Feestelijke ingebruikname mobiele muziektent „Brouw" y Landelijke fietsdag Veel belangstelling" STREEKNIEUWS Concert door Ronidae zvu/scz „Volpone" Kommissaris dr. C. Boertien brengt bezoek aan Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag U mei 1881 Nr. 22808 3 BROUWERSHAVEN, Onder leiding van dirigent H. P. Everwijn spelen drie korpsen uit de gemeente Brouwershaven mars Avantiter gelegenheid van de ingebruikname van de nieuwe mobiele muziektent. BROUWERSHAVEN, 11-5. Onder ideale weers omstandigheden en mede daardoor, onder een grote pu blieke belangstelling, werd zaterdagavond de nieuwe mobiele muziekkiosk in Brouwershaven in gebruik ge nomen. Ter gelegenheid van dit evenement boden de mu ziekkorpsen van deze gemeente, op initiatief van „Nut en Uitspanning", het gemeentebestuur een muzikaal- programma aan. BRUINISSE. Het nieuwe ,,All-in"-museum van Bruinisse hield zaterdag open huis. Onderdeel van de tentoonstelling, het visserijmuseum, zal pas in 1982 volledig ingericht zijn. Om niet met een lege plek te zitten werd in dit ge deelte een voorlopige tentoonstelling ingericht. Een grote kollektie vogels en andere dieren benevens een schelpenverzameling (alles uit de regio), eigen dom van het Natuur-Historische Museum Grevelingen i.o. zorgt voor deze ex tra trekpleister. Op de foto burgemeester T. C. Hekman (l.) en de heer B. de Groot krijgen uitleg. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) „Crescendo" kon helaas wegens verplichtingen elders niet aan deze muziekavond deelnemen. Tijdens de offiële opening stonden de drie mu ziekverenigingen; „Nut en Uitspan ning" (Zonnemaire), „Con Amore" (Noordgouwe) en drumband Apollo" (Brouwershaven) dit keer vergezeld van de dansmariekes van de Brouwse karnavalsvereniging, rond de kiosk opgesteld. Burgemeester C. Slabbekoorn liet in zijn speech weten zeer verheugd te zijn dat in Brouwershaven weer een muziekgezelschap op de been was ge bracht. „Een jaar geleden", aldus de burgemeester, „kregen wij van „Nut en Uitspanning" en „Crescendo" het verzoek om tot de aanschaf van een grotere kiosk over te gaan: Omdat het gemeentebestuur veel waarde hecht aan de goede muziekverenigin gen in deze gemeente, werd besloten tot die aankoop". Konserten Namens de muziekverenigingen sprak voorzitter van N. en U. jie heer J. Stoel, die zeer verheugd was over de heroprichting van „Apollo". „Ik Hoop dat hier over enkele jaren vier korpsen kunnen staan, maar dan ter grootte van N. en U." Hij moedigde belangstellenden aan ook lid te wor den van een muziekvereniging. Ver volgens werd door alle drie de korp sen onder leiding van de heer H. L. Everwijn de mars Avanti gespeeld. Brassband „Apollo" beet de spits af met een konsert. Duidelijk werd dat dit korps, dat nog maar een half jaar oefent, zeer zeker op de goede weg is. Aanvragen duiksport-vergunningen v De provincie Zeeland heeft een on verwacht grote stroom aanvragen binnengekregen voor de Duiksport- vergunning Zeeland, die per 1 juli a.s. van kracht wordt. Volgens M. P. Dubois, hoofd van de afdeling uitgiften van de provincie Zeeland, zijn er 11.000 verzoeken voor inschrijfformulieren bij de pro- vinicie binnengekomen. Er zijn in middels ruim 1000 aanvragen in be handeling. De vergunningen zullen na betaling van iegesgeld f 34,10 aan de duikers verzonden worden. Driekwart van de aanvragers is Belg. de rest is van Nederlandse, Britse, Duitse en Franse afkomst. ZIERIKZEE Botsing Op de kruising Krabstraat/Ha- ringviietstraat vond zondag een aan rijding plaats. Automobilist R. v D uit Haamste de reed over de Haringvlietstraat en zou geen voorrang hebben verleend aan de voor hem van rechts komende wagen bestuurd door W. R. uit Zie- rikzee. Beide wagens liepen materië le schade op Thama avond Vrouwencafé Dinsdagavond 12 mei is er in het Vrouwencafé „De Witte Raaf" aan de Lammermarkt een thema-avond. On derwerp deze avond is „Werk of uit kering". Onderwerpen als. „hoe werkt de sociale dienst", en „aan Hierna gaf „Con Amore" onder lei ding van dirigent D. Verburg, een konsert weg. Als laatste betrad N. en U. de nieu we kiosk. Onder leiding van dirigent E. A. de Looff speelden de muzikan ten o.a. het door de dirigent van de Rijkspolitiekapel speciaal voor N. en U. geschreven versie van het lied Y.M.C.A. (bekend geworden door „The Village People"), de mijnwer kersmars „Glück Auf" en „Harlem Harlem". welke voorwaarden moet men vol doen om een uitkering te behouden" etc., komen aan de orde. Een vertegenwoordigster van het arbeidsburo uit Goes is voor deze (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Zowel toeschouwers als muzikan ten genoten van deze muzikale avond. avond uitgenodigd en zij zal o.a. spreken over bijscholing voor vrou wen. De volgende Vrouwencafé-avond is tevens een thema-avond en zal 2 juni gehouden worden. Reis Afd. Schouwen Plattelandsvrouwenbond Een 50-tal dames vertrok onder pri ma weersomstandigheden vanaf het Z.W.N.-station Zierikzee per touring car van Van Oeveren richting Bra bant. Om half tien arriveerde men in Bosbad Hoeven waar de koffie ge bruikt werd. Daarna stond een be zoek aan de volkssterrenwacht Si mon Stevin in Hoeven op het pro gramma. Allereerst werd in de film zaal een inleiding gehouden over sterrenkunde. Aan de hand van dia's werden de verschillende planeten en satellieten bekeken. Tenslotte werd ingegaan op de ongelofelijke afstan den in het heelal. In de tentoonstel lingszaal werd aandacht besteed aan een groot aantal aktuele sterrenkun dige onderwerpen door middel van modellen, foto's en tekeningen. In de tuin van de sterrewacht staat een ra diotelescoop opgesteld waarmee uit barstingen op de zon kunnen worden waargenomen. In de koepel staat de grootste kijker opgesteld die de ster renwacht bezit. Hiermee kunnen be zoekers 's avonds bij helder weer een aantal hemellichamen gadeslaan, Na deze rondleiding was het inmid dels tijd geworden voor de lunch, die gebruikt werd in boerderij restau rant „De Ruytenborgh" in Etten- Leur. Óm 3 uur werd vanuit Drimme- len vertrokken voor een 2 uur duren de vaartocht door het fantastische natuurgebied de Biesbosch. Langs een natuurreservaat, broedplaats voor vele vogels, spaarbekkens voor drinkwatervoorziening, een uniek landschap. Tijdens de terugtocht die om kwart over vijf werd aanvaard bedankte de presidente de reiscom missie voor deze prima georganiseer de dag, en de chauffeur van Van Oe veren, en was men om kwart over zes weer in Zierikzee terug. Reis bejaarden Kaarten voor de bejaardenreis, die op 24 juni zal plaats vinden, zijn ver krijgbaar donderdag 14 mei in Bor- rendamme (van 10.00-12.00 uur) en bij de „Rookende Moor" (van 14.00-16.00 uur). BURGH Bejaardenreisje Het komité Bejaardenreis Burgh tracht voor dit jaar ook weer een reis te organiseren en wel naar Schiphol. De datum is vastgesteld op dinsdag 2 juni en de prijs bedraagt per per soon 62,50. Er wordt om 08.00 uur uit Burgh vertrokken richting Oost- voorne via de Brouwersdam. In Oost- voorne wordt koffie gedronken. Van daar gat het door het Westland naar Hillegom voor de lunch in Treslong. Na de middag naar Schiphol en het slotdiner wordt genuttig in A.C.-res- taurant Grevelingendam. Opgave gaarne weer bij een der komitéleden of door storting van het bedrag bij de RABO-bank. HAAMSTEDE Ontspanningsmiddag bejaarden De Haamsteedse soos bood de so- zen uit Serooskerke, Renesse en Burgh een gezellige middag aan in de rekreatiezaal van de Gereformeerde Kerk te Haamstede en daar waren 140 persoenen bijeen gekomen om te luisteren en te genieten van de ont spanningsgroep XIJZ, één heer en een gast. Het programma bestond uit leuke liedjes, schetsjes en een muzikaal in termezzo. Burgemeester J. L. Nie- mantsverdriet-Leenheer was een poosje aanwezig om het bejaarden- werk eens van nabij te aanschouwen. De groep XIJZ werd verrast met voor ieder een vaasje met drie orchi deeën en tot slot sprak de presidente mevrouw Kik-Verton een slotwoord. Mevrouw v. d. Kreke-Hanse dankte de Haamsteedse soos namens de gast- sozen hartelijk voor deze middag en bood enkele enveloppen met inhoud aan. Brandje Op de zgn. „polder" tussen cam ping „De Duinhoeve" en manege „De Maire" ontstond zaterdagmiddag ron'd 16.00 uur brand in een hoop af valhout dat bestemd was voor een eventueel kampvuur. De brandweer korpsen van Haamstede en Renesse waren snel aanwezig om met veel water het vuur te blussen. Schade werd niet aangericht, terwijl de oor zaak onbekend is. RENESSE Ruiten ingegooid Eigenaar van strandpaviljoen „De Loze Visser" M. H. uit Noordwelle ontdekte zaterdagmorgen vroeg rond 5 uur dat zich twee jonge mensen in zijn strandtent bevonden en verder waren er 51 ruiten ingegooid. De schade bedraagt 2000,—. Inmiddels hebben vijf Rotterdam mers, in de leeftijd van 15 tot 18 jaar, bekend de ruiten ingegooid te heb ben. Tevens hadden zij van een zo merwoning aan de Hoogeboomlaan twee ruiten ingeslagen. De schade be draagt 150,—. Inbraken Op camping „De Bongerd" en „Eu- ZIERIKZEE, 11-5. Zeelands kom missaris dr. C. Boertlen brengt woensdag 20 mei een werkbezoek aan Zierikzee. Na de ontvangat op het stadhuia zal een rondrit door de gemeente worden gemaakt, Vervol- gena wordt een bezoek gebracht aAn het nieuwe dagverblijf van de Stich ting Dagverblijven Sc.houwcn-Dufvc- land. Verder vinden besprekingen plaats met het kollege van b. en w. met de gemeenteraad van Zierikzee. Het be zoek wordt afgerond mef een infor mele bijeenkomst in de trouwzaal van het stadhuis. Gesprekspunten De agenda voor het gesprek tussen de kommissaris en de gemeenteraad vermeldt onder meer - Plannen van de provincie tot kon- tinuering tolheffing Zeelandbrug na 1985 in verband met de aanleg van de vaste oeververbinding over de Wester- schelde; reka" zijn in totaal 7 bungalows/ca ravans opengebroken. Diverse goe deren werden ontvreemd. De waarde van de gestolen goederen is nog be kend. Eenzijdig ongeval In de nacht van zaterdag op zondag is een wagen, bestuurd door J. S.-d. W., van de J. van Renesseweg ge raakt en in de bosjes terecht geko men. De automobiliste zou de macht over het stuur zijn verloren. De auto moest worden weggesleept door ta- kelbedrijf J. de Jonge. Schoolavond ,,'t StaepePof" Dinsdagavond 12 mei wordt in het dorpshuis te Renesse de jaarlijkse schoolavond gehouden van de open bare school ,,'t Staepel'of" te Renes se. Deze avond is niet alleen toegan kelijk voor de ouders van de kinde ren, maar alle belangstellenden zijn van harte welkom. De avond wordt verzorgd door de leerlingen van de hogere klassen. Voor de pauze zal het schoolorkest „De Schooleksters" optreden en ver der zal de vijfde klas van de school een toneelstukje opvoeren. Na de pauze staat een musical op het pro gramma, die zal worden uitgevoerd door de leerlingen van de zesde klas. De decors voor het toneelstuk zowel als de musical zijn door de kinderen zelf gemaakt. SCHARENDIJKE Illegaal kamperen Het afgelopen weekeinde werden op de Brouwersdam acht bekeurin gen uitgeschreven voor illegaal kam peren. NIEUWERKERK Autobanden ontvreemd Van de onlangs uitgebrande auto die langs de Dillingsweg geparkeerd stond, werden het afgelopen week einde de banden gestolen. Eigenaar van de wagen is Y. uit Bruinisse. Van de daders is niets bekend. BRUINISSE, 9-5. Rond de ijsbaan aan de Deltastraat ge nieten sinds enkele dagen weer rondwandelende mensen van een (gratis) kikkerkoncert, aangeboden door een honderd tal kikkers (ranidae). Deze kikkerfamilie keert elk jaar in het vroege voorjaar te rug naar de deze winter niet in gebruik geweest zijnde ijs baan, die door zijn begroeiing ideaal is voor kikker en dril. - Plannen van de provincie tot re- konstruktie van de weg Zeelandbrug- Rijksweg; - Plannen van de provincie tot ver betering van de provinciale weg Zie- rikzee-Serooskerke; - Restauratie tweede fase van de Grote of Nieuwe Kerk; - Uitsplitsing van taken tussen pro vincie en gemeenten in het kader van de decentralisatie welzijnsbeleid; - Nieuwbouw lagere technische school voor Schouwen-Duiveland; - Plannen tot provincialisatie van de brandweer. Terwijl de heren bestuurde ren zich met deze zaken bezighouden, bren gen de dames van het gezelschap een bezoek aan het bejaardencentrum „Borrendamme" en aan het gezins vervangend tehuis „Rehnu wenoord". De dames zullen wel de Informele bijeenkomst In de trouwzaal bijwo nen. DORDRECHT. Het aangeven van prioriteiten is in de eerste plaats een taak van de politie zelf. Zij kan het beste beoordelen wat voorrang ver dient en wat in het licht van het bezui nigingsbeleid noodzakelijkerwijs op het tweede plan moet komen. Het Reizend Volkstheater (R.V.T.) van de provincie Antwerpen weet weg met het geld, of beter gezegd met de hebzucht. Ruim een jaar geleden toonde het dat in Zierikzee met een sprankelende opvoering van Moliè res „De Vrek" en vrijdagavond pre senteerde het zich in de Concertzaal met een niet minder sprankelende opvoering van Ben Jonsons „Volpo ne". Een optreden van dit Belgisch theatergezelschap onder auspiciën van de Z.V.U./S.C.Z. begint derhal ve een jaarlijks item te worden. Twee klassieke stukken met beide die alles overheersende hebzucht als gegeven. Overeenkomsten tussen Jean Baptiste Poquelin (Moljère) en Jonson zijn dan ook best te vinden en dat gaat ook op voor de regie-aanpak van beide toneelstukken. Op verras sende wijze wist regisseur Walter Til- lemans vorig jaar de humor in „De Vrek" te aksentueren. Regisseur van „vrijdagavond" Eddy Asselberghs kon met die humor in „Volpone" ook prima uit de voeten. Het geeft de op voeringen van het R.V.T. zoals ge zegd, iets sprankelends. Excerpt van het verhaal in „Volpo ne": De gelijknamige, gierige rij kaard laat het gerucht versprei den, dat hij op sterven ligt en zijn be zittingen onder zijn trouwste vrien den zal verdelen. Die hebzuchtige vrienden zijn er als de aasgieren bij en dragen geschenken aan om toch maar als enige in het testament te ko men. Volpone zegt - tegen zijn trouwe dienaar Mosca - te walgen van deze „vrienden" en wil ze zo diep moge lijk vernederen. Hij blijkt blind voor het feit, dat hijzelf bepaald niet veel beter is. Mosca helpt zijn meester bij het uitbroeden van verdere wrede grappen. Daarna hoopt hij met zijn meester feest te kunnen gaan vieren. Volpone is echter niet meer te stuiten en drijft de grap door tot het ver spreiden van zijn officiële doodsbe richt. Likkebaardend komen de ad- spirant-erfgenamen op de buit af. Volpone krijgt het vermaak yan hun teleurstelling als blijkt, dat Mosca de enige erfgenaam is. De gevolgen voor zichzelf heeft Volpone echter niet overzien en die bleken verre van grappig. Guido Horckmans nam op voor treffelijke» wijze de titelrol voor zijn rekening maar werd - af en toe - over vleugeld door Bob Snijers, die met aanstekelijk enthousiasme de rol van Mosca vertolkte. Roger Thoelen en Frans Vercam- men zetten op geloofwaardige wijze de erfenisjagers Voltore en Corvino op de planken. Aparte vermelding verdient zeker Walter van de Velde in zijn kreatie van geldwoekeraar Corbaccio. Zijn spel werd geken merkt door een perfekte mimiek, maar - vooral hier - mag ook de uit stekende grime niet onvermeld blij ven. Danni Heylen kroop in de huid van het hoertje Canina en zorgde in die vertolking voor een weldadig inter mezzo tussen alle hebzucht naar rijk dom. De rol van de rechtschapen Le- onne werd gespeeld door Dimitri Du- pont. Hem zagen we eerder in Zierik zee in zijn vertolking van de zoon van „De Vrek". Jammer eigenlijk dat hij in z'n huidige rol wat al te nadrukke lijk zijn woede tot uiting bracht. Veel en te ruime bewegingen komen vaak zo gechargeerd over cn dat ging af en toe ook wel een beetje op voor Guido Horckmans (Volpone). Kort. maar grappig was het optre den van Wim Scholiers. als aange schoten bevelhebber en ondersteu nende rollen waren weggelegd voor Leo Rozenstraten als de rechter en voor Simone Peeters als de mooie Co- lombn. Volpone werd gespeeld met een minimum aan dek or en een schat aan kostuums en dat bleek een aan genaam evenwicht op te leveren. Het publiek was niet massaal naar de Concertzaal getogen vrijdagavond. De matige opkomst kan mede toege schreven worden aan het niet door gaan van de eerder geplande opvoe ring in januari toen „Volpone" echt ziek was. Het R.V.T zorgde voor een prima toneelavond Alleen het gezongen in- trootje bleek wat kurieus. maar dat was aan het eind allang vergeten en het publiek schonk de exekutanten een warm applaus. A P. i Zaterdag werd de door de ANWB georganiseerde Landelijke fietsdag gehou den waar in onze regio aan werd meegedaan door de VVV Renesse. In totaal meldden zich hier 162 (vorig jaar 113) deelnemers aan die allen met goed ge volg de 32 km lange tocht wisten te volbrengen. Bij het afmelden, op het VVV- kantoor te Renesse, mochten zij naar keuze een hanger of een speld in ont vangst nemen. De tocht ging deze keer over Ellemeet, Looperskapelle, Schut je. Noordgouwe. Brouwershaven, Den Osse, Scharendijke en over de Ramp- weg weer terug naar Renesse. In het kader van de nationale Molendag ging ae tocht langs de molens te Ellemeet, Eikerzee en Brouwershaven. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Woensdag 20 mei

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3