Aanvankelijk uitgestelde begrotingswijzigingen „nu" onder de hamer door 3 aa PAULA EN HARRY DIKMANS OPENEN ZEEUWS PANNEKOEKEN-KOFFIEHUIS Reddingsboot „Watersnip vraagt om subsidie WELZIJNSZAKEN OP RAADSVERGADERING Gemeenteraad Zierikzee ELEKTRO LIEVENSE STREEKNIEUWS Energiebesparing Leden ANBO-Zierikzee maakten fijne voorjaarsreis ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 22 mei 1991 Nr. 22915 3 ZIERIKZEE, 18-5. Met een snelheid, die op een eerdere vergadering niet mogelijk bleek, keurde de gemeente raad, onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester, deze week een tweetal voorgestelde begro tingswijzigingen goed. Het gold een wijziging van de gemeentebegroting 1981, wegens overbren ging van de restant kredieten 1980 en een wijziging van de begroting 1980, wegens afsluiting van de kapitaalsdienst Dat begrotingswijziging doorlopend nodig zijn, bleek uit het „nummer" van de laatstgenoemde wijziging; 113. Advertentie Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatüur Televisie - Video - enz. 01114 -1368 01119 -1634 Aan de wijzigingen waren op een vorige vergadering reeds twee kapita le „stukken" gewijd, waarover in de afgelopen weken de raadsleden -naar valt aan te nemen - het hoofd hebben gebogen. Er werd in de april-vergade- ring uitstel gevraagd en verkregen door de PvdA, maar nu viel er geen woord meer over. De raad keurde goed de toetreding van de gemeente Sint Philipsland tot de gemeenschappelijke regeling: In tergemeentelijke ambtelijke advies dienst Welzijnszaken Schouwen-Dui- veland". Zulks had al eerder mogelijk ge weest, maar Sint Philipsland - zoals eerder voorgekomen is in de geschie denis - nam een afwachtende houding aan, meende het aanvankelijk alleen te kunnen, maar heeft zich nu gevleid in de schoot van de gemeenschappelijke regeling Schouwen-Duiveland, onder goedkeurend knikken van de stede lijke raadsleden. Er werd over het voorstel niet hoofdelijk gestemd. Watermij Zuid-West- Nederland In de woensdagmiddag te Goes ge houden vergadering van de Watermij Zuid-West-Nederland werden de ba lans en de verlies- en winstrekening 1980 goedgekeurd. De winstrekening sloot met een ba tig saldo van 316.000,—, van welk bedrag 108.000,— werd toegevoegd als rente aan de Egalisatiereserve. Voorzitter W. Don verwachtte voor 1981 een fors verlies 650.000,—), wegens het duurder worden van uit Noord-Brabant betrekken water. De goedkeuring gaf geen aanleiding tot kommentaar. ZIERIKZEE Kontaktavond Youth for Christ Youth for Christ Zierikzee organi seert zaterdag 23 mei een kontakt avond in de Lichtboei, Poststraat 37 te Zierikzee. Arnold van Heusden is voor deze avond uitgenodigd om te spreken over de „Youth for Christ en de mu ziek" verduidelijkt met dia's. Voor tijd: zie agenda. Agrarische dag De „Agrarische Dag Schouwen- Duiveland", zal dit jaar niet gehou den worden. Dit in verband met een te houden provinciale rundveefok- dag te Kapelle (Zuid-Beveland). Aan vankelijk lag het in de bedoeling, om het „zilveren" jubileum (de 25e dag) dit jaar te organiseren, en hier speci ale aandacht aan te schenken. Het feest wordt een jaar uitgesteld tot de zomer van 1982. Bromfiets vernield Woensdagochtend rond elf uur is de bromfiets van J. A. W. S. uit Zonne- maire totaal vernield na een aanrij ding met een auto, bestuurd door F. J. P. W. uit Barendrecht. Het ongeluk gebeurde op de Gooikensweg en de automobilist zou bij linksaf slaan Een verzoek zal worden gehono reerd van de Stichting Katholiek On derwijs Zierikzee om medewerking tb.v. energiebeperkende maatrege len voor scholen.. Het gaat hierbij om de scholen „Onder de Wieken" en de „Willibrordusschool". Eenzelfde voor stel werd aangenomen m.b.t de „J. L. de Jongeschool" en* „De Speeldoos". Op een vraag van drs Sayers, merkte wethouder Bij de Vaate op, dat deze energie-besparende maatregelen „overeenkomstig het openbaar onder wijs" planmatig worden behandeld door Gemeentewerken, waarna de zaak in Publieke Werken komt WESTERSCHOUWEN Brandje op werkeiiand In bouwput II bij pijler 28 op het werkeiiand „Neeltje Jans" is woens dag beton-bekisting in brand ge raakt. De bedrijfsbrandweer bluste het vuur, zodat de brandweren van Haamstede en Renesse, die waren gealarmeerd, geen dienst behoefden te doen. RENESSE Aanrijding Automobilist H. M. uit Bottrop (Duitsland) botste woensdag, toen hij van het parkeerterrein bij de duino vergang kwam, de Rampweg opreed, op de auto van P. V. uit Sliedrecht. Beide auto's werden beschadigd. Tekenwedstrijd De vierde' klas van de openbare la gere school ,,'t Staepel 'of' te Renes se nam met sukses deel aan de teken wedstrijd die werd uitgeschreven door „Stichting het Theater". Met groepswerkstuk werd beslag gelegd op een derde prijs, een bedrag van 100,-. Dit geld zal, naar wens van de kinderen, waarschijnlijk wor den besteed om extra glans aan de jaarlijkse schoolreis te geven. Grote belangstelling ZIERIKZEE, 18-5. De leden van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (A.N.B.O.) afdeling Zierik zee maakten maandag een fijn voor jaarsreisje. Ondanks het feit, dat in de maand mei de bejaarden van di verse verenigingen reisjes krijgen aangeboden, bleek de belangstelling voor deze tocht zeer groot. Honderd vierentwintig ouderen maakten het AN.B.O.-reisje mee. Dat het enthousiasme voor de voor jaarsreis altijd zeer groot is, was reeds gebleken tijden de onlangs gehouden vergadering toen de voorzitter A. G. J. v. d. Eynde voorstelde de tocht dit keer niet te maken, omdat op 9 mei reeds de Zeeuwse A.N.B.O.-landdag werd ge houden en de Zierikzee bejaarden dit jaar een boottocht krijgen aangeboden. Langs fraaie dreven De AN.B.O.-leden bleken er echter niets voor te voelen hun traditionele vooijaarstochtje daaraan op te offeren en derhalve werd maandag een mooie rit gemaakt door de zak van Zuid- Beveland. De reis voerde langs fraaie dreven en dijkjes en door stille dorp jes. Er kan dan ook met volle teugen genoten worden van het fijne voor jaarsweer. De stop in 's Heerenhoek bij de „Zeven Geveltjes" werd een zeer ge animeerd samenzijn. De koffietafel bleek uitstekend en de bediening was snel, vriendelijk en zeer behulpzaam. De middag werd voortgezet met een tocht langs de Vlissingse Boulevard, de Domburgse duinen en langs het Veerse Meer. Om kwart voor zes kwam het gezelschap weer terug in Zierikzee. Het bestuur van de A.N.B. O. werd hartelijk bedankt en uiteraard werden ook de chauffeurs van de fa Van Oeveren niet vergeten. geen voorrang hebben verleend. Per soonlijk letsel deed zich niet voor. De auto liep enige schade aan de voorzij de op. Raadsvergadering Middehschouwen ty MIDDENSCHOUWEN, 21-5. In 1980 is op initiatief van de eigenaar van het restaurant „de Heerenkeet" en een aantal sportvissers een reddingsboot aangekocht voor reddingsoperaties op de Oosterschelde, dicht bij „de Fiaauwers". Deze inmiddels opgerichte vereniging Red dingsboot „Watersnip" heeft bij de gemeente een verzoek ingediend om subsidie in de exploitatiekosten. Tijdens de raadsvergadering op maandagavond 25 mei stellen b. en w. voor deze vereniging een startsub sidie uit te keren van 7100,-. De gemeente onderkent de nood zaak van het in stand houden van een dergelijke voorziening, echter, zo me nen b. en w., reddingsoperaties zullen niet alleen ten behoeve van de ge meente Middenschouwen worden ver richt Ook andere gemeenten aan de Oosterschelde zouden een bijdrage kunnen leveren. Gelet op de huidige ekonomische situatie acht het kollege een aanmoedi- gingssubsidie van f 100,- op zijn plaats. TV-antenne Het hoofd van de openbare lagere school „Prinses Irene" te Kerkwerve heeft de gemeente gevraagd geld be schikbaar te stellen voor het plaatsen van een Lv.-antenne en de aansluiting daarvan. Het kollege stelt de raad voor een krediet van f 750,- hiervoor be schikbaar te stellen. Verder komt tijdens deze raadsver gadering een subsidieverzoek van de Stichting Telefonische Hulpdienst Zeeeland aan de orde. De huidige fi nanciële situatie van de gemeente laat het niet toe. zo menen b. en w., dat voor verschillende aktiviteiten van meer dan gemeentelijk belang, bijdragen worden verstrekt De plaatselijke ak- tiviteiten krijgen bij subsidiëring voor- rang en daarom stelt het kollege voor niet op dit verzoek in te gaan. ZIERIKZEE. Zierikzee kreeg deze week bezoek van Zeelands kommissaris dr. C. Boertien en echtgenote. O.m. werd een kijkje genomen in het Havenkwartier. V.l.n.r.: wethouder L. J. van Gastel, dr. C. Boertien, burgemeester Th. H. de Meester, wethouder C. Bij de Vaatemevrouw Boertien en de echtgenote van burgemeester De Meester. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) OUWERKERK Windsurfen „Windsurfing Vierbannen" organi seert vandaag, vrijdag en zaterdag 23 mei zogenaamde promotiedagen. Be langstellenden worden in de gelegen- hedi gesteld kennis te maken met de ze populaire sport. HAAMSTEDE Afsluiting soosseizoen Woensdagmiddag kwamen de soosleden van Haamstede voor de laatste maal in de zaal van het rus thuis Duinoord bijeen. Ook de thee schenkers waren daar bij vertegen woordigd. Als afsluiting van het seizoen van de bejaardensoos werd een uitgebrei de broodmaaltijd, uitstekend ver zorgd door de kok Verboom, genut tigd. De tafelversiering had mevr. Roëll-Cramer verzorgd met bloemen, geschonken door bloemisterij Flora (J. v. d. Sluijs). Tussen de maaltijd door werden er leuke schetsjes gele zen door dhr. W. Troost en voor de theeschenksters had hij een quiz in elkaar gezet over het raden van plaatsnamen aan de hand van eigen gemaakt tekeneningen. Mevr. Kik-Verton dankte als presi dente een ieder die had meegewerkt aan het welslagen van dit seizoen. Zijn dankte mede het rusthuis Dui noord waar altijd gebruik mag wor den gemaakt van de zaal. Voor het hoofd van de huishouding waren er bloemen en de thee schenksters en dhr. Troost kregen een orchidee aangeboden. Deze avond werd besloten met het lied: „Dank U voor deze fijne dag". Fietsralley Huisvrouwen Voor de.leden van de Nederlandse vereniging van Huisvrouwen, afde- Raad Duiveland N1EUWERKERK, 21-5. Het (consept voorontwerp) inventarisatierapport welzijnsplanning van de gemeente Duiveland zal op de komende raadsverga dering van deze gemeente door de raadsleden vastgesteld dienen te worden. De vergadering wordt gehouden op woensdag 27 mei in het gemeentehuis van Nieuwerkerk. Opmerkingen over het rapport tij dens de ter-visie-legging, de hoorzit ting en de vergadering van de wel- zijnskommissie zijn opgenomen in bijlagen. Het kollege stelt voor over te gaan tot vaststelling, waarmee de voorbereidingsfase (de inventari satie-fase) in de welzijnsplanning kan worden afgerond en begonnen kan worden met de planfase; d.i. het vaststellen van een welzijns-plan, - programma en subsidieverordening. St. Philipsland Op de agenda prijkt ook een ver zoek van de gemeente St. Philipsland tot toetreding in de Intergemeente lijke Ambtelijke Adviesdienst- welzijnszaken Schouwen-Duiveland", een regeling, waar St. Philipsland eerder uitgetre den was. Voorts vérmeldt de agenda het voorstel van b, en w. om garantie te verlenen voor een bedrag van ling Westerschouwen, werd onlangs een fietsralley georganiseerd. Ach tentwintig dames schreven zich voor de ralley in en gelukkig trof de groep prachtig weer. Er waren vier damens die met een prijs naar huis fietsten en twee dames kregen de poedelprijs. Het eindpunt, de korenmolen „De Graanhalm" werd door alle deel neemsters gevonden en de pannekoe ken daar lieten zich goed smaken. 92.454,voor een woning van W. G. T. Liefrink te Brouwershaven, Kerk- ring 35. Op verzoek van het hoofden- overleg en de schoolraad zal de raad zich bezighouden met een af vloeiingsregeling voor onderwijzend personeel, werkzaam bij het kleuter en lageronderwijs. De vermindering van het aantal leerlingen is nog niet zodanig, dat de ze problematiek op korte termijn gaat spelen, maar in de toekomst is dit niet uitgesloten. Het kollege stelt voor een model afvloeiingsregeling van het A.B.O.P. voor de gemeente Duiveland vast te stellen. Toeristenbelasting Nieuwe aangiftebiljetten toe ristenbelasting komen eveneens ter sprake in de raadsvergadering. Een en ander ter uitvoering van het raadsbesluit van 9 oktober 1980. Ten behoeve van het aanbrengen van de verlichting nabij de aanslui tingen Zwanenburgseweg en Capel- leweg op Rijksweg 18, stelt het kolle ge voor een krediet te verlenen van 3.422,-. Dit bedrag werd door de PZEM ge raamd voor het plaatsen van twee lichtmasten met toebehoren. De twaalfde wijziging van de ge meentebegroting wordt aan het slot van de raadsvergadering behandeld. Jaarvergadering Delta Sport De problemen van de handballers van „Delta Sport" werden in een goed bezette jaarvergadering bespro ken. Voorzitter Theo de Looze sprak van een rimpelloos verlopen seizoen: geen kampioenen, alleen een degra datie van Hl door de ongelukkige op bouw van de zaalhandbalkompetitie. Bij de bestuursverkiezing waren Theo de Looze (voorzitter) en Ria Schaalje niet herkiesbaar. In hun plaats werden gekozen de heer Sim mers en mevrouw Pabbruwee. Wie als voorzitter gaat optreden wordt verder door het bestuur uitgemaakt. Na de uitgebreide rondvraag sloot voorzitter De Looze voor de laatste maal de vergadering. De Looze werd door penningmeester De Vos toe gesproken voor 7 jaar arbeid voor de vereniging en kreeg een fraaie voor zittershamer met inskriptie. Ria Schaalje kreeg een oorkonde over handigd, verbonden met het erelid maatschap van de vereniging, het eerste ere-lidmaatschap van Delta Sport. „Stadsberigten" In het jongste nummer van „Stads berigten", het informatieblad van de gemeente Zierikzee, wordt aandacht besteed aan de komende verkiezin gen. Er wordt ingegaan op de mogelijk heid te stemmen bij volmacht, schif- telijk stemmen en stemmen in een andere gemeente. Aandacht ook voor kleurtoepassing van de binnenstad van Zierikzee. Voor de behandeling van buitenhoutwerk van panden is een aantal jaren geleden het gebruik van transparante verfprodukten in de mode gekomen. Het is inmiddels gebleken, dat deze produkten qua be scherming vér achter blijven bij de dekkende verfsystemen. Als advies wordt gegeven geen „schreeuwende" kleuren te gebruiken, maar meer de traditionele kleuren te handhaven. „Stand-groen" en (gebroken) wit zijn het meest voorkomend. Dit najaar hoopt de gemeente in samenwerking met de Z.OC. de nieuwe herdruk van de „Vraagbaak Zierikzee" uit te ge ven. Vóór 1 juli kan iedereen gege vens voor de gids inleveren op het ge meentehuis. ZIERIKZEE, 20-5. Van een groot bord paëlla naar een lekkere stevige pannekoek behoeft niet zo'n grote stap te zijn. Kon men vorig seizoen in het pand Appelmarkt 6 nog terecht voor een Spaanse maaltijd in „El Perron", van heden (donderdag) af kan men er genieten van pan nekoeken of koffie met ontbijtkoek in het „Zeeuwsch Pannekoeken Koffiehuis". De nieuwe exploitanten Paula en Harry Dikmans uit Vlaardingcn wa ren vijf weken druk bezig om die ge daantewisseling van het interieur door te voeren. Het spaansc sfeertje verdween en er kwam „iets Oudhol lands" voor in de plaats. Ook de entree werd gewijzigd in de hoop, dat dit voor het publiek aanlei ding zal zijn zonder schroom naar binnen te stappen, niet alleen om een keuze te maken uit vijftig soorten pannekoeken, maar ook om tussen het winkelen door even uit te blazen voor een fijne kop koffie. Open keuken Harry Dikmans staat, getooid met fraaie koksmuts, zelf achter de koo- kepannen in de open keuken. Ook voor hem betekent het een nieuw ini tiatief. Na enkele jaren horeeaman zijn in de randstad, besloot hij zijn werk te zoeken in de regio, waar hij met zijn gezin ook graag wilde wo nen. Een pannekoekenhuis leek hem een goede mogelijkheid. Zijn oor spronkelijke werk lag, voordat hij zich op het horecapad begaf, in het reklameschilderen. Deze job ver loochent hij nog niet, want in de - waarschijnlijk - wat stillere winter maanden hoopt hij zich ook nog met dat reklameschilderen bezig te hou den. De kaart biedt, zoals gezegd, een keuze uit vijftig verschillende panne koeken. Onder de specialiteiten vindt men een „Hawaï Pannekoek", met ananas en slagroom, maar ook een „Zeeuwse Pannekoek", met spek, uien, champignons en kaas. Woensdagavond werd voor fami lie, vrienden en relaties open huis ge houden. Vanaf heden zijn de deuren. voorlopig zeven dagen per week, voor het publiek geopend. Feestelijk tintje De opening kreeg woensdagavond een extra feestelijk tintje door het optreden van het duo „Mr. Boembas Company". Twee fraai uitgedoste heren wisten met het bespelen van een heel mooi mini draaiorgel en zo genaamde boembas een variété- sfeertje uit vervlogen tijden te schep pen. De verbouwing van het pand Ap pelmarkt 6 werd uitgevoerd door aannemer Lagrand en verder voor een belangrijk deel in eigen beheer. Kijkje in het interieur van het Zeeuwsch Panne koeken-Koffiehuis. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3