De suikerprijs is goed Jaarlijks bedrag Stadsvernieuwing eist tussen vier en zeven miljard Viskotter in nood Vieze paling Apen verbrand Vrouw verwond Overval op bejaard echtpaar De schoolleider Onderzoek RIVO naar tarbot Nieuwe mogelijkheden voor voederbieten 6 RENESSE. Huize ,,Grol" te Renesse - pas nog in het nieuws - hier op een foto van vóór 1914. De aanrijweg naar het dorp bestond toen uit het smalle wegje op de voorgrond. DEN HAAG, 25-3. Jaarlijks is voor de stadsvernieuwing in ons land tus sen vier en zeven miljard gulden aan rijksbijdragen nodig. DEN BOSCH. De politie in Den Bosch heeft de 32-jarige H. N. uit Den Bosch aangehouden op verdenking van verkrachting van twee vrouwen en de afpersing van een van hen. LELYSTAD, 25-3. De viskotter ,,De Katrine" („Den Helder 195") met vijf opvarenden verkeert ten noorden van de Waddeneilanden in ernstige moeilijkheden. Een Neptu ne-patrouillevliegtuig en een heli kopter van de Marine Luchtvaart dienst zijn op weg naar de in een SOS-bericht opgegeven plaats. Het fregat „De Bankert" wordt rond half acht bij de viskotter verwacht en het vrachtschip „De Muitan" om kwart over zeven. Het schip is inmiddels ge zonken. ROTTERDAM, 25-3. Het Dagelijks Bestuur van het Openbaar Lichaam Rijnmond kan nog niets zeggen over de emst van de vervuiling met PCB'S (Polychloride Bifenol) en andere gif tige stoffen van in het Rijnmond-ge bied levende paling. Het bestuur kan ook nog niet beoordelen of het eten van de paling slecht is voor de gezondheid Overleg hierover met ondermeer het Rijksinstituut voor Visserij-onderzoek in Ijmuiden, heeft vooralsnog onvol doende resultaat opgeleverd Het be stuur antwoordt dit op vragen, die de Rijnmondraadsleden Edzes-Van Loon en Kerkhoven (PvdA) drie maanden geleden stelden. APELDOORN, 25-3. Een uitslaande brand in een van de dierenverblijven in het apenpark de Apenheul bij Apel doorn heeft het leven gekost aan een nog onbekend aantal apen, aldus de politie. Ook zijn enige dieren gewond overgebracht naar dierenartsen. Het betrokken apenverblijf is geheel uit gebrand De oorzaak van het vuur is nog niet bekend. ROTTERDAM, 25-3. Twee onbe kende mannen hebben op straat in Rot terdam met een scherp voorwerp de wangen van een 43-jarige vrouw be werkt Volgens de politie liep het slachtoffer over de Voorschoterlaan toen plotseling een auto naast haar stopte. Twee mannen stapten uit en haalden - vermoedelijk met een scheermes - acht keer uit Daarna re den zij weg. De vrouw verklaarde bij de politie geen idee te hebben over de identiteit of een motief van de daders. WESTERBORK/DIEMEN, 25-3. De politie In het Noordhollandse Die- men heeft in die gemeente twee man nen aangehouden, die ervan worden verdacht een overval te hebben ge pleegd op een bejaard echtpaar in zijn woning In Westerbork (Dr.). De twee drongen de woning van het echtpaar binnen en dwongen de 72- jarige man en zijn 61-jange echtge note op een stoel te gaan zitten. Vervol gens werd het interieur van de woning volledig vernield, waarna de mannen zich uit de voeten maakten. Het echtpaar liep geen noemens waardige verwondingen op. aldus de politie in Westerbork. Niet bekend is of er iets uit de woning is ontvreemd. De politie denkt aan een wraakaktie. Het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening zou daarvan 2,7 tot 5,9 miljard voor zijn rekening moeten nemen en de overige bij stads vernieuwing betrokken departemen ten circa 1,4 miljard. Dit stelt miriister Beelaerts van Blokland (volkshuisves ting en ruimtelijke ordening) in de woensdag verschenen nota over de stads- en dorpsvernieuwing. Voor het eerst wordt in deze nota een totaalbeeld gegeven van de rijks middelen, die in de afgelopen jaren voor stadsvernieuwing zijn uitgegeven en in de toekomst noodzakelijk wor den geacht Er werden ook enkele ver kenningen gedaan voor het beleid op langere termijn. Ook is nagegaan hoe veel geld er voor de stadsvernieuwing nodig is en hoeveel geld het rijk daar voor thans beschikbaar heeft Flitsen uit het buitenland MANILLA. Het verbond van Zuid- oostaziatische landen (Asean) heeft woensdag formeel het Russische voorstel voor een regionale konfe- rentie over Cambodja verworpen. TOKIO. Nippon Steel Corporation, de grootste staalproducent in. Japan, heeft woensdag een Chinees verzoek om deel te nemen aan de bouw van een tweede hoogoven voor het staal- komplex in Baoshan bij Shanghai af gewezen. NAIROBI. In de nacht van dinsdag op woensdag is een aanslag met springstof gepleegd op de elektrici teitcentrale van de Oegandese hoofd stad Kampala. De stroomvoorzie ning kon pas na twaalf uren hersteld worden. MADRID. Bij de tot nu toe grootste razzia in Spaans Baskenland tegen de Eta-terroristen zijn, naar woens dag officieel is meegedeeld 34 ver moedelijke aanhangers van de Eta aangehouden. MADRID. De vertegenwoordigers van de neutrale en niet gebonden lan den hebben in Madrid een konkreet voorstel voor een slotdokument voor de konferentie voor veiligheid en ekonomische samenwerking aange kondigd. MADRID. Koning Juan Carlos van Spanje heeft een dringend beroep ge daan op de Spaanse strijdkrachten trouw te blijven aan de troon en de grondwet. LONDEN. Het aantal geregistreer de werklozen in Groot-Brittannië is in de periode van half februari tot half maart toegenomen met 21.418 tot ruim 2,48 miljoen of 10,3 procent van de beroepsbevolking. PHILADELPHIA. Bijna dertig jaar nadat het zijn laatste kanon schot in de strijd had gelost wordt het oude slagschip Iowa van de aan legplaats in Philadelphia wegge haald om weer in aktieve dienst te worden genomen. Dat maakt deel uit van het plan van president Reagan voor opbouw van de Amerikaanse vloot. JAKARTA. In Jakarta zijn de afge lopen dagen minstens acht mensen aan cholera gestorven en van 55 pa tiënten in de ziekenhuizen is de toestand zorgwekkend, zo wordt door dehoofdstedelijke gezondheids dienst meegedeeld. GENT. De justitie in Gent heeft een grootscheeps onderzoek ingesteld bij tien veemesters in het Meetjesland. Bij acht van hen zijn grote hoeveelhe den hormonen aangetroffen, bestemd voor het mesten van runde ren. STRAATSBURG. Het Europees parlement is in het Franse Straats burg begonnen aan een bijzondere zitting voornamelijk gewijd aan de landbouwprijzen. BYDGOSZCZ. De nationale lei ding van de vrije Poolse vakbond So lidariteit heeft met overweldigende meerderheid besloten vrijdag een waarschuwingsstaking van twee uur uit te roepen uit protest tegen het po litieoptreden tegen leden van de vak vereniging in Bydgoszcz vorige week. BONN. De Westduitse politie heeft razzia's op Neo-Nazi's uitgevoerd. Circa duizend woningen zijn door zocht. :Er is vètbód'én Nazi-propagan da in beslag genomen, gedeeltelijk ingevoerd uit Amerika en Canada. TEL AVIV. Stakingen in Israël breiden zich uit. Leraren en onder wijzers hebben twee dagen gestaakt en werken nu maar enkele uren per dag. Veel ouders kunnen daardoor niet naar hun werk. WARSCHAU. De stoffelijke resten van generaal Wladyslaw Sikorski, de Poolse premier in ballingschap tij dens de Tweede Wereldoorlog, zullen t.g.v. de honderdste verjaardag van zijn geboortedag, 30 mei, van Groot- Brittannië naar Polen worden over gebracht. BILBAO. In Spaans Baskenland zijn in alle vroegte tientallen geko zen afgevaardigden aangehouden van de separatistische coalitie „Her ri Batasuna", die nauw verbonden is met ETA-militair. WASHINTON. Premier Van Agt bezoekt de Amerikaanse president niet op 1 april, zoals de bedoeling was, maar op 31 maart Woordvoerder Ja mes Brady van het Witte Huis, die de wijziging dinsdag meedeelde, noemde geen reden voor de vervroeging van het bezoek. WASHINGTON. Artsen uit elf lan den, verontrust door de volgens hen groeiende kans op een kernoorlog, hebben dinsdag een beroep gedaan op president Reagan en de Russische pre sident Brezjnjev samen te werken om een eind te maken aan de bewape ningswedloop. ZIERIKZEE, 26-3. Konden wij eer der melden, dat de suikerbietenoogst 1980 in onze regio zeker niet tegen viel, ook de u voor 1980 door de sui kerfabrieken vastgestelde endprijs is bevredigend. LONDEN. De conservatieve Britse regering heeft geweigerd buitenland se echtgenoten van Britse vrouwen automatisch recht op verblijf in Groot- Brittannië te verlenen. PARIJS. In Villeneuve-Les-Avignon in het Zuidfranse departement Gard wordt deze week het eerste tweejaar lijkse Europese filmfestival gehouden inzake milieubescherming. Het thema is „Wonen en landschap". WASHINGTON. De New York Ti mes weet te melden dat de Ameri kaanse regering voorlopig besloten heeft Pakistan in het komende begro tingsjaar militaire en ekonomische steun aan te bieden ter waarde van ruim 1 miljard dollar. WEST-BERLUN. Westberlijnse krakers en hun sympatisanten hebben dinsdag in West-Berlijn drie kantoren van de Sociaal-Democratische Partij (SPD) bezet en zijn de raadhuizen bin nengedrongen van de stadswijken Tempelhoff en Kreuzberg. PARIJS. De voorzitter van de Ame rikaanse „Revolutionaire Communis tische Partij", Bob Avakian, heeft de Franse autoriteiten om erkenning als politiek vluchteling gevraagd. Dit heeft het „Comité van ontvangst voor Bob Avakian" dinsdag in Parijs bekendge maakt HAIFA. In een ziekenhuis in het Israëlische Haifa is een Unifil-soldaat overleden, die verleden week tijdens een van Kantara beschieting door de christelijke melitie gewond was ge raakt Een wordvoerder van de V.N. heeft dit meegedeeld. MADRID. De Spaanse autoriteiten hebben de Russische direkteur van de Spaans-Russische onderneming „Sovhispan", Joeri Iwanowitsj Boetsj- kov, aangezegd dat hij „zo spoedig mogelijk" het land moet verlaten, om dat hij zich met spionage zou hebben beziggehouden. NEW YORK De bewoners van de gevangenis Rikers Island in New York blijken sinds 1965 in hun kantine een schilderij van de Spaanse surrealis tische meester Salvador Dali te heb ben hangen. Het gaat om een hoofd zakelijk in rood en zwart uitgevoerde kruisiging. Nieuwtjes Huishoudbeurs AMSTERDAM, 25-3. Een vi- brerend waterbed met regelba re temperatuur, een kakker- lakkenval, waterfauteuils en waterbanken voor in de huis kamer, een vuilafstotend pre paraat dat koffie en soep als kwikdruppels van kleding doet afrollen, een open haard- ventilator die niet meer stroom verbruikt dan de ge middelde gloeilamp, ziedaar een greep uit de nieuwe snufjes die te zien zijn op de Internati onale Huishoudbeurs, die van 3 tot en met 12 april wordt ge houden in de RAI in Amster dam. Ook de beurs staat dit jaar enigszins in het teken van de bezuiniging: hoewel er volgens de organisatoren meer onder werpen aan bod komen dan ooit tevoren, is het ditmaal vooral de bedoeling te de monstreren hoe men ook met een bescheiden budget plezie rig kan leven. DEN HAAG, 25-3. De schoolleider geeft leiding aan de school en is de belangrijkste adviseur van het bestuur. Hij hoort lid van de mede zeggenschapsraad te zijn op grond van zijn funktie namens niemand. Hij moet geen stemrecht in de raad hebben. Als dit nog in het wetsontwerp, dat bij de Tweede Kamer ligt, wordt aan gebracht, is alles koek en ei. De re geling voor medezeggenschap in het onderwijs is volgens 'de Algemene Vereniging van Schoolleiders (AVS) in een kommentaar op het wetsont werp aanvaardbaar: als kaderwet re gelt ze in het algemeen niet te veel en niet te weinig. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND EINDHOVEN. De sigarettenfa- briek Philips Morris in Eindhoven heeft van het Gewestelijk Arbeids bureau in Eindhoven nog een koliek- tieve ontslagvergunning gekregen voor 275 medewerkers. Dat heeft Paul Andela van de Voedingsbond FNV woensdagmiddag meegedeeld. UTRECHT. De FNV stelt in een eerste reaktie op de vijfjarenverken- ning van het Centraal Planbureau, dat deze overheidsinstelling te veel heil verwacht van herstel van ekono- mie en werkgelegenheid door loon matiging. DEN HAAG. Het Verbond van de Nederlandse Ondernemingen (VNO) vindt, dat de middellange termijnra mingen die het CPB woensdag heeft gepubliceerd eens te meer duidelijk maken, dat er gedurende een reeks van jaren drastische strukturele be leidsmaatregelen nodig zijn om de Nederlandse ekonomie in betere ba nen te leiden. Van C suiker(de enige jaren zo tegen vallende korting op de basisprijzen toen de oogst eveneens overvloedig was) is dit jaar geen sprake en evenmin is er verschil in A suiker en B suiker. De hoogte van de wereldmarktprijs voor suiker is zodanig dat de heffingen - die anders de z.g. B suikerprijs be palen - achterwege zullen blijven. Er is in 1980 dus maar één prijs voor suiker en die prijs is beslist niet onbevre digend te noemen. Basisprijs Uitgegaan wordt van 35 ton per aan deel en voor aandeelhouders is deze prijs vastgesteld op de basisprijs (f 105,-) plus een toeslag van f 10,-. Boven 35 ton per aandeel is de toeslag f 7,- boven de basisprijs zodat respek- tievelijk f 115,- en f 112,- wordt betaald verhoogd met 4.71% B.T.W., zodat res- pektievelijk f 120,42 en f 117,28 per ton wordt betaald. Bovenstaande prtyzen zijn geba seerd op een gehalte van 16%, een suikerpercentage dat in het zuid wes telijk kleigebied door de meeste bie tentelers dit jaar wel wordt gehaald. De eindafrekening(er werden al een aantal voorschotten gegeven) kan half april tegemoet worden gezien. WIERDEN. Het personeel van Co- veco in Wierden heeft woensdagmid dag ingestemd met de resultaten van de onderhandelingen tussen de vak bonden en de leiding van het vlees verwerkende concern. VISSERIJ De tarbot is een smakelijke en dure vis, die bij de fijnproevers hoog staat aangeschreven. Het is ook een grote vis, die tot wel 100 cm. lang kan wor den en een dikke vislaag op zijn ge raamte heeft. Het is een vis die de Noordzee- vloot graag vangt, want enkele kisten tarbot, kunnen de besomming een lekker zetje in de goede (lonende) richting geven. Bekend is, dat de tarbot, op zandspiering en sprot aast. Het RIVO (Rijks Instituut Visserij Onderzoek) te IJmuiden, aktief op velerlei terrein in het belang van de Noordzee-visserij, gaat proberen wat meer te weten te komen van de leef gewoonten van deze grote en sterke vis. Want zoals gezegd, als kon wor den bevorderd, dat deze vis, als bij vangst wat beter kan worden gevan- ;gen,. dan betekent dat een welkome aanwinst voor de bemanning vari de met veel kostenstijgingen geplaagde N oordzee-kotters De tarbot komt voor in de Noord en Oostzee, langs de gehele Neder landse kust tot in de Noordoostelijke Atlantische Oceaan. Een enkele maal worden ze wel eens aan de hengel ge vangen. Het rekord stamt uit de Ooster- scheldemonding, waar men met een hengel een vis met een gewicht van tien kilo ophaalde. MARKTBERICHTEN Beursbericht Markt Goes van dinsdag 24 maart 1981 Granen, zaden en peulvruchten Alle prijzen boerenschoon, franko leveringsplaats en per 100 kg: Tarwe, basis 16 48,25 - 48,75; zomer- gerst, basis 16 47,75; voergerst, basis 16 44,50; haver 44,00 - 45,00; erwten (kleine groene) tot 73,50; Schokkers tot 69,00; bruine bonen (vrij van grond en halve bo nen, 18 vocht) 239,00, (laatste no tering); karwij (boerenschoon) 162,50; karwij (prima doorsnee kwaliteit) 195,00. Exklusief b.t.w. Aardappelen Bintje, veldgewas, direkte leve ring, op auto geleverd 14,50 - 16,00 per 100 kg. 0 mm-opwaarts, binnen landse kwaliteitseisen 15,50 - 17,00 per 100 kg. Voederaardappe len 9,25 per 100 kg. Notering Rotterdamse Beurs d.d. 23 maart 1981: Bintje 35-50 mm 19,00 -ƒ 20,00 per 100 kg; 50 mm-op waarts 21,50 - 22,50 per 100 kg. Exklusief b.t.w. Uien Zaaiuien, direkte levering, op auto geleverd 0,40 - 0,45 per kg. Exklu sief b.t.w. Vlas Ongerepeld, goede kwaliteit, op auto geleverd 0,31 - 0,35. Afwij kende partijen 0,20 - 0,30 per kg. Hooi en stro Alle prijzen per 1.000 kg: Weide- hooi 270,— - 300,—; dijkhooi 220,- - 240,-; Veldbeemd 160- 180,—; Rietzwenk 175,— -ƒ 200,—; Raaigrassen tot f 165,—; gerstestro 150,—; tarwestro 115,00; haverstro 100,—; schok kerstro 110,— - 130,—; erwtenstro (klein groen) 130,140,—; bo nenstro 120,—. Exklusief b.t.w. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 25-3. Aanvoer: totaal 9344, runderen 3066, graskalveren 736, vette kalveren 48, nuchtere kal veren 3145, schapen 1299; lammeren 53, geiten 35, slachtvarkens 962. Prijzen per stuk: Melk- en kalf- koeien 1800 - 2850; guiste koeien 1200 - 1800; kalfvaarzen roodbont 1950 - 2850; zwartbont 1700 - 2250; klamvaarzen 1750 - 1975; guiste vaarzen 1600 - 1975; pinken 700 -ƒ 1225; graskalveren 550 - 850; nuchtere kalveren roodbont 130 - 400; zwartbont 120 - 300; weideschapen 100 - 165; lammeren 90 - 165; vette schapen 160 - 250; vette lammeren f 170 - 300. Prijzen per kilogram geslacht ge wicht: Stieren le 7,35 - 7,85, 2e 6,35 - f 7,35; vaarzen le 6,95 - 8,00, 2e 6,25 - 6,95; koeien le 6,75 - 7,80, 2e 6,00 - 6,75, 3e 5,70 - 6,00; worstkoeien 4,85 - 5,85; vette kalveren le 6,55 - 6,65, 2e 6,45 - 6,55, 3e 5,50 -ƒ 6,45; slachtzeugen le 2,48 - 2,58, 2e 2,38 - 2,48, 3e 2,00 - 2,38. De Eierveilingen BARNEVELD, 25-3. Coöp. Veluw- se Eierveiling. Aanvoer 2.134.620 stuks. Stemming: vlot. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 50-51 gram 16,05; 55-56 gram 17,95 - 17,70; 60-61 gram 19,20 - 18,80; 65- 66 gram 20,30. Aardappeltermijnmarkt AMSTERDAM, 25-3. In Bintje 40 mm kwamen 5 kontrakten tot stand voor levering april. De stemming was kalm. Deze werden verhandeld tegen 20,— per 100 kg. In Bintje 50 mm werden 377 april kontrakten ver handeld tegen 22,90 tot 23,50. De stemming was prijshoudend. In Bint je 50 mm werden 423 mei kontrakten verhandeld tegen 25,30 tot 26,00. De stemming was prijshoudend. LANDBOUW De voederbiet staat vanouds be kend als een zeer produktief en zeer smakelijk voedergewas. Ook nu nog is het het meest produktieve voeder gewas dat we in Nederland kennen. Bovendien heeft de voederbiet een zeer hoge voedingswaarde. Door de hoge voederwaarde en de hoge sma kelijkheid worden voederbieten tot op zekere hoogte extra opgenomen. Hierdoor kan de krachtvoergift worden verlaagd (krachtvoerbespa- rend effekt) terwijl in veel gevallen de melkproduktie hoger zal zijn (melkstimulerend effekt). Een mo derne veehouder zal dan ook erg graag voederbieten in het rantsoen opnemen. Tot voor kort was dit echter erg moelijk omdat het traditionele systeem van opslag en vervoedering te arbeidsintensief was voor het mo derne veehouderijbedrijf. Maar dit probleem is nu opgelost, want er is gebleken dat voederbieten zeer goed gemengd met snijmais kunnen wor den ingekuild. Hiervoor is een speci ale bietensnijbak ontwikkeld waar mee de bieten kunnen worden opge schept, gesneden en in dunne laagjes over de maiskuil kunnen worden uit gespreid. Door de grote kapaciteit van deze bak kan men 1~ ha bieten met 4 ha mais inkuilen, zön'dérhet hakselen van de mais te vertragen. Omdat de voederbietenteelt volle dig is te mechaniseren, worden de bieten op de moderne bedrijven to taal anders geteeld dan vroeger. Dankzij de erfelijke eenkiemige ras sen kunnen de bieten meteen op eind- afstand worden gezaaid, zodat het ar beidsintensieve dunnen tot het verle den behoort. Onkruidbestrijding vindt langs chemische weg plaats met dezelfde middelen als bij suiker bieten. En tenslotte is er nu ook een ras, Kyrs, beschikbaar dat goed met verschillende typen suikerbieten- rooiers kan worden gerooid. Belangstellenden kunnen een gra tis brochure aanvragen waarin uitge breid op de nieuwe ontwikkelingen wordt ingegaan. De brochure, met de titel „De teelt van voederbieten" is verkrijgbaar bij Barenbrug Holland B.V., Postbus 4, 6800 ZZ Arnhem. Het telefoonnummer is 08818-1545. SCHEEPVAART Acmaea, 24-3 te Valparaiso verw Aldabi, 23-3 van Antwerpen naar Douala Amersfoort, 23-3 310 WZW Kaap Ver- dische eilanden Atlantic Star, 24-3 van New York naar Halifax Nedlloyd Dejima, 24-3 van Rotter dam naar Hamburg Nedlloyd Delft, 23-3 50 o Sabang naar Port Kelang Voor 25 jaar ADVERTENTIE. Het is nog weer voor stevige kost Zeeuwse bruine bonen f 0,30 per 500 gram; capucijners f 0,35 per 500 gram; spliterwten f 0,32 per 500 gram; witte bonen f 0,42 per 500gram en groene erwten f 0,27 per 500 gram. BRUINISSE. Helikopters cirkelden regelmatig meermalen per dag over Zijpe en Bruinisse, maar zolang de veerpont nog zoals thans plm 10 afvaarten per dag verricht, is er voor hem op ons eiland nog geen werk. RENESSE. Alhier werd aanbesteed door het gemeentebestuur het rooien van 22 iepenbomen staande op het Dorps plein en het tengevolge van de ramp- inundatie gestorven hout op het perceel sectie A no 989 en op de houtwallen langs een deel van het perceel sectie A no 165 gelegen aan de achterzijde van het gemeentehuis. ZIERIKZEE. Tengevolge van de felle wind werd Vrijdagnacht het dak van het pand hoek Mol-dam ernstig bescha digd zodat een gedeelte en een aantal pannen omlaag kwamen. De schade is inmiddels gerepareerd. DREISCHOR. Als gevolg van het af sluiten van het Dijkwater waardoor de haven Bellaert dood is geworden is er tijdens de Woensdag gehouden verga dering van de vereniging „De Kraan" besloten deze vereniging te ontbinden, daar er geen reden van bestaan hiervoor is. SCHOUWEN-DUIVELAND. Enkele weken geleden publiceerden wij deze fo to met als onderschrift het verzoek aan de lezers te bellen wanneer zij één uan deze heren zouden herkennen. Veel telefoontjes kregen we in ieder geval, maar veel zekerheid over deze foto hebben we toch niet. Op de vraag waar de ze foto gemaakt is, wanneer en waarom, kon niemand antwoord geven. Eén van de tipgevers suggereerde dat de heren werkzaam zouden zijn geweest op de chichoreifabriek in Kapelle, vermoedelijk vijftig jaar geleden. Het blijft gissen. De oplossing van dit fotopuzzeltje, voor zover we van een oplossing" kunnen spreken, is: v.l.n.r. vooraan J. Syriër, Nieuwerkerk; N. C. van der Wekken. Kapelle of Piet de Oude (vermoedelijk ZierikzeeCornelis de Jonge of Bart Bij de Vaate, Brouwershaven; Johan van der Velde of C. M. van der Wekken. Kapelle. Achteraan v.l.n.r.: Bram van der Klooster, Brouwershaven of Cornelis Stouten, Kapelle; (met fles) Af. H. van der Weele. De man uiterst rechts zittend blijft onbekend.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 6