Vraag de Amro Bank een advies dat bij uw huis en uw portemonnee past. Dat kleine huisje dat je indertijd kocht is helemaal ingedeeld voor z'n tweetjes. Maar over een paar maanden ben je met z'n drieën. Wat nu? Want baby's worden groot En daar is het huisje niet op berekend. Een fikse verbouwing? Of zoetjes aan op zoek naar wat ruimers? Geld kost 't in ieder geval Dus zul je mettertijd eens bij de bank moeten aankloppen. Wij zouden u willen voorstellen: doe dat nü vast Bij de Amro wordt u tijdens zo'n eerste gesprekje al heel wat wijzer. Als 't beter is te verhuizen, rekenen wij met u mee hoeveel u voor dat andere huis kunt uittrekken en hoe hoog uw hypotheek in principe kan zijn. Misschien hebt u al een Amro hypotheek Dat zou mooi zijn, want dan zit u niet voor uw totale, nieuwe hypo theek aan de huidige (hoge) rente vast Wij noemen dat de Meeneem- Hypotheek Maar als een verbouwing zo gek nog niet is, kunnen wij u op een andere manier helpen Hoe duur is dat en hoeveel geld hebt u nodig? Wij gaan dan kijken hoe we dat in uw geval het beste kunnen regelen Daar zijn een paar mogelijk heden voor. Een verhoging van uw huidige hypotheek misschien Of een woningverbeteringskrediet Helemaal afhankelijk van het bedrag, van hoeveel u per maand kunt opbrengen en hoe lang u dat kunt of wilt betalen Wij vertellen u ook of u in aan merking komt voor subsidies. Tussen haakjes, vergeet niet het speciale woonnummer van ons tijdschrift Amro Facet mee te nemen, waarin over al deze zaken veel tips staan Bovendien houden we in onze berekeningen zoveel mogelijk alle extra kosten in de gaten Zoals misschien een aanpassing van de verzekeringen, waarbij we u van dienst kunnen zijn via het Amro verze keringspakket Kortom, zo ontstaat een plan dat u een stukwijzer maakt Zodat u straks beslissingen kunt nemen. En alleen daarom al is dat uurtje praten bij de Amro de kleine moeite! dubbel en dwars waard. Naar tekort koop vaar dij- officieren Man beschoten Rijkswacht schiet man dood 10 «VMWVWWWWWWWWWVWWVMWW^ De inflatie DEN HAAG, 16-3. In de perio de van zes maanden tot en met januari 1981 was alleen in Duits land en Japan de inflatie minder groot dan in Nederland en in de periode van twaalf maanden tot en met januari was er alleen in Duitsland en Zwitserland minder inflatie dan in ons land. Dit blijkt uit de maandelijke inflatievergelijking van de orga nisatie voor economische samen werking en ontivikkeling OESO), de inflatiecijfers van deze koplo pers in de strijd tegen de inflatie liggen overigens dicht bij elkaar. Voor de periode augustus 1980 tot en met januari 1981 berekent de OESO de inflatie in ons land op 2,7 procent, welke prestatie slechts overtroffen wordt door die van Japan en West-Duitsland, die hun inflatie in dit tijdvak hebben weten te beperken tot 2,3 procent. Zwitserland volgt ons op de voet met 2,8 procent Het ge middelde inflatiepercentage van alle OESO-landen tesamen was 5,0 procent. Dat van de EEG 4,7 procent. Flitsen uit het buitenland DAMASCUS. Vijfennegentig vrij gelaten Pakistaanse gijzelaars die bijna twee weken werden vastgehou- de in een gekaapt Pakistaans vlieg tuig, zijn maandag als gasten van de Saoedische regering uit Damascus naar Saoedi-Arabië vertrokken. Zij zullen een bedevaart naar Mekka maken om God voor hun vrijlating te danken. PEKING. De eerste onderhandelin- ge over de vorming van een anti-Viet- namees eenheidsfront in Cambodja tussen de leider van de Rode Khmer, Kieu Sampan, en het voormalige Cam bodjaanse staatshoofd prins Norodom sihanoek zijn voorlopig op niets uitge lopen. CASTEAU. De Britse luchtmaar- schalk Sir Peter Terry is benoemd tot plaatsvervangend opperbevelhebber van de NAVO-strijdkrachten in Euro pa. Dit staat in een verklaring die is uit gegeven door het NAVO-hoofdkwar- tier in Europa (Shape) in het Belgische Casteau. ROME. Yoeri Stepanov, een 33-jari- ge balletdanser die uit de V. S. naar zijn land was teruggekeerd uit vrees voor de gevolgen van zijn stap voor zijn fa milie in de S. U., is met geweld wegge sleept toen hij op het punt stond een westelijke korrespondent te ontmoe ten. GENÈVE. De kommissie van de Verenigde Naties voor de rechten van de mens heeft een voorstel gedaan tot vorming van een fonds op basis van vrijwilligheid voor hulp aan slachtof fers van martelingen. BEIROET. President Saddam Hoessein van Irak heeft de bedrei ging geuit dat hij de dissidente Etni sche minderheden in Iran van wa pens zal voorzien als Teheran niet in stemt met een wapenstilstand in hun grensoorlog, berichtte het Iraakse persbureau Ina. TRIPOLI. Kolonel Moeammar Gaddafi, de leider van Libië, heeft op een perskonferentie in Tripoli ver klaard niets geweten te hebben van een voorgenomen ruil van Pa kistaanse politieke gevangenen te gen de passagiers van een gekaapt Pakistaans vliegtuig. ROME. Bijna drie jaar na de ont voering van de later vermoorde pre mier Aldo Moro heeft de Italiaanse politie zaterdag zes niet bij naam ge noemde personen, onder wie één vrouw, gearresteerd op verdenking van medeplichtigheid. WEST-BERLIJN. De mislukte po ging om de Rijksdag in West-Berlijn in brand te steken, is gevolgd door 39 andere aanslagen, die varieeren van brandstichting tot het ingooien van ruiten. Naar aanleiding van deze in cidenten zijn 28 personen door de po litie verhoord. HAMBURG. De reeds dagen voort durende regenval en het smelten van de sneeuw heeft ook in Oost-Europa geleid tot overstromingen. ISLAMABAD, Pakistan. De Af ghaanse autoriteiten hebben 152 terroristen" in vrijheid gesteld die gevangen zaten in Faryab en Herat, berichtte zaterdag radio Kaboel be luisterd in Islamabad. ROME. De Italiaanse politie heeft vier mannen aangehouden die ervan verdacht worden leden te zijn van de linkse stadsguerrillabeweging rode brigaden en die iets te maken zouden hebben gehad met de moord op een rechter in de zuid westelijke kuststad Salerno. ROME. Volgens een film die met verborgen camera is gemaakt door Italiaanse vrouwenbewegingen met medewerking van de Franse schrijfster Agnes Sauvage, bezoeken 8 miljoen Italiaanse mannen prosti tuees. Dit is 38 procent van de vol wassen mannelijke bevolking van Italië. ATLANTA, Georgia. Oud president Jimmy Carter heeft een kontrakt ondertekend met Bantam Books Inc. in New York voor de pu- blikatie van zijn memoires over de jaren in het Witte Huis. Dit heeft een woordvoerder van Carter zaterdag in Atlanta in Georgia meegedeeld. OSLO. Socialistische en sociaal-de- mokratische partijleiders uit zeven Navolanden verwelkomen elk voor uitzicht op onderhandelingen over beperking van het toelaten van kern raketten in West-Europa. Dit deelde zaterdag de voorzitter van de Noorse sociaal-demokratische partij, Reiulf Steen, in Oslo mee. Wordt 't verbouwen of verhuizen? i PARAMARIBO. Zowel bij de Suri naamse legerleiding als bij de Natio nale Militaire Raad (N.M.R.) is een stroom reakties binnengekomen op de verzoening in het Surinaamse le ger. PARIJS. Rene Clair, die doorgaat voor de grootmeester van de Franse film, is zaterdagnacht op 83-jarige leeftijd in zijn woning in Parijs over leden. MOSKOU. De C.I.A., de Ameri kaanse inlichtingendienst heeft een samenzwering op touw gezet om pre sident Samora Machel van Mozambi que te vermoorden. Dit heeft de Mo- zambikaanse minister van voorlich ting, Jose Luis Cabaco, volgens radio-Moskou zaterdag op een pers konferentie in Maputo gezegd. MOSKOU. De berichten over olie reserves in Siberië, die enige tijd ge leden in e westerse pers zijn versche nen, zijn overdreven, zo hebben des kundigen uit de Russische olie-indu strie laten weten. VLISSINGEN, 16-3. De komende twee jaar zal er een tekort aan jonge koopvaardijofficieren ontstaan. Dit blijkt uit het jaarverslag van het Mari tiem Instituut De Ruyter te Vlissingea Volgens direkteur G. K. Brouwer, wordt dit tekort ondermeer veroor zaak doordat 75 procent van de jonge lui, die de Hogere Zeevaartschool met de sinds 1971 ingevoerde HTS-struk- tuur volgen, niet als koopvaardijoffi- cier gaan varen maar in het bedrijfs leven of ergens anders terechtkomen. Daarnaast komen de zeevaartstu denten met de HTSrstruktuur niet meer tijdens de opleiding voor de koopvaardij beschikbaar. Dat was bij de voormalige zeevaartopleiding wel zo. Toen moesten jongelui tussen het behalen van de opvolgende rangen als koopvaardijofficier vaartijd volmaken. LONDEN. Ford Motor Company Ltd in Engeland is van plan in vijf jaar 20.000 arbeidsplaatsen, 27 procent van het huidige aantal, op te heffen. ROTTERDAM, 16-3. Omdat hij in een cafétaria niet op zijn beurt wilde wachten is in de nacht van zondag op maandag de 29-jarige Rotterdammer A. H. door een nog onbekende man met een pistool in zijn linkerboven been geschoten. De Rotterdammer moest in een ziekenhuis worden op genomen. De schietpartij speelde zich af in een cafétaria aan de Claes de Vrieze- laan. Toen H. wilde voordringen ont stond een korte vechtpartij met en kele wachtende klanten. Hij werd door de onbekende in de deuropening neergeschoten toen hij wilde vluch ten. Bouw verslijt mensen AMERSFOORT. 16-3. Er zijn in de Bouwnijverheid op het ogenblik 230.000 werkenden, 70.000 werklozen en 70.000 ar beidsongeschikten. In de afge lopen twintig jaar zijn 640.000 bouwvakkers uit de Bouwnij verheid vertrokken. Voorzitter L. Brouwer van de Federatie Bouw- en Hout bonden FNV noemde deze ge tallen maandag in Amersfoort op een vergadering van de fe deratie. Hij konstateerde. dat de bouw grote groepen mensen verslijt en afstoot. Dat is niet alleen duur aan WW- en WAO- gelden, aldus Brouwer, maar er is ook sprake van kapitaal verlies doordat investeringen in vakbekwaamheid verloren gaan. BRUSSEL. De Belgische voetbal bond zal pas zeer laat de beslissing nemen of de NOS de interland Neder land-Frankrijk, die op 25 maart in Rotterdam wordt gespeeld, direkt mag uitzenden. BRUSSEL, 16-3. De Belgische Rijkswacht heeft maandagmorgen in Kampenhout een vluchtende auto mobilist doodgeschoten. Bij een kon- trole op het gebruik van drank stopte de 53-jarige Victor Smeyers wel, maar toen de Rijkswacht de deur opende, reed hij weg. De Rijkswachr opende ogenblikkelijk het vuur, maar de automobilist stopte niet. Vier uur later werd de wagen op een verlaten landweg teruggevonden. De bestuurder zat dood achter het stuur. Hij was in een long getroffen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 10