„Rehoboth" krimpt in „De Speeldoos" groeit Kinderkarnavalsoptocht werd fijn feest in Concertzaal GROEIENDE INTERESSE BIJ JONGEREN VOOR BLAASMUZIEK Weer was spelbreker Solistenconcours „Cresendo" STREEKNIEUWS Lezing over de „perswereld" voor SGP-studievereniging Vertrek van kleuterleidster ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ^Dinsdag 3 maart 1981 Nr. 22871 3 ZIERIKZEE, 3-3. Ali Baba, het vrijheidsbeeld, een schattig poesje, indiaantjes, een konijntje, twee grote sneeuwpoppen, heel veel clowntjes en talrijke pierrotjes waren zaterdagmiddag bijeen in de Concertzaal voor een vrolijk kinderkarnavalsfeest. Het slechte weer was er oorzaak van, dat de optocht geen doorgang kon vinden, derhalve werd uitgeweken naar de Concertzaal. Hans Lindhout, fraai uitgedost als clown, in gesprek met een pierrotje en een indiaantje. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BURGH/HAAMSTEDE. Nog een plaatje van de (verregende) Strd-stoet, hier te Burgh voor ,,Het Grote Zwijn". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DREISCHOR, 2-3. Het onderling solistenkonkours van de muziekvereniging „Crescendo" te Dreischor toonde aan, dat er bij de jongeren een groeiende interes se is voor de blaasmuziek. Van de 22 optredens nam de jeugd een derde deel voor haar rekening. Als jury fungeerde de bekende Zeeuwse dirigent Daan Burger, van wie be kend is dat hij behoorlijk streng jureert en de solisten een kritisch opbou wend verslag meegeeft. ,,Ja, je kunt natuurlijk ook beslui ten het evenement gewoon niet door te laten gaan, maar dat wilden we de kinderen-niet aandoen", zegt initia tiefnemer Hans Lindhout, die de hele zaterdagochtend in touw was om het feest voor de kinderen te redden. Hij vertelt heel blij te zijn met het feit, dat de heer N. v. d. Zwan zo bereid willig was de Concertzaal ter be schikking te stellen. Klachten van diverse ouders over de minder goede organisatie betreurt hij dan ook ten zeerste, want alles moest ter elfder ure nog georgani seerd worden. Met een geïmprovi seerde geluidswagen trok de heer Lindhout door de stad om kinderen en ouders op de hoogte te brengen van de gewijzigde plannen. Mini-optochtje Om twee uur stroomde de Concert zaal vol met fraai uitgedoste kinde ren en het muziek- en majoretten- korps „Rust Roest". Muzikanten en majorettes gaven een fijne show weg en voerden zelfs nog spontaan een vrolijk sketchje op. Öp voorstel van „Rust Roest" werd vervolgens toch nog een mini-optochtje door de bin nenstad gemaakt, zodat al die mooie kostuums toch aan het publiek ge toond konden worden. Hans Lindhout had zichzelf inmid dels omgeschakeld van optochtleider in conferencier en deed dat op zeer vaardige wijze en tot groot plezier van de kinderen. Terug in de Con certzaal mochten de karnavalsgan- gers rij voor rij op het podium komen om hun kostuums te laten zien. Bo vendien konden zo heel wat leuke fo to's gemaakt worden. Na afloop van he'c feest, werd met man en macht gewerkt om de Con certzaal weer konfetti-vrij te maken. Muzikanten van „Rust Roest" en ou ders verleenden hun medewerking en zo was het karwei in drie kwartier geklaard. NIEUWERKERK, 2-3. Voor de Staatkundig Gereformeerde Studie vereniging „Schouwen-Duivcland" te Nieuwerkcrk sprak vrijdagavond de heer A. A. Klein uit Beekbergen over het onderwerp „Perswereld". De vergadring werd geopend door de heer I. de Waal uit Oosterland, die in zijn openingswoord het overlijden van de heer Jac. Kooijman herdacht. De heer Klein - ex-journalist van het Reformatorisch Dagblad - be lichtte twee facetten van zijn thema, nl. de invloed van de pers op de mens en de pers als instrument in onze sa menleving. Kommunikatic Kommunikatie heeft een hoge vlucht genomen. De overvloed van kommunikatie leidt vaak tot verhar ding van de standpunten, in plaats van tot een oplossing van de proble men. We krijgen via de kommunika- Keerzijde Hans Lindhout is zeer enthousiast over het geheel, maar wil toch ook nog even vermelden, dat de medaille ook een keerzijde heeft. Enkele leden van de Z.O.C. hebben laten weten hun medewerking liever niet meer te verlenen aan een dergelijk evene ment. Dat gebeurde, nadat een' be paalde groepering een brief stuurde naar Z.O.C.initiatiefnemer en „Rust Roest". In die brief werd op grond van religieuze overwegingen verontrusting uitgesproken over de organisatie van een karnavalsop- tocht. De heer Lindhout zegt helemaal niet expliciet te zijn uitgegaan van het karnavalsaspekt, maar juist van een vrolijk evenement voor de jeugd. Voor volgend jaar heeft hij dan ook Dit schattige beertje kwam zaterdag middag ook naar de Concertzaal. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) tiemiddelen slechts een deel van de waarheid te zien of te horen. En er is meer vraag naar sensatie dan naar feiten. De pers is een machtig instru ment om de mening van het publiek te vormen. De heer Klein laakte het feit dat steeds meer informatie aan de openbaarheid wordt prijsgegeven. Dat kan soms heel kwalijke gevolgen hebben. In 1974 leidde de berichtge ving over een ontvoering tot de dood van het ontvoerde kind. Aan het eind van zijn referaat merkte de heer Klein op dat ondanks vele kommunikatiemiddelen veel mensen eenzaam én alleen zijn. Hij wenste ieder een betere kommunika tie toe: „Eenzaam, met God in Christus gemeenzaam". Na de pauze werd over de inleiding gediskussieerd. De vergadering werd besloten door de heer G. E. Houteka mer uit Bruinisse, vice-voorzitter van de vereniging. plannen om er een grote voorjaarsop tocht van te maken. „Het gaat mij niet om het karnaval, maar om het plezier voor de jeugd". Vragen aan G.S. De leden van Prov. Staten, de he ren Eversdijk en Beinema (beiden CDA), hebben onderstaande vragen gesteld aan het kollege van G.S. 1. Wil uw kollege nagaan of het waar is dat de halvering van het aan gevraagde aantal in Zeeland te bou wen woningen voor 1981 mede geba seerd is op de door de Staten van Zee land aanvaarde Nota Bewoningspa- troon? 2. a. Is het kollege van mening dat juist het aantal van de oorspronkelij ke aangevraagde woningen mede ge baseerd is op de Nota Bewoningspa- troon en dat dus de halvering door de staatssekretaris in strijd is met uit gangspunt en doelstelling van de No ta Bewoningspatroon? b. Kan uw kollege nagaan op welke overwegingen de oorspronkelijke aanvraag in zijn totaliteit was geba seerd en op welke gronden de aan vrage is gehalveerd? 3. Welke stappen heeft uw kollege ondernomen en is uw kollege voorne men te ondernemen, ten einde deze voor Zeeland slechte ontwikkeling ten goede om te buigen?" SCHOUWEN-DUIVELAND Vogelslachtoffers door stookolie De Vogelwerkgroep maakte zon dag een 30 km lange tocht langs het strand vanaf De Punt tot en met de Brouwersdam. Tijdens deze tocht werden honderd dode vogels aange troffen. De dieren waren besmeurd met stookolie. De Vogelwerkgroep veronderstelt, dat niet alleen de Skandinavische olieramp enkele we ken geleden oorzaak is van deze vo gelsterfte, want zondag werden ook verse slachtoffers aangetroffen. ZIERIKZEE Koffiebar Zaterdag 7 maart wordt door Youth for Christ in het klubhuis van het Leger des Heils, „De Lichtboei" weer een koffiebar gehouden. Een optreden is dan te verwachten van de cabaretgroep „Spot" uit Middelburg. Deze groep brengt een zogenaamd impulsprogramma. Voor tijd: zie agenda. Wereldgebedsdag In het kader van de wereldgebeds dag wordt vrijdagavond in de Lu therse kerk een kerkdienst gehou den. De lithurgie voor deze dienst werd samengesteld door Italiaanse vrouwen uit Noord-Amerika; het thema is „De aarde is des Heren". Mevrouw H. de Regt-de Rijke zal het orgel bespelen. Voor tijd: zie agenda. HAAMSTEDE Mensen in nood Op dinsdag 10 en donderdag 12 maart kunnen in de Hervormde Kerk te Haamstede goederen worden afge leverd voor de aktie „Mensen in nood". (Deze data stonden in onze editie van maandag verkeerd ver meld). SCHARENDIJKE Feestavond ZSC'62 Vrijdag 6 maart organiseert de sportvereniging ZSC'62 de jaarlijkse feestavond in het Hervormd Vereni gingsgebouw. De avond zal bestaan uit een toneelstuk met bal na. Een ie der die de vereniging een warm hart toedraagt is van harte welkom. Voor tijd: zie agenda. KERKWERVE „Mensen in Nood" Voor de aktie „Mensen in Nood" wordt weer de jaarlijkse inzameling gehouden. Alles is welkom, gedragen kleding, schoenen, lakens, dekens, gordijnen enz. Wat u toch niet meer gebruikt kunt u graag in plastic zakken inle veren. Dinsdag 10 maart en donder dagochtend 12 maart tot 11 uur bij: mevr. F. de Jonge-de Ruiter, Ren- gerskerkestraat 10, Kerkwerve. BROUWERSHAVEN „Kinderzorg" De jeugd zette zich weer in voor „Kinderzorg". Opgehaald werd: Ivonne den Boer 75,06; Jacqueline van Dienst 19,05; Wilma Geelhoed 26,71; Wilfra Jonker 18,25; Anne- mieke Koelmans 23,10; Nancy Kric- ke 23,95; Jacelies v. d. Weele 37,50. Een warm dankwoord is op zijn plaats. ZONNEMAIRE Kinderzorg Te Zonnemaire gingen vier meisjes rond met een busje voor de vereni ging Kinderzorg te Middelburg. Ali van Dongen, Jacqueline den Haan, Sandra Fonteine en Marja Stoel had den in hun busjes resp. 14,10, 10,35, 24,42 en 30,50. De geefsters en jeugdige kollektantjes worden hartelijk dank gezegd. 25 jaar bejaardensoos Zaterdag vierde de bejaardensoos van Zonnemaire het 25-jarig jubi leum. Mevrouw Van 't Veer had deze dag georganiseerd en zij was het ook die in de ochtend de bijeenkomst opende. Na gebed en bijbellezing werd er gezellig koffie gedronken. Een broodmaaltijd, verzorgd door enkele leden van de vrouwenvereni ging werd om 12.00 uur gebruikt. Met de sozen van Noordgouwe en Drei schor werd het middagprogramma afgewerkt. Uiteraard ontbrak een verslag over 25 jaar niet; dit werd voorgelezen door mevrouw Van 't Veer. Na de thee bewerkte de heer Berrevoets de lachspieren door op humoristische wijze enkele verhalen te vertellen. Voorts zong het platte landsvrouwenkoor Noordgouwe be- De poging mislukte, want, zoals bekend, „vierde" Jeanette donder dag haar afscheidsfeest, na bijna zes jaar aan „Rehoboth" verbonden te zijn geweest. Ouders, kleuters en de leidster zelf betreurden het vertrek. Lichtpunt voor juffrouw Bos is ech ter wel haar aanstelling als leidster aan de kleuterschool „Piggelmee" in Kerkwerve. Het gemiddeld aantal kleuters bij „Rehoboth" ligt te laag om twee klassen te kunnen hebben. „Nu heb ben we nog dertig kinderen, maar na de grote vakantie worden het er maar twee-en-twintig", vertelt hoofdleidster Ineke Dekkers., Alle kleuters bijeen De ouders waren niet gelukkig met de situatie, die na het vertrek van juffrouw Bos zou ontstaan: Alle kleuters van net vier jaar en van bij na zes jaar bij elkaar in één klas. De ouderkommissie besloot derhalve het Chr. Schoolbestuur in te schake len met het verzoek te trachten kleu ters van „De Speeldoos" naar „Reho both" te laten komen en zodoende de twee klassen veilig te stellen. „We hebben er met de ouders over gesproken, maar als bestuur hebben we daar toch vanaf gezien. Het zou geen goede situatie zijn, je moet kleu ters uit Poortambacht in hun eigen omgeving naar school laten gaan," laat de voorzitter van het Chr. Schoolbestuur, de heer C. A. van Oord desgevraagd weten. De ouderkommissie deed echter Zelf zei hij bij de aanvang daar over: „Ik strooi niet met punten". Voor de pianobegeleiding tekende als steeds mevr. H. de Regt-de Rijke, die ook bij het instuderen de solisten vele malen terzijde heeft gestaan. kende liederen. Na de koffie dankte mevrouw Van 't Veer ieder die aan deze dag had meegewerkt. OOSTERLAND Ophalen oud papier Zaterdag 7 maart wordt ten bate van het zendingswerk der Gerefor meerde Gemeenten weer oud papier opgehaald. Ongeveer negen uur zal met het ophalen begonnen worden. De inwoners worden verzocht het pa pier of de vodden gebundeld gereed te zetten. toch een poging in die richting en de voorzitter van die kommissie me vrouw J. Lindhout-Van Woerden ver telt dat een aantal ouders in Poort ambacht werd aangeschreven met het verzoek hun kind naar „Reho both" te laten komen. De reaktie op •dit schrijven was minimaal. Me vrouw Lindhout is van mening, dat Jeannette Bos met één van haar kleu ters tijdens haar laatste schooldag bij Rehoboth". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Ook Emeline Kleber nam nog een klein gedeelte van de begeleiding voor haar rekening. Aan het slot kon een tevreden voor zitter konkluderen, dat het een goed konkours was met zo hier en daar ze nuwen als boosdoener. Bloemen wa ren er voor de begeleidsters en jury, alsmede geschenken onder couvert. Voor de solisten was er nog gele genheid hun rapport aan de jury taf el te bespreken, waarna de voorzitter het officiële gedeelte afsloot met dankwoorden aan begeleidsters, jury en solisten. Uitslagen De uitslagen van het konkours: Wendy Doeleman (cornet) 42 punten; Mirjam de Jonge (bugel) 39 V4; Ellen Kloet (cornet) 4OV2; Johan van der Linde (bugel) 42 V2; Karin Jakobsen (althoorn) 36; Riet Remeeus-Klippel (sopraan-saxofoon) 40; Monique de Jonge (trom) 41; Anneke Jakobsen (cornet) 40 V2; Johanvan der Linde (es-bas) 42 V2; Loes de Jonge-Dooms (alt-saxofoon) 42; Dies de Bil(tuba) 38; Judy van der Linde-Waasdorp (bugel) 37; Trudy Doeleman-Huter (mellophonium) 45; Adrie de Bil (al thoorn) 46V2; Leo van der Weijde (trombone) 41V2; Trudy Doeleman- Huter (mellophonium) en Adrie de Bil (althoorn), duet 46V2Cor van Dixhoorn (bugel) 44; Leen Raams- donk (bariton-saxofoon) 46; Piet Quist (euphonium) 45 V2; Piet van Donge Oses-bas) 48. de steun van het schoolbestuur nodig was geweest om sukses te hebben. Niet verwonderlijk Hoofdleidster van „De Speeldoos" mevrouw C. C. Hoekman zegt het niet verwonderlijk te vinden, dat die ouders in Poortambacht hun kinde ren liever niet naar een school in de binnenstad laten gaan. „We hebben op onze school wel veel kleuters, maar nu is er nog geen wachtlijst, dus er was voor die ouders geen drin gende aanleiding," aldus de hoofd leidster van „De Speeldoos". Haar school telt thans 59 leerlin gen. Ze verwacht na de grote vakan tie nog meer pupillen en in oktober zou „De Speeldoos" uit zijn jasje kunnen groeien. „Je weet dat nooit helemaal zeker, want er zijn ook wei eens wat verhuizingen en dan daalt het aantal kleuters weer", zegt me vrouw Hoekman. Overhevelen naar „Rehoboth" zou echter wel een laatste oplossing zijn blijkt uit de mededeling van voorzit ter Van Oord. „Je kunt het verhaal nu eenmaal niet los zien van de inte gratie", zegt de voorzitter en wijst op de plannen „De Speeldoos" te laten integreren met de nieuw te bouwen Chr. lagere School in Poortambacht, waar de bouwvergunning onlangs voor werd verstrekt. Deze nieuw te bouwen school zal, zoals bekend, het nieuwe schoolge bouw worden voor de J. W. v. d. Doelschool in de Raamstraat. Voor een volledige integratie zou dan ver der de J. L. de Jongeschool in 't Vrije uitgebreid moeten worden met een kleuterschool. Overigens is de heer Van Oord voor de nabije toekomst over het voortbestaan van „Reho both" niet al te somber gestemd. „Er worden weer wat meer kinderen ge boren en misschien kan er na verloop van tijd wel weer een tweede leidster bijkomen". De voorzitter zegt het noodgedwongen vertrek van juf frouw Bos uiteraard ook te betreu ren. ZIERIKZEE, 3-3. De Chr. Kleuterschool „Rehoboth" aan de Baden Powellweg wordt met één lokaal inge krompen, maar de Chr. Kleuterschool „De Speeldoos" in Poortambacht groeit en bloeit en zal het komend najaar zelfs te maken krijgen met een wachtlijst. Met dit gege ven dacht de ouderkommissie van „Rehoboth" uit de voeten te kunnen bij hun poging kleuterleidster Jeanet te Bos te behouden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3