Fanfare St. Juttemis speelt op de toren in Ouwerkerk NIEUWE OPBOUWWERKER EIS BIJ VOORTBESTAAN f/ I ~L DE ZIERIKZEESCHE COURANT Braderie in de Ring Hongerstaker in Israël Nieuwe munten PLO-man gedood in Brussel Koningin en prins openden de nieuwe Schiphollijn Stichting Samenlevingsopbouw beslist: Lijk gevonden Wreed El Salvador Brand te Vlissingen USLiC Zl ER IKZEESCH E NIEUWSBODE reoakTie, administratie en bezorging Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling t 24,95, per jaar 1 95,15. Losse nummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 4,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 BTW. Dinsdag 2 juni 1981 137ste jaargang Nr. 22921 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) ■MHHI In dit nummer: Zilveren jubilaresse aan Nutskleuterschool Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. OUWERKERK, 2-6. Zaterdagavond 6 juni zal de toren klok op Ouwerkerk, nadat hij de bevolking van het tijdstip van acht uur op de hoogte heeft gebracht, door gaan met slaan. Dat betekent het begin van een konsert van „Fanfare St. Juttemis", getiteld: „300 uren". De afstand tussen de slagen is be palend voor de snelheid van de mu ziek en de toonhoogte van de klok is de grondtoon voor de kompositie. De toren van Ouwerkerk bleek prima te voldoen aan de eisen voor het te ge ven van dit unieke torenkonsert. BONN. De voorzitter van de West- duitse SPD, Willy Brandt, zal op uit nodiging van de Russische president Leonid Brezjnjev, van 30 juni tot 2 ju li een bezoek aan Moskou brengen. Na dit muzikale gebeuren op fikse hoogte, vindt nog een optreden plaats op de muziektent. Overigens is „Fanfare St. Juttemis" geen echte fanfare. De instrumenten bestaan uit: sopraan sax, doedelzak, alt sax, tenor sax, bariton sax, euphonium, trombone, slagwerk, accordeon bei tels, tamboerijn en bekkens. Ook het repertoire van St. Juttemis gaat niet zozeer de fanfare-richting uit. ,Mini-Duivelanddag" Het optreden van dit muziekgezel schap in Ouwerkerk vindt plaats on der auspiciën van de V.V.V. Duive- land en vormt de afsluiting van de TEL AVIV, 1-6. De Israëlische kunstschilder Andrej Kilschinkski is maandag voor het Westduitse ambas sadegebouw in Tel Aviv aan een hon gerstaking begonnen. Naar een woordvoerder van de ambassade meedeelde, heeft de 44 jaar oude, in Polen geboren Kilschikski in een brief het onmiddellijk verbod op neonazistische aktiviteiten in de 1 flOO Bondsrepubliek ge-eist. Als daaraan in l"oZ met wordt voldaan dient Israel de banden met West-Duitsland te ver breken. DEN HAAG. De moord op de PLO- vertegenwoordiger in Brussel Nairn Khader vervult minister Van der Klaauw van buitenlandse zaken met afschuw, zoals iedere moord. Dit heeft de minister in Den Haag laten weten. „mini-Duivelanddag", die zaterdag 6 juni in Ouwerkerk plaatsvindt. De „echte" Duivelanddag wordt op za terdag 27 juni in Nieuwerkerk en Oosterland gehouden. Reden om de aktiviteiten - in vergelijking met vo rig jaar te splitsen, was voorname lijk de klacht, dat de veelheid aan evenementen in de vier kernen, kon- kurrerend op elkaar werkten. V.V.V.-bestuurslid de heer A. P. Provoost moet erkennen, dat het hui dige programma van een wat lager niveau is dan vorig jaar. Dit moet toegeschreven worden aan het ver trek uit het bestuur van enkele aktie- ve en deskundige leden. „Met een bestuur van vijf mensen, zet je echt niet zoveel op touw", aldus de heer Provoost. Desalniettemin belooft de braderie op de Ring in Ouwerkerk zaterdag een vrolijk evenement te worden. Er wordt aan meegewerkt door de mid denstand van Ouwerkerk en Nieu werkerk. Speciale kramen Verder zijn er enkele speciale kra men: Roemeense folklore, wolspin nerij, foliegraveren, mineralen, T- shirt bedrukken, zelf maken van hoe den en shawls, antiek, boetiekkle- ding, glasgraveren, bijenkuituur, le derwaren. Voor de kinderen zal er een specia le draaimolen staan opgsteld en ook zal er een stand met suikerspin.zij». Op de toren in Ouwerkerk speelt Fanfare St. Juttemiszaterdagavond het konsert „300 uren", een kompositie van Dies le Due. (Foto: Zierikzeescbe Nieuwsbode) BRUSSEL, 1-6. De vertegenwoor diger van de Palestijnse Bevrijdings organisatie PLO in Brussel, Nairn Khader, is maandagmorgen in de Bel gische hoofdstad door onbekenden beschoten. Volgens het persbureau Belga is Khader geraakt door vijf scho ten. Uit politiebronnen in Brussel is vernomen dat de Palestijnse vertegen woordiger als gevolg van de aanslag is overleden. DEN HAAG, 1-6. In januari 1982 zullen nieuwe stuivers, dubbeltjes, kwartjes, guldens en rijksdaalders met de beeldenaar van koningin Bea trix in grote aantallen in omloop worden gebracht. Dit heeft het mi nisterie van financiën maandag me degedeeld. De nieuwe munten zijn ontworpen door B. Ninaber van Eyben. Staats- sekretaris Van Amelsvoort van fi nanciën heeft voor het ontwerp van deze kunstenaar gekozen op advies van de „kommissie op de beeldenaar", die hij in oktober 1980 had ingesteld. Uit de door acht kunstenaars ingeleverde ontwerpen is dat van J. Drupsteen als tweede ge kozen. Dit tweede ontwerp heeft een reservefunktie en zal worden ge bruikt als het eerstgekozen ontwerp, dat van Ninaber van Eyben, door on voorziene omstandigheden niet kan worden gebruikt. In het najaar van 1981 zal met het slaan van de nieuwe munten worden begonnen. SCHIPHOL, 1-6. Koningin Beatrix en prins Claus hebben maandagmiddag de Schiphollijn officieel geopend. Zondag is deze nieuwe NS-dienst tussen het nieuwe station Amsterdam-RAI en Rotterdam en Den Haag, die tevens de luchthaven Schiphol een aansluiting op het landelijk spoorwegnet geeft, van start gegaan. Het koninklijk paar stapte rond het middaguur op Den Haag centraal station in een feestelijk versierde trein, waarmee de rit naar het eind punt Amsterdam-RAI werd ge maakt. Op de tussenstations Leiden, Nieuw-Vennep en Hoofddorp werden de koninklijke gasten verwelkomd met muziek en bloemen. In aanwe zigheid van velen uit de Nederlandse luchtvaartwereld onthulden konin gin en prins vervolgens in de hal van het NS-station op Schiphol een pla quette. Bijzondere gasten De KLM had voor deze gelegenheid een aantal vertegenwoordigers van in de wereld bekende transportsyste men, zoals een buschauffeur van een Londense dubbeldekker, een aapjes koetsier uit Wenen en een tram bestuurder van de Cablecar uit San Francisco uitgenodigd. Allen werden aan het koninklijk paar voorgesteld en maakten later de feestelijke ril naar Amsterdam-RAI mee. Het treinverkeer via Schiphol werd gedurende de koninklijke rit stilgelegd. De passagiers werden met bussen vervoerd. LAUSANNE. Acht leden van de opera van Boekarest zouden de afge lopen week in Lausanne naar het Westen zijn overgelopen en in Zwit serland politiek asiel hebben aange vraagd. dat heeft Zwitserse televisie gemeld. KABBELAARSBANK. Pa nog vol onzekerheden op en rond de zeilplank, poogt toch zijn belangstellend kroost de geheimen van dit ,,inne" waterver voermiddel bij te brengen, onder het motto: „jong geleerd (Foto. Zierikzeesche Nieuwsbode) NOORDWELLE, 1-6. De vervulling van de huidige va- kature voor een opbouwwerker is bepalend voor het voortbestaan van de Stichting Samenlevingsopbouw op Schouwen-Duiveland. Het bestuur zet nog(niaals) enkele argumenten op een rijtje en gaat verder met de procedu re van de opbouwwerker en met het werk van de Stich ting en zal dit binnenkort in een brief aan de vereniging van B.W. en S. kenbaar maken. Meester, vertegenwoordiger voor de vereniging van B, W en S duidelijk. De gemeenten moeten met minder geld meer gaan betalen cn daardoor moeten enkele „gcldtrekkers" afval len. Dc vergadering maakte kenbaar zich erg genomen te voelen als om de ze reden de Stichting zou worden op gedoekt cn met name de heer J. Ei kelboom vond hel beleid van dc vere niging van B, W cn S niel juist. Naar zijn mening had de vereni ging ai eerder dit standpunt naar vo ren moeten brengen en niet eerst in moeten stemmen met de wijziging in het huishoudelijk reglement Gediskussieerd werd nog over de vraag of de opbouwwerker nu wel of niet tussen de gemeente en de bevol king instaat. De heer P. M. van den Aarsen van de vereniging van B. W en S zei dat de weg van de burger naar de gemeente goed en kort moet zijn en dat alles wal daartussen ligt de weg verlengt Hij tekende daar mee aan dat niet alleen de financiële kant van de zaak reden tot het nega tieve besluit van de kolleges is Dat werd maandagavond besloten tijdens een vergadering van de Stich ting Samenlevingsophouw in Noord- wellc, waar moest worden beslist wat er staat te gebeuren met het wel cn wee van dc Stichting, nu de kolle ges van b. en w. op Schouwen- Duiveland er niet voor voelen dc va- kature op te laten vullen, na het ver trek van dc heer D. Doeswijk. Ondanks deze negatieve reaktie van de kolleges wil hot bestuur dus toch doorgaan, maar alleen indien de vakature wordt ingevuld. Komt er geen opbouwwerker, dan is er ook geen Stichting meer* want voorzit ter, mevrouw C. J. Geluk zei dat het Kleine Kernen Projekt ëën van do grootste zaken is, waar de Stichting zich momenteel mee bezig houdt en dat ze niets voelt voor oen instand houding op papier van de Stichting, alleen om het Kleine Kernen Projekt af te sluiten. Financiën Het probleem 2it aan de financiële kant, zo maakte de hoer Th H. de Uit dc vergadering kwam daarop dc opmerking naar voren dat dc op bouwwerker niet tussen gemeente en burger staat, maar dat hij cr juist is om dc mensen te helpen. Dc heer Van den Aarsen konkludccrdc daaruit dat de gemeente tekort zou schieten cn voorzitter mevrouw Geluk zei dat de weg naar de gemeente geen over heersend onderdeel van de Stichting Samenlevingsopbouw vormt, maar slechts een onderdeel is. De vergadering had er overigens niet veel hoop op. dat de gemeentera den het niel eens zullen zijn met hun kolleges cn vrezen dat dc zes raden zich ook tegen de vervulling van de vakature zullen uitspreken. Middeschouwen Dc raad van Middeschouwen heeft inmiddels (in de gemeenteraad op dins dag 26 mei, rod.j een uitspraak gedaan en is van mening dat voorlo pig een afwachtende houding moet worden aangenomen. Het komt er dus min of meer op neer dat de ge meente Middcnschouwen af wil wachten of er over bepaalde tijd nog steeds werk voor de opbouwwerker zal zijn. Dit betreft een afwijkend stand punt van de vereniging van B. W en S, die de Stichting bijna unaniem heeft verzocht de vakature van de op houwwerker niet te vervullen. De Stichting w acht nu eerst de besluiten van de gemeenteraden op Schouwen- Duiveland af en zal daarna beslissen wat er gaat geheuren. Zouden de mensen alleen spre ken over wat zij begrijpen, dan zou er een grote stilte ont staan. Einstein WA> Wh PE 8IJ.T Verwachting tot woensdagavond: Koeler Zonnige perioden, maar ook enkele buien. Vannacht hier en daar mist en minimumtemperatuur omstreeks 12 graden; middagtemperatuur van 17 graden aan zee tot 23 graden in het binnenland. Matige wind, draaiend van oost naar zuidwest. ZON- EN MAANSTANDEN 3 juni Zon op 5.23, onder 21.53 Maan op 6.32, onder 22.58 4 juni Zon op 5.23, onder 21.54 Maan op 7.26, onder 23.59 Eerste Kwartier: 9 juni (13.33) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 3 juni 4.43 16.46 10.11 22.36 4 juni 5.29 17.20 10.55 23.23 Springtij: 4 juni HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 2-6. Het K.N.M.I. deelt mede: Het is vandaag, dinsdag, op nieuw een warme dag geworden. De temperaturen bereikten vanmiddag in het binnenland waarden die ruim schoots boven de 25 graden lagen. In de loop van de middag bereikte een onweersstoring het zuidwesten van ons land. Deze storing zal gedurende de nacht van dinsdag op woensdag naar het noordoosten trekken. Woensdag stroomt dan aanmerke lijk koelere lucht naar ons land. Deze lucht laat geen hogere middagtempe- raturen toe dan zo'n graad of acht tien. Het is daarbij wisselend be wolkt met af en toe een bui. Het ziet er naar uit, dat dit wisselvallige weertype in ieder geval ook geduren de de rest van de week zal voortdu- APELDOORN, 1-6. De politie van Apeldoorn heeft maandag in de keu ken van een woning in die plaats het stoffelijk overschot gevonden van de 68-jarige J. N. De man heeft vermoe delijk een maand dood in zijn huis gelegen, want het lichaam verkeerde in verre staat van ontbinding, aldus de politie. De GG en GD moest de wo ning ontsmetten. Buurtbewoners hadden de politie gewaarschuwd, omdat zij N. al enke le weken niet hadden gezien. Volgens de politie is hij een natuurlijke dood gestorven. SAN SALVADOR, 1-6. Afgelopen maandag zijn op verschillende plaat sen in El Salvador minstens 25 lijken gevonden. De lijken droegen sporen van marteling en kogelwonden. iVaalf lijken werden aangetroffen in San Salvador en omgeving, de overigen in Santa Ana (tweede stad van het land) en San Miguel Sinds 1 januari 1980 zijn in El Salvador al ruim 22.000 mensen om het leven gekomen als gevolg van poli tiek geweld. VLISSINGEN, 2-6. In het hoofdkan toor van Hoechst Holland NV in Vlis singen Oost is in de nacht van maandag op dinsdag een felle uitslaande brand ontdekl Brandweerkorpsen van Vlis singen, Middelburg en Borssele en de bedrijfsbrandweren van bedrijven in de omgeving werden bij de bestrijding van de brand ingezet De oorzaak van de brand is nog niet bekend.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1