en ha gelde het zo hevig dat de riolering het water niet kon verwerken en tiental len straten blank kwamen te staan. 20 minuten duurde dit noodweer, toen klaarde het weer op en werden de straten in beslag genomen door de jeugd die deze Venetië-achtige aan blik best kon waarderen. RENESSE, 1-6. De vermaarde „columnist" A. C. W. van der Vet - „onder ons" - Anton van der Vet, ex-hoofd- redakteir van het „Algemeen Dagblad", heeft per 1 juni de schrijfmachine aan de wilgen gehangen en ging, met, iets vervroegd, pensioen. Van der Vt behoort tot de klasse na-oorïogsc journalisten, die opmerkelijk furore hebban gemaakt. Hij heeft het tranendal van de journalistiek gekend, maar ook - Kaande op de lichtomspecldc heuveltoppen van dc journalistieke krcativitcit- veel en opmerkelijks aan dc horizon gezien. ZIERIKZEF. Een plaatje van de Noordhavenpoort en witte brug uit de negentiger jaren van de vorige eeuw. en eender", het i* al eerder gezegd. Ook deze plaat bewijst het. Anders Hij houdtbet nu voorgezien. Moge lijk heeft dfidirektie van het „A.D." „onze Renefier scribent" wel een af scheidsfeestje aangeboden, maar An ton voelde neer vooreen „adieu" in de stijl van bet mótier. Het is cin laatste: „Op langer zicht", gewtrden de titel van de co lumn, die htm grote bekendheid gaf en waarmede hij vrij regelmatig in het „A.D." paradeerde. Die „laatfe" is keurig in druk- /orm als aptrt boekje verschenen en Van der Vetlcgt er rijn journalistic- .<e geloofsbcljdenis in af, die hem de ;aren door stiwde en inspireerde. Zwanenzang Veel leuke/dan overvloedig uit het loekje te citéren is het streven om .het te pakken te krijgen" en dat is (oenbaar, na een verwijzing onzer- rijds naar het.,A.D." van vrijdag jl.. vaarin de zwanenzang van Van der ret (ook) staat afgedrukt. Genoeg optimisme bij deze journa list om met het nodige vertrouwen verder te kunnen leven, maar het vermogen tot relativeren heeft Van der Vet in een schrijvend leven, tot in dc hoogste perfektie ontwikkeld, ge tuige zijn slotopmerking in „Op lan ger zicht": „Wij werden voor ons ko men niet gemist. Na ons vertrek zal het niet anders wezen". Het lijkt ons een hchartcnswaardi- ge les voor velen, die het zo druk met zichzelf hebben dat zij „de ander" soms vergeten. Niet alzo bij .Anton", die intussen niet alle bezigheden van zich af schuift. Zo is hij - zo loopt er een lijnt je „naar ons" - gewaardeerde kom- missaris van de Drukkerij Laken- man Ochtman B.V. en in die hoeda nigheid heeft hij uiteraard ook wel eens te maken met de „Z.N.", een lili- putter. in vergelijking met de krant, die hij zoveel jaren diende, maar we herinneren ons de straf beleden uit spraak van wijlen Zeelands kommis- saris jhr mr. A. F. C. de Casembroot: „de kleineren horen er heel nadruk kelijk bij". De wereld was feitelijk het werk terrein van Anton van der Vet, maar stilte en het goede schrijf sfeertje vond hij te Renesse. Ook zo'n keus, die zijn relativerend vermogen il lustreerde. evenals zijn belangstel ling voor dorp en regio, want een „splendid isolation" was en is niets voor deze opmerkelijke kranten- schrijver. die regionaal gezien „een van ons" werd en dat kan niet van ie dere immigrant wc.den gezegd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3