1 fi T.T.V. SCALDINA SLUIT SEIZOEN UITSTEKEND AF Winst voor mixed teams ltc Zierikzee 'n~ v ERIC DE NOORMAN Op toernooien KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Liverpool wint Europa Cup I KNVB-beker voor AZ'67 ZIERIKZEE, 27-5. De tafeltennisvereniging Scaldina uit Zierikzee heeft het seizoen 180-1981 goed afgesloten. Op het Hoekstra-ranglijst-toernooi (voor de jongste jeugd) en het derde Marathon-team-toernooi in Vlissingen (voor de senioren) behaalden de Scaldina-spelers leuke en goede resultaten, waarbij naar voren kwam dat vooral de jongste spelers op de goede weg zijn. Martijn Bruël, deelnemer bij de wel pen drong bij het Hoekstra-ranglijst- toernooi (dit toernooi telde mee voor de Zeeuwse jeugdranglyst) door tot de halve finale. Daarvoor had hij onder andere van de als nummer twee ge plaatste MZ-speler Stroeken gewon nen. In de halve finale kwam Martijn uit tegen de latere winnaar, Akung Ng. Advertentie ZENTRASPQRT ZIERIKZEE ZENTRBSPORT INTERNATIONAL SCHUITHAVEN 2-4 TELEFOON 2298 a 17 Jeugdig setje met apart rood - blauw - zwart diagonaal streepje Rokjef 19,75 Shirt35, Zentrasport jeugdracketf 23,90 ZENTRASPORT ■eas Trefpunt voorsporters In het Pare des Princes te Parijs heeft Liverpool dinsdagavond in de Ganle wedstrijd tegen het Spaanse Reai Madrid beslag gelegd op Euro pa Cup I. De Spanjaarden, die reeds zesmaal eerder beslag op de beker wisten te leggen zagen zich met 1-0 door de Engelsen geklopt, die voor de derde keer bekerhouder werden. Acht minuten voor tijd viel de beslis sing toen de Spaanse verdediging na een inworp van Ray Kennedy in de fout ging, waardoor Alan Kennedy de ge legenheid kreeg de enige'en beslis sende treffer te scoren. Het Alkmaarse AZ'67 heeft dit sei zoen voor een fraaie dubbel gezorgd door naast het behalen van het lands kampioenschap ook nog beslag te leggen op de beker. In de donderdagavond in het Olym pisch stadion ten aanschouwen van rond de 40.000 toeschou wers gespeel de finale wedstrijd tegen Ajax behaal den de Alkmaarders een 3-1 overwin ning. AZ'67 nam in de eerste helft voorsprong door Piere Tol, waarna Vanenburg na de rust de stand voor de Amsterdammers wist recht te trekken (1-1).. Spelbos kon hierna AZ weer voor- spronggeven^-l), waarna Nygaard de overwinning veilig kon stellen (3-1). MEVO gaat morgen (zaterdag) in Tricht spelen in de voorrondewedstrij den voor het kampioenschap van Ne derland van de afdelingskampioenen van het zaterdagvoetbal Het Zierikzeese team zal het hierin moeten opnemen tegen de kampioe nen van de afdelingen Rotterdam (Alexandria), 's-Gravenhage (SEV), Dordrecht (Tricht) en Gouda (WDS). De winnaar van dit toernooi zal op 13 juni as. in het KNVB-sportcentrum in Zeist deelnemen aan het kampioen schap van Nederland. DEN HAAG. De meeste reparatie tarieven van fabrikanten van huis houdelijke apparaten zijn in de afge lopen drie jaar zeven tot twaalf pro cent meer gestegen dan volgens het ministerie van ekonomisehe zaken mocht. De prijsbeschikking van het ministerie komt over die periode neer op een verhoging van zestien procent. De verrassing van het toernooi was Pieter Lubberhuizen van Scaldina. In zijn vijfkamp speelde hij formidabel, met name in de wedstrijd tegen Hans Kasse van MZ. In de fianale moest luj echter de meerdere erkennen in Erik van Geesbergen van MZ. Roeland en Cor v.d. Wekken van Scaldina werden in hun vierkamp uitgeschakeld. Cor en Pieter Lubberhuizen wonnen in het dubbelspel bij de pupillen C en D een partij. Roeland en Martijn wonnen een dubbelspelpartij bij de adspiranten C en verloren een keer. Derde Marathon-toernooi Scaldina nam met vier teams van twee spelers deel aan het derde Mara thon-toernooi Het eerste team dat in de derde klasse uitkwam, bestaande uit Cor Smalheer en Hans Volkeri werd zesde, omdat Scaldina met 3-2 van SAR verloor. SAR won ook van de gedoodverfde favorieten Remco Deij- kers en Harry Wittig van MZ. Cor Smalheer speelde een schitte rend toernooi en scoorde niet alleen tegen SAR 100%, maar won als enige speler in de derde klasse ai zjjn par tijen, zij het zelfs allemaal in hvee games. Hans Volkeri bracht drie sets op zijn naam. Het dubbel behaalde overwin ningen op Westerzicht (4-1), Scaldina II (4-1) en Goes (3-0). Tweede team Het tweede team kwam ook in de derde klasse uit Michel Holm en Ro nald de Rijke wonnen alleen van Goes Op de tweede inhaaldag van de lan delijke tenniskompetitie hebben bei de mixed-teams van de ltc Zierikzee hun wedstrijd in een overwinning omgezet. Het eerste team ontmoette op He melvaartsdag (donderdag 28 mei) voor de tweede maal het team van Westkapelle. Deze wedstrijd werd de vorige keer bij een stand van 3-2 gestaakt. Door de 6-2 zege, behaald op Hemelvaartsdag, heeft het Zierik zeese team nu aan een gelijkspel ge noeg om zondag 31 mei thuis tegen DOS 4 kampioen van zijn afdeling te worden. Tweede team Het tweede team van Zierikzee won ook met 6-2 en wel van Duive- land. Dit was ook een inhaal wedstrijd, daar de eerste ontmoeting afgelopen zondag door voortdurende regenval werd afgebroken. Door de zege van Zierikzee is Noord-Beve- land kampioen in de afdeling gewor den. Uitslagen 4e klas Zuid H.E.: H. Steutel- W. Maranus 5-7, 6- 4, 4-6; H. Smits-S. Passenier 6-0, 6-2. D.E.: E. Schaap-C. Davidse 1-6, 2-6; M. Speelman-K. Verburg 6-3, 7-6. H.D.: H. Steutel/H. Smits-W. Maranus/S. Passenief 2-6, 6-3, 6-4. Ongeslagen 4e klas mixed-team l.t.c. „Zierikzee" Het 4e klas mixed-team van de I.T.C. Zierikzee is nog steeds ongeslagen. De afgebroken partijen tegen Westkapel le werden op Hemelvaartdag allen in winst omgezet Op eigen terrein be gonnen de Zierikzeese spelers al met een 3-2 voorsprong. Allereerst speelden Mayke Speel man en Elvira Schaap hun dames- dubbel af. Hoewel zij in de derde set met 4-1 achter stonden wonnen ze uit eindelijk toch met 6-7; 6-2; 6-4. De eerste mixed liep voortreffelijk. Han Steutel was uitstekend in vorm en samen met Elvira Schaap werd deze partij met 6-0; 6-0 gewonnen. Mayke Speelman en Hans Smits hadden meer moeite maar wonnen uiteindelijk toch met 7-6; 6-4. Zondag a.s. speelt het team thuis tegen Dos. Weten zij dit eveneens in winst om te zetten dan is het verzekerd van het kampioenschap. Uitslag onderlinge bridgewedstrijd De uitslag van de onderlinge wed strijd tussen de leden van de Zierik zeese Bridgekiub. ziet er als volgt uit: 1. echtpaar Pomper 158; 2. echtpaar v.d. Berg 148; 3. echtpaar Kloet 145; 4. dames Eckway Tennekes 121; 5./6. dames Does Hendriksen 119; 7. H.H. Besamusca Meulstee 117; 8. dames Kops Tuinman 116; 9. H.H. Schol Kort 110; 10. dames Haas Melieste 109; 11. AH. Eekman v.d. Mark 103; 12. dames Hoets Weber 85. Het gemiddelde bedroeg 120. Dinsdag 2 juni wordt de reeds eer der aangekondigde bridge-instuif ge houden. Iedere bridger is welkom. (4-1) en verloren van MZ IV (5-0), Wes terzicht (4-1) en het eerste team van Scaldina (4-1). Daarin won de Rijke trouwens van Volkeri. Dit team werd uiteindelijk achtste. De Rijke won vier van de acht partijen en Holm won één keer. Iu de vierde klasse leverde Leo de Ruiter een geweldige prestatie. Hij verloor slechts éénmaal. Jeugdspeler André Komijn speelde met de Ruiter in het derde team, dat in de midden moot van de vierde klas eindigde (tiende plaats). Scaldina IV speelde in de vijfde klas en bestond uit de beide jeugdspelers Rob van Pinxteren en Camiel Faber. Zij voelden zich goed thuis in de senio ren-klasse en legden beslag op de vierde plaats. Zij verloren net als het eerste team één wedstrijd. Echtparen toernooi van „Bru-Ten" Donderdag was het een gezellige drukte op en rond de tennisbanen van Bru. De tennisvereniging „Bru-ten" hield voor het eerst in haar bestaan een toernooi voor de leden waarin alleen per echtpaar kon worden inge schreven. Zestien paren hebben die dag echt genoten van sportieve en soms zeer mooie en spannende partijen tennis, die uiteindelijk resulteerden in een finale partij tussen Ria en Wim Kik en Stella en Wim Vonk. Stella en Wim Vonk wonnen deze finale en „verdien den" daarmee een etentje bij Alberts Corner. De poedelprijs (een kalkoen van Bert Visch) ging naar Lia Mol, die vroegtijdig met een dikke knie de are na moest verlaten. D.D.: E. Schaap/M. Speelman-C. Davidse/K. Verburg 6-7, 6-2, 6-4. G.D.: E. Schaap/H. Steutel/C. Davidse/W. Maranus 6-0, 6-0; M. Speelman/H. Smits-K. Verburg/S. Passenier 7-6, 6-4. Uitslagen 5e klas Zuid H.E. J. Ensing-M. Kloet 4-6, 6-1, 6-1; M. Speelman-F. Morel 7-5, 6-2. D.E.: R. Speelman-R. van Wijn gaarden 0-6, 4-6; J. Kraaijeveld-B. Helsloot 6-1, 6-3. H.D.: J. Ensing/M. Speelman-Th. Hoets/F. Morel 2-6, 6-1, 6-1. D.D.: R. Speelman/J. Kraaijeveld- B. Helsloot/E. Nolet 6-4, 2-6, 6-3. G.D.: J. Kraaijeveld/J. Ensing-E. Nolet/M. Nolet 4-6, 5-7; R. Speelman/M. Speelman-B. Helsloot/Th. Hoets 7-5, 6-1. Zaalvoetbaltoernooi in Onderdak Door de zaalvoetbalvereniging Sporthuis Zierikzee zal morgen (za terdagavond in de sporthal Onderdak te Zierikzee een zaalvoetbaltoernooi worden georganiseerd, waaraan door zes teams zal worden deelgenomen. Naast de organiserende vereniging zijn dat: All Sport uit Bergen op Zoom, Vosmeer, W.H.S. uit St Annaland, S.P.D.H. uit Helmond en de Country Club uit Renesse. Deze zes teams zullen een halve kompetitie spelen, waarmee rond 18.00 uur een aanvang zal worden ge maakt, waarna rond 23.00 uur de prijs uitreiking zal plaatsvinden. Mixed-team HSD naar toernooi Het senioren mixed-team van de hockeyclub Schouwen-Duiveland neemt zaterdag 30 en zondag 31 mei deel aan een toernooi in Helmond. Vertrek: 7.30 uur vanaf het clubhuis. Flitsen uit het buitenland MOSKOU. De besprekingen die koning Hoessien van Jordanië in Moskou heeft gevoerd, hebben niet een echte overeenstemming te zien gegeven tussen de Jordaanse en Rus sische politiek ten opzichte van het midden-oosten en de kwestie Liba non, zo menen waarnemers in Mos kou. LONDEN. De landen in het westen moeten hun technische kennis aan wenden om het overwicht van de lan den in Oost-Europa op het stuk van aantallen wapens en soldaten tegen wicht te bieden, verklaarde de gezag hebbende publikatie „Jane's Military Communications" in Londen. WARSCHAU. Uit arikelen in het Poolse regeringsblad Zycie Warsza- wy van woensdag wordt opgemaakt dat het bewind in Warschau de moge lijkheid niet uitsluit dat het Oost blokland ooit nog eens lid van de We reldbank en het Internationale Mo netaire Fonds (IMF) wordt. JERUZALEM. Het Israëlische le ger houdt volgens zijn chef van de ge nerale staf Rafael Eytan rekening met de mogelijkheid dat het door Sy rië gewikkeld wordt in een slijta geslag, en heeft zich daarop al voor bereid. MARKTBERICHTEN Beursbericht Markt Goes van dinsdag 26 april 1981 Hooi en stro Alle prijzen per 1.000 kg: Weide- hooi 230,- 260,dijkhooi 200,— - 220,—; Veldbeemd 160,— - 180,Rietzwenk tot 175,— - 200,—; Raaigrassen tot 165,—; gerstestro 140,—; tarwestro 115,00; haverstro 100,—; schok kerstro 110,130,—; erwtenstro (klein groen) 130,f 140,—; bo nenstro 120,—. E^klusief b.t.w. KERKNIEUWS Afscheidsdienst ds. M. J. Koppe BROUWERSHAVEN ZONNE- MAIRE. Geref. Kerk. De afscheids dienst van ds. M. J. Koppe is zondag 31 mei in de Nederlands Hervormde kerk te Zonnemaire (15.00 uur). Nederlandse Hervormde Kerk Bedankt voor Laar (Evang. Ref. Kirche in Nord-West Did.): J. L. Ra- vesloot, Heemse; voor Oosterzee: G. de Fijter, Sebaldeburen (part-time); voor Waarder: L. H. Oosten, Wou- terswoude. Gereformeerde Kerken Beroepen te Wierden (2e predi kantsplaats): L. Bouma, Ridderkerk. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Vlissingen: O. W. Bouwsma, kand., Spakenburg; te IJ- muiden: J. Kruidhof, 1.1. zen dingspredikant te Irian Jaya, wonen de te Enschede; te Zwolle: H. K. Bouwkamp, Gramsbergen. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Woerden: drs. A. de Reuver, Capelle aan de IJssel. Aangenomen naar Nieuw-Buinen (toez.): K. Pot, Vaassen; de benoe ming tot bijstand in het pastoraat te Lathum en Giesbeek: G. J. T. van Dijk, a.s. emeritus predikant te Win terswijk. Bedankt voor Hollandscheveld (toez.): J. L. Ravesloot, Heemse. Gereformeerde Kerken Beroepen te Waddinxveen: dr. J. C. Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur ds. C. den Engelse, Renesse; 11.00 uur ds. Assendorp; 19.00 uur. de heer J. W. v. d. Berg, Yerseke. Kerkwerve: 10.00 uur ds. Duk, Openb. geloofsbel., af scheid kinderen zondagsschool. Se- rooskerke: 10.00 uur eerw. heer Chr. Heyboer, Poortugaal; 11.30 uur zon dagsschool. Burgh: 10.00 uur ds. Baas. Haamstede: 10.00 en 19.00 uur ds. Wassenaar, Harderwijk, m.m.v. Kerkkoor. Renesse: 9.30 uur ds. Fah- ner. Noordwelle: 11.00 uur ds. Fah- ner. Scharendijke: 9.30 uur ds. G. E. Huizing, Spijkenisse. Brouwersha ven: 9.30 uur ds. H. van Nieuwenhui- ze, Epe. Zonnemaire: 11.00 uur ds. H. van Nieuwenhuue, Epe; 9.45 uur zon dagsschool. Noordgouwe: 9.30 uur ds. Plante, Oosterland. Dreischor: 11.00 uur ds. Plante; 17.00 uur zondags school kleinen; 19.00 uur zondags school groten. Ouwerkerk: 10.00 uur eerw. heer Rouw. Nieuwerkerk: 9.30 uur ds. Teekens. Oosterland: 10.00 uur ds. S. W. Sepmeyer, Den Haag; 18.00 de heer De Weerd, Breda. Sir- jansland: 10.00 uur ds. J. Kooien; 18.30 uur ds. D. Budding. Bruinisse: 10.00 uur eerw. heer J. C. Mesu, We- meldinge; 17.00 uur ds. Teekens. Lutherse Kerk Zierikzee: 10.00 uur ds. F. Goud zwaard, Rotterdam. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 en 18.30 uur ds. F. Spoelstra, Swifterband. Haamstede: 9.00 en 10.15 uur ds. J. van Buuren, Amsterdam; 19.00 uur ds. Fahner, Renesse. Scharendijke: 9.30 uur ds. J. F. Put, Meppel; 19.00 uur ds. P. Schel ling, Heinkenszand. Brouwershaven: 10.00 uur ds. Koppe. Zonnemaire: 15.00 uur in Herv. kerk afscheids dienst ds. Koppe. Nieuwerkerk: 10.00 uur ds. C. Meyer, Heesch; 17.00 uur de heer K. Baas. Bruinisse: 10.00 uur ds. Blokland, Zierikzee; Openb. Geloofsbel.; 17.00 uur ds. C. Meyer, Heesch. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.30 en 18.30 uur ds. Meijer. Christelijke Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur ds. De Graaf; 18.00 uur ds. J. Verhage, Goes. Ker kwerve: 10.00 uur ds. v. d. Sluys; 18.00 uur ds. De Graaf, Zierikzee. Haamstede: 10.00 uur ds. Ooster broek; 17.00 uur ds. v. d. Sluys, Kerk werve. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 uur leesdienst; 15.00 uur de heer Burggraaf. Nieu werkerk: 9.30 en 15.30 uur leesdienst. Oosterland: 10.00 en 18.30 uur kand. M. Burggraaf, Rotterdam; 14.30 uur leesdienst. de Moor, Kampen, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Nijeveen: C. Brilman, Bunschoten-Spakenburg. Prep. geëxamineerd en door de classis Almelo beroepbaar gesteld: H. Wijma, Groenburgwal 43, Amster dam. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Almkerk/Werkendam in kombinatie met Breda: J. Kruid hof, 1.1. zendingspredikant te Irian- Jaya, wonende te Enschede; te Avereest-Dedemsvaart: drs. A. H. Driest, kand., Kampen. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Krabbendijke en te Waarder (Zld.): J. van Haaren, Amersfoort; te Oudemirdum: R. Boogaard, Leiden. Gereformeerde Gemeente in Nederland ZIERIKZEE. Zondag-31 mei: ds. A. Wink, Veenendaal. 15.30 uur. Oud Gereformeerde Gemeente OOSTERLAND. Op dinsdagavond 2 juni a.s. hoopt voor de Oud Gerefor meerde Gemeente alhier op te treden in het kerkgebouw aan de Burg. Van der Havestraat-hoek Sandströmstraat ds. J. van Prooijen, Oud Gereformeerd predikant te Rhe- nen. Aanvang: half acht. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 15.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 14.30 en 16.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur leesdienst. Remonstrants' Ger. Gemeente Sommeisdijk: 10.00 uur. Leger des Heils Zierikzee: 10.00 uur samenkomst, Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: za. 19.00 uur, zo. 10.00 uur. Haamstede: za. 19.00 uur, zo. 10.00 uur. Renesse: za. 19.00 uur, zo. 10.00 uur. Pinkstergemeente Zierikzee: De diensten zijn op zonda gen om 10.00 uur en op de woensdag avonden om 20.00 uur. Jehova's Getuigen Kerkhof N.Z. 16, Zierikzee: Zondag 10.00 uur openbare lezing, 11.00 uur Wachttorenbespre king. Donderdag: Theokratische school 19.00 - 20.30 uur, dienstverga- dering 20.30 - 21.30 uur. OVERDENKING Het FEEST van Jezushemelvaart Indien gij Mij liefhad, zoudt gij u verblijd hebben, omdat Ik tot de Vader ga." Johannes 14 vers 28 Overdenkingen in de Nieuwsbode zullen niet of zelden gelezen worden door kinderen. Was dit wél het geval, dan zou ik moeten uitleggen, dat het gaat over het terugkeren van de Here Jezus naar de hemel; en dat we hele maal niet moeten denken aan „va ren" met een schip. Nu kan men de betekenis van Je zus' hemelvaart vanuit twee kanten bezien. Gëwoonlijk bekijken wij het van de kant van ons-mensen, en dat mag. Ontleend aan de Heidelbergse Catechismus, kunnen we enkele din gen op een rijtje zetten: 1. de verheer lijkte Christus is onze Voorspraak; 2. wij kunnen er zeker van zijn, dat Hij ons eens tot zich zal nemen; 3. wij we ten, dat Hij ons de Heilige geest geeft; 4. Hij stort in ons de hemelse gaven uit; 5» Hij beschermt en be waart ons tegen alle vijanden. De tekst, die hierboven staat afge drukt, laat ons Jezus' hemelvaart van een andere kant zien. D&ér wordt aangeduid, wat de hemelvaart betekende voor de Here Jezus Christus zélf. Teruggaan naa de Va der was voor Hem iets heerlijks. En ik denk dat we dat wel een beetje kunnen meevoelen. Toen we uit het ziekenhuis weer thuis kwamen, of toen we na evakuatie thuis kwamen, was dat echt iets heerlijks. Veel sterker gold dat voor de Here Jezus toen Hij terugkeerde bij zijn Vader. Alle aardse beperkingen wa ren weggevallen. Er was geen verne dering meer en geen lijden. Hij had het werk volbracht dat de Vader Hem destijds had opgedragen. En de engelen (die op aarde Hem weliswaar af en toe geholpen hadden) stonden weer voortdurend tot zijn dienst; en ze zongen weer voordurend Zijn lof. Het feest van de uitstorting van de Heilige Geest laat in het kerkelijk jaar nog even op zich wachten, maar het feit zélf" heeft al eeuwen geleden plaats gevonden. De Heilige Geest wil ons helpen om de volle betekenis te beseffen van Jezus' leven en ster ven, opstanding en hemelvaart. En volgt op zijn liefde ónze wederliefde, dan is de droefheid gekeerd; blij óm Hem en blij mét Hem. Bij de discipe len was dit inderdaad het geval. Aan het slote van het Evangelie naar Lucas kunnen we lezen, dat zij naar Jeruzalem terugkeerden ..met grote blijdschap". Wanneer er bij ons iets is van zo'n blijdschap, dan zal het niet moeilijk zijn, om het herden ken van de Jezus* hemelvaart te vie ren als een feest. Nieuwerkerk M. G. Westerhof De ring van Fergus 129. ,,Ik protesteer", stoot Griffan schor uit, terwijl hij naar do sombere gezichten om hem heen loert „Als gij de koning van Noorwegen bent," richt hij zich dan tot Eric, „dan doe ik een beroep op u. Ik ben in handen van schur ken en „Dan ben ik zeker ook een van die schurken." zegt Eric droog. „Wees blijk dat gij nog leeft, gij zijt het koningschap niet waard, maar genoeg daarover. Helaas zijn wij ged- wingen u met rust te laten vanwege uw zoontje Als Fergus uw vonnis zou voltrekken, zou hij de kleine Bryan, op wie wij allen onze hoop gesteld hebben, nimmer meer een hand kunnen geven want dat zou in de ogen van de knaap de handen van de moordenaar zijn de moordenaar van zijn vader. De moorden die gij op uw geweten hebt, zullen dus nooit met uw leven betaald worden, maar ongestraft kunt gij niet blijven „En daarom wordt gij verbannen", valt Fer gus in. „Gij en uw aanhang zullen nimmer meer mogen terugkeren in Ierland". Al is dit een geduchte straf, het is Griffan aan te zien, dat hij opgelucht is er zo af te komen. De grote koningsburcht staat nu open en als de aanvoerders van de opstand daar binnen treden. loopt Griffan, ogenschijnlijk vrij, met de koningsmantel om do schouders, naast de Noorman De woedende en wraakzuchtige blikken ontgaan hem niet. maar geen der aan wezigen waagt het in het bijzijn van de kleine Bryan, die nu de slotzaal komt binnenhuppe- len iets te zeggen. Zonder naar zijn vader om te zien, stevent de knaap regelrecht naar Eric toe. „Is het nu uit", vraagt hij ademloos. „Ik heb vanuit de torenkamer een boel kunnen zien. maar niet alles GfJ hebt gewonnen, hé? Wanneer speel je weer zo'n spel? Mag ik dan meedoen?" Lachend klopt Eric zijn kleine vriend op de schouders. Gelukkig beseft hij niet. wat er werkelijk aan de hand is. En dat komt hij, dankzij de houding van Fergus en al le anderen, ook niet te weten Maar Griffan merkt des te meer. De woedende van haat gloeiden blikken overal om hem heen spreken een te duidelijke taal En met dieper minach ting dan men hem nu bejegent, heeft hij nau welijks een zwerver behandeld. Op een avond, als Eric zich al op zijn vertrek terug getrokken heeft knarst ineens de deur en staat Griffan voor hem. Ogenblikkelijk tast Eric naar zijn wapen. „Vreest niet." gromt Griffan. „ik kom slechts een verzoek doen Over enkele da gen vertrekt git. Dan blijf ik hier, bewaakt door dit lage volk Men zegt mij te zullen ver bannen ma«ri\ hij hapert even. ..Neem mij mee op uw schip. Koning, zet me af op een ver laten eiland achter maar laat me hier niet

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 5