HET VERLOREN JAAR Gemeente ook aktieve partij bij gedwongen verkoop woningen bezorg(st)er Voorstel kollege Duiveland: Informatie maatschappij Noodwet bodemreiniging Het pacifisme in Europa Varkensziekte in Zeeuws-Vlaanderen HAAMSTEDE Pakket overslag weg uit Maasstad Nederland- Frankrijk op tv? Man verbrandt zich om belastingen ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 24 maart 1981 Nr. 22883 DUIVELAND, 23-3. Het totaal door de gemeente Dui veland gegarandeerd bedrag wegens partikuliere wo ningbouw bedraagt thans ongeveer 10.000.000,—. Het kollege van b. en w. deelt dit mede in een voorstel aan de raad, dat tijdens de vergadering van donderdag 26 maart aan de orde zal komen. Gelet op de huidige verslechterde ekonomische situatie in ons land ver wachten b. en w. dat het aantal exe- DEN BOSCH, 23-3. De informatie maatschappij zal het onderwijs op nieuw in beweging houden. De informatiesektor belast nu reeds twintig procent van het bruto nationaal produkt welk percentage tot boven de vijftig zal oplopen. Gro te arbeidsperspektieven worden voorzien. Waar blijft het onderwijs op dat gebied? Gezien de 350.000 werklozen in ons land en het niet kunnen opvullen van de ar beidsplaatsen, is er sprake van een zorgelijke zaak. Dit heeft minister-president Van Agt zaterdag in het restaurant van de veemarkthallen in Den Bosch opge merkt. Hij deed het in een toespraak over onderwijs en samenleving op de jaarlijkse algemene vergadering van de Bond van Schoolbesturen voor het katholiek kleuter-, basis- en buiten gewoon onderwij, bond KBO. NOORDWIJKERHOUT, 23-3. Over enkele weken zal de regering een noodwet Bodemreiniging aan de Tweede Kamer voorleggen. Met de wet in de hand wil de overheid de ko mende drie a vier jaar de 250 ernstige gevallen van bodemverontreiniging. Dit heeft minister Ginjaar van volksgezondheid en milieuhygiëne maandag aan gelegd het internatio naal symposium over de kwaliteit van grondwater in Noordwijker- hout. Hij is van mening dat met het opruimen van de chemische stort plaatsen niet gewacht kan worden op de afhandeling van het wetsontwerp bodembescherming door de Tweede Kamer. Het kan nog wel enige tijd duren voordat deze wet, die zowel de bescherming van de bodem als die van het grondwater omvat, er door is, aldus de bewindsman. WASHINGTON, 23-3. De adviseur van nationale veiligheidszaken van de Amerikaanse president, Richard Allen, heeft het afgelopen weekeinde harde taal gesproken aan het adres van Europa. Volgens hem dient pacifistische ak- tiviteit tegen de plaatsing van kern wapens op Europees grondgebied de kop te worden ingedrukt. Het paci fisme maakt in het buitenland weer goede tijden door en in het Westen is de verachtelijke slogan „beter rood dan dood" te horen. Aldus Allen tij dens tot de „Conservative Political Action Conference. DEN HAAG, 23-3. Op een veehou derijbedrijf te Eede in westelijk Zeeuws-Vlaanderen is varkenspest gekonstateerd. Wegens dit geval, en wegens geval len in het aangrenzende Belgische ge bied, heer minister Braks van land bouw een aantal maatregelen geno men. Voor engeland is het geval op Nederlands gebied aanleiding ge weest de invoer van vers varkens vlees uit ons land tijdelijk te verbie den. Het ministerie van landbouw deelt dit mee. Het meldt verder dat in Zeeuws-Vlaanderen onmiddellijk de nodige veterinair-sanitaire maatre gelen zijn genomen. De vierhonderd varkens van het bedrijf in Eede zijn afgevoerd naar de destructor. In het gedeelte van Zeeuws-Vlaanderen ten westen van het kanaal Gent-Temeu- zen geldt van maandag 23 maart af een tijdelijk vervoersverbod voor varkens. kutoriale verkopen van woonhuizen toe zal nemen. Tot op heden heeft het kollege altijd het standpunt gehul digd, dat de gemeente bij gedwongen openbare verkopen niet als aktieve partij op de veiling dient te opereren. Daar het echter niet denkbeeldig is dat bij een exekutoriale verkoop het geveilde onroerend goed verbeneden de marktwaarde van de hand wordt gedaan, menen b. en w. dat het aan beveling verdient, dat de gemeente in voorkomende gevallen de moge lijkheid geboden wordt bij dit soort transakties eveneens als aktieve par tij op te treden. Het voorstel aan de raad behelst dan ook een delegatie besluit te nemen en voor het doen van eventuele uitgaven een krediet van 150.000,— beschikbaar te-stel len. Bezoek schoolkinderen Een krediet van 1.500,— wordt gevraagd voor een bezoek van de kin deren van de hoogste klassen (5 en 6) van de lagere scholen in de gemeente aan het informatiecentrum over de Oosterscheldewerken op Neeltje Jans. Voor aansluiting op waterleiding net, elektriciteitsnet en riolering van een (tijdelijke) toilet- en douchecabi ne bij de nieuwe tennisbanen in Nieuwerkerk wordt een krediet van 15.000,— gevraagd. De raad wordt verder voorgesteld een krediet van 20.276,beschikbaar te stellen voor het nemen van preventieve maatregelen in verband met de brandverzekering schoolgebouwen. Wegens het niet meedoen van de ge meente St. Philipsland aan de ge meenschappelijke regeling ambtelij ke Welzijnszaken zullen de kosten voor de gemeenten op Schouwen- Duiveland met 0,15 (tot 2,39) per inwoner toenemen. De raad dient zich derhalve wederom over dit voor stel uit te spreken. Voorgesteld wordt mevrouw Bal- Rotte eervol ontsag te verlenen als lid van het kollege voor de verlening van bijstand. Tevens wordt voor gesteld mevrouw M. C. de Valk als nieuw lid van dit kollege te benoe men. Schooljubileum Het bestuur van de Vereniging School met de Bijbel te Nieuwerkerk .hoopt op 1 april aanstaande het 75- jarig bestaan te herdenken. Voor de kinderen wordt een spelmiddag ge houden. Met de ouderen, oud-leerlin gen, het bestuur, het personeel en de ouderkommissie wordt een jubileu mavond gehouden, terwijl door mid del van een permanente foto-galerij in het schoolgebouw een weergave zal worden gegeven van de afgelopen 75 jaar. Het geheel van de kosten wordt begroot op 3.500,—. B. en w. stellen de raad voor een eenmalige bijdrage van 1.250,— beschikbaar te stellen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DIEPENVEEN. In Lettele (ge meente Diepenveen) heeft brand ge woed in café-restaurant „De Oude Molen". De eerste etage brandde ge heel uit. EINDHOVEN. De politie heeft zon dagmorgen drie Eindhovenaren van 15, 17 en 23 jaar aangehouden. Ze worden ervan verdacht te hebben in gebroken in een woning aan de Kro- nenhoefstraat te Eindhoven en daar na brand te hebben gesticht. ENSCHEDE. De assistent-bedrijfs leider van een Enschedese bioscoop en zijn hulp zijn zondagavond over vallen toen zij een cassette met ruim tienduizend gulden in de kluis van een bank wilden deponeren. AMERSFOORT. De nieuwe V.V.D.- fraktie in de Tweede Kamer zal het V.V.D.-besluit om buitenlanders in ons land geen kiesrecht toe te kennen naast zich neerleggen. De fraktie en ook lijsttrekker Wiegel kregen zater dag van hetzelfde V.V.D.-kongres volledige vrijheid van handelen op dit punt. AMERSFOORT. Volgens minister Wiegel - de V.V.D.-lijsttrekker bij de komende verkiezingen - is het ver standig bij de volgende kabinetsfor matie een opening naar D'66 in te bouwen. Wi] vragen op Korte termijn een voor de bezorging van de „Zierikzeesche Nieuwsbode" te Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel. privé: (01119) 1660. De agenda voor deze raadsvergade ring vermeldt verder voorstellen tot verlening garantie woningbouw; ver koop grond te Ouwerkerk aan P. A. Remeeus; vaststelling wijziging be heer sv er ordening begraafplaatsen; beschikbaarstelling bijdrage ten be hoeve van uitvoering Zeeuws Orkest en beschikbaarstelling krediet aan schaffing meetapparatuur ter uitvoe ring Wet Geluidhinder. UTRECHT. De adviesraad van D'66 heeft in Utrecht zijn goedkeu ring gehecht aan de financiële invul ling van het verkiezingsprogramma van die partij. Daarin wordt onder meer gezegd dat één miljard gulden aan extra matiging bij de ambtena ren kan worden weggehaald. PURMEREND. De inspraak die de samenleving heeft in de rege ringsplannen voor inpoldering van de Markerwaard is volgens voorzit ter W. J. Janssen van de Vereniging tot behoud van het IJsselmeer slechts schijn. DEN HAAG. Kees Rijvers, de bondscoach van het Nederlands elf tal heeft van Johan Cruyff de mede deling ontvangen dat hij niet be schikbaar is voor het Nederands elf tal. DEN HAAG. De „Rainbouw Warri or", het schip van de milieubescher mingsorganisatie Greenpeace is zon dag aangekomen in het gebied ten noorden van de kust van het Canade se eiland Newfoundland, waar jaar lijks de jacht op de zeehondensoort „Klapmutsen" wordt gehouden. HILVERSUM. Ruim 48.000 menden hebben deelgenomen aan de door de VARA in samenwerking met Staats bosbeheer op veertien plaatsen in ons land gehouden wandeltochten. Daarbij waren vooral de boswach- terijen in het Noordhollanse Schoorl en die in Noord-Brabant favoriet. EINDHOVEN. De Eindhovense ge meentepolitie heeft zaterdag een 44- jarige inwoner van Hong Kong te verstaan gegeven dat het in Neder land verboden is op een hotelkamer de maat te nemen voor een kostuum en het pak dan later in Hong Kong in elkaar te zetten. WIERDEN. In een gesprek tussen het interim management van het vleesconcern Coveco en de vakbon den, dat ruim veertien uur heeft ge duurd (van vrijdagavond tot zater dagochtend) heeft Coveco zich bereid verklaard, de reorganisatieplannen zo te wijzigen, dat er geen 500 maar 192 mensen zullen mo,eten afvloeien. DEN HAAG. Langgestraften krij gen nog dit jaar onder bepaalde voor waarden de mogelijkheid één keer in de twee maanden een weekeind met verlof te gaan. Flitsen uit het buitenland NEW YORK. Bijna een kwart van de Vietnam-veteranen in de Verenig de Staten is sindsdien in aanraking geweest met de justitie. Dit is een van de konklusies van een in 1973 gestart onderzoek van het Ameri kaans centrum voor politiek onder zoek. De resultaten daarvan zijn maandag gepubliceerd. CAIRO. President Anwar Sadat van Egypte zal in mei vier van zijn voornaamste rivalen in vrijheid stel len die hem tien jaar geleden hebben geprobeerd ten val te brengen, schreef maandag het dagblad Mayo. BANGUI, Centraal Afrikaanse Re publiek. Frankrijk heeft zijn mili tair garnizoen in de hoofdstad van de Centraal Afrikaanse Republiek Ban gui versterkt naar aanleiding van heftige betogingen tegen de verkie zingsoverwinning van president Da vid Dacko, zo is van welingelichte zijde vernomen. ISLAMABAD, Pakistan. President Zia Oel-Haq van Pakistan heeft Sy rië gevraagd om uitlevering van de drie mannen die op 2 maart een pas sagiersvliegtuig van de Pakistaanse luchtvaartmaatschappij op een bin nenlandse vlucht kaapten om inwil liging van eisen af te dwingen. LONDEN. Bezoekers van overzee die op 29 juli de stoet willen gades laan waarin prins Charles en lady Di ana Spencer van Buckingham Palace naar de St.-Paulskathedraal en terug rijden voor de inzegening van hun huwelijk op 29 juli, kunnen staan plaatsen kopen in kantoren langs de route. BRUSSEL. De Belgische regering heeft op een kabinetsvergadering die tot maandagmorgen vroeg duurde, besloten de rijksuitgaven te vermin deren, het rijksambtenarenapparaat te beperken en belastingontduiking te bestrijden ter vermindering van het grote tekort op de rijksbegroting. ROTTERDAM, 23-3. Het Rotter damse overslagbedrijf Deka-Hanno verliest 35.000 ton vrieslading aan de Belgische havenstad Gent. De Ame rikaanse „Uiterwyk Corporation" heeft besloten de aanvoer van al haar vrieslading te concentreren in deze haven. „Wij hebben onze uiterste best gedaan de totale overslag van Uiterwyk naar Rotterdam te halen", aldus een teleurgestelde adjunkt- direkteur P. J. van der Hulst van Deka-Hanno maandag. WASHINGTON. Het halfjaarlijkse overleg tussen de Sow jet-Unie en de Verenigde Staten over wederzijdse beperking van strategische wapens dat voor aanstaande woensdag in Ge neve op het programma staat, is op Amerikaans verzoek uitgesteld. PEKING. Oud-president Gerald Ford van de Verenigde Staten is maandag in Peking ontvangen door de Chinese vice-premier Deng Xiao ping, aan wie hij een vertrouwelijke brief van president Ronald Reagan heeft gegeven. MILTON KEYNES, Engeland. Een groep Britse geleerden heeft zondag een organisatie gevormd die beoogt politici, funktionarissen en het pu bliek te wijzen op „het acute gevaar van de voortdurende escalatie van de kernbewapening en het risiko van kernoorlog dat eraan vastzit." HILVERSUM, 23-3. Als de Belgi sche voetbalbond geen bezwaren heeft zal de woensdag in Rotterdam te spelen voetbalwedstrijd Neder land-Frankrijk in de voorronde van het wereldkampioenschap 1982 rechtstreeks door de NOS via de tele visie worden uitgezonden. De NOS heeft over die uitzending op Neder land I met kommentaar van Theo Rietsma overeenstemming met de KNVB bereikt. Het hangt nu alleen nog af van de vraag of woensdag de wedstrijd België-Ierland in Brussel ook uitverkocht raakt, willen de Bel gen toestemming geven. STOCKHOLM, 23-3. De Zweedse toneelspeler Per-Axel Arosenius (60) heeft zich als protest tegen het be lastingstelsel door zelfverbranding van het leven beroofd. Naar de poli tie maandag bevestigde, deed hij dit vorige week dinsdag voor het be lastingkantoor in de Stockholmse voorstad Nacka. Een belastingamb tenaar doofde de vlammen, maar Arosenius bezweek aan zijn brand wonden. De fiscus had de man, die ooik voor de televisie werkte, een aanzienlijke navordering opgelegd. Film Tsaar Peter MOSKOU, 23-3. In Moskou is de af gelopen week in een uitverkocht huis de premiere gegeven van een film waarin hulde wordt gebracht aan de achttiende-eeuw se Tsaar Peter de Grote. De film heet ,,De jonge Peter" en de publieke belangstelling werd me teen opgewekt door de ongewone stap van een krant, die er reklame voor maakte, met een foto van de hoofdrolspeler, een 21-jarige onbe kende akteur, die uit 400 kandidaten gekozen werd. De film is officieel goedgekeurd en is een produktie van een van de best bekende filmers in de Sowjet-Unie, Sergei Gerasimof. Wat de film ongewoon maakt is dat Peter de Eerste zo sympathiek be handeld wordt. Hij was de tsaar die in 1682 op 10-jarige leeftijd de troon besteeg en Rusland 43 jaar lang re geerde. Men schrijft hem het invoe ren van de westerse zeden toe en het maken van Rusland tot een land dat ging meetellen. In de meeste Russische films waarin tsaren voorkomen, worden dezen afgechilderd als despoten en worden hun regimes vergeleken met de omstandigheden na 1917, toen de Bolsjewieken Peters afstammeling in de achtste graad, Tsaar Nikolaas de Tweede Romanov, afzetten en ge vangen namen. In „De jonge Peter" wordt het le ven van Peter de Grote geschilderd van zijn jongensjaren in een voorstad van Moskou waar hij een persoonlijk legertje drilde en trainde dat later zijn koninklijke lijfgarde werd, tot de ondertekening van een vredesver drag met Turkije in 1700. Vrijdag 27 maart, 21.00 uur, Ned. II: Dallas. De hoofdpersonen uit deze langdurige serie. Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 25 MAART NED. I: Deze middaguitzending wijdt de VARA geheel aan de jeugd. Allereerst een aflevering uit de tekenfilmserie Een reis rond de wereld in 80 dagen, waarna een uur spanning met de film De gestolen mummie. In de dierentuin wordt een bezoek gebracht aan chimpansee baby's. Hierna beleeft het hondje Smeerkee weer allerlei avonturen. Tot slot van deze middag komt dan de Film van Ome Willem. De avonduitzending komt voor rekening van de NOS. Eerst de vaste programma's Nieuws voor doven, jeugd journaal, Sesamstraat en Toeristische tips. Dan de rubriek Van gewest tot gewest. Dan is het tijd voor de Franse hoofdfilm Zorg eerstmaar dat je fe diploma's haalt. Deze rolprent is niet opwekkend van aard en behandelt de desillusie van vele jonge mensen als ze na hun eindexamen een plaats in de maat schappij willen veroveren. Na het jour naal volgen dan nog Den Haag vandaag, en Studio Sport. NED. II: De afnemende welvaart in het dorpje Haülerwijk staat centraal in de aflevering De Haulerwijkster vaart open of dicht. Na het journaal, kenmerk, Nieuws en de rubriek Stichting Socutera. De VOO brengt vervolgens Count Down met beelden van de countdown live con certen die een tijdje geleden in de Jaap Edenhal gehouden werden. Elly Bras- singa neemt de kijker weer mee naar het Binnenhof. Spanning is te aanschouwen in de aflevering van Tenspeed en Brown- shoe. Aktualiteiten worden belicht in Info, en de liefhebbers worden verder ingewijd in de kunst van het forgraferen en wel in het fotagraferen van de mens. WOENSDAG 25 MAART NED. I: 10.00 en 14.30 Schooltelevi sie; 15.30 Een reis rond de wereld in 80 dagen; 15.55 De gestolen mummie; 16.55 In de dierentuin; 17.03 Smeerkees; 17.08 De film van Ome Willem; 18.25 Nieuws voordoven18.30 Jeugdjournaal; 18.36 Sesamstraat; 18.50 Toeristische tips; 19.00 Van gewest tot gewest; 20.00 Zorg eerst maar dat je je diploma's haalt; 21.37 Journaal; 21.55 Den Haag van daag; 22.10 Panoramiek; 22.40 Studio Sport; 23.30 Journaal; 23.35 Nieuws voor doven. NED. II: 13.00 Nieuws voor doven; 18.27 Teleac; 18.57 Nieuws; 18.59 De Haulerwijkster vaart; 19.25 Kenmerk 20.00 Journaal; 20.27 Socutera; 20.32 Countdown; 21.05 Verdwaald op het Binnenhof; 21.30 Tenspeed andBrown- shoe; 22.20 Info tv; 23.02 Teleac; 23.37 Journaal; 23.42 Nieuws voor doven. DONDERDAG 26 MAART NED. I: De TROS brengt tot het journaal Woody Woodpecker en Op volle toeren. Hierna weer volop spanning in de aflvering van Derrick. Na de konsumen- tenrubriek Kieskeurig neemt de NOS het heft weer in handen en brengt na het journaal Den Haag vandaag, en de ge dramatiseerde Fins-Zweedse dokumen- taire Vega reis om denoord Hierin wordt een rekonstruktie gegeven van de barre ontdekkingstocht van de Zweed Adolf Nordskiöld in 1879 naar een route van Europa over zee langs Rusland en Si berië naar het Verre Oosten. In Opzicht wordt afscheid genomen van de direk- teur van de uitgeverij Bezige Bij, Geert- jan Lubberhuizen. NED. II: Don Quichot opent de avond uitzending en wordt gevolgd doorJ. J. de Bom. Na het journaal volgt de tweede afleverring van De Lemmings. Hierna Ombudsman, die allerlei nare praktijken aan het licht brengt. Voor weer wat lachwerk wordt gezorgd in Edelvrouw- bedelvrouw. De avond wordt besloten met de aktualiteitenrubriek Achter het DONDERDAG 26 MAART NED. I: 10.30 en 14.00 Schooltelevi sie; 18.25 Nieuws voor doven; 18.30 Jeugdjournaal; 18.36 Sesamstraat; 18.50 Paspoort; 19.00 Woody Woodpecker; 19.07 Op volle toeren; 20.00 Derrick; 21.00 Kieskeurig; 21.37 Journaal; 21.55 Den Haag vandaag; 221.0 Vega, reis om de noord; 23.00 Afscheid van een uitge ver; 23.30 Journaal; 23.35 Nieuws voor doven. NED. II: 13.00 Nieuws voor doven; 18.27 Teleac; 18.57 Nieuws; 18.59 Don Quichot; 19.25 Jan J. de Bom; 20.00 Journaal; 20.27 De Lemmings; 21.20 Ombudsman; 21.50 Edelvrouw - bedel vrouw; 22.20 Achter het nieuws;' 23.15 Journaal; 23.20 Nieuws voor doven. 42 Boemelde op z'n tijd met vrienden, had korte liaisons met vrouwen, die eigenlijk beneden zijn stand waren, maar daar tilde vader du Gorèl niet al te zwaar aan. Hij zag in zijn zoon vaak zijn eigen jeugd terug. Evelien zijn vrouw, was ook niet de eerste geweest, die hij in zijn armen hield. Maar op het kantoor voerde Jan Job niet zo bijster veel uit en soms kwam hij er een paar dagen hele maal niet. Zodat zijn vader hem behoor lijk onder handen nam. Het ging een poosje goed, waarna Jan Job opnieuw in zijn oude fouten verviel. En ditmaal veertien dagen wegbleef, op sjouw met één of andere louche griet. De perso neelschef durfde niet al te veel te zeg gen, want Jan Job was immers de zoon van de grote baas. Wellicht in de naaste toekomst zijn opvolger. Een dergelijk belangrijk persoon moest je enigszins tot vriend zien te houden. Maar vader du Gorèl kwam er toch achter en stelde zijn zoon een ultimatum. Zoek maar ergens anders een baan, want ik wil je zo niet langer houden. Ik schaam me voor je. Je hebt een week de tijd er over na te denken. Dan wil ik je beslissing verne men. Jan Job had al lang balen van het kantoorwerk. Een oude schoolvriend van hem studeerde aan de Erasmus Universiteit Dat leek hem wel, maar hoe kwam hij er? Was zijn gymnasiale opleiding voldoende? Hij vertelde het aan het eind van de bewuste week aan zijn vader en deze informeerde naar mogelijkheden. Dank zij zijn invloed kwam het voor elkaar en ging Jan Job du Gorèl naar de Economische Hooge- school aan de Wytomaweg. Waar hij Tilly van Enschot bijna dagelijks zag, omdat zij er ook college liep. Op twee en twintigjarige leeftijd be gon Jan Job aan zijn studie en was nu ouderejaars. Volgend jaar zou hij klaar zijn. Vader du Gorèl wist, dat zijn zoon rustig studeerde, wel eens een week eind flink aan de boemel geraakte met studiegenoten, waaronder uiteraard ook wel eens meisjes waren, maar hij zag tot zijn grote voldoening, dat Jan Job en Tilly steeds meer eikaars gezel schap zochten en het meisje een goede invloed op hem uitoefende. Een huwe lijk tussen deze dochter van een goede en bekende zakenrelatie met zijn enige zoon zou hij zeker toejuichen, dus moe digde hij het onopgemerkt zoveel moge lijk aan. Organiseerde op gezette tijden feestjes in zijn grote huis, waar uiterst geselecteerde jongeren werden uitge nodigd. Tot volle tevredenheid van we derzijdse ouderparen waren deze feest jes een succes. Want ook Gerard van Enschot wilde Jan Job du Gorèl wel als schoonzoon. Tilly zou met hem een uitstekend huwelijk sluiten. Nee, om Jan Job du Gorèl maakte zijn vader zich geen zorgen meer. Die was bijna aan het einde van zijn studie. Waarna de verloving tussen Tilly en Jan Job gevierd zou worden en enkele maanden later het huwelijk. Een huis zou geen probleem meer vormen en als de jongelui gesetteld waren, kon Jan Door HENK VAN HEESWIJK Job een aantal taken van zijn vader overnemen, zodat deze het wat gemak kelijker zou hebben en wat meer zou kunnen genieten van het leven. Vader du Gorèl, die zich in zijn zaken vrijwel nooit vergiste, moest die nazo mer een tegenslag incasseren. Voor wat de toekomst van zijn zoon betrof. De omgang van Jan Job en Tilly brak opeens abrupt af. Na een kampeer- vakantie. Tijdens deze vorm van recrea tie, ergens in Groningen, nauwelijks begonnen, ontstond er hooglopend on genoegen tussen de jongelieden. Tilly bleek helemaal niet van kamperen te houden. Tenminste, dat werd weder zijds als motief opgegeven. Maar pa du Gorèl vermoedde, dat er wel wat meer achter gezeten zou hebben. Tenslotte was hij ook jong geweest. De appel valt doorgaans niet zo ver van de stam. Nu ja, een ordinaira kibbelpartijtje. Straks gaan ze beiden weer naar school en dan komt het wel weer in orde. Maar dat was de tweede vergissing van Jean du Gorèl. Want geen van beide betrok kenen bleek ook maar enige zin te hebben de onstane breuk te repareren. Het tegendeel was eerder waar, want ieder bleef zijn eigen weg gaan. Sinds twee jaren woonde Jan Job op kamers. Ergens in Spangen. O, heel eenvoudig, maar wel behoorlijk en de gelijk. Daar had vader du Gorèl op toegezien. Noblesse oblige; daar kun je nu eenmaal niet van af. (wordt vervolgd) i i 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 7