Schouwse Plattelandsvrouwen bijna vijftig jaar verenigd Wandeltocht CJV bracht meer dan duizend gulden op In Brouwershaven Plattelandsvrouwen over gezonde voeding voorgelicht z.v.u. Nederlands Kamerorkest STREEKNIEUWS Zierikzeese Vissersvereniging „Helpt Elkander" Brief aan b. en w. Zierikzee CDA-FRAKTIE STELT VRAGEN OVER STORTING BAGGERSPECIE Jaarlijkse ledenvergadering fanfare Luctor et Emergo ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 2 maart 1981 Nr. 2287» 3 ZIERIKZEE, 26-2. De Plattelandsvrouwen afdeling Schouwen hield een geanimeerde jaarvergadering in „Mondragon". In haar openingswoord, vertelde me vrouw Roos-Bijl, de presidente, over het wel en wee van de bond. Zo zijn er veelsoortige aktiviteiten. Er worden in de Bond 3 a 4000 kursus- sen gegeven. Er wordt een bijdrage geleverd aan de emancipatie van de vrouw. Er wordt door de bond op edukatieve en rekreatieve wijze gewerk. BROUWERSHAVEN, 24-2. De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen heeft zich op de maandelijkse bijeenkomst beziggehouden met „voeding". De heer F. R. Hettema sprak over „Voeding met een grote V - wapen der natuur geneeswijze" en de familie Koelmans van drogisterij „De Vlasbloem" had een tafel met reformprodukten opgesteld. Zij herinnerde aan het vijftigjarig bestaan van de landelijke bond in no vember j.l., en aan het vijftigjarige bestaan de provinciale bond, dat op 15 mei a.s. te Goes gevierd zal wor den. In 1983 zal echter het vijftigjarig bestaan de van de eigen afdeling ge vierd worden, waar langzamerhand ook al aan gedacht moet worden. De dames van de verschillende kursussen en klubs kregen de gele genheid een vijf-minuten praatje te houden. Mevrouw v. d. Linde deed dit over het eigen koor, waarvan zij zelf diri- gente is. Dit koor is al in 1958 opge richt en verleent vaak medewerking aan vele bijeenkomsten. Mevrouw Deij vertelde over het volksdansen dat om de 2 weken door een 16-tal dames beoefden wordt (nieuwe leden zijn nog altijd wel kom). Mevrouw Mouthaan sprak over haar werk in de Provinciale perskommissie en mevrouw Schell zette uiteen hoe het op de kursus gespreksleidster toeging. Mevrouw Mol vertelde over het ontstaan van de schilderstijl Rozen- maling, die afkomstig is uit Noorwe gen. Niet te verwarren met Hindelo pen schilderwerk. Tenslotte mevrouw Voorhuis met een kort praatje over de hand werk - kursussen. Verslagen De sekretaresse las vervolgens de notulen en het jaarverslag, waaruit bleek dat het afgelopen jaar weer veel aktiviteiten georganiseerd wa ren. De geldzaken van de penning- meesteresse werden door de kaskom- missie in orde bevonden. Aftredend waren de dames Kalis vaart en Flikweert, die bedankt wer den voor hun medewerking. Tot Hoe „Beethoviaans" een pianokon- cert van Beethoven is - een „wille keurig" Beethovenkoncert dan -valt te bepalen door de vergelijking, naar kompositie en klankverwerkelij- king. Opus 10 no. 3 bijvoorbeeld, met het koncert no 2 in bes opus 19, welk laatste zaterdagavond een vertol king met bravour kreeg, met toch een sensitiviteit, die niet ging ten koste van de exaktheid, gebracht door het Nederlands Kamerorkest, met de nog jonge pianist Martijn v. d. Hoek (Prix d'Exellence in 1978) aan de vleugel. Een rechtstreeks hoog-muzikaal ge beuren, als afsluiting van een kon cert, dat - o.l.v. Roelof van Driesten de spijtig genoeg - niet geheel volle zaal enkele uren van hooggestemd muzikaal genot bood. Hoe „klassiek" moet eigenlijk hier een koncert zijn, om een tjokvolle zaal te trekken? We weten het niet goed meer, maar op één avond: Haydn, Mozart, Beethoven; als dat niet „trekt". In „opus 19" dan orkest en solo-instrument in fragmenten met een wederzijdse response - orkest - piano - die de grootmeester in een verukkeiijke klankenrijkdom, pas sende eer brachten. Wat eerder was geprogrammeerd, was van een vergelijkbaar gehalte. Zierikzee en regio hebben dan het A.Ph.O. moeten ruilen, met het Ne derlandse Kamerorkest, maar al te verdrietig behoeft het muziekmin- nend publiek hierover niet te zijn. Het Kamerorkest heeft een edele en evenwichtige klankkleur; dirigent Van Driesten wist met een aanspre kende souplesse, het ensemble zijn intenties duidelijk te maken en het was opmerkelijk hoe in dit geheel ook de andere solist(e) zich artistiek wist te voegen. Het gold de nog jeugdige Theodora Geraets, (In 1979 reeds was zij winna- rest van het Oscar Back-concours te Amsterdam, waarna zij in New York studeerde) een naam wellicht nog niet aangeplakt op alle zuilen, maar een charmant talent, dat met brille een vertolking gaf van Mozart's vi- oolkoncert no. 5 in A (K.V. 219), een beroemd koncert, waarin vooral het Adagio zicht gaf op de fijne vio- listiek van de soliste; in het volgende deel (Allegro aperto) herkennen we het (lyrische) thema, waarmee dit prachtige koncert inzet; een melodie om dagen in het hoofd te houden. Inzet van het koncert was Haydn's symfonie, no 77 in Bes Hob I, 77, staal van de zich verdiepende stijl in de rij van 104 symfonieën, de meeste geschreven als huisconcerten voor de vorst (Esterhazy); uiteraard naast de Engelse en Parijse symfonieën. Bij elkaar een fenomenale avond, waar vóór ook „ge-offerd" is, n.l. door de 17-jarige Frans Bilius te Vlissingen, die door het verschrikkelijke weer van zaterdag, op de fiets heen en weer naar Zierikzee was gereden. Waarom Frans? „Nou, dit koncert wilde ik voor geen goud missen". Hij had gelijk, als zat hij drijfnat in de zaal. Tussentijdes waren er bloemen voor de soliste en tot slot een zeer na drukkelijk applaus voor solist en di rigent, die het ensemble rijkelijk liet delen in de hulde. B d v nieuwe leden van de kaskommissie werden benoemd mevrouw Kripps en mevrouw Beijer. Bestuursverkiezing Daar mevrouw Van de Zande-van de Linde de wens te kennen gegeven heeft uit het bestuur te treden, moest een bestuursverkieizng plaats vin den. In haar plaats werd gekozen mevr. Van de Sande-Tilroe. Daar mevrouw Van de Zande-van de Linde niet op de vergadering aanwezig was, kon van haar geen afscheid genomen worden. ZIERIKZEE, 2-3. C.D.A.-fraktielid de heer L. v. d. Ouden heeft zich me de namens zijn fraktie tot het kollege van b. en w. van Zierikzee gericht met vragen over de plannen om bag gerspecie uit Europoort en het Rot terdamse havengebied te gaan stor ten in het Haringvliet. De heer Van den Ouden stelt deze vragen naar aanleiding van publika- ties in de regionale pers. De vra gensteller is van mening, dat deze baggerspecie min of meer verontrei nigd kan zijn door in het water ge loosde stoffen van bijvoorbeeld lo zingen van zout uit de Franse Kali- mijnen in de rivier de Rijn of pestici den van chemischa industrieën. Kontrole De C.D.A.-fraktie stelt de volgende vragen aan het kollege: Zijn deze plannen juist? Zo ja, acht u dit een juiste gang van zaken? Voor de watervoorziening van Zierikzee en Schouwen-Duive- land wordt er o.a. water vanuit het Haringvliet naar Haamste de gepompt. Wij verwachten, dat de kontrole op ons drin kwater dermate goed is, dat er eventueel na baggerspeciestor tingen, geen gevaar voor de. volksgezondheid ontstaat. Doch acht u juist, dat mogelij kerwijs meerdere en/of duur dere voorzieningen moeten ge troffen om zo de waterkwali teit te handhaven? Immers dit alles zal toch weer door de ge bruiker betaald moeten wor den. ZIERIKZEE Benzine diefstal Zaterdagavond ontdekte A. v. W. Hij dankte mevrouw R. de Feiter- Eerland voor de verzorging van de koffie op de repetitieavonden, de heer H. Wandel voor zijn onmisbare steun bij het ophalen van het oud pa pier (de heer Wandel ontving hier voor een attentie) en de heer H. Can ters, voor de verzorging van de om slag van het programma van de uit voering. Vervolgens werden de notulen van de vorige jaarvergadering het jaar verslag voorgelezen door de sekreta- ris de heer J. de Feiter. Penning meester S. L. de Feiter bracht finan cieel verslag uit, een verslag dat een goed batig saldo te zien gaf. Bij mon de van de heer L. J. de Feiter stelde de kaskommissie voor decharte te verlenen. Voor de heer C. Hooger- huis, die uit de kaskommissie aftre dend was werd de heer C. v. Klooster benoemd. Groepsfoto Voor de pauze werd verder nog besloten een nieuwe medaillekast te laten maken, omdat de huidige te klein wordt. Ook werd een foto op posterformaat getoond een geschenk van de fotograaf die het vorige jaar een nieuwe groepsfoto van het korps maakte. Dit geschenk zal een pas send plaatsje krijgen in het dorps huis. Na de pauze kwam de bestuursver kiezing aan de orde. De aftredende voorzitter, de heer J. A. Kouman werd zonder tegen stem herkozen. Voor de heer C. Zevenbergen die af tredend en niet herkiesbaar was werd de heer H. van Sonsbeek geko zen. Vervolgens werden Jaap Plant soen en Dini Koster benoemd tot stemgerechtigd lid. Daarna werden plannen besproken voor een interne viering van het 75- jarig bestaan van de vereniging de t Dit zal het bestuur persoonlijk gaan doen. Als laatste kreeg mevrouw Beijer van de reiskommissie het woord, die het programma voor het a.s. reisje besprak naar de Bieschbosch en een bezoek aan de sterrenwacht in Hoe ven dat plaats zal vinden op 7 mei a.s. De presidente bracht dank aan de bezorgsters van de konvokaties en bood hun daarvoor een attentie aan. Expositie In de pauze konden de uitgestalde handwerken, het prachtige Noorse schilderwerk, en de mooie poppen in authentieke Schouwse klederdracht, gemaakt door mevrouw Legemate- Hendrikse bekeken worden. Ook werden jute-tassen verkocht ten bate van Bangladesh. Na deze volle agenda en de koffie werd nog een gezellig bingo-spel gespeeld en werd de vergadering pas om 5 uur door de presidente gesloten. Bent u voornemens om eventu eel samen met de andere ge meenten op Schouwen-Duive- land stelling te nemen tegen de ze plannen? Tot Slot verzoekt de heer Van den Ouden dit onderwerp met het ant woord van het kollege op de komen de raadsagenda te plaatsen. terwijl hij naar zijn auto liep die in de Mosselboomgaard geparkeerd stond, dat iemand probeerde benzine uit de tank te stelen. Nadat W. de legitimatiepapieren van de dader in handen had, en deze aan de politie overhandigde, bleek het de negentienjarige Y. R. D. te Zijn uit Zierikzee. De jongen is later aan gehouden. Auto op schip Zaterdagavond is de wagen van Duitser C. P. uit Elsdorf vanaf de ka de bij 't Luitje op het meetpeilvaar tuig Orisant van Rijkswaterstaat gegleden. De Duitser had zijn wagen op de kade geparkeerd en vermoedt dat zijn honden die hij in de auto had achter gelaten „met de handrem heb ben gespeeld". De wagen en het schip raakten licht beschadigd. Takelbedrijf J. de Jonge heeft de wagen weer op de ka de gezet. Aktie Thailand De opbrengst van de aktie Thai land, die de Chr. Scholengemeen schap donderdag 26 en vrijdag 27 fe bruari organiseerde bedraagt ruim 7500,—. Bijeenkomst De Hervormde Vrouwengroep „Wees een zegen" komt donderdag 5 tnaart bijeen in het Hervormd Ver enigingsgebouw. Voor tijd: zie agen da. vorige zomer. Er werd destijds al op verschillende wijzen aandacht aan het heugelijk jubileum gegeven, maar daarnaast wil men dit met de eigen leden vieren met een gezellige avond. Tijdens de rondvraag merkte de di- rekteur van het korps, de heer J. H. Blom op, dat de zeer matige opkomst bij de stra wel een „kater" was na de twee uitstekend geslaagde uitvoerin gen eerder in februari. Vervolgens werd het zomerprogramma bespro ken. Men kwam overeen ook deze zo mer tijdens het hoogseizoen een zo merstop van ongeveer twee weken te houden. Programma Daarvoor zal op 4 april weer een onderling solistenconcours worden gehouden. Op 6 juni zal het traditio neel konsert op de tent worden ver zorgd als opening van het toeristen seizoen en verder zal men op 20 juni deelnemen aan het muziekfestival in Nieuwerkerk. Verder zal er worden meegewerkt aan een konsert in de Hervormde kerk in de reeks bijzon dere diensten die jaarlijks worden georganiseerd en de derde avond van de wandeldriedaagse zal men de wandelaars binnen halen. Na de zomerstop hoopt men op 15 augustus weer van de partij te zijn op de Taptoe te Renesse en op 21 au gustus wordt meegewerkt aan de lampionoptocht ter afsluiting van het seizoen. De drumband liet weten graag te willen deelnemen aan het wereldmu ziek concours te Kerk rade. De heer A. J. Padmos, instrukteur van de drumband kon echter al mededelen dat men daarvoor was uitgeloot. Er zal nu een ander concours worden uitgezocht om aan deel te nemen. Reklamefilmpje met W. K. Schot Bz. In een reklamefimpje over Neder land, waarin natuurlijk de molens van Kinderdijk niet ontbreken, maar waarin ook fraaie „snapshots" te zijn zijn van Zierikzee met zijn brug gen en oude gebouwen", speelt ook Zierikzeeënaar W. K. Schot Bz., een belangrijke rol. Er wordt namelijk reklame ge maakt voof de sportvisserij en daar bij ziet men de heer Schot niet alleen zijn vak van visser uitoefenen, maar ook varen langs grote zeeschepen in de Rotterdamse havens. De tekst, zo als die door Schot wordt gesproken is Nederlands, maar de toelichting en het kommentaar bij het korte filmp je is in het Engels. Kring C.B.T.B.-West-Nederland De Kring Schouwen-Duiveland van de C.B.T.B.-West-Nederland, vergadert op donderdag 5 maart in het „Huis van Nassau". Verkiezing vindt plaats van de voorzitter, de heer R. J. v. d. Wekken. Ter voorzie ning van een vakature is als kandi daat gesteld, de heer J. van Damme te Oosterland. Na de pauze spreekt ir. H. J. Vlee- ming, funktionaris van de C.B.T.B. over het onderwerp: „Landbouw in gewijzigde omstandigheden". Ger. Vrouwencontactgroep De Gereformeerde Vrouwencon tactgroep, vergadert op woensdag 4 maart in een van de kerkzalen aan de St. Domusstraat. Inleidster is deze avond mevrouw Kouwenberg-Stoutjesdijk, thema: uit Eenvoudig weg. Hebr. 11 en 12: „Waarheen pelgrim". Iedereen is welkom. Vereniging tot bevordering der Bijenteelt De afdeling Schouwen-Duiveland van de Vereniging tot bevordering der Bijenteelt, vergadert op zaterdag 7 maart in het „Huis van Nassau". Op deze vergadering komen de jaarstukken aan de orde. Bestuurs verkiezing vindt plaats wegens peri odiek aftreden van de heren C. L. v. d. Wekken en Th. J. de Kuiper, die beiden herkiesbaar zijn. Na de pauze vertoont een vertegenwoordiger van het Rijksbijenkonsulentschap een dia-serie over: „Broedziekten". BURGH/HAAMSTEDE „Mensen in Nood" De Stichting „Mensen in Nood" uit 's-Hertogenbósch houdt op maandag 9 maart weer een inzamelingsaktie in Burgh. Oude kleding, schoeisel enz. kunnen op die dag des middags van 14.00 - 17.00 uur gebracht worden in REV ASA aan de Kerkstraat. In Haamstede kunnen deze goederen op dinsdag 11 en maandag 12 maart in de Ned. Herv. kerk afgelevèrd. wor den. In 1980 heeft de Stichting kle ding verzonden naar vele landen van de wereld, overal waar hulp nodig was. BURGH Aanrijding De wagen van W. v. S. N. uit Burgh die in de W. G. Bootlaan geparkeerd stond werd zaterdag door C. V. uit Burgh aangereden. De wagen raakte licht beschadigd. HAAMSTEDE Zingen voor bejaarden De zangvereniging „Nu met Hope" nodigt alle bejaarden en 65 plussers uit tot het bijwonen van een bejaar denmiddag, die wordt gehouden op zaterdag 14 maart a.s. in de rekrea- tiezaal van de Geref. kerk te Haamstede. Iedereen is welkom. Voor tijd: Zie agenda. SCHARENDIJKE Sportvisser verdronken Zaterdagmiddag omstreeks 16.00 uur troffen twee sportvissers uit Ca- pelle a/d IJssel voorbereidingen met hun bootje aan de Brouwersdam zee zijde bij Scharendijke. Bij het tewaterlaten van het bootje ging er iets mis en een van de vissers, de 42-jarige R. van Wenseveen uit Ca- pelle a/d IJssel probeerde het bootje, dat los was geraakt, nog te grijpen. Dit gelukte, doch v. W. geraakte te water en klampte zich aan het bootje vast dat door de aflandige wind snel afdreef richting zee. Een ander vis- bootje dat snel uitvoer kreeg motor- pech en door het ijskoude water be vangen moest v. W. loslaten. De red dingboot „Griend" uit Ouddorp heeft tot donker gezocht maar niets gevonden. Zondagmorgen is intens gezocht door de reddingboot (partikulier) „Watersnip", afkomstig van de fam. Schot-Snepvangers van de „Heren keet" te Kerkwerve, bijgestaan door enkele bootjes met leden van de Del ta Federatie. Ook hebben kollega vissers de vloedlijn afgezocht en om streeks 10.00 uur vonden deze Van W. 800 meter verder van de on heilsplaats, bijna geheel onder het zand bedolven. KERKWERVE Streekfederatie P.v.d.A. over Zeelandburg en VOW De Streekfederatie Schouwen-Dui veland van de Partij van de Arbeid belegt op dinsdag 3 maart een bijeen komst in Kerkwerve, waarin de „Tolheffing Zeelandbrug" en de „Vaste Oeververbinding Wester- schelde" centraal zullen staan. Gedeputeerde W. Don zal op deze informatieve bijeenkomst in het Ver enigingsgebouw aanwezig zijn, waarvoor alle leden van P.v.d.A.- raadsfrakties, afdelingsbesturen, af gevaardigden naar en bestuursleden De president, mevrouw De Wilde- v. d. Spek, riep na haar welkomst woord de dames op naar de bijeen komst op 10 maart te komen, met als thema: „De boer, uw buurman". Het bestuur is nu als volgt samen gesteld: mevrouw De Wilde- v. d. Spel (presidente), mevrouw Hanse- Menheere (vice-presidente), mevr. Druive-v. Boven (penn.), mevr. v. Heijst-Hofland (sekr.), mevr. Van Sluis-v. d. Weele (tweede sekr.). Altijd vers De heer Hettema sprak onderhou dend over hoe men in deze maat schappij - met zoveel verontreiniging van de Streekfederatie en belangstel lende leden zijn uitgenodigd. (Voor aanvangstijd: zie agenda.) Benoeming De heer A. F. D. de Vos te Kerk werve, gedurende enkele jaren werk zaam als ambtenaar Sociale Zaken te Bruinisse, is thans werkzaam op het gemeentehuis te Haamstede als amb tenaar bij het regionaal Welzijns werk. ELLEMEET Strafeest In aanvulling op het bericht van vrijdag jl. betreffende het strêfeest op zaterdag 7 maart in Ellemeet wordt medegedeeld, dat voor het ringsteken te paard een aantal be kers beschikbaar wordt gesteld door de Hagelunie te Den Haag. Verder verstrekt bakker Van Burgh te Elle meet aan alle deelnemers een Schouwse Schrösel (een Stra-koek). BRO U WERSHA VEN Raadsvergadering Brouwershaven De gemeenteraad van Brouwersha ven vergadert dinsdag 10 maart ten stadhuize. De agenda vermeldt onder andere de volgende punten: wijziging veror dening op de heffing en invordering van graf- en begraaf rechten; eervol ontslag aan mevr. M. G. M. Moerenmout-Oomens als onderwijze res aan de openbare lagere school te Noordgouwe en benoeming van een onderwijzeres aan die school in tijde lijke dienst (mej. A. M. Marini); huur en verhuur van een gedeelte van de voormalige werkhaven „Den Osse" voor het jaar 1981; eerste wijziging Welstandsverordening Brouwersha ven; vaststelling exploitatievergoe ding bijzonder lager onderwijs 1980, betreffende de Chr. Nat. School te Zonnemaire; hertaxeren van de waarde van het bebouwde goed ter uitvoering van de Verordening on roerend goedbelasting; het stichten van een multifunktioneel gebouw (dorpshuis) en het renoveren van de openbare lagere school te Noordgou we. Diefstal Zaterdag deed J. W. K. uit Brou wershaven aangifte van diefstal van touwwerk en sluitingen van schepen, eigendom van H. uit Brouwersha ven. De vermiste goederen lagen naast de havenloods bij jachthaven van Brouw. DREISCHOR Kreativiteit bij Plattelandsvrouwen In het dorpshuis van Dreischor hield de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen afdeling Noordgou wen e.o. een bijeenkomst, die werd geleid door een „alternatief" bestuur. Voor de pauze was de samenkomst gewijd aan kreativiteit, waartoe een uitstalling was gemaakt van ver schillende produkten van handenar beid, als gebreide kledingstukken, kleedjes e.d., beschilderd glas, gesponnen en geweven zaken. Het betreffende materiaal was bij de ex positie gevoegd, evenals de instru menten die bij de vervaardiging wor den gebruikt. De belangstellende da- Deze aktie ten bate van eigen kas werd georganiseerd om de onkosten van het klubwerk een beetje te dek ken. In deze opzet is men uitstekend geslaagd met een totaal-opbrengst van 1161,50. Het was de bedoeling dat C.J.V.- leden en leiding binnen hun eigen kennissenkring zoveel mogelijk sponsors zochten, die voor elke gelo pen kilometer minimaal 0.25 wil den geven. De C.J.V.-ers hebben zich vol enthousiasme voor de aktie inge zet. Dat blijkt uit de opbrengst. Nat Ondanks de aanhoudende regen van het milieu - door altijd, en niet maar een paar weken, reformvoe ding te gebruiken, veel voor de ge zondheid kan doen. Niet alleen dikke mensen, maar ook slanke kunnen verkeerd eten. Hoofdzaak is iedere dag vers en ge zond eten, en vooral veel rauwkost. Daarbij is het noodzakelijk ge bruik te maken van de liefst zestig voedingsstoffen, die in het voedsel behoren te zitten. De aandachtig luisterende toe hoorsters maakten na de inleiding geïnteresseerd gebuik van de voor lichting, die de fam. Koelmans over haar reformprodukten verstrekte. mes mochten ook zelf een instrument uitproberen, er werd uitvoerig over geïnformeerd en er was tevens gele genheid tot het kopen van de produk ten. Na de pauze werd er in opgewekte stemming bingo gespeeld, waarbij het alternatieve bestuur voor mooie prijzen had gezorgd. BRUINISSE Ruilavond Philatelica De afdeling Bruinisse van „Phila telica" houdt aanstaande woensdag 4 maart de maandelijkse ruilavond in het Hervormd Verenigingsgebouw. Er is een postzegelhandelaar aanwe zig, dus de ruilzegels kunnen worden meegebracht. Voor tijd: zie agenda. (Vervolg van pag. 1) de gemeentebesturen zich achter de pleiters voor rekreatie te stellen en de visserij niet voldoende te steunen. Als voorbeeld noemde hij de struk- tuurschets van Zierikzee, waarin de ze gemeente met zo'n groot gebied in de Oosterschelde niet over de visserij rept. Kokkelvisserij Verschillende jaren maakte de vis sersvereniging bezwaren tegen het feit, dat de kokkelvissers de mossel- zaadbanken mogen afvissen. „We hebben ons grote investeringen ge troost om het mosselzaad te oogsten", aldus de heer Schot, die het een vreemde zaak noemde dat de mosselvissers niet op kokkels mogen vissen. Er wordt in het lopende jaar weer een aktie gevoerd om deze kwestie op te lossen. Een reden temeer noem de de voorzitter het, dat ook de kok kelvissers meer van een vrije naar een kuituurvisserij overgaan. Een ander probleem in dit verband is het uitgeven van percelen aan de visserij, die nog maar enige jaren bestaat en om veel grond vraagt die ook geschikt is voor de mosselkul- tuur. Percelen nodig Ook willen de mosselvissers in de Waddenzee graag wat nieuwe mos selpercelen aanleggen. Daarover worden al enkele jaren onderhande lingen gevoerd met de garnalenvis- sers aldaar. Die verliepen aanvankelijk erg stroef, maar voorzitter Schot had na een recente vergadering daarover goede hoop, dat het gesprek beter op gang komt. Over het ruilen van percelen met de palingvissers kwamen nogal wat vragen uit de vergadering. De heer Schot memoreerde nog an dere belangrijke feiten in zijn jaarre de, waaronder het rapport over vis- week in Nederland, waarmee enige leden onlangs zijn gestart om dat in de praktijk te brengen. ging men zaterdag half vijf op pad. De tocht voerde naar Haamstede, waar in de zaal van de gereformeerde kerk de meegebrachte boterhammet jes werden genuttigd. Wel wat nat, maar overwegend zonder blaren was men rond 19.15 weer terug in Renes se. De drie jongelui die de meeste sponsors hadden vergaard kregen in klubhuis 't Schakeltje een standaard met inscriptie als aandenken aan de ze aktie. Het waren Rien Lemsom met 25 sponsors. Marcel Janse met 23 en Marco de Feiter met 20. A Vrijdagavond werd in „Het Wapen van Zeeland" de jaarlijkse ledenverga dering gehouden van het fanfarekorps „Luctor et Emergo" uit Renesse. De goed bezocht vergadering werd geopend door de voorzitter, de heer J. A. Kou man. Hij memoreerde in zijn openingswoord de uitstekend geslaagde uitvoe ringen die men eerder in februari had gegeven. RENESSE, 2-3. Afgelopen zaterdag organiseerde de C.J.V. De Schakel te Renesse met veel sukscs een gesponsorde wandeltocht onder het motto „Wij lopen ons de blaren om voor de C.J.V. gesponsorde kilometers te vergaren".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3