IS ER Noordwelle deed hetontzettend goed" op Koninginnedag Kerkwerve vierde zeer gevarieerd oranjefeest STREEKNIEUWS Expressepost. Betrouwbaar en snel. één van de snelle diensten van PTT Pbst Voor elk wat wils Circus Holiday: Smeltkroes van nationaliteiten 4 Advertentie NOORDWELLE, 30-4. Rond half acht 's morgens blauwbekten enkele „nachtbrakers" het sportveld op om het groen te versieren met korfballinten, een beschil derd laken en vlaggetjes. Een uurtje later lagen ook de strobalen gereed en was het circuit kompleet. Het wachten was op de kinderen, die even later als jonkrvouwen en ridders door het dorp trokken, gewapend met zwaarden, pistolen, helmen en charme Na hun triomfantelijke rondtocht begaven de .middeleeuwers" zich naar het strijdperk op de ..sportweie", waar zich ook tiental len ouders verzameld hadden om hun kroost" aan te moedingen. Peuters, kleuters en .grote school''-kinderen renden zich rot, terwijl de hemele gestadig met regen dreigde en de har de wind zich met het rillende bibbe rende publiek vermaakte. Toch wer den er die ochtend grote sportieve prestaties geleverd door de jeugd en om half twaalf ook door de iets oude ren. Vele dorpsgenoten hadden zich omgetoverd in clowns, vrouwen en narren om incognito de voetbal wedstrijd aan te binden met de selek- tie van de soos. Tot grote verbazing van velen slaagde de dorpsequipe er in de soos een flinke afstraffing te ge ven. Ring werd feestplein in Dreischor Om kwart voor negen begon op Dreischor de viering van koninginne dag door het luiden van de toren klok. De muziekvereniging Cre scendo" maakte daarna tesamen met de schoolkinderen een rondgang door het dorp. Bijzonder leuk was dat de kinde ren van de kleuterschool als matroos jes verkleed „varende" in een oranje roeiboot waren. De kinderen van de lagere school hadden alle hun fietsen versierd. Het officiële gedeelte van deze dag was om kwart over tien: onder de to nen van het Wilhelmus werd de vlag gehesen met een toespraakje van burgemeester Slabbekoorn. De kinderen van de kleuterschool, onder begeleiding van de leidster en ouderkommissie, vermaakten zich daarna en kregen een traktatie. De kinderen van de lagere school reden toen met hun versierde fietsen een hindernisbaan rond de Ring. Een miezerig regentje gedurende het laatste half uur mocht gelukkig de pret niet drukken. Na een traktatie en het uitreiken van een herinne ringsvaantje ging men naar huis. Het middagprogramma startte wat verlaat, maar om half drie begonnen de eerste deelnemers aan de hinder nisbaan per fiets rond de Ring. Hier bij waren 44 deelnemers. Onderwijl kon de schooljeugd een houtskooltekening maken, die na af loop gejureerd werden door de be kende kunstschilder Theo Voorzaat. Een bijzonder spektakel was om vier uur de demonstratie van de brandweer. Films Doordat het 's avonds gestadig re gende is het avondprogramma gewij zigd. Hiervoor is in de plaats geko men, het vertonen van enige teken films en de film Balans van Drei schor, alsmede bekendmaken van de prijswinnaars. Tekenwedstrijd: tot 6 jaar: Leonti- ne Kakebeeke; tot 8 jaar: Gillis Klompe; tot 11 jaar: Peter Slager. Hindernisbaan: 1. C. v. d. Vreugde, 2. Ko de Vlieger, 3. H. v. d. Hoek, 4. J. Schot, 5. P. J. van Langeraad, 6. N. Schot, 7. N. Schouwenaar; 8. J. v. d. Linde; 9./10. J. Mol/L. Heijboer. Poe delprijs: A. Braai. Ondanks de weersomstandigheden kan toch teruggeblikt worden op een geslaagde dag. SCHARENDIJKE Eenzijdig ongeval In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn op de Rampweg door een auto een paar verkeersborden omver gere den en daarbij is de auto van de weg :geraakt en totaal vernield. De politie (onderzoek wie de eigenaar van de au- Jto is. Zeskamp Na de boterham en het glas melk NOORDWELLE. Dit was een april feestelingetje te Noordwelle, die de ruimte voor zich alleen had. Een iets aangeslagen beer, mocht delen in de feestvreugde. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) KERKWERVE N.C.V.B.-reis De jaarlijkse reis van de N.C.V.B., afdeling Kerkwerve ging deze keer naar de D.E.-fabrieken te Utrecht. Na (uiteraard) eerst koffie gedron ken te hebben, werd een rondleiding gemaakt door het museum,, waaron der meer te zien was, hoe primitief men vroeger de koffie brandde. Na de rondleiding werd een film ver toond. Eenmaal uit de fabriek werd de leden tijd gegeven om te winkelen in Hoog-Catarijnen en bracht men een bezoek aan het museum „Van speeldoos tot pirement". Op de terugreis werd bij A.C. op de Greve- lingendam gefondued. BROUWERSHAVEN 1 mei-viering Voor wat Schouwen-Duiveland be- ZIERIKZEE. Het tamboer- en trompetterkorps en het majorettenpeleton van „Rust Roest" als „kop" van de optocht tijdens koninginnedag. De stoet hier op weg in de Venkel. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) vormde zich rond half drie een kara vaan personenauto'os op de Smids- weg, die luid toeterend en fel ko plampend naar Renesse schoof. Tien tallen supporters gewapend met stembanden en spandoeken omsin gelden het veld aan de Laóne en moe digden de zeskamp-equipe van Noordwelle luidruchtig aan. En, hoe wel de start wat moeizaam verliep, slaagde het Noordweller team erin het grote sukses van vorig jaar zelfs te verbeteren door een gedeelde tweede plaats te veroveren. In de gie tende regen begaven zich de „helden" naar Noordwelle, waar 's avonds laat op de prestatie nog me nig glaasje geheven werd. treft koncentreerde zich de 1 mei viering in het Tonnenmagazijn te Brouwershaven. Hier vond op de „dag van de arbeid" een bijeenkomst plaats, die mede stond in het teken van de komende verkiezingen door bijdragen van Meiny Epema en Jean ne Hogendoorn. In het programma waren verder in gelast: muziek en samenzang, waar na een kwis werd gehouden. Muzika le medewerking werd verleend door de kapel „De Gruttepikkers". De or ganisatie was in handen van de P.v.d.A., het F.N.V. en de Vara. NOORDGOUWE Koninginnefeest Na een openingsspeech en het vlag- hijsen door burgemeester C. Slabbe koorn van Brouwershaven waren er voor de kinderen spelen georgani seerd in het dorp. Voor de drie hoogste klassen was er een speur tocht op de fiets. Na afloop werden er pannekoeken gebakken, 's Middags werd het feest weer hervatl en op keurig versierde fietsen reden deelnemers achter mu ziekvereniging „Con amore" voor een rondgang door het dorp. Het pro gramma werd voortgezet met volksspelen voor jong en oud zoals o.a. paalklimmen, kruiwagenrace en hindernissen. Het traditionele boegspriet lopen over de gracht werd vanwege de regen afgelast. 's Avonds werd in de kantine van „De Stern"- een bingo georganiseerd waarna prachtige prijzen te winnen waren. OOSTERLAND Opbrengst kollekte Georganisseerd door mevrouw J. Dorst-Struijk werd er ook dit jaar in Oosterland gekollekteerd ten bate van het Astmafonds, door de dames: mevrouw Bal-van 't Hoff, mevrouw De Bruine-Dorst, mevrouw Geelhoed-Quist, mevrouw Klaassen, mevrouw Lems, mevrouw Machielse, mevrouw Meerman, mevrouw Van de Sande-Kooman, mevrouw De Valk-Ista en mevrouw Van Zweeden. Verder door de jongedames Jeanet Dalebout, Ilona Dorst, Marja de Jong, Jannie Kort en Jolanda Meer man. De opbrengst bedroeg dit jaar de mooie som van 1238,27 (vorig jaar 1005,—). Zeer veel dank aan de mil de geefsters en gevers, en niet minder aan de leiding en de dames en jonge dames kollektanten. Mbuma-zending Onder leiding van D. I. van de Vel de werd in de maand april weer ge kollekteerd ten bate van het werk van de Mbuma-zending door: Mirjam Bakker, Conne de Bruine, Henriëtte IJzelenberg, Anja en Tineke Meer man, Arianne Morks en Jannie Steenpoorte. De opbrengst bedroeg in de ge noemde maand de som van 320,75, waarvoor zeer veel dank aan dege nen, die dit werk steeds weer met een gift gedenken willen en niet minder aan de leiding en de jongedames kol- lektrices. BRUINISSE Uitvoering zangkoor voor bejaarden Het Christelijk Zangkoor V.Z.O.S. (Vooruitgang Zij Ons Streven) uit Oosterland heeft een uitvoering ge geven in ,,'t Opper" teBruinisse. On der leiding van dirigent Zuidgeest werden geestelijke liederen gezon gen voor een groot aantal belangstel lenden, ook uit de zorgwoningen. Dhr. Boogert bedankte koor en diri gent waarna gezamenlijk Gezang 180 werd gezongen. Ruilavond „Philatelies" Woensdag 6 mei houdt de postze gelverzamelaarsvereniging „Phila- telica" haar laatste ruilavond van dit seizoen in het Ned. "Herv. Vereni gingsgebouw. Voor tijd: zie agenda. Dure beeldjes gestolen Bij de rijkspolitie deed stafmede werker V. van Aquadelta aangifte van de diefstal van 2 bronzen beeld jes, afkomstig van de beeldhouwer Bucinos die een expositie heeft van zijn werk in het Congrescentrum al daar. De beeldjes zijn 45 cm hoog en stellen een man en een vrouw voor. Zij vertegenwoordigen een waarde van 4.800,-. De diefstal werd vrij dag ontdekt. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND LEIDSCHENDAM. Staatssekretaris Veder-$mit (volksgezondheid) is van plan, de eventuele vorming te bevor deren van een soort „platform" van patiënten- en konsumentenorganisa- ties dat kan dienen als spreekbuis voor de patiëntenbelangen. SLUSTENHANDEL PETRI Expressepost is één van de snelle diensten van FIT Post. Niet alleen brieven, maar ook pakjes en post pakketten, waar haast bij is. worden nog dezelfde dag op ieder adres in Neder land bezorgd. In het algemeen geldt, dat u uw expressestuk vóór ii.oo uur 's-morgens moet aanbieden op één van de ruim 400 postkantoren die op het Expressepostnet zijn aangesloten. Op een groot aantal postkantoren kunt u zelfs 's-middags nog terecht voor het aanbieden van expressestukken die nog dezelfde dag bezorgd moeten worden. SOESTERBERG. De Koninklijke Luchtmacht heeft het eerste met de nieuwe F-16 jachtbommenwerper uit geruste squadron aan de Navo overge dragen. Dit squadron, het 322-ste, is gestationeerd op de vliegbasis Leeu warden en staat onder het kommando van majoor F. J. M. Vogelpoel. KERKWERVE, 4-5. Ook in Kerk werve werd op een plezierige wijze koninginnedag gevierd, 's Ochtends konden de kinderen van de klassen 1, 2 en 3 van de lagere scholen spelletjes doen in De Ring. Ondanks het koude <maar gelukkig droge) weer waren de kinderen erg enthousiast bezig met o.a. blikken stapelen, kegelen, grab belen, knikkers in eierdozen gooien en met een brandweerslang een baal naar boven spuiten. Na afloop kregen alle kinderen een prijsje. Ook was er voor ieder kind li monade, een sinaasappel en een kon- sumptiebon. Voor de jeugd van de klassen 4, 6 en 6 van dé lagere schol en was er een puzzeltocht. Winnaar van de puzzeltocht was de groep 9, doch voor alle kinderen was er ook nu weer een prijsje. Verkleedpartij Voor de kleuters was er ook groot feest. Zij waren allemaal verkleed als matrozen en deden spelletjes zo- •als: zaklopen, over een soort stelling over de zandbak lopen, een poppen uit het water halen met een redding boei. Vervolgens gingen ze naar het Ver enigingsgebouw waar ze samen met de leerlingen van klas 1, 2 en 3 van de lagere scholen konden genieten van de musical „Wie vaart er mee". Na afloop kregen ook de kleuters een ca deautje. Voor de jeugd van 12 t/m 16 jaar was er om 11 uur een puzzeltocht op SNEEK. D'66 Tweede Kamerlid Brinkhorst verwijt PvdA, CDA en WD dat deze partijen in de verkie zingsstrijd over een nieuw kabinet steeds iets anders zeggen dan ze in feite bedoelen. AMERSFOORT. Het CDA belooft dat de echte minima zullen worden ontzien. „Ondahks de technische pro blemen staan wij daar voor en daarmee beloven we niets meer dan we kunnen waarmaken". Dit zei CDA-lijsttrekker Van Agt vrijdagavond in Amersfoort WIERDEN. Een machinist uit Hen gelo is licht gewond geraakt toen de laatste stoptrein Zwolle-Enschede in Wierden met een snelheid van 90 km tegen een teil met stenen en een ijze ren balk reed. de fiets. Deze werd gewonnen door: nr. 1. Anco Berrevoets en Hans Kesteloo, nr. 2 Jan Francke en nr. 3 Michel van Sluys. Oranjemarkt Om 13.30 uur werd de oranjemarkt geopend in het Verenigingsgebouw. Deze markt bood onder meer: ringen gooien, spijkers slaan, koek slaan, enveloppen trekken, cijfers prikken, rad van avontuur, handtekeningen bord en voor de hongerige magen wa ren er heerlijke wafels. Om twee uur startte de optocht van versierde fietsen, karren, w.agentjes C.arhct w«3 voui ac juiy een inodaj- - ke taak om prijswinnaars te kiezen. De fleurige stoet ging achter een auto met muziek door het dorp. Prijswinnaars De prijswinnaars van de fietsen waren: nr. 1. Monique Hanse, nr. 2. Martine Hanse, nr. 3. Eelco Kouwen- berg, nr. 4. Annet Moeleker, nr. 5. Esmaralda de Vos. De prijzen voor de versierde wa gentjes: nr. 1 Steef en Mariene van der Wekken, nr. 2. Ciska Berrevoets, nr. 3. Mirella Stouten en Petra Stou ten, nr. 4. Ad Hagesteyn, nr. 5. Conjo en Mirjam Kristalijn. 's Avonds was er een lorte gezelli ge puzzelrit voor auto's. Hiervoor waren 43 deelnemers. Dï tocht ging door Middenschouwen. Hierna volgde een lannionoptocht voor de jeugd. Iedereen (ie meedeed moest in het bezit zin van een lawaai-instrument bijv. leksels, em mers, pannen. Na de lawaaioptocht verd de uit slag van de puzzelrit voc auto's be kend gemaakt. Nr. 1. W. en Boer, nr. 2. H. van Langeraad, nr3 Tonny de Waay. Deze mochten en beker in ontvangst nemen. De nummers 4, 5 en U.w. L. de Kok, P. Jonker en J. v. dPanne kre gen een plant. Na afloop dankte de vkrzitter van de Oranjevereniging it heer H. Schipper iedereen die fcegeholpen had aan deze feestelijkéag. Hierna volgde nog de uitslag vaüiet handte keningenbord. Bord I: 1 Kristalijn, 2. Wim Rotte, 3. Cor Ha*jr. Bórd II: 1. Rinus v. d. Velde, 2.4arleen de Boer, 3. Willeke Huygen De Oranjevereniging lei terugzien op een zeer geslaagde ds ZIERIKZEE. De Zierikzeese jeugd houdt het op koningin Ibis en deze groep liet dat ondubbelzinnig blijkenradertje in de feestmaè? op konin ginnedag. (Fotó: Zierikzeesclieuwsbode) Wie de op 20 februari uitgezonden gedeelte van het circus Holiday pro gramma heeft gezien, en daarom meende wel thuis te kunnen blijven, heeft iets gemist. Dat kan met stel- iisWoia worden vastgesteld. Wat dan wel? Allereerst de lucht. De circuslucht. Zolang er nog geen televisie met geur is, is het ondoenlijk het écht circus via de beeldbuis over te brengen. Want die lucht is zo essentieel, zo he lemaal circus, dat het begrijpelijk is, dat sommige artiesten er niet buiten kunnen. Het is een mengsel van zaag sel, versgebrande popcorn, benzine en de uitwerpselen van de meewer kende artiesten, de dieren wel te ver staan! Om te demonstreren hoe die men geling tot stand komt, leverde een In diase olifant - kunsten vertonende op de evenwichtsbalk - als het ware op verzoek zijn bijdrage. Van inspan ning (of te veel gegeten) ontlastte hij (of zij) ten aanschouwe van het over wegend kinderpubliek de darmen, gevolgd door een warme douche. Daarmee in z'n eentje demonstrerend dat het hier om een „live-uitzending" ging! Maar circus Holiday (voor slecht één dag neergestreken in Zierikzee) deed meer, véél meer. Begonnen werd met een knetterende ouverture van het eigen orkest, dat het pro gramma voortreffelijk begeleidde. Meteen gevolgd (vaart hoort bij cir cus) door trapeze-werk nieuwe stijl: de adembenemende raketsensatie Supanova, vader en dochter uit En geland die hun atletische kunsten vertoonden vanaf een heuse raket. En dit zónder vangnet! Na het clownsnummer met de plank, waarin één van de twee altijd de klappen krijgt, kondigde de spreekstalmeester het paardennum- mer aan. Zes Noorse fjordenpaarden getraind door Jeany Bugler uit West- Duitsland zetten hun beste beentje voor, gevolgd door zes pony's. De paarden en paardjes hadden het wat moeilijk met de iets te gladde vloer; twee gingen er onderuit. Verder werd het nummer goed uitgevoerd, zeker als men in aanmerking neemt, dat de Shetlandse dieren erg moei lijk tot gehoorzamen te krijgen zijn (eigenwijs als ze zijn). De kinderen konden daarna volop genieten van de chimpansees. Een forse kanttekening dient echter gezet te worden bij de verkleedpartij van de diren. Is het nu echt nodig om die ren die kunsten te vertonen (best. prima) een rokje aan te doen? Of een keurig pak? Of als B B. en „La Lo- ren" zelfs in bikini? De tijgers later in het programma hadden toch ook geen broek met bretels? Laat het beest een beest, ook als houden ze soms (zoals de apen) de mensen een spiegel voor. Werkelijk bloedstollende akroba tiek vertoonden de zeven Cretzu's uit Roemenië met reuzensprongen van de Russische schommel. King Kong maakte een dodensprong vanuit de nok van de tent voor een banaan. Verder verschenen in de ring dro medarissen en kamelen (resp. één en twee bulten), lama's, kaaimannen, krokodillen, slangen (om mooie da- mes gedrapeerd) de al genoemde prachtige tijgers en olifanten Alles perfekt georganiseerd, daar is geen speld tussen te krijgen **n vraag bleef slechts onbeant woord: waarom waren de aangekon digde zeven hete-lucht-kanonnen niet in werking? Zo warm was het H.d.W a 4 l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 4