Woensdag 20 mei eerste seizoenmarktdag te Bruinisse van 9.00 tot 13.00 uur Joh. v. d. Bos Bevestiging en intrede ds. E. Meijer Zevibel protesteert tegen uitspraak minister Braks TOMOS HEMO ZIERIKZEE Weekaanbieding grenen linnenkast voor 298,— Bezoekt de HAARVERZORGINGSSHOW Drogisterij „De Vlasbloem" ERIC DE NOORMAN DE GEZAMENLIJKE KOOPLIEDEN Ger. Kerk (vrijgemaakt) Brouwershaven Organist mag spelen Visdiefstal te Breskens Mosselzaadvisserij verloopt goed GEMEENTE WESTERSCHOUWEN HINDERWET Gemeente Bruinisse SUCCESJES Mooie zomerjaponstof 4,95 per meter Damesblousen 19,75-38,75 Mooie sjaals 9,95 Tomos geeft je vleugels. FIETSEN EN BROMFIETSEN •Ti Intermeubel Deurloo Dinsdag 19 mei, 8 uur Tonnenmagazijn Brouwershaven Kaarten a f 2,50 bij: .•f». I;£2» 8 BROUWERSHAVEN. 17-5. Na zon dag in de morgendienst bevestigd te zijn door de tot dan reguliere predi kant, ds. Urban verbond ds. E. Mei jer zich in de middagdienst van de Ger. Kerk (vrijgemaakt) te Brou wershaven aan zijn eerste gemeente De bevestiger, die gedurende een periode van 9 jaar zowel de gemeente van Goes als die van Brouwershaven diende, koos als bevestigingstekst: Jes. 55 :10 en 11. Ds. Meijer, die nu als eigen predikant de Smalstad- gemeente gaat dienen, koos als intre- detekst Rom. 1 16 en 17: ,,Want ik schaam mij het evangelie van Christus Jezus niet....". Ds. Meijer typeerde deze zondag als een feest dag voor de gemeente en ook voor hemzelf. Uitgaande van het tekst woord zag hij als belangrijkste op dracht het Woord zuiver en onver kort te verkondigen en op de heer schappij van dat Woord over de men sen, te wijzen. Geloof Vanuit dat Woord zal hij de ge meente bemoedigen, vertroosten en vermanen. Weliswaar is de bijbel al eeuwen oud. maar de Paulinische ty pering: ,,de Joden tot ergernis en de heidenen tot dwaasheid" blijft bestaan; het Woord is echter bovenal een kracht tot behoudenis, maar het vraagt geloof van de mens en het openbaart Gods gerechtigheid. Deze drie punten slaande op het Woord werkte de predikant uitvoeriger uit, vopral wijzend op de houding van de apostel, die van Corinthe uit de brief aan de Romeinen schreef en daarin toonde: „zich het evangelie niet te schamen". Het woord „evangelie" als zodanig was niet onbekend in de gebruikstaal, maar hier kreeg het een eigen, zelfstandige betekenis: goede boodschap van Christus en Paulus begeerde vooral in Rome dit evangelie te brengen, centrum als het was van wetenschap en kuituur. Dynamiek Hij wees hierna op de dynamiek van het evangelie, op de geestelijke verlorenheid van de mens door de zonde, maar daarnaast op de verlos sende kracht van het evangelie en het universeel karakter. „Het is „een ak te van vrijspraak van de zonde; het is altijd aktueel en betekent redding voor de mens bij aanneming". Sprekers Na de dienst sprak de praeses van de kerkeraad, de heer J. v. d. Weele, die vooral ook stilstond bij het werk van ds. Urban uit Goes, gedurende een periode van 9 jaar. Nu echter heeft Brouwershaven een eigen, zelfstandige predikant gekregen. Hij hoopte dat werk van ds. Meijer hier gezegend mag worden en wees de ge meente op de ondersteunende taak. Namens de klassis sprak de heer Voorberg te Vrouwenpolder, die de gemeente van Brouwershaven geluk wenste. Er zijn thans nog drie vakan te gemeenten in Zeeland. De heer Geelhoed vertegenwoordiger van de kerk te Goes, herinnerde ook zijner zijds aan de samen werkingsperiode, die de gemeente te Goes als zeer pret tig ervaren heeft. Hij meende dat het kontakt met Brouwershaven wel zal blijven bestaan. Burgemeester Namens de burgerlijke gemeente sprak burgemeester C. Slabbekoorn gelukwensen uit. Hij zag paralellen tussen het werk van kerkelijke en burgelijke gemeente, zijnde een stuk verbetering van de stedelijke ge meenschap. Hij geloofde dat er voor de nieuwe predikant ter plekke heel wat tedoen zal zijn en hoopte op goe de kontakten met de gemeente Brou wershaven. Na een toespraakje van diens va der dankte ds. Meijer de gemeente voor de ontvangst, door de gemeente. Hij haakte in op de verschillende op merkingen door de sprekers gemaakt en hoopte onder Gods zegen hier zijn werk te kunnen verrichten. Na af loop drukten in één der kerkelijke lo kaliteiten velen ds. en mevr. Meijer de hand ter verwelkoming. RECHTSZAKEN ARNHEM, 16-5. De kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente in Vee- nendaal heeft „hoogst onbehoorlijk" gehandeld door organist Albert Wis- gerhof vorige maand na een mis verstand aan het begin van één van de erediensten te schorsen. Die schor sing moet ongedaan worden gemaakt en de organist moet weer in staat worden gesteld om het orgel in de Hervormde kerk te bespelen, ook tij dens de erediensten. De president van de rechtbank in Arnhem, mr. J. Schaafsma, deed deze uitspraak in het kort geding, dat de 44-jarige Veenendaalse organist van wege zijn schorsing tegen de kerk voogdij had aangespannen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Er komt binnen korte tijd een tweede seismische verken ning van twee zoutkoepels onder het Nederlandse deel van het kontinen- taal plat voor het onderzoek naar de opbergingsmogelijkheden van radio- aktief afval. DEN HAAG/ROTTERDAM. De ge meente Rotterdam heeft van het ka binet toestemming gekregen om de oliegeul in de Noordzee naar de Rot terdamse havens uit te diepen van 68 tot 72 voet. BRESKENS, 16-5. De rijkspolitie in Oostburg stelt in samenwerking met de distriktsrecherche van de rijkspolitie in Middelburg een onder zoek naar de diefstal van een partij diepgevroren vis uit een koelhuis in Breskens. Volgens opgave van het bedrijf, de firma Oosterbaan uit Breskens, zou er voor een waarde van ruim twee ton exotische diepgevroren vis gesto len zijn. De eveneens in Breskens gestolen vrachtauto, waarmee de gestolen vis vervoerd is, is leeg aan getroffen in de omgeving van het Brabantse Woensdrecht. Volgens de distrikskommandant van de rijkspo litie in Oostburg, zijn er in Zeeuws- Vlaanderen de laatste tijd nogal eens van dit soort diefstallen van luxe goederen en drank. Daarbij valt de verdenking steeds op mensen uit de randstad en op één Zeeuwsvlaamse verdachte. BRUINISSE/ZIERIKZEE, 15-5. De mosselzaadvisserij op de Waddenzee, waarmee momenteel de gehele vloot (bijna 100 schepen) bezig is, was ook deze tweede week van openstelling bevredigend. Het jaar 1981, zal zeker niet in het geheugen blijven als een jaar van onuitputtelijke voorraden, maar wel van een jaar waarin het mocht gelukken, (zeker de eerste we ken) om iedere dag een goede vracht te vangen. Men kan dan nog een keus maken uit groot halfwas, gewoon half was en het fijnere mosselzaad, naar gelang men nodig heeft Een matige zaadvangst kan aanlei ding zijn, tot een goed ge-ordende aan voer van konsumptiemosselen in 1982. De Vereniging Zevibel de vereniging tot behartiging van de Zeeuwse Visse- rijbelangen, heeft een brief gericht tot minister Braks, om meer duidelijkheid te verkrijgen over een bericht van het ministerie van landbouw en visserij, waarin de konsumptie van aal en paling werd ontraden, omdat paling teveel schadelijke stoffen zou bevatten (de P.C.B.'s). Op deze publikatle volgde een tele visieuitzending van AVRO's Televl- sier over dat onderwerp. Noch in ge noemde televisieuitzending, noch in het verstrekte waarschuwingsbe- richt, kwam naar voren, dat er in Ne derland ook nog paling geleverd kon worden, die deze schadelijke stoffen niet bevatte. Het Rijn- en Maaswater nl. voert deze schadelijke stoffen mee, maar wordt door de Haring- vlietdam gekeerd zodat dit water niet in de Oosterschelde en nog veel minder in de afgesloten Grevellngen terecht kan komen. Paling uit Zee land. althans die gevangen worden op het Grevelingenmeer en in de Oosterschelde, is zuiver, doch door genoemd bericht is de prijs met 50 gedaald, wegens de verminderde vraag. Een aantal restaurants heeft de paling van het mênu geschrapt. Strop De vissers wie het betreft, die geor ganiseerd zijn in de Vereniging van Beroepsaaivissers op de Grevellngen en die in de Vereniging van aalvis sers Zuid Westelijk Nederland heb ben vorig jaar toch al niet genoeg verdiend. wegens de geringe vangsten. De omstreden publikatle bezorgt hen nu een nieuwe strop, die door een meer genuanceerde bericht geving had kunnen worden voorko men Burgemeester en wethouders van Westerschouwen; gelet op de artikelen 24 en 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: a) P. J. Landegent te Burgh-Haamstede; voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een molen en een pannekoekhuisje, resp. bestemd voor het malen van graan en het bakken van voedings- en genotmiddelen in oliën en vetten, gelegen aan de Burghseweg 53 te Burgh-Haamstede positief te beschikken onder de ter inzage gelegde voorwaar den om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen; tevens maken zij bekend, dat door hen, onder de ter inzage gelegde voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: b) W. J. de Jong te Rotterdam; voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een strandpa viljoen, gelegen aan de strandopvergang „het Watergat", eind Hoogenboomlaan te Renesse, in hoofdzaak bestemd voor het bakken van voedings- en genotmidde len in oliën en vetten. De ontwerp-beschikking, beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen op het gemeentehuis ter inzage en wel tot 4 juni 1981 (a) en 18 juni (b) elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur en voor a op 25 mei en 1 juni van 17.30 uur tot 20.30 uur, en voor b behalve 25 mei en 1 juni 1981 ook op 8 en 15 juni 1981. Inzake aanvraag a kunnen de aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij re delijkerwijs niet in staat is geweest tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college, waarbij men kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Inzake aanvraag b staat ingevolge de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne tot 18 juni 1981 beroep open bij de Kroon voor: de aanvragers, betrokken advi seurs, degenen die bezwaren hebben ingebracht en enige andere belanghebbende die aantoont dat hij niet in staat is geweest bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling geschillen van bestuur. Het ver zoek tot schorsing of voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzit ter van dé Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders van Westerschouwen, De burgemeester, J. L. NIEMANTSVERDRIET-LEENHEER De secretaris, J. W'. DE JONGE Haamstede, 18.mei 1981 De bürgémeèster van Brui nisse maakt ter voldoening aan'het bepaalde irf artikel 22, lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat de raad in zijn ver gadering van 1 mei 1981 heeft besloten te verklaren dat: I. Voor het perceel Post- straat 1, aangegeven op de bij het besluit beho rende en als zodanig ge waarmerkte tekening een herziening van het Herbouwplan Bruinisse wordt voorbereid; II. voor het perceel, Del tastraat 4,aangegeven op de bij het besluit beho rende en als zodanig ge waarmerkte tekening een herziening van het bestemmingsplan West wordt voorbereid. De voorbereidingsbesluiten liggen ter gemeentesecreta rie, afdeling Algemene Za ken, voor een ieder ter inza ge. De burgemeester voornoemd, T. C. HEKMAN Bruinisse, 11 mei 1981 Te koop: Geranium, fuchsia, vele soor ten perkplanten en tomaten planten. H. ten Haaf, Kade- weg 8, Zierikzee, tel. 01110- 3238. Goede zonnebrillen in alle prijzen. Bergmans, tel. 01110- 2029, Zierikzee. Slaapzakken, grote keuze. Blom B.V., Burgh-Haamste de, 01115-2020. Insektenoverlast! U zag het op T.V. de insektenpen, ook Vapona-spray1'' -cassettes, muizen lokdozen, ouderwet se vliegenvangers. Geschen kenhuis Hoogerhuis, Renes se. Prima kwaliteit graszoden; eind van de week leverbaar, voor woensdag bestellen. Tuincentrum Renesse, Laöne 20, Renesse, tel. 01116-1820. Met de fiets alles ontdekken. Grote sortering en. keuze in sport- trim- en racefietsen. Tweewielercentrum C. Hart, tel. 01110-2248, Kerkwerve. Te koop gevraagd: Kinderzitje en autokinderzit je, eventueel gekombineerd. Tel. 01110-5260. Personeel gevraagd: Een werkster voor 2 uurtjes per week. Te bevr. Mevr. J. de Visser, Esdoornstraat 13, Nieuwerkerk. Personeel aangeboden: Frans-Engels sprekend meis je zoekt part-time huishoude lijk werk. Omg. Haamstede- Renesse. Tel. 01115-2355. Weggelopen: Zwart-witte kater met groe ne halsband, omg. Scharen- dijke. Tegèn beloning. Tel. 01110-2255. Diversen: Zitdag te Brouwershaven 20 mei; te Scharendijke 21 mei in de wijkgebouwen. Pedicu re Podologe A. G. Steendijk, tel. afspr. 01110-4440. Voor het inlijsten van bor duurstukken, diploma's, re produkties, etc. naar J. v. d Ven, Korte Sint Janstraat 23 Zierikzee. Tel. 3407. Geo pend: di, do, vr. van 13.00 tot 17.00 uur en do-avond. Tapijt reinigen onder hoge druk met de Citin sproeiex- traktie. Schoonmaakbedrijf Koster. Telefoon (01110) 2153. De tapijtspecialist is de vak man zelf. Vandaar is ook uw adres voor alle soorten tapijt: Stoffeerderij Goudzwaard, Meelstraat 24, tel. 2491, Zie rikzee. Leest het streekblad de „Zierikzeesche Nieuwsbode" Bruinisse, Molenstraat 10 Weststraat 5-7 - Telefoon 01110-2022 i met schuifdeuren 100 x 175 x 57 cm Deze week van f 398,— Geldig t/m zaterdag Meelstraat 31, 33 - Tel. 01110-2946 - Zierikzee Markt 10 - Telefoon (01119) 1297 en aan de zaal De ring van Fergus 122. Ondanks het hopeloze van de toestand denken de opstandelingen en Eric er evenmin al aan, de wapens te trekken. Integendeel, zo gauw de ruiters binnen schotsafstand komen, vliegen hen de pijlen om de oren. Velen der voorste ruiters vallen en een van hen is, de hoofdman, die vlak naast Griffan rijdt, het geen de overigen zo in de war brengt, dat de aanval even tot staan komt. „Vooruit," schreeuwt Griffan. „Laat ge u door een bende ellendige zwervers afschrik ken? krijgers van Ierland?" Het feit. dat links en rechts van hem de krijgers van hun paarden geschoten worden, schijnt zijn woede nog te vergroten en wild drijft hij zijn vos vooruit. Scherp slaat Eric iedere beweging van zijn tegenstanders gade en als Griffan in het vuur van de nieuwe aanval even de voorzichtigheid uit het oog verliest heft de Noorman snel zijn boog. Met een kreet wankelt Grittan in het zadel. Verschrikt schiet zijn paard vooruit, en de Grootvorst tuimelt Achterover. Maar zijn voet blijft haken in de stijgbeugel, terwijl een kreet van afgrijzen opklinkt onder zijn krijgers, sleurt het paard zijn berijder in steeds snellere vaart voort Met fonkelende ogen springt Eric op Het dier stormt recht in de richting van het bosje Als hij het tot staan kan brengen heeft hij Griffan meteen in handen. „Houdt die ruiters op een afstand", schreeuwt hij zijn mannen toe. Dan stormt hij de vlakte op.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 8