DUIVELAND PROMOVEERT NAAR EERSTE KLASSE Voor de vijfde keer: Schouwen-Duivelandtrofee ERIC DE NOORMAN Strijd tegen DFS snel beslist f w&hKS ?.f 1 Ér.f9 Aanstaande zaterdag Geen Europacup voor AZ'67 Voetbalwedstrijd Bru-Fiskus 3-3 Verlies voor Bru-tinnen II WIK voetbalt vanavond Stern Rekreatie-Sport INGEZONDEN STUKKEN Zeeuwse Avond- scholengemeenschap f Het talrijke publiek heeft dinsdagavond te Oosterland niet lang in spanning hoeven te zitten over de vraag of Duiveland in haar laatste kompetitiewedstrijd van dit seizoen beslag op de kampioenstitel zou weten te leggen. Ondanks alle goede bedoelingen waarmee DFS binnen de lijnen was gekomen, was de stryd al in de eerste 45 minuten van de wedstrijd volledig beslist. Howel er voor DFS niets meer op het spel stond, liet de ploeg al direkt na de aftrap duidelijk blijken er deze avond toch wel iets van te willen ma ken. Onbevangen trok men ten aanval om te proberen een snelle openings treffer te forceren. In feite speelde het echter hiermee Duiveland in de kaart, omdat het hier mee taktisch gezien een grote blunder beging. Dat men zich een beetje had verke ken op de snelheid van de rechter spits Bertje Goudzwaard, een speler uit het 2e elftal die deze avond een glansrol vertolkte, is nog aan te ne men, maar van de linkerspits Cees Zwager was dit toch al lang bekend. Door het verre opdringen van de DFS-verdediging kregen deze spelers alle gelegenheid om - als een vlijm scherp mes door de boter - door de verdediging van de oranjehemden te gaan, daar hun direkte tegenstanders in snelheid meters tekort schoten. Daar het bovendien volkomen ontbrak aan enige rugdekking, konden de Dui- velandse aanvallers ongehinderd naar het doel van DFS oprukken. Als een duiveltje uit een doosje spurtte Goudzwaard op doelman Robbie van Dijke af, die hij volkomen kansloos liet (1-0). Gedurende de hierop volgende 20 minuten bleef het een gelijk opgaande - Doelman Robbie van Dijke brengt redding in een gevaarlijke situatie als Hans van der Werf is doorgebroken. Het kampioensteam van Duiveland, gepromoveerd naar de eerste klasse. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Het voetbalteam van ZSC uit Scharendijke, dat met 1 puntje achterstand op Duiveland op de 2e plaats eindigde en net als Duiveland, naar de le klasse gaat promoveren. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Aanstaande zaterdag zal op het sportpark te Bruinisse voor de vijfde keer de strijd om de Schouwen-Duiveland trofee plaatsvinden. In tegenstelling tot de voorgaande jaren zal het deze keer in toemooi-vorm op een dag worden afgewerkt Voor de eerste keer zal hieraan ook door alle voetbalverenigingen uit de regio worden deelgenomen. 1 Voor AZ'67 is de 3-0-achterstand, welke het in de eerste finale wedstrijd van Europa Cup III bij Ips wich Town had opgelopen, te groot gebleken. Ondanks de *3-2 overwin ning die het woensdagavond in het Olympisch Stadion te Amsterdam op de Engelsen wist te behalen grepen de Alkmaarders naast de hoofdprijs. Hoewel de Nederlandse kampioen uit een vrijwel hopeloze situatie moet opereren hebben zij zorg gedra gen voor een boeiend duel, waaraan de toeschouwers weer eens plezier konden beleven. AZ kreeg al in de 4e minuut een te genslag te verwerken, toen Frans, Thijssen Ipswich voorsprong kon ge ven (0-1). In de 7e minuut werd door Welzl de stand weer recht getrokken (1-1) waarna Metgod in de 25e mi nuut AZ voorsprong kon geven (2-1). Door Wark werd het in de 23e mi nuut weer gelijk (2-2), waarna AZ door een doelpunt van Pier Tol in de 40e minuut de le speelhelft met een 3- 2 voorsprong kon afsluiten. Met een fraai genomen vrijetrap maakt Jos Jonker er in de 58e minuut nog 4-2 van. De Alkmaarders bleven hierna wel domineren, maar slaagden er niet in de score nog verder op te voeren. Schitterend weer en zeer sportief spel waren de kenmerken van de dins dag gespeelde wedstrijd tussen amb tenaren van de gemeente Bru en amb tenaren van het belastingkantoor Zie- rikzee, die geleid werd door Leen van der Bijl, speler van Bruse Boys. De fiskus wist met 0-1 voor te komen maar een schitterende aktie van L. Drost maakte nog voor de rust de stand weer gelijk. Na de rust liepen de gasten uit tot 1 -3 maar in de slotminuten wist wethou der W. Vonk via enkele knappe akties de stand recht te trekken: 3-3. In poule F2 zijn maandag de laatste wedstrijden gespeeld. Het 2e dames team speelde in Zierikzee tegen de dames van Zierikzee IL De Zierikzee- se dames wonnen met 3-1 en zijn, mede door deze overwinning, poule winnaar geworden, met de Bruse da mes op een verdienstelijke tweede plaats. Uitslagen M. de Leeuw/J. Verschoore-J. v. Gelder/L. Vleugel 5-7, 6-3, 1-6; L. Kort/I. Legemate-J. Muller/N. Geense 6-3, 6-2; M. de Leeuw/I. Legemate-J. Muller/U Vleugel 6-2, 6-1; J. Ver- schoore/L. Kort-N. Geense/J. v. Gel der 6-2, 6-3. Westerschouwen en Noord-Beveland bezetten de derde en vierde plaats in deze poule. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZOMERAVONDVOETBAL- KOMPETITIE Rayon Zierikzee: Zierikzee-Vet.- Stella Boys 3-1; Velocitas-Toren Boys 0-5; Zeelandia-Stella Boys 2-0; PZEM-Velocitas 2-0; Toren-Boys-ZZ'72 1-0; SKNWK Vet.- Brogum 6-4. Heden (donderdag)avond speelt WIK te Kerkwerve voor de beker kompetitie tegen Colijnsplaatse Boys. De aanvang van deze wedstrijd is vastgesteld te 19.00 uur. Dinsdaga vond werd MEVO in de strijd om de zaterdagbeker door SVD uitgescha keld door met 2-0 in Driewegen te verliezen. Zaterdag 23 mei a.s. zullen om 14.00 uur de eerste volleybalwedstrijden gespeeld worden op het sportveld te Noordgouwe. Ofschoon dit de eerste volleybalwedstrijden worden in het kader van de Stern Rekreatie-Sport, zullen toch meteen al meerdere teams deelnemen. Opmerkelijk is dat Noordgouwe, hoewel het over een exellent sport veld beschikt, moeite heeft een sport - klub in officieel verband samen te stellen. Maar in het kader van de re- kreatiesport, waar de norm anders ligt, kan het meerdere groepen in brengen. Dit succes is zeker niet in de laatste plaats te danken aan dc en thousiaste inzet van Wim Pankow en Jan Adriaanse. Ook zullen er zaterdagmiddag deelnemers aantreden van de cam ping Zonnemaire. De organisatoren van deze wedstrijden hopen dat voor de latere data nog meerdere aanmel dingen zullen komen en dat de groei er nog even inblijft. Want juist vol leybal leent zich uitstekend voor deelname van jong en oud. Maar, voor zover dit nu al is te pei len zijn alle adspirant deelnemers erg enthousiast en belooft zaterdag 23 mei, als het weer geen roet in het eten gooit, een gezellige sportdag te worden. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Het is dc vraag of de Eerste Kamer op 2 juni zal instem men met het voorstel van de regering om het culturele verdrag van Neder land met Zuid Afrika op te zeggen. De VVD is het er niet mee eens, ter wijl senator Van Hulst die tot ieders verra-viing namens zijn hele CDA- fraktie sprak, felle kritiek op het voornemen uitte. DEN HAAG. De Eerste Kamer heeft besloten om op 27 mei tien mi nuten bijeen te komen om te stem men over drie wetsontwerpen van minister Pais van onderwijs. Daar mee staat zo goed als vast dat de ver hoging van het kollegegeld voor uni versiteiten en hogescholen van 500 gulden tot 750 gulden zal doorgaan. strijd, waarin DFS alles in het werk stelde om de stand weer recht te trek ken. Het kreeg enige mogelijkheden door wat al te nonchalant optreden van Marco van der Have, die in deze wed strijd als laatste man speelde omdat rechtervleugelverdediger Stouten af wezig was en diens plaats nu werd in genomen door de normaal als laatste man spelende Peter de Vlieger. Duidelijk trad hierbij aan het licht, dat het in de aanval van de oranjehem den aan een afwerker ontbrak die hier^ van wist te profiteren. Weer raak In de 23e minuut was het evenwel weer raak toen een door Cees Zwager genomen vrijetrap door Hans van der Werf werd doorgekopt en vervolgens door Wim Bolle werd ingekopt (2-0). Het derde kwartier van de le speel helft werd voor DFS rampzalig. In de 31e minuut liet Bert Goud zwaard ter hoogte van de middenlijn zijn direkte tegenstander Hans Schreurs ter plaatse. Op volle snelheid spurtte hij vervol gens op het DFS doel af waar hij doelman Van Dijke voor de derde keer het nakijken gaf (3-0). Bij de poging om Goudzwaard af te stoppen had Schreurs zich gebles seerd. Hij werd vervangen door Kees Oostdijk. Direkt nadat de wedstrijd was hervat, kon Adrie Bal door het centrum van de verdediging van de be zoekers breken en de stand op 4-0 brengen. Feestje Voor de Duivelandse supporters was inmiddels al de tijd aangebroken om gewapend met toeters en vuur werk een feestje te gaan bouwen, om dat er in feite nu al niets meer kapot kon. De spelers van de thuisklub bleken hun doelpuntenhonger echter nog niet volledig te hebben gestild. In de 43e minuut ondernam Cees Zwager een solo vanaf de middenlijn waarbij hij op snelheid iedereen ter plaatse liet en vervolgens scoorde (5-0). In de allerlaatste minuut van die eerste helft herhaalde Zwager nogeens deze stunt en bepaalde hij de ruststand op 6-0. In feite was de wedstrijd hiermee gespeeld. Sam van Eenigen wist in de 20ste minuut nog de eer te redden. Zo kwam Duiveland in het bezit van het kampioenschap van de 2e klas. Na afloop werd het in de bloemetjes gezet De DFS-spelers brachten als eersten de Oosterianders hun felicita ties uit met kampioenschap en pro motie. ALKMAAR. De brandweer van Alkmaar heeft nog de brand in een ondergrondse gastank in een garage op het industrieterrein Huiswaard gedoofd en het gas vervolgens over gepompt in een tankwagen. AMSTELVEEN. De orderporte feuille van Ballast-Nedam is op dit moment nog steeds 2 miljard groot. Dit is ongeveer een jaaromzet, maar sommige opdrachten bestrijken een periode van meer dan een jaar, zodat er nog nieuwe opdrachten moeten worden verworven. AMSTERDAM. De openstaande vraag naar personeel in het gewest Amsterdam is in april verder ge daald. Aan het eind van de maand waren er bij het Gewestelijk Ar beidsbureau in de hoofdstad 1815 va- katures geregistreerd tegen 1838 een maand eerder. APELDOORN. Inbrekers hebben uit de woning van een Apeldoornse tapijthandelaar aan de Jachtlaan voor ongeveer 265.000 gulden aan oosterse tapijten gestolen. HILVERSUM. NOS-voorzitter Erik Jurgens vindt een veel strakker beleid van de overheid ten opzichte van de om- roeppiraten noodzakelijk. Deze zijn ingedeeld in twee klassen, waarbij voor beide een trofee beschik baar is gesteld. In de klasse, waarin de op papier sterkste verenigingen zijn ingedeeld, komen uit de KNVB-verenigingen Bruse Boys, Zierikzee, SKNWK, het pas naar de KNVB gepromoveerde MEVO en de afdlings le klasser WIK Deze spelen een halve kompeti tie waarvan de eindstand tevens be palend is. Twee poules De andere verenigingen zijn in twee poules ingedeeld, tw. in poule A de nieuwe zaterdag le klassers Duive land en ZSC, zondag le klasser Re- nesse en 2e klasser SVOWK In poule B komen uit de zaterdag 2e klassers DFS en Brouwershaven, zon dag 2e klasser Dreischor en het in het afgelopen seizoen naar de 3e klasse gepromoveerde Zonnemaire. In deze poules zal een halve kompetitie wor den gespeeld, waarna vervolgens de poule-winnaars en de volgende num mers twee, drie en vier tegen elkaar ROTTERDAM. De werkgevers in de Rotterdamse haven willen geen produktiviteitspremie invoeren om de prestatie van de havenarbeiders op te voeren. ALMELO. De resultaten van het onderzoek naar de mogelijkheden voor de Nederlandse textielindustrie en de aanverwante bedrijfstakken zijn tot nu toe niet hoopgevend. uitkomen om de eindrangschikking te bepalen. Met de wedstrijden, die op twee velden zullen worden gespeeld, zal te 10.00 uur een aanvang worden ge maakt en te 17.15 uur worden afge sloten met de wedstrijden Bruse Boys-Zierikzee en MEVO-SKNWK. De prijsuitreiking zal rond 18.00 uur plaatsvinden. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Naaldwijk: A. de Vos, Berkenwoude; te streekgemeente Maas en Waal (wijkgemeente Wamel- Dreumel-Altforst): D. J. H. Wolse, vi caris te Bunnik. Aangenomen naar 's-Gravenhage- Loosduinen: G. A. de Groot, Heerhu- gowaard en Veenhuizen. Gereformeerde Kerken Beroepen te Wijk bij Duurstede in samenwerking met de Hervormde Kerk: F. J. van de Ree, Alphen aan de Rijn; te Nijeveen: C. Brilman, Bunschoten-Spakenburg. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Hendrik Ido Ambacht: J. S. van der Net, Utrecht. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Enschede: S. G. Oosterhoff, Sneek; te Nieuw-Loos- drecht: J. Bogaard, Wierden; te Baarn: H. G. Roozendaal, Burgwerd c.a. en Lollum c.a.; te Blaricum: W. C. Verstoep, Oostvoorne; te Dieren G. F. H. Kelling, Vlaardingen; te Barne- veld: P. Molenaar, Groot-Ammers en C. v. d. Berg, Rotterdam-Zuid. Bedankt voor Roden: J. G. Hue- tink, Markelo. Gereformeerde Kerken Benoemd tot geestelijk verzorger van het Prot. Verpleeghuis Niéuw- Vrijthof te Tiel: H. Vollenhoven, geestelijk verzorger van het Zonne huis te Amstelveen, die deze benoe ming heeft aangenomen. Aangenomen naar Alkmaar als geestelijk verzorger van het zieken huis .Medisch Centrum": R. Oranje, Maarssen; naar Dedemsvaart: G. A. Versteeg, Doezum. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Hoogeveen: G. Mouw, Tholen; te Hoogvliet: J. van Dries- sen, Moerkapelle; te Vlaardingen: J. S. van der Net, Utrecht. Bedankt voor Unionville (Canada): A. Elshout, Slikkerveer. Gereformeerde Gemeente in Nederland Bedankt voor IJsselmuiden: A. van Straalen, Barneveld. Doopsgezinde Broederschap Benoemd tot hoogleraar aan de Prot. Theologische Faculteit te Brus sel: dr. J. T. Nielsen, Leeuwarden, die deze benoeming heeft aangeno men. MARKTBERICHTEN Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 20-5. Aanvoer: totaal 9.128, runderen 2607, graskalveren 311, vette kalveren 50, nuchtere kal veren 2592, schapen 1200; lammeren 1452, geiten 41, slachtvarkens 875. Er waren 1098 slachtrunderen. Prijzen per stuk: Melk- en kalf- koeien 2000 - 3100; guiste koeien 1650 - 1950; kalfvaarzen roodbont 2000 - 3050; zwartbont 1750 - 2450; klamvaarzen 1900 - 2100; guiste vaarzen 1700 - 2050; pinken 700 -ƒ 1450; graskalveren 600 - 875; nuchtere kalveren voor fok en mesterij roodbont 250 - 550; zwartbont 225 - 440; weidescha- pen 140 - 150; lammeren 100 - 150; vette schapen 150 - 225; vet te lammeren 140 - 200; overhou- ders 200 - 225. Prijzen per kilogram geslacht ge wicht: Stieren le 7,80 - 8,25, 2e 6,60 - 7,80; vaarzen le 7,35 -ƒ 8,20, 2e 6,70 - 7,35; koeien le 7,20 - 8,20, 2e 6,60 - 7,20, 3e 6,25 - 6,60; worstkoeien 5,15 -ƒ 6,20; vette kalveren le 7,00 -ƒ 7,10, 2e 6,90 - 7,00, 3e 6,00 -ƒ 6,90; slachtzeugen le 2,60 - 2,70, 2e 2,50 - 2,60, 3e 2,15 - 2,50. SCHEEPVAART Acmaea, 19-5 van Callao naar Guaya quil Amersfoort, 19-5 van Le Havre naar Cristobal Nedlloyd Adelaide, 20-5 van Auck land naar Tauranga Nedlloyd Tasman, 19-5 van Le Ver don naar Vlissingen. Op 24 augustus a.s. begint het nieu we kursusjaar van de Zeeuwse Dag- /Avondschool voor volwassenen te Zierikzee. U kunt zowel overdag als 's avonds studeren voor het diploma Mavo-4, maar u kunt ook één vak uitkiezen, er zijn vele mogelijkheden: Neder lands, Frans, Duits, Engels, Geschie denis, Aardrijkskunde, Wiskunde, Handelskennis, maar ook Spaans en Textiele Werkvormen. Voor bezitters van een Mavo- of Ulo-diploma bestaat ook de moge lijkheid een of meer vakken Havo niveau te volgen en dan na twee jaar hiervoor het Havo-examen af te leg gen. Er zijn al veel inschrijvingen voor Nederlands. Engels. Handel en Ekonomie, maar er kunnen ook an dere groepen gevormd worden mits er voldoende belangstelling is. Telefonische inlichtingen en infor matiemateriaal kunt u krijgen bij de adj. direktrice, mevrouw Weekhout, telefoon (01110) 3474.' G. C. Weekhout-Zij derveld Slabberswerf 21 Zierikzee De ring van Fergus 124. Êric klemt de tanden op elkaar, als hij het bewustzijn zou verliezen is het met hem ge beurd. In snelle opeenvolging zendt hij dc Ierse rui ters zijn pijlen tegemoet, terwijl de mannen aan de bosrand zich evenmin onbetuigd laten, en zet het vervolgens op een lopen. Ieder mo ment verwacht hij de snelle hoefslag van een paard achter zich te horen, maar er gebeurt niets en wonder boven wonder bereikt hij - we liswaar buiten adem en met een bijna krachte loze arm, maar heelhuids de bescherming van de bosrand, waar Svein en enkele boogschut ters hem al opwachten. „Ze brengen eerst hun koning in veiligheid", bromt Svein. De Ieren gadeslaande, ,,je had jc niet zo druk hoeven maken. Noorman, ze ke ken amper naar jou. Een van die kerels, dat moet wel een beste ruiter geweest zijn, greep onder het rijden Griffan in zijn nekvel en trok hem in het zadel kijk, nu gaan ze er van door Zwijgend staren ze de Ieren na. die,zonder op of om te zien zich terugtrekken met hun ko ning. In de verte klinkt een hoornsignaal. „Daar heb je 't weer," gromt Svein. „eerst hun koning, dan wij hehe. 't Zal me een mooi gevecht worden „Geen pijlen meer, lang niet genoeg zwaar den voor al deze mannen", zegt de Noorman bitter. „Ik heb m'n helm nog",grijnst de lange Sak- ser monter, ,,en zolang, ik die nog opmijn har de kop heb, kan er nooit veel gebeuren." „Nou er mag wel een wonder gebeuren, wil len we hier ooit leven uitkomen", zegt Eric „Dan gebeurt er zeker een wonder", zegt de onverbeterlijke Svein, „dat mag best voor een keertje, 't Is anders zo'n dooie boel. zogezegd "De Noorman luistert niet meer naar het onpraktische gepraat van zijn vriend. Vanuit dc richting van de Ierse ruiterij klinkt een luid rumoer, vermengd met doffe tonen van een strijdhoorn ..Laat dat wonder gauw komen", zegt de Noorman met grimmige spot, „of de Ierse rui terij is eerder en dan vertellen wij het geen van allen na, vrees ik".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 5