ypVt ft J -m, IsariB x - iwM B t CDA-verkiezingscaravaan bezoekt Technische school Ploeg Zierikzee II wint brand weer wedstrij den Met het oog op 26 mei STREEKNIEUWS Donatie Architektenburo Kraamer aan Stad en Lande ZJFRIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 18 mei 1881 Nr. 22818 3 ZIERIKZEE, 15-5. Een aantal prominente C.D.A.- leden, onder wie de fraktievoorzitter CDA in de Tweede Kamer, drs. R. F. Lubbers, staatssekretaris L. de Graaf en vice fraktievoorzitter in de Tweede Kamer, P. van Zeil, bracht vrijdagmorgen een bezoek aan Zierikzee met als speciaal doel een bezichtiging van de leef- en werksi tuatie aan de Technische School in het Vrije. ZIERIKZEE. CDA-ers voor de ingang van de Technische School. V.l.n.r.: P. van Zeil, Ruud Lubbers, raadslid P. de Rijke en L. S. P. van Velthoven. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Vergezeld van bestuursleden van het CDA-Zeeland werd de groep door CDA-gemeenteraadsleden verwelkomd- Dit bezoek is een onderdeel van de CDA-verkiezings-karavaan, een aktie die vrijdag van start ging en tot 25 mei zal duren. Deze dagen reizen de politici door geheel Nederland in speciaal voor dit doel ingerichte CDA bussen om, zoals één van de CDA-leden het vrijdag morgen zei, „zieltjes te winnen" voor de verkiezingen 26 mei a,s. Het bezoek aan de Technische School had natuurlijk ook nog een an der doeL Direkteur van de school, de heer F. Scherjon nam de gelegenheid te baat de aandacht van de aanwezigen te vestigen op de slechte situatie waar in het schoolgebouw momenteel ver keert SCHOUWEN-DUIVELAND P.S.P.-fanaat Het afgelopen weekeinde heeft een fanatieke P.S.P.-er diverse openbare gebouwen, telefooncellen, verkeers borden, e.d. op Schouwen-Duiveland volgeplakt met affiches van de poli tieke partij P.S.P. De politie hoopt achter de naam van de „plakker" te komen omdat de affiches alleen op de daarvoor bestemde borden in de di verse dorpen mogen worden aange bracht. ZIERIKZEE Lijk vermiste man gevonden Vrijdag is in de Oosterschelde, on der de Zeelandbrug, het lijk gevon den van de recentelijk vermiste H. Viergever uit Kerkwerve. Bijeenkomst NCVB Woensdagavond 20 mei spreekt zuster Willy, diacones te Rotterdam voor de NCVB-afdeling Zierikzee over „Zendings-diaconessenwerk". Voor tijd: zie agenda. Verkiezingsbijeenkomst R.P.F. De Reformatorische Politieke Fe deratie houdt vanavond, maandag 18 mei, een verkiezingsbijeenkomst in het Hervormd Verenigingsgebouw. Sprekers zijn Meindert Leerling en drs. Aad Wagenaar. Voor tijd: zie agenda. Uitvoering Muziekschool (n Concertzaal Op vrijdag 22 mei verzorgt de Zeeuwse Muziekschool een uitvoe ring in de Concertzaal te Zierikzee. Behalve de tweedejaarsleerlingen algemene muzikale vorming van de afdeling Schouwen-Duiveland zullen ef instrumentale ensembles optreden met onder meer violen, klarinetten, gitaren, blokfluiten en koperinstru- menten. Een deel van het programma is In geruimd voor het Provinciale Zeeuws Jeugd Orkest, dat onder lei ding van dirigent Jules van Hessen zal optreden. Voor tijd: zie agenda. Na een korte uitleg over het tech nisch onderwijs, sprak de heer Scher jon zijn ongerustheid uit over de inte gratie in het onderwijs en de daar mee gepaard gaande „ver-algemeni- sering". Een technische school is en blijft een „doe-school"; de leerlingen zouden zo goed mogelijk technisch onderlegd moeten worden terwijl wij, met dit systeem, daar de gelegenheid niet voor krijgen omdat we tevens veel lesuren aan algemene ontwikkeling moeten besteden, aldus de heer Scherjon. Niet meer als „toen" „Wij horen weieens dat de jongelui die examen hebben gedaan niet meer op die wijze technisch ontwikkeld zijn als jaren geleden. Dat vin dn wij betreurenswaardig, maar we krijgen tegenwoordig ook niet meer de kans dat (technische) niveau te behalen omdat ook vakken als Engels, wiskunde e.d op het les schema staan". Diefstal gereedschap Uit een schuurtje van de fam. Z., wonende aan de Poststraat is gereed schap gestolen. De politie stelt een onderzoek in. Kop-staart Op de Grachtweg stond T. v. A. uit Meliskerke met zijn bestelauto, vrij dagmiddag te wachten om de Roton de op te rijden. Hij trok een paar me ter op, stopte weer en dat werd te laat opgemerkt door de achter hem staande auto, bestuurd door mevr. H. H.-F. uit Zierikzee, waardoor zij ach ter op de bestelauto reed. Er ont stond materiële schade aan beide voertuigen. BURGHSLUIS Diefstal netten en vis Uit het pas gevestigde zalmkwe- kerij-basin, in de buitenhaven van het werkeiland Noordland, is waar schijnlijk in de nacht van vrijdag op zaterdag een hoeveelheid zalm en wét netten ontvreemd. De eigenares se. Delta Fish Framing B.V. uit Bres- kens schat de waarde op 11.000,-. HAAMSTEDE Huisvrouwen-lezing In de tuin van de familie Röttger (Strandweg 49) houdt de biologie leraar A. Groenendijk op 27 mei. een lezing over „wilde flora" voor de afd. Westerschouwen van de Ned. Ver. van Huisvrouwen. Voortijd: zie agenda. Drs. Lubbers informeerde nog naar de jeugdwerkloosheid op Schouwen- Duiveland, speciaal wat betreft de LTS- ers. Echter, de koordinator van de CDA-groep interrupeerde de heren omdat de „tijd om was". Ze zouden de lunch in Dreischor gebruiken en daar- na met de CDA-bus vertrekken naar Middelharnis, Rockanje en Vlaardin- gen. De heer Van Zijl dankte de Zierik- zeese CDA-ers en het hoofd van tech nische school voor de ontvangst „We zyn weer gevoed met een aantal inte ressante en gekompliceerde zaken". SEROOSKERKE Kop-staart-botsing Zondagochtend vond bij de ver- keerlichten te Serooskerke een kop/staart-botsing plaats. Automo bilist G. P. uit Den Ham stopte voor het op oranje gesproken licht. De achter hem rijdende autombolist, J. v. R. uit Ommen, zou dit te laat heb ben gezien en botste er op. Beide wa gens liepen aanzienlijke schade op. BROUWERSHAVEN Haarshow in Tonnenmagazijn Zoals reeds in het kader van de be richtgeving van de Plattelandsvrou wen-afdeling is gemeld, verzorgt dro gisterij „De Vlasbloem" een show over haarverzorging op dinsdag 19 mei a.s. Het gaat hierbij om de z.g.n. „Belle Color"-show, door een team van haar- en huidspecialisten van L'Oreal. Introduktie op deze avond is toegestaan; programma's zijn ver krijgbaar bij „De Vlasbloem". Wandeltocht De A.S.V. „Brouwershaven" orga niseert de jaarlijkse wandeltocht op zaterdag 30 mei. Het vertrekpunt is vanaf het sportkomplex „Onder de molen" te Brouwershaven. In verband met het afhalen van de startkaart dienen de deelnemers een kwartier voor vertrek aanwezig te zijn. Afstanden: 15 kilometer, en voor de jeugdigen en oudere deelne mers is er een afstand van 8 kilome ter. Inschrijven vóór 29 mei bij een van de onderstaande adressen: voor Brouwershaven bij o.a. J. Botbijl, Jacob Catsstraat 29, Brouwershaven en voor Zierikzee bij J. van Stëyn, Zijpestraat 7, Zierikzee. BRÜINISSE Zendbak gestolen De auto van de 22-jarige H. D. uit Delft, geparkeerd staande op het bungalowpark De Kreek werd, wel licht in de nacht van vrijdag op zater dag opengebroken. Een 27 MC-zend- apparaat met 2 portofoons, gezamen lijke waarde 800,- wordt vermist. Toegang werd geforceerd door het vernielen van een zij raampje van de auto. Kamera en papieren gestolen In de nacht van vrijdag op zaterdag is de auto van H. v. S., geparkeerd staande op Aquadelta, opengebro ken. Vermist wordt een Canon- filmkamera en alle waardepapieren uit de auto, waaronder geldcheques. „Laus Deo" Het Christelijuke gemend zang koor „Laus Deo" uit Bruinisse heeft donderdag een zangavond gegeven in de Corneliastichting in Zierikzee tot grote vreugde en tevredenheid van verpleegden en personeel. Vrouwengroep „Helpt elkander" Donderdagmiddag ging de Herv. Vrouwengroep „Helpt Elkander" op reis. Dit jaar bleef men dicht bij huis, een rondrit door de regio en een be zoek aan de „Neeltje Jans". De reis werd onderbroken door een theepau ze In „Rietnisse" te Renesse en de dag werd besloten met een gezellige koffietafel in de „Zeeuwsche Stro men" te Renesse. Aan het einde van de rit bedankte mevr. Teekens de chauffeur, de heer V. d. Voorden van de firma Van Oeveren, voor de fijne reis, die op bijzonder prettige wijze verliep. Jachtenhelling Afgelopen zaterdag hebben de mu ziekkorpsen „Nu met Hope" en „Oe fening en Uitspanning" en de drum band met majorettes feestelijk de jachtenhelling van de watersportve reniging „Bru" geopend. Deze wa tersportvereniging is nu in staat om de jachten van de leden „op eigen krachten" in en uit het water te krij gen. NCVB-afdeling Donderdagavond 21 mei houdt de Nederlandse Christenvrouwenbond een bijeenkomst in het Ned. Her vormd Verenigingsgebouw. Spreekster op deze avond is me vrouw A. H. Witkamp te Hoogerhei- de. Zij heeft als thema: Boekbespre king. Krasaan op ondêrzêtër De onderzeeër bij het Oorlogsmu seum werd vorige week enigszins ontsierd door krijtstrepen, aange bracht door een zeer jeugdige Brue- naartje Met water, soda en een borstel kon dit worden verwijderd. YERSEKE Dr. P. Korringaweg De 12-jarige David Korringa, kleinzoon van de vorig jaar overle den bioloog prof. dr. J. Korringa, zal dinsdagmiddag in Yerseke een naambord onthullen, dat de naam draag Dr. P. Korringaweg. Toen men een nieuwe weg aanlegde naar de opgespoten terreinen, waar de verpakkingsloodsen werden ge bouwd, dacht men aan de weten schapper Korringa, die als jonge bio loog veel bemoeienis kreeg met de Yersekse oesterkuituur. Enkele ma len vond Korringa een eenvoudig bestrijdingsmiddel tegen een bakte- rie of virus, die de oeterkultuur ten gronde dreigde te richten. Yerseke is deze eminente geleerde zoals de jon ge Korringa zich in de loop van 40 jaar, ontplooide, veel dank verschul digd. MIDDELBURG Kommissie financiën De provincale kommissie financiën houdt vrijdag 22 mei om 9.00 uur in het provinciehuis te Middelburg een extra vergadering waar o.a. het be schikbaar stellen van een krediet voor de bouw van een nieuwe biblio theek aan de orde komt. VLISSINGEN Industriedag in Vlissingen Op 21 mei houdt de Koninklijke Maatschappij De Schelde in Vlissin gen een Industriedag. Achtereenvolgens komen onder werpen aan de orde als kolen stoken in de industrie, komponenten voor kolenvergassing en wervelverbran ding. 's Middags wordt een bezoek gebracht aan de wervelbedketel die op initiatief en met geld van de Ko ninklijke Maatschappij de Schelde in eigen beheer is ontwikkeld. Daarna wordt er gepraat over moderniseren tot stegbedrijf en rookgasontzwa veling. De Industriedag wordt na diskus- sie om 16.15 uur afgesloten. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Het Tweede-kamer lid voor de PvdA Arie de Graaf heeft staatssekretaris Wallis de Vries van c.r.m. schriftelijk gevraagd de han del in schildpadden van minder dan tien centimeter te verbieden. Uit het tijdschrift „Het Aquarium" heeft De Graaf opgemaakt dat er jaarlijks 1 miljoen jonge roodwangschildpadjes worden ingevoerd in Nederland, die op een enkele na allemaal doodgaan. SCHUDDEBEURS. Architekt W. f 2000,— aan drs. J. L. Braber. J. Kraamer overhandigt de cheque van SCHUDDEBEURS, 18-5. Bestuursleden van de vereniging „Stad en Lande" Schouwen-Duive land mochten vrijdagmiddag uit han den van de heer W. J. Kraamer, di rekteur van architektenburo Kraamer Partners te Schuddebeurs, een cheque van 2000,— in ontvangst nemen. Tijdens de officiële opening van dit architektenburo enkele maanden ge leden, vroeg de heer Kraamer zijn re laties hem geen kado's e.d. te over handigen, maar een bedrag over te maken met als doel dit aan „Stad en Lande" te doneren. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) „Dienend" adviseur „Een architekt kan omschreven worden als een dienend adviseur op veelzijdig gebied. Hij heeft een die nende funktie ten opzichte van zijn omgeving, zeker hier op Schouwen- Duiveland met zijn beschermde doips- en stadsgezichten. Dit is dui delijk het raakvlak van ons buro met uw vereniging en vooral voor dit doel willen wij dit geld beschikbaar stellen", aldus de heer Kraamer waarna hij de cheque aan voorzitter van de vereniging, drs. J. L. Braber, overhandigde. BREDA. De meerderheid van de Bredase gemeenteraad staat achter het beleid dat burgemeester Merkx als hoofd van de politie heeft ge voerd om een verstoring van de open bare orde op Koninginnedag '81 in Breda te voorkomen. NIJMEGEN. Circa 500 ex-hartpa- tiënten komen volgende week zater dag in Nijmegen bijeen voor een eerste nationale spel- en sport-ont- moetingsdag. Deze dag, op de sport terreinen van de Katholieke univer siteit, is bedoeld voor mensen die als gevolg van een doorgemaakte hart- aandoening, niet willen of kunnen deelnemen aan gebruikelijke sporte venementen. (Vervolg van pag. 1) werd ook niet'aangerekend. De jury achtte dit begrip voor een historisch pand maar betrekkelijk. Een enkele maal werd te snel het sein „brand meester" gegeven. Politie Extra punten werden verdiend door de bevelvoerders, die de slacht offers niet alleen bij de E.H.B.O.- ppst afleverden, maar tevens op dracht gaven de politie te waarschu wen. Het ging immers om gevange nen; De plaats van het verdeelstuk was in de meeste gevallen bijzonder goed. De naverkenning werd soms gebrek kig of in het geheel niet uitgevoerd. Over het bevel geven tot ventileren, voordat een straal werd ingezet, had de heer Vesseur weinig goede woor den over. Na afloop werd meestal niet al te best omgesprongen met de toestellen. „Let wel heren, ze zijn van levensbelang, behandel ze met zorg", luidde de vermaning. Aanmerking had de jury verder op het oppervlakkig toetsen en tasten en ronduit kritiek werd gegeven op het dragen van een baard door één der persluchtmaskerdragers. De or- donnances kregen de raad stil tc staan bij de het bedienen van de por tofoons. Het opendraaien van de brand- kraan gebeurde in de meeste geval len met tenminste één geopende af sluiter, ter voorkoming van bakte- riën in het drinkwater. De jury toon de zich daar tevreden over. Extra aanvalsslangen waren ook bijtijds aanwezig. Minder kontent waren de beoordelers over het klaren van de slangen, ze bezigden dan ook de term „spaghettipak". Blauwe zwaailichten De pompbedienden bleken goed werk te hebben verricht. Meestal werd korrekt links begonnen en rechtsom geëindigd. Het voeren van de blauwe zwaailichten op de» stilstaande voertuigen werd niet zwaar aangerekend maar leverde toch de opmerking op: „Die blauwe lichten zijn voor in het verkeer her en". Alleen maar positieve berichten waren er over de outfit van de man schappen en over het omhangen van de persluchtmaskers. Burgemeester De Meester verge leek het juryrapport met het uitdelen van enkele klappen met een pikhou weel, een objekt dat ook in het brandweerwapen is terug te vinden. Zonder wat te willen afdingen aan het belang van de wedstrijden vond hij dat toch allemaal erg theoretisch en was overtuigd, dat het epthousi- amse en de inzet der manschappen mede een waarborg vormen, dat een echte brand goed en snel geblust kan worden. Naar aanleiding van de vooruit zichten op reorganisatie brandweer/B.B. sprak de eerste bur ger de hoop uit, dat de minister van binnelandse zaken pas na rijp beraad van enkele jaren tot' de meest juiste beslissing zal komen. „Weinig heilzame omweg" De heer De Meester wond er ook nu weer geen doekjes om geen voorstan der te zijn van provincialisatie van de brandweer. „Kontakt via de pro vincie lijkt, me in dezen een weinig heilzame omweg", aldus de burge meester, hetgeen hem een open doek je van de talrijke brandweerlieden opleverde. Een bijzonder woord van welkom sprak hij nog tegen de vier brand weerlieden uit Hatfield, die deze wedstrijden als gasten hadden bijge woond. „Hopelijk was het interessant voor u dit gebeuren bij te wonen en zullen waardevolle kontakten worden ge legd", aldus de burgemeester, die vervolgens overging tot het bekend maken van de uitslag en de bekers overhandigde. Voorzitter van de Kring van bevel- voerenden de heer C. Deurloo liet desgevraagd weten dankbaar te zijn met de medewerking van het Zierik- zeese gemeentebestuur de wedstrij den in het Gravensteen te kunnen la ten plaatsvinden. Overigens, voor wie het niet goed weet hoe het bij zo'n brandweer wedstrijd toegaat: Er wordt niet echt met bluswater gespo ten en het vuur bestaat uit rode knet- terende lampen en op karton gete kende vlammen. De uitslag 1. Zierikzee II, 552 punt.; 2. Zierik zee I, 548 pnt.; 3. Duiveland, 543 pnt.; 4. Middenschouwen II, 541 pnt.; 5. Middenschouwen 1, 532 pnt.; 6. Drei- schor, 522 pnt.; 7. Westerschouwen 1, 515 pnt.; 8. Bruinisse, 512 pnt.; 9. Westerschouwen II, 467 pnt. De persluchtmaskerdragers van de ploeg Middenschouwen f vinden het tweede slachtoffer. (Foto: Zierikzeesil<e Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3