Positieve geluiden over woningbouw Noordgouwe Tomatenkweker is 15.000,- schuldig aan omwonenden Raadsvergadering Brouwershaven P.J.Z. Schouwen-Duiveland streeft naar meer aktiviteit z.v.u. „Au Bouillon Beige" STREEKNIEUWS President Gerechtshof Den Haag: ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 12 maart 1981 Nr. 22876 3 BROUWERSHAVEN, 10-3. Het dorpje Noordgouw heeft de laatste tijd veel gemeentelijke belangstelling. Dinsdagavond gingen de raadsleden akkoord met het voorstel van B. en W. over te gaan tot het stichten van een multifunktioneel gebouw, een dorpshuis, maar ook deelde burgemeester C. Slabbekoorn mee dat de plannen voor aankoop van grond voor de bouw van een aantal woningen in dit dorp, in een vergevorderd stadium zijn. „Een droomwens gaat in vervulling", aldus de VVD-fraktie-voorzitter, de heer J. K. Goemans, „als we dit jaar nog het dorpshuis in gebruik kunnen ne men". En wat de plannen voor woningbouw betreft in Noordgouwe mocht van mevrouw J. B. Loschacoff-de Kanter „op het stadhuis de vlag uit". ZIER1KZEE, 1-3. In de Zeeuwsche Herberghe vond een bijeenkomst plaats van de PJZ afd. Schouwen-Duiveland. Het doel van deze avond was het pra ten over het „hoe en waarom" van het organiseren van aktiviteiten en het streven naar meer aktieve leden. Het voorstel een krediet van 250.242,60 voor de renovatie van de lagere school in Noordgouwe, en een krediet 708.718,62 voor het stichten van dit multifunctionele gebouw be schikbaar te stellen werd met alge mene stemmen aangenomen. Aanbesteding dorpshuis De heer J. A. v. d. Bijl (CDA) maak te echter nog een opmerking over het voorstel om het kollege te machtigen over te gaan tot onderhandse aan besteding van de werken: dorpshuis en renovatie school. Wethouder Ph. J. van Ast lichtte toe, dat „onder hands" in dit geval gelezen moet worden als: onderhandse aanbeste ding op uitnodiging. Dit houdt in dat alle aannemers in de gemeente Brou wershaven een uitnodiging krijgen De Pallieterse simpelheid van ziel en de Tijlse „leut", zo nadrukkelijk karakteristiek bevonden voor het Vlaamse leven en zijn, kunnen ook evolueren tot een eigentijdse vrucht met een schil van - soms uit de hand lopende - vrolijkheid, maar met een galbittere, stenige pit, die een wran ge nasmaak geeft. Ook in het „ple zante zuiden" blijven mensen, men sen, met (nog wel) die simpelheid bij de één, maar allerlei uitgekookts bij de ander. In het komische blijspel: „Au Bouillon Beige", woensdag - in het kader van het Z.V.U.-winterpro- gramma - gebracht door het Vlaamse gezelschap „Bent" wordt dit duide lijk; een stuk van Walter van de Broeck, waarnaar de - in ieder geval niet propvolle - zaal met grote ogen en gespitste oren heeft gekeken en geluisterd. De inhoud in een „nutshell". De ei genaar van het café „Au Bouillon Beige" is overleden en dienst (stief)- kinderen komen bijeen, om de erfe nis te delen, maar er is geen testa ment. Er zijn wel schulden. De ene zoon heeft het (voor een zakcent en een hap eten) thuis moeten verdie nen, terwijl broer en zus het elders hebben gezocht. Zus op de wufte toer en de broer met eindeloze studies, die een pakket rekeningen en geldover- schrijvingen als een spoor in de „er fenis" nalieten. Geen nood echter; beroemd en mo gelijke nieuwe geldbron is het „re cept"; het recept van de vermaarde altijd geserveerde bouillon, dat ech ter zoek is. Het recept moet worden „terug geproefd" en dat lukt, maar dan is men vergeten de toevallig ge mixte ingrediënten op te schrijven. Er blijft dus niets over dan de drank fles aan te spreken, waar nog wel wat inzit. In een sfeer van bliksems nelle stemmingswisselingen, wat aangevlamd door de drank, staat pe riodiek het „toneel op z'n kop", maar de drie vinden elkaar niet. De jongste blijft de „zoete stotteraar" en de anderen verdringen hun gevoe lens van opkomende eensgezindheid en willen uit de kruidige nalaten schap van vader halen wat er uit te halen is. Momenten van onwaarschijnlijke jool, geladen ruzies en wrange bitter heid wisselen elkaar af. Aan het slot blijft de ene zoon achter in het sleetse café, nadat hij - dat nog wél - de taxi voor broer en zus (die er vandoor moeten) heeft betaald. En het recept? Het werd toch „ge vonden"; in de mijter van Sint Nico- laas; een deus ex machina - dachten wij - maar vader kende duidelijk zijn kinderen. Hij had het recept in drieën verdeeld, maar elk der delen bavatte niets. Men hoort in zo'n stuk wel even op intussen van het taalgebruik; beetje „echt Vlaams, snufje Brussels en na tuurlijk (ook) een tikkeltje Frans. Als het teveel gebruikte - „nondeju" echter zo frekwent in hoog-Neder- lands vertaald, wordt gebruikt, stoort dat best. Dat moet ook gezegd, want zo teerhartig ging het nu ook weer niet toe op de Bühne. Nog eens, die taal in „Au Bouillon werkelijk een bijdra ge aan de interlandelijke taaiver broedering, die op hoog niveau is be pleit en (gelukkig) wordt na gestreefd? Talen - vooral zozeer „ge lijke" of verwante - werken bevruch ten op elkaar in en dat kan winst zijn. „Au Bouillon kreeg een meesterlijke vertolkind, Jo de Meye- re kon de driften onhandigheid, op gelopen in de herdershond hier uit stekend gebruiken. In die wat schle- miele rol, een akteur apart, naast de zus, Annelies Vaes, die een uitzon derlijk fel type neerzatte (was huist er een talent beneden onze zuidelijk grens) en Willy van Heesvelde als de andere broer, een vertolking met een vracht aan aanstekelijke elementen, die het publiek frappeerden. Dat publiek reageerde spontaan na afloop, de exekutanten omhullend met applaus, bij vele open doekjes. B. d. V. om zich in te schrijven voor deze wer ken. De heer C. J. de Munnink (Pvd./y) wees er, naar aanleiding van de grote opknapbeurt voor de school in Noordgouwe, op dat ook de openbare lagere school in Zonnemaire hard aan verbetering toe is. De burgemeester zou deze opmer king in gedachten houden. Kredieten De raad besloot kredieten beschik baar te stellen voor de aanschaf van een nieuwe trekker, vervanging gey sers kampeerterrein „De Bulke", hertaxeren gebouwde eigendommen in verband met onroerend goedbe- lasting en voor de aanleg van een parkeerterrein aan de Schuitkade te Brouwershaven. De heer Bijl vroeg zich nog af waarom de aanleg van een parkeerterrein zoveel moest kosten. Wethouder Van Ast legde uit dat de dienst gemeentewerken niet genoeg „stratenmakers" in dienst heeft om dit werk vlot gereed te hebben. De kosten voor dit werk worden ge raamd op 57.000,-. Onderwijs Verder ging de raad akkoord met het voorstel mevrouw M. C. M. Moerenhout-Oomens onderwijzeres aan de openbare lagere school te Noordgouwe eervol ontslag te verle nen. Mejuffrouw A. M. Marini werd met algemene stemmen benoemd - voor lopig in tijdelijke dienst - als op volgster van mevrouw Moerenhout. Weg Stormvloedkering Ook burgemeester Slabbekoorn sprak afkeurend over het feit, dat aan Rijkswaterstaat opdracht is ge geven geen autoweg aan te leggen over de stormvloedkering in de Oosterschelde. Er zal waarschijnlijk wel een werk weg worden aangelegd, maar deze zal niet permanent, voor het autoverkeer opengesteld kunnen worden. De raadsleden van de gemeente Brouwershaven zijn van mening, dat met het niet-aanleggen van deze weg over de Stormvloedkering afbreuk wordt gedaan aan het toeristisch ele ment van deze werken „van allure". Stuurgroep Oosterschelde De stuurgroep Oosterschelde ver gadert vrijdag 13 maart om twee uur 's middags in de statenzaal, Abdij 11, Middelburg. Geadviseerd wordt de waterschap pen Schouwen-Duiveland, Tholen en Noord- en Zuid-Beveland in het over leg te betrekken. Deelname van de gemeente Brouwershaven wordt af gewezen, omdat zij niet aan de Oosterschelde grenst. Hoofdmoot van de vergadering wordt de vaststelling van een beleidsvisie voor de Oosterschelde. Drie Z.L.O.'s Het overlegorgaan van de drie landbouworganisatie in Zeeland (3- Z.L.O.'s) deelt mede dat het voorzit terschap en het sekretariaat van het orgaan, per 1 maart zijn gewisseld. Voor de komende twee jaar zullen optreden als voorzitter: de heer F. de Waal en als sekretaris, de heer C. A. J. Pops. Sekretariaat tel.: 01170-3378. ZIERIKZEE Diefstal uit loods Uit de loods/werkplaats van Transportbedrijf Vaane aan de Laan van St. Hilaire werden zendappara tuur, een boormachine, lasappara- tuur, een autoradio en een antenne gestolen. De totale waarde wordt op f 1.300,- geschat. Johan Louis de Jongeschool Op vrijdag 20 maart wordt in het Hervormd verenigingsgebouw de jaarlijkse ouderavond gehouden van de Johan Louis de Jongeschool. Pun ten uit het programma zijn: koorzang en schoolimpressies. Opgevoerd wordt de musical: „De prinses op de erwt" en het toneelstuk „De sigaar van de sultan". De avond wordt geopend door de voorzitter van het schoolbestuur, de heer C. A. van Oord en gesloten door de voorzit ter van de Ouderkommissie, de heer A. J. de Ruiter. P.J.Z.-toernooi 15 maart P.J.Z.-schaatens leden niet-leden, opgaven bij 01112-1248. 28 maart: Bowling-Renesse, P.J.Z. Voor zowel leden als niet-leden. De waterstaatkundige werken in de Oosterschelde vormen immers na voltooiing een „bezienswaardigheid van nationaal en internationaal ni veau", zo staat te lezen in de betref fende motie, die werd gericht aan de minister en aan de staatssekretaris van verkeer en waterstaat, gedeputeerde- en provinciale staten van Zeeland en de kolleges van B. en W. op Walcheren, Noord-Beveland en Schouwen-Duiveland Verder was de raad van mening dat voor de bewoners van Schouwen- Duiveland de Zeelandbrug zo spoe dig mogelijk tolvrij moet worden. Eveneens via een motie brengt de raad dit besluit ter kennis van Gede puteerde Staten van Zeeland. 3-4-5 april: kaderweekend voor P.J.Z. bestuursleden. 17 april: Vormingskommissie avond: doelstelling: onze relatie tot gehandikapten. 9 mei: Volleybal rekreanteneilan den "-tournooi. Bejaardenmiddag N.C.V.B. Op woensdag 18 maart wordt in het Hervormd Verenigingsgebouw door de N.C.V.B.-afdeling een bejaarden middag georganiseerd. Geslaagd Voor het examen, ter verkrijging van het diploma dierenhulp, slaagde mevr. A. Kleemans, werkend lid van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, afdeling noor- en midden Zeeland. Theo Thijssenschool bezocht bakkerij Dinsdagmiddag bracht de derde klas van de Theo Thijssenschool een bezoek aan bakkerij Verwijs. Dit be zoekje paste in het op school behan delde thema „Ons voedsel". Na een korte instruktie over de di verse apparaten werd de klas in twee groepen gesplitst. De ene groep mocht koekjes gaan maken en de an dere groep kon aan de slag om bro den te bereiden. Halverwege de mid dag werd dit omgewisseld. Tot slot ging alles de oven in. En terwijl in de oven alles bruin bakte mochten de kinderen, onder het ge not van een glaasje limonade, nog al lerlei vragen stellen. Een waar festijn was het toen de oven open ging en iedereen zijn eigen baksel kon bewonderen, dat ze bovendien mee naar huis mochten nemen. Een heerlijk geslaagde middag, waarin ze als „thuiswerk" nog een prachtige knipplaat van bakker Kees Verwijs meekreegen. Aanrijding Bij het laten uitstappen van een passagier, woensdagochtend op de Grachtweg, werd de auto van J. J. G. uit Oosterland achterop aangereden door J. S. uit Nieuwerkerk. Materië le schade was het gevolg. ZIERIKZEE/ZONNEMA1RE Afd. Schouwen Plattelandsvrouwenbond Op maandag 16 maart komen de le- den van de afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen bijeen in het bedrijf van de fa. Paau- we aan de Zuidweg (22) te Zonnemai re. Voorlichting wordt gegeven over: dekbedden en matrassen. SEROOSKERKE Strafeest Op zaterdag 21 maart zal te Seroos- kerke het Strafeest worden gehoude. In de morgenuren reeds wordt begon nen met de verkoop van „Schroasels" (origineel Schouws ge bak) voor bij de koffie, waarna ringsteken op hobbelfietsen voor de jeugd. Te 13.00 uur heeft op het Dorpsplein de keuring van de ver sierde paarden plaats. Na vertrek van de ruiters volgt de keuring van de versierde fietsen voor de jeugd ge- volgt door het ringsteken. Om plm. 14.30 uur worden de rui ters bij het Dorpshuis terug ver wacht, waarna een rondrit door het dorp begint. De muziekvereniging „Luctor et Emergo" uit Renesse zal hierbij muzikale medewerking verle nen. Na de rondgang volgt het ringste ken te paard. Tussen 16.00 en 16.30 uur zal de prijsuitreiking van het ringsteken plaatsvinden. In de avonduren wordt het feest in het Dorpshuis voortgezet met de op voering van het blijspel in drie be drijven „Drie vrouwen om één". Na afloop van het blijspel is er ge legenheid om te dansen. Verkoop Welfare artikelen Tijdens het Strafeest zullen, in de kleine zaal van het Dorpshuis, door de dames van het Rode Kruis, afd. Westhoek, Welfare goederen worden verkocht. Aan deze verkoop zijn weer enkele attrakties verbonden, o.a. kan men raden naar de naam van een pop. HAAMSTEDE N.C.V.B. bijeenkomst Dinsdag 17 maart komt de Neder landse Christen Vrouwenbond afde ling Haamstede weer bijeen in de re- kreatiezaal van de Gereformeerde kerk te Haamstede. Mevrouw West- hoff zal spreken over het bondson- derwerp „Massa-media". Voor tijd: zie agenda. Examens jeugd E.H.B.O. Op 10 maart werden weer examens gehouden ter afsluiting van de Jeugd E.H.B.O.-kursus voor 11- en 12- jarigen. In Haamstede op de „Kirreweie" deden ze met een prima resultaat examen bij dokter Van Beek. De geslaagden zijn: Wilma van Damme, Ok-Hi van Herpen, Petra Blom, Barbara v. d. Brul, Bas ten Haaf, Martin Heutink, Robert-Jan Bom, Cees Dijkman, Dennis Janse, Cees Blom, Frank Adam, Levien de Braai, Kees Dijkman, Joanne Hanse, Catherine Butler, Monique Deurloo, Jolanda v. d. Klooster, Jaap de Mey, Corina Pleune, Helen v. d. Pol, Hans Poldervaart, Zion Raap, Coen Rensma, Ingeborg Reydon, Bianca Riemens, Jaco Rijnberg, Mark v. Sluys, Willem v. Sluys, Marco Soe- ters, Karen Steenstra, Silvia Ver steeg en Elvira Vos. RENESSE IJsvereniging gaat naar De Uithof Zaterdagmiddag 14 maart zal de ijsvereniging Renesse met twee bus sen naar schaatscentrum „De Uithof" te Den Haag gaan. Nu de weergoden het dit jaar hebben laten afweten en er niet geschaatst kon worden op de ijsbaan te Renesse wil de vereniging de leden tegen een be scheiden vergoeding de gelegenheid geven toch in elk geval één schaatsmiddag te beleven. Voor tijd: zie agenda. Braderie Op 30 mei hoopt de Hervormde ge meente Renesse weer eens een brade rie te organiseren op het dorpsplein te Renesse. De opbrengst moet die nen om de financiële tekorten van de kerk weg te werken. Vrijdagavond 13 maart zal men met auto's Renesse rondgaan om spullen op te halen voor de rommel markt. Spullen zoals bijvoorbeeld boeken, grammofoonplaten, meubi lair (geen matrassen) antiek en curio sa. KERKWERVE Ophalen oud papier Zaterdag 14 maart haalt de s.v. WIK oud papier op in Kerkwerve, Noordgouwe en Schuddebeurs. Wilt u het s.v.p. gebundeld aan de weg zet ten. SCHARENDIJKE Koor- en samenzangavond Op vrijdag ,27 maart-vindt in de Ned. Hervormde Kerk een koor- en samenzangavond plaats, verzorgd Appallant, de heer Beekenkamp, zal zo spoedig mogelijk de door TNO vastgestelde maatregelen treffen om de geluidsoverlast tot aanvaardbare normen terug te dringen. Daarna zal TNO nogmaals metingen verrichten waaruit moet blijken dat Beeken kamp aan alle gestelde eisen voldoet. Verder zal de heer Beekenkamp voor '5 april 1981 een bedrag van 15.000,— moeten betalen aan meester G. Nijland, waarin begrepen de kosten van de behandeling van het onderhavige rapport. Geïntimideerden, de tegenstanders van de heer Beekenkamp, zien af van executie (uitvoering) van het bestre den vonnis in kort geding (die be wuste 1.000,— dwangsom). Advocaat mr. G. Nijland en zijn kliënten, de omwonenden, waren na afloop zeer tevreden met deze schik king. Die 15.000,— zal verdeeld worden onder de omwonenden maar eerst zullen er de proceskosten van betaald moeten worden. „Het gaat ons ook niet om het geld", vertelt omwonende C. Bijl, „als het geluid maar minder wordt, dan zijn we heel tevreden". Experiment Voorafgaande aan deze schikking kregen advocaten van beide partijen gelegenheid het een en ander nader toe te lichten. Mr. L. J. den Hollan der, advocaat van de tomatenkassen- eigenaar, zei: Dit tomatenkassen- projekt zit nog in een experimentele fase. Nooit eerder is een dusdanig komplex verwezenlijkt. Wij konden De avond werd geopend door de voorzitter, Frank Schoof. Deze gaf te kennen, dat er vier bestuursleden na jaren trouwe dienst afscheid namen, n.l. Corrie Vijverberg-Stols als se- kretaresse, Leo van Gastel, die sa men met Bea van Dongen in de sport - kommissie zat en de voorzitter Frank Schoof, die om studieredenen zijn funktie moest beëindigen. Ter vergadering werd bingo gespeeld voor de gedupeerde boeren in het Italiaanse rampgebied. Bij de bestuursverkiezing werden gekozen: Lena de Wilde en Hans van Gastel. Tonnie de Bie werd gekozen tot voorzitter. Sekretaresse en pen- ningmeesteresse brachten de jaar verslagen uit; de laagte met name over de onkosten van de gehouden ak^viteiten. De belangstelling was ni* groot, maar het werd toch - ook door het Bingo - een geslaagde avond. door de Chr. Gem. Zangvereniging „Sursum Corda" te Scharendijke o.l.v. de heer J. Schouls. Verder werken aan het programma mee: het Noord-Bevelands Mannen koor (Kortgene) o.l.v. F. Smit, de K.H. „Kunst en Eer" te Zierikzee o.l.v. R. J. van Soest. Organist is C. Groenleer. BROUWERSHAVEN Ruiteravond „De Schouwse Ruiters" Op vrijdag 20 maart vindt in het Tonnenmagazijn te Brouwershaven, een ruiteravond plaats van „De Schouwse Ruiters". Opgevoerd wordt de komedie in drie bedrijven: „Zo'n heerlijk huisje buiten" van D. J. Eggengoor. Na een verloting in de pauze, volgt tot slot een gezellig sa menzijn. Aan het toneelstuk werken mee: Jan Neels, Wilma Struyck, Ra- gonda den Boer, Bram Bevelander, Sylvia Bevelander, Trudy Boin, Gon- neke Arkenbout, Arjo Berrevoets en Hans Boin. ZONNEMAIRE Schoolraad Donderdag 19 maart wordt in het dorpshuis te Zonnemaire de gemeen schappelijke Schoolraad voor open baar onderwijs gehouden. Mevrouw E. I. Jense en mevrouw M. G. J. v. d. Dungen zijn uitgenodigd een inlei ding te houden over muziekonder wijs. Voor tijd: zie agenda. Oud papier Zaterdagmorgen vanaf 9 uur kómt zodoende niet weten in hoeverre de motoren de in de geluidshinderwet gestelde voorwaarden zouden over schrijden. Ook de gemeente kon de konsekwenties van het verstrekken van deze geluidshinderwetvergun ning nog niet overzien". De heer Den Hollander vertelde dat er aanvankelijk geen problemen bestonden totdat de motoren voor het zelf opwekken van energie op volle sterkte gingen draaien. Het is jammer dat er geen redelijk overleg heeft plaatsgevonden tussen de heer Beekenkamp en omwonenden. Het had veel problemen kunnen oplos sen". Vallend blad Inmiddels heeft de heer Beeken kamp een groot aantal adviezen door TNO opgesteld, in praktijk gebracht. „Binnen 14 dagen kan het probleem opgelost zijn en voldoe ik aan de door TNO gestelde voorwaarden", aldus de heer Beekenkamp. Volgens de hinderwetvergunning zou de tomatenkas 's nachts niet meer geluid mogen produceren dan 25 decibels. „Dit is echter een onmo gelijke zaak", aldus Den Hollander. „Vijfentwintig decibel is het geluid van een vallend blad. Die grens kan pas bereikt worden als het bedrijf buiten werking is." Verder merkte advocaat Den Hol lander op dat de metingen verricht zijn vóór het huis van een omwonen de en niet bijvoorbeeld in de huiska mer. Het bestuur ziet er als volgt uit: Tonnie de Bie, voorzitter; Peter de Vrieze, vice-voorzitter; Hans van Gastel, penn.meester; Piet Vijver berg, H.B.-lid; Carla Vijverberg, sportkomm., alg. zaken; Chris v. d. Bosse, idem; Helen de Jager, tweede sekretaresse; Lena de Wilde, sekreta resse. de harmonievereniging „Nut en Uit spanning" weer langs om oud papier op te halen. Het wordt de inwoners gevraagd het papier zoveel mogelijk gebundeld gereed te zetten, want za terdagmiddag moet de vereniging het stréfeest te Scharendijke, luister bijzetten. DREISCHOR Diefstal benzine In Dreischor is de heer R. aan de Welleweg het slachtoffer geworden van benzine-diefstal. Uit zijn auto werd 35 liter weggenomen. NOORDGOUWE Speciaal koncert „Con Amore" De muziekvereniging „Con Amore" uit Noordgouwe, o.l.v. de heer D. Viergever zal op maandag 16 maart een koncert verzorgen aan boord van het ms Prins Willem Alexander in de haven van Wil lemstad. Dit koncert wordt gegeven op uit nodiging van het Verpleeghuis „Stadzicht" in Rotterdam. BRUINISSE Ophalen spullen voor het Rode Kruis Bestuursleden en sympatisanten van de afdeling Bruinisse van het Ro de Kruis, zijn momenteel druk bezig met de voorbereidingen van de bazar die op vrijdag 20 en zaterdag 21 maart in het Ned. Hervormd Vereni gingsgebouw zal worden gehouden. Voor een bazar, wil die slagen is heel wat nodig en daarom zal op za terdag 14 maart nog een rondgang door de gemeente gehouden worden om spullen in te zamelen, die op de bazar kunnen worden verkocht of verloot. Dat kunnen dus zelf ge maakte handwerken zijn, maar ook levensmiddelen en niet in het laatst oud speelgoed of oude voorwerpen uit grootmoeders tijd, die altijd veel aftrek vinden. Het Rode Kruis re kent op u. „Als het goed is slaapt men 's nachts en kan men dus ook geen last hebben van geluid. Trouwens als één van de partners snurkt is dat mis schien wel 100 decibel en kan men zo doende een geluid van 35 decibel niet horen". Ten slotte was mr. Den Hollander van oordeel dat het vonnis in Middelburg onjuist is geweest om dat de heer Beekenkamp allereerst de tijd werd gegund iets aan die ge luidsoverlast te doen, terwijl men la ter hierop terug kwam. „Deze zaak loopt al vanaf juli het vorige jaar", aldus mr. Nijland, „wat dat betreft is er meer dan genoeg tijd geweest de situatie te veranderen. Op het voorstel van de heer Bee kenkamp nl. dat de omwonenden op zijn kosten naar elders konden ver huizen (tijdelijk totdat het probleem was opgelost) willen mijn kliënten niet ingaan. Maar als u een grootscheepse ver huizing van een aantal gezinnen kan betalen dan zal die dwangsom voor u ook geen probleem zijn". Akkoord Na het pleidooi van beide advoca ten kregen beide partijen de gelegen heid zich even terug te trekken voor onderling overleg. Na een korte pau ze ging de heer Beekenkamp toch ak koord met de door mr. Sieperda op gestelde schikking. „U moet natuur lijk niet verwachten dat u in de toe komst in een stiltebron terecht komt", aldus de president gericht aan de omwonenden. „Het belijft een tomatenkassen bedrijf". Hij wenste de heer Beekenkamp veel sukses toe met zijn bedrijf. Onzorgvuldig Een door mr. Nijland, namens zijn kliënten, tegen de gemeente Brou wershaven aanhangig gemaakte pro cedure bij de Raad van Staten zal worden ingetrokken. Daarin ver- weed mr. Nijland de gemeente on zorgvuldig bestuur omdat zij, dat bleek achteraf, ten onrechte een hin derwetvergunning hebben verstrekt aan de heer Beekenkamp. Deze pro cedure valt dus buiten het woensdag middag uitgesproken schikkings voorstel. „Het heeft geen zin deze procedure voort te zetten, omdat in middels aan die geluidsoverlast wordt gewerkt. Daar draaide het al lemaal om", aldus mr. Nijland. ZIERIKZEE, 11-3. De tomatenkassenaffaire is nog steeds niet ten einde. Een maand geleden werd de heer L. Beekenkamp, eigenaar van de kassen aan de Kapteins- weg bij Dreischor, door de president van de arrondisse mentsrechtbank in Middelburg, Mr. G. R. André de la Porte, veroordeeld tot een dwangsom van 1.000,— voor iedere dag dat hij de voorwaarden verbonden aan de hin derwetvergunning overschrijdt. Dit naar aanleiding van een kort geding dat omwonenden tegen hem hadden aan gespannen vanwege geluidsoverlast. De heer Beekenkamp is inmiddels in hoger beroep gegaan bij het gerechts hof Den Haag. Woensdagmiddag gingen in de zittingszaal van het kantonge recht te Zierikzee beide partijen akkoord met het voorstel van president mr. S. H. Sieperda, dat luidde:

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3