„Prinses Julianaschool" met gevarieerd programma op „grote avond" IN 1979 MEER VERDIEPING EN VERFIJNING VAN WERK DE ZIERIKZEESCHE COURANT jtietnicee De Eurotop Kalveren verstoorden komst van Eurotop-deelnemers Gokken aan het PTT-loket Toch nog tuinbouw Zierikzeese leerlingen te ,,Bru" Overzicht I.S.D. ZIERIKZEESCHE Dinsdag 24 maart 1981 137ste jaargang Nr. 22883 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij Wh Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 29,70, per jaar t 112,20. Losse nummers 60 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Bijgebouw voor Nieuwerkerkse kleuters i ZIERIKZEE, 23-3. ,,In tegenstelling tot 1978 kon in 1979 meer toegekomen worden aan verdieping en verfij ning van het werk. Hierdoor kon onder meer begeleiding van cliënten en uitbouw van kontakten met andere in stellingen worden toegekomen. Advertentie Restaurant Renesse voor reservering: tel. 01116-1215 maandag gesloten DEN HAAG. Een Nederlandse Agro-industriële nissie zal van 5 tot 11 april in Portugal verblijven. Zij zal onder leiding staan van Ir. P. J. Lardinois, president van de hoofddi- rektie van de Centrale Rabobank. MAASTRICHT, 23-3. De staats- en regeringsleiders van de tien E.E.G.- landen zijn het er maandag in Maastricht over eens geworden dat West-Europa een gemeenschappelij ke rentepolitiek moet ontwikkelen teneinde met de Verenigde staten over de hoge rentestand te kunnen praten'. Dit heeft de Nederlandse pre mier Van Agt maandag na afloop van de eerste bijeenkomst van de Maastrichtse Europese raad meege deeld. Algemeen was men van oordeel dat de hoge rentevoet in de Verenigde Staten, met de weerslag daarvan op Europa, ,,ons bijzonder veel schade doet". De Nederlandse minister van financiën, Fons van der Stee, heeft er herhaaldelijk op gewezen dat één procent meer rente één miljard gul den minder ten behoeve van het be drijfsleven betekent. In België zegt men dat een renteverhoging met één procent 10.000 arbeidsplaatsen kost. „Maar alom leefde ook het besef dat wij nauwelijks zijn gerechtigd tot een gesprek met de Verenigde Staten zo lang wij zelf geen rentepolitiek hebben ontwikkeld. Men was het er over eens dat dit moet gebeuren. Het tweede jar in het bestaan van de dienst is dus duidelijk anders ver lopen dan het eerste", aldus de heer J. A. van den Broeke, direkteur van de Intergemeentelijke Sociale Dienst Schouwen-Duiveland Sint Philips- land", maandagavond tijdens een vergadering onder voorzitterschap van de heer C. Bij de Vaate. Verheugend was de mededeling dat de kosten van het algemeen beheer in tegenstelling tot in 1978 niet boven het geraamde bedrag per inwoner zijn uitgestegen. Daartegenover staat wel een verhoging van de kosten sociale zorg. In totaal is per saldo 24.073,19 meer uitgegeven dan geraamd, waardoor na aftrek van de kosten van algemeen beheer met de gemeenten nog een bedrg van 7.168,76 is te verrekenen. De totale uitgaven van de sociale zorg bedra gen 12.767.660,57. Aan de andere kant is een bedrag van 12.123.788,38 ontvangen, zodat de voor rekening van de gemeenten blijvende kosten 643.872,19 bedragen. Per inwoner omgerekend betekent dit 23,73 per inwoner 19,92 in 1978). Uitkeringen De heer Van den Broeke stelde dat in 1979 het aantal aanvragen om uit kering lager was dan in 1978, maar het aantal personen dat gedurende langere periode is aangewezen op een uitkering is toegenomen. De stijging van de uitgaven wordt vooral veroorzaakt door de ABW thuiswonende jonger dan 65 jaar, bij bejaardenoorden, elders verzorgden en de WWV. Toch valt er ook bij een aantal onderdelen verlagingen van de uitgaven te konstateren, onder meer bij de kategorie thuiswonenden ouder dan 65 jaar, de rijskgroeprege- ling zelfstandigen (en oudere), de rijksgroepregeling oorlogsslachtof fers en de bijstand aan woonwagen bewoners. „De konklusie is dat de uitgaven ten opzichte van de ramingen geen grote afwijkingen vertonen 24.073,19), maar dat e ontwikkelin- ZIERIKZEE. De restauratie van de Nieuwe Kerk is thans zover gevorderd, dat de neo-klassieke pilaren aan de front- zijde een beurt krijgen. Ook hiervoor zijn uiteraard hoge stellingen noodzakelijk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) MAASTRICHT, 23-3. Enige boeze boeren uit België en Nederland hebben de aankomst van de regeringsleiders, maandagmiddag in het stadhuis van Maastricht, verstoord. Toen de hekken zich openden om de wagens op het, Marktplein binnen te laten, stormden tot grote hilariteit van de vele omstan ders, vijf kalveren de markt op. gen in de toekomst, gezien de huidige ekonomie, niet zo positief zullen zijn", zo besloot de iirekteur. Afscheid Van vice-voorzitter de heer W. den Boer (burgemeester van Midden- schouwen) werd wegens verschuivin gen in zijn werkzaamheden afscheid genomen. Hij heeft twee jaar als voorzitter gediend en daarna als vice-voorzitter. Mevrouw J. Kloet- Scheliingerhout an de gemeente volgt hem op. De heer J. L. Kempe uit Bruinisse werd benoemd als plaatsvervangend lid in de WWV en RWW-kommissie namens het CNV. Handschrift van Bach BERLIJN. 23-3. Op de muziek-afdeling van de Saksi sche landsbibliotheek in Dres den is bij het opnieuw catalogi seren van de daar aanwezige Telemann-verzameling een handschrift geïdentificeerd. Het manuscript maakte deel uit van de vroegere hofkapel dat door deze bibliotheek be waard wordt. Het handschrift betreft een muziekpartij voor een concert voor twee violen en begelei dingsinstrumenten in G-dur van Georg Philip Telemdnn. Het Oostduitse persbureau ADN meldde dat hef. volgens de Bach-kenner dr. Hans- Joachim Schulze in Leipzig uit 1709, de Weimarse tijd van Bach, dateerde. UTRECHT, 23-3. De ambtenaren bonden ABVA/KABO zijn helemaal niet enthousiast over het voornemen van minister Braks van landbouw om via de PTT op paarden te kunnen laten wedden. Het hek is van de dam als de PTT bedrijsvreemde diensten zoals de paardentoto invoert, aldus bestuurder S. Raaijmakers. Hij vraagt zich af of de PTT-ambtenaar achter het loket in zijn rol van book maker ook de verdiensten opstrijkt die doorgaans aan de bemiddeling bij het gokken zijn verbonden. Ook is niet duidelijk of het loket- personeel de gokaktiviteiten „er even bij" moet doen, of dat de PTT extra personeel hiervoor aantrekt. De leerlingen hadden zèlï allerlei onderdelen ingestudeerd en het was dan ook duidelijk dat de moderne muziek/disco een belangrijke rol speelde. Grote en kleine groepen zet ten hun beste beentje voor. Ter af wisseling trad een volledig orkest voor het voetlicht. Modern ballet werd geboden in het stuk „De grot van de bergkoning" op muziek van Eduard Grieg. Ook akteertalent ontbrak niet. Veel misverstanden in o.a. „Het theekransje", „Het telefoongesprek" en „De dokter", dit laatste op de planken gebracht Onder boegeroep van de kijkers greep de politie in: de kalveren wer den bijeen gedreven en twee boeren werden voor verhoor meegenomen. Met deze aktie wilden de boeren de regeringsleiders van de Gemeen schap nog eens wijzen op hun penibe le financiële situatie. Sinds de Com missie (het dagelijks bestuur van de EG) met de nieuwe prijsvoorstellen is gekomen blijven de meningen ver deeld. EG-landbouwkommissaris, de Deen Paul Dalsager, ziet voor de boe ren niet meer in het vat zitten dan DEN HAAG, 23-3. Het heeft, on danks allerlei moeilijkheden stilstand in welvaartsgroei, inflatie, dure energie, hoge rente en arbeids kosten, Zuid- en Oost-Europese kon- kurrentie - nog wel degelijk zijn in de Nederlandse tuinbouw door te gaan. Er blijven in dat vak nog heel wat kansen bestaan. door het duo „Klee en Kooy". Na en kele nostalgische cowboysongs ge bracht door de heer Louws kon Tania Wehnes de pauze aankondigen. Modeshow Na de pauze werd er een uitgebrei de modeshow ten tonele gevoerd. Met behulp van dia's werd „de mode door de eeuwen heen" verduidelijkt. Te beginnen met de Egyptenaren werd achtereenvolgens de kleding van Grieken, Romeinen, Middeleeu wen, Gouden Eeuw. Napoleontische een* prijsverhoging met bijna acht procent. Copa Den Copa, De Europese overkoepe lende boerenorganisatie, heeft zich niet akkoord verklaard met deze voorstellen. Zij wenst prijsstijging van maximaal vijftien procent. Ook de landbouwkommissie van het Eu ropese parlement meent dat de voor stellen van de Europese kommissie ontoereikend zijn om de nood van de boeren op adequate wijze te lenigen. Mr. J. W. H. Huyts, voorzitter van het Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen, betoogde dit dinsdag in de algemene vergadering van zijn organisatie in Den Haag. Stagnatie in ekonomische groei, merkte hij op, is niet anders dan te rugkeer van armoede. De stagnatie die de westerse wereld nu kent doet zich voor op een ongekend hoog wel vaartspeil. Het ziet er dan ook naar uit dat het verbruik van groenten en fruit in het algemeen niet veel verder zal toenemen, maar evenmin in be langrijke mate zal dalen. tijd, de jaren-20, de oorlogskleding, de mini-mode tot heden geshowd. Nog een extra accentje kreeg de sportkleding en de badkleding. Al deze kleding werd vervaardigd door de naaldvakexamenklas en van des kundig kommentaar voorzien door mej. Wesdorp. Na muziek en dans uit „de jaren 50" was de cabaretgroep aan de beurt. Op een kritische en komische wijze kwamen aktuele problemen aan dc orde, zoals „De Bom-vrouw". de bodemvergiftiging, het „slechte" nieuws uit de krant en de vervuiling aan de orde. Een pittig stukje tekst en muziek o.l.v. mevrouw v. d. Sluus. Aan het einde van de avond restte de heer Van Dam iedereen, leerlin gen en leerkrachten, te bedanken voor het gebrachte programma. Hij wenste iedereen wel thuis en degene die de benen nog even wilde strekken konden dit doen op muziek van „Trio Onbekend". Al met al een zeer geslaagde feestavond. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Het is beter te letten met wie men eet en drinkt, dan wat men eet en drinkt. Seneca Verwachting tot woensdagavond: Af en toe regen Veel bewolking en af en toe regen; minimumtemperatuur ongeveer 8 graden; middagtemperatuur van 11 graden aan zee tot 16 graden in Lim burg; vrij krachtige, en aan de kust nu en dan harde wind uit zuid tot zuidwest. Voor donderdag: Aantal uren zon: 1 tot 8. Min.-temperaturen: omstreeks 7 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 11 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 2 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 25 maart Zon op 6.31, onder 19.01 Maan op onder 8.51 26 maart Zon op 6.29, onder 19.03 Maan op 0.05, onder 9.20 Laatste Kwartier: 28 maart (20.34) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 25 maart 5.51 18.23 12.00 - 26 maart 6.29 18.47 0.07 12.37 Doodtij: 31 maart HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 24-3. Het K.N.M.I. deelt mede: Aan het stormachtige lente weer van de laatste dagen komt voor lopig geen einde. Aktieve depressies trekken van de oceaan over Ierland en Engeland naar Denemarken. Ze veroorzaken ais ze zich boven de Noordzee bevinden bij ons veel wind. In de afgelopen nacht heeft bij ons tijdelijk gestormd. De zuidwesten wind voert vochtige lucht aan, waarin de temperatuur in de nacht op ongeveer 8 graden ligt. Overdag loopt het kwik op tot circa 12 graden. Een volgende depressie die dins dagmorgen nog ongeveer 1000 km ten zuidwesten van Ierland lag, wordt in de komende nacht boven Schotland verwacht. Vandaar trekt hij verder naar Scandinavië. Ook deze depres sie zal bij ons voor veel wind zorgen. In de komende nacht passeert een regengebied ons land. Overdag vol gen enkele opklaringen, maar er is ook kans op een bui. In de tempera tuur komt niet veel verandering. BRUINISSE, 20-3. De „Prinses Juliana-school" voor L.H.N.O. en M.H.N.O. hield de twee-jaarlijkse „grote avond" in het Pleintheater van „Aqua Delta" te Bruinis se. De heer H. van Dam, direkteur van de school, kon voor een volle zaal iedereen welkom heten. Alvorens het programma over te dragen begroette hij in het bijzonder de aanwezige leden van de beheerskommissie en ouderkommissie. Hierna over handigde hij de microfoon aan de presentatrice van deze avond, Tania Weh nes. Voor de pauze werd een zeer gevarieerd programma geboden, waaraan vele artiesten hun medewerking verleenden. ZIERIKZEE. In verband met Boomplantdag 1981, organiseerde het Landelijk Komité Nationale Boomplantdag te Utrecht, een nationale prijsvraag, waar toe 160.000 wedstrijdformulieren de deur uitgingen, zestigduizend reakties kwamen binnen. In zeeland vielen zeven prijswinnaars o.w. twee leerlingen van de J. W. v. d. Doelschool, t.w. Jeroen van 't Leven en John Leydekker, zes de klassers, die nog niet weten wat de prijs inhoudt, maar ze krijgen hem. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1