Scholieren verkiezing-en op RSG Prof. Zeeman Drie saillante punten bij jaarverslag W.M.Z. Hospitaalschip „Prins Willem Alexander" naar Zierikzee Voorproefje 26 mei D966 werd de grote overwinnaar STREEKNIEUWS Gehandicapten auto's vernield Op maandag 25 mei Baggerspecietarieven campingsfors verlies 981 Haringvliet geen lokatie voor omstreden havenslib f I 4 Z1ER1KZEE. Scholieren van de RSG vullen de stemformulieren in. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIER1KZEE, 21-5. Om te peilen waar naar de politieke voorkeur bij de jeugd uit gaat en ook om jongeren meer te betrekken bij ,,de politiek", werd op honderden scholengemeenschappen de verkiezingsdatum „bijna een week vervroegd" naar woensdag 20 mei. Zo ook op Rijksscholengemeenschap „Pro fessor Zeeman", waar alle leerlingen van MAVO, HAVO en Atheneum, behal ve de eerste, tweede en de examenklassen, hun stem op een politieke partij konden uitbrengen. ZIERIKZEE. De gemeente Zierikzee heeft een aantal woonwagenbewoners toestemming gegeven hun woonwagens op een terrein aan de Van Veenlaan te parkeren. Het betreft een aantal stoelmatters, die slechts een week in Zierik zee zullen verblijven. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) D'66 kwam als grote overwinnaar uit de bus met 102 stemmen. Van de 382 leerlingen hebben 347 leerlingen gestemd. BROUWERSHAVEN Portefeuilleverdeling Burgemeester en wethouders van de gemeente Brouwershaven hebben besloten, nu mevrouw S. Loschacoff- de Kanter werd benoemd tot wethou der, de portefeuilles als volgt te ver delen: Burgemeester C. Slabbekoorn: po litie, brandweer, openbare veilig heid, financiën, personeelszaken, so ciale zaken, volkshuisvesting, ruim telijk ordening en volksgezondheid; Wethouder Ph. J. van Ast: openba re werken, recreatie, economische za ken, landbouw en verkeer; Wethouder S. C. J. B. Loschacoff- de Kanter: onderwijs, sport, culture le zaken, jeugd- en jongerenwerk en welzijn. ZONNEMAIRE Geslaagd Aan de Streekschool te Middelburg slaagde voor het diploma aspirant gezelle schilder W. J. den Boer te Zonnemaire. Ophalen spullen rommelmarkt Zaterdag 23 mei komen de leden van „Nut en Uitspanning" voor de tweede keer langs om spullen op te halen voor de rommelmarkt. Vanaf 9.30 uur wordt met het inza melen begonnen. Ditmaal wordt ook buiten de bebouwde kom opgehaald. De rommelmarkt wordt gehouden op 11 juli a.s. in de I. M. v. d. Bijlstraat. Mochten er na deze ophaaldag nog spullen vrijkomen, dan kan gebeld worden naar: 01112-1288 of 1485. Het door het Rode Kruis van Zie rikzee samengestelde programma komt voor het merendeel voor reke ning van Renesse. Het fanfarekorps „Luctor et Emergo" zal op de kade een koncert verzorgen omstreeks 19.10 uur. Daarna zal vanaf acht uur aan boord tweemaal een half uur een pro gramma worden gebracht van mu ziek en zang door een zanggroep en het schoolorkest „De Schooleksters" van de Openbare lagere school ,,'t Staepel'of" uit Renesse. Zowel mu- Tweede op de ranglijst werd de WD met 90 stemmen, gevolgd door de P.v.d.A. met 48. Op het CDA stem den slechts 29 leerlingen en de PPR kreeg er 25. Wat betreft partijkombi- naties kwam CDA-VVD-D'66 1 als meest favoriete naar voren. Een sa menwerking tussen PvdA-CDA-D'66 volgde als tweede. Krant Om een juist oordeel te vormen over de diverse politieke partijen hebben leerlingen van atheneum 4 een krant samengesteld, waarin de standpunten van de partijen met el kaar vergeleken konden worden. Verder zijn er in dit nummer inter views opgenomen met vertegenwoor digers van de politieke partijen. Zo staan er artikelen in van vraag gesprekken met gedeputeerde Van Ommeren (SGP), Rini de Rijke (PSP- lid), de heer De Man (PPR), de heer Kruiger (voorzitter van de provincia le kommissie GPV), de heer Hebinck (CPN), de heer Morel (voorlichter D'66 op Schouwen-Duiveland), de heer J. J. Geleijnse (Raadslid Zierik zee WD), de heer L. S. P. van Veltho- DREISCHOR Reisje bejaarden De bejaarden van Dreischor maak ten het jaarlijkse reisje met een bus van de fa. Van Oeveren te Zierikzee. Gereden werd via Grevelingen- en Volkerakdam naar Drimmelen, van waar uit een rondvaart gemaakt werd door de Biesbosch. Te Drimmelen werd ook de koffie tafel gebruikt, 's Middags stond een rondrit op het programma door Bra bant, met een theepauze te 's Graven moer. Rond zes uur was men weer te rug te Dreischor, waar in „De Drie Schapen" een fijne maaltijd werd ge nuttigd. De reis werd meegemaakt door zuster Adriaanse, die van de leidster mevrouw v. d. Werf een dankwoord ontving, evenals de chauffeur de heer Willemse. ziek korps als de zanggroep en het schoolorkest staan onder leiding van de heer J. H. Blom. Bovendien zullen mevrouw C. Kort-van Meurs en de heer J. H. Blom voor solozang c.q. sketches zorgdragen. Muziek en attenties Het programma voorziet verder in ven (CDA-raadslid Zierikzee) en de heer J. de Jonge (PvdA-lid). De politieke voorkeur van de jeugd ging vier jaar geleden overigens uit naar de VVD, gevolgd door de PvdA. Maandag is de uitslag bekend van de landelijke scholierenverkiezingen. DUIVELAND De brandweer Tijdens de regionale brandweer wedstrijden, gehouden op zaterdag 16 mei jl. behaalde de hier ter plaatse gestationeerde brandweer van Dui- veland met 543 punten de derde prijs. Juist tijdens deze wedstrijden te Zierikzee, ontstond een brandje in een container, staande bij het dorps huis „Oosterhof" aan de Sint Joost- dijk, waarschijnlijk door kinderen aangestoken. Omdat niet alle brandweerlieden meegegaan waren naar Zierikzee konden nog twee brandwachten zich ontfermen over het brandje, dat ze spoedig onder kontrole hadden. Verder kan nog worden meege deeld betreffende Duivelands brand weer, dat vorige week een viertal le den van de brandweer slaagde te Zie rikzee voor Brandwacht tweede klas se, nl. de brandwachten: Jan van den Berge, Hans Stouten, Henk Stuij en Jaap Zwart. OOSTERLAND „Kunst en Eer" geeft koncert in Oosterland Zaterdag 23 mei koncerteert de Ko ninklijke Harmonie „Kunst en Eer" op de muziektent te Oosterland, aan vang 19.30 uur. Na afloop zal er korte rondgang zijn. Het programma luidt als volgt: Op treden drumband, Marche militaire, Schubert; New barok suite, Huggens; 5e Hongaarse dans, Brahms; Keizer- wals, Strauss; Harlem Shadows, Boekei; drumband; Liberty Bell, Sousa; La poupe de Nürnberg, Adam; Radetzky mars, Strauss; Margam Abbey, Powel. Projekt „Ziekenhuis" De kleuters van de openbare kleu terschool te Oosterland hebben zich de afgelopen weken bezig gehouden met het projekt „Ziekenhuis". Van daag, donderdag, worden de kinde ren in de gelegenheid gesteld de am bulance van de heer en mevrouw Sa- lemink uit Bruinisse te bezichtigen. draaiorgelmuziek met het draaiorgel „Alanti" van de heer M. A. Gieskes, de aanbieding van korsages door het echtpaar Hage-Speelman en me vrouw J. A. Joppe-de Bloeme in Schouwse klederdracht en de aanbie ding van een attentie door het Rode Kruis van Zierikzee. Na het avondprogramma zal er om streeks 21.30 uur in de personeelsre- kreatiezaal een bijeenkomst zijn, waarop burgemeester Th. H. de Meester namens de gemeente Zierik zee afscheid zal nemen van de heer en mevrouw Koudenburg. De heer Kou- denburg was tot eind 1980 kapitein van de Willem Alxandcr. Mevrouw C. Kort-van Meurs uit Renesse zal ter gelegenheid hiervan een door haar zelf geschreven afscheidslied zingen. Het fanfarekorps „Luctor et Emer go" zal na het koncert op het Luitje een serenade hrengen hij het Zweed se Rode Kruis Ziekenhuis. BRUINISSE Ambulancebedrljf De heer en mevrouw Salemink van het partikuliere ambulancebedrijf in Bruinisse zullen opgelucht zijn als de twee kostbare ambulance's eindelijk in de zelfgebouwde garage kunnen staan. Deze garage kon alleen via een art. 19 procedure gebouwd worden en omdat er nogal wat protesten waren van omwonenden - die dachten dat de heer Salemink zijn dierenpension wilde uitbreiden - heeft het twee jaar geduurd voordt met de bouw kon worden begonnen. Al die tijd hebben de ambulances buiten gestaan het geen de startzekerheid - en dat kan van levensbelang zijn - niet bevor derde. Zeskamp Onder leiding van meester-trainer A. Fluyt wordt door de zeskamp ploeg Bruinisse enthousiast getraind voor de eerste wedstrijd van het zes kampseizoen. De eerste thuiswedstrijd is 30 mei voor Schoonrewoerd. Elke ploeg speelt een thuiswedstrijd en bedenkt zelf de spelletjes (en spelregels) waarbij water en zeephelling onmis bare attributen zijn. Speciale zeskamp trainingspakken werden door de Fa. Maaskant be schikbaar gesteld. Deelnemende ploegen zijn: Schoonrewoerd, Baarlo (L.) I.V.C. uit Engeland, Maurik Beesd (G.), Hoogvliet, Lelystad en Bruinisse. Deze 8 ploegen „bestrijden" elkaar over een periode van 2 jaar (4 wedstrijden per jaar) om uit te ma ken wie de kampioen van Nederland is. Wedstrijdleider kommentator is de bekende Dick Passchier. Hoofd- scheidsrechter is Wim Veldhuizen. Stichting Wereldwinkel De vereniging „Wereldwinkel Schouwen-Duiveland" was met een kraam op de markt met produkten uit de derde wereld. De bedoeling hiervan was speciaal om aandacht te vestigen op het we reldwinkelverkoopadres in Bruinis se van mevrouw Annie, Molenstraat 4. Zij verkoopt voornamelijk land- bouwprodukten zoals koffie en thee, welke zonder tussenhandel direkt vanuit de derde werdel hier aan de konsument worden verkocht. De op brengst komt ten goede aan de aller armsten. Koncert „Nu met Hope" A.s. zaterdag 23 mei blazen de mu ziekkorpsen „Nu met Hope" en „Oe fening en uitspanning" na een korte rondgang over het dorp, een ope ningsconcert van het zomerprogram- ma, op de muziektent. Dirigent is dhr. Radewalt. Voor tijd: zie agenda. De muziektent is deze week door medewerkers van de gemeente in een fris kleurtje gezet. Seizoenweekmarkt De eerste seizoenmarkt op Bruinis se is, door het verstek laten gaan van een zevental marktkooplieden rustigjes verlopen. Ondanks deze te genvaller „liep" de markt goed wat ook aan het mooie weer te danken was. Van de 17 aanwezige kramen, va riëren van schilderijen, schoenen, dropshop tot vis, fruit en bloemen en een stand van de wereldwinkel, werd redelijk gekocht. Bruinisse moest schijnbaar nog wennen aan het idee dat woensdagochtend toch bij velen een ochtendje markten is. DEN HAAG. De nu twee weken du rende staking bij de HTM betekent voor het Haagse bedrijfsleven in de binnenstad een flinke aderlating. GOES, 19-5. In de vergadering van de watermaatschappij Zuid West ne- derland gehouden woensdagmiddag 19 mei te Goes, deelde de heer G. Hoek van Dijke, lid van ged. staten van Zuid-Holland mede, dat in de dinsdag gehouden vergadering van het kollege van ged. staten van Zuid- Holland was besloten het Haring vliet af te voeren van de lijst met toe komstige lokaties voor havenslib uit de Rotterdamse havens. Het feit dat zowel Goeree-overflak- kee als Schouwen-Duiveland drink- ARNHEM, 20-5. Bij een brand in de gehandicapten-gemeenschap „Het Dorp" bij Arnhem zijn in de nacht woensdag op donderdag zes aangepas te auto's van 30-duizend gulden per stuk verloren gegaan. Het vuur ont stond in een duivenhok en sloeg over naar de garage, waar deze wagens stonden. Persoonlijke ongelukken deden niet voor. Wel lieten enige tientallen dui ven het leven. De oorzaak van de brand staat nog niet vast De direktie van „het Dorp" verklaarde te hopen, dat het geen brandstichting is geweest water betrekken van geïnfiltreerd Haringvlietwater, en het bezwaar schrift van onder meer de water- maatschappij Zuid West Nederland waarin op de giftigheid van het ha venslib werd gewezen, was aan dat besluit niet vreemd. STUTTGART. De vriendschappe lijke interlandwedstrijd West-Duits- land - Brazilië is voor de Westduitse voetbalbond een lukratieve zaak ge weest. pings, die hun terrein anders gaan in richten, met meer stacaravans met vaste aansluiting en minder toeristi sche plaatsen. Indien het wate ver bruik bij deze campings stijgt zal WMZ uitbreiding van kapaciteit alleen hono reren als de gefaktureerde toeslag be taald is. Afgesproken was, dat de toe slag bij gelijk blijvend verbruik, wel gefaktureerd, doch voorlopig niet be taald hoefde te worden. Sinds 1 januari 1979 is de prijs voor vaste aansluiting van een stacaravan niet meer verhoogd. Dat de Recrón de tot dusver aangenaam verlopen be sprekingen in de openbaarheid heeft gebracht door in het openbaar en via rondschryvens aan de gemeente zijn misnoegen uitspreekt, vindt de Raad van Kommissarissen te betreuren. Fors verlies Was men eind 1980 gelukkig, dat men de kosten toename in verband met het minder waterverbruik van 1 miljoen m8 had kunnen wegwerken door drastische bezuinigingen in de begroting aan te brengen, het ziet er naar uit dat 1981 toch een jaar wordt met een fors verlies, door een nieuwe tegenvaller. WMZ koopt de laatste ja ren circa 9 miljoen m' goed grondwater van het Noord-Brabantse pompstation Schijf, tegen een gemiddelde produk- tieprijs van alle produktie pompsta- ions van de N.V. Waterleidingmaat schappij Noord West-Brabant, met een minimum van de produktiekosten van Schijf. De gemiddelde prijs van alle pomp stations was nog lager, maar de pro duktiekosten van West-Brabant zijn zo hoog opgelopen, dat een nieuwe inkoopprijs zal moeten worden be taald, wat voor WMZ een meerkosten gaat meebrengen van f 650.000,-. Vandaar verwacht verlies voor 1981 en een tariefsverhoging voor 1982. Meevaller Gelukkig ziet er ook een meevaller in de lucht De waterfabriek in Terneu- zen produceert thans meer dan WMZ direkt kan afzetten. Verschil in 1980 plm. 2 miljoen m\ Produktie vermin dering kan leiden tot lagere inkoop- kosten voor WMZ, dat zou dan een meevaller zijn, gepaard aan de hoop dat een warme zomer in 1981 weereen stijging van het waterverbruik te zien zal geven en hoe meer water men kan verkopen, hoe beter dat is voor ver mindering van het te verwachten ver lies. De toekomst zal het leren ZIERIKZEE, 20-5. Het hospitaalschip ms. Prins Wil- raaiorgelmuziek met het draaiorgel .«a i en» i „Alanti" van de heer M. A. Gieskes, lem Alexander komt in opdracht van de Nationale Stich- de aanbieding van korsages door het ting Varende Rekreatie voor Zieken en Verpleegden - fr^arj ^^o^-^BicSneTn een stichting die gevestigd is in Utrecht - op maandag 25 schouwsc klederdracht en deannbie- ding van een attentie door het Rode mei a.s. naar Zierikzee. Kruis van zierikzee. Het schip onder aanvoering van kapitein W. K Schouten heeft dan aan Ng avondprogramma 2al er om. boord bewoners van het Verpleeghuis Blocmendaal uit Gouda. streeks 21.30 uur in de Dersoncelsre- GOES, 19-5. In de woensdag 19 mei te Goes gehouden vergadering van de N.V. Water Maatschappij Zuid West Nederland ging voorzitter, gedeputeerde W. Don, nader in op drie punten die de aandacht vroegen omdat ze van meer dan gewone betekenis waren. Het eerste punt was de voorgenomen slib-berging in het Haringvliet, maar begonnen werd er op te wijzen, dat ook in Zeeuws- Vlaanderen in de Belgische polders, waaruit de WMZ water ontvangt, slib wordt gestort afkomstig uit het kanaal Gent-Terneuzen. Maar veel gevaarlijker lijkt de voorgenomen berging van bagger specie uit de Rotterdamse haven, jaarlijks 19 miljoen m\ waarvan 15 miljoen m\ direkt naar zee wordt afgevoerd. De overblijvende 4 miljoen m8 zijn zodanig verontreinigd, dat daarvoor een andere oplossing moet worden gezocht, die men hoopt te vinden in diverse lokaties om de toekomstige hoeveelheden te verwerken. In het rapport „Verwerking van Baggerspecie uit havens en vaarwe gen van Zuid-Holland" worden zeven plaatsen genoemd in Hollands Diep en Haringvliet, waar men de bedoelde slibmassa kwijt zou kunnen. Twee van deze lokaties zijn gedacht in het Ha ringvliet, een vergroting van het eiland Tien Gemeten en een te maken kunst matig eiland bij Middelharnis. De ver- ontrcinigde specie bevat stoffen als cadmium, kwik, pesticiden en chloor koolwaterstoffen, die wanneer zij in het Haringvlietwater terecht komen, een bedreiging zouden vormen voorde drinkwatervoorziening van Goeree- Overflakkce en Schouwen-Duiveland. Bezwaarschrift W.M.Z. heeft tegen deze storting een gemotiveerd bezwaarschrift ingediend by de Stuurgroep Berging Baggerspe cie. Ook de gemeenten op beide eilan den uitten hun bezorgdheid. Naast het havenslib van Rotterdam, dat men denkt te gaan storten, wil men ook klei met fijn zand en veen uit de voorhaven van de grote Hartelsluis (bij Pemis) voor de haven van Middelharnis (1V4 mihoen m\ naast 60.000 m8 slib uit de vestinggrachten van Hellevoetsluis gaan storten. Gedeputeerde Don had kontakten opgenomen met zijn kollega in Zuid- Holland en met Rijkswaterstaat over deze voor de watervoorziening toch bedenkelijke zaken. Tarieven Het tweede punt, waarop uitvoerig werd ingegaan, was het geschil met de Recron, over de tarieven die aan re- kreanten in rekening worden gebracht Dc rekreatie, aldus Don, veroor zaakt voor dc WMZ meer kosten dan de gemiddelde vaste waterverbrui ker. Lange leidingen moeten worden gelegd naar kampeerterreinen, waar de gewone verbruiker geen leidingen vraagt Door de rekreatie treden ook pieken in het verbruik op. Het principe wordt gehanteerd, dat iedere groep verbruikers zijn eigen kosten moet betalen. Voor de rekrean- te betekent dat het betalen van een bepaald tarief verhoogd met een toe slagregeling. Rekreatiebedrijven gebundeld in de Recron, protesteren nu tegen de toe slagheffing en sinds 1979 zijn hierover al besprekingen aan de gang, waarbij ook de Kamer van Koophandel partij Campings De Recron speelt de zaak nogal hoog en heeft ook het ministerie van ckono- mische zaken in het geschil te hulp geroepen. Ekonomische zaken, via ge sprekken over de Biesbosch garantie reeds op de hoogte, is over de laatste ontwikkelingen ingelicht en die hou den onder meer verband met cam- Vergadering Watermij

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 4