Achterstand mosselafzet zat er gehele seizoen al in Cijfers over financiële rol W.S.V. en de ligplaatsenakkommodatie Nederland bleef de mossel trouw Het sociaal- ekonomisch beleid Zeevis in koelwater Kwaliteit vleeswaren Boeren eten bedrijf op Geen pensioen bijdrage tijdelijke leerkracht STREEKNIEUWS INGEZONDEN STUKKEN Gemeenteraad Zierikzee BRUINISSE, 4-3. Wie de cijfers van de mosselaanvoer en de export over het mosselseizoen 1980/81 aan een na der analyse onderwerpt, komt tot de konklusie dat de achterstand in de export en de afzet in eigen land, plm. 50.000 tonnen, er eigenlijk al heel het seizoen in zat. Oor zaak: de mosselinleggerijen konden later beginnen en daardoor werd de terugloop grotendeels veroorzaakt. ZIERIKZEE. De binnenstad van Zierikzee is altijd .zichzelf gebleven". Dat is natuurlijk waar en niet waar. Kleine veranderingen zijn er ook geweest in het centrum, na (veel) vroegere grote. Plaatje uit de twintiger jaren van de Oude Haven (noordzijde) met (andere) bomen en nog een originele straatlantaarn. De kliënten in België en Frankrijk hebben dus wel wat minder mosselen uit Nederland gegeten, maar de ach teruitgang daarheen valt mee. België heeft tot dusver een achteruitgang van 13.000 tonnen, Frankrijk van plm. 5.000 tonnen. Ons eigen land bleef de mossel trouw, ondanks de hogere prijs, vooral van de zgn. hotel mossel, die in de goede eetgelegenheden wordt geserveerd. ZEIST. De spoorlijn naar Lelystad kan buiten de Oostvaardersplassen om worden aangelegd zonder dat dit ver traging oplevert Dat is de conclusie van DHV raadgevend ingenieursbu reau BV, dat de zaak heeft onderzocht in opdracht tot de Nederlandse vereni ging van bescherming van vogels. MAASTRICHT. Uit een vijver in Maastricht is woensdagavond het stoffelijk overschot opgehaald van de 31-jarige M. Cools uit die stad. De man was zondagmiddag carnaval gaan vieren samen met een vriend. DEN HAAG, 4-3. Het CDA en de VVD hebben over het algemeen waardering voor het beleid van mi nister Van Aardenne van ekonomi- sche zaken. Tijdens de behandeling van de begroting van ekonomische zaken werd woensdagavond wel kri tiek uitgeoefend op het regionaal sociaal-ekonomische beleid. Wolt- gens (PvdA) diende een motie in om de fundamentele beleidsombuiging krachtens de nota regionaal sociaal- ekonomisch beleid van de minister, die zijn beslag heeft gekregen in de begroting, achterwege te laten. De Kamer dient zich eerst „uitvoerig" bezig te houden met de nieuwe voor stellen, aldus Woltgens. De motie werd mede ondertekend door de Ka merleden Mateman en Engwirda (D'66). BORSSELE, 4-3. Als Gedeputeerde Staten van Zeeland akkoord gaan met het vestigen van een biologisch proefkweekstation voor zeevis bij de koelwateruitlaat van de kerncentra le Borssele in de Westerschelde, dan zullen de eerste proefvissen begin au gustus worden uitgezet. Dit heeft ir. J. de Ruiter, direkteur van het inge nieursbureau Deltaconsult uit Ka pellen, woensdagmiddag desgevraag meegedeeld. Het bedrijf heeft enkele maanden geleden bij de gemeente Borsele een verzoek ingediend, om gebruikma king van het koelwater van de kern centrale en de twee konventionele centrales van de N. V. PZEM te Borse le, een proefkweekstation voor zee vis te mogen starten; voorlopig voor de tijd van twee jaar. DEN HAAG, 4-3. Er komen normen waaraan kwaliteitsvleeswaren moe ten voldoen. De mogelijkheid daar toe is geschapen nu de ministerraad zijn goedkeuring heeft gehecht aan een ontwerp-landbouwkwaliteits- besluit, ingediend door de ministers van Landbouw en visserij en van Volksgezondheid en milieuhygiëne, en de staatssekretaris van ekonomi sche zaken. DEN HAAG, 4-3. Steeds meer agra rische ondernemers zullen gedwon gen zijn hun bedrijf stukje voor stuk je op te eten, als de jongste prijs voorstellen van de Europese Kom missie worden aanvaard. Ir. D. Lute ij n, voorzitter van het Landbouwschap, voorspelde dit in de woensdag gehouden bestuursverga dering. De kommissie stelt naar zijn oordeel een spaarzame prijsverho ging voor, die bovendien nog wordt afgeroomd doordat men de producen ten laat betalen voor de financiële gevolgen van het gevoerde beleid. La ter in de vergadering discussieerde het bestuur nog uitvoerig over de prijsvoorstellen. Luteijn was ook ontevreden over het besluit dat de Europese minister raad onlangs heeft genomen over het suikerbeleid voor de komende jaren. De financiële verantwoordelijkheid van de telers voor het beleid is in deze nieuwe regeling veel te groot, In de vorige marktordening, aldus Luteijn, was de financiële deelneming van de telers al in voldoende mate aanwezig. De vermindering van het Nederland se B-quotum, dat Is de hoeveelheid suiker waarvoor een gedeeltelijke prijsgarantie geldt, betekent volgens Luteijn een nieuwe aderlating voor onze sulkerbictentelers. De afzet in eigen land ging vooruit met plm. dezelfde hoeveelheid dan waarmee Frankrijk achteruit ging. Nederland streefde daarmee Frank rijk met wat in de wielersport een banddikte wordt genoemd, met 300 tonnen voorbij. Frankrijk De voldoening over het feit dat de afzet van mosselen in eigen land, on danks de hoge prijs, niet achteruit ging, maar weer het peil van 1977-78 bereikte, wordt dan ook getemperd door het verlies van de Franse markt. Misschien nu met het tekort aan mosselen niet zo heel erg, (om aan de vraag naar mosselen te vol doen moesten 80.000 tonnen worden geïmporteerd), straks komt er wel weer een ander seizoen, met een over vloed aan mosselen en dan zal de ex port naar Frankrijk als een groot ge mis worden gevoeld. Om lot tevre denheid aanleiding te geven zou de export naar Frankrijk 200.000 ton nen groter moeten zijn. Zeeland Zeeland stond de eerste maanden (juli t/m oktober) met de aanvoer aan de kop, maar moest die voor sprong toen het seizoen goed op gang kwam toch opgeven. Zeeland produ ceerde 316.750 tonnen mosselen, uit de Waddenzee werden aangevoerd 326.032 tonnen. Een import van 80.148 tonnen is natuurlijk veel te hoog. Dit kan konsekwenties mee brengen, omdat in de toekomst wel licht de Denen, Ieren en Engelsen zelf gaan exporteren. Afvoer Naar België was de export 200.407 tonnen, naar Frankrijk 84.113 ton nen, terwijl er in het binnenland '84.419 tonnen werden verkocht. De inleggerijen namen 129.775 tonnen af. Zij bleven ten opzichte van het vo rige seizoen 33.000 ton achter en ver geleken met het seizoen 1978/79 zelfs 47.000 tonnen. Verwerking De verwerking van mosselen tot gezuurd of op andere manier ver duurzaamd produkt draagt niet al leen in belangrijke mate bij tot de werkgelegenheid, maar ook nog tot de stijging van de export in geld c.q. verbetering van de handelsbalans. Uit het oogpunt bezien is het jam mer dat de aanvulling van het tekort, door het leveren van mosselen uit de Grevelingen, niet is doorgegaan. Het „mosseljaar" was er, wat de cijfers van export betreft, c.q. de af zet in eigen land, beslist gunstiger door geworden. DEN HAAG, 4-3. Minister Pais van onderwijs heeft gezegd dat het rijk niet langer meer bijdraagt in de pen sioenopbouw van tijdelijke onder wijskrachten. Deze bezuiniging levert de mi nister veertig miljoen gulden op. De cirkulaires, waarin dit besluit aan de scholen wordt meegedeeld, zijn in middels verzonden. Dit heeft een woordvoerder van het ministerie van onderwijs woensdag meegedeeld. De veertig miljoen gulden die door deze maatregel worden bespaard zijn al verrekend in de onderwijsbegro ting voor 1981. Maar staan los van het gat dat minister Pais nog in zijn begroting moet dichten. De maatre gel geldt naar schatting voor enkele tienduizenden tijdelijke leerkrach ten. De bezuinigingsmaatregel is vo rig jaar reeds met de onderwijs vakorganisaties .besproken. BRUINISSE Vrijwilligers voor (Ingezonden) Mijn leren is spelen, zo liet in de vo rige eeuw, de bekende dichter Van Alphen zijn jeugdige lezertjes in één van zijn kindergedichten zeggen. Het is iets wat niet altijd op gaat; spelen en leren gaan zelden samen. Maar op Bruinisse is dat nu toch wel het geval. Bruinisse heeft, dat is bekend een jeugdbrandweer. Men leert er al spelend het brand weervak en in de zomer oefent men veel juist in een tijd op de zaterdag morgen, dat men zich anders toch maar verveelt. Welke flinke jongen of meisje meldt zich aan. Geeft u op, bij brandweerkomman- dant Deurloo of op het gemeentehuis. Wilt u niet bij de brandweer? Wat er geleerd wordt kan ook op de andere manier nog in het latere leven van pas komen. Nog altijd is het jammer, dat in het lijstje van landen waarnaar Neder land mosselen exporteert, Duitsland en Engeland ontbreken. Tot voor de Tweede Wereldoorlog waren beide landen en vooral Engeland export markten van betekenis. Goede prijzen De prijzen die de kwekers voor hun produkt ontvingen, waren beslist goed, al zorgden de „uitschieters" voor een gemiddelde prijs, die eigen lijke juist daardoor geflatteerd is. Ook in de laatste weken komt dat tot uiting. Het feit, dat er in het Mosselfonds veel werd gestort, terwijl er nage noeg geen terugbetalingen waren, zorgde ervoor dat in dat fonds bijna het gehele jaar sprake was van een miljoenenpot. Er werden wel geregeld terugbeta lingen aan de kwekers gedaan, maar het daardoor ontstane gat was spoe dig weer opgevuld, zodat de renteba ten hoog opliepen. Aan de bouw van het nieuwe mosselkantoor te Yerse- ke kon deze „rente" een niet onbe langrijke mate bijdragen. De oor- spronkele heffing van 7,— per 100 kg is aan het einde van het sei zoen teruggebracht tot het minimale bedrag van 0,40 per 100 kg. Het vleesgewicht was gemiddeld zeer behoorlijk (23,4 kg), maar de schelpgrootte steekt met 154 stuks ongunstig af. Een normale schelp grootte blijft onder de 110 stuks. Oude stad ROME, 4-3. Italiaanse oud- i heidkundigen hebben aan de J rand van Rome de resten ge- I vonden van een oude stad, die ten tijde van de vestiging van J Rome bewoond was door de i i 1 Sabijnen. 1 Deze volksstam woonde ten J i noordoosten van Rome. Vpl- i gens de overlevering zou Ro- mulus, de stichter van Rome J i die van 753 tot 716 zou hebben i f i geheerst, de Sabijnen voor een i groot feest hebben uitgeno- i i digd. Aan het eind van dit 1 i festijn zouden de Romeinse i mannen zich meester hebben j i gemaakt van de vrouwen van i 1 hun gasten, de zogenaamde 1 Sabijnse maagdenroof". J «VWW%AAAA#W\AAAAAA#WW l KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Amsterdam: W. S. Evenhuis, Amsterdam-Sloten; te Huizen en te Haaften (toez.): J. Kooien, IJsselstein; te Oosterbierum en Wijnaldum: E. J. Bluemink, kand., Utrecht; te Kralingen: W. R. van der Zee, Den Haag; te Hengelo (O.): G. van Zeben, Nieuw-Buinen;te Ommen (toez.): J. L. Ravesloot, Heemse. Aangenomen naar Abbenbroek- Geervliet-Heenvliet: drs. D. A. Snij ders, vicaris te Abbenbroek; naar Noordwijk Binnen: W. van der Lee, kand., Hoogland; naar Amersfoort: J. L. van der Eijk, Assen; naar Has selt (O.) (deelgemeente De Baak) (toez.): W. F. Kul, Klazienaveen; het beroep door de Generale Synode tot predikant buitengewone werkzaam heden (predikant dir. Herv.-Geref. Jeugdbonden) te Bilthoven: C. G. Ge luk, Giessen-Nieuwkerk; naar Hoo- gezand-Sappemeer-Kropswolde (toez.): H. Stam, predikant buitenge wone werkzaamheden (legerpredi- kant) te Hoogezand; naar Vught: Th. A. C. van Drunen, Ridderkerk-Slik kerveer. Bedankt voor Zuilichem-Nieu- waal: W. Pieters, kand., Ede; voor Hollandscheveld (toez.): T. Tijsma, Ootmarsum; voor Woerden: W. van Gorsel, Wijk bij Heusden; voor Zaan dam (toez.): P. Oussoren, Evang. Lu thers predikant te Utrecht. Gereformeerde Kerken Beroepen te Enkhuizen: A. A. Zwaai, Beekbergen; te 's-Gravenha- ge-Zuid-Loosduinen: drs. P. L. Voor berg, kand., Kampen. Aangenomen naar 's-Gravenzande: J. A. Koole, predikant Evang. Oec. Gem. te Ispra Varese (It.), die be dankte voor Idskenhuizen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Drachten-Zuid-Oost: H. Jagersma, Siegerswoude-Frie- schepalen en Wijnjewoude, die be dankte voor Giessendam-Neder-Har- dinxveld; te Enschede-Oost: L. W. de Graaff, Terneuzen. Bedankt voor Berkel en Rodenrijs, Emmeloord, Leiden, Vlaardingen en voor Vollenhove-Kadoelen: P. J. Trimp, Leerdam. Christelijke Gereformeerde Kerken Tweetal te Gorkum: J. W. van de Gronden, kand., Nunspeet; C. Weste rink, kand., Nunspeet. Beroepen te Middelharnis: M. Vlietstra, Bunschoten; te Mussel en te Zuidland: C. Westerink, kand., Nunspeet; te Oud-Beijerland: J. W. van de Gronden, kand., Nunspeet; te Enschede-West: R. van Beek, Baarn. Bedankt voor Barendrecht: G. Bouw. Scheveningen. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Puttershoek: Th. van Stuyvenberg, Meliskerke, die be dankte voor Almelo. Aangenomen naar Benthuizen: C. Vogelaar, Genemuiden. Bedankt voor Ouddorp: J. C. van Ravenswaay. Terneuzen; voor Gro ningen: A. Elshout, Slikkerveer; voor Goudswaard: D. Rietdijk, Vlaardingen; voor St. Annaland: D. Hakkenberg, Lisse. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Beroepen te Vriezenveen: F. Mal- lan, Rhenen. Oud Gereformeerde Gemeenten in Nederland Bedankt voor Loenen aan de Vecht: J. van der Poel, Ede. Baptisten Gemeente Bedankt voor Den Haag: J. Broert jes, Groningen-Noord. SCHEEPVAART Acmaea, 3-2 van Panamakanaal naar Cardon Amersfoort, 3-3 te Savannah Nedlloyd Adelaide, 3-3 van Lyttelton naar Auckland MARKTBERICHTEN Beursbericht Markt Goes van dinsdag 3 maart 1981 Granen, zaden en peulvruchten Alle prijzen boerenschoon, franko leveringsplaats en per 100 kg: Tarwe, basis 16 48,00 - 48,50; zomer- gerst, basis 16 47,75; voergerst, basis 16 44,50; haver 42,75 - 43,75; erwten (kleine groene) tot 72,50; Schokkers tot 69,00; Capu- cijners 77,00; bruine bonen (vrij van grond en halve bonen, 18 vocht) 202,50; karwij (boerenschoon) 162,50; karwij (prima doorsnee kwaliteit) 195,00. Exklusief b.t.w. Aardappelen Bintje, veldgewas, direkte leve ring, op auto geleverd 18,00 - 20,00 per 100 kg. 0 mm-opwaarts, binnen landse kwaliteitseisen 19,00 - 21,00 per 100 kg. Voederaardappe len 9,50 per 100 kg. Notering Rotterdamse Beurs d.d. 2 maart 1981: Bintje 35-50 mm 21,50 - 22,50 per 100 kg; 50 mm-opwaarts 24,50 - 25,50 per 100 kg. Exklusief b.t.w. Uien Zaaiuien, direkte levering, op auto geleverd 0,42 - 0,48 per kg. Exklu sief b.t.w. Vlas Ongerepeld, goede kwaliteit, op auto geleverd 0,31 - 0,35. Afwij kende partijen 0,20 - 0,30 per kg. Hooi en stro Alle prijzen per 1.000 kg: Weide- hooi 270,— - 300,—; dijkhooi 220,— - 240,—; Roodzwenk 130,--/ 150,-; Veldbeemd 160,— - 180,—; Rietzwenk 175,— - 200,—; Raaigrassen tot 165,—; gerstestro 140,—; tarwestro 105,—; haverstro 100,—; schok kerstro 110,130,—; erwtenstro (klein groen) 130,140,—; bo nenstro 120,—. Exklusief b.t.w. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 4-3. Aanvoer: totaal 7851, runderen 2631, graskalveren 441, vette kalveren 20, nuchtere kal veren 3093, schapen 1140; lammeren 17, geiten 26, slachtvarkens 538, slachtrunderen 1162. Prijzen per stuk: Melk- en kalf- koeien 1800 - 2850; guiste koeien 1200 - 1850; kalfvaarzen roodbont f 1950 - 2850; zwartbont 1700 - 2250; klamvaarzen 1750 - 1950; guiste vaarzen 1600 - 1950; pinken 700 -ƒ 1200; graskalveren 550 - 825; nuchtere kalveren roodbont 120 - 390; zwartbont 100 - 275; weideschapen 100-/ 170; lammeren 90 - 170; vette schapen 170 - 265; vette lammeren 175 - 300. Prijzen per kilogram geslacht ge wicht: Stieren le 7,40 - 7,90, 2e 6,40 - 7,40; vaarzen le 6,95 - 8,00, 2e 6,25 - 6,95; koeien le 6,75 - 7,80, 2e 6,00 - 6,75, 3e 5,70 - 6,00; worstkoeien 4,85 - 5,85; vette kalveren le 5,70 - 5,80, 2e 5,60 - 5,70, 3e 5,00 -ƒ 5,60; slachtzeugen le 2,45 - 2,55, 2e 2,35 - 2,45, 3e 1,80 - f 2,35. De Eierveilingen BARNEVELD, 4-3. Coöp. Veluwse Eierveiling. Aanvoer 2.196.000 stuks. Stemming: redelijk. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 49-50 gram 14,00 - 14,30; 55-56 gram 17,00 - 16,60; 60-61 gram 17,10 - 16,90; 65-66 gram 17,50 - 17,25. Aardappeltermijnmarkt AMSTERDAM, 4-3. In Bintje 50 mm kwamen 46 kontrakten tot stand voor levering april. Deze wer den verhandeld tegen 33,80 tot 33,20 per 100 kg. In Bintje 50 mm werden 21 mei-kontrakten verhan deld tegen 35,50 tot 35,40 gulden. De stemming was kalm. Kollekte Rheumafonds: Meer nodig dan ooit! Van 9-15 maart is er weer een lan delijke kollekte van het Nationaal Rheumafonds. En je kunt je afvragen of een dergelijke kollekte nog nodig is in deze tijd met zijn vele voorzie ningen en sociale wetten. Nu, die kollekte is méér nodig dan ooit, omdat het Rheumafonds al het mogelijke wil doen om de patiënt een zo normaal mogelijk leven te laten leiden. Bijvoorbeeld door hem de kans te geven met vakantie te gaan. Een aangepaste vakantie dus. En de kosten daarvan zijn dan niet ge ring. Ook helpt het Rheumafonds door financieel bij te dragen bij het aanpassen van woningen, of worden daarvoor renteloze voorschotten ge geven. Er is een vakantiecentrum met hotel en bungalows. Het weten schappelijk onderzoek moet door gaan. En alleen al dit laatste kost zo'n 1 miljoen gulden per jaar. Gewoon Een reumapatiënt moet zo gewoon mogelijk kunnen leven. Ondanks zijn of haar handicap. Gewoon, als u daar recht op heeft, waarom een reu mapatiënt dan niet? In veel plaatsen komt er een kol- lektant van het Rheumafonds aan de deur. Niet in alle plaatsen. Of mis schien bent u juist niet thuis. Daar om is er ook een gironummer; 325 t.n.v. het Nationaal Rheumafonds, Den Haag. Landelijke dag ,,De Christen vrouw" Op D.V. 21 maart 1981 hoopt de vereniging „De Christenvrouw" haar eerste landelijke opbouw- en toerustingsdag te houden in de Grachtkerk, Lieve Vrouwenstraat 17 te Amsersfoort (10 minuten lopen vanaf station, ook per bus bereik baar). Alle christenvrouwen die het gezag van de Bijbel als het Woord van God nog willen erkennen, ook in deze tijd, zijn van harte welkom. Aan vang 10.00 uur (kerk open vanaf 9.00 uur), einde ca. 15.30 uur. Sprekers: dr. W. Aalders over „Man-vrouw in een revolutionaire tijd" en mevrouw B. Doornebal- Boeijenga over „De godsdienstige opvoeding van het kind". Organist: Pieter Stolk. Solozang door me vrouw P. van Huizen-van Dam. Toe gang vrij. Lunch meenemen s.v.p. Inlichtingen bij het sekretariaat: Anne de Vriesstraat 1, 9414 BC Hoog halen. Tel.: 05939-437. Of via tel: 01877-1635 of tel. 035-858675. Oproep van „Greenpeace" Het loopt weer tegen het voorjaar, zodat de natuur weer opnieuw tot le ven komt. Maar ieder jaar weer worden er aanslagen gepleegd op vele sporten jonge en oudere dieren, die dikwijls van moeder natuur zo'n goede, maar vooral mooie vacht hebben meege kregen. Dit jaar gebeurt dat weer op de ijsvelden voor de kust van Canada (New Foundland), waar Canadese en Noorse jagers vooral, hun ver woestende beulswerk verrichten, al leen omdat de mensen zich in ander mans vacht willen stoppen. Dat is een status-symbool geworden; als de jas die je draagt maar duur is, dan is alles O.K. Wat daar voor vreselijke slachtpar tijen aan voorafgaan, doet dan niet ter zake. Hec is ook een zo'n zinloze jacht, omdat er betere vervangende stoffen bestaan, waarmee men zich ook mooi en goed kan kleden. Dit jaar gaat Greenpeace zich weer daadwerkelijk verzetten tegen de tweede jacht op de Klapmuts-zeehon den. Voor de voet wet worden moeder- en babyzeehond doodgesla gen, geschoten, gevild, soms half le vend; omdat men haalt wat er te ha len valt. De „Rainbow Warrior", het aktie- schip van Greenpeace, is na op een werf van ijsversterking te zijn voor zien, maandagavond vertrokken richting Noord-Canada (New Found land) om zich daar in te zetten met schip en mensen tegen de zinloze jacht op met uitsterven bedreigde Klapmuts-zeehonden Oproep: Op 10 maart a.s. vindt bij de Noorse ambassade in Den Haag een vreedzame demonstratie plaats om de jacht te stoppen. Het sukses daarvan hangt samen met het aantal mensen die daar aan meedoen. Als u mee wilt, en Greenpeace wilt steu nen, ga dan mee op dinsdag 10 maart naar Den Haag. Bij voldoende deel name, per bus naar Den Haag zijn de kosten 15,— (aanmelden voor zondagavond 8 maart). Inlichtingen: Kerngroep Greenpea ce Bruinisse, A. P. van Beveren, Pr. Bernhardstraat 7. Telefoon (01113) 1246. ZIERIKZEE, 2-3. De voorzitter van de raad, burge meester Th. H. de Meester heeft - als reaktie op door de W.S.V. genoemde cijfers en bepaalde reakties uit die hoek - relevant cijfermateriaal overgelegd, dat hieron der is genoemd. Investering in steigers e.d. door W.S.V. Zierikzee 117.500,- (dat be treft door de leden aangebracht stei gers, palen, e.d.). In de jaren 1977- 1980 reduktie op liggelden toegepast, waardoor reeds 114.740,- is terug betaald. Bovendien voert gemeente bestuur thans overleg met W.S.V. om deze investering af te kopen in 15 jaarlijkse annuïteiten d.i. I5x/ 16.270,- (hierover zijn de besprekingen nog gaande). In 1980 huur boxruimte: 12,65 per m2 deel achter de steiger 3,30 p/m2. Daarop dan nog een reduktie van 28.685,- i.v.m. eigen investerin gen van de W.S.V. Bij verhoging tarief van f 12,65 per m2 wordt dit dus 15.20 p. m2; 4 maal 20% is een „planning", het is nog helemaal niet gezegd dat dit in 1983-'84 zal worden doorgevoerd. Ekonomische situatie kan reden zijn verhogingen achterwege te laten. De 20% verhoging brengt ±f 20.000,- op (inklusief dan de op brengst van de liggelden passanten, daar heeft W.S.V. „Zierikzee" dus in feite niets mee te maken). Het eenvoudig absurd te veron derstellen dat de verhoging van de tarieven zouden worden aangewend voor de bouw van de brug Zuidha venpoort (4,5 miljoen), restauratie kademuren (1,3 miljoen) of de aanleg van nieuwe havens. Het huidige te kort op de exploitatie van de haven Zierikzee bedraagt ruim f 400.000.-. Daarvan kan men de exploitatie t.b.v. beroepsvaart, visserij, e.d af trekken. dan blijft er toch nog een te kort op de jachthaven van f 200.000.-. J k

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 4