„Er zit weer groei in het zomeravond voetbal" W.S.V. „ZIERIKZEE" BIEDT TWEE GEHANDIKAPTEN ZEILKANS Eerste herenteam Mevo '80 uitgeschakeld voor beker De L.R.V. „Bni" organiseerde indoor-concours voor paarden Sandra de Keijzer wint gymnastiek oefenwedstrijd Zierikzee-veteranen kampioen 1980 Onderlinge kompetitie damklub Zierikzee Schaakvereniging TOG uit Bruinisse Duo Verkerk/Blom in Ahoy Bezoek aan Ahoy Verlies voor adspiranten WIK Biljarttoernooi extra klasse libre .|9r Eddy Smit in Nederlandse visploeg Mikrokorfbalteam Swift in Onderdak Voorbereiding op grand-prix 6 Leo Lievense (r) neemt van de heer D. vangst. E. Mooy de sportiviteitsprijs in ont- (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 2-3. „Er zit weer groei in het zomera vondvoetbal." Deze verheugende mededeling deed voor zitter C. I. Jumelet maandagavond in het „Huis van Nas sau" te Zierikzee op de voorjaarsvergadering van de kommissie Bedrijfs- en Zomeravondvoetbal, rayon Zie rikzee. Na een afwezigheid van vier jaar zal het team van de PZEM weer aan de komende kompetitie gaan deelne men, dit in kombinatie met Die Gou we uit Noordgouwe. Beide namen in 1975 voor de laatste keer aan de kom petitie deel. Verder zal er zo goed als zeker ook door een team van de Nieu- werkerkse sportvereniging SKNWK aan de kompetitie worden deelgeno- De verwachting is (alle verenigin gen hadden nog niet een opgavefor- mulier ingeleverd) dat elf teams aan de komende kompetitie meedoen. Naar de heer Jumelet mededeelde ligt het in de bedoeling dat er op woensdag 15 april met de kompetitie zal worden begonnen. Vakanties Óp .dezevgoed bezochte vergadering.., waren alle vertegenwoordigers van de verenigingen er voor, dat het kom petitieprogramma in zijn geheel voor het begin van de vakanties zal wor den afgewerkt. De heer Jumelet vond dit een juiste gang van zaken, daar in het verleden is gebleken, dat na de vakanties de animó en de motivatie voor een be langrijk deel is verdwenen. Voor het spelen van de wedstrijden zal men de beschikking hebben over vijf sport velden. De PZEM gaat haar thuiswedstrij den te Noordgouwe spelen, Hemesse- roord speelt haar thuiswedstrijden op haar akkommodatie te Middel- hamis, Velocitas en DSV spelen hun thuiswedstrijden te Serooskerke, terwijl hier ook andere wedstrijden kunnen worden gespeeld. Zeer waar schijnlijk is deze mogelijkheid er ook te Nieuwerkerk bij SKNWK, terwijl er verder nog een aantal wedstrijden afgewerkt kunnen worden op het sportpark Bannink te Zierikzee. Akkommodatie Gezien de akkommodaties waaro ver men de beschikking heeft wor den er geen moeilijkheden verwacht bij de 110 wedstrijden die er worden gespeeld. Het sportpark te Zierikzee zal gesloten zijn van 1 juni tot 31 juli, terwijl de voetbalakkommodatie.te Nieuwerkerk op 14 juni dicht gaat. Op de overige velden kan onbeperkt worden doorgespeeld. De kosten, verbonden aan het deel nemen aan de. kompetitie werden vastgesteld op J; 325,per deelne mend team. In dit bedrag zijn ook de kosten van terreinhuur opgenomen. De voorzitter deelde verder mee, dat het toernooi om het kampioen schap van Zeeland, waaraan door al le Zeeuwse rayons wordt deelgeno men, dit jaar door het rayon Zierik zee wordt georganiseerd. Dit toernooi vindt plaats op zater dag 29 augustus op het sportpark Bannink te Zierikzee. Besloten werd, dat door het rayon Zierikzee voor dit toernooi een sportiviteitsbeker be schikbaar zal worden gesteld. Het financieel jaaroverzicht over 1980 van de penningmeester, de heer M. F. de Vos, gaf een gunstig beeld te zien en kon met een batig saldo wor den afgesloten. Zonder op- of aan merkingen werd de rekening onver anderd vastgesteld en de penning meester décharge verleend onder dankzegging voor zijn stipte beheer. De heer D. uit. E. Mooy (l) reikt aan de heer R. den Broekert de kampioensprijs (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Bij de nabeschouwing over de kom petitie 1980 wees de heer Jumelet nog eens op het spannende verloop, die de kompetitie heeft gehad. De span ning bleef er tot het laatste moment volledig in daar pas in de allerlaatste wedstrijd de beslissing viel. Minder prettig noemde de voorzit ter het, dat er helaas tijdens deze kompetitie enige spelers vanwege hun gedrag uit het veld moesten wor den gestuurd. De voorzitter vond het jammer, dat de sportiviteit nog wei eens uit het oog wordt verloren, ter wijl het zomeravondvoetbal ten doel heeft dat men ontspannen nog eens een partijtje voetbal kan spelen, waarbij de beuk er zeker niet in moet. Persoonlijk zag hij het nog zo, dat het behalen van de sportiviteitsprijs in deze kompetitie hoger moet wor den aangeslagen dan het behalen van het kampioenschap. Een woord van dank richtte hij tot de scheidsrech ters. Zonder de medewerking van hen zou het houden van een kompeti tie onmogelijk zijn. De voorzitter van de scheidsrech- tersvereniging Schouwen-Duive- land, de heer M. Tuinman, deelde mee, dat binnenkort een beroep op de scheidsrechters zal worden gedaan zich voor het zomeravondvoetbal aan te melden. Wel kon hij reeds medede len, dat de vergoeding voor de scheidsrechters ongewijzigd blijven. Pluim Voorzitter Jumelet stak een pluim op de hoed van het kampioensteam van de Zierikzee veteranen voor de wijze waarop zij het rayon op het kampioenstoernooi hebben vertegen woordigd. Door de afgevaardigde van het bondsbestuur van de afde ling Zeeland van de KNVB, de heer D. E. Mooij werd hierna de prijsuit reiking verricht van het seizoen 1980. Voor hij hiertoe overing wees hij er op, dat het zomeravondvoetbal zich in een ruime belangstelling van het bondsbestuur mag verheugen. Hij vond het jammer, dat er bij de deel nemende teams nogal grote leeftijds verschillen bestaan, liever zou hij zien, dat het zomeravondvoetbal zou worden beoefend door oudere speler vanaf 28 of 30 jaar. Juist de leeftijdsverschillen vor men nog wel eens aanleiding tot min der prettige zaken welke zich binnen de lijnen afspelen. Ook betreurde hij het, dat er in het afgelopen seizoen verschillende spelers uit het veld moesten worden gestuurd. Uitvoerig ging de heer Mooij ook nog in op het funktioneren van het bondsbestuur, waarbij hij wee op hetgeen wat er in het belang van de verenigingen wordt gedaan. Prijsuitreiking Hierna ging hij voor de tweede maal in successie over tot het over handigen van de wisselbeker en de kampioensprijsvoor 1980 aan de aan voerder van het team van de Zierik zee-veteranen, Rinus den Broekert. Evenals het vorige seizoen viel de sportiviteitsprijs ten deel aan het team van DVS (Dosbouw). De aan voerder, Leo Lievense, mocht naast de prijs ook een bal in ontvangst ne men. Ten slotte hield de heer Mooij nog een pleidooi om te trachten op Schou- wen-Duiveland nog tien scheidsrech ters er bij te krijgen, waarmee de problemen in onze regio zouden zijn opgelost. Voorzitter Jumelet besloot met de mededeling dat het rayon Zierikzee dit jaar haar 25-jarig bestaan viert. Vastomlijnde plannen hiervoor zijn er nog niet. Wel ligt het in de bedoe ling, dat er een kommissie zal wor den samengesteld, die zich hierover gaat beraden. Bij de damklub Zierikzee werden vijf partijen voor de onderlinge kom petitie gespeeld. Nella Kloet kwam in haar eerste partij uit tegen C. Mon- teban, die een doorbraak naar dam nam. Doch Nella kwam in het eindspel goed terug naar remise. A. J. Flikweert en D. de Waard speelden een spannende partij. De Waard leek op een overwinning af te stevenen, maar Flikweert kon in de laatste fase alsnog het spel naar zich toetrekken en won. J. de Wild heeft ZIERIKZEE, 2-3. Op hemelvaartsdag 28 mei 1981 is het 20 jaar geleden dat de Watersportvereniging „Zierik zee werd opgericht. Ter gelegenheid van dit lustrum zullen op die dag diverse festiviteiten in en aan de haven georganiseerd worden, waaraan ook de burgerij en met name de jeugd van Zierikzee kan deelnemen. Ter opluistering van deze festivitei ten zijn onder andere de „Eendracht" en de „Zonnetij" uitgenodigd om acte de présence te geven, terwijl tevens aan beide stichtingen gelegenheid zal worden geboden om zich tijdens een te organiseren eenvoudige braderie te presenteren. Geen doublure Het is bekend, dat de „Slavenkas" jaarlijks een kooi aan boord van de „Eendracht" beschikbaar stelt ten be hoeve van de jeugd van Zierikzee. Oorspronkelijk bestond bij de ver eniging de gedachte om dit goede voorbeeld te volgen ter gelegenheid van het 20-jarig jubileum. Uit de over weging dat dit echter mogelijk als een doublure zou worden opgevat Verder vanwege het feit dat 1981 het jaar van de gehandicapten is, leek het het bestuur meer wenselijk een twee tal kooien aan boord van de „Zonnetij" ter beschikking te stellen ten behoeve van een tweetal jeugdige gehandicap ten uit Zierikzee of omgeving, mini mum leeftijd 15 jaar. Voor dit buitenkansje is een speciaal voor gehandicapten ingericht schip de „Zonnetij", een mogelijkheid om met het varen kennis te maken. Bij even tuele meerdere aanmeldingen zal lo ting worden toegepast De aanmcldingsbriefjes kan men inleveren by de evenementenkom missie van de W.V.Z,, p/a dc heer R. Kotoun, Lange Nobelstraat 22, 4301 in zijn partij tegen C. L. Boot de winst laten glippen. Boot nam een zwakke afruil, maar door niet alert genoeg reageren van De Wild eindig de de partij in remise. Ook J. de Wild en M. v. d. Wielen tekenden voor re mise, terwijl M. de Wild van C. Mon- teban won. Zeeuwse damtitels In de eerste en tweede klasse van de persoonlijke Zeeuwse damkampi oenschappen resteerden nog enkele inhaalwedstrijden. In de eerste klas se boekte S. Douw een zege op J. Hoffman, M. v. d. Wielen won van W. de Leeuw en J. Hoffman. Stand: 1. S. Douw 11-17, 2. M. v. d. Wielen 11-17, 3. P. Tange 10-16. In de tweede klasse werd A. Janse verslagen door de Zierikzeese speler C. v. d. Wielen, die daardoor op een goede derde plaats eindigde. Het tiental van Zierikzee is bij de klubkompetitie hoofdklasse in het veld van tien deelnemende teams als vierde geëindigd (10 p.). Bij de vierentwintigste ronde van de kompetitie van de schaakvereni ging TOG uit Bruinisse waren slechts twaalf spelers aanwezig. Koploper J. de Jonge speelde tegen J. Reurich en won. Door deze zege is hij vrijwel onbereikbaar geworden, mede doordat M. van Driel moest toe zien hoe hij werd verslagen door M. Houkamp, Na de nodige fouten aan weerskan ten eindigde de partij tussen A. v. d. Berge en T. v. d. Berge in remise, waardoor eerstgenoemde opnieuw de derde plaats bezet C. v. d. Berge was te sterk voor L. Houkamp en H. Knop won van debutant A. J. v. cL Berge, waardoor hij drie plaatsen op de rang lijst steeg. Debutant D. van Wolferen speelde een goede partij tegen A. Kik, maar moest ten slotte toch buigen voor de grotere routine van de tegenstander. Uitslagen J. de Jong-J. Reurich 1-0; M. van Driel-M. Houkamp 0-1; A. v. d. Berge-T. v. d. Berge V2-V2; L. Houkamp-C. v. d. Berge 0-1; H. Knop-A. J. v. d. Berge 1-0; D. v. Wolferen-A. Kik 0-1; W. Weber (geen tegenstander) punt. Het Schouwse Delta Sport lopers duo Kees Verkerk/Sim on Blom neeft in het sportpaleis Ahoy' te Rotterdam de finale gehaald in de aflossingsra ces, die werden gehouden in het voor programma van de mini-voetbal show. In de series, waarin de beide atleten zeer fanatiek van start gingen en der tien van de vijftien ronden aan de lei ding gingen, finishten ze tenslotte als vierde koppel. Ze liepen een tijd van. 6.39 min., de snelste tijd ooit door hun' verwezenlijkt De finale werd gewonnen door het koppel Cor Louws/Menno lievers. Het andere Zeeuwse duo, Niek Flipse/Ari- dré Stroo eindigde op de derde plaats en Verkerk/Blom werd vijfde. Op grond van deze prestatie mogen de beide Delta Sporters donderdag 23 april opnieuw aantreden in een der gelijke race. De jeugd van de s.v. WIK bracht een bezoek aan de minivoetbalshow in de Ahoy5 te Rotterdam. Ongeveer vijftig kinderen vertrokken met een bus uit Kerkwerve. In de Ahoy' keken ze naar wielrennen en het hardlopen. Daarna volgde de wedstrijd Rotterdam Ahoy tegen de Militairen. Voordat de wed strijd Limburg-Engeland begon werd de toeschouwers nog een wielerwed strijd getoond. Onder luid gezang kwam de groep kinderen 's avonds Kerkwerve weer binnen rijden. De adspiranten van de volleybal vereniging WIK uit Kerkwerve speel den zaterdag een wedstrijd tegen EWC uit Vlissingen en verloren met 1-2. De setstanden waren 10-15,13-15 en 15-3. Dat betekende voor WIK voor de eerste maal in de NeVoBo-kompetitie in dit seizoen een wedstrijd verloor. De wedstrijd om het Zeeuws kam pioenschap, waarin WIK uitkomt te gen de winnaar van de B-poulke wordt op zaterdag 14 maart te Kloosterzande gespeeld. Voor vrijdag 6, zaterdag 7 en zondag 8 maart wordt in de biljartzaal van restaurant „De Wig" te Renesse door de biljartvereniging Renesse het toer nooi extra klasse libre van het distrikt Schouwen-Duiveland georganiseerd. Naast M. C. Lems van de vereniging Bommenede te Zonnemaire, die extra klasse speelt, wordt hieraan deelgeno men door de le klassers G. Monster, DOS, Nieuwerkerk, J. F. A. Berre- voets, B.V. Renesse, J. Koot, De Wig, Renesse en B. Versteeg, VOG, Zierik zee. Lems zal in zijn partij 300 caram boles moeten spelen en de le klassers 170 caramboles. In de le ronde, waarmee vrijdag avond te 19.00 uur wordt begonnen, zal J. F. A. Berrevoets uitkomen tegen J. Koot en G. Monster tegen B. Versteeg. HE Zierikzee, tel. 01110-2183, gaar- le gel kigen bekend worden gemaakt ne voor 1 aDiïl 1981. Op 28 mei 1.981, de dag van net feest zullen de geluk- WIERDEN. Een grote uitslaande brand heeft maandagavond in Wierden (Overijssel) voor vele miljoenen gul dens schade aangericht Een opslag plaats met 40.000 met olie gevulde radiatoren van de firma Benraat en een loods met ruim honderd caravans vie len ten prooi aan de vlammen. Het eerste herenteam van de vol leybalvereniging van Mevo'80 is door een 1-3 nederlaag tegen het in de promotieklasse uitkomende Hou Stand uit Rotterdam uitgeschakeld in de eerste ronde voor de distrikts- beker. In de eerste set kwam Mevo al snel met 0-7 achter door individuele fouten van de spelers bij het serveren en het stoppen van de bal. Mevo kwam echter goed terug tot 9-10. Hou Stand won als nog met 11-15. Na een aanvankeiyke achterstand van 1-5 in de tweede set kon Mevo op 5-5 gelijk komen en daarna enkele punten uitlopen. Zonder al te veel problemen kon Mevo de set winnen en kwam daardoor op 1-1. Door uitstekende services van Joop Juffermans in de derde set kon Mevo op 4-0 voorkomen. Hou Stand kwam terug en via 7-11, 8-14 moest Mevo de set met 9-15 uit handen geven. In de vierde set liep een goed spe lend Mevo'80 uit naar een 11-4 voor sprong en had daardoor redelijke voor uitzichten op een vijfde set Het gerou tineerde Hou Stand liet dat niet op zich zitten en won de vierde set, ondanks twee time-outs aan Mevo-zijde met 11- 15. De einduitslag kwam daarddor op 1-3. RENESSE, 28-2. De Landelijke Rijvereniging ,,Bru" organiseerde een in- doorconcours voor paarden. Hiervoor waren uitgenodigd de L.R. Schouwse Ruiters en de L.R. Westelijk Schouwen. Door omstandigheden en ziekte kon er helaas van de organiserende vereniging geen enkele ruiter meedoen. Als ju ry traden op de heer J. P. W. C. Stols uit Zierikzee en de heer A. P. den Boer uit Zevenbergen, die hun taak zeer kundig hebben uitgevoerd. De L 1-dressuur kwam beter uit de bus. Dit verschil was zo groot, dat misschien wel iets aan de hoge kant is gejureerd. Toch kan gekonklu- deerd, gezien de prestaties in andere concoursen, dat verhoudingsgewijze de punten goed verdeeld werden. L 2-dressuur werd ook keurig ver reden; hier verdienden 2 ruiters een winstpunt. Als laatsten startten de M ruiters, allen amazones. Deze moeilijke proef werd niet onverdienstelijk gereden. Het valt echter niet mee om hier hoge punten te behalen, daar er zeer streng op de uitvoering van de ver schillende figuren wordt gelet. In het algemeen kan terug gezien op een geslaagd concours. De voorzit ter van de L.R. „Bru" de heer Stahlie dankte alle deelnemers, jury, mede werkers en de eigenaar van „Manege Groll", waar ruiters en amazónes met plezier deze dag hebben doorge bracht. Gestart werd in de klasse B dres suur, waar het peil ver beneden de verwachting bleef, geen enkele rui ter wist een winstpunt te behalen. Duidelijk bleek, dat er nog zeer veel geoefend moet worden, vooral bui ging en stelling, het drijven met zit en kuit was ver te zoeken. Eddy Smit heeft het afgelopen weekeinde selektiewedstrijden ge wonnen voor een plaats in het Neder landse team. De wedstrijd was voor de vijf hoogste geklasseerde wedstrijdvis sers bootvissen 1980, de twee hoogst- geklasseerden van elke boot en de eerste vijf van het Nederlandse kam pioenschap 1979. Eddy Smit won met 12.3 kg vis. Hij mag daardoor voor de derde maal de Nederlandse ploeg (ditmaal voor het wereldkampioen schap in West-Duitsland) vertegen woordigen. Morgen (woensdag)avond 4 maart zal het mikrokprfbalteam van Swift uit Middelburg, kampioen van distrikt II van de KNKV-Afdeling Zuid West in sporthal Onderdak te Zierikzee uitko men tegen het juniorenteam van Dee- tos uit Dordrecht, kampioen van de klasse A. De winnaar van deze wedstrijd zal zaterdag 7 maart mogen deelnemen an het toernooi om het kampioenschap van Nederland dat te Doetinchem plaats vindt De aanvang is 19.30 uur. Verder spelen woensdagavond ZSC- Seolto n, in de 3e klasse B van de afdeling Zuid-west (21.30 uur) en All Ready IV-SKNWK, in de 5e klasse B (20.30 uur) tegen elkaar. Uitslagen Klasse B: 1. mej. H. Eger, met Me lody, Schouwse Ruiters 114 punten; 2. mej. I. v. d. Velde, met Sickle, Schouwse Ruiters 113 punten; 3. mej. R. van Dijke, met Tamara, Schouwse Ruiters 103 punten. Klasse L 1: 1. Jan v. d. Bijl, met Scoobidoo, Westelijk Schouwen 138 punten; 2. mej. A. Timmerman, met Saskia, Schouwse Ruiters 136 pun ten; 3. de heer C. Struyk, met Jonker, Schouwse Ruiters 130 punten; 4. de heer J. Rentmeester, met Paloma, Schouwse Ruiters 128 punten; 5. mej. Cora v. d. Weele met Tavarus, Schouwse Ruiters 125 punten. Klasse L 2 en M 1 in handicap: 1. Arnold Kriens, met Ocanan, Weste lijk Schouwen 125 punten; 2. de heer C. Stouten, met Rocco, Schouwse Ruiters 122 punten; 3. Margot Goud zwaard, met Rasputin, Westelijk Schouwen 118 punten. DEN HAAG. Een ruime meerder heid van de Nederlandse bevolking staat positief tegenover een rookver bod voor openbare gebouwen. Sandra de Keijzer uit Bruinisse is zaterdag in klasse 4 winnares gewor den van de gymnastiekoefen- wedstrijd, gehouden in de ZLM-zaal met deelneemsters van Delta Sport Zierikzee, Volharding Goes en Veer kracht Prinsenbeek. Het talentje won met de cijfers 4.2 (sprong), 4.65 (brug ongelijk), 4.3 (balk) en 4.10 voor de vrije oefening, dat op een totaal van 16.65 pnt. kwam. Willemine Langejans Volhar ding, die op de tweede plaats eindig de moest met een totaal van 15.90 pnt. genoegen nemen. Edith Gerards en Nynke Botter- weg van Delta Sport bezetten een vierde en zesde plaats met 14.90 pnt. en 14.40 pnt. Doordat de zaal aan de kleine kant is moest er organisatorisch nogal wat geregeld worden met de toestellen.; In klasse drie eiste Astrid v. d. Spek, ook uit Bruinisse de eerste plaats voor zich op. Als enige van de gezusters V. d. Spek nam zij deel aan de oefenwedstrijd, die bedoeld was als voorbereiding op de eerste grand- prix, zaterdag 28 maart in Goes. Haar puntentotaal was 23.10 pnt. be duidend hoger dan de nummer twee, Vera v. d. Beemt (20.35 pnt.). Sandra de Keijzer (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 6