VEEL PUBLIEK BIJ LEUKE JUBILEUMFESTIVITEITEN Raad Duiveland werkte zich snel door agenda W.S.V. Zierikzee Laatste voorjaarsbezoek m.s. „Prins Willem Alexander" STREEKNIEUWS Bruisend jubileumfeest w.s.v. „Zierikzee" ZENTRA SPORT INTERNATIONAL VESTIGDE ZICH IN ZIERIKZEE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 29 mei 1981 Nr.22919 Enkele verklede deelneemsters, die meededen aan de roeiivedstrijden, georganiseerd door de iv.s.v. Zierikzee. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 28-5. De festiviteiten, die de watersport vereniging Zierikzee ter gelegenheid van haar twintig jarig bestaan voor donderdag 28 mei organiseerde zjjn zeer in de smaak gevallen. Op 't Luitje in Zierikzee was het's middags een drukte van jewelste, waar zowel leden als andere belangstellenden bijeen kwamen om deel te nemen aan het feestgedruis. 3 De evenementenkommissie van de vereniging heeft goed werk verricht en had onder meer voor verschillen de stands gezorgd, die het publiek informeerde over alles dat met wa tersport te maken heeft Dit betrof windsurfen (stand van de Schouwen-Duivelandse windsurfver- eniging „Sunnemare"), redden van drenkelingen (stand van de Koninklij ke Zuid-Hollandse Maatschappij tot redding van schipbreukelingen), zwemmen (de zwemvereniging On derdak), watersport (stand van de wa tersportvereniging Zierikzee), zeilen met gehandicapten (stand van de Stichting zeilen met gehandicapten) en over de Eendracht van de Stichting het Zeilend Zeeschip. Plus dat er een kraam was van het Chinees-Indische restaurant Lotus, waar het publiek de inwendige mens kon versterken. Jazz-groep Nadat de dag al vrolijk was geopend met een aubade aan boord van het schip „Door Vertrouwen", zette deze muzikale rondgang zich voort op de vaste wal, daar uitgevoerd door de jazz-groep Josef Lamm uit Amster dam. Dit evenement werd georganiseerd in samenwerking met de plaatselijke horeca en vond een uitstekend ge hoor onder het in steeds groter getale toenemende publiek. Het kompetitie-element kwam ook nog om de hoek kijken, want om twee uur 's middags startten een nautische quiz voor zes- tot twaalf-jarigen, een handicaprace op waterfietsen voor de Zuidhavenpoort voor twaalf- tot zes tien-jarigen en roeiwedstrijden voor zestien-jarigen tot mensen van tachtig. Met name het roeigebeuren trok veel belangstelling en was doordat vele deelnemers gekostumeerd wa ren, bijzonder aangenaam om naar te kijken. Duidelijk was dat de roei ers in de ticn-persoonszeesloepen, die het samenspel van hun riemen coördineerden sneller vooruitkwa men dan de krachtige deelnemers, DUIVELAND. 27-5. De gemeente raad van Duivcland stelde woensdagavond een krediet van 3.422.- inkl. b.t.w. beschikbaar ten behoeve van het aanbrengen van ver lichting bij de aansluitingen van de Zwanenburgseweg en de Capelleweg op Rijksweg 18. De raad girtg verder akkoord met de deelname van St Philipsland aan de gemeenschappelijke regeling ..In tergemeentelijke Ambtelijke advies dienst welzijnszaken Schouwen- Duiveland". Mevrouw A. C. Hoogendoorn-Herfkens (PvdA) kreeg desgevraagd de mededeling, dat de kosten voor de deelnemende gemeenten door de toetreding van St. Philipsland nu lager zullen worden. Inventarisatie-rapport De Duivelandse raad kwam ook tot de vaststelling van het inventarisatie-rappbrt welzijnsplan ning Duiveland De heer L. Meerman (SGP) maakte bij die vaststelling de die hun riemen één voor één in het water lieten glijden. Deze twee zeesloepen van de zee vaartschool uit Vlissingen, het mari tiem instituut de Ruyter, zijn pas in de nacht van woensdag op donderdag met behulp van het duikerschip de „Ple zier" naar Zierikzee gebracht De sloep met de „Zierikzeese mariekes" stal zonder meer de show in het gekos tumeerde festijn en zorgde later op de Nieuwe Haven voor een oponthoud voor het verkeer, door onder muzikale begeleiding van de jazz-band vrolijke dansen uit te voeren op de straat Van de mogelijkheid het zeilend zeeschip de Eendracht te bekijken, werd veel vuldig gebruik gemaakt (Zie voor officiële gedeelte jubile um-viering elders in dit nummer). Uitslagen Nautische quiz (6 jaar): 1. Leontien Feijter; 2. Jos van Loo; 3. Brenda Ber- revoets. (7 jaar): 1. Miranda Bakker; 2. Alex de Klerk; 3. Jan Hanse. (8 jaar): 1. Wouter Eggink; 2. Mari anne Deur, 3. Mienke Botterweg. (9 jaar): 1. Silvia Visser, 2. Anneke van Beuningen; 3. Arianne Doeleman. (10 jaar): 1. Helene van Herp; 2. Anneke van Amraad; 3. Marco Ver- meirssen. (11 jaar): 1. Jeroen Dunsen; 2. Anje- liek Kleppe; 3. Cleo van Rossum. (12 jaar): 1. Antoinette Deurloo; 2. Rob v.d. Bijl; 3. Erik Knuist Verlenging rijbewijs 60-jarigen (Eigen bericht) Automobilisten van boven de 60 jaar die, met een verplichte medische verklaring hun rijbewijs willen ver lengen moeten rekening houden met een vertraging van drie maanden, in plaats van de 3 4 weken die een .kanttekening, dat zijn fraktie in het verleden om principiële redenen al tijd tegen bepaalde subsidies heeft gestemd. In die subsidie-afwijzing om principiële reden komt door de vaststelling van bovengenoemd rap port geen wijziging. Raadsvoorzitter burgemeester J. van Bommel bevestigde de mening van de heer Meerman, dat de SGP- fraktie dit uiteraard in de toekomst nader aan de orde kan stellen bij de vaststelling van het welzijnsplan en het welzijnsprogramma. Een voorstel tot afvloeiingsrege ling onderwijzend personeel werk zaam bij het kleuter- en lagcronder- wijs werd door het kollege terugge nomen, omdat twijfels over deze ver ordening en over net nut ervan zou den bestaan. De raad kwam tenslotte nog tot vaststelling van de aangiftebiljetten toeristenbelasting. In rekordtempo - slechts tien minuten - bleek de raads- agenda te zijn afgewerkt. Waterfietsen: 1. Michel v.d. Doe; 2. Rob van Adrichen; 3. Guido v.d. Broecke; 4. Dikkie Dekkens; 5. Troost prijs voor Willem Cashoek. Roeien: 1. Tegenpartij; 2. Jeugd Zie rikzee; 3. Jan v.d. Meule. Prijzen voor originele kledij: 1. Zie rikzeese Mariekes; 2. Dames met nos talgische badmode uit de jaren twintig. normale rijbewijsverlengingsproce- dure vergt. Deze vertraging is de oorzaak van een achterstand op de afdeling medi sche verklaringen bij het C.B.R. Kommissie Streekplannen De provinciale kommissie van ad: vies en bijstand voor de Streekplan nen, behandelt het Streekplan' Midden-Zeeland op een op woensdag 10 juni te houden vergadering in het provinciehuis (16.30 uur). ZIERIKZEE Zand schuurt de motorkap Amsterdammer R. vond zijn auto, die geparkeerd stond op het terrein aan de Laan van St. Hilaire, terug met een kompleet afgeschuurde mo torkap. Aanvankelijk had hij daar geen erg iil, omdat de kap was bedekt met een laag zand. Maar na het verwijderen kwam hij tot de ontdekking, dat er geen plekje lak meer aanwezig was. Bij aankomst op het parkeerterrein zag R. wat kleutertjes weglopen -en hij vermoedt, dat die de schade (on geveer 1500 gulden) hebben toege bracht. Aanrijding Lange Blokweg De 82-jarige J. A. v. d. W. uit Oosterland, die van de Zandströmstraat de Lange Blokweg opreed, kwam daarbij in botsing met B.B. uit Papendrecht. V. d. W. zou geen voorrang hebben verleend. De auto's werden beschadigd. Vernieling toiletten In de openbare toiletten aan de Scheldestraat zijn apparatuur ver nield en een vuurtje gestookt. Aanrijding Op het kruispunt van de Hogemo- ienstraat en de Baden Powellweg is D. van H. uit Vlissingen tegen een PTT-bestclauto, bestuurd door J. v. d. L. uit Dreischor, gebotst. Van H. zou geen voorrang hebben verleend. De auto's werden beschadigd. Reisje C.P.B. Op donderdag 25 juni maken de le den van de C.P.B.-afdeling Schou- wen-Duivcland, de jaarrcis, die naar het Norbertinesserklooster in Oosterhout leidt. De dames van Kapelle, Nieuwcr- kerk en Oosterland kunnen op dc be kende plaatsen instappen. Na het be zoek aan het klooster is er nog gele genheid tot winkelen. De maaltijd wordt gebruikt in Dongen. Kontak- tadros voor opgave: tel. (01110) 4614 (tot 18 juni). Oiskusslefiim Vrouwencafé Op dinsdag 2 juni a.s. om 20.30 uur wordt in het Zierikzesehe Vrouwen café de film .Dochters" (..Daghter Rite") van Michelle Citron gedraaid. In deze film staat de relatie tussen moeders en dochters centraal. Twee zusjes praten over hun erva ringen en de ideeën, die ze over hun moeder hebben. De gesprekken wor den afgewisseld door beelden uit ou de jeugdfilmpjes. Het geheel is geba seerd op het resultaat van een groot aantal interviews met vrouwen. Na i de film is er gelegenheid tot diskus- sie. Plaats: Café „De Witte Raaf", Lammermarkt 18, Zierikzee. Kommissie Publieke Werken De Kommissie Publieke Werken vergadert op maandag 1 juni in de raadzaal van het stadhuis. Op de agenda staat; toelichting op ontwor pen schetsplannen voor de restaura tie van de panden Meelstraat 11-19 en Paternosterstraat 1. Geslaagd Aan de Rijksuniversiteit te Leiden slaagde voor het doctoraal examen Nederlandse taal en letterkunde, on ze oud-stadgenoot Bert Leeuwe. Hervormde Vrouwengroep De Hervormde Vrouwengroep „Wees een Zegen" maakte vorige week het jaarlijkse uitstapje. Be gunstigd door mooi weer zat de stem ming er al vroeg in. Acht uur werd er vertrokken met als eerde koffiestop „Motel Gorinchem". Vervolgens ging de reis door de Betuwe naar de Veluwe waar tussen de middag in de „Ossestal" te Epe de lunch werd ge bruikt. Daarna koerste men naar Apeldoorn waar de koninklijke stal len en het -museum van paleis Het Loo werden bezichtigd. Kris-kras over de Veluwe door prachtige natuurgebieden naar Har- melen waar een heerlijk diner goed smaakte. Mede door de prettige lei ding van fa. Van Oeveren kan de groep op een zeer geslaagde dag te rugzien. HAAMSTEDE Reebok aangereden Op de Vroonweg in Haamstede reed C. B. uit Rotterdam een reebok aan, waarbij het dier~werd gedood. De voedselkommissaris van Zeeland ontfermde zich over het dier. Diefstal heesters Bij bloemisterij Jonker aan de Ho- gezoom zijn een betonnen planten bak, 9 rhododendrons en 10 andere heesters ontvreemd. KERKWERVE Geslaagd Voor het aan het Concervatorium te Rotterdam gehouden examen, ter verkrijging van het diploma le graads akte Schoolmuziek B, slaagde onze plaatsgenoot, de heer M. de Jon ge. De geslaagde kreeg destijds zijn vooropleiding van de heer J. M. Luy- kenaar, toenmalig direkteur van de Muziekschool te Zierikzee. De heer De Jonge is inmiddels benoemd als leraar aan de Chr. Mavo-Havo 'te Oud-Beijerlandaan welke school hij reeds werkzaam was. N.C.V.B.-afdeling Woensdag 3 juni houdt de N.C.V.B.- afdeling Kerkwerve haar laatste le denvergadering voor de vakantie, onder leiding van mevr. C. Viergever-Legemaate. Na het huishoudelijke gedeelte kwam er een demonstratie van Tefal met allerlei gebruiksartikelen voor bakken, braden, grillen, enz. U hoeft echt geen lid te zijn om de ze avond bij te wonen. (Vervolg van pag. 1) Gelukkige winnaar van die Ecn- drachtkooi dit jaar is Frank Schaap. Uit handen van de direkteur van „De Eendracht" de heer D. Forbes Ü'cls mocht Frank Schaap de officiële be vestiging voor zijn reis deze zomer in ontvangst nemen. Drie gratis kooien, niet op de Een dracht, maar op de catamaran „Zon netij" werden beschikbaar gesteld door de jubilerende watersportvere niging aan de Stichting Watersport voor Gehandikapten. Voorzitter, dc heer Molenaar overhandigde in de vorm van een oorkonde de verplich ting tot betaling van de drie kooien aan de heer J. A. Kuitert. Deze sprak een dankwoord tot de W.S.V. Zierik zee en liet weten verheugd te zijn, dat de Stichting Watersport voor Gehan dikapten een steeds grotere bekend heid krijgt binnen dc watersportwe- reld. Gemeentebestuur afwezig Een kleine schaduw over dc feeste lijke receptie werd veroorzaakt door de afwezigheid van het Zierikzeese gemeentebestuur. Dc voorzitter zei dit bijzonder te betreuren, evenals het feit, dat deze stad aan de Ooster- schelde zich eigenlijk meer en meer van het water is gaan afkeren, vooral beleidsmatig gezien. Na dc toespraken bleven leden en bestuur nog enige tijd bijeen. Beslo ten werd de bewoners van de Corne- liastichting ook nog iets van het wa tersportjubileum te laten merken door hen op gebak te trakteren Het grootste jubileumfeest werd afgerond met een geweldig zeilershal in de Concertzaal. Voor dc pittige dansmuziek tekende de „Drifting Fi ve" en pianist Maarten Bruines v<v zorgde het intertainment In de de foyer. ZIERIKZEE. 29-5. Op woensdag 3 juni a.s. zal het hospitaalschip m.s. Prins Willem Alexander het laatste voorjaarsbezoek aan Zierikzee bren gen. DREISCHOR Vreemde dood van tamme gans De tamme gans van de fam. H. aan de Zuidstraat werd dood aangetrof- fen en onderzocht door dierenarts Tj Bergsma. Deze kwam tot de konklusie dat de kop van het dier gedeeltelijk was af gesneden en afgerukt. Reden om de politie te waarschuwen, die al onder zoek heeft gepleegd, onder andere met een speurhond. Er werd nog geen resultaót geboekt bij het vinden van de dader(s). OUWERKERK Visseizoen begon slecht Uit de auto van W. B. uit Zierikzee, die geparkeerd stond bij het natuur gebied Het Stelletje, is een komplete visuitrusting, geschatte waarde 300,—, gestolen. NIEUWERKERK Kettingbotsing Tussen Nieuwerkerk en Ooster land, op Rijksweg 18, gebeurde donderdagavond tegen acht uur een kettingbotsing, waarbij vijf auto's waren betrokken. De bestuurders waren: R. H. uit Vi- anen, E. P. van R. uit Vlissingen; M. H. v. d. L. uit Goes; D. K. uit Zierik zee en W. D. uit Kapelle bij Goes. Ma teriële schade was het gevolg. Alle auto's kwamen door de botsingen op de parallelweg terecht. Zentra Sport International is een inkooporganisatie met ruim vier honderd vestigingen in Nederland, Duitsland, Zwitserland en Italië. In ons land staan ruim honderd van der gelijke sportzaken en nu „dus" ook één in Zierikzee. Zentra Sport International is her kenbaar aan een kenmerkende huisstijl en opvallende vignetten in rood-wit-blauw. Bedrijfsleider van de vestiging op de Schuithaven is Ro bert van derZande, een enthousiaste jongeman, die op het verkoopgebied zijn eerste stappen zet, maar op sportgebied best op enige deskundig heid kan boven. Rustige sfeer Het interieur van deze nieuwe sportwinkel ademt een prettige, rustige sfeer, die vooral gekreëerd kon worden door de speelse spotver lichting. Voor het ontwerp van dit in terieur tekende de firma Van Eijber- gen uit Zoetermeer. Aan de opening van deze Zierikzee- Door de ook dit jaar weer te ver wachten toeristische drukte in de ha ven, zal het schip de komende zomer- maanden niet naar Zierikzee komen. Ditmaal zijn er op 3 juni bewoners aan boord uit het Verpleeghuis De Hazelaar in Tilburg. In de middagu ren zal er een wandeling door Zierik zee worden gemaakt en ongetwijfeld een bezoek worden gebracht aan de jaarmarkt. Programma Door het Rode Kruis is voorzien in het volgende avondprogramma: Bij gunstig weer vrolijke klanken van het draaiorgel Alanti van de heer M A. Gieskes. Vanaf zeven uur zullen er gymnastiekdemonstraties (o.a. van een selektiegroep) worden gegeven op de kade door leden van s.v. Delta Sport onder leiding van de heer J. A. Kosters. Binnenshuis zal er een concert wor den verzorgd door de Muziekvereni ging Con Amore uit Noordgouwe on der leiding van de heer D. Viergever. BRUINISSE Gewonden bij ongeluk op Rijksweg 18 Op Rijksweg 18, ter hoogte van de Staphorsterkruising, gebeurde een ongeluk, waardoor een echtpaar uit Zonnemaire in het ziekenhuis terecht kwam. Het reed in een elektrisch invali denwagentje en zou geen voorrang hebben gegeven aan de automobilist J. R. uit Rijsbergen. J. 1. uit Zonne maire liep beenbreuken op en zijn echtgenote, R. L.-H., een bekken breuk. Beiden zijn in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis opgenomen. se vestiging van Zentra Sport Inter national ging een verbouwing van ongeveer twee maanden vooraf. De twee panden werden tot één winkel omgevormd, de oorspronkelijke en- trées bleven bewaard. Het verkoopoppervlakte van 150 mJ blijkt nauwelijks toereikend het zeer ruime assortiment te presen teren. Men vindt er een uitgebreide keuze in sportkleding, maar ook in de zogenaamde „hard-ware", de sportschoenen en -materialen. Mode en sport „De mode neigt heel vaak naar de sport toe", vertelt Robert v. d. Zande en het blijkt ook wel, dat bij bepaal de sportkledij - vooral bij tennis - de scheiding tussen modieuze, maar vooral sportieve kleding enigszins vervaagt. Niet alleen de fanatieke sportbeoefenaar, maar ook degene, die alleen maar sportief gekleed wil gaan, kan een keus maken bij Zentra Sport International. Een beperkte ruimte van de winkel is nog in ge bruik voor Deurloo's jongenskle- dingsboetiek. Krediet voor verlichting Sportzaak op Schuithaven ZIERIKZEE, 27-5. Sinds enkele weken is in Zierikzee een onderneming van Zentra Sport International ge vestigd. Men vindt deze sportwinkel op de Schuithaven in de voormalige fotohandel van wijlen de heer De Fey- ter en in een gedeelte van het naastliggende pand, de jóngenskleding-boetiek van Deurloo.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3