r Ondernemers wensen extra parkeervoorzieningen en aanleg nieuwe jachthaven 3- Inrichting Oosterschelde vandaag in Stuurgroep tl fMC DE ZIERIKZEESCHE COURANT Kommissie Middenstand Zierikzee Jttotniese Iran-Irak Minimumprijs half volle melk Belangrijke Schouwse zaken op agenda WA> pe Einde kaping ZIERIK2EESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 13 maart 1981 137ste jaargang Nr. 22877 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij Wh Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling t 29,70, per jaar f 112,20. Losse nummers 60 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) t 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Besmette oesters zijn e> praktisch niet meer ZIERIKZEE, 10-3. Parkeervoorzieningen, slechtweer- voorzieningen, aanleg nieuwe jachthaven en een distributie-planologisch onderzoek (D.P.O.). In deze vol gorde stelde de advieskommissie Middenstand dinsdag middag de prioriteitenlijst vast voor de middellange ter mijnplanning 1982 t/m 1985. Aan deze vaststelling ging een uitgebreide diskussie vooraf. Van de zijde van de Z.O.C.-vertegenwoordigers bestond aanvankelijk de wens de aanleg van een nieuwe jachthaven als eerste punt op de prioriteitenlijst te plaatsen. De kommissieleden L. Jonker en L. v. d. Ouden waren van mening, dat bij het opstellen van een dergelijke lijst ook naar de (financiële) haalbaarheid ge keken dient te worden en gaven er derhalve de voorkeur aan de uitbreiding van de parkeervoorzieningen bovenaan te plaatsen. ,,Je moet niet in tijd maar in prioriteit denken", luidde de mening van de Z.O.C.-vertegenwoordiger B. Waayenberg. ,,De jachthaven moet vandaag aangepakt worden, morgen kan het te Iaat zijn". Een uitspraak waar voorzitter L. J. van Gastel het mee eens bleek te zijn. De heer D. v. d. Wekken (P.v.d.A.) vond dat ook de uitbreiding van de huidige jachthavenakkommodatie niet vergeten moest worden. Ook hij stelde voor de uitbreiding van de Advertentie Restaurant Renesse voor reservering: tel. 01116-1215 maandag gesloten KAMPALA. Het Oegandese rege ringsblad „Uganda Times" heeft be richt dat de afgelopen maand in het noorden van het land regeringstroe pen in een vlaag van woedende razer nij een bloedbad hebben aangericht onder duizenden dorpelingen. BAHREIN, 12-3. Een bestand tus sen Iran en Irak was niet mogelijk vanwege de voorwaarden die beide partijen stelden met betrekking tot mogelijke onderhandelingen over een beëindiging van het konflikt. Dit zei woensdag Habib Chatti, desekre- taris-generaal van de Islamitische konferentie, naar aanleidingen van pogingen van een Islamitische be middelingskommissie een einde te maken aan de Iraans-Iraakse oorlog. parkeervoorzieningen prioriteit te geven. Na enige diskussie konden al le kommissieleden het daar mee eens zijn, zij het dat de Z.O.C.-afgevaar digden aandrongen op de toevoeging omdat die uitbreiding in eerdere ja ren realiseerbaar zal zijn". Brief Z.O.C. De jachthavenproblematiek kwam later in deze vergadering nogmaals aan de orde in verband met de brief van de Z.O.C. aan het gemeente bestuur betreffende de aanleg van een nieuwe binnendijkse haven voor 500 a 600 ligplaatsen. Een en ander werd, zoals bekend, reeds uitgebreid doorgesproken tijdens de extra raadsvergadering dinsdag 3 maart. De Z.O.C. toonde zich verheugd met het besluit van de raad fiat te verle nen nieuwe mogelijkheden voor aan leg van een jachthaven in studie te nemen. „Het is van het uiterste belang, dat Zierikzee profiteert van de sterke punten, die we hebben. Bij een groot water hoort een grote jachthaven", aldus de heer Waayenberg, die ver der sprak over het maritiem karak ter van deze stad en over het feit, dat Zierikzee in het verleden de blik al tijd al naar buiten had gekeerd. Naar aanleiding van de vorige week in de raadsvergadering geuite kritiek over het late reageren van de Z.O.C., herinnerde de heer Waayen berg aan een brief-van 21 november 1975, waarin de jachthavenproble matiek ook reeds aan de orde kwam. de Z.O.C.-afgevaardigde zich wel zeer lyrisch uitliet over die nieuwe jachthaven. De P.v.d.A.-woordvoer der waarschuwde verder voor een te groot optimisme. nEr is alleen groen licht gegeven voor studie. Voor reali sering moet je echt op langere ter mijn denken". De heer Waayenberg wees in ant woord daarop nogmaals op het be lang van een jachthaven voor Zierik zee. Terugkomend op de woorden van wethouder Van Gastel vorige week in de raadsvergadering zei hij ook: „Van landbouw en industrie be hoeven we hier niks meer te ver wachten. Straks is Zierikzee nog wel een mooie monumentenstad, maar een dode stad. Een jachthaven zal de nodige levendigheid brengen". Antwoord van de heer Van dei- Wekken: „Als die haven dan ten minste bevolkt wonjt en de tarieven niet te hoog zijn geworden". De drie afgevaardigden van de Z.O.C. hiel den vast aan hun mening, dat de aan leg nieuwe jachthaven als punt twee op de prioriteitenlijst geplaatst dien de te worden. Slechtweer- voorzieningen De overige vier kommissiele«!en adviseerden voorrang te verlenen •aan voorziening van slecht weer-ak- ,kommodaties. In dit verband kwa men de plannen tot aanleg van een tennishal (en eventueel een sporthal) ter sprake. Voorzitter L. J. van Gastel deelde mede, dat eerst de gegevens van de Het hoort al honderd jaar bij Zierikzee, dat oude schoolgebouw aan de Nieuwe Boogerdstraat. En al kost het opknap pen een behoorlijke cent, afbreken om plaats te maken voor parkeervoorzieningen, dat zou toch eeuwig zonde zijn (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) verenigingen in de regio over het ex tra gebruik van een nieuwe sporthal binnen moeten zijn, voordat de ex ploitant zal beslissen de te bouwen tennishal met een sporthal uit te breiden. In het kader van de slecht- weer-voorzieningen sprak Z.O.C.-af gevaardigde de heer J. Littooy met spijt over het verdwijnen van Dolfi- rodam. Suggesties van Z.O.C.-zijde voor nieuw op te zetten projekten waren een groot zoutwater aquari um, een gedetailleerd overzicht bei den van flora en fauna in de Ooster schelde en het gebruik van de Grote of Nieuwe Kerk als kultureel cen trum. Vervolg pag. 3 RIJSWIJK, 12-3. Het produktschap voor zuivel krijgt de bevoegdheid, een minimunprijs voor halfvolle melk vast te stellen. Een toezegging daarvoor heeft het tijdens een gesprek gekre gen van staatssekretaris Hazekamp van ekonomische zaken. Het officiële koninklijk besluit moet nog komen, zo is donderdag van de kant van het pro duktschap vernomen. „Lyrisch" Zowel de heer Van den Ouden als de heer Van der Wekken vonden, dat MIDDELBURG, 13-2. De stuurgroep Oosterschelde spreekt zich vandaag (vrijdag) uit over de inrichting van de Oosterschelde en hoe zij denkt dat de omliggende kustgebieden eruit moeten gaan zien. De stuurgroep ver gadert hedenmiddag in het statenzaalkomplex te Mid delburg. In mei 1980 had het dagelijks bestuur van de groep een voorlopige visie gegeven (o.a. 1000 nieuwe lig plaatsen voor jachten) maar heeft de ze visie aan de hand van in- spraakreakties bijgesteld. Plaatsen die voor nieuwe ligplaat sen in aanmerking komen zijn: Co- lijnsplaat, Zierikzee, Goes en onder voorbehoud, Wemeldinge. De stuur groep stelt daarbij, dat de beroeps vaart en de pleziervaart elkaar niet in het vaarwater mogen zitten. Mocht in de loop van de tijd blijken, dat er meer dan 1000 nieuwe ligplaat sen gemaakt kunnen worden, dan kan het beleidsplan hieraan aange past worden, aldus de stuurgroep. Grootschalige projekten Grootschalige projekten, zoals Aquadelta te Bruinisse zullen tot 1990 zonder meer taboe zijn. De klei nere uitbreidingen kunnen alleen bij bestaande voorzieningen worden toe gestaan. Nieuwe plannen moeten volgens de groep uiterst nauwkeurig bekeken worden, want de huidige plannen bieden voorlopig ruimte ge noeg. Bij de Grevlingendam en het damvak Geul moet verblijfsrekrea- De C-meisjes van de atletiekvereniging Delta Sport kwamen in het bezit van de verenigingsbeker, die de gemeente Zierikzee jaarlijks uitreikt voor de beste sportprestaties. Deltasport viel trouwens, juist nu de vereniging 25 jaar bestaat, goed in de prijzen. Jacolies van Gastel, ook een C-meisjes. kreeg de sportbeker en verenigings-sekretaris H. Mouthaan de ere-penning. Meer informatie over de uitreiking staat elders in dit nummer. (Fniiy 7ior)lf7ooccho Mion Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. 8U.T tie geweerd worden, wegens bezwa ren op milieu-gebied. Zeggenschap Eén organisatie moet zeggenschap krijgen over het gebied. Een studie hiernaar is inmiddels begonnen en er wordt bezien of het mogelijk is nog dit jaar natuurbeschermende maat regelen te treffen voor de natuur in en rond de Oosterschelde. Van groot belang acht de stuurgroep, dat de re- kreatieve ontwikkelingen pas op gang komen, wanneer bekend is wel ke effekten de natuur te wachten staat door het veranderende getij. De stuurgroep wordt geadviseerd de beleidsvisie van het dagelijks bestuur over te nemen en een nieuw beleidsplan te maken op basis van de nota beleidsmogelijkheden en de in- spraakreakties. Motie Westerschouwen Op de vergadering in Middelburg zal ook de brief van de gemeente Westerschouwen worden behandeld. Het betreft een motie van de gemeen teraad inzake de wegverbinding over de stormvloedkering. De raad is van mening, dat door het niet aanleggen van deze weg een toeristische trek pleister van allure verloren gaat. De »raad stelt, dat de waterstaatkundige werken na voltooiing een beziens- waardighéid van nationaal en inter nationaal niveau zal zijn en dat door het achterwege laten van de wegver binding een uniek dagrekreatiege- bied achter de dam, niet tot stand zal worden gebracht. De deelname van de waterschap pen in de stuurgroep Oosterschelde is Vervolg pag. 4 Verwachting tot zaterdagavond: Enkele buien Wisselend bewolkt en enkele buien; minimumtemperatuur omstreeks 5 graden; middagtemperatuur onge veer 8 graden; zwakke tot matige wind, draaiend naar west tot noord west. Voor zondag: Aantal uren zon: 1 tot 6. Min.-temperaturen: omstreeks 4 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 7 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 2 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 14 maart Zon op 6.57, onder 18.42 Maan op 12.07, onder 3.34 15 maart Zon op 6.55, onder 18.44 Maan op 13.06, onder 4.27 16 maart Zon op 6.52, onder 18.45 Maan op 14.11, onder 5.11 Volle Maan: 20 maart (16.22) HOOG- EN LA AG WATER Hoogwater Laagwater 14 maart 9.16 21.58 15 maart 16 maart 10.47 23.27 - 12.21 2.55 15.44 4.17 17.09 5.40 18.26 Doodtij: 15 maart HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 13-3. Het K.N.M.I. deelt mede: Zaterdag is het wisselend be wolkt weer en worden enkele buien verwacht. Dit hangt samen met een depressie, die vrijdagmorgen boven de Ierse Zee lag en het komende et maal dicht langs ons land naar Dene marken trekt. De temperatuur ligt zaterdagmiddag rond acht graden. De zachte lucht, die tot de Zwarte Zee is doorgedrongen, wint nu ook terrein in noordelijke richting en dringt nu langzaam Denemarken en het Oostzeegebied binnen. DAMASCUS, 12-3. Aan 's werelds langste kaping is donderdag ccn vreedzaam einde gekomen. De aan zet daartoe werd gegeven door Pa kistan, dat toegaf aan de eis van de kapers tot vrijlating van 55 politieke gevangenen. De drie kapers lieten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1