Voorstel tot verhoging- subsidie peuterspeelzalen Raad Middenschouwen: 19 maart STREEKNIEUWS V-Piano5 8 HÜÜR JJvanURK Krap tijdschema bouw pijlerdam Aardappels telen zonder kunstgrepen INGEZONDEN STUKKEN MIDDENSCHOUWEN, 16-3. Het kollege van b. en w. van Middenschouwen stelt de raad voor een subsidie van 7.462,— te verstrekken aan de beide peuterspeelzalen in de gemeente. Aanvankelijk werd een bedrag van 9.000,totaal geraamd, zodat deze raming met 5.924,verhoogd dient te worden. Dit voorstel komt aan de orde in de gemeenteraadsvergadering van don derdag 19 maart. De vaststelling van de subsidie voor de peuterspeelzalen was reeds enige malen onderwerp van diskus- sie binnen het kollege. B. en w. zeg gen enerzijds te begrijpen, dat de subsidie voor de peuterspeelzalen enige verruiming behoeft, anderzijds vindt het kollege, dat er rekening mee gehouden moet worden, dat de inkomsten van de gemeente geen ge lijke tred meer houden met de geste gen prijzen. HAAMSTEDE Exkursie Huisvrouwen In de stromende regen, maar met 70 dames, allen leden van de afd. Westerschouwen van de Ned. Ver. v. Huisvrouwen, maakte deze afdeling een exkursie naar de orchideeën- kwekerij van dhr. L. Klompe te Drei- schor. De eigenaar vertelde op boei ende wijze over de orchidee, waar van niet minder dan 20.000 soorten over de gehele wereld verspreid zijn. In Nederland worden 30 soorten ge kweekt. In een kas kan één soort ge kweekt worden, doch wel in verschil lende kleuren. Bij de heer Klompe komen 7 kleuren voor. De dames konden zich wat orchideeën aan schaffen en daarop dankte de presi dente mevr. Den Hamer-de Feijter de gastheer hartelijk voor de ontvangst en rondleiding en bood hem een pre sentje aan. Vervolgens reed het gezelschap naar Oosterland, naar de champig nonkwekerij ,,De Schorre" van de fa milie Zwijnstra. Het is het enigste bedrijf op Schouwen-Duiveland en mevrouw Zwijnstra gaf tekst en uit leg over de teelt. Er staan 4 cellen en elke cel heeft een ander proces; de eerste omvat het klaarmaken van de voedingsbodem; de tweede het schimmelproces; de derde de groei en het afsnijden terwijl de vierde ge bruik wordt als wisseleeL Ook hier werd een druk gebruik gemaakt om zich wat verse champignons aan te schaffen en mocht mevrouw Zwijnstra van de president dank woorden een aandenken in ontvangst nemen. Een kopje koffie in De Blau we Keet besloot deze fijne middag. SCHARENDIJKE Rheumadcollekte De rheuma kollekte heeft in de dor pen Scharendijke, Ellemeet, Eiker zee en Looperskapelle 505,70 opge bracht. BROUWERSHAVEN Rheuma kollekte De rheuma kollekte heeft in Brou wershaven 355,21 opgebracht. NOORDGOUWE/ SCHUDDEBEURS Tekenfilms Woensdagmiddag (18 maart) wor den er in het verenigingsgebouw te Noordgouwe tekenfilmpjes ver toond. Iedere belangstellende is van harte welkom. Voor tijd; zie agenda. NIEUWERKERK Simavi-kollekte In de week van 16 tot 22 maart zal Advertentie CHERNY UHï.- 2.795.- SCHIMMEL z*ivr.- 5.375.- RICH WEBER 5.250.- PLEYEL JAW.- 5.895.- GROTRIAN- STEfNWEG ww.- 9.995.- AUG FÖRSTER 5^701- 3.575.- ter waarde van roor ALEXANOER IRMBACH 5.395.- BECHNER J4A90:- 0.995.- YAMAHA MT.- 3.425.- IN STAAT VAN NIE nieuwwaardo PETROF I A-Wffrr- voor 2.995.- ZIMMERMANN iMft*- 3.100.- HEAGELE SJi9*- 5.575.- BLUTHNER J-WfO> 9.975.- EO SEILER WM- 5.300- MET RECHT VAN KOOP vanat 50.- P"rnBa Of, e,ANO 3014 GT ROTTERDAM, WESTERSINGEL 42 TEL (010) 36 35 00 Maand, t/m zaterd geopend, vrij. koopav Levering/stemmen door geheel Nederland S£C )rt/expo ,,De peuterspeelzalen waren aan vankelijk zuiver vrijwilligerswerk. Thans is bij verschillende peu terspeelzalen een tendens aanwezig om voor enkele kostensoorten nor men te hanteren, die niet voldoende rekening houden met de beschikbare middelen. Ter voorkoming van mis verstand stellen wij uitdrukkelijk, dat het werk voor de peuters onze bijzondere sympathie heeft", aldus het kollege in het voorstel aan de raad. Voorgesteld wordt tenslotte per peuterspeelzaal een subsidiebe drag van 7.462,— te verstrekken. Verder wordt voorgesteld de heer P. M. v. d. Aartsen aan te wijzen als vertegenwoordiger in het algemeen bestuur van de Stichting Samenle vingsopbouw als opvolger van de heer C. J. van Burg. Isolatie woningen Woningbouwvereniging „Beter Wonen" heeft plannen tot isolatie van een aantal woningen in de huur- sektor. Het betreft het aanbrengen van isolatiematerialen in de wonin gen Verseputseweg 4 t/m 18 te Kerk- werve en Ingridstraat 3 t/m 13 en 20 t/m 30 en Kerkstraat 2 t/m 16 te Scharendijke. Het kollege stelt de raad voor aan deze plannen mede werking te verlenen door een zoge naamde klimlening bij het Rijk aan te vragen en te aanvaarden. In verband met het afhaken van de gemeente St. Philipsland dient een nieuw besluit te worden genomen in zake de gemeenschappelijke regeling adviesdienst Welzijnszaken. Door het niet-meedoen van St. Philipsland stijgen de kosten met 0,15 tot 2,39 per inwoner. Tengevolge van de benoeming van mevrouw J. Kloet-Schellingerhout als plaatsvervangend voorzitter van de advieskommissie voor het wel zijnsbeleid, dient te worden voorzien in de ontstane vakature als lid van de advieskommissie. Voorgesteld wordt de heer W. G. Renden te benoe men. Presentiegeld B. en w. stellen de raad voor het presentiegeld voor de leden van een stembureau van 75,— naar 85,— te verhogen. Aan de raad wordt ver zocht een krediet van 1.182,— be schikbaar te stellen ten behoeve van de openbare lagere school te Kerk- werve voor de aanschaf van een type machine, een daglichtscherm en een projektietafel. te Nieuwerkerk de jaarlijkse [kollek te voor Simavi worden gehouden. Simavi (vereniging voor direkte hulp op medisch gebied) geeft steun aan projekten die op medische pre ventie zijn gericht. Voorlichting, drinkwatervoorziening zijn onderde len van het Simavi-werk, maar ook houdt de vereniging zich bezig met mobile klinieken en opleidingen voor verpleegkundigen in de derde wereldlanden. Mede daarom wordt deze kollekte hartelijk aanbevolen. OOSTERLAND „Neffen d'Eule beleefde wisseling van de wacht Cafetaria „Neffen d'Eule" te Oosterland heeft sinds afgelopen donderdag een andere eigenaar: de heer G. Brouwer (met echtgenote). Ter gelegenheid van de overdracht was de cafetaria in een „bloemenzee" herschapen. Van de zijde van het publiek was er bijzon der veel belangstelling en tevens ga ven tal van verenigingen „acte de precence", waaronder ook Ooster- lands Fanfare. De scheidende eigenaar, Adriaan Dorst, sprak woorden van dank voor acht jaar waardering van de burge rij. In zijn afscheidswoorden betrok spreker eveneens de verenigingen en vooral het aanwezige muziekgezel schap. De scheidende kastelein noemde de samenwerking altijd „su bliem" en beval zijn opvolger(s) gaarne in de gunst van het publiek aan. De nieuwe eigenaar (Gert) en zijn vrouw (Riet) hoopte op dezelfde voet te kunnen doorgaan. Dankwoor den waren er van hem, voor het spon tane optreden van Oosterlands Fan fare op deze voor hem onvergetelijke dag. Suksesvol optreden chr. gem. zangvereniging De Chr. Gemengde Zangvereni ging „Vooruitgang Zij ons Streven" uit Oosterland heeft op zaterdag 14 maart deelgenomen aan een Zeeuwse zangmanifest 1981, georganiseerd door de Zeeuwse Zangersbond. Het gebeuren vond plaats in de Concert en Gehoorzaal te Middelburg. De be oordeling was in handen van de jury, bestaande uit Herman Engels uit Me- chelen en Hans Smout uit Bergen op Zoom. V.Z.O.Z. was voor de eerste maal in haar bestaan geplaatst in de eerste afdeling. Met het verplichte werk „Bundeslied" van W. A. Mozart werden 99 punten gescoord hetgeen een royale tweede prijs betekende. De agenda vermeldt verder voor stellen tot: vaststellen van de 16e en 17e wijziging van de Bouwverorde ning; vragen van ontheffing van de verplichting tot vaststelling van de bebouwde kommen overeenkomstig de Boswet; vaststelling van de ex ploitatiekosten voor het openbaar kleuteronderwijs over 1978; en vaststelling van de vergoeding van exploitatiekosten t.b.v. de bijzonde re lagere scholen over het jaar 1980. Het vrije werk „Psalm 74" van Heinrich Schutz werd gehonoreerd met 92 punten, ofwel een derde prijs. Het totale aantal punten was derhal ve 191, waardoor een tweede prijs net niet werd behaald (196 punten). Des ondanks een uitstekende prestatie van dit koor dat ongetwijfeld de kri tische en lovende opmerkingen van de jury zal gebruiken om opbouwend voort te gaan onder leiding van haar dirigent, de heer J. Zuidgeest. De al gemene opmerkingen van de jury werden als volgt samengevat: keuri ge verzorging, goede koordicipline, overtuigende direktie-gebaren, die prima werden opgevolgd. Ophalen spullen voor Duiveland Dag Het ophalen van spulletjes ten be hoeve van deze zomer op „Duiveland-dag" te houden rommel markt door de muziekvereniging „Oosterlands Fanfare", op zaterdag 14 maart, is lelijk in het water geval len. Ging het aanvankelijk alles naar wens, de fluks opkomende regen stak een spaak in het wiel zodat men genoodzaak was onmiddellijk te stoppen. Het halve dorp had toen zo ongeveer een beurt gehad. In de hoop op beter weer zal men nu trachten verder te gaan en de andere helft van het dorp op zaterdag 21 maart a.s. aan te pakken. In de hoop dat de mu ziekmannen dan weer aan hun trek ken zullen komen. „Breng eens een zonnetje" Het bestuur van de plaatselijke Oranjevereniging organiseert als vanouds een ontspanningsavond voor dorpsgenoten vanaf 55 jaar. Onder het motto „Breng eens een zonnetje" zullen in de grote zaal van het dorsphuis „luisterliedjes" ge bracht worden door een aantal mu ziekgezelschappen. Medewerkenden zullen zijn: het Schelde trio, de accor- deonklub „Oude Tonge" en een ko- pergroep van Oosterlands Fanfare. Iedere „bejaarde" is welkom: de zaal is gróót genoeg.'Voor tijd: zie agenda. BRUINISSE Vergadering N.C.V.B. De afdeling Bruinisse van de N.C.V.B. houdt op donderdag 19 maart haar maandelijkse vergade ring in het Ned. Hervormd Vereni gingsgebouw. Spreker op deze avond is ds. B. de Graaf, Chr. Geref. predi kant te Zierikzee. Het onderwerp is „Ongeloof en haar oorzaken". Voor tijd: zie agenda. (Vervolg van pag. 1) o.a. aandacht voor de toekomstig be- heersstrategie voor de stormvloedke ring en het belang van zoet water van goede kwaliteit uit het Zoommeer. Er dient volgens hem een eerlijke kans te zijn voor zoet water na 1985 in de Grevelingen, eventueel gereali seerd door een tussendam of zoetwa terbassins. Spreker pleitte voor een wettelijke regeling voor het toekomstig beheer en onderhoud van de koppen der voormalige eilanden (Schouwen, Flakkee), dat hij nu een „verbrok keld geheel" noemde. Kwetsbare duinen Volgens het Waterschap is het de vraag of de duinenrijen westelijk van de stormvloedkering en van de Brouwersdam voldoen aan de Delta- eisen. De duinen zijn daar smal en kwetsbaar, aldus de dijkgraaf. Rijkswaterstaat staat op het stand punt dat een werken nodig zijn, om dat de duinen in '85 voldoende zullen zijn aangeslipt. Tot slot stipte spreker de financiële problemen rond het onderhoud van wegen aan, een historisch gegroeide Waterschapstaak. Ook burgemeester Niemantsver- driet-Leenheer van Westerschouwen noemde die kwetsbare punten in de duinenrijen, die zich op haar grond gebied bevinden. Zij benadrukte de nadelen (onder wijs, toerisme, ekonomie) voor haar gemeente, wanneer de snelweg over de pijlerdam niet zou worden aange legd. „Laat ons niet aan één kant van de dam staan", vroeg zij de kamerle den. Kustvervuiling Speciale aandacht ook vestigde zij op de kustvervuiling bij Schouwen en heel Zeeland, veroorzaakt door het overboord gooien van vuil van schepen, die uit de havens van Rot terdam en Amsterdam komen. Er moet volgens haar worden gepro beerd er voor te zorgen, dat het vuil niet op 1 kilometer buitengaats in zee wordt gestort; dat moet bij de vuil verwerkingsindustrie in die haven plaatsen terecht komen. RENESSE, 16-3. Hans de Feiter heeft een nieuwe SRV-wagen in gebruik genomen voor de bediening van zijn klanten in Noordwelle, Serooskerke en Ellemeet. Deze nieuwe wagen is negen meter lang, één meter langer dan de oude wa gen. De extra ruimte zal worden benut voor een uitbreiding van het assortiment verste artikelen. Nieuw in het assorti ment zullen zijn een grotere sortering groenten en fruit, losse drop en diverse salades. De wagen, die in Renesse rijdt is ook voorzien van nieuwe rekken, zodat de beide wagens vrijwel overeenkomstig ingedeeld kunnen worden, hetgeen praktisch is als de broers Hans en Jan in eikaars wijk te hulp moeten komen. Deze nieuwe aanwinst wordt door de melkhandelaren gevierd met een extra aanbiedingsfolder en een kleurwedstrijd voor de kleuter- en lagere school jeugd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Burgemeester De Meester van Zie rikzee wees op de ongerustheid van de bevolking op Schouwen-Duive land, wanneer „1985" niet zal wor den gehaald, terwijl tevoren reeds in '78 optimale veiligheid was beloofd. Als tweede punt van belang voor de omliggende gemeenten van de Oosterschelde noemde hij de ver keersverbindingen. Wanneer er geen snelweg over de pijlerdam komt, zal de weg Zierikzee/Haamstede extra worden belast. Een goed samenspel bij het beheer van de Oosterschelde, na de afslui ting, achtte de heer De Meester erg belangrijk voor de omliggende ge meenten. Flitsen uit het buitenland MOSKOU. Maarschalk Dimitri Oestinov, de Russische minister van defensie, heeft het westen maandag gewaarschuwd voor pogingen het te genwoordige machtsevenwicht te verbreken. Hij zei ook, dat de Sowjet-Unie geen export van de kon- trarevolutie in Afganistan zal gedo gen. BRUSSEL. De ministers van bui tenlandse zaken van de EG, die maandag in Brussel bijeen waren, zijn het eens geworden over een Eu ropees paspoort. Indien de kleine plooien die er nog zijn kunnen wor den gladgestreken, zal met ingang van 1 januari 1985 iedere burger van de EG over een identiek paspoort be schikken. BRUSSEL. 'Jose-Pedro Perez- Llorca, de Spaanse minister van bui tenlandse zaken, heeft maandag in Brussel van de Europese Gemeen schap meer grootmoedigheid en spoed gevraagd bij de onderhande lingen die zijn land voert inzake het Spaanse EG-lidmaatschap. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Nieuw-Loosdrecht: G. G. de Kruijf, Rijnsaterwoude; te Stolwijk: G. D. Kamphuis, kand., Barneveld. Aangenomen naar Berkel en Ro denrijs (nieuwe predikantsplaats): G. Juckema, Scheveningen; naar Ar- nemuiden: A. Schaap, kand., Zoeter- meer, die bedankte voor Linschoten (toez.) en voor Streefkerk. Bedankt voor Barneveld: W. Ver boom, Waddinxveen; voor Scherpen- zeel (nieuwe predikantsplaats): C. J. van der Plas, Delft. Toegelaten tot evangeliebediening en beroepbaar gesteld: G. D. Kamp huis, Vliegersvelderslaan 23, 3771 XE Barneveld; C. B. Wijnberg, K. Doormanlaan 4, 3931 AJ Wouden berg. Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Hoofddorp: M. J. Wattel, Doesburg, die bedankte voor Rijswijk Z.-H. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Beverwijk: drs. P. L. Voorberg, kand., Kampen. Aangenomen naar Helpman: J. T. Oldenhuis, wonende te Assen-Z. (1.1. zendingspredikant te Curitiba, Bra zilië) die bedankte voor Bergen- theim, Groningen-Zuid, Hardenberg, Hoogkerk, Middelburg en voor Zwol le (3e predikantsplaats). Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Veenendaal (Pniël- kerk): R. van Beek, Baarn; te 's-Gra- venhage-Rijswijk: J. W. van de Gron den, kand., Nunspeet; te Dundas (On tario, Canada) (Free Ref. Church): A. Baars, Urk. Aangenomen naar Elburg: G. Hamstra, Alphen aan de Rijn, die be dankte voor Rotterdam-West. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Rotterdan-Zuid: J. van Haaren, Amersfoort; te Hilversum: J. M. Kleppe. Woerden, die bedankte voor Aagtekerke. Bedankt voor Eindhoven: B. Rein- ders, Hardinxveld-Giessendam; voor Middelburg-Zuid: C. Harinck, Dor drecht. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Bedankt voor Beek-Uddel en voor Vriezen veen: F. Mallan, Rhenen. Oud Gereformeerde Gemeenten in Nederland Bedankt voor Achterberg: W. Kamp, Grafhorst. Baptisten Gemeenten Aangenomen naar Hengelo (O.): Y. Horjus, Workum. LAND- EN TUINBOUW Hoewel de keuze uit, werkelijk smakelijke, vroege 'aardappelrassen niet zo groot is, is het toch wel van belang om hierover meer voorlich ting te geven. Naast de overbekende rassen Eersteling en Doré is het ras Lekkerlander sterk in opgang. Het voordeel van de Eersteling is de vroegheid. De kwaliteit is goed, maar hij is zeer vatbaar voor phy- tophtera en virusziekten. De Doré is een week later rooibaar dan de Eersteling en is minder gevoelig voor aardappelziekte maar zo mogelijk nog gevoeliger voor virusziekten en schurft. Tegen aardappelziekte moet men sproeien, dat was vroeger geen pro-, bleem. Tegenwoordig denkt men daar echter wat minder lichtvaardig over. Ook schurft kan men chemisch bestrijden. Virus-aantasting laat zich niet bestrijden. Van een, met virus besmet, gewas zal men evenwel geen hoge verwachtingen mogen hebben. De Lekkerlander is een vroeg aard appelras, dat geen ziekten kent. Het kan gelijk gerooid worden als Doré en heeft dezelfde konsumptiekwali- teiten. Het heeft zo'n snelle opkomst beleefd, omdat het met zijn hoge op brengsten, zijn mooie knolvorm en zijn lekkere smaak zeer gunstig wordt beoordeeld. Zowel door de verbouwer, als de konsument. Het bijzondere voor de verbouwer is nog, dat het ras geen last heeft van aardappelkwalen. Niet van phytoph- tera, virus, schurft, kringerigheid, doorwas of wat dan ook. Sproeien of behandelen met chemische middelen is volledig overbodig. Een modern ras dus, en niet alleen gezond om z'n hoog vitaminegehalte, maar ook ge zond, omdat het zonder chemicaliën tot ontwikkeling kwam. Een modern ras met de ouderwetse konsumptiekwaliteit van vroeger (toen men ook niet hoefde te sproei en). Ook erg in trek bij de volkstuin der. Al was het alleen maar om het gemak. MARKTBERICHTEN Veemarkt Leiden LEIDEN, 2-3. Aanvoer totaal 1534, waarvan: slachtrunderen 1162, scha pen en lammeren 372. Prijzen per kg: Stieren le 7,75 - 8,25, 2e 7,25 - 7.70; vaarzen le 7,20 - 8,30, 2e 6,60 - 7,15; koeien le 7,10 - 8,10, 2e 6,55 - 7,00, 3e 6,10 - 6,45; worstkoeien 5,10 -ƒ 6,20; dikbillen extra kwaliteit 8,50-14,00. Prijzen per stuk: Schapen 190 - f 260lammeren 200 - 250; le lam meren 260 - 370. Overzicht: slachtrunderen: aan voer redelijk, handel vlug, prijzen hoger; schapen en lammeren: aan voer redelijk, handel redelijk cn prij zen stabiel. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT. 16-3. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag de volgende noteringen tot stand geko men: De prijzen waren voor: Luxe paar den 2850 - 4000; werkpaarden 2000 - 3500; oude paarden 1500 - 3000; 3-jarige paarden 1375 - 2475; 2-jarige paarden 1300 - 2375; hitten 675 - 1475; veulens 450 - 1200; pony's 250 - 650. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaarden 5,60 - 6,90; jonge slachtpaarden f 5,75 - 7,00. De handel in slachtpaarden was ta melijk vlot, en in pony's matig. Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 16-3. Konsumptie- aardappelen, los verladen af bedrijf, prijzen per 100 kg, exklusief b.t.w. Klei-aardappelen binnenland: Bintje 35-50 mm 21,50 - 22,50; Bintje 50 mm opw. 23,00 - 24,00; Bintje 35-55 mm opw. 22,00 - 23,00; Eigenheimer 35 mm opw. in zakken 15,50 - 17,50. Zandaardappelen binnenland: Bintje 35-50 mm 17,00 - 18,50; Bintje 50 mm opw. 19,00 - 21,00. Export: Blankschillige rassen van de kleigrond voor overzee, 40 mm opw. in zakken 19,00 - 20,00; Bint je 45 mm opw. in zakken voor Italië 23,00. Voeraardappelen tot 7,50 - 9,00. Stemming: rustig. Aardappeltermijnmarkt AMSTERDAM, 16-3. In bintje 50 mm kwamen 127 kontrakten tot stand voor levering april. Deze wer den verhandeld tegen 31,50 tot 30,40 gulden per 100 kg. In bintje 50 mm werden 106 mei-kontrakten verhan deld tegen 34,- tot 33,- .gulden. De stemming was prijshoudend. - 'ZCIB SCHEEPVAART Aldabi, 14-3 van Rotterdam naar Ham burg. Amersfoort, 15-3 van New York naar Walvisbaai. Nedlloyd Dejima, 14-3 van Port Said naar Fos sur Mer. Nedlloyd Delft, 16-3 van Jabal naar Singapore. Nedlloyd Rockanje, 16-3 te Newport- news. De Emmabloem- kollekte Binnekort is er weer Emmabloem- kollekte. Voor tuberculosebestrij ding en kruiswerk. Die twee horen bij elkaar, omdat sinds mensenheugenis de kruisvere niging de plaatselijke tuberculose bestrijding verzorgt, in samenwer king met de tbc-konsultatiebureaus. Van 23-29 maart is de kollekte- week. Misschien komt er een kollek- tant of kollektrice aan de deur. Mis schien ontvangt u een girokaart. Maar deurkollekte, straatkollekte of girokaart - wees royaal. Wanneer u een girokaart ontvangt en geen postrekening hebt, vermeldt dan op de girokaart het bedrag dat u wilt geven en stuurt de kaart naar uw bank. De Emmabloem heeft uw bijdrage écht nodig Mocht u de kollektant mislopen, dan kunt u uw bijdrage overmaken op postrekening 116000 t.n.v. Stich ting „De Emmabloem", Den Haag. STICHTING „DE EMMABLOEM" Lente (als toen) (Ingezonden) De poëzie van 't lentelied, klinkt lief en teer als 't wiegelied; Het is zo mooi, het is zo schoon, zo dierbaar op dit aards vertoon. De knoppen in het jonge groen, 't is of het niet wil onderdoen voor gure regenvlagen. Ze steken al hun knopjes op, en kunnen veel verdragen. De storm en kou, 't kan hen niet deren, ze pronken met de nieuwe kleren hun, elk jaar opnieuw weer toebedeeld. Tot dan de herfst het weer vergeelt en alles is vervlogen zo gaat het door de eeuwen heen. elk jaar opnieuw geboren. Zo is de lente 't eiken maal, eerst jong en groen, dan weer 't rijpe koren. Ons hart zingt telkens weer God schonk al dit mooi's; zo lief zo teer iets wonderlijks, is wederom geboren. (Een lezeres maakte dit gedichtje in het voorjaar van 1952. Het was - zo schrijft zij - toen net zulk weer als nu, maar - dat schrijft zij er ook bij die sombere lente van 1952, was toch nog heel wat beter dan de droeve lente die er op volgde (1953).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 4