Waterbedreiging Lichtje in Brussel Europese boeren krijgen zeker meer dan gemiddeld 7,8 procent KOMMISSIELEDEN SPRAKEN ZICH UIT OVER WELZIJNSRAPPORT AGENDA Ook veel zeehonden gered Muntenschat St. Maartensdijk Onrust in Libanon Twee Nigeriaanse militairen van VN-leger omgekomen Nieuwe bestraler in Amsterdam en Reagan Dode bij steekpartij Vergadering te Nieuwerkerk De heffing op meer- melkproduktie Valse bankbiljetten Beetje lang rijden (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE FORSYTHIA Het is een goede zaak, dat de gehele Zierikzeese raad zich maandag ach ter een CDA-motie stelde, waarin ern stige beduchtheid wordt uitgespro ken over een - weliswaar voorlopig - beleidsplan van de Coördinatiekom missie Berging Baggerspecie, om verontreinigd slib uit de Rotterdam se havens te storten o.a. op lokaties in het Haringvliet. Als dit zou gebeu ren immers onstaat een regelrechte bedreiging van het drinkwater op Schouwen-Duiveland, dat immers juis^uit het Haringvliet zijn aanvul ling Itrijgt. Geen politieke zaak dach ten wij, want drinkwater -het werd ter vergadering terecht opgemerkt - behoort tot de primaire levensbe hoeften. De raad dacht er ook zo over. De VVatermij intussen heeft duide lijk gemaakt, dat een eventuele ver ontreiniging in de toekomst weer wel ongedaan kan worden gemaakt, maar dat vereist dure voorzieningen eri die zouden uiteindelijk weer door de gebruikers moeten worden be taald. Wie wat nostalgisch denkt intus sen, wordt snel voor ouderwets ver sleten, maar juist dat Schouwen-Dui- velandse drinkwateris een bijzonder gevoelig punt. We hadden (en hebben nog wel), onze eigen waterbel, een toonbeeld van zuiverheid en smaak- kwaliteit. Eén van de verworven heden van de regio, die er in het ver leden voor heeft betaald met een be paalde vorm van isolement, met dure veergelden en (later) met een fiks brugtariefdat overigens symbolisch was en is voor het einde van dit isole ment. De „bel" bleek niet voldoende en een inbreng van Haringvlietwater werd nodig. Zeker niet door toegeno men industrialisatie of door een plot selinge piekafname door de land bouw, maar door het toerisme en een toegenomen waterbeschaving. Ande ren kwamen ook van onze bel proe ven. Als sluitstuk van de trits is er dan nu de bedreiging met chemisch verontreinigd slib. Men kan blijk baar niet straffeloos leven in een tijd van giflozingen en vuilbelten, want voor kwalijke afgietsels wordt nu ook al gedacht in de richting van ge bieden, die nog redelijk schoon zijn. Schouwen-Duiveland als groene long" en rookloos ontspanningsge- bied is met zijn drinkwater voorziening niet meer zo vanzelfspre kend ,,rein", als het altijd is geweest. Zierikzee is er met zijn motje .vroeg, (te vroeg?) bi j, want er is nog geen ak- kuut gevaar Snelheid van denken en handelen evenwel Ktan'geen kwaad, want voordat men het goed en wel beseft is het zover. De unanimiteit in de raadvergadering over deze motie, was dan ook zeer verheugend. Aan Zierikzee zal het niet liggen, als er la ter - wat tegen elke prijs moet wor den voorkomen - vuiligheid in het water zou blijken té zitten. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Het Tweede Kameriid Van Ooijen (PvdA) wil dat de Tweede Kamer wordt geraadpleegd over de algemene maatregel van bestuur waar in de bekostiging van het basisonder wijs (kleuter- en lageronderwijs) zal worden geregeld. TILBURG. Enkele tientallen stu denten van de academie voor journalis tiek in Tilburg houden sinds dinsdag ochtend de bestuursvleugel van het stadhuis in die plaats bezet UTRECHT. De verbondsraad van het CNV heeft zich maandag uitge sproken voor het vaststellen van pen sioenen op basis van het aantal dienst jaren en niet op basis van de leeftijd (de „levensjaren"). LOCHEM. De rijkspolitie heeft naar maandag bekend is geworden vo rige week vrijdag bij een inval in een woning in Lochem vijf illegale vuurwa pens, 1800 patronen en een kilo hasje en marihuana aangetroffen. DEN HAAG. De Tweede Kamerle den Veldhoen en Van der Hek (PvdA) hebben er in schriftelijke vragen aan minister Ginjaar van volksgezondheid ep milieuhygiëne op aangedrongen dat mét spoed een onderzoek wordt ver richt naar demogelijkheid om de lood- witfabriek in het centrum van Schoon hoven te verplaatsen. LONDEN, 16-3. Het „Internatio naal fonds voor het welzijn van die ren" hèieft maandag in Londen be kendgemaakt dat het 16.000 zeehon den 'in'Canada van een wisse dood heeft gered. Volgens de woordvoer der van het Fonds, Brian Davies, maakte het Canadese ministerie van visserij een eind aan de jacht op de jonge zeehonden op Prince Edward- Island na tussenkomst van verschei dene ekologische organisaties. Meer naar het noorden gaat de jacht evenwel gewoon door en zullen volgens hem 154.000 zeehonden de dood vinden. BRUSSEL, 16-3. De Europese boeren zullen dit jaar zo goed als zeker op een betere prijsverhoging kunnen reke nen dan de gemiddelde verhoging met 7,8 pet. die de EG- kommissie heelt voorgesteld. Dat is maandag in Brussel duidelijk geworden toen twee Europese mi nisterraden (die van landbouw en die van financiën) zich met het prijzenpro- bleem hadden bezig gehouden. In de landbouwraad spraken Ier land en België zich onomwonden uit voor een prijsverhoging die aanzien lijk boven het kommissievoorstel zal uitgaan, terwijl bekend is dat ook Frankrijk minstens een prijsverho ging van 10 pet. wenst. De Eg- kommissie heeft berekend dat de kostenstijging in de landbouw 9,3 pet. heeft bedragen en iedere delega tie in de landbouwraad konkludeer- de dat de boereninkomens duidelijk achtergebleven zijn bij de kostenstij ging. Het klimaat in de landbouw raad ziet er dus voor de boeren gunstig uit. DEN HAAG. De Eilandsraad van het eiland Curacao is unaniem van mening dat de tweede zitting van de rondetafelkonferentie over de staat kundige toekomst van de Nederlandse Antillen niet in juni van dit jaar gehou den kan worden. DEN HAAG. De fraktie van D'66 in de Tweede Kamer wil dat de kosten voor huishoudelijke hulp en voor kin derdagverblijven aftrekbaar van de be lastingen worden gemaakt DEN HAAG. Instellingen op het ge bied van het welzijnswerk zullen niet zondermeer ontheffing kunnen krij gen van de verplichting tot demokra- tisering van hun bestuur. ROTTERDAM. De Rotterdamse po litie heeft de 54-jarige Rotterdamse zakenman Anton R. aangehouden in verband met de „grootste scheepsfrau- de aller tijde". SCHIPHOL. Staatssekretaris De Jong van onderwijs en wetenschappen is van Schiphol naar Athene vertrok ken om daar deel te nemen aan een internaitionaal symposium over be roepsonderwijs binnen de EEG. Het symposium is door de Griekse over heid georganiseerd. Andere aanwijzing Maar er is nog een aanwijzing dat de landbouwprijsverhoging dit jaar zal uitkomen op een percentage dat ligt tussen de voorgestelde 7,8 en de door de Europese boerenorganisatie geëiste 15,3. In de raad van ministers van financiën slaagde men er name lijk niet in het eens te worden over een verklaring die wellicht nog een matigende invloed had kunnen heb ben op het handelen van de land bouwministers. In die door het Nederlands voorzit terschap ontworpen maar dus niet aanvaarde verklaring heette het dat men bij het vinden van een oplossing voor het prijsprobleem „rekening (diende) te houden met de moeilijke algemene financieel-ekonomosche si tuatie en met name met de moeilijke budgettaire situatie". THOLEN, 16-3. De gemeenteraad van Tholen heeft maandagmiddag besloten dat het merendeel van de 429 munten die de grondwerker J. Bijl uit Scherpenisse in mei vorig jaar vond tijdens graafwerkzaamhe den in Sint Maartensdijk, op een openbare veiling verkocht zullen worden. De veiling wordt waar schijnlijk in mei gehouden. Er zullen 328 munten te koop worden aangebo den. De gemeente Tholen krijgt er 47. Het Penningenkabinet wordt in de gelegenheid gesteld er twaalf te ko pen. De vinder mag zelf 54 munten houden. De opbrengst van de te ver kopen munten wordt verdeeld tussen de gemeente en de vinder. Haar door hart LONDEN, 16-3. De 54-jarige Engelsman Keith Castle, die al dertig jaar met een kaal hoofd liep, heeft achttien maanden na een harttransplantatie weer haar op zijn hoofd. Hij kan ook weer horen, hoewel hij voor de operatie bijna doof was. Zijn huid ziet er jong uit en hij zweert dat de vroeger ver bleekte kleuren van een geta- toeerde roos, die hij sinds zijn dagen als zeeman 35 jaar gele den als herinnering aan Co lombo op zijn arm draagt, weer helder geworden zijn. Castle is de langst overleven de patiënt van Engeland met een nieuw hart, dat afkomstig is van een 21-jarige. Hij noemt zichzelf ..buitengewoon geluk kig". METULLAH/BEIROET, 17-3. Twee Nigeriaanse militairen, een officier en een korporaal, van het V.N.-Unifilleger in Zuid-Libanon zijn maandag om het leven gekomen en elf gewond bij een beschieting door de militie van majoor Hadda in de westelijke sektor. Twee Libanese militairen werden eveneens ge wond. De Nigerianen kregen een voltref fer op hun steling. Er zijn 25 granaten in het dorp Kantara neergekomen. Daar zijn vier mensen door gedood volgens Radio Beiroet. Ook de markt van Nabatiyeh werd beschoten, vol gens Radio Beiroet door Israëlische militairen. Een Israëlische leger- woordvoerder ontkende dat Israël had geschoten. Leden van de militie zeiden dat de spanning vorige week groeide toen Libanese legereenheden tot Kantara probeerden door te dringen. Een V.N.- woordvoerde sprak dit tegen en zei dat die Libanese eenheden er altijd al gelegen hadden. GEMERT. Een brand in een villa in aanbouw heeft volgens de eigenaar een schade veroorzaakt van minstens enkele miljoenen. De brand woedde vele uren. AMSTERDAM, 16-3. De afdeling radiotherapie van het Wilhelmina Gasthuis (Akademisch ziekenhuis bij de universiteit van Amsterdam) heeft de beschikking gekregen over een linneaire versneller". Hiermee kunnen diepliggende gezwellen nauwkeuriger worden bestraald. Het apparaat, dat cirka 1,5 miljoen gul den heeft gekost, vervangt een oude kobaltstraler die veel minder behan delingsmogelijkheden bood. Door de hogere opbrengst aan stra ling wordt de behandelingsduur aan zienlijk korter, hetgeen minder be lastend voor de patiënten is, aldus een mededeling van het W.G. DEN HAAG, 16-3. De socialistische partijen van de kleine Navo-landen (de Skandilux) vinden dat de Ameri kaanse president Reagan in moet stemmen met een topontmoeting van de Russische partijleider Brezjnew. Dit is het belangrijkste resultaat van het overleg dit weekeinde tussen ver tegenwoordigers van de socialisten van de Skandilux, aangevuld met vertegenwoordigers van de West- duitse S.P.D. en de Britse Labour partij dit weekeinde in Oslo. De Skandilux bleek eensgezind in het standpunt dat de recente voor stellen van Brezjnew om te komen tot nieuw overleg met inbegrip van de moratorium-gedachte, absoluut serieus moeten worden genomen. De voorstellen van Brezjnew zouden wel eens de laatste mogelijkheid kunnen zijn om vanuit de Sowjet-Unie voor stellen te krijgen om een hernieuwde wapenwedloop tussen Oost en West af te remmen, aldus de Skandilux. AMSTERDAM, 16-3. Eén dode en één gewonde is het resultaat van een steekpartij die maandagavond op de Zeedijk in Amsterdam plaats heeft gevonden. Het slachtoffer van de steekpartij werd laat in de avond in de Boomsteeg gevonden. De andere man is met een hoofdwond in het Binnengasthuis in de hoofdstad op genomen, aldus een woordvoerder van de Amsterdamse politie. De Amsterdamse politie heeft nog maandagavond één verdachte aan kunnen houden, naar een tweede wordt nog gezocht. NIEUWERKERK, 16-3. „Meneer de voorzitter, ik heb met grote zorg tegen de berg papier aangekeken en daar bij heb ik mij afgevraagd: waar zijn we eigenlijk mee be zig? Moet er echt zoveel papier worden „vuilgemaakt" en de grote vraag is: wat kun je er straks mee doen?" Aan het woord de heer J. A. Schiettekatte, tijdens de be handeling van het koncept-voorontwerp-inventarisatie- rapport van de gemeente Duiveland, maandagavond in het gemeentehuis. „Hoeveel kosten zijn er al gemaakt, voor er één cent aan het welzijnsbeleid is uitgegeven (landelijke gezien loopt dit in de miljoenen guldens). Het is een „leuk" rapport, maar zodoende blijft er geen geld meer over om uit te geven!" De voorzitter van de advieskom missie voor het welzijnbeleid in de gemeente Duiveland, de heer J. op 't Hof, gaf als antwoord het wel met Schiettekatte eens te zijn, „maar", zo zei hij, „er is gezegd dat het zo moest". De heer Groenleer bevestig de dit en stelde dat het rapport door het rijk verplicht gesteld wordt. Cijfermateriaal „Het rijk vraag éérst een rapport, dan een (vierjaren) plan, en dan kan er subsidie aangevraagd worden", aldus de welzijnswerker. Schiette katte zwakte zijn aanval wat af, door te zeggen dat het rapport wel nuttig cijfermateriaal bevat, maar vroeg toch nogmaals of het allemaal wel nodig was. Mevrouw A. F. van de Zande- Vleugels Schutter was het roerend met voorgaande spreker eens. „Het is een „keurig" rapport, maar niet meer dan dat". „Op 14 april", legde de regionale welzijnswerker uit, „is er een hoor zitting in „Oosterhof" te Oosterland alwaar de burgerij in de gelegenheid gesteld wordt kennis te nempn van en inspraak te geven op het ....rap port. Daar komen weer bijlagen van, die gevoegd worden bij het rapport, dat dan voorontwerp enz. heet. Uit eindelijk wordt het dan de gemeente raad aangeboden, waarna (na vaststelling) het „gewoon" inventa risatierapport heet". Het duizelde de kommissieleden een beetje, waarop de heer Stouten ironisch vroeg, of „Oosterhof" wel.stoelen voldoende had.. Voor deze korte diskussie plaats vond, was het rapport blad voor blad (waar een uur voor nodig was) dooi de kommissieleden „doorgenomen" en waar nodig aangevuld. Het ging hierbij slechts om kleinigheden en een paar type-foutjes in het lijvige, 128 pagina's tellende boekwerk. Zet ten de leden van de advieskommissie op z'n zachst gezegd enige vraagte kens bij het nut van het werkstuk, al gemene waardering werd uitgespro ken voor de samensteller: de heer J. P. van der Laan. Diverse pluimen werden op zijn hoed gestoken, vooral voor de volle digheid van het werk. Het rapport van Duiveland is het meest volledi ge, in vergelijking met die van de an- dere Schouwse gemeenten. Na de vaststelling (m.a.s.) merkte de voorzitter op, dat het werk nü pas begint. Evaluatie-fase Bij de rondvraag deed mevrouw Van de Zande verslag van de regiona le welzijnsvergadering, waar mooie werktekeningen werden getoond, die (helaas) niet werkbaar bleken te zijn. Wat betreft de regionale aktiviteiten merkte zij op, dat die worden opge schort tot „het rapport" in z'n alge meenheid zou zijn vastgesteld. De heer Groenleer vertelde de kommis sieleden nog, dat alles vóór 1 januari 1982 klaar moet zijn: de uiterlijke da tum bij de wet geregeld. Voor ge noemde datum komt er nog een „evaluatie-fase" om te bekijken „wat we nu met z'n allen gedaan heb ben". KRIMPEN AAN DE LEK. In de Zuidhollandse gemeente Krimpen aan de Lek zal binnenkort een twee de, vermoedelijk een week durende, ontgraving plaatsvinden in de nieuwbouwwijk Neptuneshof (85 wo ningen). BRUSSEL, 16-3. Er zullen nog eni ge maanden zijn verstreken voor de E.G. tot eèn nieuw prijzenpakket voor de landbouw is gekomen ook maandag, tijdens het tweede gesprek over dit onderwerp van de mi nisters van landbouw te Brussel, bleek dat de meningen van de tien nog ver uit elkaar liggen. De Nederlandse delegatie, die on der leiding staat van de heer De Zeeuw (minister Braks zit de verga dering voor) blijft zich vooral verzet ten tegen de extra heffing pp de meerproduktie van melk, die de kommissie van de E.G. heeft voor gesteld. ARNHEM, 16-3. De politie in Arn hem heeft maandag de 24-jarige H. van de V. uit die stad aangehouden vanwege de verkoop van 38 valse bankbiljetten van honderd gulden. Hij had de biljetten verkocht aan een jong echtpaar uit Doetinchem, dat zondagavond in een café in Arnhem werd betrapt bij het uitgeven van de biljetten. De eerste eigenaar van de hondertjes wil de politie niet zeggen waar hij het valse geld vandaan heeft. APELDOORN, 16-3. De 19-jarige P.V. uit Wekerom heeft van de Apel- doornse politie een proces-verbaal ge kregen, omdat hij in twee ritten naar het Noord-Italiaanse Aista bijna 75 uur onafgebroken achter het stuur van een vrachtwagen had gezeten. Hij legde in die periode 4200 kilometer af. Boven dien werd hij bekeurd omdat hij niet in het bezit bleek te zijn van een groot rijbewijs. Zijn vader, een transport ondernemer, kreeg als eigenaar van de vrachtwagen een proces-verbaaL Iedere maandagavond Bruinisse Dorpshuis. Speel- en strip-O-theek. 18.30 - 20.00 uur. Iedere dinsdag Renesse Dorpshuis. Bejaardengymnastiek. 18.30 uur. Brouwershaven Gymnastieklokaal. Meer bewegen voor ouderen. 9.30 - 10.30 uur. iedere tweede en vierde dinsdag van de maand Zierikzee Restaurant „De Witte Raaf". Vrou wencafé. 20.30 uur. Iedere woensdag Brouwershaven Gymnastiekzaal. Bewegingsles en volleybal voor volwassenen. 19.30 - 21.00 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schou wen-Duiveland; 9.30-16.30 uur. N oordgou we Schuddebeurs Verenigingsgebouw. Kaarten. 20.00 uur. Nieuwerkerk „Rehoboth", Ooststraat 18. Algeme ne Leesbibliotheek. 18.30 - 19.15 uur. Elke eerste en derde donderdag van de maand Zierikzee Rechtswinkel. Havenplein 24. 19.00 - 20.00 uur. Iedere tweede dinsdag van de maand Zierikzee Rode Kruis-gebouw, 16.00-17.00 uur, adviesburo van de A.N.I.B. Iedere vrijdag Burgh Café „Het Grote Zwijn", klaverjas- klub. 20.00 uur. Dinsdag 17 maart Zierikzee „Huis van Nassau". Ledenvergade ring D'66 afdeling Schouwen-Duive land. 20.00 uur. Haamstede Rekreatiezaal Geref. kerk. NCVB- bijeenkomst. 19.45 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. Bejaardensoos Kerkwerve. Aanvang: 14.30 uur. Qosterland Dorpshuis „Oosterhof". Ontspan ningsavond bejaarden „Breng eens een zonnetje" (55 jaar en ouder). Aan vang: 19.30 uur. Woensdag 18 maart Zierikzee RSG-gebouw, Manhuisstraat. Vogels herkennen, organisatie ZVU. 19.30 - 21.00 uur. Herv. Verenigingsgebouw. Bejaar denmiddag N.C.V.B. 14.30 uur. Herv. Verenigingsgebouw. N.C.V.B.- afdeling. 20.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. N.C.V.B.-jaar- vergadering. 19.30 uur. „De Wig". Ledenvergadering Oran jevereniging „Juliana". 20.00 uur. Scharendijke „De Putmeet". Bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Noordwelle e.o. 20.00 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouw. Vertoning van tekenfilms. Aanvang: 14.00 uur. Nieuwerkerk Gereformeerde Kerk. Vergadering Geref. Vrouwenvereniging. 19.45 uur. Donderdag 19 maart Zierikzee Rechtswinkel, Havenpark 24. 19.00 tot 20.00 uur. ,,'t Kofschip". Dia-avond V.O.O.- Schoolwerkplan. 20.00 uur. Herv. Verenigingsgebouw. Bijeen komst Herv. Vrouwengroep „Wees een zegen". 20.00 uur. Kerkwerve Konsistorie Herv. Kerk. Paaswerk- avond. 19.30 uur. Scharendijke Raadhuis. Vergadering gemeente raad Middenschouwen. 19.30 uur. HUISAANSLUITINGEN Redaktie (niet voor bezorging), na 17.30 uur: (01110) 5396, (01110) 3539 Advertenties (01119) 1660 Bezorging (01119) 1660 na 18.30 uur Wat is het erg als een mens een plantkundige .black outheeft. Ziet hij een plaatje van een bloem en schrijft - zeg maar gedachteloos - neer dat het Forsythia is. Mogelijkheden om tot ontsporing te verklaren" volop. Heel vroeg al in het jaar ge werden ons Forsythia-takken, die prompt in de warme kamer gezet, een vroeg en fraai voorjaarsteken lie ten zien. Er was dus een visuele beïn vloeding met betrekking tot deze bloem. Je zou kunnen zeggen, een beetje te leven in de sfeer van de For sythia en dan komt er zo'n plaatje. Neerschrijven dus: Forsythia. Veel kan op Schouwen-Duiveland, maar dat kun je niet maken. De tele foon begint te rinkelen en de briefjes beginnen binnen te stromen. Alle maal met de bedoeling heel vriende lijk, maar toch nadrukkelijk te wij zen op ,,zo'n stommiteit" maar ook om een lesje te geven. Een mevrouw had een heel aardig analoog voor beeld. Schrijft ze: ,,er was eens een man, die zei: wat een mooie rozen heb je daar, maar hoe komt het dat er geen doornen aan zitten? Zei de ande re man: ,,dat komt omdat het dahlia's zijn". Enfin iedereen in dit goede land weet het: ,,'t waren ft zijn) elzenkatjes. Die staan buiten al volop. Feitelijk (eigenwijze opmer king) zijn het in dit geval de manne lijke katjes, maar van elzenkatertjès spreekt de plantkunde niet. Enfin hier iiog wel een mededeling, die op waarheid berust. In het Jon- kersweegje te Renesse bloeit de ri bes. Daar is een mooi gedichtje van, maar dat kent U al: ..Als de ribes bloeit in het zonnige woud en de me rel loopt onder de hegen. Kom dan liefste in het woud, mij tegen". Zon nig is het ..woud" nog niet, maar dat zal dan wel komen. Man aan de lijn (de tiende?): ,,noe mo'k toch us wat zaage. Dat is glad gin Forsythia". ,,Ja, ja meneer, we weten het al. 't Was stom, maar bij de krant wordt geen vlakgum geleverd. Je kunt het niet meteen ongedaan maken en - zeg maar - vier en twintig uur doet de plantenfout zijn vernieti gend werk. Intussen heeft het ook voordelen. Zelfs op - of van - een plaatje zeg je nooit meer klakkeloos: ,,dat is een Forsythia". Nietwaar, de katjes" liggen op de loer. Overigens zijn het - Forsythia en katjes - tekenen van de lente. Nu (op dit moment van schrij ven) sneeuwt het nog lekker, maar - neem van mij aan - dat is krachteloos machtsvertoon van de winter, die toch bijna voorbij is. Straks - zul je zien - bloeit er nog wel wat anders dan Forsythia en katjes. Overigens nog dit: wat zijn er toch een goede mensen in de wereld on danks alles. Wie stond er vanmorgen bij de zaak? Juisteen man die een grote bos Forsythia bracht. Zo maar als presentje. Reklame mag niet in de kolommen, maar de schenker was af komstig uit Noordgouwe: zei ik on langs toch al: „'t liefste dorp van Schouwen-Duiveland". SCHIEREILANDMAN i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 2