WIK kreeg aanvraag voor damesvoetbal Drukbezochte gezinsavond ZLM-afdeling Ouwerkerk Interessante bijeenkomst CDA-afdeling Duiveland 5 Nog toekomst voor kleinschalige bedrijven Aktie peuterleidsters Nederland en zijn energie v Verdronken door hoog water OUWERKERK, 12-3. De landbouwvereniging „Aller Belang" te Ouwer kerk heeft op dinsdag 10 maart in het Dorpshuis een gezinsavond gehouden. De voorzitter, de heer W. A. Kuyper was er verheugd over, dat dit keer een be hoorlijk aantal leden aanwezig was. Dat is wel eens anders. Allerwege ziet men, dat het groei seizoen is aangebroken. Er is al veel kunstmest gezaaid, maar er zijn nog geen voorjaarswerkzaamheden ver richt wegens de teleurstellende grote hoeveelheden water. De struktuur wordt hierdoor lelijk bedorven (ver- slemping). Spreker onderstreepte, dat zoet water een belangrijk iets is voor de landbouw. In dit verband zal men moeten oppassen, niet achterop te ra ken bij andere streken. Na lang zoeken is gebleken, dat de landbouwvereniging 2 jaar ouder is, dan steeds gedacht werd en in 1984 zal zij 100 jaar bestaan. Men vraagt zich af: ,,Wat moeten wij hier aan doen èn wat zijn de financiële konse- kwenties?". Alles draait immers om het geld. Bedrijf en gezin Andere zaken verdienen echter ook aandacht, daarom deze diskussiea- vond over „Bedrijf en gezin" onder leiding van mevr. C. J. van Malde- gem-Markusse. Allereerst volgde nu afwerking van de jaarvergadering. Er is een klein nadelig saldo en het bedrag „in kas" is eveneens niet groot. De finan ciële kommissie zal bestaan uit de he ren R. P. Binck en C. Remeeus met als reserve de heer P. A. Dalebout. Vervolgens herkoos de vergadering met overgrote meerderheid van stemmen de aftredende voorzitter, de heer W. A. Kuyper, die zijn nieu we mandaat aanvaardt. Hij hoopt, dat de vereniging zal kunnen blijven funktioneren en de vice-voorzitter, de heer J. B. Manni wenst hem veel sukses bij de arbeid in het belang van de vereniging. Er komen suggesties los over de viering van het honderdjarig bestaan: de kontributie zal omhoog gaan en daarvan zal per lid een be drag gereserveerd worden. Deze afdelingsavond van de ZLM stond verder in het teken van de aan gekondigde diskussie, waarvoor mevr. Van Maldegem als leidster was uitgenodigd. De aanwezigen verdeel den zich hiertoe in groepen. Agrarisch gezin De eerste vraag luidde: „Het agra rische gezin staat min of meer buiten de plaatselijke samenleving. Ervaart u dit ook zo, zoudt u er wat aan wilen doen en zo ja, op welke manier?". De woordvoerders van de diverse groepen waren algemeen van oor deel, dat het agrarische gezin niet buiten de samenleving staat, een en kele uitzondering daargelaten, nl. de mensen, die bewust geen kontakt zoeken. DEN HAAG, 11-3. Voor kleinscha lige distributie is er zeker nog toe komst, maar samenwerking is daar voor onontbeerlijk. Staatssekretaris Th. M. Hazekamp van ekonomische zaken, omder meer belast met middenstandsaangelegen heden, zei dit woensdag in Den Haag. Hij leidde daar een symposium in, ter gelegenheid van het 25-jarig jubi leum van het bedrijfsschap voor de detailhandel in melk- en zuivelpro- dukten. De teruglopende konjunktuur zal er volgens de staatssekretaris onget wijfeld toe leiden dat de konsument met een geringer besteedbaar inko men, gaat bezuinigen op zijn inko pen. De nu nog marginaal werkende ondernemer in de detailhandel zal daardoor misschien voor de beslis sing komen te staan zijn zaak te slui ten. Een fundamentele wijziging in het konsumptiepatroon en in de hui dige distributiestruktuur verwacht te Hazekamp echter niet. Specialisatie Mogelijkheden voor een rendabele exploitatie van kleinschalige win kels, zo meende hij, zouden gevonden kunnen worden in specialisatie, in het optreden als koncessionair of in de opzet van een buurtwinkel nieuwe stijl. Bezorging gepaard gaande met dienstbetoon zal kunnen blijven bestaan, mits aan bepaalde voor waarden wordt voldaan. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Een grote meerder heid in de Tweede Kamer is tevreden met het wetsontwerp leegstand, zo als dat er nu na zes wijzigingsnota's van de regering uitziet. Over de vraag: „Een ZLM-afdeling als Ouwerkerk is (te) klein om effek- tief te kunnen werken" zijn de me ningen verdeeld. „Zou het een oplos sing zijn, om de gezinsleden meer bij de organisatie te betrekken?" Ant woord: Ja, vooral ook de oudere kin deren, zij worden thans al dikwijls ingelicht over hetgeen besproken wordt. De damesgroep vindt niet, dat de vrouw lid van de ZLM én van het af delingsbestuur moet zijn en men wil ook niet samengaan met een andere afdeling, wèl samenwerken. DEN HAAG. De waterstand van de grote riveren in Nederland is hoog, maar dat wordt vooral veroorzaakt door het vele smeltwater uit Duits land, Zwitserland en België. DEN HAAG. De Stichting van de Arbeid, overlegorgaan van werkge vers en werknemers, gaat in twee werkgroepen bekijken of het moge lijk is aanbevelingen te doen aan CAO-partners over de bevordering en herverdeling van de werkgelegen heid en over het verbeteren van het funktioneren van de arbeidsmarkt. DEN HAAG. De Voorzitters van de FNV en het CNV, Wim Kok en Harm van der Meulen, hebben er woensdag in een gesprek met minister-presi dent Van Agt op aangedrongen te pleiten voor een Europees initiateif tot vermindering van de rentestand in de wereld. GRONINGEN. De vijf Chilenen en de Nederlandse vrouw die vorige week woensdag in Groningen een hongerstaking zijn begonnen, heb ben aktie woensdagavond om acht uur opgegeven. Precies een week lang hebben zij niets dan water toch zich genomen. COEVORDEN. Het water uit Duitsland zal de Overijsselse Vecht dinsdagmorgen vroeg verder doen stijgen. Dit is de verwachting van W. J. Tonnis, hoofd technische dienst van het waterschap Bargerbeek in Zuidoost Drenthe. Voorspellingen over de gevolgen durfde hij niet te doen. UTRECHT. De Federatie Bouw- en Houtbonden FNV heeft een klem mend beroep gedaan op de eerste Kamer om de door de Tweede Kamer aangenomen wetswijziging, waar door een werknemer pas na 139 da gen arbeid recht heeft op een WW- uitkering, terug te draaien. DEN HAAG. Minister van Aarden- ne van ekonomische zaken verwacht geen heil van het behoud van .twee vestigingen vaii VahjGelder papier in respektievelijk Velsen-zuid en Wa penveld. DEN HAAG. In de groei van de de tailhandelsomzetten is de laatste ja ren een duidelijke vertraging te konstateren. De werkloosheid onder winkelbedienden die een volledige werkkring zoeken is aanmerkelijk sneller toegenomen dan die voor alle beroepsgroepen tezamen. DEN HAAG. Bij de voortzetting van de behandeling van de begroting van het ministerie van onderwijs en wetenschappen woensdag in de Tweede Kamer heeft de PvdA-er Ko- nings aangekondigd dat zijn fraktie tegen de begroting zal stemmen. ASSEN. Op verzoek van de kom- missaris van de koningin in Drenthe zijn woensdagavond veertig militai ren gekonsigneerd om bijstand te verlenen als de waterstanden in de provincie te hoog worden. LUNTEREN. De politie in de ge meente Ede heeft een veehouder in Lunteren bekeurd, nadat in een van zijn schuren zeventien kadavers van koeien waren aangetroffen. Sommi ge dieren moeten al enige maanden geleden zijn gestorven. ARNHEM. De Arnhemse politie heeft de afgelopen dagen met de aan houding van dertien jongeren (18-25 jaar) in die stad in totaal 36 inbraken en autodiefstallen opgelost. De buit bij de inbraken (in scholen, wonin gen en auto's) heeft waarde van 75 mille. AMSTERDAM. Het wijkcentrum ,,d' Oude Stadt" in Amsterdam wil dat de overheid ingrijpende maatre gelen neemt om de handel in en het gebruik van heroïne en de daarmee samenhangende kriminaliteit op de Zeedijk te bestrijden. VLISSINGEN. De Vereniging Mi- liehygiëne Zeeland (VMZ) heeft woensdag bij de Tweede- Kamerkommissie aan-afvoer LPG haar grote zorgen kenbaar gemaakt over de vergunning aan Dow- Chemical de opslag van het terrein in Terneuzen uit te breiden met twee opslagtanks. AMSTERDAM. Burgemeester en wethouders van Amsterdam willen een bedrag van tweehonderdduizend gulden uittrekken voor de beveili ging van de ramen van het stadhuis tegen boze burgers. DEN HAAG. De Nederlandse rege ring bestudeert de boodschap die de Russische partijleider Leonid Brezjnjew het afgelopen weekeinde aan een reeks van westerse landen heeft doen toekomen. DORDRECHT. Een 30-jarige man uit Papendrecht heeft tegenover de poltie in Dordrecht bekend zondaga vond brand gesticht te hebben in de woning van een 79-jarige vrouw in Dordrecht, nadat hij kostbare voor werpen uit het huis had weggehaald. AMSTERDAM, 11-3. Woensdag morgen hebben 25 peuterleidsters het centraal bureau van de stichting jeugdhonk Amsterdam, hun werk geefster, op de Prins Hendriklaan in Amsterdam bezet Hiermee willen zij kracht bij zetten aan hun eis tot gelijke betaling voor gelijk werk. Volgens een woordvoerder van de peuterleidsters worden elf van hen niet betaald voor het cultureel werk dat zij doen. De andere veertien krijgen hiervoor wel geld. Reden hiervoor zou volgens de direktie geldgebrek zijn. "Wij voeren nu al zeven jaar aktie voor deze zaak. De bezetting gaat door tot aan onze eis is voldaan", aldus de woordvoerster. Ledenvergadering NIEUWERKERK, 11-3. In de zaal van de Gereformeerde Kerk verga derde de afdeling Duiveland van het C.D.A. onder voorzitterschap van de heer J. Rotte. Op de gebruikelijke wijze werd deze bijeenkomst met het lezen van een bijbelgedeelte en gebed geopend. Hondenpaspoort DEN HAAG, 11 -3. Met ingang van 1 oktober moet elke hond die niet in handen van een particu lier is, zijn voorzien van een geta- toueerd nummer in het oor en een paspoort dat daarmee correspon deert Het paspoort is een onder deel van het honden en kattenbe- sluit van het ministerie van CRM. Volgens een woordvoerster van het ministerie betekent het be sluit dat ook honden die door de particulier bij voorbeeld vakantie in een asiel of pension worden ge plaatst, een paspoort en tatoeage krijgen. Wanneer een particulier met zijn huisdier over de grens reist is het paspoort niet verplicht. „Zolang het dier in de huiselijke sfeer blijft is het paspoort niet In het openingswoord stond de voorzitter nog even stil bij de totstandkoming van het C.D.A. in oktober jl. Hij wekte ook de leden op om, wanneer „voormannen" komen spreken in hun omgeving, deze bij eenkomsten bij te wonen. „Leef mee. denk mee, werk mee en wees aktief". aldus de spreker. Soms is het nog te veel merkbaar uit welk „nest" men komt: C.H.U., K.V.P. of A.R.P. „We moeten echt christen demokratisch leren denken en handelen". Tijdens deze vergadering waren drie raadsleden aanwezig die als „voorlichters" wilde fungeren voor de leden. Veel vragen werden gesteld o.a.^ over de onroerend goedbe- lasting, de gemeente garantielenin gen, de tennisbanen enz. Wethouder Op 't Hof sloot deze avond met gebed. De afdeling Duive land kan terugzien op een nuttige en geslaagde vergadering. DEN HAAG, 11-3. Onder bepaalde voorwaarden zou Nederland in eigen energie kunnen voorzien. Dat wil zeggen dat het totale energiever bruik door middel van binnenlandse energiewinning uit duurzame bron nen kan worden gedekt. Een belang rijk daarvan kan worden geleverd door windenergie. Andere energie bronnen zijn de zon, de golven, het getij en biogas. Tenslotte zijn er ver schillende mogelijkheden de be schikbare energie doelmatiger te ge bruiken of daarop te besparen. Dit stelt de voorlopige centrale raad voor de milieuhygiëne in zijn kommentaar op deel drie van de nota energiebeleid van de regering. De raad vraagt zich af of kernenergie in de toekomst wel noodzakelijk is. Naarmate het benutten van andere energiebronnen en het doelmatige gebruik van energie wordt gestimu leerd, zal de behoefte aan kerncen trales en ook aan grote kolencentra les afnemen. De raad heeft berekend dat twintig procent van de elektriciteit door win denergie geleverd kan worden zon der grote ingrepen in het systeem van de elektriciteitsvoorziening. Voorts kan het overgrote deel van de elektriciteitsopwekking geschieden door warmte/kracht-koppeling. DELDEN, 11-3. De twaalfjarige Emile Oonk uit Delden is woensdag avond in de Twickelervaart in Del den (Ov.) verdronken. De jongeman was met een achttienjarige vriend gaan kijken naar de hoge wa terstand. Hierbij is hij op een stuw geklommen. Zijn vriend hoorde op een gegeven moment een gil en zag de jongen in het water verdwijnen. Hij is hem nog na gesprongen maar kon hem niet meer te pakken krijgen. Politie en brandweer hebben de ge hele avond gedregd maar zonder re sultaat. Een ingeschakelde duiker had evenmin sukses. Donderdagmor gen is het dreggen voortgezet. Flitsen uit het buitenland PARIJS. Op het station Villeneuve-Saint-Georges (Val-de- Marne) is woensdagochtend een trein ontspoord, waardoor 17 mensen wer den gewond, van wie vijf ernstig. BONN. Volgens het Westduitse mi nisterie van financiën kunnen de uit gaven van de Europese Gemeenschap nog wel worden verhoogd maar moet er niettemin worden uitgekeken naar mogelijkheden om verbeterin gen in de inkomsten te brengen. JERUZALEM. De Knesset, het Is raëlische parlement, heeft woensdag met 45 tegen 14 stemmen een -wets ontwerp verworpen inzake de an nexatie van de door Israël bezette hoogt evan Golan. Het ontwerp was ingediend door mevrouw Geuila Co- hen van de Extreem-rechtse „Tchija"- partij. De voetbalvereniging WIK te Kerk- werve hield de algemene vergadering in de kantine op de sportakkomoda- tie „de Vospit". De avond werd ge opend door de voorzitter van de voetr balvereniging Dennie de Vos. Na de laatste ledenvergadering van 10 november vorig jaar was er niet zo veel gepasseerd. De jaarlijkse feest avond was een groot sukses. Het kompetitieverloop mocht wat minder suksesvol worden genoemd, vooral voor het 1-ste elftal. Doch men blijft moed houden voor een beter ver loop, aldus de voorzitter. Trofee De wedstrijden om de Schouwen- Duiveland trofee worden dit jaar op een andere manier gespeeld. Het idee, gelanceerd in een gezame- Iijke bijeenkomst van sportverenigin- PARAMAR1BO. De Kommissie Ontwikkelingssamenwerking Ne- derland-Suriname (CONS) heeft in de periode 1 janurai 1976 tot en met december 1980 een tweehondertal projekten in Suriname goedgekeurd tot een bedrag van 1.633 miljoen gul den. PARIJS. Het Franse satirische weekblad „Le Canard Enchaine" heeft woensdag melding gemaakt van dreigementen die ten doel zou den hebben te voorkomen dat er 187 documenten betreffende de betrek kingen tussen president Valery Gi- scard d'Estaing en de gewezen keizer Jean Bedel Bokossa worden gepubli ceerd. STRAATSBURG. Woensdag heeft het personeel van het Europees par lement aangekondigd dat het bij de volgende zitting van het parlement in staking zal gaan. CANBERRA. Amerikaanse B-52 bommenwerpers gaan de Australi sche luchtmachtbasis te Darwin ge bruiken om verkenningsvluchten bo ven de Indische Oceaan uit te voeren, maar zij zullen onbewapend zijn en geen kernwapens aan boord hebben. ROME. Wilde speerpuntstakingen van bus- en trambestuurders hebben sedert dinsdagavond Rome in een verkeerschaos gestort. Het personeel van de buurtverkeersondernemingen zullen tot vrijdag steeds rond de spit suren het werk neerleggen om loonei sen kracht bij te zetten. BRUSSEL. De kommissie van de EG heeft een aantal maatregelen voor gesteld om de noodlijdende Ierse land bouwers te helpen de huidige moei lijke situatie door te k-omen. CALAIS. De Nederlander, die nog in Calais werd vastgehouden op ver denking van handel in verdovende middelen, is weer vrij. Drie van hen konden maandagavond gaan en staan waar zij wilden, de vierde is nu ook vrijgelaten. OOST-BERLIJN. De Sowjet-Unie heeft een overeenkomst met Oost- Duitsland voor de levering van 30.000 Lada's (de Russische versie van de Fiat 124) opgezegd en de auto's naar westerse landen ge transporteerd om er „harde" valuta's mee te verdienen. LONDEN. De woordvoerder van de Tsjechoslowaakse organisatie voor de mensenrechten „Charta 77", de Rooms-Katholieke priester Va- clay Maly, heeft verklaard bij verho ren door de politie in Praag mishan deld te zijn en heeft een officiële an- klacht ingediend bij de militaire justitie van zijn land. LONDEN. Een suksevolle Britse popgroep „Pink Floyd", heeft door verkeerde investering meer dan 2,5 miljoen pond 12,5 miljoen) verlo ren, zo is woensdag bekend gewor den. RIO DE JANEIRO. Duizenden boe ren in Brazilië hebben hun door droogte waardeloos geworden land verlaten en zijn naar de steden in het arme noordoosten van het land ge trokken, zo is dinsdag officieel in Rio de Janeiro bekendgemaakt. Hulp van aapjes WASHINGTON, 11-3. Zes Latijns Amerikaanse aapjes worden opgeleid als hulp voor ernstig verlamde mensen na dat proeven hadden aange toond dat zij de noodzakelijke handvaardigheid, intelligentie en trouw bezaten, aldus Mary Willard, die deze Capucijnen- aapjes heeft opgeleid in het medisch centrum te Boston. De aapjes kunnen ijskasten open maken, voorwerpen op tafel zetten, een deur met een sleutel openen en sluiten, een grammofoonplaat opzetten en het haar van hun „meester" kammen. Een van de zes is al een ver lamde thuis aan het helpen. De baas richt een kleine la serstraal op het voorwerp dat hij behandeld wil zien en praat ook tegen het aapje, dat als dank voor elke verrichte dienst een voedselbrokje met bananensmaak krijgt. Dr. Willardt zegt in een pu- blikatie van de Nationale Stichting voor de Wetenschap dat haar onderzoek, dat door deze stichting en een groep ve teranen is betaald, ertoe kan leiden dat de 50 centimeter ho ge aapjes op grote schaal wor den opgeleid. gen, is om het te veranderen in één of twee dagen en in A en B groep. Wan neer gespeeld wordt is nog niet be kend. Omdat iedere voetbalvereniging een B scheidsrechter moet leveren, heeft Leen de Bil zich weer beschikbaar gesteld. Ook werden er nog enkele medede lingen gedaan over scheidsrechter kursussen en jeugdscheidsrechter. Men moet eerst in het bezit zijn van een A. B. O. -diploma. Ook werden door het Oranje komité vrijwilligers gevraagd voor hulp met Koninginnedag. De penningmeester en kaskommis- sie werden daarna bedankt voor het vele financiële werk. Bestuursverkiezing Bij de bestuursverkiezing, werd Leen de Bil herkozen. Aftredend en niet herkiesbaar was Piet Berrevoets. Deze werd heel hartelijk bedankt namens bestuur en vereniging voor de vele werkzaamheden Hij kwam-12 oktober 1966 in het bestuur, na enkele jaren „gewoon" lid, werd hij daarna penningmeester. Hij heeft dit vele werk al die jaren met de grootste toewijding gedaan. Deze taak wordt nu overgenomen door Ad Theunisse. Aftredend om gezondsheidsrede- nen was de heer Jaap Bos. In zijn plaats werd Jos van IJsseldijk gekozen, die de benoeming nog even in overweging wilde nemen. Ook moest er een nieuwe kaskom- missie gekozen worden. Aftredend waren de heren Rinus Berrevoets en Leen de Kok. Hiervoor werden geko zen de heren Piet Berrevoets en Bouw Post Aftredende plaatsvervangende le den waren de heren Peet Feytel en Hans van Urk. Hiervoor werden geko zen Anco Berrevoets en Hans Keste- loo. Rondvraag In de rondvraag werden enkele vra gen gesteld over trainingen en oojc was er een aanvraag voor damesvoetbal. Deze aanvraag wordt in een bestuurs vergadering behandeld. Hierna sloot de voorzitter de ver gadering. Droomreis CHICAGO, 11-3. De reis naar Ame rika, dïè de Nederlandse rhèvfoüw Lieskè van Kessel ooit nog eens wil de maken is werkelijkheid gewor den, doordat haar toen tienjarige Joodse beschermelinge, die zij tijr dens de oorlog in een woonboot gedu rende bijna een jaar verborgen hield voor de Duitsers, haar uitnodigde. Het na de oorlog geëmigreerde Joodse meisje, dat met een Canac^eës trouwde en thans mevr. Mandy Evans heet, won een prijs van een ra diostation, dat er naar streeft „wen sen en fantasieënvan luisteraars te verwezenlijken. Woensdag ontmoet ten de twee elkaar in Chicago voor een reis van een maand door de Vere nigde Staten. Op 7 april keert mevr. Van Kessel terug naar Amsterdam. SCHEEPVAART Acmaea, 10-3. Te Curagao Amersfoort, 10-3. Van Baltimore naar New York. Nedlloyd Delft, 3-10. Te Fos sur Mer. Nedlloyd Rockanje, 9-3. 650 ZO New foundland naar New York. Aludra, 10-3. 200 Z Freetown naar Rotterdam. Amersfoort, 10-3. Te New York. Macoma, 10-3. T.A. Rede Aruba. MARKTBERICHTEN Beursbericht Markt Goes van dinsdag 10 maart 1981 Granen, zaden en peulvruchten Alle prijzen boerenschoon, franko leveringsplaats en per 100 kg: Tarwe, bags 16 48,00 - 48,50; zomer- gerst, basis 16 47,75; voergerst, basis 16 44,50; haver 43,00 - 44,00; erwten (kleine groene) tot 73,00; Schokkers tot 69,00; Capu- cijners 78,00; bruine bonen (vrij van grond en halve bonen, 18 vocht) 207,50; karwij (boerenschoon) 165,00; karwij (prima doorsnee kwaliteit) 197,50. Exklusief b.t.w. Aardappelen Bintje, veldgewas, direkte leve ring, op auto geleverd 17,00 - 18,50 per 100 kg. 0 mm-opwaarts, binnen landse kwaliteitseisen 18,00 -ƒ 19,50 per 100 kg. Voederaardappe len 9,25 per 100 kg. Notering Rotterdamse Beurs d.d. 9 maart 1981: Bintje 35-50 mm 21,50 - 22,50 per 100 kg; 50 mm-opwaarts 24,00 - 25,00 per 100 kg. Exklusief b.t.w. Uien Zaaiuien, direkte levering, op auto geleverd 0,48 - 0,53 per kg. Exklu sief b.t.w. Vlas Ongerepeld, goede kwaliteit, op auto geleverd 0,31 - 0.35. Afwij kende partijen 0,20 - 0,30 per kg. Hooi en stro Alle prijzen per 1.000 kg: Weide- hooi 270,— - 300,—; dijkhooi 220,— - 240,—; Roodzwenk 130 - - 150,-; Veldbeemd 160- 180,—; Rietzwenk 175,— -ƒ 200,—; Raaigrassen tot 165,—; gerstestro 140,—; tarwestro 110,—; haverstro 100,—; schok kerstro 110,130,—; erwtenstro (klein groen) 130,140,—; bo nenstro 120,—. Exklusief b.t.w. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 11-3. Aanvoer: totaal 10330, runderen 3165, graskalveren 545, vette kalveren 38, nuchtere kal veren 3687, schapen 1629; lammeren 44, geiten 35, slachtvarkens 1187, slachtrunderen 1308. grijzen per stuk: Melk- en kalf- koeien 1800 - 2850; guiste koeien 1200 - 1850; kalfvaarzen roodbont 1950 - 2850; zwartbont 1700 2250; klamvaarzen 1750 - 1950; guiste vaarzen 1600 - 1950; pinken 700 -ƒ 1200; graskalveren 550 - 825; nuchtere kalveren roodbont 120 - 390; zwartbont 100 - 275; weideschapen 100 - 170; lammeren 90* - 170; vette schapen 170 - 265; vette lammeren 175 - 300. Prijzen per kilogram geslacht ge wicht: Stieren le 7,35 - 7,85, 2e 6,35 - 7,35; vaarzen le 6,90 - ƒ7,90, 2e ƒ6,20 - ƒ6,90; koeien le 6,70 - 7,75, 2e 5,95 - 6,70, 3e 5,65 - 5,95; worstkoeien 4,80 - 5,80. Prijzen per kilogram levend ge wicht: vette kalveren le 6,00 - 6,10, 2e 5,90 - 6,00, 3e 5,00 -ƒ 5,90; slachtzeugen le 2,42 - 2,52, 2e 2,32 - 2,42, 3e 2,00 - 2,32. Aardappeltermijnmarkt AMSTERDAM, 11-3. In bintje 50 mm kwamen 377 kontrakten tot stand voor levering april. Deze wer den verhandeld tegen 30,90 tot 29,40 per 100 kg. In bintje 50 mm wer den 87 mei-kontrakten verhandeld tegen 32,50 tot 30,50. Dé stemming was vast. De Eierveilingen BARNEVELD, 2-3. Coöp. Veluwse Eierveiling. Aanvoer 2.905.200 stuks. Stemming: vlot. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 50-51 gram 15,00 - 14,90; 55-56 gram 17,65 - 17,40; 60-61 gram 17,80; 65- 66 gram 18,15 - 17,70. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Willemstad: G. G. de Kruijf, Rijnsaterswoude; te Hazers- woude: D. Heikoop, IJmuiden-W.; te Zeist: J. L. Keijzer, Dongen. Aangenomen naar Veendam: J. Klinkhamer, Heerewaarden; de be noeming tot voorganger (Herv. Evang. op G.G.) te Hardegarijp: J. Kot, hulppredikant te Nieuw-Lek- kerland. Bedankt voor Lekkerkerk: J. Klinkhamer, Heerewaarden. Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Rotterdam-Hey- plaat-Pendrecht: H. Bénard, Rozen burg. Bedankt voor Strijen: P. Bijl, Hei- nenoord. Christelijke Gereformeerde Kerken Tweetal te Groningen: C. A. den Hertog, Vlissingen; H. Wubs, Zwijn- drecht. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Linschoten (toez.): A. Schaap, kand. te Zoetermeer; te Amersfoort en te Vriezenveen (toez.): J. J. W. Mouthaan te Nunspeet; te Rhenen: J. Gebraad te Katwijk aan de Rijn; te Tjerkgaast, St. Nicolaas- ga; Idskenshuizen; Doniage- Legemeer: W. Koele te Leeuwarden; te Zeist: P. Pannekoek te Twello. Aangenomen naar Amsterdam: W. S. Evenhuis te Amsterdam-Sloten. Bedankt voor Aalsmeer: J. M. Snij ders te Nijkerk (Deelgem. Vredes- kerk). Gereformeerde Kerken Beroepen te Landsmeer: J. F. Boon te Hantum en Ternaard. Aangenomen naar St. Jans klooster: Th. E. Herslinga te Opene de (Gr.); naar Hoorn: J. Waagmeester te Schiermonnikoog; naar Amster dam: A. C. Grandia te Westervoort. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Hoogeveen: L. W. de Graaf te Terneuzen. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Boskoop: J. van Ha ren te Amersfoort. Tweetal te Rotterdam-Zuid: D. Hakkenberg te Lisse en J. van Haa- ren te Amersfoort. Voor 25 jaar DREISCHOR Nadat vorige zomer ge bleken was dat een groot aantal van de lindebomen benevens een kastanjeboom van plm 100 jaar, op de Ring tengevolge van de watersnoodramp waren afgestor ven is men begonnen met het rooien van deze bomen. ZIERIKZEE. Donderdagavond rond 18 uur kwam hier ter stede tijdens een bui met hevige windstoten voor, waar door hier en daar lichte schade veroor zaakt werd. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. ADVERTENTIE. Prima rund- vleesch: Hedenmiddag 2 uur aan de noodslachtplaats de Hem. Gehakt 100 cent per 500 gram, lappen 125 cent per 500 gram. BRUINISSE. Aan de beplanting van het gemeentelijk park aan de Deestraat zal een officieel tintje gegeven worden kinderen van beide lagere scholen, die daarom hebben geloot, zullen bij de be planting assisteren, terwijl het dagelijks bestuur der gemeente aanwezig zal zijn. ZIERIKZEE. Bij de woensdagavond door de gemeente politie gehouden ver- lichtingscontróle werden 15 bestuurders van automobielen en 2 bestuurders van rijwielen bekeurd. k

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 5