Herenkapsalon Van Dam kreeg nieuw interieur Straó met ringsteken in Scharendijke Restaurant Mondragon legt het bistro-sfeertje terzijde In tien dag-en STREEKNIEUWS „Groen licht"voor studie jachthaven- akkommodatie „Sailors Inn" verdween ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 5 maart 1981 Nr. 22872 3 ZIERIKZEE, 4-3. In tien dagen tijd werd herenkapsa lon Van Dam in de Nieuwe Boogerdstraat ingrijpend veranderd. Woensdagavond toonden Nel en Govert van Dam tijdens een open huis het resultaat van deze verbou wing. Zaterdag 14 maart SCHARENDIJKE, 4-3. Zaterdag 14 maart wordt in Scharedijke, naar men hoopt met veel publiek en met een ouderwets gezellige sfeer, het str&feest gehouden. Om half een verzamelen de versierde paarden zich in het dorp voor de jury, bestaande uit de dames Kloet, v. d. Linde en Cobussen. De salon werd tot in de kleinste de tails gemoderniseerd. „Er waren wel eens kleine verbouwinkjes geweest, maar nu hebben we het groot aange pakt. Je moet tenslotte met je tijd meegaan", zegt kapper Govert. Stuurgroep Oosterschelde Op vrijdag 13 maart wordt in het statenzaalkomplex te Middelburg, een vergadering gehouden van de Stuurgroep Oosterschelde. Aan de orde komen: de brief van B. W. van Wéstefschouwen, waarbij een motie van de raad dier gemeente, inzake de wegverbinding over de stormvloed kering Oosterschelde; de participatie van de waterschappen in de Stuur groep Oosterschelde; het standpunt inzake participatie van de gemeente Brouwershaven in de Stuurgroep Oosterschelde; het Oosterschelde- beleid en de bestuurlijke samenwer king. (14.00 uur). SCHOUWEN-DUIVELAND Kleurwedstrijd Stichting „Het Theater" Stichting „Het Theater" richt zich niet alleen op het filmpubliek, maar ook kontakten met de jeugd van Schouwen-Duiveland hoopt de stich ting te verstevigen. Vorig jaar orga niseerde deze stichting een film keuze-pakket voor de jeugd, dit jaar schrijft zij een kleurwedstrijd uit. Het ligt in de bedoeling de tekening te exposeren in het bejaardencen trum Borrendamme te Zierikzee en in het rusthuis Duinoord te Burgh- Haamstede. Honderd matinée kaart jes zijn te winnen voor individuele inzendingen en drie prijzen (voor groepstekeningen, één per school) van 200,—, 150,— en 100,—. De inleveringsdatum sluit 28 maart en 4 april zal de jury de uitslag bekend maken. Het onderwerp is vrij en het teken materiaal mag alleen zijn: kleurpot loden of houtskool. Voor nadere in lichtingen: (01110) 5334 4330 2062 of(01115)1423. ZIERIKZEE Kop-staart aanrijding Woensdagmiddag vond op de ro tonde te Zierikzee een kop-staart aanrijding plaats. Automobilist A. v. d. P. uit Rotterdam moest stoppen om voorrang te verlenen. De achter P. rijdende automobilist W. K. uit Zierikzee zou dit te laat hebben ge zien en botste op de wagen. De auto raakte hierdoor zwaar beschadigd. Motorkettingzaag gestolen Uit de werkplaats van werkvoor zieningsschap „De Zuidhoek" werd een motorkettingzaag, merk Echo- Kyoritz, gestolen. De waarde van de zaag bedraagt 1100,—. Aanrijding Op de kruising Regenboogstraat- Wevershoek-Ravenstraat zijn dins dagmiddag om kwart voor drie een auto en een bromfiets gebotst. De bromfietser, R. S. uit Zierikzee, kwam uit de Regenboogstraat en zou geen voorrang hebben verleend aan automobilist D. M. uit Middelburg. Beide voertuigen liepen schade op. De betrokkenen bleven ongedeerd. De VOO-dia-avonden De voorgenomen VOO-dia- avonden over het „School werkplan", zullen niet - zoals eerder aangekondigd - plaats vinden op 12 Het kappen van de heren kon tij dens de verbouwing gewoon door gaan, want er kon uitgeweken wor den naar de bovengelegen dameskap salon, die twee jaar geleden werd ge opend. De totaal vernieuwde herenkapsa lon kreeg wat meer ruimte en biedt nu dan ook één knipplaats meer. Verkoophoek Verder werd een aparte verkoop- hoek ingericht, hetgeen een zeer aar dig aksent aan het geheel geeft. Een nieuw plafond werd aangebracht en de wanden zijn bekleed met vloerbe dekking, waardoor een warm sfeert je ontstond. Kapper Van Dam lyerkt op afspraak, zodat het wachten tot een minimum kan worden beperkt. De „wachtruimte" in een hoek van de salon is dan ook bewust wat be scheiden gehouden met enkele ge makkelijke stoelen. Lamellen De etalage verdween en het flinke raam aan de Boogerdstraatzijde, kreeg een lamellen-dekoratie. Het ontwerp voor het nieuwe interieur is hoofdzakelijk toe te schrijven aan Nel van Dam, die zowel in de heren als in de damessalon haar medewer king verleent. Aparte vermelding verdienen nog de sfeervolle scheepslantaarntjes aan de wand en boven de verkoophoek. Deze verbouwing werd uitgevoerd door: fa. Fierens-Kloet-Van der Wee- Ie (hoofdaannemer), door de werkne mers Adrie Heijboer en Freek Schoonakker; fa. Deurloo (elektrici teit); fa. Hagesteijn (schildersbedrijf te Zierikzee) en firma Thien (wand- bekleding). Kapsalon Van Dam is reeds twin tig jaar in Zierikzee gevestigd: zeven jaar in de Breedstraat en dertien jaar in het huidige pand in de Nieuwe Boogerdstraat. In die jaren heeft Go vert kunnen konstateren, dat ook de haardracht voor heren duidelijk aan modetrends onderhevig is. Zo wor den thans de haren van de heren aan zienlijk korter en komt het perma nenten en bijkleuren er ook bij de mannen steeds meer in. en 26 maart, maar op één avond en wel op donderdag 19 maart a.s. in ,,'t Kofschip". BURGH/HAAMSTEDE „Mensen In Nood" Waren in het maandag jl. gepubli ceerde bericht van de aktie „Mensen in Nood" de dagen juist en de datums fout, in het nummer van dinsdag jl. stond ten onrechte donderdag ver meld. De juiste dagen en datums zijn voor Burgh maandag 9 maart in RE- VASA aan de Kerkstraat van 14.00 tot 17.00 uur en voor Haamstede dinsdag 10 maart en woensdag 11 maart in de Winterkerk van de Ned. Herv. kerk beide dagen van 14.00 tot 17.00 uur. MIDDENSCHOUWEN Gemeenteraadsvergadering Op donderdag 19 maart wordt in het gemeentehuis te Scharendijke, een vergadering gehouden van de ge meenteraad van Middenschouwen. Vergadering Schoolraad De gemeenschappelijk schoolraad openbaar onderwijs in de gemeente Middenschouwen vergadert woens dag 11 maart in het gemeentehuis te Scharendijke. Er wordt gepraat over een wijzi- v* fi rv Het geheel vernieuwde interieur van herenkapsalon Van Dam. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Het open huis woensdagavond kreeg een extra feestelijk tintje door de talloze fraaie bloemstukken, die Nel en Govert mochten ontvangen. ging huishoudelijk reglement en het „bedrag per leerling". (Voor aanvangstijd: zie agenda). SCHARENDIJKE „Mensen in Nood" Ook te Scharendijke is er een kle- dingaktie voor „Mensen in Nood" en wel op woensdag 11 maart. Evenals op andere jaren zijn kle ding, schoeisel e.d. welkom in de ge meenschapsruimte van „De Put- meet", waar, men op de genoemde datum, terecht kan van 18.00 - 18.45. Kontaktadres voor de inzameling is: mevrouw A. van Iwaarden- Kuiter, Akkerbloemstraat 4. Tel.: (01117)1567. BROUWERSHAVEN Oud papier De sportvereniging Brouwersha ven haalt zaterdag 7 maart weer oud papier op. De vereniging stelt het op prijs als het papier gebundeld voor het huis gereed staat. Kledingaktie „Mensen in Nood" Ook te Brouwershaven wordt een Dit betekent dat exploitant de heer N. v. d. Zwan met de interieursver bouwing het beoogde doel heeft be reikt. Het idee Mondragon weer ge heel de stijl van een klasse-restau- kledingaktie gehouden voor „Men sen in Nood" en wel op dinsdag 10 maart. Onder- en bovenkleding, schoeisel, dekens e.d. kunnen op die datum van 9.00 - 12.00, van 14.00 - 16.00 en van 19.00 - 21.00 uur (ingepakt) worden afgeleverd aan de konsistorie van de Bostonplein-kerk. ZONNEMAIRE Aktie In Zonnemaire wordt de aktie kle ding voor „Mensen in Nood" georga niseerd. Belangstellenden kunnen woensdag 11 maart na 12.00 uur 's middags kleding inleveren bij me vrouw Hillebrand, Dijk van Bomme- nede 8. OOSTERLAND Verkoop huis Het woonhuis met erf enz. Lage Maireweg 8, tot op heden eigendom en bewoond door de heer Mar de Bruine Lz. is verkocht aan de heer Hans Stouten-Dorst alhier. De heer De Bruine heeft onlangs de bunga low gekocht: Sandströmstraat 21 van de heer J. Baas, die metterwoon ver trok naar Goes waar hij zijn intrek nam in een bejaardenhuis: „De Horst" aldaar. Bevordering en benoeming Onze vroegere dorpsgenoot, de heer Leendert van der Haven Chr.z. geboren op 20 augustus 1940 alhier, en momenteel vervangend groeps- kommandant van de groep „Goede reede" van de Rijkspolitie, is per 1 maart j.l. bevorderd tot adjudant, en benoemd tot vervangend groepskom- mandant der Rijkspolitie te 's Gra vendeel. De plaats waar hij zijn loop baan bij de Rijkspolitie aanving. De heer Van der Haven heeft vier jaar dienst gedaan bij de Rijkspolitie te Goedereede. BRUINISSE Grevelingensluis gestremd In verband met onderhoudswerk zaamheden aan de brug over de Gre velingensluis te Bruinisse zal deze sluis op maandag 9, dinsdag 10 en woensdag 11 njaart enige tijd voor de scheepvaart zijn gestremd. Schepen die onder de gesloten brug door kun nen, zullen wel worden geschut. Rode Kruis-afdeling Oosterland gaat „kwissen" OOSTERLAND, 4-3. Op donderdag 12 maart a.s. organiseert de afdeling „Duiveland" van „Veilig Verkeer Nederland", in samenwerking met de Rabo-Bank „Oost Duiveland" W.A. te Bruinisse en Oosterland een verkeerskwis voor bejaarden. Deze verkeerskwis wordt gehou den in het dorpshuis „Oosterhof" aan de Sint Joostdijk. De toegang is gratis, en voor koffie zal worden ge zorgd. Alle bejaarden zijn van harte welkom op deze middag en er zijn een aantal interessante prijzen te winnen bij de kwis. Bovendien ont vangt iederéén een attentie. Indien er bejaarden zijn die niet naar de socië teit gaan maar toch willen deelne men aan deze middag, die kunnen zich opgeven bij de volgende adres sen: Mevrouw E. J. Poelman-van Leeuwen, Kerkstraat 22, of bij de heer Daan Bal, Sint Joostdijk 57, bei den in Oosterland. Opgave zo moge lijk tot dinsdagavond 10 maart a.s. Het belooft weer een prettige en ge zellige middag te worden voor onze bejaarden. rant te geven, speelde reeds lang bij hem. Angst om het destijds door een architekt ontworpen interieur te ver storen, weerhield hem er enige tijd van het idee uit te voeren. Een half uur later begint de rondrit naar het strand aan de Brouwersdam, voor het traditionele voetenwassen. Om plm. twee uur wordt de stoet bij jeugdsoos „Tracé" verwacht, vanwaar, voorafgegaan door het muziekgezel schap „Nut en Uitspanning" uit Zonne maire, een rondrit door het dorp be gint Bij terugkeer op het dorp zal een lid van de strakommissie iedereen wel kom heten en het woord aan burge meester W. den Boer geven. Het mu ziekgezelschap zal nog enkele num mers ten gehore brengen, voordat het ringsteken begint ROTTERDAM. De poging van werkgevers en werknemers in de Rotterdamse haven om het stukgelo pen CAO-overleg bij het containero verslagbedrijf ECT (1200 werkne mers) weer op gang te brengen is woensdagavond laat mislukt. DEN HAAG. Minister Van Aarden- ne van economische zaken heeft woensdagavond bevestigd dat het ka binet streeft naar twee aanvoersha- vens voor LPG, in Vlissingen en in het Rijnmondgebied. De provincies Zuid- Holland en Zeeland en het bestuur van Rijnmond zijn hiervan inmiddels per brief op de hoogte gesteld. (Vervolg van pag. 1) en versterkt. „Als" - aldus de heer Geleijnse - een uitbreiding tot - zeg maar 1990 - niet mogelijk zou zijn, is dat een slechte zaak voor Zierikzee. Hij drong derhalve aan op herover weging van de zaak, waarbij de noodzaak aanwezig is „alle stukken" bij die heroverweging te betrekken. „Ingezonden stukken" De voorzitter laakte tussentijds verschillende „ingezonden stukken" in de pers; niet wegens de opname als zodanig; maar wel de foute informa tie die daarin voorkomt, met name wat betreft de suggestie als zou Zie rikzee uit de inkomsten van ligplaat senverhoging „grote projektën" me de kunnen financieren. Daar is geen sprake van. De heer Van Velthoven (C.D.A.) vond de mededeling inzake „De Val" een nieuw gegeven en had het niet onjuist gevonden, als het kollege zulks eerder had medegedeeld. Hij vond de opvattingen van de W.S.V. niet erg duidelijk. Sprake is van „hinken op meer ge dachten" en de brief van de Z.O.C. was „met stijgende verbazing" gele zen, want voorheen - d.w.z. op een tijdstip dat het reëel en akuut was - heeft de Z.O.C. zich nimmer laten ho ren. Ook de C.D.A.-woordvoerder ver wees naar het eindverslag van de gespreksgroepen, met (opvallend) Tenslotte kwam die verbouwing er toch en de restauranthouder toont zich zeer tevreden over het resultaat. Lovende woorden klinken van zijn kant over de medewerking van hoofdaannemer, firma Fierens- Kloet-Van der Weele. Plaatsgebrek Argumenten voor deze vrij ingrij pende verbouwing waren het niet goed funktioneren van de wat over heersende bar, het plaatsgebrek in het restaurant en, zoals gezegd, de wens wat meer cachet aan het geheel te geven. Het restaurant is nu 15 plaatsen rijker. Door het verwijderen van de grote bar is een beter zicht gekomen op de schouw boven de voormalige open keuken. Die open-keuken werd nu omgebouwd in een kleine bar. De banken langs de zijwand maakten plaats voor tafels en stoelen, terwijl de wand zelf verfraaid werd met een eiken houten lambrizering. Met een mooie houtkonstruktic werd het gangpad aan de andere zij de weggewerkt en de bank rond de open haard werd vervangen door uit nodigende fauteuils. Op de plaats van de voormalige bar staat nu een aan tien mensen ruimte biedende tafel. „Om gezellig een ape ritief te drinken of om met een wat groter groepje te dineren," aldus de heer Van der Zwan. Sinds dinsdag is restaurant „Mon dragon" zeven dagen per week voor het publiek geopend. Extra feestelijk tintje aan de gedaanteverwisseling zal verstrekt worden door melodieu ze achtergrondmuziek tijdens de za terdagavonden de eerst komende we ken. Behalve prijzen voor het versieren en het ringsteken, is er voor iedere deelnemer een aandenken aan deze stra. 's Avonds wordt er gedanst in de zaal van de „Putmeet" op de muziek van de „Edgar Boys". Zierikzee als centrum en veel groe pen, die verbetering en versterking van de akkommodatie(s) willen. Ge zien de stand van zaken tot dusver, plus het uitvallen van „De Val" als mogelijkheid, kan gevraagd: „zijn er nadelige effekten op de lange termijn en hoe zijn die effekten?" Is heroriën tatie noodzakelijk? P.v.d.A.-standpunt De heer Groen (P.v.d.A.) was ook van mening dat de voorliggende brie ven van W.S.V. en Z.O.C. feitelijk te laat kwamen en er - als reaktie - had den moeten zijn op het tijdstip van de Struktuurschets. Spreker vond de opvattingen van de W.S.V. er niet duidelijker op geworden en meende eveneens dat „De Val" in het kader van de akkommodatieproblematiek er bij genoemd had moeten worden. De heer Groen vond dat de raad zich in 1980 duidelijk heeft uitgespro ken, over benutting van de havens (inklusief de Oude Haven) en ook t.a.v. „De Val" was de beslissing unaniem. Een vraag voor hem was, waarom de speciale studiekommissie (ge meentelijke stuurgroep) maar eens per drie jaar bijeen is gekomen. Hij wilde ook weten hoeveel ligplaatsen er gewonnen worden na herstel van de kademuren. De heer Sprengelmeijer (R.U.) ver wees ook naar de (unanieme) beslis sing van de raad in 1980 en meende zich hieraan te kunnen en moeten houden. Overvol Hij had nog een bezwaar: Zierikzee raakt stilaan overvol en is het wel zinnig, door uitbreiding van de ak- kommodaties nog meer rekreanten aan te trekken? 't Is al vol, zo meende hijBovendien zette hij vraagtekens bij het financieel en ekonomisch ver antwoord zijn van een groot, nieuw projekt, als een binnendijkse haven. Hij pleitte voor een regionale bena dering en zag ook enig heil in de bestaande regio-werkhavens, die vodr jachten kunnen worden benut. Antwoord kollege De voorzitter preciseerde in zijn antwoord de perikelen rond „De Val". Eerst na 1990 zal aan deze ha ven (misschien) kunnen worden ge dacht, i.v.m. verlegging van het weg- tracé. Die aantekening moet er dus bij, als het gaat om „heroverweging". Hiaten, zoals het C.D.A. veronderstelde, zijn er in fei te niet; eerste prioriteit is en was de Nieuwe Haven en het optimisme t.a.v. „De Val" is nu verdwenen. De heer De Meester vond overigens dat „De Val" als zodanig niet van be lang is voor de gemeente. Investeren in deze haven zou zinloos zijn, we gens de ligging. Heroriëntatie waarvan gesproken werd, is nu een zaak voor de raad. Er is wel eens sprake geweest van uit breiding bij het Bolwerk, maar daar kon (mocht) geen nieuwe uitbreiding komen en feitelijk zijn alle lokaties al bekeken. De mogelijkheden zijn zeer beperkt; één ervan is aan de bin nenzijde van de keersluis. Driehonderd Het herstel van de kademuren le vert tot aan de Zuidhavenpoort-brug in de toekomst 300 nieuwe ligplaat sen op. Er rijn wel Oude Haven plannen, maar een punt is de betaal baarheid, want het blijft tenslotte een getijdehaven. Schepen moeten dan trouwens twee bruggen passeren en vooral de witte brug is moeilijk voor de invaart; bovendien speelt de personeelsvoorziening Of er meer rekreanten moeten komen, is een vraag die belanghebbenden feitelijk dienen te beantwoorden. Replieken Hierna volgde schorsing van de vergadering, waarop de sprekers in tweede instantie het woord kregen. Werkelijk nieuwe facetten werden in dat kader feitelijk niet meer belicht; eerder werden de ingenomen stand punten wat nader uitgewerkt. Tegen het slot poogde P.v.d.A.- fraktie bij monde van de heer Van der Wekken een besluit (het besluit tot studie) veertien dagen uit te stel len. Een onmiddellijk besluit evenwel bleek gewenst i.v.m. een komende vergadering van de Stuurgroep. Vooral wethouder Van Gastel ver zette zich hevig tegen uitstel; hij wees op de expansieve noodzakelijk heid voor Zierikzee, daar andere in komstenbronnen gestabiliseerd zijn of opdrogen. De P.v.d.A. wenste echter een nauwkeurige schriftelijke omschrij ving van het besluit, die - na een nieuwe schorsing - ter tafel kwam. Met de formulering van b. en w. kon den alle frakties akkoord gaan, met uitzondering van de R.U.. bij monde van de heer Sprengelmeijer, die zich tegen verklaarde. ZIERIKZEE, 3-3. De grote hoefijzer-vormige bar is ver dwenen, het sfeertje van de „Sailors Inn" is weg, Mon dragon is weer helemaal Mondragon: een klassiek restaurant met een eigen cachet. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3