Bejaardenbond Zierikzee wil een eigen soosruimte Notulair verslag beperkt zich tot de „strekking" van zaken #i«tnist« De betere caravan voor minder geld: f 12.395.-* 1 DE ZIERIKZEESCHE COURANT TUINMAN Jaarvergadering A.N.B.O. Er is al een Adria caravan voor f4.995.- CAR. CENTRUM "DESM0KKELH0EK" - KAPELLE-BIEZELINGE Gemeenteraad Middenschouwen Roerig Polen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 20 maart 1981 137ste jaargang Nr. 22881 WAARIN OPGENOMEN (1797 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 29,70, per jaar f 112,20. Losse nummers 60 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Tijdelijk wethouder voor gemeente Bruinisse INTERIEURVERZORGING MOL 17-19 ZIERIKZEE TEL. 01110-2887 Fietspad De heer L. den Boer vroeg of inpas sing van het fietspad Scharendijke- Ellemeet in het rekonstruktieplan een gunstige ontwikkeling is voor de ge meente. De voorzitter beaamde dit om dat de provincie waarschijnlijk de re- konstruktie inkL fietspad financiert De voorzitter bracht spoedshalve ter tafel een verzoek van burgemees ter en wethouders van Zierikzee om vóór 1 april a.s. adhesie te betuigen aan een motie van de raad van die gemeente m.b.t het door de Coördi natiecommissie Berging Baggerspe cie opgesteld voorlopig beleidsplan om verontreinigde baggerspecie uit de Rotterdamse havens te storten op lokaties in het Haringvliet Taakverdeling kollege Tengevolge van de benoeming van mevr. Kloet tot wethouder en wijziging in de taakverdeling in het kollege van b en w besloot de raad tot de volgende wijziging in de aanwijzing van verte genwoordigers: Stichting Rusthuizen Westelijk Schouwen: wethouder mevr. Kloet in plaats van de heer Van Burg, Regeling Ambulancevervoer Mid den- en Noord-Zeeland: als plv. weth. mevr. Kloet in plaats van de heer Van Burg, Wijkvoorzieningsschap „De Zuid hoek": weth. mevr. Kloet en als plv. de heer Koster in plaats van resp. burge meester Den Boeren mevr. Kloet (plv.); Vervolg pag. 4 VLISSINGEN. De Z.N.-fotograaf knipte te Vlissingen een zwaar karwei. Het bergingsbedrijf Van den Akker, bezig met het schoonmaken van de binnenvloeddeuren van het sluizenkomplex aan de Piet Heinkade. Om te worden ge zandstraald werden de deuren uitgenomen en naar en van Veere vervoerd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Advertentie e®.RL- dealer 01114 -1495. e°^k4^ertand.-re«.^- St. J°° ZIERIKZEE, 16-3. De afdeling Zierikzee van de Alge mene Nederlandse Bond voor Ouderen is met de gemeen te in bespreking over de akkommodatie voor het houden van een bejaardensoos met beperkte dienstverlening tweemaal per week. A.N.B.O.-voorzitter de heer A. G. J. v. d. Eijnde deed deze mededeling maandagmiddag tij dens de jaarvergadering in het „Huis van Nassau". De voorzitter wees erop, dat de ei genaar van het ,,Huis van Nassau", de heer Lichtendag de fraaie bene denzaal tegen een redelijke prijs be schikbaar wil stellen voor de bejaar densociëteit. Maandag 23 maart zal een A.N.B.O.-deputatie wederom een gesprek hebben op het stadhuis over realisering van deze wens. De heer Van den Eijnde had goede hoop, dat die soos er inderdaad zal komen, zodat de twaalfhonderd be jaarden in Zierikzee niet alleen maar aangewezen zullen zijn op de soos van de U.V.V., die slechts 40 a 50 mensen tegelijk kan ontvangen. Bestuursverkiezing Sekretaresse mevrouw Van Ruis- wijk kwam deze middag met een met veel humor gelardeerd jaarverslag. Mevrouw Van Ruiswijk was aftre dend, maar werd bij de bestuursver kiezing direkt herkozen. De overige verkiezing van drie nieuwe bestuursleden gaf wat meer haken en ogen dan aanvankelijk was voorzien. Het bestuur kwam met drie kandida ten voor de voorziening in de vakatu- res, te weten: mevrouw F. J. v. d. Eynde-Smulders, mevrouw A. F. Snijders-Wiltenburg en de heer M. N. v. d. Ouden. Verder stelden zich nog vijf kandidaten beschikbaar: me vrouw Van der Weele, mevrouw Ha- ze, mevrouw Van der Pol, mevrouw Bouwens en de heer Bal. Restaurant Renesse voor reservering: tel. 01116-1215 maandag gesloten Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. Na deze bestuursverkiezing werd uitleg gegeven over het gevoerde be leid en werden de plannen voor het komende verenigingsjaar besproken. Aanvankelijk was het de bedoeling dit jaar geen voorjaarsreis te maken in verband met de tweede Zeeuwse A.N,B.O.-landdag op 9 mei aanstaan de. De aanwezigen bleken echter toch voorstander van een voorjaarsreis en derhalve werd besloten naast het kermisreisje in de komende lente ook nog een uitstapje te organiseren. Verder zal ook weer een kerstviering plaats vinden, daar dit de leden bij zonder had aangesproken. Verloting Na het officiële gedeelte van deze jaarvergadering werd de traditionele grote verloting gehouden. Het A.N.B.O.-bestuur liet weten zeer dankbaar te zijn voor de grote mede werking van de middenstand, die een geweldige prijzenpot bijeenbracht. De jaarvergadering werd afgerond met dankwoorden en bloemen door voorzitter Van den Eijnde. Advertentie Verwachting tot zaterdagavond: Veel bewolking Veel bewolking en mogelijk wat re gen; middagtemperatuur omstreeks 11 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 6. Min.-temperaturen: omstreeks 6 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 11 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 2 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 21 maart Zon op 6.40, onder 18.54 Maan op 19.48, onder 7.24 22'maart Zon op 6.38, onder 18.56 Maan op 20.53, onder 7.44 23 maart Zon op 6.36, onder 18.58 Maan op 21.58, onder 8.05 Volle Maan: 20 maart (16.22) Laatste Kwartier: 28 maart (20.34) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 21 maart 3.35 16.33 9.38 21.47 22 maart 4.07 17.07 10.12 22.22 23 maart 4.40 17.37 10.48 22.58 Springtij: 23 maart ZIERIKZEE. Plannen om de bibliotheek binnen de stadsmuren te halen zijn er al geruime tijd, maar de laatste tijd wordt er wat meer concreet over gepraat. Als mogelijkheid wordt onder meer het schoolgebouw aan de Raamstraat ge noemd, wanneer de J. W. v. d. Doelschool van daaruit zal verhuizen naar Poortambacht. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Advertentie Dc Adria Grand dc Luxe 465 TO. Een komplctc, luxueuze caravan. All-in keukenblok incl. koelkast. Vitrage en overgordijnen. 220 V binnen-en buitenaansluitingcn.vast tapijt, luxaflex, ventilatie systeem. luxe meubelen, buitenlicht. 4 ruime slaapplaatsen, schuif deuren, komfortabclc U-zithock en overal kast- en bergruimte. Kom hem-ende 14 andere Adria-modcllen - nu bij ons zien! •incl BTWcn aflcveringskoitcn Rijksweg 3 Tel 01102-1623 SCHARENDIJKE, 19-3. De raad van Middenschouwen Gevreesd wordt, dat deze storting jjj j nade hg zal zijn voor de kwaliteit van kwam donderdagavond jl. in openbare vergadering bijeen het drinkwater. De raad besloot zon onder voorzitterschap van burgemeester W. den Boer. der hoofdelijke stemming adhesie te betuigen aan deze motie. Naar aanleiding van de notulen van de vorige vergadering vroeg de heer Renden of de motie van de fraktie van de PvdA met betrekking tot de tolheffing op de Zeelandbrug woordelijk kan worden opgenomen. De voorzitter ant woordde, dat alleen de strekking van de motie is opgenomen in de notulen. Dit is gebruikel^k voor stukken, die in het archief worden opgenomen. De raad besloot niet aan het verzoek van de heer Renden te voldoen, zodat de notulen onveranderd werden vastgesteld. De voorzitter deed hierna de vol gende mededelingen: 1. dat als medewerkster ter sekre- tarie is benoemd mej. J. C. van den Hoek uit Nieuwerkerk; 2. toelichting op een wijziging van de cijferopstelling van het meeijaren- perspektief, zulks naar aanleiding van een vraag van de heer Renden in de vorige vergadering; 3. dat de verdeling van de leden van het kollege van b en w in afschrift is toegezonden aan de leden van de raad; 4. dat een fietspad Scharendijke-El- lemeet door de Prov. Waterstaat is opgenomen in de rekonstruktie van het gedeelte secundaire weg bij de rotonde; 5. dat in overleg met de Prov. Water staat de grondaankopen voor het fiets pad langs de Heuvelsweg op korte termijn zullen worden gerealiseerd; hoe het vervolg zal worden i.v.m onze kerheid ta.v. het gedeelte fietspad op grondgebied van Zierikzee kon nog niet worden medegedeeld. Wee over Stormvloedkering Door de raad van Westerschouwen is een motie genomen over aanleg van een verkeersweg over de stormvloed kering in de Oosterschelde. De voor zitter deelde mede, dat b en w van Westerschouwen verzoeken een motie van gelijke strekking te nemen. Hij was van mening, dat geen voor stel kan worden gedaan om moties vast te stellen. Moties dienen uit de frakties te komen. Bovendien is de motie te strak gericht op bepaalde belangen in de gemeente Westerschouwen (dagre- kreatie). B en W stellen daarom voor de motie te steunen wat betreft het aan leggen van een verkeersweg over de stormvloedkering. De raad besloot aan dit onderdeel adhesie te betuigen. De bestuursverkiezing kreeg des ondanks een vlot verloop, mede door de speciaal samengestelde verkie- zingskaart. De ruim 140 aanwezigen volgden de voordracht van het bestuur en de drie voorgedragen kan didaten werden met aanzienlijke meerderheid van stemmen gekozen. DEN HAAG. Enkele V.V.D.-ka- merleden hebben de regering ge vraagd te zoeken naar mogelijkhe den tot regeling van de materiële schade, ontstaan als gevolg van orde verstoringen in Nijmegen. DEN HAAG. Voorzitter W. Kok van de FNV heeft donderdagmiddag in een toespraak het personeel van Coveco in Wierden „alle steun" toe gezegd bij de bezetting van het be drijf. WARSCHAU, 19-3. Poolse boeren hebben opnieuw naar het stakings wapen gegrepen om hun eis tot een vrije vakbond kracht bij te zetten. Zij bezetten het hoofdkwartier van de pro-communistische boerenpartij in de noordoostelijke stad Bydo- goszez. In de hout-verwerkende in dustrie dreigt een nationale staking omdat de regering afspraken niet zou nakomen. Genaaid in ons eigen atelier met de nieuwste blindzoom en Lock machines bij: Advertentie kamerbrede overgordijnen en vitrages

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1