Omwonenden willen geen palingrokerij in Karsteil Over een half jaar heeft Noordgouwe zijn dorpshuis ÏPE pö „Hotlegs" uit Goes nu ook in Zierikzee Sirjanslandse bejaarden op excursie in Rotterdam Nut en Uitspanning houdt rommelmarkt in juli Bijeenkomst in stadhuis Vrees voor rook en stank BAR „ZIERICK" STREEKNIEUWS Lang gekoesterde wens Ruimte voor toneelmuziek balsportenvergaderingen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 6 maart 1981 Nr. 22873 3 ZIERIKZEE, 6-3. Vrijdagochtend (vandaag) waren in het stadhuis van Zierikzee een vijftiental bewoners van de Nieuwe Haven, Oude Haven en Karsteil, die persoon lijk hun bezwaren kwamen toelichten tegen de plannen van de heer W. K. Schot om in het pand (Karsteil 10) een palingrokerij te beginnen. De heer Schot heeft daartoe bij de gemeente een hinderwetvergunning aangevraagd. Voor de omwonenden bestond er gelegenheid de bezwaren schrifte lijk, dan wel mondeling in te dienen. Op de speciale bijeenkomst, die on der voorzitterschap stond van de heer P. J. Verkaart, werden de om wonenden gehoord. De heer Verkaart kon daar op ant woorden, dat de bestemming van de panden aan het Karsteil een ambach telijke is en de Kamer van Koophan del zegt daarover, dat een palingro kerij in dit kader past. De wet staat het het toe. Exclusieve kleding ZIERIKZEE, 5-3. Inspelend op de grote klantenkring uit Schouwen-Duive- land en Goeree-Overflakkee opende „Hot-legs" uit Goes donderdag een fili aal aan het Havenplein te Zierikzee. In nauwelijks vier dagen werd het voor malige winkelpand ,,De Croone" met man en macht herschapen in een even beeld van de zaak in Goes, een beetje disco-achtig, uitgevoerd in wit en grijs. Onderzoek Eén van de vragen luidde, of er ooit wel een onderzoek was ingesteld. Advertentie ZIERIKZEE Geopend van 20.000200 uur Zondag en maandag gesloten Sfeervolle inrichting Ingang Mol Uw gastvrouw is HENNY ZIERIKZEE Sportbekers 1980 In de trouwzaal van het stadhuis vindt op donderdag 12 maart een bij eenkomst plaats, waarop de sportbe kers 1980 en de door de raad ingestel de legpenning zullen worden uitge reikt. Kursus hartmassage In september 1980 is de Rode Kruis Kolonne Zierikzee gestart met de kursus reanimatie (hartmassage). De lessen worden gegeven door docen ten van de kolonne Zierikzee. Voor het praktisch oefenen is pop Anne een onmisbare hulp. Deze pop, speci aal ontworpen voor het oefenen van hartmassage en mond op mond be ademing, geeft de goede en foute han delingen weer op een grafiek. Na drie lessen wordt in het bijzijn van een ge delegeerde van het Provinciaal Com mando Zeeland een examen afgelegd. Van de kolonne Zierikzee zijn nu 26 leden in het bezit van een certifikaat hartmassage. Eens per maand komt deze groep bij elkaar om de prakti sche handelingen weer te oefenen. Frontale botsing Op de Zeelandbrug, dicht bij de De bejaarden van Sirjansland bracht 4 maart een bezoek aan „Ter Meulen" in Rotterdam. Dit uitstapje kon worden gerealiseerd doordat er veel gasten van de soos uit Ooster- land mee gingen. Ook enkele jeug dige gasten wilden er eens een kijkje nemen. Om half 10 arriveerde de speciale „Ter Meulen" bus op het postorder bedrijf in de Spaanse polder. We werden er met koffie en koek ontvangen waarna we in drie groe pen onder leiding van een hostess het immens grote bedrijf konden bekij ken. Er werd verteld dat „Ter Meulen" een miljoen postorder klanten heeft. Dagelijk worden 12- tot 15.000 pakjes bezorgd door 160 auto's die door het gehele land rijden. De grootvader van de huidige di- rekteur was begonnen als kleine tex tielhandelaar in Rotterdam. Koffietafel Om half twaalf ging het gezelschap weer in de bus naar het restaurant van het vliegveld Zestienhoven waar Afgevaardigden van T.N.O., afde ling voeding en voedingsmiddelen, hebben hun visie al op 9 december 1980 gegeven en in januari van dit jaar is men de situatie in ogenschouw komen nemen. Schoorsteen hoger Daarbij kwam vast te staan, dat de tot dan toe gebruikte schoorsteen te kort was. Inmiddels is daarin voor zien: een hogere pijp werd geplaatst. Tevens adviseerde T.N.O. een ven tilator in de schoorsteen aan te bren gen, die de af te voeren rook enkele meters verder de lucht in zou bren gen. Indien daarin voorzien zou wor den, zouden geen zinnige bezwaren meer aangevoerd kunnen worden te gen de palingrokerij van de heer Schot. Ramen dicht Maar die bezwaren zijn er wel. De omwonenden hebben deze op schrift gesteld en aan b. en w. van Zierikzee verzonden. Door de rook en de stank die ontstaat, kunnen ramen en deu ren niet open blijven staan. Het was goed zou niet uitgehangen kunnen worden, want er zou een vettige laag op slaan. Bij goed weer buiten in de tuin vertoeven is volgens de bewo ners ook niet meer mogelijk. Voorts voerden zij aan, dat dit het tweede bedrijf met stankoverlast zou worden, binnen-een afstand van 50 meter. klapbrug, zijn donderdagochtend twee wagens frontaal tegen elkaar geklapt. Automobilist v. d. H. uit Goes moest plotseling afremmen voor een vóór hem rijdende auto en raakte daarbij in de slip. Hij kwam op de linker weghelft terecht en botste frontaal tegen tegenligger F. v. M.-K. uit Zierikzee. M. en passagier M. S. moesten bei den in het ziekenhuis worden opge nomen. Beide wagens raakten total- loss en werden door takelbedrijf Jan de Jonge weggesleept. Kleine aanrijding Donderdag vond bij het parkeer terrein Nieuwe Boogertstraat een kleine aanrijding plaats. Automobi- een uitgebeide koffietafel wachtte. Daarna volgde een paar uur winke len in het grote warenhuis „Ter meu len" in het hart van Rotterdam. De groep zwermde daar dan ook uiteen en zagen elkaar weer terug in het restaurant op de vijfde etage, be laden met pakjes. Ongeveer 4 uur stapten de reizigers weer in de bus en als laatste attraktie volgde een bezoek aan de Euromast. En hadden een schitterend uitzicht *bp de stad Rotterdam met zijn vele havens en zeeschepen. Na een uurtje daar te zijn geweest zochten ze de bus weer op om huis waarts te gaan. In de bus spraken mevr. op 't Hof en mevr. Poelman nog enkele woor den van dank aan het adres van de chauffeur die tijdens de rit het een en ander over Rotterdam en omgeving had verteld. Ook dankte de leidster voor de prettige sfeer die er de gehele dag ge heerst had. Moe, maar wel voldaan kwam de groep thuis en de bejaarden kunnen terugzien op een geslaagd uitstapje. Een vraag was verder, waarom er in een gebied met een duidelijke woonfunktie een bedrijf wordt ge vestigd, terwijl er een industrieter rein is. Daling waarde Ook de ekonomische waarde van de percelen zou met de vestiging van palingrokerij omlaag gaan, volgens de bewoners. De heer Schot, gekonfronteerd met al deze bezwaren zei: „Kom maar eens kijken. Er komt minder rook uit de schoorsteen, dan uit een „norma le". Overigens heeft de heer Schot de geadviseerde ventilator nog niet ge plaatst, omdat hij eerst een vergun ning wil hebben alvorens het 1200,— kostende apparaat te plaat sen." De buurtbewoners voerden nog meer bezwaren aan: last van de hon den van de heer Schot, alsmede ge luidsoverlast van de kettingzaag, waarmee in alle vroegte hout voor de rokerij zou worden gezaagd. De heer Schot ontkende die zaken ten stel ligste. list L. W. uit Nieuwerkerk wilden van de parkeerhaven de weg op rij den en zou daarbij de naderende wa gen, bestuurd door S. V. uit Schudde- beurs niet hebben zien aankomen. De wagens botsten tegen elkaar en lie pen daarbij lichte schade op. Ouderavond Op 12 en 13 maart worden - zoals reeds gemeld - de ouderavonden ge houden van de J. W. v. d. Doelschool. De programma's van beide avonden zijn gelijk. De bijeenkomsten worden geopend door het schoolhoofd de heer A. van Oosterom, waarna het schoolkoor zich laat horen. Na enkele ontspan ningsnummers volgt - na de pauze - de jeugdmusical gebracht door de leerlingen van de vijfde klas: „Dok ter Pompelmoes in groente en fruit". Het kollege stelt de raad voor een krediet van 250.242,60 beschikbaar te stellen voor de renovatie en een krediet van 708.718,62 voor -het stichten van een nieuw dorpshuis. Allereerst bestonden er ook plan nen de kleuterschool, die op onge veer vijftig meter van de lagere school staat, bij dit nieuwe komplex te betrekken. Hiervoor gaf het Rijk echter geen toestemming want die af stand zal een goede integratie kleu- teronderwijs/lageronderwijs, aldus het Rijk, niet in de weg staan. Derde lokaal Van deze drie-klassige school zijn momenteel maar twee lokalen in ge bruik (één hoofdonderwijzer en één onderwijzeres), zodat het derde lo kaal in de toekomst als hobby ruimte .voor diverse klubs en als han- denarbeidlokaal gebruikt kan wor den. De indeling Het dorpshuis komt er als volgt uit te zien: bij binnenkomst stapt men in een vrij ruime ontmoetingsruimte van 70 m2 (waarin een buffet), dat Illegalen Na opsporing van de Rijkspolitie naar illegale buitenlanders zijn in Zierikzee drie Chinezen aangehou den. Zij moeten zaterdag Nederland verlaten en zullen met het vliegtuig vertrekken naar China. HAAMSTEDE Agenda Huisvrouwen Het programma van de afd. Westerschouwen van de Ned. Vereni ging van Huisvrouwen ziet er als volgt uit: 10. maart: Middagbezoek orchideeënkas te Dreischor en cham pignonkwekerij te Oosterland met koffiedrinken in de Blauwe Keet. 13 maart: Filmavond „Anatevka" in de rekreatiezaal van de Gereformeerde Kerk te Haamstede. 24 maart: Lezing met dia's door de heer A. F. Koop man, hoofd afd voorlichting PZEM. Onderwerp: 58 miljoen Nederlanders en hun energie, 's Middags in „De Graaf van Haamstede". 8 april: Le zing door de heer J. Hertgers over: Hoe houden wij onze planten in en om het huis gezond. Plaats wordt la ter bekend gemaakt. 23 april: Exkur- sie naar Bureau Rijkspolitie Groep Schouwen-Duiveland te Zierikzee met lezing en rondleiding. 28 april: Reisje naar Honselersdijk. OOSTERLAND Aanrijding Op rijksweg 18 bij restaurant de Blauwe Keet vond donderdag een er nstig ongeluk plaats. Automobiliste L. J. J.-N. reed richting Bruinisse en wilde linksaf het parkeerterrein van „De Blauwe Keet" oprijden. De wa gen achter haar, bestuurd door J. O. uit Zierikzee, zou te laat hebben ge zien dat de wagen stopte en botste er tegen op. De wagen van O. raakte zwaar beschadigd en de heer en me vrouw O. moesten beiden in het Rode Kruisziekenhuis worden opgeno men. Mevrouw J.-N. liep geen ver wondingen op. BRUINISSE Ophalen oud papier De Muziekvereniging „Nu met Ho pe" zal zaterdag 7 maart weer een rondgang met een trekker en aan hangwagen door Bruinisse maken voor het ophalen van oud papier. Men wordt beleefd verzocht, het ge bundeld gereed te zetten. ook gebruikt kan worden als verga derruimte voor niet te grote groepen. Daarnaast komt een grote zaal van 150 vierkante meter met toneel, dat tevens gebruikt kan worden als ber ging. Direkteur gemeentewerken van de gemeente Brouwershaven, de heer J. H. M. Beek, vertelt: „Het kostte ons erg veel moeite voordat het ministe rie van C.R.M. (de gemeente ont vangt een subsidie van dit ministerie van 150.000,-) de tekening akkoord verklaarde. Het bouwen van een toilet/kleedruimte op het toneel le verde zelfs problemen op. Maar er moet „achter de schermen" toch een w.c.-tje zijn voor zenuwachtige to neelspelertjes. Zo zijn er nog enkele voorbeelden op te noemen, maar uit eindelijk werd de tekening goed ge keurd". Sport De grote ruimte zal voor verschil lende doeleinden gebruikt kunnen worden. Er komt een sporthalvloer in te liggen en verder zullen er vol leybalbelijningen worden aange bracht. De dames- en herenkleding, die er wordt verkocht, is die in het exklu- sieve genre en wordt steeds wisse lend aangepast aan het modegebeu- ren. De kleding is bestemd voor dege nen, die graag jeugdig gekleed gaan. Hans Woudens, de eigenaar van het Goese „Hot-legs", koopt die kleding zelf in, in Italië en Parijs. Hij zorgt ZONNEMAIRE, 6-3. De harmonie vereniging „Nut en Uitspanning" gaat op zaterdag 11 juli 1981 weer een grote rommelmarkt organiseren. Het lag in de bedoeling om pas in 1982 weer zo'n evenement op poten te zetten, in het kader van de voorberei dingen van de festiviteiten die het korps in verband met het 110-jarig De ruimte kan dus gebruikt wor den als gymnastiekzaal ook al is de oppervlakte een stuk kleiner dan die van een standaard-gymzaal. Verenigingen kunnen er dus te recht voor sporten, ook balsporten omdat er geen (verlaagd) plafond wordt aangebracht. De kinderen van de lagere school kunnen voor gymles naar de nog te bouwen gymzaal in Zonnemaire en verder ligt er achter de school een sportveld, waar ze 's zo mers terecht kunnen. Uitvoeringen In de grote zaal kunnen 150 tot 200 mensen terecht en zodoende biedt de zaal voor toneel- of muziekuitvoerin gen een goede oplossing. Er zullen geen douches in dit multifunktionele gebouw worden gebouwd, omdat het anders te veel op een gymzaal gaat lijken en daar zal C.R.M. niet zo „happig" op zijn. Zonne-kollektoren Nog een aardigheidje: er bestaan plannen via zonnekollektoren op het platte dak het dorpshuis van warm water te voorzien. „Voorlopig blijft het bij een poging, maar omdat we in dit dorpshuis waarschijnlijk weinig warm water gaan gebruiken, is het de moeite waard eens na te gaan of we van de traditionele manier kun nen afstappen en voor het experi mentele te kiezen", aldus de heer Beek. Verder krijgt de school een „oppep per", „Een renovatie was na 18 jaar wel nodig" zegt hoofd gemeentewer ken. De gemeente „Brouw" hoopt dat het dorpshuis voor 16 oktober dit jaar in gebruik kan worden geno men. NOORDGOÖWE. Het zogenaamde multifunktionele gebouw": links de openbare lagere school, rechts het dorpshuis. daarbij voor veel keuzemogelijkhe den, maar weinig dezelfde artikelen. Het assortiment bestaat uit panta lons, jacks, japonnen, truien, bloe zes, T-shirts en singlets. De winkel ruimte is zodanig ingedeeld, dat alles overzichtelijk kan worden bekeken, waarbij bedrijfsleider Rob v. d. Vel de kundig kan adviseren. bestaansfeest in 1983 wil houden. Maar vanuit de gemeenschap zijn de laatste maanden al zoveel berichten binnen gekomen van mensen die spullen beschikbaar hebben voor een rommelmarkt, dat het bestuur beslo ten heeft deze rommelmarkt deze zo mer nog te organiseren. „Kop van Jut" Het ligt in de bedoeling om op 11 juli de I. M. van de Bijlstraat te Zon nemaire om te beouwen tot een „snuffel-, kijk- en koopcentrum", met vele kramen en andere ver koopstands. Ook wordt gedacht en kele kermiskramen in te passen zoals o.a. een schiettent een spij kerb lok en als alles meezit een ouderwetse „Kop van Jut". Er zijn voorlopig twee zaterdag gepland om in de gemeente spullen op te halen, de eerste op zaterdag 28 maart en de tweede op zaterdag 23 mei. Wanneer men echter met spullen zit die men zolang zelf niet kan ops laan, of wanneer men onverwachts spullen beschikbaar heeft, worden deze opgehaald. Voor informatie: (01112) 1485 of naar (01112) 1288. Mede gelet op de ervaring van de vorige rommelmarkt verwacht de vereniging op 11 juli een drukke en gezellige dag te beleven. RENESSE Show hengsten Sedert 1979 presenteren de Zeeuw se hengstenhouders in het voorjaar, voordat het dekseizoen begint, hun hengsten aan het publiek. Dit ge beurt in een 4-tal shows op verschil lende plaatsen in de provincie. De shows worden gekoördineerd door de beide verenigingen tot bevorde ringen van de Warmbloedfokkerij in Zeeland. Voor wat Schouwen-Duiveland be treft vindt de show plaats op zater dag 21 maart in Manege Grol te Re- nesse (13.30 uur). NIEUWERKERK Geslaagd Dezer dagen slaagde voor het dok toraal examen theologie, aan de The ologische Hogeschool der Gerefor meerde Kerken in Nederland te Kampen, onze vroegere dorpsgenoot de heer Adriaan J. Rotte, thans wo nende te Kampen. UTRECHT. De rechtbank in Utrecht heeft donderdag de 50-jarige Italiaan Toni B. veroordeeld tot ze ven jaar en zes maanden gevan- gesstraf wegens zijn aandeel in een reeks gewapende overvallen op post kantoren in Amsterdam, Utrecht en Nieuwegein. BROUWERSHAVEN, 5-3. Noordgouwe is het meest komplete dorpje in de gemeente Brouwershaven. Er zijn een slager, een warme bakker, een fietsenmaker, een rij dend postkantoor en het heeft bovendien een bloeiend verenigingsleven. Het enige dat ontbreekt is een ruim dorpshuis, een „multifunktionele akkommodatie" heet dat officieel. Dinsdag 10 maart zal de raad van Brouwershaven definitief besluiten dit multifunktionele gebouw te stichten en over te gaan tot het renoveren van de openbare lagere school, waaraan het nieuwe dorpshuis gebouwd zal worden. l UÜ-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3