Ko Vasseur kampioen in eerste klas bandstoten hEt GEsdiEnkEnhuis MEVO '80-meisjes-I stap dichter bij kampioenschap De Europacup wedstrijden ERIC DE NOORMAN ZELFKLEVENDE LETTERS EN CIJFERS KEES VERKERK HEEL GOED GEËINDIGD IN STRATENLOOP Alles gewonnen pickup 5 Met groot machtsvertoon is Ko Vasseur, lid van de biljartvereniging Renes- se, er in café-bar „De Westhoek" te Burgh in geslaagd beslag te leggen op het kampioenschap le klasse bandstoten van het distrikt Schouwen-Duiveland. Al zijn zeven te spelen partijen wist de biljarter uit Renesse in winst om te zet ten en hiermee al zijn belagers resoluut terug te wijzen. V.l.n.r.: Rinus Lems, Wim Hanse, Jan Berrevoets, Joop Mulder, Ko Vasseur, Henk Reede, Joop Koot en Jaap den Haan. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Ook in de finalepartij tegen zijn klubgenoot Jaap den Haan, die met een verliespartij nog een klein kans je had op de titel als hij de partij snel wist uit te maken, toonde Vasseur zich duidelijk de sterkste. Voor de deelnemers van de biljart vereniging Renesse had dit voortref felijk door de biljartvereniging On der de Vrienden georganiseerde kam pioenschap een bijzonder suksesvol verloop daar naast kampioen Vas seur verder nog Jaap de Haan en Jan Berrevoets op de tweede en derde plaats beslag wisten te leggen. Voor de kampioen van het vorige seizoen, Rinus Lems' had het toernooi een minder suksesvol verloop. Uitstekend gestart met overwin ningen op Joop Koot en Henk Reede, beide in 24 beurten en een partij ge- De eindstand middelde van 3.13, zakte hij hierna af om uiteindelijk genoegen te moeten nemen een bescheiden vijfde plaats. Serie Joop Mulder van de Zierikzeese biljartvereniging Entre Nous scoorde met 18 caramboles de hoogste serie in het toernooi, terwijl Wim Hanse van de biljartvereniging Bommenede uit Zonnemaire met 3,95 het hoogste par tij gemiddelde op zijn naam bracht. Aan het slot maakte de distrikts- vertegenwoordiger, Paul Bodbijl ge wag van een voortreffelijk geslaagd toernooi, dat zich ook van de zijde van de liefhebbers van de bil- jartsport in een bijzonder grote be langstelling mocht verheugen. J.A. Vasseur, B.V. Renesse 14 525 231 3.26 2.27 16 J. den Haan, B.V. Renesse10 455 234 2.88 1.94 13 J. F. A. Berrevoets, B.V. Renesse8 495 217 3.26 2.28 16 J. Mulder, Entre Nous, Zierikzee8 473 216 2.88 2.19 18 M. Lems^ommepéde, Zpnnemaire.v-jav 6 453 198 3.13 2.29 15 W. Hanse, Bommenede, Zonnemaire6 458 2i?ig5.95 2.16 15 H. Reede, OKK, Nieuwerkerk4 469 221 3.00 2.13 12 J. Koot, De Wig, Renesse0 312 214 2.04 1.46 10 Het eerste team van de meisjes-jeugd van de volleybalvereniging Mevo'80 uit Zierikzee is via een 3-0 zege op het als tweede geklasseerde tweede team van de meisjes-jeugd van Mevo'80 een stap dichter gekomen tot het kampioenschap in de 2e klasse D. Met nog 3 kompetitiewedstrijden voor de boeg blijft men ongeslagen. Het eerste herenteam van Mevo'80 boekte voor de elfde maal een 3-0 zege en is daardoor tezamen met Beursgr./A uit Numansdorp koploper in de 3e klasse D. Meisjes-jeugd Het op zich bijzonder interessante treffen tussen het eerste en tweede team van de meisjes-jeugd van Mevo'80 eindigde in een verdiende 3-0 zege voor het eerste meisjes-team. Slechts in de eerste set kon het door Johan van Mourik gecoachte tweede team rede lijk tegenstand bieden getuige de 15- 10 setzege voor het eerste meisjes team. De twee daaropvolgende sets waren met sprekende cijfers voor het eerste meisjes-team, nl. 15-2 en 15-5. Er zal heel wat bijzonders moeten gebeuren om het eerste team van de meisjes-jeugd van het kampioenschap in de tweede klasse D af te houden. Het eveneens in deze klasse uitkomende tweede team van meisjes-jeugd, door de recente nederlaag naar een derde plaats in de rangschikking terug ge zakt, zal alles in het werk moeten stel len om de tweede plaats terug te krij gen. Het eerste team van de meisjes- jeugd kan daarbij de helpende hand uitsteken door de eerstvolgende wed strijd tegen het als tweede geklasseer de Intermezzo uit Middelharnis te winnen. Kompetitie damklub „Zierikzee" Afgelopen vrijdagavond werden voor de onderlinge kompetitie van de dam klub Zierikzee 6 partijen gespeeld. S. Douw won van C. M. v. d. Velde, al heeft er voor Van de Velde, ondanks materiaalachterstand, lange tijd remi se ingezeten. M. de Wild won na taaie tegenstand van M. v. d. Wielen, die eerder een foutieve damkombinatie had genomen. De uitslagen D. de Waard-C. v. d. Wielen 0-2; J. de Wild-A. J. Flikweert 2-0; C. M. v. d. Velde-S. Douw 0-2; C. v. <L Wielen-C. L. Boot 1-1; M. v. d. Wielen-M. de Wild 0-2; N. Kloet-C. Monteban 0-2. Deze week is de loting verricht voor de achtste finale van de strijd om de Zeeuwse beker voor klubvijftallen. Zierikzee speelt thuis op vrijdag 27 maart tegen Middelburg III en heeft goede kansen te winnen. Dat hij momenteel opnieuw in een goede vorm verkeert, was vorige week al gebleken op de 1000 min Dortmund. Het stratenparcours ligt hem goed en daardoor kan Verkerk naar prestaties groeien, waarmee hij in oktober het seizoen begon. Verdeeld De posities waren al vroeg in de wedstrijd verdeeld, vooral in de top van het klassement Delta Sporter Si- Kampioen Vasseur bood hij de bondsmedaille aan en de distrikts- wisselbeker. Voor iedere deelnemer was er een beker welke werd uitge reikt door het ere-lid van Onder Vrienden de heer M. Wessels. De ver der door de deelnemers gewonnen prijzen werden uitgereikt door de voorzitter van Onder Vrienden de heer A. J. van der Weel. Extra prijzen waren er nog voor Joop Mulder (hoogste serie) en Wim Hanse (hoogste partij gemiddelde). Voor de dames van de deelnemers was er nog een bloemetje beschik baar gesteld en overhandigd door de heer A. Kort. Namens de deelnemers sprak Ko Vasseur woorden van dank tot de organiserende vereniging (tel lers, schrijvers en de rekenkamer) en de familie Van der Zande voor het gastvrije onthaal. Schaakklub TOG uit Bruinisse De schaakvereniging TOG uit Bruinisse speelde met sukses tegen Oostkapelle. De uitslag is 5Vz-1V2 met een afgebroken partij van A. Slinger en P. Dekker. J. de Korte hield één van de beste spelers van Zeeland, H. Geertse op remise. R. Bal speelde ook uitste kend en gaf F. Meulmeester geen kans. Huishoudelijke kompetitie Ook werden er nog vijf partijen in de huishoudelijke kompetitie gespeeld. L. Houkamp zorgde voor een daverende prestatie tegen J. Reu,- rich, 1-0 en D. v. d. Berg moest zijn meerdere erkennen in A. Kik. Debu tant J. v. d. Bos moest de eer laten aan T. v. d. Have. J. Nieuwersteeg zorgde voor een positief resultaat door A. J. v. d. Berge te verslaan. H. Knop won zijn partij van W. Webers. Uitslagen J. de Korte-H. Geertse V2-V2; A. Douw-J. Jobse V2-V2; A. van Mourik- P. Brand 1-0; J. Hagens-E. Groot V2-5; J. de Jonge-C. IJsselstein 1-0; M. van Driel-W. Bommelje 1-0; A. Slinger-P. Dekker, afgebroken; R. Bal-F. Meul meester 1-0. Huishoudelijke kompetitie J. Nieuwersteeg-A. J. v. d. Berge 1- 0; D. v. d. Berg-A. Kik.0-1; J. Reurich- L. Houkamp 0-1; J./v. d. Bos-T. v. .d. Have 0-1; W. Wefyers-H./Knop Ó-l. Adri van de Poel blijft aan kop In de maandag verreden vijfde etappe van Parijs-Nice heeft Adri van de Poel zijn leiderspositie met sukses verdedigd. Goed gesteund door zijn ploegmak- kers van de D AF -ploeg werden in de 175 km lange etappe naar Le Castel- liet de aanvallen op de leiderspositie afgeslagen. Op het lastigste stuk van het par cours, de beklimming van de Col de L'Espigoulier, bleef Van de Poel in de onmiddellijke nabijheid van zijn naaste belagers. Opvallend tot nu toe is het goede klimwerk van Peter Zij- erveld, die gemakkelijk met de er kende klimmers mee naar boven gaat. De etappe werd gewonnen door de Zweed Prim, terwijl Van de Poel met 5 seconden achterstand op de 7e plaats eindigde. In de Italiaanse etappe wedstrijd Tirreno-Adriatico eindigde Jan Raas in de tweede etappe op de 3e plaats. Het sprint duel tussen de twee Itali aanse vedetten Guiseppe Saronni en Francesco Moser eindigde in een overwinning voor Saronni. Tweede plaats voor Toon van der Steen Toon van der Steen uit Bruinisse is in het Belgische Deerlijk weer uitste kend voor de dag gekomen met een 2e plaats. In deze wedstrijd, waarvoor niet minder dan 148 renners aan de start kwamen leverde ook Wim van Kooten een uitstekende prestatie met een 4e plaats. Degradatie Delta Sport bijna een feit Na de 24-17 nederlaag in Goirle te gen GHV van het heren handbal team van Delta Sport lijkt de degra datie een feit te worden. Door de onoverzichtelijke degrada tieregeling staat het echter nog niet voor 100% vast. De leider van de lan delijke kompetitie heeft het laatste woord. In Goirle speelde Delta Sport een goede partij handbal tegen de num mer twee op de ranglijst, GHV. Voor al in de eerste helft bood Delta Sport goed tegenstand, maar de Braban ders waren, beter. Met name de aan val van GHV was fysiek en technisch gezien goed. GHV kon na een 14-12 ruststand verder uitlopen, ondanks een hard werkend Delta Sport. Heren 2 verloor in een slechte wedstrijd met 17-21 van Sluiskil. Eindstand Zeeuwse crosskompetitie s :)0i De Zeeuwse crosskompetitie lis af gelopen, waaraan door de atletiekve reniging Delta Sport werd deélgeno- men. Hieronder volgen de eindstan den. j Oil- <cw Veteranen: 1. Wil Kaljouw.wDyna- mo 416 pnt. Heren: 1. Kim Reyniers, Dynamo 489 pnt.; 4. Simon Blom 430-.p4; 9. Kees Verkerk 388 p.; 17 Adrie Hol laar 282 p.; 19. Kees Reinhoud'276 p. Jongens A: 1. Cees Goosen AV'56 410 p.; 5. Cor de Jonge 293 p. Jongens B: 1. Laurens Hamelinck RKHAV 440 pt.5. Jan Konijnenburg 341 pt.; 9. John Teuthof 272 p.; 13. Dixon v. d. Sanda 240 p. en Alex Jan sen 240 p. Jongens C: 1. Ivan Schutte, Dyn. 480 p.; 5. Robert Begemann 390 p.; 22. Erik Jansen 216 p.; 24. Paul de Bruijn 20 p. Dames: 1. Irene Pos, Mar. 393 p.; 2. Marleen v. d. Broeke Mar. 389 p.; 3. Joke v. d. Kasteele 381 p. Meisjes A: 1. Jacqueline Vermeule Dyn. 405 p. Meisjes B: 1. Jacolies van Gastel Delta Sport 430 p.; 2. Marjolein Har- tog 402 p.; 9. Cora den Boer 273 p.' Meisjes C: 1. Muriel Grondman RKHAV 460 pt.; 16. Margreet den Boer 243 pt.; 19. Jeantine Geleijnse 227 p.; 21. Jolanda v. d. Wekken 225 P. Meisjes D: 1. Jolanda de Nijs RKHAV 480 p.; 10. Jeska Does wijk 294 p.; 11. Liselore Groeneveld 291 p.; 18. Mascha Geleijnse D.S. 250 p.; 20. Nienke Beatty 245 p. Jongens D: 1. Ingmar Berman AV'56 480 p.; 19. Marc v. d. Riet 233 p.; 25. Jan Robert GroeneVeld. Jongens pupillen A: 1. Erwin de Vos, Scheldesport 475 p.; 8. John Ra- via 321 p. v Jonges pupillen .1,. ,I$artin Bap tist, Dyn. 431 p..';. 9. Wether Lode wijk 262 p. .Meisjes pupiIlen^r-^B:,1. Kapn Meéü.wsën-Sch. Spi"420-pj"; 3. Lidè-wijt Vleugei-353 p.; 7. Wendy-Hartog-303- P- V erenigingsklassementen Veteranen: l^Dynamo 1138 p.; 6. Delta Sport 306 p. Heren: 1. AV'56 1791 p.; 2. Dynamo 1747 p.; 3. Delta Sport 1606 p. Jongens B/C: 1. AV'56 1825 p.; 4. Delta Sport 1483 p. Meisjes B/C: 1. Dynamo 1712 p.; 3. Delta Sport 1572 p. Jongens D: 1. AV'56 1857 p.; 8. Del ta Sport 696 p. Meisjes D: 1. RKHAV 1786 p.; 6. Delta Sport 1173 p. Pupillen jongens A/B: 1. Dynamo 1673 p.; 9. Delta Sport 984 p. Pupillen meisjes A/'B: 1. AV'56 I 1680 p.; 7. Delta Sport 983 p. HILVERSUM,16-3. Er komen geen direkte televisie-uitzendingen van de Europacup-wedstrijden, die Feye- noord en AZ'76 woensdag 18 maart spelen, wel samenvattingen later in de avond. De oorzaak daarvan is dat de beide wedstrijden (Feyenoord-Slavia Sofia voor Europacup twee en Lokeren- Sla via Sofia voor Europacup drie) op hetzelfde tijdstip beginnen. Ook is het Feyenoord-stadion nog lang niet uitverkocht. De samenvattingen komen vanaf 22.40 uur op Nederland 1 met kom- mentaar van Hans Kraay in. Rotter dam en van Theo Reitsma in Loke ren. Hiermede willen wij iedereen bedanken voor de kaarten, ge lukwensen, bloemen, cadeautjes, en bezoeken na de geboorte van onze zoon KENNETH. GIJS HORST CITA HORST-KLEPPE Renesse, maart 1981 Voor de grpte belangstelling, de vele felicitaties, bloemen en kadoos die ik mocht ontvangen ter gelegenheid van mijn 97ste verjaardag, zeg ik u langs deze weg hartelijk dank. JOH. VAN LEEUWEN Zierikzee, maart 1981 Corneliastichting Voor de vele bewijzen van medeleven, betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde vader en opa MARINUS OOSSE betuigen wij onze oprechte dank. Inzonderheid dokter Flach, dokter van Beek, zuster van de Have en de heer Lemsom voor hun liefde en troostrijke woorden. Familie OOSSE Noordwelle, maart 1981 Kuierdamseweg 4 Daar het ons onmogelijk is een ieder persoonlijk dank te zeg gen voor uw medeleven betoond na het overlijden van onze lieve zuster en schoonzuster ELIZABETH VAN DER MAAS betuigen wij u op deze wijze onze oprechte dank. C. LOBBEZOO-VAN DER MAAS M. LOBBEZOO 3328 XC Dordrecht, maart 1981 Blaauwweg 131 De vele blijken van medeleven, ons betoond na het overlij den van onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder KRINA ELIZABETH VERJAAL-BOOT hebben wij zeer op prijs gesteld. Wij betuigen daarvoor allen onze welgemeende dank. In het bijzonder danken wij directie en personeel van het rusthuis „Duinoord" voor de liefdevolle verzorging aan haar gegeven. Familie VERJAAL Haamstede, maart 1981 Voor de vele blijken van medeleven welke wij mochten ont vangen, tijdens zijn ziek zijn, en na het overlijden van onze geliefde man, vader, behuwdvader en opa JOHANNES HENRICUS VAN GRUNSVEN zeg ik u mede namens mijn kinderen hartelijk dank. J. VAN GRUNSVEN-RINGELBERG Brouwershaven, maart 1981 lettering system Weerbestendig Verkrijgbaar in diverse kleuren en maten In pakjes: 8 - 12'/2 - 20 - 30 mm Los: 50 - 75 - 100 mm FA. W.GOUDZWAARD «t ZN Noordstraat 33-35 Haamstede Tel. (01115) 1331 f HOOGERHUIS B.V. Hogezoom 194-200 Renesse Tel. (01116) 1343 Regelmatig adverteren de bron van uw verkoop De ring van Fergus De Middelburger John Vermeule won zaterdag in Kapelle bij Goes de acht km lange stratcnloop. De tijd van deze atleet van Dynamo '70 was 25.00.7 min. Kees Verkerk van Delta Sport behaalde een schitterende derde plaats in 25.36.3 min. mon Blom deed nog wel een verwoede poging om bij te komen, maar moest toch Huib Dalebout, van Delden en Frank Kooman voor laten gaan. Hij finishte als zevende in een tijd van 26.03 min. Adri Hollaar eindigde als derde Delta Sporter in 27.28 min. op een in totaal twintigste plaats. Martien Moermond werd 22ste, Johan v. d. Hoek werd 39ste en veteraan Krijn de Oude bereikte in zijn leeftijdskatego- rie een negende plaats in 31.23 min. 89. Een dag, nadat Bolan en zijn mannen als gevangenen op Griffan's burcht zijn binnenge bracht, meldt de wacht de komst van twee krijgers en weinige tellen later staat Eric - ge kleed als Deen, met korte sprieterige vlechtjes langs zijn oren - en zijn Ierse gids voor de troon van de gevreesde Grootvorst. „Gij komt spreken over de gevangene, die je aanvoerder aan boord heeft", gromt Griffan. „Spreek!" „Mijn aanvoerder, Thore de Deen, heeft een gevangene aan boord, die waarschijnlijk Fer gus de Stormvogel is. Hij stelt u voor deze ge vangene te ruilen voor de krijgers, die u in uw kerkers heeft", zegt de Noorman lijzig. „Wilt u zo goed zijn, oh machtige heerser, plaats en tijdstip te bepalen voor een onderhandeling. En geeft mijn nederige boodschapper de belof te mee, dat tijdens de onderhandelingen geen enkele Deense krijger een haar gekrengt zal worden Aldus zijn de woorden van Thore de Deen, mijn aanvoerder". Griffan knikt kort. „Dit is mijn antwoord. Thore^de Deen mag hier verschijnen met hon derdvijftig van zijn belangrijkste krijgers. De overigen kunnen hun tenten opslaan op de Ier se kust, terwijl wij onderhandelen Gaat heen en brengt deze boodschap met spoed naar Thore de Deen!" Met een bruusk gebaar be veelt Griffan de twee „boodschappers" te ver dwijnen en begeleid door een krijger verlaten Eric en de Ierse gids, die geen woord gezegd heeft, de zaal. Even kijkt Griffan hen na. Dan wenkt hij een aanvoerder. „Ge zult alleen de Ierse gijzelaar laten gaan. De andere, die Deen blijft hier Ook hij is schuldig aan de moord op mijn mannen Ook hij zal sterven als de tijd daar is

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 5