Veel gelukwensen voor kampioenselftal MEVO B-elftal Brouwershaven kwam prima voor de dag Zeelandia winnaar van eigen zaalvoetbaltóèrnooi Promotie naar K.N.V.B. Het Lauwersmeer- gebied BADKLEDING 4 In de feestelijk versierde en sfeervol ingerichte garage van de firma Van Oeveren hield de voetbalvereniging MEVO te Zierikzee zaterdagavond ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap in de le klasse van het af delingsvoetbal en de promotie naar de KNVB een druk bezochte receptie. Zierikzeese burgemeester Th. H. de Meester bracht de gelukwensen over van het gemeente bestuur aan het kampioenselftal en de trainer Ko Wil- letnse. Burgemeester Th. H. de Meester feliciteert voorzitter L: v. d. Ouden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Hij wees er op, dat MEVO een vere niging is die met veel enthousiasme de voetbalsport beoefent met een aantal zeer aktieve leden die zich vol ledig voor de vereniging inzetten. Veel sukses wenste hij de vereniging toe bij haar optreden in de KNVB in het volgende seizoen. Het bestuurslid van de KNVB af deling Zeeland de heer D. E. Mooi), bracht de felicitaties van het bonds- bestuur over. De heer Mooij zei, dat het hem bijzonder veel genoegen had gedaan dat het een Schouwse klub was gelukt weer door te dringen tot de „grote" KNVB. Hij stelde aan MEVO het team van Bruse Boys als voorbeeld dat nadat het eennjaal tot de KNVB was door gedrongen zich hierin niet alleen heeft weten te handhaven maar er met veel inzet in is geslaagd zelfs doordringen tot in de 2e klasse. Kampioensbeker Namens de Schouwen-Duivelandse verenigingen wenste hij MEVO veel sukses toe in de toekomst. Aan de aanvoerder van het le elftal overhandigde hij de kampioensbeker van de afdeling Zeeland. Sprekend namens de oud-leden bracht de heer A. de Looze de felicita ties over aan het kampioensteam en haar trainer. De heer De Looze, een van de medeoprichters, nu bijna 32 jaar geleden, herinnerde hierbij nog eens aan de beginperiode toen de voetbalsport zonder trainen begelei ding op een nog geheel andere wijze werd beoefend. Veel sukses wenstte hij het le elf tal toe in de KNVB met sportief voet- b-ii dat door iedere tegenstander zal worden gewaardeerd. Sprekend namens het Bedrijfs- en zomeravond voetbal feliciteerde de voorzitter van het rayon Zierikzee de heer C. I. Jumelet MEVO met het be haalde kampioenschap en de promo tie naar de KNVB. De heer Jumelet wees er bij deze gelegenheid op, dat er eigenlijk nog één elftal ontbreekt bij MEVO, n.l. een team van oud-spelers dat aan de zomeravond kompetitie deelneemt. Hoewel een team van MEVO zeer zeker bij het zomeravondvoetbal met open armen zou worden ontvangen legde hij er evenwel de nadruk om dat dit nooit ten koste zal mogen gaan van de nog aktief spelende elf tallen. De voorzitter van MEVO, de heer L. den Ouden overhandigde hij een wisselbeker die voor een toernooi naar eigen keuze beschikbaar kan worden gesteld. Stem zaalvoetbal Namens de zaal voetbal vereniging Sporthuis Zierikzee feliciteerde de heer G. Olyhoek MEVO met het be haalde resultaat. De heer Olyhoek plaatste hierbij het werk van de trai ner die als taak heeft zijn team opti maal te laten funktioneren in het licht van de schijnwerper. Gaat het goed met het elftal dan krijgt de trainer niets dan lofuitin gen maar gaat het evenwel mis dan is de kritiek niet van de lucht. „Een goede trainer is", aldus de heer Olyhoek „zeven dagen van de week met voetbal bezig om zijn team optimaal te laten funktioneren". Het probleem is, dat er altijd maar één elftal kampioen kanworden waardoor men steeds moet proberen, net iets beter te zijn dan de tegenpar tij. Voor wat MEVO betreft zag hij ze ker mogelijkheden om straks in de KNVB goed voor de dag te komen. Niet met defensief voetbal, want dat maakt de voetbalsport kapot, aldus de heer Olyhoek. Speciale aandacht vestigde hij op het geweeklaag in de provinciale pers als zou de voetbalsport in Zee land zo achteruit gaan. Schouwen-Duiveland behoort klaarblijkelijk niet meer bij Zee land, zei Olyhoek, daar gezien het aantal promoties in de afgelopen ja ren, en ook dit jaar weer, allerminst van een teruggang kan worden gesproken. Namens het sporthuis Zierikzee bood de heer Olyhoek voor het le elf tal 15 fraaie trainingspakken aan. Dankwoord In zijn dankwoord zei de voorzitter van MEVO, de heer L. van den Ouden ergens diep in zijn hart trots te zijn op de door de spelers van het le elftal geleverde prestaties waarvoor zij zich ten volle hebben ingezet. Een belangrijke bijdrage hieraan is ook geleverd door de trainer Ko Wil- lemse die zich volledig voor de belan gen van de vereniging heeft ingezet. „Hoewel er wel eens in het afgelo pen seizoen een minder goed gespeel de wedstrijd heeft tussen gezeten moet men toch over het gehele sei zoen genomen goed spelen om kampi oen te kunnen worden", zei de heer Van den Ouden. Voor wat de door de gemeente ver strekte jeugd subsidie betreft zijn de ze zeer welkom en worden die dank baar door de vereniging aanvaard. De voorzitter wees er echter op, dat er jaalrijks vele duizenden guldens met het verenigingswerk zijn ge moeid. De relaties met de zustervere niging Zierikzee noemde hij bijzon der prettig. Mede door de goede ver standhouding tussen beide vereni gingen is er in de loop der jaren een hechte band ontstaan. Donkere wolken Donkere wolken stapelen zich op rond het sportpark-gebeuren. In de loop de jaren, mede door de grote toe loop van de jeugd, is het sportpark te klein geworden en dreigt zich een noodsituatie te ontstaan. Een spoedige realisatie van het nieuwe komplex zou dan ook zeer ge wenst zijn en zou de verenigingen uit de problemen kunnen helpen. Tenslotte bracKf de heer "Van den Ouden dank speciaal aan de firma Van Oeveren voor het beschikbaar stellen van de garage, André Deurloo en zijn vrouw voor het verzorgen van de drankjes en de hapjes. Dank bracht hij ook de vele verte genwoordigers van de zustervereni gingen voor de ontvangen felicitaties en geschenken. P.V. „Zierick" Zierikzee Wedvlucht vanuit Compiègne op 16 mei 1981. Afstand 259 km. In con cours 365 duiven. Gelost 11.30 uur. Aankomst eerste duif 14.03 uur. 1691,18 m/min.; laatste prijsduif 14.19 uur. 1533,85 m/min. G. J. Bakker 1, 14, 53, 54, 57, 83; A. Stoutjesdijk 2, 15, 19, 29, 30, 35, 46, 58, 61, 76; J. den Hengst 3,4,10, 11,13, 24, 40, 65; B. P. Wesdorp 5, 21, 23, 52, 71, 74; F. Maijs 6,121, 26, 27, 36, 41, 66, 73; M. M. v. d. Wielen 7, 16, 34, 43, 60; J. Krijger 8, 37, 44, 59, 63, 68, 75, 79; H. W. Merle 9; J. Verwijs 17, 28, 33, 77; kombinatie Wesdorp-Saman 18, 45, 56, 80, 92; M. K. Krijger 20, 42, 48, 51, 64, 91; J. Snijders 22, 72, 81, 87; mevrouw Schot 25, 67, 88; J. J. Ver- meule 31, 32, 50, 69, 82; C. v. d. Hoek 38, 70; J. v. d. Sande 39; P. v. d. Welle 47, 55; M. C. Bolle 49, 62; H. Slag boom 78; B. A. de Bruijn 84, 86; W. Heijboer 89; E. Kloet 90. Hengelwedstrijd „Oosterschelde" Zaterdagmiddag waren 57 henge laars aanwezig voor de achtste kompe titiewedstrijd van de h.s.v. „Ooster schelde". Er werd gevist bij de West bout wat een goede keus bleek te zijn. De vangst was goed er er. werd veel schar en bot gevangen. Met bijna drie kilo vis werd C. Seijbel winnaar. De uitslag van deze wedstrijd luidt als volgt 1. C. Seijbel 2866 pnt; 2. W. Dekker 1653 pnt; 3. C. Bolle 1271 pnt; 4. A. Bouman 1162 pnt; 5. C. J. Schot 1105 pnt; 6. B. d. Jonge 1027 pnt; 7. A. Verwest 1014 pnt; 8. J. C. Berrevoets jr. 983 pnt; 9. W. Meerdink 965 pnt; 10. T. d. Vlieger 938 pnt; 11. M. P. J. Ravia 842 pnt; 12. S. d. Boer 775 pnt; 13. J. W. Dekker 716 pnt; 14. C. Ros sen 710 pnten 15. H. Struijk 703 pnt De voorlaatste kompetitiewedstrijd staat voor 30 mei op het programma. Heren I t.c. Westerschouwen poule overwinnaar Het eerste tennisteam heren van de Tennisclub Westerschouwen is za terdag in een thuiswedstrijd tegen 't Halve Maentje II uit Goes, door met 5-1 te winnen, kampioen van zijn poule geworden. Het team, bestaande uit Sander Sil- vis, Sam Karstens, Roel Verdam en Peter Kleijn, besloot, omdat na afloop de kampioensbloemen ontbraken, dan zelf maar wat te doen. Met hun vieren zullen ze dit najaar op een speciale tennis-boomplantdag, een viertal heesters op het kalende gedeelte van het tennispark planten, in de hoop dat weer snel het knusse groen als wind scherm de overhand zal krijgen, en dat ook andere leden c.q. instanties dit lofwaardig streven zullen navolgen. HILVERSUM. Het belangrijkste wat de emancipatieraad de komende jaren moet doen, is de regering advi- seren over een ouderschapsverlof. Dit zei de voorzitster van de emanci patieraad, drs. Eegje Schoo, in het NOS-radioprogramma „Met het oog op morgen". ZEIST. N.V Gerofabriek kan op een goed jaar terugzien. Het bedrijf sloot 1980 af met een winst van 2,03 min. tegen 1,36 min. in 1979, die op- nieuwe nagenoeg geheel aan de alge mene reserve wordt toegevoegd. UTRECHT. Douwe Egberts gaat samenwerkende met het Consortium Vinicole de Bordeaux en de La Giron- de (CVBG) in Bordeaux, dat zich be zighoudt met het inkopen, bottelen en verkopen van wijnen. HAARLEM. Gedeputeerde staten van Noord-Holland willen nog geen eindoordeel geven over het al dan niet inpolderen van het Markermeer zolang o\Jèr de ontwikkeling van de luchtvaart nog geen duidelijkheid is geschapen door een uitspraak van het parlement over het struktuur- schema burgerluchtvaartterreinen. DEN HAAG. De toneelspeler Frans van der Lingen uit Voorburg is na een langdurige ziekte op 58-jarige leeftijd overleden. ROTTERDAM. Bij de overgang Langenhorst in Rotterdam-Zuid heb ben ongeveer honderd inwoners van Rotterdam de havenspoorlijn tijde lijk geblokkeerd. Het ging hier om een aktie die bedoeld was als protest tegen het toenemende vervoer van gevaarlijke stoffen per trein door woonwijken. APELDOORN. Volgens oud-minis ter Stemerdink - voor de P.v.d.A.-lid van de Tweede Kamer - is het zeker mogelijk de Nederlandse landmacht te laten oefenen in Denemarken. DEN HAAG. Minister Ginjaar (volksgezondheid en milieuhygiëne) heeft de gemeente Utrecht een be drag van bijna 1,3 miljoen gulden ter beschikking gesteld om met geluids schermen en bouwtechnische voor zieningen aan de woningen het la waai te beperken. AMSTERDAM. Ër moet zo spoedig mogelijk een eigen wettelijke voor ziening komen voor de kunsten en kunstzinnige vorming. Dit heeft kunstenbond FNV besloten in een bijzondere vergadering met kaderle den van de bond. BREDA. Het wetsontwerp mede zeggenschap in het onderwijs moet alsnog worden ingetrokken meent het kongres van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (V.O.O.) dat in Breda is gehouden. De senaat zal worden gevraagd de behandeling uit te stellen tot na de verkiezingen. Toernooi B- en C-junioren Het B-elftal van Brouwershaven wist beslag te leggen op de eerste prijs. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Door de jeugdkommissie van de sportvereniging Brouwershaven werd zaterdag op het sportpark „Onder de Molen" een voetbaktoernooi georgar niseerd voor B- en C-junioren. In het toernooi voor de B-junioren kwam het team van de organiserende ver eniging uitstekend voor de dag daar het met drie overwinningen en één gelijkspel uit de vier te spelen wed strijden beslag op de le prijs wist te leggen. De tweede prijs ging min of meer verrassend naar de B-junioren van Re- rfesse die met twee overwinningen en één gelijkspel 5 punten wisten te ver garen. Zonnemaire en Kapelle eindig den hier achter met een gelijk aantal punten (4) waardoor strafschoppen de beslissing moesten brengen wie er op de derde plaats zou gaan eindigen. Kapelle bleek hier beter mee over weg te kunnen dan Zonnemaire (4-2 nadat ieder team vijf strafschoppen had genomen) waardoor zij in het bezit kwamen van de derde prijs. Vier overwinningen Bij de C-junioren toonde SKNWK met vier overwinningen uit evenveel Zaterdagmiddag werd door de sportvereniging van de Kon. Zeelandia in de sporthal Onderdak haar jaarlijks zaalvoetbaltoernooi georganiseerd. Voor Zeelandia zelf werd het een suksesvol toernooi daar het naast de eerste prijs ook nog beslag wist te leggen op de sportiviteitsprijs, dit laatste na loting met nog twee andere teams die met een gelijk aantal punten waren geëindigd. Met uitzondering van het team van Maro uit Veenendaal, dat geen enkel puntje wist te vergaren, was het krachtsverschil tussen de overige vijf deelnemende teams bijzonder gering. Met één puntje voorsprong op de teams van Damco, Trogh en L O slaagde Zeelandia erin de le prijs in de wacht te slepen. Dankzij een beter doelsaldo eindigde Trogh uit het Bel gische Wommelgem op de tweede plaats voor Damco uit Vlaardingen en het Zierikzeese team van L O. Dit drietal werd weer met een puntje achterstand gevolgd door Puratos uit Zevenbergen dat hierdoor genoegen moest nemen met de vijfde plaats. Sportief toernooi Dank zij de voortreffelijke organi satie kon het toernooi stipt volgens het vastgestelde schema worden afge werkt Na afloop van het toernooi sprak de wedstrijdleider de heer H. Brug man zijn voldoening uit over de bij zonder prettige en sportieve wijze waarop de teams elkaar partij hadden gegeven. Dank bracht hij aan de scheidsrech ters de heren A. C. Bolle en J. Berre voets hetgeen hij gepaard liet gaan met het aanbieden van een aandenking., Dlrekteur van de Kon Zeelandia de heer H. J. Doeleman sprak een woord van dank tot de heren die zich met dc organisatie van het toernooi hadden belast en die op een geslaagd evene ment kunnen terugzien. Een woord van dank richtte hij even eens tot de deelnemende teams voor de sportieve wijze waarop zij elkaar partij hadden gegeven. De heer Doe leman overhandigde hierna aan de aanvoerders van de teams de 6e tot de 2e prijs. „Meermanbokaal" De heer L. P. Meerman, die na een 45-jarig dienstverband binnenkort het bedrijf van de Kon. Zeelandia gaat ver laten, overhandigde aan de aanvoeder van Zeelandia de eerste prijs en de door hem beschikbaar gestelde „wis- selprijs" de „Meermanbokaal". Hij sprak hierbij de wens uit, dat de strijd om deze bokaal een sportief ge beuren zal blijven in de toekomst waar de deelnemers nog veel plezier aan zullen mogen belevea Uitslagen De resultaten: L O-Zeelandia 0-1; Damco-Maro 4-0; Puratos-Trogh 1-1; Damco-L O 1-2; Trogh-Zeelandia 4- 2; Maro-Puratos 1-4; Damco-Trogh 3- 3; L O-Maro 3-0; Puratos-Zeelan- dia 1-2; L O-Trogh 1-0; Damco- Puratos 1-0; Maro-Zeelandia 0-9; L O-Puratos 1-2; Damco-Zeelandia 1-1; Maro-Trogh 1-10. Kon. Zeelandia 531 115- 67 Trogh 5 2 2 1 18- 8 6 Damco 5 2 2 1 10- 6 6 L&O 5302 7- 46 Puratos 5 2 1 2 8- 6 5 Maro 5 0 0 5 2-30 0 L). E Mooij overhandigt namens «e» oondsbestuur de kampioensbeker aan "uist. aanvoerder Martin Quij (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) LALi WERSOOG, 16-5. De ko mende regering, die na 26 mei gefor meerd zal worden, moet het besluit intrekken om het Lauwersmeerge- bied in te richten tot militair oefen terrein. Deze eis staat in een slotreso- lutie die dc deelnemers van een pro testmanifestatie, die zaterdag en zon dag in Lauwersoog werd gehouden, met algemene stemmen aannamen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ZWOLLE. De »-Jar1ge Monique van Veen uit Zwolle en de 21-jarige A. J. Meuleman uit Dalfsen zijn dit weekeinde omgekomen door ver keersongevallen in Zwolle. EINDHOVEN. Een felle uitslaande brand heeft een woonhuis aan de Ol- dengaarde in Eindhoven verwoest. Het pand brandde vrijwel helemaal uit. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Hoe de brand is ont staan is niet duidelijk. De schade is aanzienlijk. gespeelde wedstrijden zich duidelijk de sterkste. De tweede prijs ging naar Brouwershaven dat met twee overwin ningen, een gelijkspel en een neder laag vijf punten vergaarde. SVOWK werd derde voor Rennesse en Zierik zee CHL Voor hij tot de prijsuitreiking over ging, bracht de wedstrijdsekretaris de heer W. J. Hazenak dank aan de men sen van de EHBO en de scheidsrech ters voor de verleende medewerking. Met een toepasselijk woord overhan digde de heer Hazenak aan de aan voerders (voor ieder team was er een prijs) de prijzen. Uitslagen De resultaten B-junioren: Zonne maire Bi-Brouwershaven BI 1-1; Drei- schor BI-Renesse BI 0-1; Kapelle Bi- Brouwershaven BI 1-2; Zonnemaire -Dreischor BI 1-0; Kapelle BI-Renesse BI 0-0; Dreischor BI-Zonnemaire BI 0- 2; Zonnemaire BI-Kapelle BI 1-1; Re- nesse Bi-Brouwershaven BI 0-1; Drei schor BI-Kapelle BI 0-1; Zonnemaire BI-Renesse BI 0-1. Brouwershaven BI 4 3 1 0 6-2 7 Renesse BI 4 2 112-15 Kapelle BI 4 12 13-34 Zonnemaire BI 4 12 1 3-3 4 Dreischor BI 4 0 0 4 0-5 0 C-junioren: Brouwershaven CI- SKNWK Cl 1-2; SVOWK CI-Zierikzee CHI 3-0; Renesse CI-SKNWK CJ 0-1; Brouwershaven CI-SVOWK Cl 1-0; Zierikzee CIU-Renesse Cl 0-5; SKNWK CI-SVOWK Cl 2-0; Brou wershaven CI-Renesse Cl 0-0; Zierik zee Cm-SKNWK Cl 1-3; SVOWK CI- Renesse Cl 2-1; Brouwershaven CI- Zierikzee CE 3-0. SKNWK Cl 4 4 0 0 8- 2 8 Bri haven Cl 42115-25 SVOWK Cl 4 2 0 2 5- 4 4 Renesse Cl 4 112 6-33 Zierikzee CE 4 0 0 4 1-14 0 Advertentie voor dames - heren meisjes en jongens ZENTRA SPORT INTERNATIONAL SCHUITHAVEN 2-4 - ZIERIKZEE TELEFOON 01110-2298 Aanvoerder H. HiMof van het Zeelandia-team neemt de „MerrmanbohaaT' in ontvangst. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Wedstrijden „Bru-Tén" De herenkompetitie met deelne ming „Bru-Tén beleefde zaterdag haar laatste speeldag. Het eerste team ging naar Goes en won overtuigend met 5-1. Bru-Tén I eindigde in de poule op een ver dienstelijke tweede plaats, achter het sterke Kruiningen, welke al twee jaar achtereen distriktskampioen zijn. Kruiningen gaat dus weer, met andere poulewinnaars, strijden voor dit distriktskampioenschap. Uitslag poule I C: 1. Kruiningen 1; 2. Bru-Tén I; 3. Halve Maantje I uit Goes: 4. Kapelle I. Uitslagen enkelspel: K. Nobels-W. Vonk 6-3. 3-6, 1-6; M. Springer M Geense 3-6, 26; M. Vroegh-T. v. Gel der 6-7, 6-4, 6-4; B. Plasschaert-F. Mous 4-6. 2-6. Uitslagen dubbelspel: M. Springer/M. Vroegh-M Geense/T. v. Gelder 2-6, 3-6; K. Nobels/B. Plasschaert-W. Vonk/F. Mous 3-6, 4- 6. Het tweede herenteam kreeg het Hal ve Maantje 11 uit Goes op bezoek en speelde 3-3 gelijk. Door dit 4e ge lijke spel (en 2x verloren met 5-1 van St. Maartensdijk) kwamen de Bru- tén op een 3e plaats in deze sterke poule. Poulewinnaar is 's Gravenpo- ler dat zaterdag van St. Maartens dijk won. Uitslag poule F: 1. 's Gravenpolder I; 2. St. Maartensdijk 1; 3. Bru-tén II; 4. Halve Maantje II, Goes. Uitslag van zaterdag: J. Huizer-M. Mes 6-4, 2-6, 4-6; G. v. Hengel P Lengkeek 6-1, 6-3; E. Korstanje-C. v. d. Peyl 7-6, 6-2; A de Looff-A Schra ven 3-6. 2*; J. Hulzer O. v Hengel- M. Mes P Lengkeek 7-6, 7-5; E Korstanje A. de Loof-C. v. d. Peyl A Schra ven 4-6. 7-5, 4-6 -

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 4