All Ready kon kampioen Ten Donck niet kloppen Herenvolleybalteam Kwiek kampioen van vierde klas Bertus Versteeg nam revanche op Monster Kleine overwinning voor basketbalteam Mevo'80 René Schimmelpennink Zeeuws kampioen jeugd 4 Laatste wedstrijd Slechts één set tegen Verhoging W.W-.premie Het is All Ready in Ridderkerk niet gelukt om kampioen Ten Donck in ei gen huis te kloppen. Ondanks goed spel en een 3-5 voorsprong een kwartier voor tijd, kon All Ready niet doordrukken. Ten Donck kwam in deze laatste microwedstrijd van het seizoen langszij en stelde in de laatste minuten de overwinning veilig, 9-6. De eerste helft ging gelijk op. De stand was als snel op 1-1 gebracht. Leo Fonteine schoot All Ready van afstand langszij na een 1-0 achter stand. Deze 1-1 bleef lang op de bor den. Door grandioos verdedigen van het eerste aanvalsvak kreeg All Rea- Uitstekend resultaat reserves SKNWK Met een 2-2 gelijkspel te Koudeker- ke in de ontmoeting met VCK II wisten de reserves van SKNWK weer een uitstekend resultaat te boeken. Robert van de Zande wist de Nieu- werkerkers voorsprong te geven (0-1), waarna de thuisklub nog voor de rust deze achterstand wist om te buigen in een 2-1 voorsprong. Lang heeft het er in de 2e helft naar uitgezien dat dit ook de eindstand zou gaan worden. Twee minuten voor tijd zag SKNWK haar pogingen om de stand in evenwicht te brengen door Peter van der Zande, die met een kopbal voor een 2-2 eindstand zorgde. Verlies voor SKNWK III SKNWK III zag in de thuis- wedstrijd tegen Wissenkerke II een 2- 0 voorsprong verloren gaan en moest uiteindelijk nog genoegen nemen met een 3-2 nederlaag. SKNWK kon een 1-0 voorsprong nemen toen een van de verdedigers van Wissenkerke, op de huid gezeten door Kees Prooi, de bal in eigen doel werkte (1-0). De thuisklub scheen regelrecht op de winst af te gaan toen Jan Hans Goedegebuure de voorsprong tot 2-0 wist op te voeren. Nog voor het verstrijken van de le helft slaagden de bezoekers erin te gen te scoren (2-1). Na de rust bleek de aanvalslinie van SKNWK al haar kruit te hebben verschoten, dit in tegenstelling met Wissenkerke dat nog tweemaal de SKNWK-verdediging wist te ver schalken (2-3). dy alle gelegenheid voorsprong te ne men. Het tweede aanvalsvak had daar echter veel tijd voor nodig en pas na een minuut of 25, kwam All Ready op voorsprong, 1-2, door een ver schot van afstand van Hans van Gastel. In dezelfde minuut vond ook Ten Donck de korf, maar direkt daar op zorgd^ Ada van Tiggelhoven weer voor voorsprong met een fraaie door- loopbaal, 2-3, tevens de ruststand. Na de rust was een nog steeds goed ope rerend All Ready te zien. Leo Fonteine, die de gevaarlijkste man van Ten Donck uit de wedstrijd speelde, was dichtbij een treffer, maar de bal rolde na een rondje over de rand van de korf net naast. Ten Donck maakte gelijk en het spel kon opnieuw beginnen. Die twee punten voorsprong kwam er toch want eerst Hans en even later Jaap van Gastel vonden beiden de mand van afstand, 3-5. Nog had All Ready het initiatief, maar kon 4-5 niet voorkomen. Piet de Ronde mocht rustig aanleggen van zijn te genstander en dat moet je bij hem niet doen. Zijn schot van ver bete kende 4-6. Toen had het 2e aanvalsvak van All Ready de rust moeten vinden om de happende tegenstanders uit te spe len, maar in plaats daarvan zocht men zijn heil in op niets uitlopende persoonlijk akties, nodeloos gefor ceerd. Keer op keer was All Ready dan ook de bal kwijt en dat was de basis voor het verval in de laatste minu ten. Ten Donck kwam langszij tot 6-6 en ging meteen maar door. Een leeg gespeeld All Ready werd toen nog vlot aan de kant gezet en 9-6 was het resultaat. Toch niet gek, daar Ten Donck thuis al haar tegenstanders deze kompetitie, met nederlangen van een punt of zeven, acht verschil konfronteerde. Doelpunten Dit was dus het eind van de mikro- kompetite, waarin All Ready toch re gelmatig van zich liet spreken Was men in een aantal wedstrijden het laatste kwartier niet nodeloos in de Biljarttoernooi Ja"s Bertus Versteeg heeft in het afgelopen weekeind in ,,De Wig" te Renesse op het door de biljartvereniging Renesse georganiseerde toernooi extra klasse li- bre revanche kunnen nemen op Gerrit Monster, die hem in het jubileumtoer- nooi van de biljartvereniging OKK te Nieuwerkerk van de eerste plaats had afgehouden. Na vijf van de zes te spelen partijen was Versteeg al zeker van de eerste plaats in het toernooi, daar hij alle vijf partijen in winst had weten om te zetten. Zijn naaste konkurrent Monster had hij in de le ronde in 17 beurten (170-85) weten te klopopen, terwijl Monster verder nog een remise had moeten toestaan aan Joop Kot. Voor de enige extra klasser, de an dere vier deelnemers waren le klas- sers, was de handicap van 130 caram boles (Lems moest 300 caramboles spelen) toch wel te groot om bij het bezetten van de bovenste plaats een rol van betekenis te kunnen spelen. Drie winstpartijen, tweemaal winst tegen Jan Berrevoets en een maal tegen Joop Koot, en een alge meen gemiddelde van 10.48, dat toch wel te laag zal zijn om zich voor de gewestelijke finale te plaatsen, was zijn uiteindelijk resultaat. De eindstand: B. Versteeg, VOG, Zierikzee10 931 143 10.00 6.51 42 G. Monster, DOS Nieuwerkerk9 936 134 11.33 6.98 44 M. C. Lems, Bommenede, Zonnemaire6 1520 145 17.64 10.48 89 J. Koot, De Wig, Renesse3 923 180 10.00 5.12 49 J. F. A. Berrevoets, B.V. Renesse2 812 132 6.60 6.15 40 problemen gekomen, waren er zeker meer punten verzameld. Opvallend dit seizoen is ook het grote aantal doelpunten, waarschijnlijk toch een direkt resultaat van de trainingsme thoden van trainer Rinus Bruël. Over een week of drie gaat de twee de helft van de veldkompetitie van start en All Ready zal daar ook nog de nodige punten moeten halen om zich definitief veilig te wanen. Eindstand 3e klas D, distrikt Zuid-West Ten Donck I 14 12 1 1 25 156 94 ALOI 14 8 1 5 17 105 91 ODOI 14 8 0 6 16 115 108 Dubbel Zes I 14 8 0 6 16 121 122 Harga I 14 7 0 7 14 115 114 All Ready I 14 6 1 7 13 132 130 TOVI 14 3 1 10 7 104 144 HPVI 14 2 0 12 4 88 -133 Kompetitie damklub Zierikzee Vrijdag jl. werden 5 partijen ge speeld voor de onderlinge kompetitie van de damvereniging „Zierikzee". Al le partijen hadden een boeiend ver loop. A. Saman won vrij snel van J. de Wild. De Wild dacht in het middenspel een tijdelijk offer te plaatsen, doch Saman profiteerde hardhandig. S. Douw won ook vrij snel, toen M. v.d. Wielen hem 3 schijven kado deed zonder zelf toe te kunnen slagen. De uitslagen M. de Wild-C. L. Boot 1-1; C. v.d. Wielen-C. M. v.d. Velde afgebroken; A. Saman-J. de Wild 2-0; M. v.d. Wielen-S. Douw 0-2; D. de Waard-C. Monteban. De stand van de ranglijst ZIERIKZEE/SCHARENDIJKE. In het kader van de - nogal heftige - jachthavendebatten, kwamen ook andere jach thavens in de regio ter sprake, zoals die van Scharendijke, die er nu nog bij ligt in winterrust. Maar straks (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 1. A. Saman 10 10 0 0 20 2. S. Douw 12 7 4 1 18 3. M. de Wild 12 6 4 2 16 4. C. L. Boot 11 4 4 3 12 5. M. v.d. Wielen 11 4 4 3 12 6. J. de Wild 13 3 6 4 12 7. C. M. v.d. Velde 9 3 1 5 7 8. C. v.d. Wielen 9 2 3 4 7 9. A. L Flikweert 5 3 0 2 6 10. C. Monteban 12 1 1 10 3 11. D. de Waard 11 1 0 10 2 12. N. Kloet 1 0 1 0 1 Tegen Smokkelhoek Het herenbasketbalteam van MEVO'80 speelde een thuiswedstrijd tegen Smokkelhoek uit Kapelle, die net als de uitwedstrijd werd gewonnen, 25-23. Een kleine overwinning voor het team uit Zierikzee, dat in de beginfase ver scheidene doelpogingen zag mislukken. De heren van Smokkelhoek daarente gen scoorden wel en kwamen daardoor op een voorsprong. Ronald Scherpenzeel kon door een goed aangespeelde bal van Bob Noomen de score openen voor ME- VO. In de veertiende minuut was de stand 2-10. Wim van Bemden zorgde weer voor het nodige zelfvertrouwen door uit een moeilijke hoek te scoren, 4-10. Ook Kees Verkerk en Wim van Bemden vonden de basket. Bij de rust had MEVO een achterstand van vier punten. In de finalepartij slaagde Monster er nog in om Versteeg in 15 beurten (170-81) te kloppen, maar zoals reeds eerder gezegd was dit voor de eindstand niet meer van belang. De voorzitter van het distrikt Schouwen-Duiveland van de KNBB, de heer J. A. Vasseur overhandigde aan Lems de kampioensmedaille en de distriktswisselbeker, terwijl de voorzitter van de B.V. Renesse, de heer J. Dorreman aan de deelnemers de door hen gewonnen prijzen over handigde. Bertus Versteeg sprak tenslotte woorden van dank tot de organise rende vereniging, de B.V. Renesse deed dit in samenwerking met de B.V. De Wig, voor de uitstekende or ganisatie wat hij gepaard liet gaan met het aanbieden van een enveloppe onder couvert. De fam. Verboom bood hij een bloemetje aan met woorden van dank voor het gastvrije onthaal en het beschikbaar stellen van het mate riaal. Negende plaats voor Toon van der Steen Toon van der Steen uit Bruinisse is in de eerste van dit seizoen verreden amateur klassieker, de 21e Ster van Zwolle, op de 9e plaats geëindigd. N In deze 150 km lange wedstrijd viel zeer vroeg de beslissing toen er reeds na 15 km een kopgroep van 14 ren ners werd geformeerd. Goed samen werkend slaagde deze groep erin bui ten schot te blijven van het peloton en een beslissende voorsprong te ne men. Winnaar werd Dries Klein uit Ter Apel die de 150 km aflegde in 3.43.12 voor Arie Hassink uit Neede en Henk Weers uit Scheveningen. In het zondag verreden criterium van Nieuw Borgvliet over 80 km ein^ digde Toon van der Steen op de 4e' plaats. Winnaar werd de oud-prof Ju les Bruessing uit Amsterdam voor Theo van Appeldoorn uit Roosendaal en Jan Sparwaay uit Aalsmeer. Kombinaties In de tweede helft werd het tempo wat verhoogd. MEVO voerde de kombinaties beter uit, waardor Bob Noomen-beter in. zijn.spel- kwam e»_ MEVO tfia -fraaie' doelpunten d'aia-de leiding bracht. Ook Leo Looy scoor de: hij zette een aantal vrije worpen om in doelpunten. MEVO kwam voor met 25-19, maar moest toch nog oppassen voor Smok kelhoek. In een halve minuut scoorde de ploeg uit Kapelle tweemaal en kon tot 25-23 terugkomen. In de laatste twintig sekonden kreeg Smokkelhoek tot overmaat van ramp ook nog twee vrije worpen toegewezen door een technische fout van een MEVO-speler, maar beide worpen werden gemist. Meisjeskadetten Het meisjesteam van MEVO'80 speelde een uitwedstrijd tegen kop- loopster Marathon uit Vlissingen en Badminton René Schimmelpennink is in de groep jeugd 4 Zeeuws kampioen in het here nenkelspel badminton geworden. De speler van de Zierikzeese verenging ,,b.c. Zierikzee", behaalde ook het Zeeuws kampioenschap, in het gemengd dubbel, samen met Marjolein Schimmelpennink. Deze kampioenschappen voor de jeugd en de veteranen werden het af gelopen weekeinde in Biggekerke ge houden. De Zierikzeese vereniging was vertegenwoordigd met twee ve teranen en zes jeugdspelers. Riet Hanse was bij de veteranen suksesvol. Zij legde beslag op een tweede plaats in het damesdubbel. In de groep jeugd 1 speelden Marie ke de Meulmeester en Conny Cas- hoek zeer verdienstelijk. Laatstge noemde werd in de kwartfinale da mesenkel door de latere finaliste uit geschakeld, maar in het damesdub bel reikte ze samen met Marieke tot de halve finale. Remco Vuyk trof het in groep jeugd 3 slecht. Hij trof reeds in de voorronde een sterke tegenstander, waardoor hij werd uitgeschakeld en ook in het gemengd dubbel, met zus Sacha, was er geen sukses voor hem weggelegd. verloor met ruim verschil, 51-8. Een groot klasse verschil in beide teams was dit keer ook duidelijk te zien. Het enige middel is voor de MEVO- meisjes het spel te onderbreken en zoveel mogelijk te storen in de kom binaties van Marathon. Karin Peute die in de eerste minuut een vrije worp miste, moest later het veld ge blesseerd verlaten, waar de MEVO- meisjes de wedstrijd maar met vier speelsters konden uitspelen. Hellen Koopman kon het enige doelpunt in de eerste helft scoren, 23- 2. In de tweede helft was het nog steeds Marathon die het spel regelde, maar de MEVO-meisjes wisten toch nog tegen te scoren met doelpunten van Hellen Koopman en Anne v. d. Tuin. Een matige wedstrijd en veel te ruw spel van de Marathon-speelsters, die de overwinning met ruime cijfers behaalden, 51-8. Flitsen uit het buitenland GENEVE. In de mensenrechten- kommissie van de Verenigde Naties hebben de Verenigde Staten maan dag de Sowjet-Unie Nazi-achtige on derdrukking van de politieke grond recht, rassendiskriminatie en reli gieuze onverdraagzaamheid verwe ten. DAMASCUS. De Pakistaanse vliegtuigkapers die maandag al acht dagen een Pakistaans toestel in hun macht hadden, hebben 's avonds een stewardess vrijgelaten. WASHINGTON. West-Duitsland en de Verenigde Staten zijn het in grote lijnen eens over alle belangrij ke internationale vraagstukken. Dat deelden de ministers van buitenland se zaken van de twee landen, Haig en Genscher, maandag mee na bespre kingen met president Reagan. Gen scher is officieel in de V.S. op bezoek. WASHINGTON. President Reagan zal het Amerikaanse kongres voor stellen bezuinigigen tot een bedrag van 48,6 miljard dollar aan te bren gen op de begroting voor het finan ciële jaar dat op 1 oktober a.s. begint. Hij deelde dat maandag in Washin- ton mee. OTTAWA. Vier Canadezen, die meer enthousiast dan degelijk voor bereid te voet naar de Noordpool wil den, hebben hun poging al na drie da gen moeten opgeven. Over de tocht zouden ze ruim twee maanden ge daan hebben. Het herenvolleybalteam van de sportvereniging Kwiek uit Bruinisse is door een 3-0 overwinning zaterdag in Middelharnis op Intermezzo 5 kampioen geworden van de vierde klas. De setstanden waren 15-3, 15-7 en 15-9. V.l.n.r.: Bertus Versteeg, Jan Berrevoets, Joop Koot, Gerrit Monster en Rinus Lems. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Ondanks dat er nog drie wedstrij den zijn te spelen staan de nummers twee op de rangrlijst, VC Goeree II cn TOP III zeven punten achter op Kwiek en kunnen daardoor het kam pioenschap niet meer behalen. Kwiek heelt in het afgelopen seizoen geen tegenstand van betekenis onder vonden. Als enige kan daarvoor in aan merking komen de uitwedstrijd tegen VC Goeree, toen er bij de ploeg uit Bruinisse drie nieuwe spelers meede den. Goeree won een set, de enige die Kwiek af heeft moeten staan. Trainer Kees Arensman en de spelers zullen in de laatste drie wedstrijden een moder ner systeem spelen, omdat het in de derde klas een stuk moeilijker zal wor den. In de uitwedstrijd tegen Yum III uit Hoogvliet hadden de dames van Kwiek het al evenmin moeilijk. Alleen in de derde set keken de dames tegen een achterstand aan. Via 15-3,15-6 en 15-8 won Kwiek met 3-0. Dure fabriek HILVERSUM, 9-3. De twaalf delige serie „De fabriek", waar van de Tros de eerste zes delen vanaf maandag 16 maart op het scherm brengt, gaat meer dan anderhalf miljoen gulden kosten. De juiste kosten zijn nog niet bekend, omdat men met een tweede reeks van zes afleverin gen, die het komende najaar als vervolg wordt vertoond, nog moet beginnen. „De fabriekgaat over het wel en wee van een suikerfabriek en de lotgevallen van de leden van het management en hun familie leden. Eén en ander speelt zich af in de suikerfabriek in Halfweg, waar ook opnamen zijn gemaakt voor de Vara-serie „de Lem mings". DEN HAAG, 9-3. Wil men in 1981 de tegenvallende lasten voor het Al gemeen Werkeloosheidsfonds (AWF) geheel door premieverhoging opvan gen, dan moet de WW-premie - uit gaande van een gemiddlede wer kloosheid van 330.000 - per 1 juli met een half procent worden verhoogd tot 2 procent. Dat blijkt uit een koncept-advies van het AWF-sekretariaat over de fi nanciering van de werkloosheidsver zekering in 1981. Het AWF-bestuur behandelt dit advies woensdag. Gaat men uit van een gemiddelde werkloosheid van 320.000 dan kan de premie per 1 juli op 1,5 procent blij ven. In beide gevallen zal het fonds overigens in de loop van het jaar met liquiditeitsproblemen worden ge confronteerd, aldus de sekretari- aatsnota. Alternatieven Daarin zijn een aantal alternatie ven aangegeven om de benaderd fi nanciële positie van het AWF te ver beteren. Het fonds verkeert voor al in geldmoeilijkheden als gevolg van de sterk tegenvallende werkloos heid. Doordat staatssekretairs De Graaf de afgelopen jaren 'de WW- premi steeds zo laag mogelijk heeft vastgesteld zijn er geen reserves om deze tegenvaller op te vangen. Naast premieverhoging per 1 juli bestaat de mogelijkheid van een ver hoging van de rijksbijdrag en een verandering in het afdrachtenpa troon van de rijksbijdrage aan het ofnd. In zijn advies aan de staatsse- kretaris zou het fondsbestuur ook tot een kombinaties kunnen kiezen. Bankroof je spelen NEW YORK, 7-3. Vorige week is in Manhattan een jon getje van negen jaar voorge leid wegens bankroof onder bedreiging met een vuurwa pen. Hij kreeg 118 dollar, die hij besteedde aan Hamburgers en frites, bioskoopbezoek en een horlog waar muziek uit komt. De jongen, van wie vanwege zijn minderjarigheid alleen zijn voornaam Robert is be kendgemaakt, was in één klap beroemd als de jongste banko vervaller, niet alleen van New York City *maar van heel de Verenigde Staten. De politie en de overheid van New York zeggen dat de laatste jaren een heel nieuw soort misdadiger is ontstaan: het kind dat in staat is de mis- daad te plegen van de volwas senen - moord, verkrachting. roof onder bedreiging. Zijn advocaat, die hem ,,on- schuldigheeft laten pleiten, zegt dat Robert in het bank kantoor alleen maar aan het spelen was - een spel geleerd van teveel tijd bij de televisie. 4 s i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 5