Sportiviteit rode in bestaan Stella draad Boys Eerste prijs voor Yvonne Vasseur en Gerard Keuzekamp Marien de biljartklub kampioen Wig" Mey „De Bowlingtoernooi Jubileum-viering Bekerfinale zaalvoetbal Morgen (woensdag) avond zal in de sporthal Onderdak te Zierikzee de zaalvoetbal bekerfinale (20.20 uur) worden gespeeld, waarbij de beide finalisten Skol Boys en de F.C. Kerk- werve het tegen elkaar zullen gaan opnemen. Hoewel Skol Boys in het treffen met 2e klasser F.C. Kerkwerve als favoriet binnen de lijnen komt mag toch een op een attraktieve wedstrijd worden ge rekend, daar de FC Kerkwerve, die momenteel weer een goede kans heeft op promotie naar de le' klasse, in de bekerwedstrijden heeft bewezen voor verrassingen te kunnen zorgen. Voor de kompetitie van het rayon Schouwen-Duiveland gaan de reser ves van Stella Boys in de 3e klasse, opnemen tegen Dreischor (19.40). nemen tegen Dreischor (19.40). Bij het treffen tussen de reserves van Bijmakelaardij en Renesse (22.20) slaan wij de kansen op de winst van eerst genoemden iets hoger aan. In de 3e klasse moet de ontmoeting van lijstaanvoerder Bruse Boys tegen Zeelandia geen problemen opleveren (21.40), terwijl Roggeband in staat mag worden geacht om het treffen met Bro- gum II tot een goed einde te brengen (19.00). Bask£tbaltoernooi in Onderdak De basketbalvereniging Mevo'80 organiseert voor dinsdag 21 april in sporthal Onderdak een basketbal- toernooi voor scholieren van alle middelbare scholen in Zierikzee. Tweehonderd deelnemers zijn ver deeld in 32 teams en bezetten drie jongenspoules en drie meisjespoules. Voor tijd: zie agenda. Formatie Zeeuws afdelingselftal Voor het formeren van het Zeeuw se afdelingselftal zal er op 6 april te Breskens een selektiewedstrijd wor den gespeeld. Voor-deze wedstrijd zijn vijf spelers uit onze regio uitgenodigd, tw. Rini de Het team van de volleybalvereniging WIK uit Kerkwerve, dat onlangs als tweede eindigde bij de Zeeuwse kampioenschappen. V.L.N.R. (boven) Cathy Hart, Corine v. d. Have en Carolien Kesteloo (midden) Anita van Ijsseldijk en coach Anita de Jongh (onder Christel Meerdink en Jos van Langeraad. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Looze, Martin Quist en Han Steutel (allen MEVO), Marco van der Have (Duiveland) en Tonny van de Berge (Bruse Boys). Van deze vijf spelers maakten Rini de Looze en Martin Quist in het vorige seizoen reeds deel uit van het Zeeuwse afdelingselftaL Naast de selektiewedstrijd staan er voor het Zeeuwse afdelingselftal de volgende wedstrijden op het program ma: 23 april te Wissekerke tegen de Zeeuwse scheidsrechters, 28 april te Wemeldinge tegen Wemeldinge; 9 mei te Domburg tegen de afdeling Den Haag; 16 mei te Halsteren tegen de afdeling Brabant en 23 mei te Meer kerk het bondentoernooi Selektiewedstrijd Voor het spelen,van een selektie wedstrijd op 30 maart te Oostkapelle heeft Wim Geluk van Bruse Boys een uitnodiging ontvangen. Op een nog nader te bepalen plaats zal het Zeeuwse elftal op 2 september een wedstrijd spelen tegen het Belgi sche nationale elftal, op 13 april te Breskens tegen Eeklo, 30 april in Den Haag tegen de afd. Den Haag en op 30 mei in België tegen Sint Gilles Waes. Verder zullen er nog twee „top-wed strijden" worden gespeeld waarvan de tegenstanders nog niet bekend zijn. Zondag werd in het bowlingcentrum de „Country Club" te Renesse voor de vierde maal een bowlingtoernooi georganiseerd voor zowel dames als heren, met in beide kategorieën 26 deelnemers(sters). Bij de dames legde Yvonne Vasseur voor de tweede achtereenvolgende maal beslag op de overwinning, terwijl bij de heren de eerste prijs naar Gerard Keuzekamp ging. Met een totaal van 555 punten zorg de Keuzekamp voor een rekordscore, daar dit puntentotaal nog niet eerder op een toernooi werd gehaald. Hier mee had hij een voorsprong van niet minder dan 71 punten op Jan de Romph, die op de tweede plaats ein digde. Meeste strikes Gerard Keuzekamp bracht met een totaal van 11 ook de meest op het toernooi gescoorde strikes op zijn naam, op de voet gevolgd door Jan de Romph, die het tot een totaal van 10 strikes bracht. Yvonne Vasseur, die nu met een to taal van 476 punten winnares werd (vorige keer 487 punten) had 45 pun ten voorsprong op Liesbeth Korstan- je en Disere Meuldijk. Liesbeth Korstanje scoorde bij de dames de meeste strikes (8) direkt ge volgd door Yvonne Vasseur met 8 en Disere Meuldijk met 6 strikes. Na het beëindigen van het toernooi werd tussen de beste acht geplaatste heren en dames gespeeld om een tuin- set ter waarde van 650,beschik baar gesteld door één van de spon sors van het toernooi, het tuincen trum Kooymans te Rotterdam. Winnaar van de tuinset werd Jan Papeveld met een totaal van 186 pun ten, voor Yvonne Vasseur met 180 punten; 3. Disere Meuldijk 173 pun ten; 4. Irene Meuldijk 159 punten; 5. Gerard Keuzekamp jr. 158 punten; 6. Lammert van Wagtendonk en Jan de Romph 157 punten. Het zondag gehouden toernooi werd verder nog gesponsord door Guus Govers, die sinaasappelkoning van Rotterdam. Op 5 april wordt het kampioen- seind toernooi georganiseerd, waaraan zal worden deelgenomen door de dames en heren, die op de dit seizoen gehouden toernooien op één van de zeven bovenste plaatsen ein digden. De uitslagen, heren: 1. Gerard Keu zekamp jr. 555 punten (11 str.); 2. Jan de Romph 484 punten (10 str.); 3. Leen Duinhouwer 470 punten (6 str.); 6. Lammert Wagtendonk 443 punten (7 str.); 7. Jan Papeveld 436 punten (6 str.); 8. Rini Hendrikse 436 punten (6 str.); 9. Jan Druijve 424 punten (4 str.); 10. Rinus Korstanje 421 punten (7 str.); 11. Joost van der Zande 418 punten (9 str.); 12. Toon Stoel 406 punten (4 str.); 13. Martin Krijger 390 punten (9 str.); 14. Leen van der Wee- Ie 384 punten (7 str.); 15. Jacob Stoel 369 punten (4 str.). Dames: 1. Yvonne Vasseur 476 (7 str.); 2. Liesbeth Korstanje 431 (8 str.); 3. Desire Meuldijk 431 (6 str.); 4. José Blommeart 414 (5 str.); 5. Irene Meuldijk 407 (4 str.); 6. Matthij van der Weele 405 (5 str.); 7. mevrouw Keuzekamp 400 (5 str.); 8. Janni Bal 399 (5 str.); 9. Riet Rijstenbil 360 (5 str.); 10. Miep Voskuilen 359 (1 str.); 11. Paula Vasseur 351 (5 str.); 12. Bar ry Rijstenbil 346 (4 str.); 13. Riet Mes- semaker 338 (4 str.); 14. Jopie Meul dijk 331 (1 str.); 15. An Druijve 327 (3 str.). De winnaars gezeten in de tuinset, v.l.n.r. Gerard Keuzekamp, Yvonne Vasseur en Jan Papeveld. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) iciQ Duiveland nog niet eerder had voor gedaan. Woorden van de voorzitter van de zomeravondvoetbalkommissie, de heer C. I. Jumelet: „Jullie zijn een vriendenploeg". De daarop volgende jaren heeft Stella Boys altijd in de subtop van de z.a.v.kompetitie mee gedraaid. Zaalvoetbal Ook bij de start van het zaalvoet bal was Stella Boys vertegenwoor digd met twee teams. Bij de splitsing 'in twee klassen moest het tweede team, hoofdzakelijk samengesteld uit oudere spelers, al snel afhaken. Bij de indeling in drie klassen was het een duidelijke zaak, dat het twee de team in de derde klas in de on derste regionen mee zal blijven draaien. Het eerste team, aanvankelijk één van de beter ploegen, heeft zich tot en met 18 maart j.l. steeds in de eerste klasse kunnen handhaven. Juist op deze jubileumdatum sloeg het noodlot toe en werd de reeds eni ge tijd dreigende degradatie een feit. Deze tegenslagen zullen echter geen afbreuk doen aan de goede geest in de vereniging en er leeft een blijvend optimisme voor de toekomst. Sportiviteit Stella Boys heeft de sportiviteit als één van de voornaamste elementen in het bestaan beschouwd. Dit had ook zijn gevolgen bij het aannemen van nieuwe leden. Er heeft bewust, vaak ook onbewust een strenge selektie bestaan en in dit verband heeft er steeds een ballotage plaats gevonden. Als één van de leden tegen het aan nemen van een nieuw lid was, ging dit niet door. De kwaliteiten als voetballer zijn dus duidelijk altijd ondergeschikt geweest. Als we een kijkje in de prijzenkast nemen, zien wij meer sportivi- teitsprijzen dan bij andere verenigin gen. Een pluspunt hiervan is, dat er ook altijd prettige kontakten bestaan met andere verenigingen, welke graag een partijtje voetbal te gen Stella Boys spelen. Kontakten In 1973 werden er nauwe kontak ten gelegd met de Duitse voetbalve reniging, F.C. Müllerbaum. Geduren de een periode van vijf jaar heeft er een jaarlijkse uitwisseling plaatsge vonden. Deze kontakten zijn echter nu verbroken daar deze vereniging toch duidelijk anders dacht over sportiviteit dan Stella Boys. Nu bestaan er goede kontakten met de voetbalvereniging Lyra uit de Lier. Uitnodigingen voor het spelen op toernooien kunnen door de grote hoe veelheid lang niet allemaal worden aangenomen. Bestuur Stella Boys heeft één erelid, de heer Piet Gast. De heer Gast leeft nog steeds met de vereniging mee. Rinus van der Schhe heeft bijna 14 jaar, vanaf de oprichting, de voorzitters hamer gehanteerd, hierbij trouw ter zijde gestaan door sekretaris Joop Kleppe, welke nu de huidige voorzit ter is. Cees de Vos is de nieuwe sekreta ris, Jan van Dongen penningmeester en de verdere bestuursleden André Deurloo, Dies van 't Leven, Jan Oosterboer en Jan Papeveld. Cafeta ria ,,'t Centrum" is vanaf de oprich ting driemaal overgegaan in andere handen. Hierbij dient zeker ook nog de naam van Dirk en Gaby van Heke zen te worden genoemd, ook zij zijn de vereniging tot grote steun ge weest. Jubileum Het huidige bestuur heeft rondom dit lustrum tal van aktiviteiten ont plooid. Zo was er voor 30 augustus 1981 reeds een veldtoernooi op het sportpark georganiseerd. In oktober vond er een diner met feestavond plaats en na de gebruikelijke nieuw- jaarsrecpetie op 14 februari j.l. een kegelavond met koud buffet. Het zaalvoetbaltoernooi van zater dag j.l. werd afgesloten met een feestavond. Volgen nog een uitwisse ling met de voetbalvereniging Lyra en in het najaar een rëunie van oud leden en als slot een reisje. Naast de voetbalverenigingen, die deze tak van sport prestatie gericht beoefenen telt onze regio ook een aantal verenigingen, die het voetbalspel beoefenen om het spel en niet om de knikkers. Men beschouwt het trappen tegen een balletje als een aangename ont spanning, met daarnaast de motiva tie om de lichamelijke konditie wat op peil te houden. Eén van deze verenigingen is Stella Boys, dat in de afgelopen week, in verband met haar 15-jarig bestaan, de schijnwerpers op zich zag gericht. De vereniging werd opgericht op 18 maart 1966 in cafetaria ,,'t Centrum" te Zierikzee. Piet Gast De toenmalige eigenaar Piet Gast wist een aantal mensen in de leeftijd van 20 tot 25 jaar te aktiveren om deel te nemen aan de zomeravond kompetitie van het rayon Zierikzee. In hoofdzaak waren dit jongens, die voorheen nog nooit hadden ge voetbald, maar ook wel eens achter een bal wilden rennen. Zonder al te veel problemen zag men kans een voldoende aantal leden te werven, waarmee een team kon worden ge vormd, dat aan de zomeravondkom petitie kon gaan deelnemen. Een bestuur werd gevormd en Ri nus van der Schee werd de debute rende voorzitter Het eerste jaar ein digde Stella Boys meteen stevig op de laatste plaats. Plezier Het plezier in het spel en de gezel ligheid daaromheen waren echter de grote winnaars om met goede moed door te gaan. Het tweede jaar was weer goed voor de laatste plaats. Het grote pluspunt was toen al, dat sfeer ondanks de verloren wedstrij den steeds opperbest bleef. In het derde seizoen slaagde men er zowaar in de laatste plaats aan een ander team over te doen. De stijgen de lijn zat er nu in en in het vierde seizoen wist Stella Boys zelfs aan spraken te maken op het kampioen schap van de zomeravondkompeti tie. Tot het slot bleef men in de running en de laatse wedstrijd zou dé beslis sing moeten brengen. Stella Boys moest winnen van Zeelandia, die aan één puntje genoeg had om beslag op het kampioenschap tei kunnen leg gen. r-*N. Tot het laatste fluitsignaal bleef het een spannende strijd, welke in een 1-1 gelijkspel eindigde. Zeelan dia werd kampioen en Stella Boys eindigde op de tweede plaats. Feest Er is toen na afloop een feest ge maakt, dat nog steeds als één van de grootste in de geschiedenis van Stel la Boys te boek staat. Het behalen van het kampioenschap ip het vol gende seizoen is ongetwijfeld één van de hoogtepunten. Het unieke feit deed zich voor, dat Stella Boys naast het kampioen schap tevens de sportiviteitsprijs toegekend kreeg. Dit was een feit dat zich in heel de geschiedenis van het zomeravondvoetbal op Schouwen- Met twee matchpunten voorsprong (één winstpartij meer) op Nico Janse, Cees Veerhoek en Leo de Ruiter heeft Marien de Meij beslag weten te leg gen op het klubkampioenschap van de biljartvereniging „De Wig" te Re nesse. De Meij wist in totaal 22 punten te verzamelen, terwijl zijn naaste kon- kurrenten tot een totaal kwamen van 20 matchjftinten. Voor het leveren van deze prestatie mocht de klubkampioen uit handen van de wedstrijdleider, de heer J.M. Verboom de eerste prijs in ontvangst nemen. De eindstand: 1. M. de Meij 22 pnt, 1.30 alg. gem.; 2. N. J anse 20 pnt (1.96); 3. C. Veerhoek 20 pnt (1.01); 4. L. de Ruiter 20 pnt (0.38); 5. C. Hoogerhuis 19 pnt (1.03); 6. J.M. Verboom sr 18 pnt (1.86); 7. P. Mataheroe 17 pnt (1.32); 8. A. v.d. Hoek 17 pnt (0.98); 9. J. Koot 15 pnt (4.35); 10. J. Degen 11 pnt (1.19); 11. J.M. Verboom jr. 10 pnt (1.40); 12. N. v.d. Berg 10 pnt (0.91); 13. C. Hector 9 pnt (4.01); 14. W. Ooster ling 5 pnt. (0.61); 15. J. den Hamer 4 pnt (0.62); 16. M. v.d. Schelde 2 pnt (0.58). De heer M. de Meij (l) neemt uit handen van de wedstrijdleider, de heer J. M. Verboom de eerste prijs in ontvangst. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 5