Het postkantoor is méér dan een postzegel. H.s.v. „de Krabbe" hield jaarvergadering te Burgh ERIC DE NOORMAN ijkmeester- toezichthouder Kleine zaken. Grote zaken. Je doet ze op het postkantoor. SUCCESJES WEEKAANBIEDING Intermeubel Deurlocr 7 Financieel gezond De hengelsportvereniging ,,de Krabbe" onder voorzitterschap van de heer M. Wessels hield in café-bar „de Westhoek" te Burgh haar jaarvergadering. De wedstrijdsekretaris, de heer A. van den Bos noemde in zijn overzicht van het afgelopen jaar 1980 een goed verenigingsjaar, waarin naast de klubkom- petitie en de bekerwedstrijden ook een internationaal concours werd georga niseerd. Financieel is de vereniging gezond en zij telt 532 leden. Dat is een kleine toename in vergelijking met het voorgaande jaar. Aan het internationale concours werd door 205 hengelaars deelgeno men. De belangstelling voor de wedstrijden voor de klubkompetitie was goed te noemen. Uite het finan cieel jaarverslag van de penning meester, de heer J. Vredenbregt bleek dat het afgelopen boekjaar met een batig saldo kon worden afgeslo ten. Nadat door de heer A. J. Deurloo namens de financiële kommissie ver slag was uitgebracht, waarbij hij ad viseerde tot goedkeuring over te gaan, werd de penningmeester de charge verleend. Bestuursverkiezing Bij de bestuursverkiezing werden de beide periodiek aftredende bestuursleden, de heren J. Hart en J. Vredenbregt herkozen. In plaats van de heer L. Steketee, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd de heer G. Kruithof benoemd. Voor het zover was moesten er een drietal stemmingen plaatsvinden, waarbij dan nog de stemmen staak ten en het lot moest beslissen. Het wedstrijdprogramma werd on veranderd vastgesteld. Daar het in ternationaal concours dit jaar niet meetelt voor de Delta Federatie werd besloten het concours in 1981 niet te organiseren. In 1982 zal men weer een wedstrijd meetellen voor de Delta Federatie hebben en zal het in ternationale concours weer plaats vinden. Junioren Besloten werd, dat er dit seizoen ook voor de winnaars bij de junioren bekers beschikbaar zullen worden gesteld voor de klubkompetitie, de bekerwedstrijden en de zwaarst ge vangen vis. Op zaterdag 21 maart zal er een ju bileumwedstrijd worden georgani seerd met 's avonds in café-bar „De Westhoek" de prijsuitreiking, welke muzikaal zal worden omlijst. Zeehengelwedstrijd te Roekan je De z.h.c. „De Zeenaald" organi seert op zondag 8 maart a.s. een zee hengelwedstrijd aanvang 12.00 uur. Het is de eerste wedstrijd van het sei zoen die meetelt voor het Delta kam pioenschap. Deze wedstrijd ver heugd zich in grote belangstelling van de hengelaars vanwege het feit dat de laatste jaren de vangsten bij zonder goed waren. De leden van de h.s.v. „Oosterschelde" kunnen zich van tevoren voor deze wedstrijd op geven en het vertrek naar Rockanje is 10.00 uur vanaf de Balie. Kompetitiewedstrijd h.s.v. Oosterschelde Voor aanstaande zaterdag staat voor de leden van de h.s.v. „Ooster schelde" de eerste kompetitie- wedstrijd voor 1981 op het program ma. De hengelaars zullen vissen aan de Brouwersdam en bij gunstige weersomstandigheden wordt op flin- ,ke deelname gerekend. Het vertrek naar de wedstrijd is 12.00 uur vanaf de Balie. Kampioenschap kusthengelen Op zaterdag 28 maart zal te Dis hoek bij Koudekerke de selektie- wedstrijd kusthengelen plaats vin den. De leden van de h.s.v. „Ooster schelde" die hieraan wensen mee te doen dienen zich voor 10 maart op te geven. De eind wedstrijd zal eve neens bij de Dishoek plaatsvinden en wel op 14 november. De inschrijf kosten voor deze wedstrijd zijn 7,- p.p. Hemelvaartsdag: eerste hengeldag DEN HAAG, 27-2. Het staat nu helemaal vast dat op He melvaartsdag, donderdag 28 mei, het nieuwe hengelsport seizoen geopend wordt. Met het voornemen hiertoe van mi nister Braks heeft de voorlopi ge raad voor de binnenvisserij, vorige maand met zijn werk begonnen, in zijn allereerste advies instethming betuigd. Over de vraag of ze, net als het vorige seizoen, ook, weer 's nachts mogen vissen, moeten de hengelaars nog even in het duister blijven tasten. De raad heeft er deze week wel over ge dacht en gepraat, maar is nog niet tot een advies gekomen. UTRECHT. De Utrechtse politie heeft een 29-jarige inwoner uit Nieu- wegein aangehouden die ervan wordt verdacht met een vals paspoort op naam van Veneman uit Oudewater bij drie verschillende kredietinstellingen in totaal 75.000 gulden te hebben losgepraat. ROTTERDAM. Oxirane Chemie in Rozenburg gaat op korte termijn de alkohol-produktie kapaciteit ver dubbelen tot 400.000 ton GTBA per jaar. GTBA is een produkt dat lood in benzine vervangt met behoud van het octaangehalte. AMSTERDAM. Op het PvdA-con- ^res, zaterdag in Amsterdam byeen, is met grote meerderheid van stem men gekozen voor een voortzetting van een kritisch Navo-lidmaatschap. Te koop: I.pr.st.z. Mini 1100 special, kleur zilvergrijs van jan. 1979, km.st. 32.000. Vr.pr. 6300,-. Tel. (01114) 2446. Wandmeubel, 2.50x1.80. Tel. 01112-1661. 1 januari 1946-1 januari 1981. 35 jaar Radio v. d. Berge. Ju bileumaanbieding gedurende de maand maart *83Maart - schoonmaakmaand. Holland Electro stofzuigers. Lucky en Splendy 600 watt motor met 3 jaar garantie van 299,- voor 199,-. Occassion: Mini 1100 Speci aal, b.j. 1977, zilver metalic, 13.000 km, zeer sportieve uit voering, o.a. houten dashbo ard sportstuur en radio, ge heel als nieuw. Recreatie Zee land B.V., Kuijerdamseweg 31, Ellemeet bij Renesse, tel. 01117-1595. Verschillende soorten krui denthee die uw kwalen gun stig kunnen beïnvloeden. Re form en dieethuis Joppe, Poststraat 31, Zierikzeè. De ring van Fergus 80. Het rumoer vermindert achter Eric als hij snel en verbeten door de struiken dringt. Ver der en verder weg van de plek des doods. Zijn hoofd gonst. De schouder bezorgt hem veel pijn en af'en toe draait alles om hem heen, maar met opeengeklemde tanden worstelt de Noorman voort. De bloedhonden van Griffan zullen de bossen afzoeken naar hem en de an deren, die konden ontkomen. Fergus was ook één van hen, die vluchtte. De Noorman hoopt vurig, dat de piratenhoofdman uit de handen van zijn belagers heeft kunnen blijven. In zijn omgeving is het stil, maar naar de ge luiden te oordelen, komen Griffan's krijgers dieper het woud in. Verder dus. Een duizeling overvalt Eric en hij moet steun zoeken tegen een boom. De trap van het paard schijnt erger aangekomen te zijn, dan hij dacht. Maar de vrees in handen te vallen van de krijgers geeft hem nieuwe kracht en weer zet hij door. De grond wordt langzaam aan drassig en bij na ongemerkt belandt hij in het moeras. Hier komen die kerels niet, flitst het hem als een verademing door de geest, maar ik moet ver der verder Wankelend en struikelend worstelt hij voort, vechtend tegen de bewuste loosheid, die hem dreigt de baas te worden. Dan struikelt hij over een boomwortel en ploft voorover tussen het gras om roerloos te blij ven liggen. Marine Surveijors Holland B.V. Voor onmiddellijke indiensttreding vragen wij een voor werkzaamheden in de Oosterschelde. Gedacht wordt aan ex-binnenvaartschip pers/stuurlieden i.b.v. rijbewijs BE en woon achtig op Schouwen-Duiveland. Telefonische inlichtingen 010-280533. Privé 01869-2086 of 01807-19470. Esta diepvriezer 3001., 200,- Tel. (01115) 2056. Aluminium boot met buiten boordmotor (Mercury 50 pk), eventueel alleen boot of mo tor. 27 mc bak (Philips). 27 mc huisantenne. Prijs n.o.t.k. Tel. (01113) 1407. Echte Batavus fietsen, goede lak, 't beste chroom kogella gers, niet duurder, wel beter. HEMO Zierikzee, Weststraat 5-7. Nieuw! Verwarming voor uw caravan. Verbruikt slechts 500 watt. Ingebouwde ther mostaat. Prijs 68,-. Radio v. d. Berge, Zevenhuisstraat 6. Vlaggen van alle landen in al le maten en masten. Geschen kenhuis bv Hoogerhuis Re- nesse. Met de fiets alles ontdekken. Grote sortering en keuze in sport- trim- en racefietsen. Tweewielercentrum C. Hart, tel. 01110-2248, Kerkwerve. Pioneer kettingzagen, vanaf 495,- eckl. Blom b.v. Burgh, Haamstede, 01115- 2020. Heerlijk slapen onder zo'n Rheumin wollen dekbed; 1- pers. 139,-; 2-pers. 215, lits-jumeaux 292,-. Van Tuinman Interieurverz., Mol 19, Zierikzee. Gebruikte piano's. Prijzen 1.345,-, 1.695,- en 2.175,-. eventueel v.a. 40,- p.mnd. Huur met recht van koop J. van Urk, Westersingel 42. R'dam 010-363500. Antiek en schilderijtjes. Tel. 01115-3037. ZEER LUXE FAUTEUIL op 5-teens houten draaivoet met een beste Kwaliteit rundleder Normaal 1462,- Deze week f 1162 met volledige garantie Geldig t/m zaterdag Meelstraat 31, 33 - Tel. 01110-2946 - Zierikzee^ 4 Faxpost..de snelste brief van Nederland. Het postkantoor doet er sinds enige jaren alles aan om een aantal belangrijke zaken dichter bij de mensen te brengen. Zaken en zaakjes waarvoor je vroeger, wie weet waar naar toe moest, kun je tegenwoordig vaak pal naast de deur afhandelen: op het postkantoor. Neem nu de MARC-Zendmachtiging. Zoals u weet, mag sinds 1 maart 1980 iedereen radioboodschappen uit zenden en ontvangen. De vergunning, die u daarvoor nodig hebt, kunt u aanvragen op het postkantoor. Zo heeft het postkantoor nog veel meer in huis dat u misschien niet wist. Voor de 'dage lijkse postzaken' kunt u in elk geval op zo'n 2700 postinrichtingen terecht. En op veel van die kantoren - in sommige gevallen zelfs op allemaal - bent u ook aan het goede adres voor de wat minder alledaagse dingen zoals: een abonnement jaarcollectie Nederlandse postzegels, aangifte radio- en TV-toestel. formulieren sociale verzekeringen, museumkaarten, kentekenbewijzen deel II en Et, registratie snelle motorboten, fotocopiëren. enz., enz. Iedereen heeft wel een postkantoor in de buurt. En iedereen loopt daar wel eens binnen. Om postzegels te kopen. Om iemand te betalen met een postwissel. Of om een pakje te versturen. Want zelfs een kind weet dat je voor dat soort 'dagelijkse dingen' op het postkantoor moet zijn. Maar een brief laten versturen via de telefoon? Dat is misschien nieuw voor u. Toch kan dat. Met Faxpost. Een nieuwe snelle dienst van FIT Post, waardoor alle Neder landers voortaan brie ven, maar ook teke ningen, diploma's of formulieren kunnen versturen die binnen een paaruurbij de geadresseerden zijn. Faxpost, de snelste brief van Nederland, nu op meer dan 200 postkantoren. Lang niet iedereen weet dat. En sommige mensen staan dan ook heel verbaasd te kijken op het postkan toor. Wisten bijvoorbeeld óók niet dat je daar terecht kunt voor de museumkaart, die toegang geeft tot 167 Nederlandse musea. En dat je er informatie over hypotheken kunt verkrijgen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 7