HET VERLOREN JAAR Schmidt, Reagan en Mitterand zitten op één lijn Problemen voor tientallen proef boerderij en Dialoog met de Sovjet-Unie Nederlandse generaal voor Unifil Geen wijziging olieprijzen Sovjet-vloot in Middelandse Zee Opgravingen Valkenburg Geen aparte kentekenplaten Werklozen in de EEG De autobranche De oudere alleenstaanden „Flitsen" uit het buitenland Wat biedt de BEELDBUIS? Straks veel meer tv-programma's BONN, 26-5. Schmidt, Reagan en de nieuwe Franse president Mitterrand zijn akkoord over handhaving van de dialoog met de Sowjet-Unie en uitvoering van het NAVO-dubbelbesluit voor vernieuwing van de Europese kernwapens onder gelijktijdig onderhandelen met de Sowjetunie over beperking ervan. Dit zei de bondskanselier in een verslag van jongste bezoek aan Washington en Parijs aan het begin van een debat in de Bondsdag. DEN HAAG, 26-5. De Verenigde Naties hebben Nederland gevraagd om in het najaar van 1981 een brigade generaal ter beschikking te stellen voor de funktie van plaatsvervangend Unifil-kommandant Dit hebben de ministers Van der Klauw (buitenland se zaken) en De Geus (defensie) mee gedeeld in een brief aan de Tweede Kamer. De funkties van plaatsvervangend Unifil-Kommandant en van hoofd ope ra tien, welke funktie tot dusver door een Nederlandse kolonel werd be kleed, zullen in het vervolg afwisse lend door een Noorse en een Neder landse officier worden bezet, aldus de bewindslieden. GENÈVE, 26-5. De ministers van olie van de dertien leden van de orga nisatie van olie-exporterende landen (Opec) hebben in Genève besloten de olieprijzen tot het einde van het jaar te handhaven op het peil dat zes maanden geleden op Bali in Indone sië was vastgesteld. De minister van olie van de Vere nigde Arabische Emiraten (V.A.E.), Mana Said Al-Oteiba, heeft dit dins dagavond aan de pers meegedeeld toen hij kort voor de beëindiging van het beraad de vergaderzaal verliet. Hij zei verder dat een meerderheid van de dertien landen de produktie met tien procent wil verminderen. De emiraten hebben in elk geval besloten hun produktie op 1 juli met 175.000 vaten (van 159 liter) per dag te verminderen, ook zonder- toestem ming van de ministerraad. WASHINGTON, 26-5. De Sowjet- vloot in de Middellandse Zee is vol gens het Amerikaanse ministerie van defensie verleden week donderdag vergroot van 32 tot 39 eenheden. De overigens niet ongewone uit breiding hangt kennelijk samen met de aanwezigheid van het Amerikaan se vliegdekschip Independence" in de Middellandse Zee, aldus het mi nisterie dinsdag, het schip onderbrak midden april zijn terugreis na een verblijf van een half jaar in de Indi sche Oceaan en ligt na in het ooste lijk bekken van de Middellandse Zee in verband met de gespannen toestand in Libanon. VALKENBURG, 26-5. Recen- te opgravingen hebben enkele in teressante ontdekkingen opgele verd met betreking tot de enige op een natuurlijke hoogte gebouwde burcht van Nederland, het vroe gere kasteel van de heren van Valkenburg. Van dit gebouw is thans nog alleen een ruïne over. Prof. Dr. J.G.N. Renaud, die al acht jaar in samenwerking met de Rijksdienst voor het Oudheid kundig Bodemonderzoek en de Nederlandse Kasteelstichting bezig is met opgravingen in Val kenburg, heeft op een persconfe rentie de jongste ontdekkingen toegelicht. Gevonden is onder meer een zogeheten brugkelder met een diepte van 3,5 meter. In feite een stukje van de voormalige gracht waarover in de Middeleeuwen een ophaalbrug moet hebben ge legen met steun van de ANWB is thans een vaste brug van hout over de kelder gebouwd. Verder zijn resten van een ronde toren met poortgebouw opgegraven en een oude waterafvoer uitgekapt in rotsgesteente, die naderhand gedicht is en vervangen door een andere waterafvoer op enige af stand van de eerste. Uit de gevonden eerste afvoer blijkt aldus Prof. Renaud, dat rond 1200 de molentoren en be paalde buitenmuren, waarvan nu nog brokstukken over zijn, niet bestonden. Volgens hem is dit een bewijs voor de stelling dat de hurcht van Valkenburg regelma tig is uitgebreid Met zijn verklaring poogde hij te vens de twijfel van sommigen in Eu ropa en van de Sowjet-propaganda aan de Amerikaanse onderhande lingsbereidheid weg te nemen. Hij herhaalde, dat Reagan deze bereid heid opnieuw heeft bevestigd. Was hington is al begonnen met voorbe reidende besprekingen, zo zei hij. De regeringen in Washington en Bonn willen de uitdagingen van de Sowjet- Unie in bewapening en expansio nisme, zoals in Afghanistan, Zuid- Jemen en Ethiopië vastberaden op nemen en tevens de dialoog met Mos kou in stand houden, aldus Schmidt. Met Mitterrand, die ook het NAVO-dubbelbesluit steunt, wil Schmidt verdere handhaving en uit breiding van de Duits-Franse samen werking. IMVVWAMAAMWVWIAAAMWMI DEN HAAG, 25-5. Minister Tuijnman van verkeer en wa terstaat voelt niets voor het verstrekken van speciale op vallende kentekenplaten aan automobilisten die voldaan hebben aan hun verplichtingen op het gebied van de motorrij tuigenbelasting, dg wettelijke aansprakelijkheidsverzeke ring en de betaling van deel drie van het kentekenbewijs. Volgens Tuijman is de jaar lijkse uitgifte van tien miljoen reflekterende kentekenplaten - twee per auto - te kostbaar en te ingrijpend. Ook voor het uitgeven van speciale stickers is de minister niet te vinden omdat het materiaal waarvan de stickers gemaakt zij niet ge schikt is voor bewerking met de komputer. wwwwwwwwwwwi BRUSSEL, 26-5. Alleen al in de maand april van dit jaar zijn er in ne gen van de tien EG-landen (cijfers uit Griekenland zijn er niet) 200.000 wer klozen bijgekomen. Dat blijkt uit de (voor het seizoen gekorrigeerde) cij fers, die de EG-kommissie dinsdag in Brussel verstrekt heeft. 8,5 miljoen werknemers staan officieel inge schreven als werkloos. Dat betekent dat 7,6 procent van de beroepsbevol king in deze negen landen geen baan heeft. AMSTERDAM, 25-5. De omzet in de autobranche, de caravansektor en bij de autó-onderdelen en garage-uit rusting zal in 1981 op zijn gunstigst het peil van vorig jaar bereiken en wellicht zelfs nog lager uitkomen. De gevolgen hiervan voor de werk gelegenheid zijn duidelijk. Evenals in 1980 zal er opnieuw een groot aan tal arbeidsplaatsen verdwijnen. Dit zei de algemeen voorzitter van de RAI, W. Breukink, dinsdag op de algemene ledenvergadering in Amsterdam. Volgens Breukink ging het in 1980 alleen maar goed in de fietsensektor. Ook voor dit jaar durft hij „alleen" voor deze sektor optimistisch te zijn. De slechte gang van zaken op de au tomarkt en de caravanmarkt is pri mair een gevolg van de ekonomische situatie waarin ons land verkeert, al dus Breukink. Maar er is volgens hem ook een andere faktor van grote betekenis. Een faktor die hij om schreef als het „psychologisch kli maat". MOSKOU. De Sowjet-Unie en Jor danië hebben zich dinsdag uitgespro ken voor het houden van een interna tionale konferentie ter oplossing van het konflikt in het Midden-Oosten. Frankrijk heeft overigens, niet geïntegreerd zijnde in de militaire struktuur van de NAVO, niet direkt met het dubbelbesluit te maken. Frank en EMS Schmidt zei onder de indruk te zijn van de vastbeslotenheid van de nieu we Franse president om de Franse Frank te verdedigen. De regerigen in Parijs en Bonn zullen, zo zei hij, alles doen om het Europese Monetaire Systeem (EMS) ter handhaving van de onderlinge koersen in stand te houden, daar van dit systeem juist in de huidgige situatie een belangrijke stabiliserende invloed uitgaat. ZEIST, 26-5. Er zijn voor de 500.000 tot 650.000 oudere alleenstaanden in Nederland die op zoek zijn naar een partner, nauwelijks mogelijkheden iemand te vinden. Dat komt omdat de samenleving daar niet op is inge richt. Dat staat in het jaarverslag 1980 van het Nederlands Instituut voor so ciaal sexuologisch onderzoek, een stichting waaring onder meer de NVSH, de Nationale Kruisvereni ging, de Rutgerstichting en de Natio nale Raad voor maatschappelijk wel zijn zijn vertegenwoordigd. De mogelijkheden voor oudere al leenstaanden zijn beperkt tot relatie- en huwelijksbureaus, kontaktadver- tenties, reizen voor alleenstaanden en soms dans-kontaktavonden. Van de huwelijksbureaus maken slechts ongeveer 8.000 partnerzoekenden ge bruik, die overigens een zeer beperkt succes behalen. WARSCHAU. De besprekingen tussen de Poolse autoriteiten en de vrije vakbond Solidariteit over de toegang van de vakbond tot de media zijn na bijna een maand afgesloten. BARCELONA. De politie van Bar celona heeft een tunnel ontdekt, die dichtbij de route loopt waarlangs zondag een militair défilé zal plaats hebben. De tunnel passeert op 300 meter afstand de plaats waar een tri bune zal worden opgericht voor ko ning Juan Carlos en de Spaanse rege ring. BRUSSEL. De begroting van de Europese Gemeenschappen moet vol gend jaar e^ri bedrag omvatten van 62,668 miljard gulden aan betalings- kredieten en 66,980 miljard gulden aan vastleggingskredieten. WARSCHAU. De zieke Poolse pri maat van Polen, kardinaal Stefan Wyszynski, verkeert in levensge vaar. Zijn toestand werd dinsdag avond door zijn geneesheren kritiek genoemd. Kerkelijke funktionaris- sen zeiden te vrezen dat de 79-jarige kardinaal de ochtend niet zal halen. LONDEN. Het ekonomisch beleid van de Britse regering van Margaret Thatcher is scherp gekritiseerd van uit de eigen gelederen. MOSKOU, twee Russische kosmo nauten zijn disndag veilig op aarde teruggekeerd na een verblijf van 76 dagen aan boord van het ruimtestati on Saljoet-6. Dit heeft het Russische persbureaus Tass dinsdag bekendge maakt. OTTAWA. Canada zal de Sowjet- Unie de komende vijf jaar krachtens een ondertekende overeenkomst in totaal 25 miljoen ton graan leveren. Met de transaktie is een bedrag van tenminste vijf miljard Canadese dol lar (ongeveer 10,75 miljard gulden) gemoeid. BONN. De Westduitse Bondsdag heeft in meerderheid gestemd vóór een voorstel waarin wordt aange- dringen op uitvoering van het NAVO-dubbelbesluit. MADRID. De Spaanse premier Cal- vo Sotelo heeft in het parlement in de kern de officiële versie bevestigd van de gijzeling in Barcelona afgelopen weekeinde. De officiële toedracht werd dooreen groot aantal Spanjaar den, de pers en de meeste partijen in twijfel getrokken. PARIJS. Er moet druk uitgeoefend worden op Zuid-Afrika in de vorm van een wapenembargo, een olie embargo, een reeks ekonomische sankties en sociale en kulturele isola tie van het racistische bewind. GENEVE. Saoedi-Arabië heeft tij dens de zestigste OPEC-konferentic, die dinsdagavond in Geneve eindig de niet besloten om de produktie te verlagen. HEINO, 26-5. De tientallen procfboerdcrijen, die Nederland telt, dreigen in de problemen te komen doordat provincies de subsidie willen verminderen. ROME. De president van Italië, Sandro Per tine, is dinsdag bespre kingen met politieke leiders begon nen om te trachten een nieuwe rege ring bij elkaar te krijgen, nadat het kabinet van premier Arnaldo Forla- ni eerder op de dag was gevallen. TOULOUSE, FRANKRIJK. Het gebouw in Toulouse waar de „Depeche du Midi" wordt gedrukt, is maandag avond doelwit van een bomaanslag ge weest TOKIO. De president en partijleider van de DDR, Erich Honecker, is dins dag aangekomen in Japan voor een officieel bezoek van een week, waar van beide partijen een verdieping van hun politieke en ekonomische samen werking verwachten. MOSKOU. Koning Hoessein van Jordanië is dinsdag in Moskou aange komen voor een officieel bezoek tij dens hetwelk hij het Kremlin deelge noot zal maken van de Arabische be zorgdheid over de toestand in Libanon. WASHINGTON. De Sowjetrussi- sche dirigent Maxim Sjostakowitsj die op 11 april met zijn zoon in de bonds republiek om politiek asiel in het Wes ten verzocht, heeft maandagavond zijn debuut in Washington gemaakt Hij had een enthousiast publiek van 75.000 muziekminnaars. PEKING. Hotelpersoneel in Peking dat lastig is gevallen in de kamers van gasten moeten dat melden en mag pornografische tijdschriften die zijn achtergelaten, niet inkijken, schreef dinsdag het dagblad van Peking. NASHVILLE, TENNESSEE. Fe derale rechercheurs hebben maandag in Nashville in Tennessee drie perso nen aangehouden omdat zij dynamiet bij een synagoge zouden hebben wil len aanbrengen. Een plaatselijke krant berichtte dat de autoriteiten een sa menzwering van de Ku Klux KI an te gen Joodse instellingen hadden ont dekt ATLANTA, GEORGIA. Ronald Crawford, een jonge zwarte van 22 jaar die op de lijst van vermiste kinderen in Atlanta in Georgia was gezet is maan dagavond, enkele uren later, opgedo ken. Vrijdag 29 mei20.10 uur, Nederland I: De „Mini en Maxi Show". Het entertai nersduo aan het werk. VRIJDAG 29 MEI NED. I: De KRO vangt het program ma aan met Speedy Gonzales en de Flintstones waarna het populair weten schappelijk programma Daar vraag je me wat. Dan een show rond het komische duo Mini en Maxi, te gast zijn Joke Bruys, Ted de Braak en het showballet van de KRO. Na het Journaal een afleve ring van Hallo, daar ben ik weer. Ray mond wil met Olivia een avondje uit om hun 15 jarig huwelijksfeest te vieren. Dan de slotaflevering van de dokumen- taire reeks De rechtbank. Vanavond wordt een kijkje genomen bij de jeugd rechter. Het Humanistisch Verbond be sluit de avond. NED. II: Doctor Snuggles en Toppop openen het avondje Avro gevolgd door het Journaal. Na Dallas volgt de spiona geserie Tinker, Tailor, Soldier, Spy met tussendoor Televizier magazine en De toestand in de wereld. Tegen midder nacht volgen tot slot dan nog de beide nieuwsuitzendingen. VRIJDAG 29 MEI NED. I: 13.00 en 18.25 Nieuws voor doven; 18.30 Jeugdjournaal; 18.36 Se samstraat; 18.50 Paspoort; 19.00 Spee dy Gonzales; 19.05 De Flintstones; 19.30 Daar vraag je me wat; 22.10 De Mini en Maxi Show; 21.05 Hallo, daar ben ik weer; 21.37 Journaal; 21.55 De rechtbank23.00 Spelenderwijs; 23.25 Nieuws; 23.40 Nieuws voor doven. NED. II: 18.57 Nieuws; 18.59 Doctor Snuggles; 19.05 A VRO's Toppop; 20.00 Journaal; 20.27 Dallas; 21.15 Actueel en informatief; 22.00 Tinker, Tailer, Soldier, Spy; 23.45 Nieuws; 23.50 Nieuws voor doven. DEN HAAG, 26-5. Een vergroting van het aanbod van buitenlandse tv- programma's laat niet lang meer op zich wachten. De pauze die regering en parlement hebben ingelast bij het doorgeven van buitenlandse pro gramma's zal wellicht van korte duur blijken. Er moet dan ook op korte termen een standpunt worden inge nomen hoe die te verwachten ontwik kelingen moet worden gereageerd. Dit schrijft minister Gardeniers van CRM in de algemene maatregel van bestuur tot wijziging van het be sluit omroepbijdragen, die aan de Eerste en Tweede Kamer is gezon den. Daarin staat naast de al eerder aangekondigde verhoging van de omroepbijdragen (radio en televisie van 135 naar 142 gulden per jaar en radio van 40 naar 42 gulden) ook vermeld hoe de uitbreiding van de televisiezendtijd er in de komende jaren uitziet Van de totale uitbreiding van 32 uur per week verwacht de minister dat nog deze kabinetsperiode kan worden beslist over acht uur uitbrei ding per week vanaf 1 oktober 1982. Over de volgende fases, zes uur vanaf oktober 1983 en 18 uur uitbreiding vanaf oktober 1984, kan pas in een volgende kabinetsperiode worden beslist MARKTBERICHTEN Beursbericht Markt Goes van dinsdag 26 mei 1981 Aardappelen Bintje, veldgewas, direkte leve ring, op auto geleverd 20,00 - 23,00 per 100 kg. 0 mm-opwaarts, binnen landse kwaliteitseisen 21,00 24,00 per 100 kg. Voederaardappe- len 7,00 per 100 kg. Notering Rotterdamse Beurs d.d. 25 mei 1981: Bintje 35-50 mm 27,00 - 29,00 per 100 kg; 50 mm-opwaarts 28,00 - 30,00 per 100 kg. Exklusief b.t.w. Plantuien Op auto geleverd tot 10.500,— per ha. Exklusief b.t.w. Vlas Ongerepeld, goede kwaliteit, op auto geleverd 0,31 - 0,35. Afwij kende partijen 0,20 - 0,30 per kg. Exklusief b.t.w. De Eierveilingen BARNEVELD. 26-5. Coöp. Veluw- se Eierveiling. Aanvoer 1.879.900 stuks. Stemming: redelijk. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 50-51 gram 11,85; 55-56 gram 13,10; 60-61 gram 14,20; 65-66 gram 16,50 - 16,30. SCHEEPVAART Antilla Bay, 25-5 230 ONO Aden naar Djeddah Nedlloyd Dejima, 25-5 40 ZO Sicilië naar Marseille Nedlloyd Delft, 25-5 van Djeddah naar Singapore Nedlloyd Rockanje, 25-5 Rede Beng hazi Winst voor juniorenteam t.c. Duiveland De juniorenteams van de tennis verenigingen Duiveland en Zierikzee hebben zondag tegen elkaar ge speeld. Duiveland won de strijd met 6-2 en bracht ook alle enkelspelen op z|jn naam in twee sets. Hans Jan Goedegebure-Leendert van Hattem 6-1,7-6; Peter Coppoolse- Michel de Vlieger 6-2, 6-0; Diana Cop- poolse-Jeantine Geleijnse 6-1, 6-2; Erna v.d. Cingel-Annette Zondag 6-2, 6-1. Daarna volgden de wedstrijden in het dames- en heren-dubbeL Deze teams ondervonden langdurig last van de regen en de wedstrijden moesten zelfs tot tweemaal toe worden ge staakt HetDuivelandse herendubbel, Peter Coppoolse en Hans Jan Goede- gebure trad aan tegen Michel de Vlie ger en Ernst Pols. Eerstgenoemden wonnen makkelijk met 6-0, 6-1. Het damesdubbel tussen Jeantine Geleijnse en Annette Zondag van Zie rikzee en Diana Coppoolse en A. van Helden van Duiveland werd gewon nen door de Zierikzeese meisjes met 6-2, 6-1. Het gemengd dubbel van Zierikzee, bestaande uit Jeantine Geleijnse en Leendert van Hattem won met 6-3,7-5 van Erna v.d. Cingel en Peter Coppool se. Diana Coppoolse en Hans Jan Goe- degebure wonnen het tweede ge mengd dubbel met 6-1, 6-2 van Annet te Zondag en Ernst Pols. Voetbaltoernooi in Brouwershaven Door de scheidsrechtersvereniging Schouwen-Duiveland zal zaterdag 30 mei op het sportpark „Onder de Mo len" te Brouwershaven een voetbal toernooi worden georganiseerd, waar aan door acht teams zal worden deel genomen welke in twee poules zijn ingedeeld. -- De deelnemende teams zijn: Duive land n, Renesse n, Brouwershaven HL, DFS IÉ, ZSC EI en de scheidsrechters- verenigingen Walcheren, Noord en Zuid Beveland en Schouwen-Duive land. De finale tussen de twee poule win naars zal rond 15.00 uur worden ge speeld, waarna de prijsuitreiking zal plaatsvinden. Opening sportkomplex Oosterland Op zaterdag 6 juni zal te Ooster land de officiële opening plaatsvin den van het nieuw aangelegde sport komplex. Deze handeling zal te 14.00 uur worden verricht door de wethouder van sportzaken de heer A.L. Bakker. Aansluitend zal de openingswed strijd, aanvang 16.15 uur, worden ge speeld tussen de le elftallen van Dui veland en Bruse Boys. Zeeuwse scheidsrechters naar KNVB Vier Zeeuwse scheidsrechters, twee van het zaterdag- en twee van het afde- lings zondagvoetbal, zullen in het ko mende seizoen het KNVB-korps gaan versterken. De twee zaterdagscheidsrechters, die naar de KNVB overgaan zijn: Wim Vermeulen en Paul Cense, beiden uit Souburg en bij de zondagscheidsrech- ters: George van Dijk uit Goes en Frans Riteco uit Vlissingen. Dit beknibbelen zou volgens ir. D. Luteyn, voorzitter van het Konink lijk Nederlands Landbouwcomité (KNLC) „onverstandig en kortzich tig" zijn. Immers, het op de praktijk gerichte onderzoek, waar de proef- boerderijen zich op toeleggen, is van wezenlijk belang voor de verdere ontwikkeling van de landbouw", zo zei Luteyn dinsdag tijdens een be zoek aan de proefboerderij A verhei- no in Heino. Het terugschroeven van de provin ciale subsidies leidt er volgens Lu teyn toe dat proefboerderijen minder experimenten kunnen uitvoeren. Dit zou ten koste gaan van de innovatie in de landbouw. Die vernieuwing is naar het oordeel van Luteyn juist van levensbelang voor met name de veeteeltsektor, waarin Nederland een vooruitgeschoven positie heeft. 77 Jan Job loopt naar de bar en schenkt zich nog een borrel in. Hij heeft hem ditmaal hard nodig. Er is vandaag zo veel gebeurd, dat hij het nauwelijks allemaal kan verwerken. Dan gaat jij weer zitten. Ja, dat was indertijd zo afgesproken. Maar de baby was er niet bij ingecal culeerd. Dit werd een factor, waarmee geen van beiden rekening heeft gehou den om de eenvoudige reden, dat nie- man ook maar één moment aam een dergelijke mogelijkheid heeft ge dacht. - En dat zegt hij. Op kalme toon zet hij dit uiteen. Hij weet, dat zijn weerleg- eïngen weinig of geen nut zullen heb- en. „Dus door de baby is de situatie helemaal anders geworden. Het gent- lemens agreement betreffende het rus tig en zonder ruzie uiteen gaan, als we genoeg van elkaar hebhen gekregen of elkaar irriteren, gaat nu niet meer op, Martie. Er is een kind. Een meisje. Jouw dochtertje, maar ook de mijne. Ik ben er de vader van. Of telt dit allemaal in jouw ogen niet meer mee? We zouden alsnog kunnen trouwen. Dan is Brigit tevens ge-echt," Ze schudt enkele malen het hoofd. „Trouwenherhaalt ze en het woord komt er op smalende toon uit. „Jij en ik dat is toch geen verhou ding meer? Zeven en twintig en twee en veertig. Als het nu nog andersom was Overigens, ik wil helemaal niet trouwen. Niet met jou, niet met een andere man. Ik wil enkel leven voor Brigit Zonder verder iemand om me heen." „Dat is vreselijk egoïstisch, weet je dat?" Hij kijkt de vrouw verontwaar digd aan. „Want in werkelijkheid denk je niet eens in de eerste plaats aan Brigit maar enkel aan jezelf. De zaak drukt ineens als een last op je, omdat je zodoende niet al je tijd aan ons dochtertje kan besteden. En ik pas niet meer in dit patroon, want dan moet je ook met mij rekening; houden. Ook dat wil je niet meer. Het is dus puur egoïsme." Is dat zo? Maar ik mag me toch zeker voortaan wel wijden aan mijn kind? Ik heb 't nu eenmaal en Brigit heeft er recht op alle mogelijke verzorging en aandacht, te krijgen. Die zal ik naar geven. Ik heb in mijn leven en zeker in het laatste jaar veel fouten gemaakt. Daarom zal ik in ieder geval proberen Brigit een goede opvoeding te geven. Met wegcTjfenng van mezelf en ande ren. Is dat egoïsme? Onzin. Martie Bloeming gaat er niet op in. Ze antwoordt enkel: „Jij moet weer gaan studeren. Je hebt één jaar verlo ren. Ala je in september je studies hervat, kun je volgend jaar klaar zijn. Het gaat om jou toekomst. Jij bent nog jong en hebt een heel leven voor je. Dat mag je niet verknoeien door mij bij te blijven. Onze levenspaden splitsen zich. Misschien is dit de straf voor ons ongelegAÜseerd samenleven. Of het noodlot Of hoe je het wilt noemen. Laten we als verstandige mensen de Door HENK VAN HEESWIJK werkelijkheid onder ogen zien. 'Het is niet prettig. Denk alsjeblieft niet, dat ik het er niet moeilijk mee heb. Ik schaam me, om wat ik jou nu aan doe. Maar ik kan niet anders, Jan Job. Probeer het alsjeblieft te begrijpen Het is lange tijd stil in de kamer. Enkel het tikken van de grote klok ver breekt de rust Heel sporadisch rijdt er een auto door de dorpsstraat Of een brommer. Jan Job heeft zijn zoveelste sigaret opgestoken en rookt. Heftig en geagiteerd. Maar hij probeert zich te beheersen. En omdat hij niets meer zegt komt de vrouw overeind. „Ik maak nog een kop koffie voor ons klaar." Jan Job vraagt al» ze een poos later koffie drinken: „Wanneer moet ik ver dwijnen?" Ze schudt haAr hoofd. „Ik laat het aan jou over. Ik schop je er natuurlijk niet uit.. Maar 't is voor ons beiden het beste, als je niet te lang meer blijft Wanneer beginnen de colleges weer aan die school?" Schouderophalend antwoordt hij: „Precies weet ik de datum natuurlijk niet. Meestal in de tweede week van september." „Kun je dat telefonisch te weten komen?" „Zeker." „Informeer dan maandagmorgen er naar. Dan weet je tenminste iets." Die avond gaan ze wel samen naar boven. Maar op de overloop wijst Mar tie naar de logeerkamer. ..Ik heb daar een bed voor Je opgemaakt (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 4