Kollege wil geen subsidie verlenen aan stoepconcert PvdA wil tolvrije Zeelandbrug voor Schouwen-Duivelanders Kamerleden bezoeken Oosterscheldewérken IpM C DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gemeenteraad Zierikzee: maandag 16 maart cr Jtietnisse Als renteloze voorschotten zijn afgelost (V2 1990) mm Enorme fraude in de bouw Teruglopende vraag naar kredieten Koffie en thee 1£6f pa ZIERIKZEESCHE Dinsdag 10 maart 1981 137ste jaargang Nr. 22875 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11-, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 29,70, per jaar f 112,20. Losse nummers 60 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Rode Kruis „Bru" jaarlijks aktief ZIERIKZEE, 10-3. Het kollege van b. en w. van Zierik zee stelt de raad voor geen subsidie te verlenen aan Jeugd en Muziek Zeeland voor het opzetten van zoge naamde stoepconcerten. Dit voorstel komt aan de orde in de gemeenteraadsvergadering van maandag 16 maart. Uit de overgelegde begroting blijkt, dat voor het houden van één concert in de gemeente de kosten va riëren van f 800,(één instrumenta list) tot 1.800,— (een kwintet). Daarbij wordt ervan uitgegaan, dat de provincie Zeeland het experiment van Jeugd en Muziek Zeeland voor 73 stoepconcerten subsidiëren tot een bedrag van 15.000,—. Het kollege is van oordeel, dat het verzoek dient te worden afgewezen daar de gemeente Zierikzee reeds verschillende uitgaven kent ter sti mulering van kulturele aktiviteiten en dat het uitgavenpatroon - mede in het licht van de huidige ekonomische situatie - dient te worden beperkt. Verder is het kollege van oordeel, dat het nut en dé noodzaak van het hou den van een dergelijk experiment on voldoende zijn aangetoond. Afvloeiingsregeling Een van de gevolgen van het ver minderen van het aantal leerlingen op de kleuter- en lagere scholen is, dat er onderwijsgevenden moeten worden ontslagen. B. en w. achten het derhalve gewenst voor deze af vloeiing een regeling door de raad in het leven te doen roepen. Door de A.B.O.P. werd een model-afvloei ingsregeling ontworpen. Schoolhoof den en schoolraad betuigden hun in stemming met het ontwerp. Het kol lege stelt de raad voor tot vaststel ling over te gaan. De raad wordt verder voorgesteld een lening van 495.593,te ver strekken aan Woningbouwvereni ging „Beter Wonen" voor het isole ren van 168 bestaande huurwonin gen. Verder tot het aanvragen en aan vaarden van de door het rijk voor het isoleren beschikbaar te stellen le ning. In verband met het het niet mee doen van de gemeente St. Philips- land dient een hernieuwde vaststel ling van de gemeenschappelijke rege ling „Intergemeentelijke ambtelijke adviesdienst welzijnszaken" plaats te vinden. Niet-deelname van de ge meente St. Philipsland betekent een verhoging van de gemeentelijke bij- LISSABON. Premier Van Agt is blij met de „snelle ontwikkeling" van de demokratie in Portugal. Dit heeft de minister-president donder dagmiddag gezegd bij zijn aankomst in Portugal, waar hij samen met mi nister Van der Klaauw (buitenlandse zaken) maandag en dinsdag een offi cieel bezoek brengt. drage per inwoner op jaarbasis met 0,15 tot 2,40. Het voorbereidingsbesluit „Malta" vervalt 20 maart aanstaan de. Teneinde ongewenst ontwikke lingen te voorkomen, stelt het kolle ge de raad voor opnieuw te verklaren dat een wijziging van de bestem mingsplannen Malta I en Malta II wordt voorbereid. Begrotingswijzigingen Begrotingswijzigingen dienen te worden doorgevoerd i.v.m.: verho ging onderhoudspost voor de Con certzaal in verband met verandering toegang tot berging: kosten kontrole op de naleving van de brandpreven tieverordening; verhoging jaarlijkse subsidie en wegens toekenning van een garantiesubsidie aan de V.V.V. Advertentie kyri Restaurant Renesse "voor reset vering: tel. 01116-1215 maandag gesloten Zierikzee; rekonstruktie halteplaats openbaar vervoer aan het Sas; be schikbaarstelling krediet voor ver betering meubilair raadzaal; be schikbaarstelling krediet voor het treffen van energiebesparende maat regelen aan de openbare lagere school ,,'t Kofschip" en aan de open bare kleuterschool ,,'t Mierenest"; beschikbaarstelling krediet voor de aanleg van een riolering in de Julia- nastraat en omgeving. Verder stellen b. en w. voor nieuwe pachtkontrakten aan te gaan met de Watersportvereniging .Zierikzee" en de Koninklijke Roei- en Zeilvere niging „De Maas". Voorgesteld wordt de heer M. de Rijke te benoemen in vaste dienst als onderwijzer aan de openbare lagere school „Binnen de Veste", evenals eervol ontslag te verlenen aan me vrouw M. J. Henderikx-Kole als on derwijzeres aan de o.l.s. „Binnen de Veste". Verdere voorstellen De raadsagenda vermeldt naast een groot aantal ingekomen stukken (36) voorstellen tot: beëdiging van de heer P. A. Zoon i.v.m. aanwijzing als waarnemend sekretaris; eerste wijzi ging van de „Verordening onjoerend- goedbelasting 1981"; vaststelling van de „Verordening inzake de be handeling van beroepschriften in de Wet op de bejaardenoorden"; benoe ming van de heer P. A. Zoon tot amb tenaar van de burgerlijke stand; vaststelling van nieuwe schoolgren- zen voor de openbare lagere scholen en een voorstel tot inwilliging van de aanvraag van de Stichting Katholiek Onderwijs Zierikzee medewerking te verlenen voor de aanschaf van een bi- ologiemethode. BRUINISSE. Een karakteristiek binnenpadte Bruinisse, of feitelijk (toch) van de huizen, die er op uitkomen. een smal straatje, gelet op de voorzijde (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) WESTERSCHOÜWEN, 10-3. De vaste kommissie voor Verkeer en Wa terstaat brengt donderdag 12 en vrijdag 13 maart, een wer]kbezoek~aan de Oosterscheldewerken om zich te oriënteren over de voortgang van het werk. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Het programma bestaat uit inlei dingen, bezichtigingen en gesprek- GOES, 7-3. Op de gewestelijke vergadering van de P.v.d.A., afgelopen zaterdag in Goes gehouden, is een motie aangenomen, die zich uitspreekt voor een tolvrije Zeelandbrug voor de bevolking van Schouwen-Duive- land, zodra de brug „schuldenvrij" zal zijn, d.w.z. zodra de door de provincie aan de brugmaatschappij verstrek te renteloze voorschotten (in 1985 ±20 miljoen totaal) zijn afgelost. Verwacht wordt dat dit omstreeks 1990 het geval zal zijn. De uitgestrekte Zeelandbrug in woelig Oosterschelde-water. Bijna symbolisch, vanwege de verstrekkende gevolgen voor de gebruikers wanneer de tolheffing langer blijft gehandhaaf als was afgesproken èn de vele roerige diskussies, die reeds tegen dit plan van de provincie zijn gevoerd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De motie werd ingediend door de afdelingen Westerschouwen en Zie rikzee en onderschreven door de af delingen Brouwershaven, Midden- schouwen en Duiveland. Onbillijk Het zou naar de mening van de Schouwse afdelingen van de Partij van de Arbeid erg onbillijk zijn, ge zien de uitlatingen in het verleden van verschillende G.S.-leden, dat de bevolking van Schouwen-Duiveland ook na 1990 tol zou moeten blijven betalen om de Vaste Oeververbin ding Westerschelde te realiseren. De motie De letterlijke tekst van de motie luidt als volgt: - kennis genomen hebbend van de plannen om de provinciale financiële bijdrage in de realisering van de V.O.W. te betalen d.m.v. handhaving van de Zeelandbrug als tolbrug, - overwegende dat, handhaving van de Zeelandbrug als tolbrug niet in overeenstemming is met eerder ge dane uitspraken en daardoor gewek te verwachtingen, - overwegende dat, m.n. de bevol king van Schouwen-Duiveland hier door gedupeerd dreigt te worden, - spreekt als haar mening uit dat, bovengenoemde plannen slechts aan vaardbaar zijn als de Zeelandbrug, zodra deze „schuldenvrij" is, in elk geval voor de bevolking van Schou wen-Duiveland tolvrij zal worden - en draagt het gewestelijk bestuur op deze motie ter kennis te brengen van het kollege van Gedeputeerde Staten en aan de leden van Provinci ale Staten van Zeeland. HILVERSUM, 9-3. Een speciaai opsporingsteam van politie, Fiod en het Sociaal Fonds voor de Bouwnij verheid heeft maandag drie arresta ties verricht in een bouwfraude met loon- en omzetbelastingen en sociale premies voor een bedrag van ruim tien miljoen gulden. Maar volgens hoofdinspekteur Stalmann van de Hilversumse politie kan dat bedrag in de komende maanden nog wel sterk oplopen. Gissingen spreken van dertig tot veertig miljoen. Hij denkt ook dat in de komende tijd nog meer arrestaties in deze affaire zul len volgen. ken met onder meer Gedeputeerde Staten van Zeeland en Noord- Brabant, een delegatie van Zeeuwse gemeentebesturen en van het ge meentebestuur van Bergen op Zoom, een delegatie van Zeeuwse water schappen en van het Hoogheemraad schap West-Brabant. De gesprekken worden gevoerd op vrijdagochtend 13 maart in de eks- kursiezaal van het direktiegebouw van Rijkswaterstaat op het werkei- land Neeltje Jans. Daarna vaart het gezelschap (mits de weersomstandig heden gunstig zijn) terug naar Burghsluis. DEN HAAG. Prins Claus is vol ver trouwen, dat zijn recente reis naar India aan het hoofd van een ambtelij ke delegatie de grondslag heeft ge legd voor het opbouwen van een wat hij noemt volwassen relatie met dit grote en belangrijke land. UTRECHT, 9-3. De vraag naar kre dieten van bedrijven en partikulie- ren zal dit jaar verder teruglopen en staat thans al op een zeer laag peil. De huidige hoge rentetarieven zijn dan ook niet meer op te brengen. De ze ontwikkeling is toe te schrijven aan de uitbundige vraag naar geld van de overheid, en het is te betreu ren, dat het in dit land zover is geko men, zo meende ir. P. J. Lardinois, voorzitter van de hoofddirektie van de Rabobank Nederland op een pers- konferentie. AMSTERDAM, 9-3. De koffie wordt met ingang van woensdag 11 maart 10 cent per pak van 250 gram goedkoper. De adviesprijs van de hoofdsoorten komt daarmee op 3,70. Door de re cente sterke prijskonkurrentie in de levensmiddelenbrache kon de konsu- ment in veel gevallen al eerder lagere prijzen konstateren, zo zegt de Vere niging van Nederlandse Koffiebran- ders en Theepakkers. Thee wordt woensdag gemiddeld 10 cent per 100 gram duurder. De ad viesprijs van de hoofdsoort thee per 20 zakjes van vier gram komt hier mee op 1,47. De prijswijzigingen zijn het gevolg van veranderingen van de grondstof- fenprijzen. Het ministerie van eko nomische zaken is van één en ander op de hoogte gesteld. De koffieprijs bevindt zich al sinds begin vorig jaar in dalende lijn. Sinds die tijd is er nu 70 cent van de prijs afgegaan. BILT Verwachting tot woensdagavond: Weinig verandering Veel bewolking met vooral in de nacht en ochtend perioden met regen; minimumtemperatuur ongeveer 8 graden; middagtemperatuur van 10 graden op de Wadden tot 14 graden in Brabant en Limburg, matige aan de kust krachtige zuidwestenwind. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks 7 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 11 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 2 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 11 maart Zon op 7.04, onder 18.37 Maan op 9.54, onder 0.02 12 maart Zon op 7.01, onder 18.38 Maan op 10.31, onder 1.19 Eerste Kwartier: 13 maart (02.50) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 11 maart 6.13 18.59 12.28 12 maart 7.07 19.36 0.42 13.18 Doodtij: 15 maart HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 10-3. Het K.N.M.I. deelt mede: De overgangszone tussen zach te en vochtige lucht boven Frankrijk, België en zuid-Engeland en wat dro gere en koelere lucht boven Schot land en Scandinavië lag vannacht bo ven ons land. De minimumtempera turen liepen uiteen van zes graden in de kop van Noord-Holland tot twaalfgraden in Brabant. Vooral in het midden in zuiden van het land viel veel regen. Vandaag stroomt de zachte en vochtige lucht weer over heel ons land uit. Er blijft dan ook veel bewolking met af en toe regen of motregen. Mor genochtend passeert vanuit het westen een andere overgangszone ons land waarna wat drogere maar nog steeds zachte lucht ons land bin nendringt. MICHIGAN CITY. In de gevangenis in Michigan City in de Amerikaanse staat Indiana is de 24-jarige Steven Judy door middel van elektrocutie ter dood gebracht

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1