H®"M c Rekreanten in opstand tegen beleid „Aquadelta" Onweer zorgde voor grote files op de Zeelandroute Ruime opbrengst bij drukke braderie annex rommelmarkt DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gemeente gaat bemiddelen Hervormde gemeente Renesse Personeel gaat door President Rahman Bangladesj vermoord Politieagent doodgeschoten in Noord-Ierland WA> ffih Pt ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 1 juni 1981 137ste jaar gang Nr. 22920 WAARIN OPGENOMEN REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 29,70, per jaar 112,20. Losse nummers 60 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. (1797 - 1889) In dit nummer: Opmerkelijk predikantenofscheid Brouwershaven BRUINISSE, 29-5. „Het zou een prachtig park worden, Het mooiste caravanpark van Nederland. Ieder een ei- .gen koopkaveltje met daarop een standaard type cara van omdat dit het aanzien van het park en zodoende ook de waarde van de kavels zou verhogen. Het pakt echter allemaal anders uit. We kunnen geen kant meer op" al dus een aantal eigenaren van een stukje grond op cara vanpark „Onze Hoeve" van rekreatiepark „Aquadelta" te Bruinisse. Problemen zijn gerezen toen Aqua delta, in strijd met de opzet van het park (n.l. de kooptoe2egging) en ook in strijd met de wettelijke voor schriften, toercaravans plaatste op een terrein dat eigenlijk bestemd is voor stacaravans. Deze caravans kunnen worden ge huurd en dat botst tegen de ideeën van kopers van zo'n kavel. .Omdat wij eigenaren zijn van een stukje grond, voelen wij ons meer betrok ken bij „Onze Hoeve" dan een wille keurige huurder. Destijds wilde Aquadelta zelfs ons beroep weten en ons inkomen voordat wij een kavel grond „mochten" kopen. Nu ligt dat anders. De ekonomie ziet er niet meer zo rooskleurig uit en dat houdt wat „Onze Hoeve" betreft in dat Jan en alleman op het park worden toe gelaten. Ze zijn plotseling niet meer zo kritisch nu het minder goed gaat". Grootste bezwaar Het grootste bezwaar is echter dat .Aquadelta geen toestemming heeft 'van dé gemeente toercaravans op het sta-gebied te plaatsen. De gemeente inmiddels heeft Aquadelta een brief geschreven waarin wordt verzocht de toercaravans voor 2 juni a.s. te ver wijderen, maar de eigenaren ver wachten dat Aquadelta hier niet op zal ingaan, omdat vorige week - toen had Aquadelta deze brief al ontvan gen - weereen aantal toercaravans op het sta-gebied werden geplaatst. Het probleem is echter niet zo een voudig. Ter verduidelijking: cara vanpark „Onze Hoeve" maakt deel uit van een groter projekt bestaande uit drie bungalowparken - „De Tong" - „De Kreek" en „Hooger- werf". Het geheel is opgezet door een projektontwikkelaar, een B.V. van Wilma uit Weert. De kavels van het caravanpark zijn vanaf 1976 te koop aangeboden voor prijzen rond de f 22.000.— -f 24.000,—. De verkoop loopt echjter niet als verwacht. Van de 269 kavels zijn er inmiddels 115 verkocht. Iede re koper is met één stem lid van de vereniging van eigenaren. De reste rende kavels zijn nog steeds eigen dom van Wilma, mocht het op een stemming omtrent een bepaald voor stel aankomen, dan is Wilma voorlo pig nog altijd in de meerderheid. Algemene ledenvergadering Dit bleek vorige week tijdens een algemene ledenvergadering van „Onze Hoeve" nog eens overduide lijk. Voorzitter van deze vereniging stelde de leden voor Rekreatiepro- jekt met driehonderd gulden te be- .boeten voor iedere dag dat zij, wat betreft die toercaravan op sta- gebied, in overtreding is. De stem ming was duidelijk. Alle eigenaren stemden voor, behalve de vertegen woordiger van het Rekreatieprojekt - die ruimschoots in de meerderheid was - en zodoende werd het voorstel verworpen. En nog iets: jaarlijks betalen de ei genaren van een kavel een bedrag aan een stichting die de paden, wa terweg**^ en enkele gemeenschappe lijke voorzieningen (zoals zwembad etc.) beheert en onderhoudt. Dit be treft dus onkosten die worden ge maakt ten behoeve van het gehele park. In deze stichting hebben zitting: de gemeente Bruinisse, Wilma en diver se parken. In deze stichting is onlangs een voorstel aangenomen - het caravan park stemde tegen - die ertoe leidt dat deze jaarlijkse bijdrage aan de stichting met 300 wordt verhoogd. Akties Kortom: de kavel-eigenaren zijn ontevreden en hebben plannen door aktiés - voorlopig blijft dat via publi- katies - de toestand te wijzigen. Op initiatief van caravan-eigenaren A. van Dam en A. Rijnbeek werd een be langengroep van gedupeerde kopers in het leven geroepen die hoopt in sa menwerking met gemeente en Aqua delta een oplossing te vinden voor de gerezen problemen. Wethouder W. F. M. Vonk liet maandagochtend weten dat de ge meente een bemiddelingsfunktie op zich neemt. „Voorlopig moet deze zaak gesust worden. Beide partijen - zowel Aquadelta als de rekreanten - hebben ons aanbod tot bemiddelen met beide handen aangegrepen. Door middel van zakelijke gesprekken hopen we deze kwestie op te lossen. Dat betekent tevens dat we ons voorstel de caravans voor 2 juni te verplaatsen - voorlopig iets versoepelen. Wil de gemeente probe ren het geheel weer op het rechte spoor te krijgen, dan moet je niet met zulke extreme zaken op tafel komen. Met de wet in de hand is Aquadelta - wat het plaatsen van toercaravans betreft - inderdaad strafbaar, maar als wij op een juiste manier willen BRUINISSE. Een beeld van camping Onze Hoeve": een mengeling van sta- en toercaravans. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) bemiddelen dan is het verstandiger deze ruzie allereerst te sussen", aldus de wethouder. Direkteur Rekreatiepark Bruinis se was niet bereikbaar voor kom- mentaar. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. DRIEBERGEN, 31-5. Het verkeer vanuit Zeeland en vanaf de Zuidhollandse eilanden naar de Randstad kwam al rond drie uur zondagmiddag op gang. Een drei gende en later losbarstende onweersbui zorgde voor langzaam rijdend en stilstaand verkeer op de Zeeland route. De Hervormde Gemeente te Renesse organiseerde voor zaterdag 30 mei op het grasveld voor de kerk een braderie annex rommelmarkt om het tekort van deze Gemeente te dekken. Vele belangstellenden kwamen een kijkje nemen en trokken daarbij ook de buidel, want de bruto-opbrengst bedraagt 17.500, Om acht uur 's ochtends ging het gebeuren van start. De reeds maan den van te voren verzamelde artike len varieerden van ledikanten, gas fornuizen, koelkasten en stofzuigers tot schoeisel, bloempotten en thee schoteltjes. Bij andere kramen kon den de mensen neuzen tussen boeken en platen, antiek en curiosa en de fraaie handwerken, die waren ge maakt door de vrouwen van de Her vormde Vrouwenvereniging. Rad van avontuur Ook waren er attrakties als schiet tent, een verloting en de naam van een pop raden. De grote pu bliekstrekker was het rad van avon tuur, dat een belangrijk deel in de op brengst had. Niet alleen de braderie trok veel belangstelling, ook de Vogelwacht en Amnesty International, die van de gelegenheid gebruik hadden ge maakt om hun aktivitcitcn bij het publiek onder de aandacKl te bren gen, mochten zich in een goede be langstelling verheugen. ZIERIKZEE Vrijdag was het zeldzaam druk in de haven van Zierikzee. Die drukte werd mede veroozaakt door het be zoek van 65 schepen van de Kon. Ned. Motorboten Club (K.N.M.C.), die een handikap- en puzzeltocht maakten wan Wil lemstad naar Zierikzee. De lengte wan deze boten variëren wan 8 tot 22 m. De kleinere schepen lagen aan de nieuwe pas santensteiger, de grotere kregen een plaats in het Havenkanaal. Verder meerden vrijdag 45 schepen wan de Royal Bel gium Sealing Club (R B.S C.) in de Nieuwe Haven af. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ROOSENDAAL, 30-5 De 27 perso neelsleden van het technisch bureau .fongenelen in Roosendaal gaan het bedrijf op eigen houtje voortzetten. Het bedrijf is vrijdag failliet gegaan, waardoor de 27 op straat kwamen te staan. Het personeel esloot tot voor zetten van het bedrijf omdat onder meer de portefeuille nog is gevuld met orders voor twee jaar ter waarde van anderhalf miljoen gulden. Do di- rektie heeft toegezegd alle mogelijke medewerking te verlenen om het plan te realiseren De Europaweg-Maasvlakte-Rotter- dam stond op een zeker moment hele maal vol en vast. Later in de middag kwam ook de terugkeer vanaf de Veluwe op gang. Toen ook daar regenbuien de files teisterden ontstonden files van zo'n vijftig kilomter, onder meer tussen Barnelevld en Baarn (Apeldoorn- Amsterdam), Veenendaal en Bode graven (Arnhem-Den Haag/Rotter dam) en Den Bosch-Utrecht. Enorme files Automobilisten die zondag terug keerden van één of meerdere dagen strand of bos hebben voor files van enorme afmetingen gezorgd. De zwa re regen- en onweersbuien verergen- den de stagnaties, aldus een woord voerder van de verkeerscentrale van de Rijkspolitie in Driebergen. Zon dagavond rond tien uur, toen de drukte begon af te nemen. Ongeluk ken deden zich nergens voor. NIEUW DELHI. 30-5. President Zi- aur Rahman van Bangladesj is zater dag in de zuidoostelijke havenstad Chittagong vermoord door „onverla ten". Dit heeft Radio Dacca, geci teerd door het Indiase persbureau PTI, bekendgemaakt. Radio Dacca deelde mee dal vice- president en opperrechter Abdus Sattar het ambt van president voor lopig op zich heeft genomen. Sattar riep via de radio de bevolking op rustig te blijven en vooral niet af te gaan op geruchten. Hij beschreef de daders van de aanslag als schurken en ongelovigen. De ministerraad is in Dacca bijeen, aldus Sattar, cn geheel opgewassen tegen de situatie. Hij kondigde een rouwperiode van twee weken af. BELFAST, 31-5. In een ziekenhuis in Belfast is zondagavond een poli tieman doodgeschoten. Hij stond daar op wacht. De drie daders, onder wie vermoedelijk een vrouw, zijn ge vlucht. Eerder op de dag verloor een lid van de Britse explosievenoprui mingsdienst het leven toen hij een verdachte auto inspekteerde en een daarin geplaatste bom ontplofte. De IRA liet weten daarvoor verantwoor delijk te zijn. BI IT Verwachting tot dinsdagavond: Warm Warm maar in de middag van het zuidwesten uit onweer, gevolgd door afkoeling. Minimumtemperatuur cir- ka 13 graden. Middagtemperatuur van 20 graden in Zeeland tot onge veer 28 graden in de provincies langs de oostgrens. Zwakke tot matige, aan de kust morgenmiddag vrij krachtige wind draaiend van zuid oost naar zuidwest. Voor woensdag: Aantal uren zon: 2 tot 10. Min.-temperaturen: omstreeks 13 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 20 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 2 juni Zon op 5.24, onder 21.52 Maan op 5.49, onder 21.45 Nieuw Maan: 2 juni (13.32) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 2 juni 4.00 16.14 9.28 21.49 Springtij: 4 juni HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 1-6. Het K.N.M.I. deelt mede: Voor dinsdag wordt eerst warm weer verwacht, vooral in het noordoosten van het land. Daar kun nen de temperaturen nog oplopen tot waarden rond de 28 graden. Een de pressie boven het oostelijk deel van de Atlantische Oceaan houdt over West-Europa een zuidelijke stroming in stand. Eerst wordt warme lucht vanuit het zuiden noordwaarts ge voerd. Later trekt echter in dezelfde stroming een onweerstoring, die maandagochtend nabij Spanje lag naar ons land. Het passeren van dit gebied gaat gepaard met regen- en onweersbuien. Na het voorbijtrekken van dit re- gengebied treedt er een afkoeling op. Dit wisselvallig weer beperkt zich voornamelijk tot het westen van Eu ropa. In grote delen van oost-Europa en het Middellandse Zeegebied is het warm en zonnig. DACCA. De regering van Bangla desj heeft de havenstad Chittagong weer in handen en dr rebellerende troepen die de stad sinds zaterdag be zetten zijn gevlucht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1