Feestelijke jaarvergadering Hout- en Bouwbond Zierikzee V erenigingsgebouw Ingezonden stukken Programma Koninginnedag Burgh-Haamstede Koncert K.H. „Kunst en Eer" STREEKNIEUWS „Tankslag" in Haamstede ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 26 maart 1981 Nr. 22884 3 Oplevering woningen Omdat het dorpshuis wegens ver bouwing niet beschikbaar is, heeft de woningbouwvereniging Beter Wo nen" besloten het officiële gedeelte van de oplevering van woningen te Nieuwerkerk te laten geschieden in ,,De Meebaal". De oplevering vindt maandagmiddag 30 maart plaats. BURGH/HAAMSTEDE, 25-3. Op 16 maart jl. heeft het bestuur van het Oranjekomitee van Burgh-Haamstede weer vergaderd. Het volgende concept- programma is toen samengesteld. Wij vragen alle inwoners van Burgh, Haamstede en Westenschou- wen hun huizen te versieren. Het mooist versierde huis en de mooiste straat krijgt een prijs De sociëteit ,,de Westhoek" heeft zich, evenals vorig jaar, bereid ver klaard om op 30 april 's morgens de bejaarden in auto's langs de versier de huizen te rijden. Wij vragen in ver band hiermee de bejaarden die hier van gebruik willen maken zich op te geven bij mevrouw M. J. Roëll, tele foonnummer 1390. Als u dit voor 24 april wilt doen, dan kunnen wij reke ning houden met het aantal auto's. Verder ziet het programma er als- volgt uit: 8.45 - 9.00 uur: Herauten rijden door de dorpskernen om het feest aan te kondigen. 9.30 uur: Vlag hijsen op de Bea- trixweide. Openingswoord door de burgemeester. Zingen van het Wil helmus m.m.v. enkele koren uit Burgh-Haamstede en de koninklijke muziekvereniging „De Witte van Haemstede". MIDDELBURG W. Catshoek met pensioen Vrijdag 27 maart vindt het officiële afscheid plaats van de heer W. Cats hoek in „De Sprenck", het kantoor van de Direktie van Volkshuis vesting te Middelburg. De heer Cats hoek - medewerker van de afdeling inspektiezaken en Stedebouw van de Volkshuisvesting - is afkomstig uit Kerkwerve, volgde ULO en (toen nog) de ambachtsschool te Zierikzee. Catshoek werkte achtereenvolgens bij Provinciale Waterstaat te Zee land, de Rijkswaterstaat en was na de oorlog assistent opzichter in de polder Dirksland. Na de watersnood van 1953 werkte Catshoek twee jaar bij het Wederopbouwbureau Schou- wen-Duiveland en als zodanig geen onbekende in de regio. Vrijdag zal er eerst een informele bijeenkomst zijn, vanaf 14.30 uur, waarvan om 16.00 uur de officiële afscheidsreceptie zal plaatsvinden. 9.45 - 11.30 uur: Kinderspelen op de Beatrixweide voor de klassen 1, 2, 3 en 4 van de basisscholen en de kleu terschool. Start speurtocht klassen 5 en 6 op de Beatrixweide. Gedurende de spelen zal de muziekvereniging een concert geven. 10.00 - 12.00 uur: Ringsteken in de Slotlaan voor het kasteel in Haamstede. 11.00 uur: Optreden gymnastiek- groep DFS 9-10 jr. o.l.v. mevrouw Ten Broeke. 11.30 uur: Prijsuitreiking kin derspelen. 14.00 uur: Oplaten ballonnen en opening feestmarkt door de voorzit ter. 14.30 uur: Aanvang Zeskamp, op de Beatrixweide. 15.00 uur: Poppenkastvoorstelling in de tent op de Beatrixweide door mevrouw L. Karstens. 19.00 uur: Politiehondende monstratie. Vanaf 20.00 uur: Feestavond in de tent op de Beatrixweide, met levende muziek. Tevens prijsuitreiking van het mooist versierde huis, de Zes kamp en het ringsteken. Wij vertrouwen erop dat deze dag door de samenwerking van ons alle maal een geslaagde dag zal worden. Oranjekomitee Burgh-Haamstede KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. De afvloeing van 150 werknemers bij het Rotterdamse stukgoedbedrijf Müller-Thomsen is nog niet rond. Voor deze 150 geldt een vrijwillige opstapregeling. Tweehon derd werknemers van 57 jaar en ou der verdwijnen per 1 april gedwon gen uit het bedrijf. VLISSINGEN. Ruim de helft van de bevolking van Borssele, namelijk 55,7 procent, is voor het openhouden van de kerncentrale Borssele. Dit blijkt uit een enquête die het CDA- Jongerenapel in Zeeland onder de bevolking van Borssele heeft gehou den. ZIERIKZEE, 25-3. „De Hout- en Bouwbond C.N.V. laat het niet by mooie woorden", is een slogan van de bond, vermeld in een brochure. De bond dóét wat voor de leden. Dat bleek dinsdagavond op de feestelijke jaarvergadering vaii afdeling Zierikzee in het Herv. Verenigingsgebouw. De gezelligheid stond voorop al kon men er niet onderuit dat (volgens de voorzitter) eerst het saaie gedeelte van de vergadering afgewerkt dien de" te worden. Hierbij doelde de voor zitter de heer A. v. d. Berg, de be stuursverkiezing, die nogal wat tijd in beslag nam. Alvorens tot het huishoudelijk deel van de vergadering te komen, opende de voorzitter op een voor een christe lijke bond gepaste wijze, de jaarver gadering met gebed en het lezen van een bijbelgedeelte: Lucas 22 54-62. Vervolgens richtte de voorzitter zich tot de aanwezigen, waarbij de teleur stelling werd uitgesproken dat er zo weinig gehoor aan de uitnodiging had den gegeven. „We doen al het moge lijke om de leden hier te krijgen", aldus Van den Berg. De heer H. Nieuwkoop, sekretaris, gaf een overzicht van de aktiviteiten van het afgelopen jaar, waarna de pen ningmeester, de heer W. de Bil de financiële zaken belichtte. Bestuursverkiezing De gezellige sfeer werd overigens niet teniet gedaan door „het andere" gedeelte: de bestuursverkiezing. Af- Z1ERIKZEE Het tot traditie geworden jaarlijk se donateurskoncert van de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" is woens dag tot een fijn geslaagd instrumen taal evenement geworden. Gelet op het feit dat de stedelijke harmonie zo'n sterke verjonging heeft onder gaan, frappeert het bijzonder, dat de „sound" van onverminderd gehalte is gebleven en zelfs door dit jeugdig spiritueel élan heeft gewonnen. Dit laatste is vooral ook een ver dienste van de vaste dirigent R. J. van Soest, die - tijdens de voorberei ding'- streng, rnaaï humaan - demuzi"- kale zweep er overheen heeft ge^. haald. Divergerende prestaties aan de andere kant ook weer deze avond, maar vrijwel uitsluitend gedikteerd door de soort muziek en de zwaarte van de punten in een programma, dat uitblonk door divertissiteit. Vooral Bach (Joh. Christiaan - zoon van de grote Joh. Sebastiaan) trok de specia le aandacht van habituele koncert- gangers. Een snel(ler) en lichtvoetig allegro, werd in het werk - „Sympho- nia" - gevolg door een zuiver en even wichtig andante, met een goed on dersteunde en warm aangeblazen in zet, duidelijk evenwichtig tussen de verschillende orkestsekties en melo dieus geïnterpreteerd. „Kunst en Eer" had toen al een marsenprogramma achter de rug,, waarmee de avond stralend werd ge opend. Het Concertzaal-balkon werd gesloten gehouden, maar de grote zaal was vol; een voldoening voor de exekutanten. Jazz en blues-elemen ten verder in „Harlem Shadow" van Meindert Boekei, beter bekend uit het vokale wereldje, maar blijkbaar ook een komponist, die zich intensief met de harmonie heeft bezig gehou den, Een fraaie vertolking van Joh. Strauss' overbekende „Kaiser Wal- zer" bracht een vleug „Wiener Phil- harmoniker (Nieuwjaarsmorgen) in de zaal. Het voor - de pauze - programma werd afgesloten met een mars van Gerard Boedijn: „Mars Grammati- que". Boedijn (het wordt wat stiller rond hem) tekende in een muzikaal leven voor een imposant aantal frisse en feilloos gekomponeerde marsen. Na de pauze liet de drumband zich horen o.l.v. instrukteur C. Knoop. Ti tels als: „En Avant", „Con Espressi- one" en (vooral) „Trein Ritme" be wezen, dat de variabele ritmen, rof fels van zoveel en zoveel, ook kunnen worden aangewend in een illustratie ve sfeer. Marsen nadien weer door „Kunst en Eer", w.o. twee van de - oorspron kelijk Poolse - Sousa, die in de milL taire muziekwereld van Amerika fu-< rore maakte. Ook echter marskom- ponisten van eigen boden, o.w. Willy Schootemeyer („Residentie Mars"). Het slot was een driedelig kombi- nummer van harmonie en drumband, ditmaal geleid door plaatsvervan gend dirigent Heyboer. Vooral het „Latin Americana" bracht een vleug exotiek in de zaal. Echt slotnummer was de „Herau ten Mars", Kunst en Eer" had er een prachtige avond opzitten. Het kon cert werd geïntroduceerd door de voorzitter de heer H. Asma, die zich best tevreden toonde over de jeugd- aanwas, maar wees op het „gat" in de leeftijd tussen rondweg 18-35 jaar. Na afloop kregen opnieuw van de voorzitter - beide instrukteurs dank woorden en bloemen. Dankwoorden verder voor de aanwezige ere-leden, wethouder C. Bij de vaate, die de ge meente vertegenwoordigde, afge vaardigden van zusterverenigingen, de exekutanten en het publiek. Dit laatste echter moet nog staande ova ties leren brengen, voor een orkest dat het deze avond zo hard had ver diend! De koncertnummers werden door de dirigent van kommentaar voor zien. bij ontstentenis van mevrouw Riet v. d. Dungen, die door ziekte verstek moest laten gaan. B. d. v. tredend en herkiesbaar waren: de „vrienden" A. v. d Berg, W. de Bil en Billius, die na stemming allen herko zen werden. De verkiezing van een nieuw be stuurslid, in plaats van de heer De Jong had meer voeten in de aarde, maar uiteindelqk kreeg J. Volmer de vereiste meerderheid van stemmen. Na de pauze (met koffie, gebak, si garen en bonbons) was het woord aan de gast van deze avond: de heer J. van Leerdam uit Serooskerke (W) die 300 zelf gemaakte dia's vertoonde onder het motto „De Schepping". Scheppingsverhaal In een zeer ongedwongen sfeer gaf de heer Van Leerdam zijn visie op het scheppingsverhaal uit Genesis, daar bij de Bijbel als leidraad gebruikend. Het scheppingsverhaal werd van dag tot dag gevolgd vanaf „In den begin netot aan de rustdag toe. De natuur op z'n mooist werd door ieder ademloos bekeken. Vooral de talrijke vogelfoto's in prachtige kleuren hadden de maker uren beziggehouden om ze te „schie ten", van een schuilhut uit. De heer Van Leerdam werd door de voorzitter hartelijk dankgezegd voor het gebodene. 40 jaar Tussen de bedrijven door was er nog een 40-jarig jubileum te vieren: „vriend" Fonteine werd de gouden speld met lauwertak uitgereikt voor zijn langdurig lidmaatschap van de bond. Ook zijn vrouw werd niet verge ten en in de huldiging betrokken. Jubileum Plattelandsvrouwenbond De afdeling Zeeland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, viert op 15 mei het vijftig jarig bestaan met een feestelijke bijeenkomst, in de Veilinghallen-terGoes. SCHO U WEN-D UI VELAND Sakorkollekte Volgende week van 30 maart tot 5 april wordt de Sakorkollekte gehou den, de nationale kollekte voor de kinderbescherming. ZIERIKZEE „The Chain reaction" Zaterdag en zondag draait in de Concertzaal te Zierikzee „The Chain reaction"; een film die handelt over een lek in een container waardoor kernafval vrijkomt. Een atoomgeleerde en twee daar toevallig verblijvende vakantiegan gers konstateren dat zij inmiddels zijn besmet. De eigenaar van deze containers probeert de atoomgeleer de in handen te krijgen omdat het pu bliek niet op de hoogte mag worden gesteld van dit ongeluk. Een ont smettingsteam heeft intussen het besmette gebied van de „buitenwe reld" afgesloten, maar toch krijgt men op het kernafval geen grip. Een kettingreaktie van besmetting kan volgen. Oranjevereniging Op maandag 6 april wordt in het „Huis van Nassau" de algemene.le denvergadering van de Zierikzeese Oranjevereniging gehouden. Aan de orde komt de bespreking van het pro gramma Koninginnedag 30 april. UVV-ontspanningsavond bejaarden De UW-afdeling organiseert op woensdag 1 april een ontspanningsa vond voor bejaarden in het Her vormd Verenigingsgebouw. Op het programma staat een optre den van de K.H. „Kunst en Eer" o.l.v. de vaste dirigent R. J. van Soest. Verder: een volksdansgroep o.l.v. de heer A. van Oosterom. Alle bejaarden en mindervaliden met partner zijn welkom op deze avond. Voor eventueel vervoer is het kontaktadres: mevrouw W. v. d. Werf-Telle. Tel. (01110) 3478. Bejaardenmniddag N.C.V.B. Op woensdag 1 april wordt in het Hervormd Verenigingsgebouw door de N.C.V.B.-afdeling een bejaarden middag georganiseerd. Verkiezingsbijeenkomst D'66 Op vrijdag 27 maart houdt - zoals reeds gemeld - D'66 een verkiezings bijeenkomst in „Mondragon". Men kan zeggen dat hiermede de sprekeVs-verkiezingsronde wordt voortgezet. Spreker op de D'66- vergadering is Jan Glastra van Loon, destijds enige tijd staatssekretaris van justitie, jarenlang partijsekreta- ris van D'66 en toekomstig leider van de Tweede Kamer-fraktie. Onder- Bingo (met leuke prijsjes) en de rondvraag besloten deze feestelijke jaarvergadering. werp van zijn rede vrijdag zal zijn: „Het toekomstige kabinet", of: ,,wie met wie gaat regeren". Er is gelegen heid tot diskussie en de toegang is vrij. Vrijland Watersport De nieuwe ingerichte zaak van Vrijland Watersport aan de Nieuwe Haven (7), wordt op 4 april met een „open dag" geopend. BURGH-HAAMSTEDE Oranje komitee Het Oranje komitee van Burgh- Haamstede vergadert op vrijdag 27 maart in restaurant het Grote Zwijn te Burgh met deelnemers en juryle den van de zeskamp, die op donder dag 30 april (koninginnedag) wordt gehouden op de Beatrixweide. Voor tijd: zie agenda. SEROOSKERKE Oriënterend gesprek bassisschool Op uitnodiging van mevrouw E. Kleber, projektleidster van het Klei ne Kernen Experiment en de heer D. Do es wijk opbouwwerker, kwamen maadagavond 23 maart de ouder kommissie van de o.l. school de „Schelphoek" en het bestuur van de dorpsgemeenschap Serooskerke bij een voor een oriënterend gesprek over de mogelijkheden van een expe rimentele bassisschool. Als een onderwijskundig plan ter tafel komt en het Ministerie dan toestemming geeft bestaat de moge lijkheid, dat de kleuters op Seroos kerke naar school kunnen gaan. Als richtdatum zal 1 januari 1982 aange houden worden en verder zal er meer met Noordwelle worden samenge werkt. In het nieuwe schooljaar zul len dan enige avonden georganiseerd worden met de bedoeling de bewo ners er meer bij te betrekken en in formatie te geven over hoe een basis school dan gaat werken en wat in de toekomst de taak zal zijn van een ou derkommissie en dergelijke. SCHARENDIJKE Zangavond „Sursum Corda" - In tégenstèlling tot een eèrder be richt, dat de zang- en kooravond van „Sursum Corda" op vrijdag 27 maart alleen toegankelijk zou zijn voor do nateurs en genodigden, wordt mede gedeeld, dat alle belangstellenden hartelijk welkom zijn. KERKWERVE Opbrengst kollekte De Rheuma-kollekte heeft te Ker kwerve 188,- opgebracht. Een woord van dank aan de inwoners van Kerkwerve en de kollektanten, de dames Stouten-v. d. Goot, v. d. Have- v. d. Schraaf, Bos-Nijsse en Landman-v. d. Werf. Film Rode Kruis Vrijdag 27 maart worden twee films vertoond in het verenigingsge bouw te Kerkwerve, georganiseerd door het Rode Kruis, 's Middags is er een film voor alle leeftijden getiteld: „Lachen door dik en dun"; 's avonds draait de film „Please Sir" met in de - hoofdrol John Alderton. Het Rode Kruis hoopt op veel bezoekers. BROUWERSHAVEN Kaartavond Opjll april wordt in het Hervormd Jeugdgebouw door de vereniging „De Bênekluvers" een kaartavond georganiseerd. ZONNEMAIRE Rommelmarkt muziekvereniging „N. en U." De harmonievereniging „Nut en Uitspanning" uit Zonnemaire orga niseert 11 juli een grootse rommel markt. Zaterdagmorgen 28 maart ko men leden van de vereniging „Huis aan huis" langs om spullen voor deze rommelmarkt op te halen. DREISCHOR Opbrengst kollekte De gehouden kollekte ten bate van de reumabestrijding heeft te Drei- schor het mooie bedrag van 440,06 opgebracht, 20,82 meer dan in 1980. Alle kollektanten, gevers en geefsters worden hartelijk dank ge bracht. NIEUWERKERK Vier-ling Schouwen-Duiveland blijkt weer eens een vruchtbaar land te zijn. Konden we onlangs nog melden, dat een moederschaap het leven had geschonken aan een vier-ling (in „Briepe") toch een vrij zeldzaam „verschijnsel", dinsdag werden bij landbouwer Huub Stouten van de Zonnemansweg eveneens vier „lam melingen" geboren. Moeder en kin deren maken het uitstekend. OOSTERLAND Geslaagde kindermiddag V.O.O. Het bestuur van de vereniging voor Openbaar Onderwijs afdeling Duive- land heeft haar jaarlijkse kindermid dag gehouden in het dorpshuis te Oosterland. Om 2 uur zaten bijna 200 kinderen uit voornamelijk Ooster land en Ouwerkerk gespannen te wachten voor de prachtige poppen kast. Toen de gordijntjes opengingen was het spoedig stil en verzorgde het poppentheater „Robhetty" een fan tastische voorstelling in drie bedrij ven. In de pauze werd er gezongen onder leiding van Marjon de Bruin, onder wijzeres te Ouwerkerk en tegen half vier gingen de kinderen huiswaarts met een versnapering. SIRJANSLAND Reformatorisch Contactorgaan Het Reformatorisch Contactorgaan „Schouwen-Duiveland" vergadert op dinsdag 31 maart in het Vereni gingsgebouw te Sirjansland. Spreker is ir. J. v. d. Graaf uit Hui zen, met als onderwerp: „Het wezen lijke van de Reformatie". Ter verga dering is een boekentafel aanwezig en na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. BRUINISSE Volkstuinders Het bestemmingsplan Riekesweel, tastte de rechten aan van de volkstuinhouders achter het sport veld, omdat - zoals bekend - aan de grond een andere bestemming werd gegeven. Een ware opstand door de volkstuinhouders brak los en de ge meente (eigendom van de grond) besloot het bestemmingsplan in de ijskast te zetten. De tuinen bleven beschikbaar voor hen, die tuinieren als hobby hebben. Wat blijkt nu? Steeds minder mensen gaan tuinie ren en de gemeente blijft met onver- huurde tuingrond zitten! Woensdagmorgen is een begin ge smaakt met het onschadelijk maken van in de bodem aanwezige, niet meer gebruikte olietanks bij diverse huizen in de kern Nieuw Haamstede. Vorig jaar is daar tot aan de vuurto ren een gasleiding aangelegd en on geveer 80 aanwonenden hebben zich daar op aangesloten. Daar al deze huizen in het water wingebied staan, zou er in de toe komst mogelijk vervuiling kunnen ontstaan door de nog aanwezige olie in de tanks, die, op den duur zouden kunnen gaan doorroesten of verslij ten. Een schoonmaakbedrijf uit Oost-Souburg, Mercurius genaamd, arriveerde woensdagmorgen, bij de familie Frese aan de Meidoornweg te Nieuw Haamstede en daar werd de tank eerst leeggepompt en de nog aanwezige olieresten opgeslagen in een meegebrachte mobiele opslag tank. Vervolgens werd de tank vol gespoten met zand zodat de laatste olieresten in het zand trekken. Daar na wordt de tank afgesloten en is de „slag" gestreden. De Provincie Zeeland stelt een sub sidie, groot 300,-, ter beschikking per tank die behandeld wordt. Daar één druppel huisbrandolie al vol doende is om de kwaliteit van vele duizenden liters drinkwater aan te tasten, wordt van hogerhand geen enkel risiko genomen. Het schon- maakbedrijf kan ongeveer één tank per dag afwerken. De tankslagtegen eventuele mi lieuvervuiling door niet meer ge bruikte olietanks begon aan de Mei doornweg bij de familie Frese. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3