Ekonomische betekenis landbouw voorop bij allerlei besluitvorming Regeling bevoegdheden van de deelnemers Beleidsprogramma Landbouwschap Landbouwschap wil interventie- verlenging appelen STREEKNIEUWS PZEM windmolen voor Zeeland Rechters bekijken kalveren INGEZONDEN STUKKEN Organist kontra kerkvoogdij Aanvoer uit Zeeland en Waddenzee 6 DEN HAAG, 5-5. De ekonomische betekenis van de land en tuinbouw, vooral voor de werkgelegenheid en de in komensvorming, zal steeds van overwegende betekenis moeten zijn bij de besluitvorming over ruimtelijke orde ning, milieu, landschapsbeheer, welzijn van dieren e.d. Waar technische ontwikkelingen in de produktie van landbouw en andere bedrijfstakken hebben geleid tot onaanvaardbare neveneffekten, zal het be leid de keuze voor een andere weg mogelijk moeten maken. ZIERIKZEE. De bekroning van de St. Lievensmonstertoren, zoals generaties die hebben gekend, zal voor hen altijd bekoorlijk blijven. Inde loop der jaren - deze plaat stamt uit grootmoederstijd - zijn er heel wat foto's van gemaakt. Land- en tuinbouw Het dagelijks bestuur van het Landbouwschap zegt dit in een con cept-beleidsprogramma, dat woens dag 6 mei aan het oordeel van het bestuur zal worden onderworpen. Neveneffekten Maatregelen om de agrarische pro duktie te ontdoen van minder aan- BRUINISSE Auto uitgebrand Dinsdagochtend, omstreeks 8.15 uur, brandde de wagen van A. A. Y. uit Nieuwerkerk, die geparkeerd stond in de Weststraat te Bruinisse, op onverklaarbare wijze volledig uit. De brandweer probeerde nog de brand te blussen, maar de wagen was reeds totaal vernield. De schade be draagt 7.000,—. 25 jaar PTT Donderdag 14 mei hoopt J. M. de Bil te Bruinisse zijn zilveren jubi leum bij de PTT te vieren in het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw te Bruinisse. Gemeentelijk archief In het gemeentehuis van Bruinisse is een tentoonstelling te zien van ge schriften, foto's en brieven over ko ninklijke bezoeken aan Bruinisse. Van 1907 dateert het dokument, waaruit blijkt dat de gemeente 200,— voor het bezoek van konin gin Wilhelmina en prins Hendrik uit trok. Foto's zijn er onder meer van het bezoek van het prinselijk paar van 27 juni 1946 en het bezoek van 1950. Verder foto's uit 1953 (ramp jaar), 1954, 1957, 1964 (Grevelingen- dam) en 1972. Film Dè film over de regeringsperiode van koningin Juliana die vertoond werd op 30 april in het N.H. Vereni gingsgebouw, werd slechts door een handjefol mensen bijgewoond. Jeugdsoos „De Pul" had dit evene ment georganiseerd. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND BEEK- De WD-fraktie zal niet voor de tweede keer in een kabinet met het CDA stappen, voordat er zekerheid bestaat over de positie van de loyalis ten binnen die frak tie. Aldus het WD- Kamerlid Ed Nijpels, woensdagavond op een spreekbeurt van zij partij in het Limburgse Beek. BEVERWIJK Naar het oordeel van minister Albeda (sociale zaken) is een voortzetting van het matigingsbeleid, zolas dit in de afgelopen periode is gevoerd, noodzakelijk terwille van een gunstig effekt op de werkgelegenheid. „Het tot nu toe bereikte mag niet door een onvoorzichtig financieel beleid in de waagschaal worden gesteld". Beheer Oosterschelde Door deze veelheid van facetten zijn er automatisch allerlei instan ties medeverantwoordelijk voor het reilen en zeilen in het Oosterschelde- gebied: het rijk (verdeeld over diver se ministeries), de provincie Zeeland en de gemeenten en waterschappen die aan het water grenzen. Bijkomstigheid Een niet te verwaarlozen bij komstigheid is, dat niet al die belan gen parallel lopen, maar soms tegen strijdig zijn. In de stuurgroep Ooster schelde komen alle lijnen samen, maar er is behoefte aan een hechtere vorm van samenwerking, minder vrijblijvend dan in de stuurgroep het geval is. Het beste middel is het aangaan van een gemeenschappelijke regeling (vorming van een „schap") met daar naast een overeenkomst voor koördi- natie van openbaar bestuur. Dit tweede i3 nodig om bevoegdhe den te regelen die niet aan het schap overgedragen kunnen wörden, om dat de wet dit verbiedt. Het maken van een gemeenschap pelijke regeling kost nogal wat tijd vaardbare neveneffekten zullen vol gens het concept-programma in het algemeen begeleid dienen te worden door voorzieningen die het voort bestaan van de bedrijven mogelijk maken. De ontwikkeling van nieuwe markten voor op aangepaste wijze, voortgebrachte produkten zou gesti muleerd kunnen worden door voor lichting aan boer en konsument. In spanningen van agrariërs voor het beheer van de groene ruimte zullen op enigerlei wijze (kollektief of par- tikulier) beloond moeten worden. Het land- en tuinbouwbeleid, vindt het schap, zal blijvend moeten stre ven naar bedrijven met voldoende bestaansmogelijkheden voor een of enkele arbeidskrachten. Dit houdt onder meer in het tegen gaan van het stichten van part-time- bedrijven door toetreding van buiten de landbouw en het bevorderen van de vergroting van kleinere bedrijven tot levensvatbare eenheden. Pachtwet Door wijziging van de pachtwet zal MIDDELBURG, 6-5. De Provinciale Zeeuwse Elektriciteits Maatschap pij zal op dinsdag 12 mei de eerste door een Nederlands elektriciteits bedrijf te exloiteren windmolen in be drijf stellen. De windmolen heeft een produktiekapaciteit van 55 kilowatt uur. Het projekt heeft de haam „PEP 1 (ROM)" meegekregen. De letters zijn een samenvatting van de PZEM, ener- giebesparingsprojekt Het cijfer 1 duidt erop dat er in de toekomst meer enei> giebesparende projekten door de PZEM ter hand zullen worden geno men. De windmolen staat op het werk- eiland „Neeltje Jans" in de monding van de Oosterschelde en zal later stroom moeten leveren aan het bewe- gingsmechanisme van de stormvloed kering in de Oosterschelde. De bijeenkomst op 12 mei die geor ganiseerd is door de Provinciale Zeeuwse Energiemaatschappij en Rijkswaterstaat begint om 13.45 uur in hotel Bom in Burgh-Haamstede. BREDA, 6-5. De rechtbank in Bre da gaat vandaag (donderdag)middag naar Baarle-Nassau voor een gerech telijke descente. De rechtbank wil namelijk met eigen ogen zien, hoe het gesteld is met de 265 kalveren in de stal van kalvermester J. P. uit Baarle-Hertog, die er van wordt ver dacht de kalveren met het gevaarlij ke, kankerverwekkende groeihor moon „Des" te hebben ingespoten. De dieren, eigendom van de Belgi sche firma Pali, zijn in beslag geno men toen deze zaak aan het licht kwam. en de deelneming van het rijk vereist een speciale (toetredings)-wet. Het zal nog enkele jaren duren voor het schap kan gaan werken. Bestuurlijke overeenkomst Het aangaan van een bestuurlijke overeenkomst hoeft niet zoveel tijd te kosten. De rijksdeelnemers zijn hierbij niet afhankelijk van een wet en het vooroverleg kan sneller afge rond worden. Partners bij de overeenkomst wor den het rijk (de ministeries van kui tuur, rekreatie en maatschappelijk werk, van ekonomische zaken, van financiën, van landbouw en visserij, van verkeer en waterstaat, van volksgezondheid en milieuhygiëne en van volkshuisvesting en ruimte lijke ordening), de provincie Zee land, de gemeenten Wcsterschouwen, Middenschouwen, Zierikzee, Duive- land. Bruinisse, Sint Philipsland, Tholen, Reimerswaal, Kapelle, Goes, Kortgene, Wissenkerke en Veere en de waterschappen Schouwen-Duive- land. Tholen en Noord- en Zuid-Beve land. Al die partijen zijn nu verte genwoordigd in de stuurgroep Oos terschelde. het in andere handen overgaan van gepachte grond gemakkelijker moé ten worden. Verdere afneming van het pachtareaal moet worden voor komen, want pacht is vooral voor de financiering van blijvende beteke nis. Behoud van zo veel mogelijk werk gelegenheid in land- en tuinbouw zal onder de huidige sociaal- ekonomische omstandigheden, waarin voor de komende jaren slechts met een geringe ekonomische groei kan worden gerekend, de hoofddoelstelling moeten zijn van het beleid voor deze bedrijfstak. LEEUWARDEN. De kommissaris der Koningin in Friesland, Mr. H. Rijp- stra, heeft woensdagmorgen in een zitting van de Friese provinciale staten aangekondigd gebruik te maken van de VUT-regeling voor ambtenaren. NIEUWLEUSEN. De bevolking van het Overijsselse Nieuwleusen hebben enkele anstige momenten doorge maakt toen enkele honderden liters benzine door de hoofdstraat van het plaatsje, de Backxlaan, stroomden. Dank van Oranjecomité Burgh Haamstede Hiermede willen wij iedereen be danken, voor zijn of haar medewer king, voor of na koninginnedag. Zonder de hulp van u allemaal zou het niet mogelijk zijn geweest, om deze dag tot een geslaagde dag te ma ken. Hartelijk dank zeggen wij aan, in alfabetische volgorde: onze burge meester mevrouw J. L. Niemantsver- driet-Leenheer, de Big „S", sociëteit, de brandweer, het C.J.V., de familie Dijkman, de E.H.B.O., de gym- nastiekgroep o.l.v. dames Ten Broek en Boot, de Gemeente, de Gerefor meerde Kerk, de herauten o.l.v. de heer Geleijnse, de hulp bij: kin derspelen, opbouwen en afbreken kramnen en grote tent, en achter de Oranjetent, juryleden hoofdtooi en Zeskamp, Lida Karstens, de geza menlijk koren, de heer Laman Trip, de koninklijke muziekvereniging „Witte van Haaemstede", de heer Mes, de Middendstandsvereniging, de padvinderij, de politie en de poli tiehonden, mevrouw M. J. Roëll- Kramer, de L.R. Westelijk Schou wen, de heer Silvis, de basisscholen en de kleuterschool, sociëteit de Westhoek en de heer Van Waveren, en verder alle mensen, die op welke manier dan ook, hebben bijgedragen tot het welslagen van deze dag. Wij hopen het volgend jaar weer op uw hulp te mogen rekenen. Hierna nog de uitslag van de Zes kamp en het Ringsteken. Zeskamp: eerste prijs: L.R. Westelijk Schou wen; tweede prijs: buurtvereniging Maldido; derde prijs: Bar de Oude Zeef; vierde plaats: sociëteit Big „S" vijfde plaats: de Tennisclub en de zesde plaats: het C.J.V., en de zeven de plaats de onderwijzers en onder wijzeressen van de basisscholen en de kleuterschool. Uitslag Ringsteken 's morgen's. Eerste: Gert van Everdinghe; twee de: J. L. Hanse; derde: Alfred Bak ker; vierde: Mari Kristelijn; vijfde: Hanny Kiesenberg; zesde: Henk Krijger; zevende: Natalie Keuning; achtste: Petra van Herpen; negende: Wil Meijer. „Voor Vorstenhuis en Vaderland" Vakantie! Waar moeten ze nou weer heen? Elk jaar opnieuw een vraag: Waar moeten we met vakantie heen? Een vraag voor ouders, die op vakantie willen zonder hun kinderen of die dit jaar zelf een keertje overslaan, maar wèl een vakantiemogelijkheid voor hun kinderen zoeken. Een vraag ook voor jonge mensen, die dit jaar een aktieve vakantie in eigen land willen doorbrengen. De Stichting voor Zon en Vrijheid kan op deze vragen een antwoord ge ven. Al jarenlang verzorgt het Vakan tie-service-bureau van de Stichting voor Zon en Vrijheid Kinderdorpen voor kinderen van 9 t/m 12 jaar in Vierhouten en Schayk waarbij tel kens andere thema's centraal staan zoals Ambachten", „Vliegers", „Circus", „Zelfkoken", „Toneel". Voor 13- t/m 15-jarigen zijn er avonturenkampen in de Biesbosch en Jeugdcamping voor 13- t/m 16- jarlgen in Vierhouten. Ook zijn er vele mogelijkheden op het gebied van de watersport, zoals de Zeilschool „Het Molenhuis" in Woudsend met kursussen voor diver se leeftijdsgroepen (vanaf 9 jaar tot 18 jaar en ouder) en windsurfkam- pen. Bovendien is er een aparte zeil- week voor gezinnen waar crèche- en programmamogelijkheden zijn voor beneden 9-jarigen. Er zijn zeilkam pen in Sandfirden en zwerftochten met kano's en zeilboten door Fries land. De Stichting voor Zon en Vrijheid is niet uit op winst; de prijzen kun nen daardoor laag worden gehouden. Is uw belangstelling gewekt? Een folder met uitgebreide gegevens over deze vakantie-aktiviteiten kan schriftelijk of telefonisch worden aangevraagd bij: Stichting voor Zon en Vrijheid Vakantie-Service Plein '40 '45 Postbus 8112 1005 AC Amsterdam Tel. (020) 138588 (Dag en nacht bereikbaar) DEN HAAG, 6-5. De interventiepe riode voor appelen in de Europese Gemeenschap moet met een maand worden verlengd, zodat deze dit jaar tot en met juni duurt Dat is de me ning van het Landbouwschap, dat minister Braks heeft gevraagd een dergelijke verlenging in EG-verband te bepleiten. Volgeps het Landbouwschap zijn de appelvoorwaarden zowel in Nederland als in de EG aanzienlijk groter dan vorig jaar. Bovendien ziet het er naar uit, dat de invoer van appelen van het Zuidelijk Halfrond dit jaar groter zal zijn dan ooit tevoren. MARKTBERICHTEN Aardappeltermijnmarkt AMSTERDAM, 6-5. In Bintje 50 mm opwaarts kwamen 925 mei-kon trakten tot stand tegen 39,70 tot 42,60, stemming was goed prijshou dend, inklusief 13 spots tegen 34,50 - 35,00. In Bintje 50 mm nov. kwa men 2 kontrakten tot stand tegen 25,40, de stemming was kalm. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 6-5. Aanvoer: totaal 9.780, runderen 2917, graskalveren 600, vette kalveren 34, nuchtere kal veren 2466, schapen 1550; lammeren 1244, geiten 16, slachtvarkens 953. Er waren 1226 slachtrunderen. Prijzen per stuk: Melk- en kalf- koeien 2000 - 3100; guiste koeien 1700 - 2000; kalfvaarzen roodbont 2000 - 3050; zwartbont 1800 - 2450; klamvaarzen 1900 - 2100; guiste vaarzen 1700 - 2050; pinken 700 -ƒ 1400; graskalveren 600 - 850; nuchtere kalveren voor fok en mesterij roodbont 175 - 435; zwartbont 150 - 340; weidescha- pen 120 - 150; lammeren f 100 - 150; vette schapen 160 - 2JG; vet te lammeren 130 - 195; ovt «-hou ders 180 - 325. Prijzen per kilogram geslacht ge wicht: Stieren le 7,70 - 8,15, 2e 6,50 - 7,70; vaarzen le 7,25 -ƒ 8,15, 2e 6,60 - 7,25; koeien le 7,10 - 8,10, 2e 6,45 - 7,10, 3e 6,15 - 6,45; worstkoeien 5,05 -ƒ 6,05. Prijzen per kilogram levend ge wicht: vette kalveren le 6,70 -ƒ 6,80, 2e 6,60 - 6,70, 3e 5.50 - 6,60; slachtzeugcn le 2,54 2,64, 2e 2,44 - 2.54. 3e 2,20 2,44. ZIERIKZEE/BRUINISSE. Micron- der volgen, aanvullend op het dinsdag-artikel - nog enkele gege vens over de mosselarij. De aanvoer uit Zeeland was 333.114 tonnen, de aanvoer uit de Waddenzee 341.644 tonnen. Vooral de verminder de produktie van de Waddenzee zorg de voor stagnatie in de aanvoer, waardoor import uit Denemarken en Duitsland en in beperkte mate uit Ierland noodzakelijk was. Prijs De gemiddelde prijs van de aange- Op 1 april jl. was de voorraad ap pelen in Nederland 25% groter dan vorig jaar, toen de interventieperiode ook met een maand werd verlengd. In de EG als geheel lag op 1 april jL het niveau van de voorraden 19% hoger dan een jaar daarvoor. Het Landbouw schap is voorts van mening, dat er over de lengte van de interventieperiode definitieve afspraken gemaakt moeten worden. De jaarlijkse onzekerheid hierover wérkt marktverstorend en daarom moet voorgoed gekozen wor den voor de periode augustus tot en met juni Een overloop naar het nieuwe oogst jaar respektievelijk afzetseizoen acht het Landbouwschap daarbij niet op zijn plaats. Gedurende het nieuwe oogstjaar moet daarom het aanbieden van hard fruit (appelen en peren) van de oude oogst voor interventie worden uitgesloten. Als de marktprijs van ap pelen beneden een bepaald niveau daalt worden de betrokken hoeveel heid uit de markt genomen (is inter ventie). SCHEEPVAART Acmaea, 4-5 260 WNW Africa naar Valparaiso Amersfoort, 4-5 100 NW Lissabon naar Hamburg Macoma, 4-5 T.A. Rede Aruba Nedlloyd Delft, 5-5 van Rotterdam naar Hamburg Nedlloyd Rockanje, 4-5 van Char leston naar Rireaus Neddloyd Tasman, 7-5 te Suez ver wacht Boeken en brochures Verkiezings programma's Onder de simpele maar alles zeg gende titel „Verkiezingsprogramma 1981" heeft de Groningse hoogleraar I. Lipschits de aktieprogramma's van praktisch alle aan de komende kamerverkiezingen deelnemende po litieke partijen bijeengebracht. Elf van die programma's zijn van partijen die in de afgelopen vier jaar in het parlement vertegenwoordigd waren. De andere programma's zijn van - soms gloednieuwe - politieke groepringen die hopen op zoveel steun dat ook zij een bijdrage kunnen gaan leveren aan het beleid. Lipschits boek is niet alleen be langrijk voor de kiezer die pas na voerde mosselen tot begin maart nog plm. 85.—. daalde in de laatste we ken van het seizoen tot ruim 26,—. Niet alleen de vraag, ook de kwali teit speelde hierbij wel een rol. Overigens was de mosselaanvoer dit jaar goed voor ruim 54 V* miljoen gulden, een rekordcijfer in de ge schiedenis. Het visgewicht handhaagde zich de laatste maanden op een gemiddelde van ruim 21 kg. De export in 1979/1980 was 609 536 tonnen. program-vergelijking beslist welke partij op 26 mei a.s. op zijn of haar steun mag rekenen, óók degenen die hun keus al lang gemaakt hebben zullen zodra de kabinetsformatie be gint willen weten wat de verschillen de partijen bereid zijn te laten vallen en waar zij beslist aan willen vast houden. Trouwens, ook nó de verkie zingen is het goed nog eens te kunnen nalezen wat de politieke partijen voorstaan, want ideologie en prak tijk willen nogal eens botsen. Hoe dan ook, Lipschits boek be looft, mede door het handzame onderwerpen- en trefwoordenre gister, voor de politiek geïnteresseer den een regelmatig gehanteerd naslagwerk te worden dat nog jaren meegaat. Het door de Staatsuitgeverij uitge geven boek kost 25,— en is bij iede re boekhandel verkrijgbaar. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te 's-Gravenhage-Loos- duinen: G. A. de Groot, Heerhugo- waard en Veenhuizen; te Assen (toez.): J. A. Kanis, Joure; te Hol- landscheveld (toez.): J. L. Ravesloot, Heemse, die bedankte voor Koude kerk aan de Rijn en voor Zuidland; te Vriezenveen: H. de Leede, Twijzeler- heide; te Roden: J. G. Heutink, Mar- kelo; te Medemblik: G. Keizer, Ten Boer; te Emmer-Compascuum: T. Tijsma, Ootmarsum; te Haaften (toez.): A. F. Kaars, kand., Oudewa ter. Aangenomen naar Birdaard-Ja- num en Reitsum-Genum-Lichtaard: J. Neeleman, Tiendeveen-Nieuw-Ba- linge; naar Veenwouden: J. de Ree, predikant buitengewone werkzaam heden (vlootpredikant) wonende te Middelburg. Bedankt voor Barneveld: J. Smit, Hilversum; voor Giessen-Nieuw- kerk: P. J. Bos, Hierden; voor Ave- reest: E. P. van de Beek, Hoogvliet; voor Surhuisterveen-Boelenslaan: T. Tijsma, Ootmarsum. Gereformeerde Kerken Beroepen te Franeker (geestelijke verzorging Psychiatrisch ziekenhuis): drs. R. P. Wind, kand., Ermelo; te Rossum: mevr. E. van Krimpen, emeritus predikante te Nieuwolda, die dit beroepe heeft aangenomen. Aangenomen naar Duisburg- Ruhrort (W.Dld.): H. W. B. CJttevan- ger, Waalwijk; naar de Wilp voor pastoraal werk: H. Dijkstra, emeri tus predikant, wonende te Ooster- wolde Fr. Beroepbaarstelling: Prep. geëxa mineerd en door de classis Arnhem beroepbaar gesteld: drs. R. P. Wind, kand., Reigerstraat 23, 3853 XA Er melo. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Daarlerveen en te Gro- ningen-Zuid: J. Kruidhof,. 1.1. zen dingspredikant te Irian-Jaya, wo nende te Enschede; te Zaamslag: H. K. Bouwkamp, Gramsbergen. Aangenomen naar Drachten Zuid- Oost: F. J. Bijzet, Ten-Post-Garrels- weer, die bedankte voor Middelburg; naar Vollenhoven-Cadoelen (tweede beroep): P. F. Lameris, Spakenburg- Zuid. Bedankt voor Assen-Zuid en voor Zwijndrecht: H. J. Boiten, Bedum. Nederlands Gereformeerde Kerken Bedankt voor Ede: J. C. Schaeffer, Emmeloord. Christelijke Gereformeerde Kerken Bedankt voor Huizen: J. Weste rink, Urk. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Tricht-Geldermalsen: A. Bregman, Rijssen, die bedankte voor Scherpenzeel; te Genemuiden: J. Karens, Opheusden. Aangenomen naar Apeldoorn: J. M. Kleppe, Woerden, die bedankte voor H.I. Ambacht. Bedankt voor Clifton (USA): J. S. v. d. Net, Utrecht; voor Haamstede in kombinatie met dovenpastoraat: R. Boogaard, Leiden; voor Scherpe- nisse: Chr. v. d. Poel, Yerseke; voor Hilversum: J. J. van Eckeveld, Zeist; voor Barneveld: J. Mol, Rijssen; voor Boskoop: P. Honkoop, Kampen; voor Westzaan: L. Vogelaar, Elspeet. Tweetal te Rotterdam-Zuidwijk- Pendrecht-Lombardijen: A. Moer kerken, Nieuw-Beijerland en D. Rietdijk, Vlaardingen. Tweetal te Rotterdam-Zuid: M. Mondria, Waardenburg en J. S. van der Net, Utrecht. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Bedankt voor H.I. Ambacht: F. Mallan, Rhenen. RECHTSZAKEN ARNHEM. 6-5. Organist A. Wls- gerhof uit Veenendaal heeft een kort geding aangespannen tegen de Kerk voogdij van Hervormde Gemeenten in ztyn woonplaats om weer op „zijn" kerkorgel te kunnen spelen. Wisger- hof wil, dat de president van de recht bank in Arnhem rijn schorsing door dc Kerkvoogdij ongedaan maakt De Veenendaalse organist werd ge schorst na een incident met een ouder ling tijdens de dienst op 12 apriL Wis- gerhof zou deze ouderling tot hilariteit van de kerkgangers met zijn orgelspel drie maal het woord hebben ontno men De ouderling beschuldigt de orga nist van opzet vanwege een menings verschil over het aanvangslied van de dienst Wisgerhof zegt in het geheel niet te hebben gemerkt dat de ouder ling over deze kwestie het woord tot de kerkgangers wilde richten Hij voelt zich door zijn schorsing ernstig be nadeeld. Het kort geding dient vrijdag 8 mei (i) ZIERIKZEE, 7-5. Bij het beheer van de Oosterschelde zijn nogal wat zaken en instanties betrokken. Taken zijn er onder andere op het gebied van de wa terstaat, de natuur, de visserij en de rekreatie. De mosselarij

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 6