deunloo b.u. Afwezigheid van Oranjezon zette toch wel rem op enthousiasme Bredase politie pakt potentiële ordeverstoorders op Begin blaast stoom af (B)R0KKEN- JflGERS IN TIROL Autoverhuur Koninklijk bezoek aan AGENDA Veere werd groot succes Koninginnedag Zierikzee Stichting Het Theater vertoont in de Concertzaal Oude pyromaan Met auto in hotel Aktie bij voorbaat Brood duurder WEEKEINDE- ARTSENDIEN ST DIERENARTS APOTHEEK installatiebedrijf Jeugdsozen in het weekeinde 2 Advertentie a.s. zaterdag 19.00 uur a.s. zondag 20.00 uur a.s. zaterdag 21.30 uur ZIERIKZEE, 30-4. Voorbereid door de Oranjevereni ging, heeft Zierikzee donderdag een koninginnefeest ge houden, dat verschillende interessante punten kende, al was het niet zo dat een hele dag grote massa's mensen op de been waren. De Oranjezon liet het afweten en 's mid dags drenselde een fijn regentje neer; ook niet zo ge schikt om het enthousiasme hoog op te jagen. Maar 't was toch weer Oranjedag! Om 10.30 uur werd de Concertzaal goed gevuld door de kinderen van de kleuterscholen en de klassen één van de lagere scholen. Theater „Amster dam" verzorgde aldaar een geva rieerd kinderprogramma en slaagde er in de zaal volledige „plat" te krij gen. Good-old Jan Klaasen en Ka trijn was het onverslijtbare duo, dat prima wist hoe je de kleinste kinde ren bezig moet houden. Truusje's vriend, de clown Pierewiet, bleek een héél domme en ook ondeugende clown te zijn, maar toch stal hij (zij?) de show. Aan het eind van het drie kwartier durend programma was het geroep om Pi^reweit dan ook niet van de lucht. Ze moeten het in Poor tambacht gehoord kunnen hebben! Ali Ben Nekkar Nadat de allerkleinste Zierikzee- enaartjes de Concertzaal ordelijk hadden verlaten, werd de zaal in be zit genomen door de iets oudere jeugd: de klassen twee tot en met zes van de lagere scholen. Letterlijk in bezit genomen, want het was een slagveld om de beste plaatsen. Theater „Amsterdam", af komstig uit de gelijknamige stad, verzorgde ook dit deel van het och tendprogramma, met het stuk „De schurk: Ali ben Nekkar". De Sultan van de „Barmachiden" had een sche ve neus, waar z'n dienaar een „rechtzet-apparaat" voor had. Het apparaat was een soort snavel, waar mee de Sultan ineens véél beter kon ruiken. Eén van de vrouwen (ontsnapt uit de harem) hielp de Sultan bij het steeds op- en afzetten van het appa raat. Na dit tonteelstuk werd de jeugd nét even de tijd gegund om thuis te gaan eten, want om 13.30 uur stonden de kinderspelen op het Ha venplein en Havenpark op het Oran- jemenu. Vossenjacht In een mum van tijd waren de 300 formulieren voor de puzzeltocht „uit verkocht", die 's ochtens startte aan de „Beuze". De organisatie daarvan was in handen van jongeren: de jeugdsoos „Brogum", de C.J.V. en de Padvinderij, met als waarnemend coördinator Frans Muste. Vrijwilligers van de drie organisa ties hadden zich ten gerieven van de deelnemers aan de puzzeltocht, scho lieren van het lager onderwijs en ou deren. uitgedost als herkenbare figu ren van beroepen of uit de show- ^yereld. Deze „vossen" stonden als volgt opgesteld: politieagent (Karnemelks- vaart), boer (Noordhavenpoort), schilder (Gat van Westen), visser (Nieuwe Haven), timmerman (St. Do- musstraat), kok (Koraalstraat), Flip Fluitketel ('t Vrije), Indiaan (St. An- thoniusdam), PTT-er (Krepelstraat) en clown (Melkmarkt). De stand plaatsen waren dus binnen de grach ten gekozen. 's Avonds maakte Tony de Boer, disc-jockey van Brogum, de uitsla gen bekend bij het begin van de Oranjemarkt en werden aan de win naars de prijzen, beschikbaar gesteld door de Z.O.V., uitgereikt. Alle deel nemers kregen bovendien een waar debon voor een ijsje. Van de 300 formulieren werden er 190 terugbezorgd. Voor drie leeftijds groepen waren elk drie prijzen be schikbaar gesteld. De winnaars waren: 9 en 10 jarigen: 1. Ronny van Grootveld, 2. Danny Magito, 3. Sandra Lodewijk; 11 en 12 jarigen: 1. Angelica Linthout, 2. Re- mi Korsman, 3. Marion Koper; 13 jaar en ouder: 1Bianca Tol, 2. Geert je Wesdorp, 3. Marianne Hage. Havenplein-Havenpark De omgeving van het Havenplein en Havenpark was in de middaguren herschapen in een eldorado van kin derspelen. Verdeeld in drie groepen, naar leef tijd streden de kinderen om een van de prijzen. Voor de jeugd tot en met zes jaar stond de fontein centraal: ge kleurde balletjes moesten opgevist worden. Ook de wedstrijd: „lopen met pollepel en bal" was voor de al lerkleinsten. Voor nog een hindernis- baan (met grote ballen) en ringgooien om eendjes. De iets oudere kleintjes (tot negen jaar) hielden zich bezig met kegelen. TEL AVIV, 30-4. Premier Mena- chem Begin van Israël heeft - waar schijnlijk om stoom af te blazen in de spanningen met Syrië - zijn leger- woordvoerder en zegsman van het ministerie van buitenlandse zaken tegengesproken en donderdag ver klaard dat Israël „niet over officiële bevestiging" beschikt dat Syrië ra ketten van het type Sam-6 op Liba nees grondgebied heeft geïnstal leerd. dropveters eten, het aloude, maar daarom niet minder leuke, zaklopen en het lopen op konservenblikken. De jeugd van tien tot twaalf jaar stak ring per fiets, liep stelt en zelfs een soort lang-lauf per plank met wielletjes kwam er aan te pas. De parcours waren met rood-wit-blauwe vlaggetjes gemarkeerd. Volle kaarten, waarop de presta ties genoteerd, werden in ontvangst genomen onder de Beuze, waar de verrichtingen per leeftijdgroep bere kend werd. Behendigheids wedstrijden De organisatie van de behendig heidswedstrijden op fietsen was in handen van jeugdsociëteit Brogum. Om praktische redenen was het wedstrijdterrein verplaatst van het Kraanplein naar het Havenplein. Tij dens dit onderdeel van het Oranje feest vielen de eerste regendruppels, hetgeen uiteraard van invloed was op de publieke belangstelling. De wedstrijd was verdeeld in twee kategorieën, te weten: de hobbelfiet- sen en de fiets (de brommer) met zijspan. Het bleek echt niet zo een voudig het parcours in snel tempo af te leggen. Bij de hobbelfietsen - rijwielen waar de as niet middenin zat - ging de eerste prijs naar een zekere Louis (bij de organisatoren was de achternaam niet bekend), die het parcours in 20 sec. wist af te leggen, de tweede prijs* was voor Jacqueline Vis (21 sec.) en de derde prijs ging naar A. Hendrik- se (23 sec.). Bij de fietsen (bromfiet sen) met zijspan werd de ronde het snelst afgelegd door B. Tanis (24 sec.), Ernst-Peter de Lange deed het in 30 sec. en Ko Willemse behaalde de derde prijs door het in 36 Va sec. te doen. Optocht Geen grote wagens in de optocht ,te Zierikzee, maar wel een lange stoet van versierde fietsen en wagentjes. Vrolijke en veelal fraai uitgedoste kinderen, ge-assisteerd door al of niet bezorgde pa's en ma's, die een handje hielpen en een oogje in het zeil hielden. Een fraai stuk bin nenstad werd op deze wijze in de op tocht betrokken. Geheel vooraan, monter en opgewekt het tamboer- en trompetterkorps van de G.V. „Rust Roest" en majorettes, die daarna - in de eigen fraaie stijl - nog te zien wa ren met een speciale show op het Ha venplein. Oranjemarkt Opnieuw werd de Oranjemarkt een doorslaand succes. Het plein - zo vaak al schouwtoneel van talrijke feestelijkheden - was herschapen in een reusachtige braderie, waar de verschillende verenigingen en instel lingen acte de présence gaven, ener zijds om het feest luister bij te zetten, anderzijds om de aandacht te vesti gen op eigen bestaan en streven. Om de aandacht te trekken en - ook belangrijk - geld in het laatje te bren gen, waren talrijke attrakties aan wezig. zeg maar, „alles wat ligt tus sen lotenverkoop en rad van avon tuur". Dat bleek veel te zijn, want aan in ventiviteit had het de standhouders- (sters) niet ontbroken. „Brogum", „Wereldwinkel", „Youth for Christ", „Greenpeace", Reddingsbri gade, „Mr. Bakkergroep", „Lions In ternational", Schaakvereniging, Deltasport, CJV, St. Willibrordus- school, All Ready, Mevo, „Rust Roest", Scaldina enfin volledig zijn we niet, maar „alles" was er bij wijze van spreken, om ook deze Oranjemarkt succesvol te doen verlo pen. Eventjes leek Zierikzee „net Veere of Breda". Evenals in die ste den ging het gisteren ook hier om ko ningin Beatrix en prinses Juliana. M*t de super-iwnertssen lachend en gierend de bocht uk! TERENCE je. HUL) HILL SPENCER LB.CLUCHER Daar zijn ze weer het lach of we slaan d'er oogjuo. All leeftj Let op de gi aanvangstijd Toen de dolle Schot in t dorp verscheen, was niets en niemand meer te remmen FILMTRUST Een Tiroler kan meer dan alleen maar jodelen. 16 jaar SYDNEY, 30-4. Een 88-jarige man heeft donderdag aan zijn ziekbed in een ziekenhuis de rechter op bezoek gehad. De bejaarde wordt beschul digd van het stichten van brand in een verpleegtehuis in Sydney, waar bij in <}e nacht van woensdag op don derdag 16 bejaarden zijn omgeko men. De slachtoffers waren, evenals de dader, in het verpleegtehuis opge nomen. LOENEN, 29-4. De 22-jarige H. H. uit Zutphen is in de nacht van dins dag op woensdag met de auto van zijn vader een hotel in Loenen bin nengereden. De jongeman had vol gens de politie geen rijbewijs en had de macht over het stuur verloren. De auto reed dwars door de voorgevel van het hotel, die vrijwel geheel werd weggeslagen. De auto werd flink beschadigd. De jongeman liep enkele schrammetjes op. De schade loopt in de tienduizenden guldens, al dus de politie. BREDA, 1-5. In de Bredase binnenstad zijn donderdagmiddag voor en tij dens het bezoek van koningin Beatrix „enkele tientallen" mensen aangehou den, die er volgens de politie op uit waren de orde te verstoren. De Bredase politie heeft één charge uitgevoerd, toen een groep de monstranten weigerde zich te ver spreiden. Hoeveel mensen, die wa pens kettingen, molotov cocktails en knuppels bij zich droegen, precies zijn gearresteerd, wilde de politie niet zeggen. In de nacht van woens dag op donderdag waren al enk/de plakkers en kladderaars aangehou den. TEL AVIV. De Israëlische regering heeft dinsdag Syrië gewaarschuwd voor een verscherping vein de ge vechtshandelingen tegen de christe lijke minderheid in Zuid-Libanon. AMSTERDAM, 29-4. Het steeds duurder worden van een eigen auto zal de autoverhuur in de toekomst met sprongen vooruit doen gaan. Daarom is het belangrijk dat de mo gelijkheden van autoverhuur in Ne derland meer aandacht krijgen. Mr. Pieter van Vollenhoven zei dit dinsdag op het 17e kongres van de Europese autoverhuurorganisatie Ecatra in Amsterdam, dat door hem werd geopend. AMSTERDAM, 30-4. Hoewel de broodprijs dit jaar al met 7 cent per brood van 800 gram is gestegen vindt de Raad van bestuur van Meneba dat dit nog een halve cent te weinig is. Bovendien zal door de stijgende lo nen en grondstoffenprijzen per 1 juli een nieuwe prijsverhoging van mini maal 4 cent nodig zijn, zo heeft het bestuur gezegd op de Perskonferen- tie over het jaarverslag. Enthousiasme Dit alles viel echter in het niet bij het enthousiasme van de tienduizen den mensen uit het hele land, die zich hadden opgesteld langs de route die de koninklijke familie deels in open rijtuigen en deels te voet door Breda aflegde. Het gezin kreeg daarbij een indruk van het Bredase vereni gingsleven. OOTMARSUM. Het aantal werklo zen in de Europese Gemeenschap zal dit jaar nog vermoedelijk van acht tot tien miljoen stijgen. Koningin Beatrix en prins Claus toonden zich na afloop van het drie en een half uur durende bezoek zeer opgetogen over de hartverwarmende manier waarop Breda hen heeft laten meegenieten van deze koninginne dagviering. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Naar de mening van VVD-lijstrekker Wiegel moet het vraagstuk van de kernenergie bij de komende kabinetsformatie worden geregeld. DEN HAAG. Het GPV-Tweede Ka merlid Verbrugh vindt dat aan de Fe deratie van Verenigingen van Hoger PTT-personeel alsnog 2200 gulden in rekening gebracht moet worden voor het gebruiken door de FHP van por- tovrije dienstenenveloppen van de PTT EINDHOVEN. De ongeveer 600 personeelsleden van de afdeling spe ciale produkten van DAF-trucks B.V. in Eindhoven vinden dat de ra den van bestuur van DAF en RSV de offerte voor de levering van 841 rups voertuigen alsnog moeten verlagen voordat het kabinet vrijdag een beslissing neemt. Zaterdag 2 en zondag 3 mei Dokter Lodiers.Noordgouwe, tel. (01112) 1480, neemt waar voor dokter Bontkes, dokter Van Geer en dokter Visser. Spreekuur uitsluitend voor dringen de gevallen zaterdag-, en zondagmor gen van 11.00-11.30 uur. Dokter J. Ph. P. Stenger, Burghse- weg 54, Haamstede. Tel. (01115) 1861 neemt waar voor dokter Bruel, dokter Flach en dokter Verbeek-van Beek. De weekenddienst loopt van vrijdag middag 18.00 uur tot maandagmor gen 08.00 uur. Voor spoedgevallen is er spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur, zowel op zater dag, en zondag. Buiten spreek uurtijden alleen dringende gevallen. Dokter M. M. van den Berg, weth. v. Klinkenstraat 10, Nieuwer- kerk, tel. (01114) 1810, neemt waar voor dokter Buitendijk en dokter Speelman Tandarts D. H. de Kup, Vroonweg 4, Haamstede, telefoon 01115- 1359 neemt waar voor geheel Schouwen-Duiveland. De weekenddienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen na melijk van zaterdag- en zondag middag van 17.00-17.30 uur. Zuster T. de Ronde,Schoolstraat 20, Bruinisse. Tel. (01113) 1729, b.g.g. (01113) 1425; neemt waar voor Zierikzee, Bruinisse en Duiveland. Zuster L. Giljam, Stelbergstraat 15, Bruinisse. Tel. (01113) 1652, neemt waar voor Bruinisse en Duiveland. Zuster Adriaanse, Dreischor, tele foon (01112) 341, heeft dienst voor geheel Schouwen. Dierenarts M. K. Buth, Hogezoom 9, Haamstede (tel. 01115-2254) heeft dienst voor Schouwen- Duiveland. Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op zaterdag geopend van 9.00-12.30 uur en vgn 16.30-17.30 uur. Op zondag van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcen trum Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01100)14444. VEERE, 30-4. Het koninklijk bezoek aan Veere is don derdagmorgen een groot succes geworden. Koninging Beatrix, prins Claus en de drie prinsen konden zich in ontspan nen sfeer onder de schoolkinderen mengen die uit alle kernen van dc gemeen te Veere waren aangevoerd om het Koninginnefeest in Veere mee te vieren. DEN HAAG. Tot direkteur-generaal van de Rijkswaterstaat is per 1 mei benoemd ir. J. van Dvchoorn (52). tot die datum hoofdingenieur-direkteur van Rijkswaterstaat in de Direktie Limburg. De heer Van Düchoorn volgt ir J. W. Tops op die vorige week is overleden. De verwachte publieke belangstel ling voor dit koninklijk bezoek viel tegen. Toch waren er enkele duizen den mensen gekomen om de festivi teiten bij te wonen. Bij de viering is het nergens tot ongeregeldheden ge komen. Dc koninklijke familie arriveerde rond half elf met drie helikopters in Veere. Na een ontvangst op het stad huis van Veere en het aanbieden van enige geschenken opende de konin gin in de Grote Kerk van Veere de tentoonstelling „400 jaar Markiezaat van Veere". Kinderspelen Bij de kinderspelen stonden de drie prinsen ook hun mannetje. Het kus sengevecht tussen de broertjes Wil lem Alexander en Maurits liep onder grote hilariteit uit op een overwin ning voor dc oudste van de twee. Na de vlootshow op het Vcerse Meer vertrok het koninklijk gezel schap naar het bejaardenhuis San- denburg van Veere. Daar kreeg de koningin opnieuw bloemen en een geschenk aangeboden. Het koninklijk gezelschap vertrok rond één uur per trein vanuit Middel burg naar Breda. Advertentie weekend servicedienst lel (01110) 3f>35 Vrijdag 1 mei Scharendijkc De Putmeet. Diploma-uitreiking Jeugd E.H.B.O. 19.30 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. 1 mei-viering Schouwen-Duiveland. Zonncmairc Café Bommenede. Feestavond Bond van Opzichzelfstaanden. 20.00 uur. Bruinisse Gemeentehuis. Gemeenteraadsver gadering. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 2 mei Zierikzee Concertzaal. Film: „Twee door dolle heen", 19.00 uur. Film: „Brokken- jagers in Tirol", 21.30 uur. „De Lichtboei". Koffiebar Y.F.C. 20.00 uur. Serooskerke Wandeltochten. 40 km (9.30); 8 en 15 km (14.00). Noordgouwe Hervormde kerk. 20.00 uur. Orgelkoncert. „De Oosterhof". Filmvertoning, Ko ningin Juliana 70 jaar. 19.30 uur. Zondag 3 mei Zierikzee Concertzaal. Film: „Twee door dolle heen". 20.00 uur. Gasthuiskerk. Jeugddienst. 19.00 uur. Maandag 4 mei Zierikzee Regenboogstraat 58. VARA-ge- spreksgroep Schouwen-Duiveland. 19.30 uur. Dinsdag 5 mei Renesse Sportveld De Laone. Start autopuz- zelrit Sv Renesse. 19.30 uur. Woensdag 6 mei Zierikzee Bar Mirabelle. Max Collie Rhythm Aces. 21.30 uur. Mondragon. Jaarvergadering „Stad en Lande". Aanvang: 19.30 uur. Stadhuis. Kommissie Financiën. 17.00 uur. Herv. Verenigingsgebouw. Bejaar denmiddag N.C.V.B. 14.30 uur. Donderdag 7 mei Zierikzee Rechtswinkel, Havenplein 24. 19.00 tot 20.00 uur. ZWN-station. Vertrek reisje Platte landsvrouwen. 8.15 uur. Brouwershaven Stadhuis. Vergadering gemeente raad. 19.30 uur. Zonnemaire Café Bommenede. Klaverjaswed- strijden. 20.00 uur. Sirjansland Dorpshuis. Bijeenkomst Stichting Jeugd voor peuterspeelzalen Schou wen-Duiveland en wijkverpleeg sters. 20.00 uur. Vrijdag 8 mei Zierikzee Huis van Nassau, ledenvergadering Delta Sport gymnastiek, 20.00 uur. Zaterdag 9 mei Renesse V.V.V.-kantoor. Landelijke fietsdag. Vertrek tussen 8.55 - 13.00 uur. Zonnemaire Verenigingsgebouw. Start wandel tocht Rode Kruis. 14.00 uur. Maandag 11 mei Zierikzee „Huis van Nassau". Vergadering Malta-speeltuin. 20.00 uur. Dorpshuis. Intergem. Coördinerende Planningsgroep S.-D./St. Philips- land. 19.45 uur. Donderdag 14 mei Zierikzee Concertzaal. Zeeuws Orkest. 20.00 uur. Zonnemaire Café Bommenede. Klaverjaswed- strijden. 20.00 uur. Zondag 17 mei Renesse Start Sportpark „De Laone". Om loop Grevelingenmeer, 110 km. 9.00 uur. Big „S" (Burgh-Haamstede) Vrijdag 1 mei, optreden „Normaal, in de feesttent op de Beatrixweide te Haamstede met in het voorprogram ma de Zierikzeese „Kortdagband", 19.30 uur. Openingstijden: vrijdag van 20.00-23.00 uur; zaterdag van 20.00- 24.00 uur; zondag van 14.30-18.00 uur. De Pul (Bruinisse) Vrijdag 1 mei, voor Pul-leden, ver trek bus vanaf dorpshuis naar Haamstede voor optreden „Normaal", 19.00 uur. Openingstijden: vrijdag van 19.30-23.00 uur; zaterdag van 19.30- 24.00 uur; zondag gesloten. Brogum (Zierikzee) Openingstijden: vrijdag gesloten; za terdag 20.00-1.00 uur; zondag 15.00- 18.00 uur. Trace (Scharendijkc) Vrijdag 1 mei, optreden formatie „Normaal". Beatrixweide te Haamstede. 19.30 uur, (in samenwer king met jeugdsoos Big S). Openingstijden: vrijdag 20.00-24.00 uur; zaterdag 20.00-24.00 uur; zondag 14.30-18.00 uur. Dreischor Kruispunt Sasdijk Oude Polderdijk Verzamelen plant en werkgroep 9.90 Uur. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE HUISAANSLUITINGEN Redaktie (niet voor bezorging), na 17.30 uur: (01110) 5396, (01110) 3539 Advertenties (01119) 1660 Bezorging (01119) 1660 na 18 30 uur

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 2