O osterscheldewerken en Aquadelta op Duitse t.v. Gemeente bedenkt VVV met hogere subsidie en een „garantie" ur jttetnisso Er is al een Adria lichtgewicht voor f4.995:* DE ZIERIKZEESCHE COURANT Toeristische informatie voor Oosterburen De betere caravan voor minder geld. CAR. CENTRUM "DESM0KKELH0EK" - KAPELLE-BIEZELINGE?;S i6» Vergadering gemeenteraad ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 29,70, per jaar f 112,20. Losse zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". nummers 60 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt Redakteur: M. J. Bij de Vaate. maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. Vrijdag 20 februari 1981 137ste jaargang Nr. 22865 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In dit nummer: Voorlopig geen nieuwe sporthal Zierikzee ri Restaurant Renesse voor reservering: tel. 01116-1215 maandag gesloten uit twee de) en bestaat gescheiden door een ,,ha monica-ingang" en die fasciliteiten biedt als in een vliegtuig (keuken, bar). Het is het enige model van dit soort in Europa en heeft 1,3 miljoen gekost. Advertentie Dc komfortabelc 305 SL. Overdag plaats voor 6, 's nachts voor 4 personen. Vier grote ramen, luxe keukenblok met 2-bekkcn gasvuur en watervoorziening. Veel kast- en bergruimte. Kleine auto? Dan deze zeer stabiele lichtgewicht met z'n prima wegligging. Kom hem - en de andere 14 Adria-modellen - nu bij ons zien.' «m W 11(f) •incl. BTW cn aflcvcringskoslen. m^m WESTERSCHOUWEN, 19-2. Hans Pieter Riel, presen tator en redakteur van het programma „Efef", oftewel „Ferien und Freizeit" van de W.D.R. (Duitsland I) komt er nog eens special voor terug. Hij wil een apart uitge breid tv-programma maken over de Oosterschelde- werken, die hij woensdag - weliswaar kort, maar met grote interesse - bezocht met nog 44 andere Duitse jour nalisten. Hoewel het gevaarte zeer wend baar is, waren er toch in Veere wat parkeerproblemen geweest, vertelde Matthey Hovestadt, die het gezel schap als gastvrouw van de Provinci ale V.V.V. begeleidde. De journalisten waren deze donder dagochtend uit Walcheren vertrok ken, waar ze de dag tevoren door het gemeentebestuur van Middelburg waren ontvangen en onder andere het stadhuis hadden bezichtigd. Het bezoek aan ..Neeltje Jans" maakt onderdeel uit van een vier daagse trip door Nederland, die deze journalisten werd aangeboden door de Tentoonstelling Essen, een groot se beurs op het gebied van Toerisme. De organisatie was in handen van het Nederlandse Bureau voor Toerisme, gevestigd in Keulen. De direkteur Pieter van Belle betrok „zijn" Zeeuwse land met plezier in deze Ne derlandse trip, want hij is afkomstig uit Vlissingen. Hoewel het bezoek aan de afslui ting van de Oosterschelde slechts één programmapunt vormde, bleek dat toch op een groot aantal journalisten veel aantrekkingskracht uit te oefe nen. De werken liggen een beetje buiten de sfeer van de traditionele zaken, die deze reis-journalisten gewoonlijk bezoekers van het vorige jaar aan het Informatiecentrum dat toch weer weerspreken. Het gezelschap werd trouwens een primeur voorgeschoteld, want voor de eerste maal werd in de filmzaal van het informatiecentrum de Duits ingesproken film „Oosterschelde ke rend tij" vertoond. De heer G. Baijens van de Delta dienst en de heer P. M. v. d. Aarsen van het informatiecentrum beant woordden daarna in de expositie ruimte vragen van de journalisten, die met z'n 45-en ongeveer 25 miljoen tv-kijkers, radio-luisteraars, kran ten- en tijdschriften-abonnees zullen bereiken. Hans Peter Riel, presentator van de WDR. (Foto: Zierrikzeesche Nieuwsbode) dat de pijlerdam uit veiligheidsover wegingen wordt gebouwd. Unieke bus Het bezoek aan „Neeltjé Jans" werd besloten met een rondrit langs de kompartimenten (bouwputten) van het werkeiland. Die rit werd ge maakt met de bus, waarmee het ge zelschap door Nederland toert, die plaats biedt aan 80 inzittenden, die Aquadelta Via de Walcherse kust en Veere re den ze donderdag naar Westerschou- wen en vandaar naar het Recreatie dorp „Aquadelta" bij Bruinisse oom ook daarover te kunnen informeren. „Aquadelta" met zijn bungalows en appartementen werd als totale va kantie" gepresenteerd. Daarnaast werd door heel Neder land het kamperen „gepromoot" en bezichtigd, zowel op terreinen als - altenatief - bij „de vrije boer". Watersport Ook de Zeeuwse watersport werd in de propaganda betrokken, hoewel dat niet ter plekke gebeurde, maar in Friesland. Dat lijkt misschien wat vreemd, maar tijdgebrek is de oor zaak. Wanneer daar echter de wa tersport en speciaal de bootcharter aan de orde komt, wordt ook op de mogelijkheden in Zeeland daartoe gewezen. Gebrek aan tijd was er ook de oorzaak van, dat van het program ma niet kon worden afgeweken. De stop in Veere was al - op aan vraag - ingelast, en er gingen later uit het gezelschap stemmen op voor wandelingetjes door Renesse en Dreischor. Dat was helaas onmoge lijk. Maar wie weet komen ze, net als Verwachting tot zaterdagavond: Lichte vorst Veel bewolking, maar weinig of geen sneeuw; in de nacht en ochtend lichte vorst met minimumtemperaturen van min I tot min 5 graden; middag- temperaturen om het vriespunt; tot matig of zwak afnemende wind, eerst nog noordelijk, morgen uit uit eenlopende richtingen. Voor zondag: Aantal uren zon: 1 tot 7. Min.-temperaturen: omstreeks -4 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 2 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 2 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 21 febr. Zon op 7.43, onder 18.05 Maan op 20.55, onder 9.00 22 febr. Zon op 7.41, onder 18.07 Maan op 22.00, onder 9.20 23 febr. Zon op 7.39, onder 18.09 Maan op 23.05, onder 9.40 Laatste Kwartier: 27 febr. (2.14) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 21 febr. 4.05 17.35 10.45 22.52 22 febr. 4.42 18.03 11.21 23.25 23 febr. 5.27 18.27 11.58 23.57 Springtij: 21 februari NIJMEGEN. In hel vanmorgen ge houden rechtsgeding, heeft de ge meente Nijmegen het proces tegen de krakers van bepaalde panden in die stad gewonnen. De krakers wachten nu op een aktie van de politie. Vermindering leges Een bedrag - bij begrotingswijzi ging 1980 - van 43.024,90 is nodig, Vervolg pag. 3 AMSTERDAM. In Amsterdam- Noord is vrijdagmorgen vroeg door een slippartij op de Slochterweg één dode gevallen. Advertentie De enorme dubbeldekker, waarmee het Duitse journalistieke gezelschap door Nederland toerde, op het werkeiland „Neeltje Jans". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De Westdeutsche Algemeine Zei- tung bijvoorbeeld, waarvan een ver slaggever aanwezig was, telt ander half miljoen abonnees. Public- relationman André de Heus van het Keulse Nederlandse Bureau voor Toerisme vertelde dat men bij onze Oosterburen wel denkt, dat de Oosterschelde-werken bedoeld zijn om land te winnen. Maar na al die in formatie zal toch wel duidelijk zijn. Bij de werkhaven aan de Schelphoek hebben sinds ongeveer tien jaar en kele pylonen gestaan, die zijn ge bruikt bij de afsluiting van de Greve- lingendam en het Haringvliet. Ze wa ren eigenlijk zo langzamerhand een beetje beeldbepalend voor de omge ving geworden, maar omdat ze toch ontsierend zijn voor het landschap worden ze weggehaald. Op de foto staat de laatste, de anderen zijn al verdwenen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 17-2. Op de raadsvergadering, onder voozitterschap van burgemeester Th. H. de Meester, viel het besluit - op voorstel van B. en W. - de jaarlijkse subsi die voor de VVV te verhogen tot 0,55 per inwoner en verder een garantiesubsidie te verlenen in het exploita tietekort 1981, tot een maximum van 2.500,-. De voortzitter lichtte nog toe, dat ter zake nadere informatie is verstrekt, terwijl de subsidies zijn vergeleken met die in andere gemeenten. Daardoor bleek de gemeentelijke verhoging billijk te zijn. De garantiesubsidie is voor restauratie kantoorruimte. Vastgesteld werd de vergoeding per leerling voor het lager bijzonder onderwijs. Het betreft hier het Ka tholiek onderwijs. Uitgekeerd wordt voor de school Hoge Molenstraat 50.624,-. De verleende voorschotten bedragen 51.678,67, zodat het schoolbestuur nog 1.054,67 zal te rug betalen. In de vakature H. J. Simons, werd in het algemeen bestuur van de Stich ting sportcentrum „Schouwen- Duiveland", voorzien door benoe ming van de heer J. Bom, te Burgh- H aamstede. HET WEERO VERZICHT DE BILT, 20-2. Het K.N.M.I. deelt mede: Een hogedrukgebied dat dins dag boven Scandinavië aankwam, is de laatste dagen langzaam in ooste lijke richting verder getrokken en ligt nu met zijn centrum boven Rus land. Met het wegtrekken van het ho gedrukgebied is de weg vrijgekomen voor sneeuwstoringen, die via de Oostzee en Denemarken naar onze omgeving trekken. Zo kon het gisteravond in het oosten van het land gaan sneeuwen. In de nanacht en ochtend kon de sneeuwval zich wat verder over ons land uitbreiden. Een volgende sto ring kan morgen opnieuw sneeuw brengen, maar het is niet zeker of dit veel zal zijn. Verder blijft het morgen bewolkt en rustig weer met middagtempera- turen die rond het vriespunt liggen. De komende nacht kan het weer licht vriezen, terwijl matige vorst op en kele plaatsen niet uitgesloten is. Hans Peter Riel, er nog wel eens spe ciaal voor terug, voor een apart ver haal^ Voorlopig echter vormt Schouwen- Duiveland onderdeel van algemene Nederlandse reportages. Die van presentator Riel wordt op vrijdag 27 maart uitgezonden, de dag voor de opening van de toeristische ten toonstelling in Essen, waarop dit jaar veel aandacht aan Nederland wordt besteed. Advertentie Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. Wees bewust opgewekt tot 's morgens tien uur; de rest van de dag gaat het vanzelf. E. Hubbard Een wijziging gemeenschappelijke regeling „Intergemeentelijke Sociale Dienst" ging onder de hamer door. Idem een voorstel tot vaststelling van de vergoedingen per lokaal en per kleuter voor het bijzonder kleu teronderwijs. Bedrag vergoeding stichtingskosten school Baden Po- wellweg (1980) is 4.462,50. Na af trek voorschotten moet nog (lokalen en kleuters) door de gemeente aan het schoolbestuur uitbetaald 722,20. Het bedrag per leerling voor het openbaar buitengewoon la ger onderwijs werd vastgesteld op 1.638,80.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1