m IMW Urk draait duizenden kisten schol en andere vis door trif ri-i R.V. Renesse en Zilveren Trens bij indoorconcours Ge-interesseerden snappen het niet Strafeest te Serooskerke 4':'f r \r j L IJ ww Voor pony's STREEKNIEUWS Kompetitie damklub Zierikzee Schaakklub TOG uit Bruinisse Rijwiel toertocht Zeemijl van Onderdak INGEZONDEN STUKKEN Unicef voorjaarsaktie (Van een medewerker) Terwijl iedereen die in de visserij geïnteresseerd is, zich zorgen maakt over het leegvissen van de Noordzee, c.q. de veel te stekre achteruitgang van ver schillende vissoorten, presteerde men het dat in de maad februari vele duizen den kisten schol en andere vis doorgedraaid. Alleen in Urk al bijna 6000 kisten of 238.000 kilo. En in de visafslagen ging het navenant. SEROOSKERKE. „Luctor et Emergo" gaf muzikale assistentie bij het te Serooskerke gehouden Str&feest. De stoet in het centrum van het dorp. SEROOSKERKE. Ringsteken stond ook op het programma. Een deelneemster mist hier juist de ring, onder toeziend oog van een opnemer". (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) De manége Stevenshof te Hoogerheide (N.B.) organiseerde voor zondag 22 maart een indoorwedstrijd voor pony's - springen en dressuur - onder regle menten van de N.P.C. Aan de start kwamen plm. 45 kombinaties uit Nispen, Breda, Hoogerheide, Renesse en Burgh. Door het grote aantal deelnemers werden de L-, M- en Z-proeven buiten verreden, waar de storm en hagelbuien de resultaten nogal ongunstig beïn vloedden. Juryleden waren de heer Droogers uit Halsteren (voor de B dressuur) en de heer van Dalen uit Tholen (voor de L, M en Z dressuur). De heer Droogers nam tevens de springrubriek voor zijn rekening. Uitslagen BI dressuur: 1. Mies Broks met Ran drie 123 p. B3 dressuur. 2. Mies Broks met Randrie 120 p.; 4. Corinne van Pope- ring met Nora 113 p. LI dressuur: 1. Sylvia Schlink met Santana 126 p.; 4. Nico Beye met Mar co 120 p. AMSTERDAM. ,,De bezuinigingen die de regring met betrekking tot het openbaar vervoer zou willen door voeren mogen absoluut niet ten koste gaan van de kwaliteit van dit ver voer. Goed openbaar vervoer is es sentieel voor het in stand houden van de binnenstad". SCHOONHOVEN. De direktie van de Schoonhovense loodwitfabriek Hondorff, Block en Breat wil mee werken aan verplaatsing van de fa briek binnen dezelfde gemeente. Mits daar voor het bedrijf geen kosten mee zijn gemoeid. OOSTERLAND Ouderavond Chr. Schoolvereniging Op vrijdagavond 27 maart houdt de Chr. Schoolvereniging „Ooster- land" haar jaarlijkse ouderavond in het dorpshuis „Oosterhof" aan de Sint Joostdijk. De gemeenschaps ruimte van de Ds. J. Boogerman- school, de school voor Reformato risch kleuter- en lager onderwijs aan de Weelstraat, waar men dit anders placht te houden, blijkt steeds meer aan de kleine kant wegens het steeds groeiende aantal leerlingen, zodat het bestuur besloot de ouderavond te verplaatsen naar het dorpshuis „Oosterhof". Na de pauze hoopt één van de onderwijzers van de lagere school, de heer I. J. van de Nieuwen- dijk, te spreken over het onderwerp: „Ons onderwijs nu en straks..." Opbrengst kotlekte Onder leiding van mevrouw J. Bolle-Pannemans te Oosterland werd ook dit jaar gekollekteerd ten bate van de Rheuma-Stichting en wel door meisjes-leerlingen van de Christelijke L.H.N.O.-school te Zie- rikzee. De opbrengst bedroeg de mooie som van 888,08, waarvoor zeer veel dank aan de milde geefsters en gevers, en niet minder aan de lei ding en de jongedames-kollektanten. Kollekte Sakor In de week van 30 maart-5 april zal er ook in Oosterland weer de jaar lijkse kollekte gehouden worden ten bate van Sakor. De Nationale Kol lekte Kinderbescherming. Deze kol lekte behoeft weinig aanbeveling, als men bedenkt dat in ons land er ongeveer 30.000 kinderen zijn die toe vertrouwd zijn aan de jeugdwelzijns- zorg. De jeugdwelzijnszorg biedt aan deze kinderen en jeugdigen opvang en begeleiding in hun groei naar vol wassenheid. In de huidige tijd zijn nieuwe inzichten ontstaan met vele moderne vormen van opvang, het geen echter allemaal veel geld kost, dat voor een groot gedeelte uit de overheidssubsidie kan worden be kostigd. Dikwijls echter eist dit werk meer dan door de overheids subsidie kan worden mogelijk ge maakt. BRUINISSE Bazar Rode Kruis Met een korte speech opende vrij dagavond burgemeester T. C. Hek man, voorzitter van de afdeling Brui- nisse van het Rode Kruis, de door de ze afdeling georganiseerde bazar in het Ned. Hervormd Verenigingsge bouw. Burgemeester Hekman wees op het nut van het Rode Kruis, prees de ak- Naast grote schol was het ook de kabeljauw waarvan de aanvoer veel te groot was. Natuurlijk is zoiets niet te voorkomen. Iedere visser moet zien zijn kosten te dekken en hij vangt wat er te vangen is, maar jam mer blijft het. Vismeel Niet alleen dat de Noordzeevisser, die zijn vangst aanbrengt, met de ge dachte een goede slag te hebben geslagen, het moet verwerken, dat hij heel weinig besomt, maar ook dat de kostelijke kabeljauw en dito schol moet worden verwerkt tot vismeel, terwijl een deel van de wereld snakt naar voedsel. tiviteiten van de afdeling en hoopte op een goed financieel resultaat. In de bazar kon men zich vermaken met diverse attrakties, als prijs schieten, touwtje trekken of zijn ge luk beproeven via een prikbord. Maar het meest in trek was als altijd het rad van avontuur, waarbij men onder meer een slagroomtaart kon winnen. Een gezellige drukte zorgde voor een prettige sfeer. Fototentoonstelling koninklijk bezoek In voor- en tegenspoed ontving Bruinisse, in de laatste 100 jaar di verse keren koninklijk bezoek. Het is de bedoeling van deze bezoekjes in de hal van het gemeentehuis een foto tentoonstelling te organiseren. Na tuurlijk beschikt de gemeente zelf over fotomateriaal, maar men zou het zeer op prijs stelen, als men b.v. exklusieve foto's van koninklijke'be- zoeken uit 1866,1911, 1909 en in na de oorlogse jaren enkele maanden ter beschikking zou kunnen krijgen. Na tuurlijk blijven tijdelijk afgestane foto's eigendom van de gever. Aan meldingen s.v.p. bij het gemeentese- kretarie. Vergadering N.C.V.B. De N.C.V.B. van Bruinisse verga derde 19 maart in het Ned. Herv. Ver enigingsgebouw o.l.v. de presidente mevrouw De Groot-Fluyt. Na de ge bruikelijke opening hield zij een me ditatie gemaakt naar aanleiding van het schriftgedeelte Genesis 4 de ver zen 1 tot 14 met het thema „Oorzaak en gevolg". Spreker op deze avond was ds. De Graaf, Chr. Geref. predikant te Zie- rikzee over het onderwerp „Ongeloof en haar oorzaken". Ds. De Graaf sprak in zijn referaat in het bijzonder over de oorzaken van ongeloof bij de jeugd. En vindt men bij hen toch een bepaalde vorm van geloven b.v. door een zekere traditie via de ouders, valt dit dan in goede aarde! Om dit duidelijk te maken werd door de spreker als voorbeeld genomen de bekende gelijkenis van „De Zaaier". Na de pauze was er gelegenheid hierover vragen te stellen. Na afloop werd de spreker door de presidente hartelijk dank gezegd. Vervolgens werd afscheid genomen van de pen- ningmeesteresse, mevrouw De Koning-v. d. Werf. Ds. De Graaf sloot de bijeenkomst met dankgebed. Opknapbeurt schooltuin Personeel en ouders van lagere schoolkinderen van de openbare la gere school gaven de tuin van deze school zaterdagmorgen een opknap beurt. De opkomst was redelijk zo dat veel werk kon worden verzet. Ook wethouders van de gemeente Bru waren aanwezig die deze sponta ne medewerking van de ouders zeer waardeerden. Men vraagt zich wel af, of de stil ligregeling, die er gelukkig al is, in de paaitijd van de schol, niet met en kele weken kan worden uitgebreid. Minimumprijzen voor schol en ka beljauw dus in de achterliggende pe riode, maar wel steeds stijgende olie prijzen. Voor een doorsnee kotter be tekent dit een meer-uitgave ten op zichte van enkele jaren geleden van 60.000,— en voor een als deelvisser op de vloot varende werknemer een inkomstenderving van 4500,— per jaar. Ook iedere week wordt de hoop kleiner, dat men dit jaar enkele we ken de haringvloot zal kunnen laten uitvaren. Visserijbeleid Men wordt het in Brussel niet eens over het visserijbeleid, en dat bete kent dus ook geen haringvangst van 55.000 ton voor 1981, waarvan 11.000 ton voor Nederland. Wel heeft men al voorgesteld om die 55.000 ton uit de andere beleidszaken te lichten en in elk geval dit jaar toch haring te gaan vissen, maar ook dat stuit bij Engel sen en Duitsers op verzet. Haring Men had al grote plannen, om bij enkele weken Hollandse haring vangst, de Hollandse nieuwe weer eens extra onder de aandacht te bren gen, door het voeren van een inten sieve reklamekampagne, maar men zal wellicht ook dit jaar lijdelijk moeten aanzien, hoe Denen, Engel sen en Duitsers wel haring vissen en de Nederlandse vloot, die dan de ma kreel enige weken met rust had kun nen laten (wat ook weer zijn voorde len heeft) niet mag mee doen. Het tegenvallen van de jaarklasse 1979 van de in de Noordzee zwem mende haring, wordt nu als sterk ar gument gebruikt, om naast Neder land, ook Frankrijk en België, weg te houden van de haringvisgronden. DORDRECHT. In de nabije toe komst zal elektriciteit in ons land on geveer tweemaal zo duur worden als in konkurrerende landen als België en Frankrijk, die in belangrijke ma te bezig zijn over te schakelen op kernenergie. Koploper A. Saman bleef in zijn par tij voor de onderlinge kompetitie onge slagen. Tegenstander M. v.d. Wielen moest een nederlaag inkasseren. J. de Wild won van C.M. v.d. Velde, nadat deze in het begin van de partij te fel aanviel en een schijf verspeelde. D. de Waard beheerste lange tijd zijn partij tegen Nella Kloet In het eindspel evenwel sloeg zij haar slag en won. Stand groep I 1. A. Saman 11 11 0 0 22; 2. S. Douw 13 84120; 3. M. de Wildl374218; 4. J. de Wild 15 5 6 416; 5. C.L. Boot 12 4 5 3 13; 6. M. v.d Wielen 14 4 4 5 12; 7. C. v.d Wielen 11 3 4 4 10; 8. C.M. v.d. Velde 11317 7; 9. A. J. Flikweert 5203 4; 10. D. de Waard 10 1 0 9 2; 11. C. Monteban 10 0 0 10 0. Stand groep II 1. C. Monteban 3 21 0 5; 2. N. Kloet 3 11 1 3; 3. A.J. Flikweert 1 1 0 0 2; 4. D. de Waard 3 0 0 3 0. Bij de schaakklub TOG uit Brui nisse werd een topper gespeeld tus sen koploper J. de Jonge en de op dat moment op de tweede plaats staande M. van Diiel. De Jonge bewees in deze partij nogmaals zijn klasse, die hij dit jaar etaleerde. Hij won en stelde daardoor het kampioenschap veilig. Om de derde plaats streden J. Ha- gens en A. van Mourik. Laatstgenoem de kon de partij winnend afsluiten. T. v.d. Berge moest de punten inleveren aan de goed in vorm zijnde C. v.d. Berge. A. Kik erkende zijn meerdere in A. Slinger, terwijl H. v.d. Klippe tegen K. Klink zijn tweede achtereenvolgende partij won. A.J. v.d. Berge behaalde in de kompetitie zijn eerste overwinning tegen mededebutant W. Weber. D. v.d. Berg kon na twee achtereenvolgende nederlagen tot winst komen. Na een goed opgezette aanval versloeg hij H. Knop. D. van Wolferen en J. v.d. Bos besloten tot remise. De toerklub „Noord-Brabant" te Roosendaal organiseert voor zater dag 20 en zondag 21 juni de ,,6e Pijl van het Zuiden". De eerste dag bedraagt de afstand 220 km en wordt vanuit Roosendaal via Geel, Tongeren en Zuid-Limburg naar Kerkrade gereden. In het Rolduc-klooster te Kerkrade wordt overnacht. De tweede dag bedraagt de afstand 225 km en loopt de route door Zuid- Limburg, Belgisch Limburg en de Kempen terug naar Roosendaal, waar om 18.00 uur de aankomst is. De inschrijving sluit op 6 juni. Goed getrainde toerrijders van de toerklub „Schouwen-Duiveland" kunnen zich voor nadere informatie wenden tot de het bestuur van de toerklub „Schouwen-Duiveland". De zwemvereniging Onderdak uit Zierikzee organiseert voor zaterdag 28 maart in zwembad Onderdak te Zierikzee de „Zeemijl van Onder dak". Dit is een wedstrijd voor startver gunninghouders en niet-startvergun ninghouders, en bestaat uit twee on derdelen: de individuele 50 m-num- mers (vrije slagen een estafette over 37 x 50 m (vrije slag). De deelnemende verenigingen zijn: de Schelde, Onderdak, Zeelandia en de Zuidwester. Voor elke deelnemer is er een vaantje en voor elke ploeg een prijs. Bovendien krijgt de winnende ploeg de Van der Velde wisseltrofee. Het vorige jaar werd deze scheepsbel gewonnen door Onderdak. In de pauze verzorgt de Scheeps modelbouwvereniging Zuid-zuidwes- te een demonstratie met varende scheepsmodellen. Voor tijd: zie agen da Uitslagen uit de regio B dressuur licht: 1. Nelleke de Glopper met Jantien (Zilveren Trens) 93 p.; 3. Annemarie Padmos met Fasco (R.V. Renesse) 85të p.; 7. Eveline Hurkmans met Freya v. Lisiduna (Zil veren Trens). L dressuur 1. Jasper Ouwenbroek met Annabel (R.V. Renesse) 123 p.; 3. Gabriëlle Butler met Fairy n (Zilveren Trens) 114 p.; 5. Catherina Butler met Gipsy Queen (Zilveren Trens) 111 p.; 7. Linda Hoogweg met Bento (R.V. Re nesse) 101 p.; M- (van Slarinus) en Z dressuur in handicap; 5. Erica Butler met Amorette 113 p. (Zilveren Trens). B springen na barrage: 1. Erica But ler met Amorette (Zilveren Trens); 4. Catherina Butler met Gipsy Queen (Zilveren Trens), die de snelste tijd had, maar per ongeluk haar eigen lijn kruiste en daarmee 3 strafpunten op liep. 6. Linda Hoornweg met Bento (R.V. Renesse). L springen; Het parcours dat op maximum hoogte stond en weinig vloeiende lijnen had, deed een aantal ruiters in het zand belanden. Twee kombinaties bleven foutloos in de bar rage. De snelste tijd was voor Erica Butler met Gipsy Queen (Zilveren Trens). In Huybergen werd op dezelfde dag een wedstrijd verreden voor paarden, vallend onder de promotieregeling van de N.B.V.R. waaraan met sukses werd deelgenomen door enkele kombina ties van Rui tervereniging Renesse. L3 dressuur: 3. Sylvia Schlink met Santana 120 p. DEN HAAG. Boeren in het gebied Uitgeest kunnen van 1 april af be heersovereenkomsten sluityen met de Stichting Beheer Landbouwgron den. (Ingezonden) Unicef is onlangs weer van start gegaan met de voorjaarsaktie van de Unicefwenskaarten. Het zijn vooral bloemen die dit keer als voor naamste motief zijn gekozen voor de nieuwste serie wenskaarten. Ook voor deze serie stelden kunste naars hun schilderijen en ontwerpen gratis ter beschikking om Unicef te helpen de zorg voor de kinderen in de wereld te verbeteren. Opvallend in de fraaie serie ontwerpen zijn de aquarellen van de Finse kunstenaar Aimo Kanerva of de irissen uit Thai land op de korrespondentiekaarten en briefpapier. Deze Unicef „voorjaarswenskaar ten" zijn niet verkrijgbaar bij de plaatselijke verkoopadressen maar kunnen besteld worden bij het lande lijk sekretariaat in Den Haag, Post bus 85857, giro: 7515. Het Kinder fonds heeft dringend geld nodig en daarom zijn ook „gewone" financiële bijdragen bijzonder welkom. BROUWERSHAVEN. „De Schouwse Ruiters" hielden vrijdag in het Tonnenmag azijn een gezellige ruiteravond. Hoofdmoot van het programma was de opvoering van de klucht „Zo'n heerlijk huisje buitendie in deze regio al tal loze malen door diverse groepen op de planken werd gezet. Op de foto: de tonelisten voor aanvang van het toneelstuk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 4