Sportvereniging Velocitas vierde veertigjarig bestaan f ij- Alle kandidaten behaalden zwemdiploma in Onderdak V olley balv ereniging „de Putters" winnaar van „Putmeet-trofee" ZEEUWS AFDELINGSELFTAL WINNAAR BONDENTOERNOOI Open promotie-wedstrijd voor de B- en L-dressuur Van korfbal naar voetbal NSW kampioen tweede klasse A zaterdagvoetbal SEROOSKERKE, 23-5. Richtte de sportvereniging Ve locitas uit Serooskerke zich veertig jaar geleden op de korfbalsport, in de loop der jaren is de vereniging we gens gebrek aan belangstelling vanuit de jeugd voor deze mixed-sport omgezwenkt naar het voetbal. Om precies te zijn tot het zomeravondvoetbal, dat sinds 1964 in Serooskerke wordt beoefend. Het bestuur van de sportvereniging Velocitas tijdens de receptie. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Velocitas vierde zaterdag haar veertig-jarig bestaan en had daar voor enkele aktiviteiten georgani seerd. Zo was er 's middags een feestelijke rondgang door het dorp met de showband Rust Roest uit Zie- rikzee. „Schouwse Ruiters" nam deel aan concours Door een aantal leden van de Lan delijke Ry vereniging „De Schouwse Ruiters" werd te Serooskerke (W) deelgenomen aan een concours dat gehouden werd op het terrein bij de manege „De Eendracht". Bij de pon/s in de dressuur klasse B eindigde Adrian Hanse als 2e met één winstpunt evenals Willem de Boer. Marry van de Velde eindigde als 3e en behaalde eveneens één winstpunt In de klasse L dressuur voor pony's eindigde Ellen van Dijke als 3e en Monique van der Werf als 5e. In het springen pony's klasse B be haalde Alexander Borsboom één winstpunt Viertal Het viertal van de pony's wist een le plaats in de wacht te slepen. Bij de paarden in de klasse L 2 werd Laurice Boonman met Vident Ie en C. Stouten met Rocco 3e. In de dressuur klasse M 1 paarden was er een 4 e plaats voor mevr. L Krabbe met Oscar. Bij het springen voor paarden in de klasse L werd Laurice Boonman met twee winstpunten 2e, 3e werd C. Struik met één winstpunt terwijl C. Stouten één winstpunt behaalde. Paarden- en ponyclub Schouwen-Duiveland opgericht Aan het begin van de maand mei, vrijdag de achtste is de paarden- en ponyclub „Schouwen-Duiveland" opgericht. Het dagelijks bestuur van de vere niging bestaat uit mr. A. R. Koops ec. drs., voorzitter, mr. J. W. Kreumer, vice-voorzitter en M. de Jonge, sekretaris-penningmeester. De afde ling paarden gaat rijden onderauspi- ciên van de NBVR en de pony afdeling onder de NPC. Het leg- en wedstrijdterrein is gevestigd op het ruitersportcentrum ,,de Korenzol der" te Bruinisse. De eerste leden vergadering wordt woensdag 20 juni gehouden. Üc Schouwscruitervcreniging„de Zilveren Trens" organiseerde voor zondag 24 mei een open promotie wedstrijd voor de dressuur, onder de reglementen van de NBVR De heerC.J. Hemmes jureerde over de vele kombinaties, die zich dres- suurmatig op het modderige terrein begaven. Door de vele regen van de laatste dagen was de buitenbak zo moeilijk te berijden, dat een aantal kombinaties - temidden van de stort buien - jammerlijk de mist inging. Bij de B 1 en B 3-dressuur, die in handicap werden gejureerd, vielen de eerste vier kombinaties in de winst punten. 1. Diana Luchies met Red Devil (r. v. Renesse) 119 p (B 3); 2. Erica Butler mest Ramesses (Zilveren Trens) 118 p Daarna werd op het sportveld een korfbalwedstrijd gespeeld tussen All Ready uit Zierikzee en Stormvogels uit West-Kapelle, die in een 6-6 gelij ke stand eindigde. In de pauze was er nogmaals een optreden van Rust Roest. In de vooravond verrichtte burgemeester J. L. Niemantsver- driet-Leenheer de trekking van de verloting, waarvan de eerste prijs een fiets was. Hoop De feestelijkheden begonnen met een receptie, gehouden in het dorps huis, waar de voorzitster van de jubi lerende vereniging, mevrouw C. den Heten-Rammelt vertelde dat het in wonertal van Serooskerke groeiende is en dat er daardpbf'hóopjjs ontstaan dat de korfbalvereniging opnieuw tot bloei zal kunnen komen. In de beginjaren van de sportvere niging Velocitas werd deze tak van sport door de dorpsjeugd beoefend, maar door gebrek aan belangstelling van de jeugd, werd deze sport op den duur vervangen door de voet balsport. Moed De heer D. E. Mooij, bestuurslid van de KNVB, afdeling Zeeland, sprak ook enkele woorden tot de aan wezigen, onder wie de oprichters van Velocitas, de heren J. Blok (oud voorzitter) en K, A. Stoel en me vrouw L. J. Reinhoud. De heer Mooij was van mening, dat de oprichters toendertijd wel bijzon der veel moed gehad moeten hebben om in de kern Serooskerke een vere niging op te richten. „Deze mensen hebben het aange durfd en we zijn ze dank verschul digd. Ook dank aan hen, die de oprichters in hun voetsporen hebben gevolgd, want dat valt niet mee in een kern als Serooskerke", aldus het bestuurslid. Hij zei dat de gemeente Westerschouwen het sportveld in Se rooskerke open hield en dat daar door een deel van de zomeravond- voetbalkompetitie op dit veld kan worden afgewerkt. Mede in verband hiermee hoopt hij ook dat de uitbrei ding van het sportveld in Zierikzee niet al te lang meer op zich zal laten wachten. „volhouders" De penningmeester van het bedrijfs- en zomeravondvoetbal, af deling Zierikzee, de heer M. F. de Vos vertelde de aanwezigen dat Velocitas in 1964 tot het zomeravondvoetbal is toegetreden. Van de elf verenigin gen, die toen daaraan meededen, zijn (B 1); 3. Bert Lanning met Eternity (Zilveren Trens) 117 p (B 3); 4. Wim Schot met Romano (Zilveren Trens) 116 p(B3). In de L 1 en L 3-dressuur, eveneens met handicap, gejureerd, vielen drie winstpunten. 1. Tonny Honing met Ramesses (Zil veren Trens) 129 p (L 1); 2. J. van Efferen met Secondo (de Duinzoom) 120 p (L 3); 3, Inge v.d. Berg met Sinclair (r. v. Renesse) 120 p (L 1); 4. Hanneke Vijfwinkel met Patriotka (Zilveren Trens) 119 p(L 3); 5. H. Tanis met Maurice (r. v. Renesse) 117 p (LI). De rubriek ^dressuur verviel in verband met de slechte toestand van het terrein. De wedstrijd was goed georganiseerd en verliep in een prettig sfeer. er nog vier over. Dat zijn Zierikzee- veteranen, de PZEM (beide met on derbreking), Zeelandia en Velocitas. „U behoort, net als Zeelandia tot de echte volhouders. In die 25 jaar zo- meravondvoetbal heeft u nooit een kampioenschap behaald, maar wel heeft u verschillende malen op de sportiviteitsprijs beslag gelegd", besloot de heer De Vos. Goede 3000 meter Simon Blom op de avondmeeting van de spor ting atletiekclub Neerpelt en de Breese A.C. op 20 mei te Neerpelt werd de 3000 meter gewonnen door de Belgische atleet Jos Maes in 8.18.3 min. Delta Sport atleet Simon Blom liep een goede race en werd in 8.33.4 min. vijfde. Met deze tijd benaderde hij zijn eigen klubrekord tot op 6 se- konden. Coup Nationale Nederlanden Door Jacolies van Gastel van Delta Sport werd op zaterdag 23 mei deel genomen aan de Coup Nationale Ne derlanden te Haarlem. Deze wedstrijd werd georganiseerd door de sektie wedstrijdsport van de KNAU en de gezamenlijke Haarlem se verenigingen. Aan deze wedstrij den werd door de beste A- en B- junioren van Nederland deelgeno men. Bij het hoogspringen meisjes B wist Jacolies beslag te leggen op een prima eerste plaats. Zij sprong een goede 1.65 m. Met deze hoogte bleef zij een 6-tal springsters voor, die tot een hoogte van 1.60 m kwamen. Te vens nam ze deel aan de 100 meter. In de series kwam zij tot een tijd van 13.52 sec. welke echter net niet ge- noeg was om tot de finale door te dringen. Dat Jacolies het goed doet mag blijken uit het feit, dat ze is uit genodigd voor de jeugd interland voor B-junioreb tegen Nordrhein te Zevenaar, zaterdag 30 mei. Ze komt uit op de 100 m horden en op de 4 x 100 m estafette. Marathon Ad Bouwens Delta Sport atleet Ad-Bouwens heeft de smaak te pakken/Op zater dag 23 mei startte hij binnen 4 maan den te Rotterdam in zijn vierde ma rathon. Deze marathon ging over vijf ronden in het Kralingsebos en de fi nish lag op de Coolsingel. Winnaar werd de Schot Graham in een wereld tijd van 2.09.28 uur. Met deze tijd is hij nu 7e op de wereldranglijst. Eerste Nederlander werd Jack Va lentin in 2.15.17 uur (derde plaats). Ad finishte in een snelle 3.18.13 uur.' Eerste dame was Marja Wokke in 2.43 uur. Er werd gelopen in de regen, terwijl het een pittig parkoers was. Eerste prijs volleyballers ziekenhuis In het kader van het tachtigjarig bestaan van het Rode Kruis zieken huis in Den Haag werd door de per soneelsvereniging een groot volley baltoernooi georganiseerd. Hieraan werd ook deelgenomen door twee teams van het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee, die bijzonder suksesvol voor de dag kwamen. Beide teams werden winnaar van hun poule, waardoor zij in de finlale tegen elkaar moesten uitkomen, waarmee zij beslag op de 1-ste en 2-de prijs konden leggen. Prijzen voor jonge volleyballers WIK De jeugd van de volleybalvereni ging WIK uit Kerkwerve hield ter afsluiting van het seizoen een barbe cue-avond ten huize van de fam. dc Jongh, waar men kon genieten van diverse lekkernijen, o.a. geschonken door slagerij Schell uit Zierikzee. Na afloop reikte Anita de Jongh dc prij zen uit van dc kompetitie, waarvoor iedere aspirant, Junior cn mini-aspi rant het afgelopen seizoen punten verzameld had. Van de aspiranten- en junioren kompetitie ging de le prijs naar Anco Berrevoets, die een beker en een mooi gegraveerde wisselbeker in ontvangst mocht nemen. De 2e plaats was voor Carolien Kesteloo en de 3e plaats voor Theo Wittenberg. Ook dezen mochten een beker in ontvangst nemen. Van de mini-aspiranten werd de eerste plaats bezet door Cor Berre voets, gehonoreerd met een beker en een wisselbeker. De 2e plaats was voor Connie v/d Velde en de 3e plaats voor Wim v/d Velde, ook zij kregen een beker. De 4e plaats was voor Loes Kotoun zij had hetzelfde aantal punten als de 3e plaats, doch een minder doel saldo. Zij kreeg een leuke ketting. Na de prijsuitreiking werd afscheid genomen van Lia v/d Velde (zij gaat naar de senioren) en Marieke Exoo, die de volleybal vaarwel zegt Zy mochten een mooie orchidee in ontvangst ne men. Ook werd afscheid genomen van Katy de Vos en Jopie Kouwenberg Zij werden - met een orchidee - bedankt voor het werk in de jeugdkommissie van het afgelopen seizoen. Katy de Vos kreeg een presentje van de junioren voor het coachen. Hiermee was een einde gekomen aan een zeer gezellige en geslaagde barbeque-avond georganiseerd door de Jeugdkommissie van de volleybal vereniging WIK. WIK in halve finale toernooi zaterdagbeker Door het beter benutten van de strafschoppen dan Colijnsplaatse Boys, waartegen in de normale speel tijd met 1-1 was gelijk gespeeld, heeft WIK zich in het toernooi om de zater dagbeker in de halve finale weten te plaatsen. Heden (dinsdag)avond zal WIK het hierin te Wissenkerke op moeten nemen tegen de reserve le klasser GPC II uit Vlissingen, dat tot de halve finale wist door te dringen door het eigen eerste elftal met 3:2 te kloppen. SKNWK organiseert voetbaltoernooi op Hemelvaatsdag Voor donderdag 28 mei (Hemel vaartsdag) wordt door de sportvere niging SKNWK op het sportpark te Nieuwerkerk het onderlinge voetbal toernooi georganiseerd, waaraan door zes teams wordt deelgenomen. Naast de vier elftallen welke aan de kompetitie deelnemen is er verder een team van ex-SKNWK spelers en een veteranen team. Om het krachtsverschil zoveel mo gelijk te nivilleren krijgen de lager geplaatste elftallen uit een aantal van te voren vastgestelde te nemen strafschoppen de gelegenheid hun eventueel opgelopen achterstand recht te trekken. Voor het winnende team is een fraaie wisselbeker be schikbaar gesteld door Delta-Succes uit Kloetinge. Receptie Duiveland Tergelegenheid van het behalen van het kampioenschap van het le elftal in de 2e klasse van het zater dagvoetbal van de KNVB afdeling Zeeland en de promotie naar de le klasse en het behalen van het kampi oenschap in de 4e klasse van het 2e elftal zal door de sportvereniging Duiveland op zaterdag 30 mei in café- taria „Neffen d'Eule" een receptie worden gehouden waarbij men de ge legenheid heeft het bestuur en de spe lers te feliciteren. Voor tijd: zie agen da. - DEN HAAG. De Haagse politie heeft in de nacht van zondag op maandag in Den Haag een 19-jarige Amsterdammer aangehouden we gens verboden wapenbezit. De heer J. van Iwaarden, beheerder van de sportzaal de Putmeet, stelde drie bekers beschikbaar. Eén voor de volleybal, één voor de badminton en één voorde klub, die op beide avonden het hoogste aantal punten haalde, de wisselbeker, de „Putmeet-Trofee". De Putters winnaar De Putters wonnen met ruime voor sprong de volleybalbeker, ondanks dat de ZSC-ers soms flinke tegenstand boden. Een set werd met slechts twee punten verschil gewonnen, 15-13. De Putters behaalden het maximaal te winnen punten, namelyk honderdvyf- tig. ZSC kon er tweeënzeventig achter zyn naam schrijven. Vrijdagavond liet ZSC zien hoe er badminton gespeeld moet worden. ZSC behaalde hierbij dc meeste pun- Zaterdag werden in sporthal On derdak weer A- en B-examens afge nomen. Alle kandidaten wisten de proef met goed gevolg af te leggen. De diploma-uitreiking werd verricht door de heer C. Legemaate. Geslaagden A-diploma Adrea van Dijk, Mia den Dekker, Erika Janse, Janneke Kloet, Pauline Keus, Miranda Luyendijk, Marjolein Saman, Miranda v. d. Sande, Hanne ke bij de Vaate, Gemma van de Vaate, Jan Edwin Bouwman, Leon Boot, Ricard Flock, Sjaak Hanse, Kees-Jan van Nieuwenhuize, Peter de Meulmeester, Wilfred Proost, Ric- Het Zeeuwse afdelingselftal heeft in Meerkerk een fraai sukses ge boekt door het Bondentoernooi, waaraan door elf afdelingen werden deelgenomen te winnen. De Zeeuwse formatie Opende het toernooi met een 2-0 overwinning op Brabant, waarvan onlangs te Halste- nog met 4-2 werd verloren. Uit een strafworp gaf Eric de Block (Graauw) de Zeeuwse ploeg de leiding ZOMERAVOND- VOETBALKOMPETITIE Rayon Zierikzee Toren Boys-Zeelandia 1-2; ZZ'72- SKNWK Vet. 4-2; PZEM-Brogum 5-1; Zierikzee Vet.-Velocitas 6-0. Zaalvoetbaltoernooi in Onderdak Door de zaalvoetbalvereniging „De Steeg" uit Zierikzee wordt voor zaterdag 30 mei in de sporthal Onder dak een zaalvoetbaltoernooi georga niseerd van 12.00-17.30 uur. Aan het toernooi zal door acht ploe gen worden deelgenomen welke in twee poules zijn ingedeeld. In poule I zullen uitkomen: Toren Boys (Zierikzee), Spui-Zuid (Ouden bosch), Hogenboóm (Spijkenisse) en FC Bevelanden (Goes). In poule 2 zullen uitkomen: FC Groentjes (Oudenbosch), T.F.S. (Ro zenburg), Koezie Boys (Rotterdam) en De Steeg (Zierikzee). Toren Boys, de winnaar van het vo rige jaar/zal in dit toernooi de wis- sefbeker moeten verdedigen. De prijsuitreiking vindt na afloop plaats in de bar discotheek „De Steeg". ten, zodat de badminton-beker naar deze vereniging ging. ZSC kwam niet aan het maximale aantaj punten, daar de Putters één set op zijn naam bracht ZSC had over beide avonden een totaal van 217 pun ten en de Putters kwam op een totaal van 221 punten uit waardoor laatst genoemde in bezit kwam van de wis selbeker. De prijzen werden uitgereikt door de heer Van Iwaarden, die de vereni gingen bedankte voor de organisatie en het enthousiasme waarmee het toernooi werd gespeeld. Op hun beurt bedankten de klubs de heer Van Iwaarden voor de be schikbaarstelling van de prijzen cn zü spraken de hoop uit dat er voor het volgende jaar opnieuw een toernooi zal worden georganiseerd. kert Pos, Freddie Saedt, Ronnie van der Schelde, Ronals Snoek, André Wabeke, Nando van der Werf. Geslaagden B-diploma Peggy Evertse, Carola Heyboer, Anita Hartman, Willeke Huigens, Evelien de Kok, Lianne Matthijsse, Saskia Maase, Dana Schot, Bianca Uyl, Rona Vink, Caroline Vis, Mar- celle Visser, Arjo Geejhoed, Marco Hanse, Rogier Izeboud, André van de Kasteele, Wendel Kotoun, Kees Noordhoek, Arjan de Oude, Danny Pannekoek, Ralph Schoneman, Ed win de vlieger, Hans de Vrieze, Peter van der Zwan. (1-0), waarna Eric de Keijzer (Kruinin- gen) voor een 2-0 eindstand zorgde. Met een doelpunt van Milco van der Hoogt (Breskens) werd vervolgens met 1-0 van Rotterdam gewonnen, waarna in het duel met Groningen Eric de Keijzer er voor zorgde dat de winst (1-0) in Zeeuwse handen kwam. Van Arnhem werd met 1-0 verloren, maat toen waren de Zeeuwen al zeker van hun finaleplaats. Finale In deze finale moest het worden opgenomen tegen de andere poule winnaar, het team van Noord Holland. Uit een pass van Eric de Keijzer wist Martin Quist (MEVO) de Zeeuwen een 1-0 voorsprong te geven. Nadat er was gedraaid werd deze voorsprong nog door Han Steutel (MEVO) opgevoerd tot 2-0. De Noord Hollanders slaagden er hierna nog wel in tegen te scoren (2- 1), maar de winst en de eindzege werd niet meer uit handen gegeven. Vorig jaar eindigde het Zeeuwse af delingselftal in dit toernooi op de der de plaats. Met een duidelijke 4-0 overwinning in de uitwedstrijd tegen Piershil is NSW uit Numansdorp erin geslaagd beslag te leggen op het kampioen schap in de 2e klasse A van het lande lijke zaterdagvoetbal. SSC'55, dat NSW tot op het laatste moment op de hielen bleef zit ten, behaalde bij Héerj'ansdam een 2- 0 overwinning. Arnemuiden boekte bij het reeds gedegradeerde Zwaluwe een te leurstellende 4-3 nederlaag. Oranje Wit sloot het "seizoen af met een 2-0 zege in de uitwedstrijd tegen Altena, terwijl Roda Boys rodelan taarndrager NEO'25 in eigen omge ving met 2-1 klopte. De wedstrijd Bruse Boys-AZW, welke in verband met het toernooi om de Schouwen-Duiveland trofee werd uitgespeeld, zal nu zaterdag (aanvang 14.30 uur) worden gespeeld. NSW 24 13 8 3 42-22 34 SSC'55 24 14 5 5 33-14 33 Heerjansdam 24 11 9 4 34-18 31 Oranje Wit 24 8 13 3 27-17 29 SHO 24 7 13 4 22-16 27 Altena 24 9 7 8 20-24 25 Piershil 24 9 6 9 33-27 24 Arnemuiden 24 9 6 9 34-36 24 Roda Boys 24 9 5 10 29-35 23 AZW 23 6 7 10 32-31 19 Bruse Boys 23 5 9 9 31-43 19 Zwaluwe 24 5 6 13 21-35 16 NEO'25 24 1 4 19 19-59 6 Prestatieloop leerlingen Chr. Scholengemeenschap Ongeveer 175 leerlingen van de Christelijke Scholengemeenschap liepen vrijdag de eerste, door de lccr- lingcnraad georganiseerde prestatie loop, waaraan ook door enige leer krachten werd deelgenomen. De overige leerkrachten hadden zich op strategische punten van de 3-, 5-en 8 km te lopen afstand opgesteld om te voorkomen dat de deelnemers op de kruispunten niet de juiste rich ting zouden nemen. De deelnemers aan de 3 km beten de spits af om hun rondje „Kaaskens- water" af te maken, even later ge volgd door de deelnemers aan de 5 km, die via de Schouwsedijk tot aan Schuddebeurs en weer terug liepen. Als laatste vertrokken de deelne mers aan de 8 km voor een kombina- tie van de twee eerder genoemde rou tes. Een ieder wist moet goed gevolg de door hen af te leggen afstand te over bruggen, waarvoor zij een vaantje in ontvangst mochten nemen. ATs het aan de leerlïngenraad en leerkracht A. C. v. d. Wees (stimula tor) ligt, zal deze eerste loop door nog vele worden gevolgd. 's Avonds volgde.eJ" nog in een van de lokalen van het schoolgebouw een disco-avond waar de leerlingen er nog een paar kilometertjes bij Hepen. In zijn totaliteit bezien, kan de leer- lingenraad terugzien op een geslaagd evenement. NEW YORK. Yoko Ono, L>e wedu we van ex-beatle John bennon, heeft de hoogste kulturele onderscheiding van de gemeente New York in ont vangst genomen. NIEVWERKERK. Biljartvereniging O.K.K le Nieuwerkerk hield een /eesxe- lijke receptie ter gelegenheid van het vijfendertig jarig bestaan. Tijdens deze bijeenkomst overhandigde voorzitter J. C. Goudzwaard de trofeeën uit aan de winnaars van het biljarttoe mooi: de heer J. Via (l.) en G. Monster. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De volleybalvereniging „de Putters" en de badmintonafdeling van ZSC, beide uit Scharendyke, hebben donder en vrijdag gestreden om de „Putmeet- trofee". Donderdagavond werden er volleybalwedstrijden gespeeld en vrij dagavond kwam de badminton aan de beurt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 5