Mr hc W.S.V. Zierikzee" viert bruisend jubileumfeest Programma Ring Promotion Burgh-Haamstede afgerond DE ZIERIKZEESCHE COURANT Twintig jaar watersport Thatcher in Belfast Zomerprogramma van 25 juni tot en met 20 augustus ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 29 mei 1981 137ste jaargang Nr. 22919 WAARIN OPGENOMEN REOAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING ♦Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierlkzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. (1797 - 1889) ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling t 29,70, per jaar 1 112,20. Losse nummers 60 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Bloemengroet Zondagsschool Zierikzee ZIERIKZEE, 28-5. Met enkele officiële plechtigheden en een bruisend feest op en rond de Nieuwe Haven vier de de Watersportvereniging „Zierikzee" donderdag het twintigjarig bestaan. Een geanimeerde stemming heerste reeds bij het samenzijn van de leden 's ochtends in het klubgebouw in de Zuidhavenpoort. Deze bijeen komst stond voornamelijk in het teken van een pos- thuum eerbetoon aan „werker van het eerste uur" en oprichter van de Zierikzeese watersportvereniging; Cor van den Bout. W.S.V. voorzitter J. Molenaar her innerde in zijn openingswoord aan dat eerste begin van de vereniging: een steiger met 4 of 5 bootjes. Dezelf de steiger uit 1961 is thans nog in ge bruik aan het einde van de huidige steiger. De voorzitter kon met vol doening konstateren, dat de W.S.V. - soms tegen een zekere verdrukking in - in de afgelopen twintig jaar is uitgegroeid tot een grote vereniging. WASHINGTON. Het Amerikaanse departement van buitenlandse zaken hoopt dat de nieuwe Nederlandse re gering zal instemmen met de plaatsing van nieuwe kernraketten voor de mid dellange afstand op haar grondgebied. BELFAST, 28-5. De Britse regering zal nooit geweld, binnen of buiten een gevangenis erkennen. Dit kon digde premier Margaret Thatcher donderdag aan tijdens een verras send bezoek aan Belfast. Gedurende haar korte verblijf in de Noordierse hoofdstad laaide het geweld op in Londonderry nadat een Britse sol daat twee mannen had doodgescho ten. Mevrouw Thatcher deed haar krachtige en onverzoenlijke aanval op het illegale Ierse Republikeinse Leger GRA) en de hongerstakers in de Maze-gevangenis tijdens een toespraak in het kasteel Stromont, waar ze een lunch had met de mi nister voor Noor-Ierland Humprhrey Atkins en leiders van de Noordierse gemeenschap. De premier zei dat het IRA wordt gekonfronteerd „met de mislukking van zijn oneervolle zaak" en heeft verkozen „een kaarte te spelen die wel eens zijn laatste zou kunnen zijn", de kampagne van hon gerstakingen. „Zij hebben hun ge weld tegen zichzelf doen keren via de hongerstakingen in de gevangenis. Ze proberen te werken op het diepste van de menselijke gevoelens - mede lijden - als een middel om spanning te scheppen en het vuur van bitter heid en haat op te stoken", aldus me vrouw Thatcher. Inspelend op de „historie" van de Watersportvereniging kwam redak- tielid van de verenigingskrant „De Cronyck", mevrouw J. T. v. d. Meulen-Den Ekster met een aardige attentie voor het bestuur: Vier plak boeken met dokumentatie van en over de W.S.V. De boeken bleken nog aangevuld te kunnen worden en de leden werden dan ook verzocht in hun bezit zijnde dokumentatie be schikbaar te stellen. Visie en durf Eén der oprichters van de vereni ging, de heer W. de Vos, wijdde ver volgens enkele woorden aan wijlen, de eerste voorzitter Cor van den Bout, volgens spreker „een man met visie en durf". Verder noemde de heer De Vos de technische en zakelij ke kennis van de heer Van den Bout en was van mening, dat de huidige W.S.V.-ieden nog steeds de idealen van de eerste voorzitter voortzetten. Spreker betrok in zijn lovende woor den ook de inzet van Gerard Timmer man, een mede initiatiefnemer tot oprichting van de W.S.V. Bijzonder enthousiast toonde het huidige bestuur zich over de aanwe zigheid van mevrouw K. v. d. Bout- De Graaf bij deze feestelijke bijeen komst. De heer De Vos memoreerde, dat zij in het verleden hectoliters koffie heeft geschonken tijdens bestuursvergaderingen. Om de herinnering aan Cor van den Bout levend te houden kreeg het hui dige bestuur van de Watersportvere niging een fraai portret van deze man aangeboden. Mevrouw Van den Bout mocht een attentie en een fraai boeket bloemen in ontvangst nemen. Een ander lid van de oude kern, de heer M. Krakeel haalde nog wat her inneringen op aan die eerste periode 'van de vereniging. Aubade Na deze bijeenkomst in het klubge bouw verplaatsten de festiviteiten zich naar de Nieuwe Haven. Op het dek van „Door Vertrouwen" van het echtpaar Van der Meulen had de band „Trio 1" zich inmiddels op gesteld. Om twaalf uur werden de trossen losgegooid voor een aubade door de Nieuwe Haven. Het bleek een prima gangmaker van het mid dagprogramma. Met nummers als „Zuiderzeeballade", „De klok van Arnemuiden" enl „Bloody Mary" kreeg het repertoire van „Trio 1" een nautisch tintje. Voor een verslag over de braderie en de wedstrijden tijdens het mid dagprogramma verwijzen we naar el ders in dit nummer. Van de gelegenheid het bestuur van de jubilerende vereniging geluk te wensen werd druk gebruik ge maakt tijdens de officiële receptie aan het einde van de middag, weder om in het klubgebouw. Het bestuur mocht felicitaties in ontvangst nemen van onder anderen: oud-burgemeester van Westerschou- wen H. P. Everwijn namens de Het bestuur van de Watersportvereniging Zierikzee neemt een fraaie luchtfoto Burghsluis. K.N.Z.H.R.S., van de Kon. Roei- en Zeilvereniging „De Maas", de Wa tersportverenigingen van Burghsluis en Scharendijke en de Werkgroep Delta-Wateren van de Kon. Ned. Wa- tersportverbond. Extra tintje kreeg deze receptie door de uitreiking van een gratis kooi op het Zeilend Zee schip „De Eendracht" door de Sla- venkas te Zierikzee. Spreker namens de Slavenkas was waarnemend pre sident Joh. C. Spaans. Jonge vereniging Hij feliciteerde de W.S.V. met het twintig jarig jubileum maar konsta- teerde, dat het - in vergelijking met de Slavenkas - nog een zeer jonge ver eniging is. De Slavenkas dateert im mers van 1735. De heer Spaans ging nog wat nader in op die historie van de Slavenkas, die toendertijd werd opgericht met het doel tot slaaf ge maakte zeevarenden vrij te kunnen kopen. Later werd deze Stichting omgevormd tot een pensioenvereni ging. Met de traditionele beschik baarstelling van de kooi op de „Een dracht" is voor de Slavenkas het nautische aspekt ook weer wat terug- gekomen. Vervolg pag. 3 BURGH-HAAMSTEDE, 26-5. Nadat op de op 13 mei jl. gehouden vergadering door onvoorziene omstandighe den nog niet tot een algehele afronding kon worden ge komen, heeft het programma van de Ring Promotion 1981 in een deze week gehouden vergadering zijn defini tieve beslag gekregen. ZIERIKZEE Dagelijks brengt een aantal zwanen met kroost) een bezoek non een bejaardenhuisje bij ..Borrendamme", waar ze van brood worden voorzien. Op zich niet zo'n bijzondere zaak. ware het niet. dat de zwanen col ongeduld met hun snavels op de ramen gaan tikken, wanneer het voedsel niet A la sekonde wordt verstrekt (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De oneffenheden en twijfels die er nog op enkele punten bestonden wer den door de voorzitter de heer E. de Haan, die op de vorige vergadering verhinderd was, snel rechtgetrokken en tot klaarheid gebracht waardoor men kon overgaan tot het definitief vaststellen van het deze zomer te pre senteren programma. De eerste dag De eerste Ring Promotiondag is op 25 juni. Om 10.00 uur zal de offeiële opening van de markt plaats vinden door De Witte van Haemstede en zijn gemalin met een gevolg van 6 man te paard, onder bazuingeschal komende van de slotbrug. Bij proklamatie zal hij het recht verschaffen om de Ring Proriiotiondagen op zijn dreven te doen plaats vinden, dit ten overstaan van het kollege van b. en w. van de gemeente Westerschouwen en de VW van Burgh-Haamstedc. Na het aanbieden van bloemen zal hierna een rondgang over de markt worden gemaakt. Naast de gebruikelijke stands is er een overvloed aan oude ambachten, zoals: schapenscheren, hoefbeslag, netten boeten, touwvlechten, stoe- lcnmattcn, klompen maken en wolspinncn en verven. Voor de kinderen zal er een kinder- karroussel, een vliegtuigmolen en een ringwerpattraktic zijn. Verder draait er een poppenkast voor de kin deren. Nieuwe deelnemers Naast de eigen inbreng, zullen er enige nieuwe deelnemers zijn met o.m.: leer bewerken, poffertjes kraam, ballonnen, klein en groot an tiek en pentekeningen. Besloten werd om de markt te 18.00 uur te beëindigen. In het programma zijn tevens de aktiviteiten van de Ned. Herv. Kerk opgenomen. öp donderdagen staat de bezichti ging en de diaserie over het Slot weer centraal in hun programma. Op vrij dag 3 juli is er een optreden van het drum- en majorettenkorps „de Bies- bosch" uit Dordrecht. Donderdag 9 juli zal de 2e Ring Promotiondag worden gehouden, in dezelfde opzet als de eerste dag. Vrijdag 17 juli is er een optreden van de boerenkapel „De Gruttepik- Restaurant Renesse voor reservering: tel. 01116-1215 maandag gesloten in ontvangst van de zustervereniging (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. Zeg ook Uw vriend niet, wat Uw vijand niet horen mag. kers" uit Zonnemaire op de muziek tent. Donderdag 23 juli zal de 3e Ring Promotiondag plaatsvinden, met een opzet zoals de twee voorgaande met daarbij een optreden van de ham mondorganist De Koning van 10.00 tot 18.00 uur. Op vrijdag 31 juli is er een optre den gepland van het Kon. muziekge zelschap „Witte van Haemstede" op de tent van 19.15 tot 21.00 uur. Donderdag 6 augustus zal de 4e Ring Promotiondag worden gehou den, met een opzet zoals de voorgaan de. Vrijdag 14 augustus is er een optre den van de Brass- en Drumband „Ce cilia" uit Vlissingen met een lopende show van 19.15 tot 21.00 uur. De laatste Op donderdag 20 augustus zal de 5e en laatste Ring Promotiondag van het seizoen worden gehouden. Om 18.30 uur zal op de Slotdreef het ringsteken door de plaatselijke ruitervereniging plaats vinden, waarbij gestreden zal worden om de wisselbeker 1980. Om 19.15 uur is er verder een optre den op de muziektent van het Kon. muziekgezelschap „Witte van Haemstede" tot 20.30 uur. Om 19.45 uur kunnen gratis ballon nen worden afgehaald bij de ballon- nenstand, die te 20.00 uur zullen wor den opgelaten. Op de Ring te Haamstede zal er eveneens worden booggeschoten, met als achtergrond de Ned. Hervormde kerk, door de boogschietvcreniging „Sint Jan" uit Zierikzee. Van 20.30 tot 21.30 uur is er een optreden van de Kon. harmo nie „Kunst en Eer" uit Zierikzee, in de muziektent. Na afloop hiervan gaat men, met „Kunst en Eer" in het voorste gelid, naar de Zandweg, waar als besluit rond 22.00 uur een groot vuurwerk zal worden afgestoken. Advertentie WA* IK* Verwachting tot zaterdagavond: Vrij warm In de nacht en vroege ochtend enkele mistbanken. Overdag droog en zon nig en met middagtemperatuur rond 23 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 2 tot 10. Min.-temperaturen: omstreeks 15 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 24 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 30 mei Zon op 5.27. onder 21.49 Maan op 4.18, onder 17.35 31 mei Zon op 5.25, onder 21.48 Maan op 4.41, onder 18.58 1 juni Zon op 5.25, onder 21.51 Maan op 5.13, onder 20.23 Nieuwe Maan: 2 juni (13.32) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 30 mei 0.38 13.45 6.55 19.24 31 mei 1.53 13.45 7.55 18.18 ljuni 3.01 15.35 8.43 21.04 Springtij: 4 juni HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 29-5 Het K.N.M.I. deelt mede: Geleidelijk aan stroomt war mere lucht naar ons land. De tempe ratuur loopt morgenmiddag op tot ongeveer 23 graden. De komende nacht zullen er eerst enkele mistban- ken ontstaan, maar overdag wordt meercndeels zonnig weer verwacht en blijft het droog. De aanvoer van deze lucht vindt plaats tussen een depressie ten westen van de Britse Eilanden en een hogedrukgebied dat boven Midden- Europa tot ontwikkeling komt. Een regenstoring, die gisteren via Bretag- ne Frankrijk binnendrong is groten deels ten zuiden van ons land naar Duitsland getrokken. Warm blijft het in Spanje met middagtemperatu- ren boven 25 graden. In Italië ligt de middagtemperatuur tussen 20 en 25 graden DEN HAAG. Het zwemwater bij de Waddeneilanden en de Zeeuwse kust is van goede kwaliteit. -M

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1