V\é\G\ê Drs. H. Eversdijk Vroegtijdige observatie stoornis ontwikkeling van het kind belangrijk Officiële start aanleg fietspad langs Laan van St. Hilaire Het C.D.A. Westerschouwen DE ZIERIKZEESCHE COURANT ,,Zeer heugelijke dag" Argentijns vliegtuig verongelukt KADO- BOETIEK Moederdag TUINMAN NU Meeneempms nu Thema-avond Regio Peuterspeelzalen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 8 mei 1981 1 137ste jaargang Nr. 22907 REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 29,70, per jaar 112,20. Losse nummers 60 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) in dit nummer: Bezoek Zwitserse plattelandsvrouwen ZIERIKZEE, 7-5. Wethouder P. de Rijke sprak donder dagochtend tijdens de officiële start van de aanleg van een fietspad langs de Laan van St. Hilaire, over een „zeer heugelijke dag". „Niet alleen voor de gemeente maar ook voor de gemeenschap is deze aanleg van groot belang, vooral wat de verkeersveiligheid betreft in deze stad". De verkeerssituatie op de Laan van St. Hilaire zal drastisch veranderen als het nieuwe RSG-gebouw in gebruik zal worden genomen. „Daarom is het noodzakelijk dat dit fietspad voordat het schooljaar begint, aangelegd is", al dus de wethouder. verkeer en wa vooruitlopen* sidie, een m; om het werk ari dit jaar wC. t^staet ingediend om, leen eventuele sub- fging te verkrijgen [te vangen. In febru- fdie machtiging ver- BUENOS AIRES, 7-5. Een Argen tijns vliegtuig is donderdag bij Bue nos Aires in de Rio de la Plata gestort en het werd waarschijnlijk geacht dat alle 29 inzittenden daarbij om het leven gekomen waren. Het toestel was van de binnenland se maatschappij Austral en onder weg van Tucuman naar de hoofdstad. Aan boord bevonden zich 24 passa giers en 5 bemanningsleden. Advertentie Wij hebben in onze vele kado's voor En u krijgt ook hierbij kaarten van de Z.O.C. met kans op een GRATIS FIETS INTERIEURVERZORGING BUESUM. Voor de westkust van de Westduitse deelstaat Sleeswijk- Holstein is donderdag weer een.Ne derlandse kotter opgebracht wegens het vissen in de twaalfmijlszone. De 215 ton metende „Hoop op zegen" werd gedwongen de haven van Bue- sum binnen te lopen. Of deze planning werkelijk verwe zenlijkt kan worden konden verte genwoordigers van Aannemingsbe drijf Vermeer Grond- en Wegen b.v. uit Hoofddorp niet garanderen. „Het werkschema is nogal krap, maar we hopen dit werk voor de bouwvak te kunnen opleveren". Onderzoek 1979 Al in 1979 heeft de Zierikzeese ge meenteraad een krediet verstrekt voor een verkeerstechnisch onder zoek voor de aanleg van dit fietspad. Uit dit onderzoek kwam naar voren dat de meest veilige oplossing was (is) dit fietspad aan de oostzijde te si tueren en verder zou de oversteek plaats bij de aansluiting Haring- vlietstraat moeten komen te liggen. In overleg met Rijkswaterstaat werd door de dienst Gemeentewer ken het plan uitgewerkt en besteks- gereevi gemaakt om te trachten in het kader van de bijdrageregeling stede lijke verkeers- en vervoersvoorzie ningen, in aanmerking te komen voor een subsidie. Dit besteksgerede plan werd eind december 1980 bij de minister van strekt. Een majid later, 31 maart, vond de aanbesteding plaats. De laagste inschrijver was het genoem de aannemingsbedrijf uit Hoofddorp die inschreef voor een bedrag van 288.900,— exklusief b.t.w. Dit werk betreft in hoofdzaak; het aanleggen van ongeveer 750 m fietspad met een breedte van 3,30 me ter. Parkeerterrein De oprit van het parkeerterrein aan de L&an van St. Hilaire komt te vervallen en dit parkeerterrein zal ih de toekomst alleen bereikbaar zijn via de Scheldestraat. Door deze maatregel kan de groenstrook, naast de oprijstrook, vervangen worden door betegeling waardoor ongeveer 900 vierkante meter aan het parkeer terrein toegevoegd wordt. Advertentie krat 24 flesjes 0,3 liter, 1098 ZIERIKZEE. Wethouder P. de Rijke bediende donderdagmorgen de dragline, waarmee een symbolische start werd ge maakt met de aanleg van een fietspad langs de Laan van St. Hilaire. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUSSEL. Tussen de jaren 1975 en 1980 zijn er in de (toen) negen landen van de Europese Gemeenschap 160.970 arbeidsplaatsen in de staalin dustrie verloren gegaan. Dat blijkt uit statistische gegevens van de E.G. ANKARA. In Turkije hebben krijgsraden donderdag vier mannen ter dood veroordeeld wegens politie ke gewelddaden. Bij een razzia in het gebied van Adana doodden veilig heidstroepen zeven mensen die van linkse aktiviteit werden verdacht. Advertentie SIRJANSLAND, 7-5. „Peuterspeelzaalwerksters kun nen een zeer belangrijke observerende rol spelen bij het vroegtijdig onderkennen vari ontwikkelingsstoornissen. Tot de werkers in de eerste lijn horen zeker ook die peuterspeelzaalleiders". Aan het woord mevrouw D.D. van Fraassen, provinci aal arts jeugdgezondheidszorg, donderdagavond in het dorpshuis te Sirjansland tijdens een thema-avond „Vroegtijdige Onderkenning" (V.T.O.) voor leidsters en bestuursleden van peuterspeelzalen, evenais voor de wijkverpleegsters. Doel van deze trijeenkomst was nadere informatie te geven over en kontakten te leggen met het team Vroegtijdige Onderkenning voor de regio's de Bevelanden en Schouwen- Duiveland. Dit team richt zich op kinderen in de leeftijd van 0-7 jaar met het oog op die vroegtijdige onder kenning van ontwikkelingsstoornis sen. Initiatief voor deze avond, waar een overweldigende belangstelling voor bleek te bestaan, werd genomen door de Regio Peuterspeelzalen Schouwen-Duiveland. Namens bovengenoemd V.T.O.- team waren aanwezig: mevrouw S. van Leer,^ distriksverpleegkundige, me vrouw Ö.D. van Fraassen, provinciaal arts jeugdgezondheidszorg, de heer Haaks, distrikskinderarts, de heer B. Souman, psycholoog en mevrouw S. Koops. Advertentie BVRGH. De groep „The Burning Candles", die optreedt bij gelegenheid van de opening van het ontmoetingscentrum „De Burght"; een plechtigheid, die heden vrijdagplaats vond. nodigt u allen uit voor een openbare bijeenkomst a.s. woensdagavond 13 mei, 20.00 uur. Als gastspreker: Lid 2e Kamer Voorzitter Prov. Staten van het C.D.A. U bent van harte welkom In de recreatiezaal Ger. Kerk, Hogezoom te Haamstede. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. Wil je iemands karakter leren kennen, geef hem dan macht. Abraham Lincoln Mevrouw Van Fraassen gaf een ge detailleerde - met wat jargon door- spektoelichting op het hoe en waarom van een V.T.O.-team. Vaak te laat Voornaamste argument om tot vor- ming van deze regionale teams te komen was het vaak te laat signaleren van ontwikkelingsstoornissen, waar door kostbare t(jd voor hulpverlening verloren ging. Ander motief was het zogenaamde „shopping", het heen en weer sturen naar diverse hulpverle ners, voordat een wezenlijk advies aan de betrokken ouders kon worden vei> strekt Taak van het V.T.O.-teara is dan ook, na een zo vroegtijdig mogelijke aanmelding, in overleg te komen tot het juiste verwijzingskanaal. Het team behandelt niet, maar kan - in andere gevallen - wel gekonsul- teerd worden als de naam van het kind en de ouders liever niet bekend worden gemaakt Een peuterspeelzaalleidster zou bijvoorbeeld iemand van het V.T.O.- team kunnen konsulteren als zij bij een peuter een bepaalde ontwikke lingsstoornis meent te hebben gek on- stateerd, maar daar nog wat meer zekerheid over wil hebben. Tijdens de later volgende diskussie kwam aan de orde, dat een dergelijk konsult van het team ook zonder medeweten van de ouders zou kunnen worden aange- Vervolg pag. 3 WA> ffih Pt Verwachting tot zaterdagavond: Kans op een bui Af en toe zon en kans op een bui. Mi nimumtemperatuur rond 11 graden. Middagtemperatuur ongeveer 20 gra den. Matige zuidoostenwind. Voor zondag: Aantal uren zon: 2 tot 9. Min.-temperaturen: omstreeks 12 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 21 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 2 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 9 mei Zon op 5.55, onder 21.18 Maan op 10.49, onder 2.10 10 mei Zon op 5.53, onder 21.20 Maan op 11.58, onder 2.53 11 mei Zon op 5.51, onder 21.21 Maan op 13.07, onder 03.27 Eerste Kwartier: 11 mei (0.22) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 9 mei 7.59 19.52 1.16 12.46 10 mei 11 mei 7.50 20.02 8.54 21.19 1.12 2.20 13.50 15.00 Doodtij: 13 mei HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 8-5. Het K.N.M.I. deelt mede: Zaterdag liggen de middag- temperaturen opnieuw rond de 20 graden. Een depressie boven de Brit se eilanden en het zeegebied ten zuid en van deze eilandengroep houdt bo ven West-Europa een zuidelijke stro ming in stand. Met een zuidenwind wordt warme lucht, afkomstig van de landen rond de Middellandse Zee. aangevoerd. Deze lucht is echter zodanig van op bouw dat zo nu en dan een bui tot ontwikkeling kan komen. Af en toe schijnt de zon echter ook. STRAATSBURG. Urenlange wachttijden aan de grenzen, verspil len van brandstof en een slecht Euro pees hoofdwegennet. Drie punten slechts uit lijvige rapporten heeft het Europese parlement donderdag over de vervoersproblematiek in Europa te behandelen gekregen. *0

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1