Import grootste van de Europese probleem landbouw Duivelandse boeren hoorden doel en nut van grond-on der zoek VOORZITTER EN LEGDEN HAMER SEKRETARIS EN PEN NEER Op vergadering Z.L.M. Oude brief van walvisvaarders Weegbrugvereniging te Oosterland had voorspoedijg 1980 Oude klokken Landbouwvereniging „Eendracht Bindt" ZIERIKZEE, 18-2. ,,De problemen die er zijn rond de landbouwpolitiek van de Europese Gemeenschap wor den geïmporteerd", aldus de heer T. Tolman tijdens een vergadering van de Zuidelijke landbouwmaatschappij kring „Schouwen-Duiveland" in het „Huis van Nassau" te Zierikzee afgelopen dinsdagmiddag. Welke problemen er geïmporteerd worden somde spreker vervolgens op: 1,3 miljoen ton suiker; 360 mil joen pakjes boter; 463.000 ton vlees en voorts olieën en vetten die een be langrijke konkurrentie vormen voor de boter van de E.G. GENEVE. De VN-kommisie voor de mensenrechten is dinsdag op de jaarvergadering in Genève begonnen met de behandeling van een rapport over een vermeende 11.000 tot 13.000 vermisten of onvrijwillig verdwenen mensen. Het rapport is opgesteld door een bijzondere werkgroep van afgevaardigden van vijf landen, die er een half jaar aan hebben gewerkt. De landen, die erin genoemd wor den zijn Argentinië, Bolivia, Brazi lië, Chili, Cyprus, El Salvador, Ethi opië, Guatemala, Indonesië, Mexico, Nicaragua, Peru, de Filppijnen, Zuid-Afrik en Urugay. NEW YORK, 16-2. Schipbreukelin- gen van een walvisvaarder hebben destijds het vlees van hun overleden kameraden gegeten en daardoor een zwerftocht van drie maanden op de Stille Oceaan overleefd, zo blijkt uit een uit 1880 daterende brief die een vrouw in Hamden in Connecticut on langs in haar huis heeft gevonden. Het manuscript is van de zeeman Thomas Nickerson, die deel uitmaak te van de bemanning van de walvis vaarder Essex die op 20 november 1820 in de Stille Oceaan door een gro te potvis was geramd en daarna was gezonken. In zijn beschrijving zegt Nickerson dat de potvis de Essex met zo'n kracht aanviel dat het hele schip kreunde en angstwekkend kraakte, waarop water binnendrong en het schip snel zonk. Deze ongewone ge beurtenis was voor Herman Melville aanleiding tot zijn beroemde roman ,,Moby Dick". Nickerson en andere zeelieden pak ten levensmiddelen en waterkannen in drie boten en zetten koers naar de ongeveer 200 zeemijlen verwijderde kust van Zuid-Amerika. Na een maand bereikten de schipbreukelin gen de Henderson-eilanden, waar drie van hen achterbleven. De ande ren roeiden in twee boten verder. Nickerson en vier mannen zaten in een boot en toen twee van hen stier ven aten de anderen van hun vlees. Op 17 februari 1821 werd de boot door een schip opgemerkt. Nickerson schreef verder dat zes dagen later ook de kapitein van de Essex, George Pollard, en een tweede zeeman, Charles Darwell, gered wer den. Beiden hadden volgens hem Owen Coffin, neef van de kapitein, gedood en opgegeten. Die boter zat de heer Tolman toch niet lekker want zo zei hij: „Iedereen zegi er is te veel. Er is een extra hef fing op de melk gekomen, maar on dertussen importeren we wèl miljoe nen pakjes uit Nieuw Zeeland. Ik vind, dat we met dit beleid over de schreef gaan". Export Om nog even bij de boter te blijven sprak Tolman verder over de export van boter (mèt subsidie) naar de oost- bloklanden. „Als dat gebeurt, wordt door velen de vingergeheven. Import kan dus wel en export niet. Ik vind, dat we gewoon zaken moeten kunnen doen, zonder sympdthie voor syste- Begroting Met veel kennis van zaken sprak Tolman (lid van het Europees parle ment) vervolgens over de begroting van landbouw. „Er wordt vaak be weerd, dat de landbouw 65 a 70 van de Europese begroting zou opslokken. Neem van mij aan, dat dit nog geen 50 is". Een nieuw prijsbeleid is in de maak in Brussel, dat waarschijnlijk deze week bekend zal worden. De prijsaanpassing die er volgens de Euro-parlementariër moet komen ligt op 15,3 In Brussel gaat men waarschijnlijk niet verder dan 7,5 en dat is volgens Tolman veel te wei nig: het moet in ieder geval ruim bo ven de 10 uitkomen, willen de pro blemen daadwerkelijk aangepakt kunnen worden. Kritiek „Er is een wervelstorm van kritiek gekomen over het Europees land bouwbeleid. „Het moet veel beter", zegt men. Hoewel die kritiek op dit moment iets afneemt, moet er toch gekozen worden welke maatregelen er politiek genomen moeten worden, om de landbouw uit het slop te halen. Overigens mag u mij en mijn kollega's dit niet aanwrijven: de bal moet teruggespeeld worden naar de nationale parlementen, waar de sleu tel ligt. Er moet meer geld beschik baar komen, door verhoging van de B.T.W. van 1 naar IV2 aldus de heer Tolman.- Voorraden Toch zag de europarlementariër wel een paar lichtpuntjes voor de Eu ropese landbouw. „Het afgelopen jaar was een opruimings-jaar. Er zijn hoegenaamd geen voorraden meer. Men kan zich nu iets meer permite- ren". „Even Buiten" 80 jaar OOSTERLAND, 18-2. Op waardige wijze heeft de Weegbrugvereniging „Even Buiten", onder leiding van de voorzitter, de heer W. P. Bij de Vaate in het café „De Pleisterplaats" haar jaarlijkse ledenvergadering gehou den, waarbij het 80-jarig bestaan werd herdacht met een etentje voor de leden. De voorzitter opende de vergadering die druk bezocht was, met een wel komstwoord tot de aanwezigen, inzonderheid tot de heer H. J. van de Zande, oud-voorzitter van de vereniging. Tevoren waren enige ogenblikken stilte in acht genoemen in verband met het overlijden van twee leden van de vereni ging, de heren A. de Graaf en Abr. Roks. In zijn openingswoord wees de voorzitter op het bewogen jaar 1980 met veel internationale spanningen, oorlogsdreigingen, bezetting en gij zeling. Ekonomisch gezien is ons land weer verder afgezakt naar een krisissituatie. Wanneer een alleszins wijze en knappe man als prof. dr. J. Zijlstra, president van de Ned. Bank,' een waarschuwend woord laat horen aan de ministerraad dat het zo niet langer kan, dan moeten we toch wel konstateren dat er donkere wolken samenpakken boven onze wel vaartsstaat. Land- en tuinbouw Voor de land- en tuinbouw was 1980 een redelijk tot goed jaar, uite raard van bedrijf tot bedrijf verschil lend. Wat de weegbrug betreft, was 1980 volgens de voorzitter een zeer gunstig jaar met weer een rekord- omzet. Niemand had het voor moge lijk gehouden hetgeen toch nog in het voorbije jaar is gebeurd. Ten opzichte van 1979, wat al een zeer goed jaar was, maar liefst een stijging van de gewogen kilo's van ruim 20%. „Het bestuur", aldus de voorzitter, „is ervan overtuigd dat het behaalde resultaat niet alleen te danken is aan de aanwezigheid van produkten. maar ook in een belangrijke mate aan de nooit aflatende ijver van de Als konklusie van zijn betoog noemde Tolman, dat ondanks de kri tiek er toch van een geslaagd Euro pees landbouwbeleid gesproken kan worden. „De snel stijgende energieprijzen zullen in gunstige zin een toenemen de invloed uitoefenen op de land bouw. Hierbij denk ik speciaal aan energie-winning uit suiker". „De wereld-voedselbalans ver toont geringe voorraden, dat belang rijk is voor de prijsontwikkeling door middel van vraag en aanbod". „We moeten blijven uitgaan van een gezond prijsmechanisme, dat de ba sis moet zijn van het inkomen van de boer, zonder toelagen, verzorging of bedeling", besloot de heer Tolman zijn toespraak. LONDEN. De 26.000 mijnwerkers in het zuiden van Wales zijn voor onbe paalde tijd in staking gegaan. QUITO. Ecuador heeft een officiële delegatie naar Havana gestuurd voor overleg met de Cubaanse autoriteiten over de gijzeling van Ecuadoriaanse diplomaten in hun ambassade van afge lopen vrijdag. MADRID. President Ronald Reagan „heeft besloten zijn volledige steun te geven aan het voorstel van Frankrijk en conferentie te houden over de militaire aspecten van de veiligheid in Europa". MILAAN. De dirigerend geneesheer van het poliklinische ziekenhuis van Milaan, professor Luigi Marangoni, is dinsdagmorgen doodgeschoten. MARKTBERICHTEN Beursbericht Markt Goes van dinsdag 17 februari 1981 Granen, zaden en peulvruchten Alle prijzen boerenschoon, franko leveringsplaats en per 100 kg: Tarwe, basis 16 47,75 - 48,25; zomer- gerst, basis 16 47,75; voergerst, basis 16 44,50; haver 42,75 - 43,75; erwten (kleine groene) tot 72.50; Schokkers tot 69,00; Capu- cijners 75,00; bruine bonen (vrij van grond en halve bonen, 18 vocht) 205,50; karwij (boerenschoon) 158,50; karwij (prima doorsnee kwaliteit) 191,00. Exklusief b.t.w. Aardappelen Bintje, veldgewas, direkte leve ring, op auto geleverd 15,00 - 17,00 per 100 kg. 0 mm-opwaarts, binnen landse kwaliteitseisen 17,00 - 18,50 per 100 kg. Voederaardappe len 9,50 per 100 kg. Notering Rotterdamse Beurs d.d. 16 februari 1981: Bintje 35-50 mm 17,75 - f 18,75 per 100 kg; 50 mm-op waarts 22,00 - 23,00 per 100 kg. Exklusief b.t.w. Uien Zaaiuien, direkte levering, op auto geleverd 0,30 - 0,38 per kg. Exklu sief b.t.w. Vlas Ongerepeld, goede kwaliteit, op auto geleverd 0,31 - 0,35. Afwij kende partijen 0,20 - 0,30 per kg. Hooi en stro Alle prijzen per 1.000 kg: Weide- hooi 270,— - f 300,—; dijkhooi 220,— - 240,—; Lucernehooi 350,— - 375,—; Roodzwenk 130,150,—; Veldbeemd 160,— - 180,—; Rietzwenk 175,— - 200,—; Raaigrassen tot 165,—; gerstestro 140,—; tarwestro 105,—; haverstro f 100,—; schok kerstro 110,130,—; erwtenstro (klein groen) 130,140,—; bo nenstro 120,—. Exklusief b.t.w. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 18-2. Aanvoer: totaal 8757, runderen 2819, graskalveren 374, vette kalveren 32, nuchtere kal veren 3152, schapen en lammeren 1466, geiten 33, slachtvarkens 881, slachtrunderen 1353. Prijzen per stuk: Melk- en kalf- koeien 1800 - 2800; guiste koeien 1200 - 1850; kalfvaarzen roodbont f 1900 - 2800; zwartbont 1700 - 2200; klamvaarzen 1700 - 1950; guiste vaarzen 1500 - 1900; pinken 750 -ƒ 1225; graskalveren 550 - 825; nuchtere kalveren roodbont f 120 - 390; zwartbont 100 - 280; weideschapen 100-/ 170; lammeren 90 - 170; vette schapen 160 - 250; vette lammeren 160 - 275. Prijzen per kilogram geslacht ge wicht: Stieren le 7,35 - 7,90, 2e 6,40 - 7,35; vaarzen le 6,90 - 7,95, 2e 6,15 - 6,90; koeien le 6,65 - 7,60, 2e 5,90 - 6,65, 3e 5,60 - 5,90; worstkoeien 4,80 - 5,80. Prijzen per kilogram levend ge wicht: vette kalveren le 5,90 - 6,00, 2e 5,80 - 5,90, 3e 5,00 Landbouwvereniging Bruinisse BRUINISSE, 18-2. Een aantal markante punten, als het afscheid van de voorzitter de heer L. A. Jonker-v. d. Zande, (na 25 jaar) en de sekretaris de heer Joh. Bal- Kriger, die in zijn 72e levensjaar, (na 28 jaar) meende het bijltje, of in dit geval de pen, er bij te moeten neer leggen alsmede de rede van de voorzitter van de ZLM, de heer A. J. G. Doeleman maakten de algemene vergadering van de Landbouwvereniging te Bruinisse tot een buiten gewoon gebeuren in de geschiedenis van de vereniging. De vergadering in het Ned. Herv. gebouw werd geopend door de heer L. A. Jonker, die een bijzonder woord van welkom liet horen aan het adres van de voorzitter van de ZLM, aan burgemeester T. C. Hekman en wethouder C. Ju- melet was verheugd, dat hij deze keer kon beginnen met een wat opgewekter geluid, dan de vorige jaren het geval was. Het is immers de gewoonte om bij de opening van de jaarvergadering een overzicht te geven van het afgelo pen jaar en hoewel alles zeker nog geen rozegeur en maneschijn is, (er zijn nog veel problemen op te lossen in de gehele landbouwstruktuur met als voorbeeld de bedrijfsopvolging) de groei van de produkten in 1980 en daarbij de redelijke financiële resul taten stempelen 1980 tot een redelijk goed jaar. eerste maanden waren de prijzen laag, maar dat verbeterde in decem ber, toen de export (onder meer naar de Oostbloklanden) goed aantrok en ieder wel een deel van zijn oogst kon afleveren, tegen een prijs die we de laatste jaren niet meer hebben ge had. Jammer dat die prijs nu enigszins terugliep, maar een kleine opleving van de export, zal mogelijk, ook nog van invloed zijn op de prijzen die in maart en april zullen gelden. Ook op de bietenoogst en de op brengst van dit voor iedere boer in de regio, voorname gewas, gaf reden tot tevredenheid. fwwwwwwwwwwwwy MOSKOU, 18-2. Vijf oude klokken die zich in het mu seum van de Noordrussische stad Archangelsk bevinden, blijken 400 jaar geleden in Ne derland te zijn gegoten. Dit is ontdekt toen men erin slaagde de half weggesleten Latijnse opschriften van de klokken te ontcijferen. Hoe de klokken zover van huis zijn ge komen, is een raadsel. RIAD. Saoedi-Arabie en Nederland hebben een protocol ondertekend voor samenwerking op landbouwgebied. GENÈVE. De inflatie is in de meeste landen van de wereld groter dan tien procent en neemt nog steeds toe. Dit is de conclusie van een maandag geplu- bliceerd rapport van de Internationale Arbeidsorganisatie (ILO). TEHERAN. Koerdische vrijheids strijders hebben op 31 januari jl. tussen Sulajmenija en Dokan in het noorden van Irak acht buitenlandse technici ontvoerd. Spreker ontveinsde zich niet dat dit van streek tot streek verschilt maar als voorzitter in Bruinisse kon hij geen klachten laten horen. Een vraagteken zette hij wel bij de graanprijzen, een prijsverhoging van 5% is gerealiseerd, maar die komen niet in de zak van de landbouwer te recht. „Uien en aardappelen" twee „vri je" produkten, die een jaar voor de agrariër in Zuid Westelijk Nederland tot een goed jaar kunnen maken, of hem dicht bij een faillissement kun nen brengen, deden het dit jaar rede lijk. Een natte periode remde de op brengst wat af (van de uien), maar de prijs maakte veel goed. Aardappeloogst De aardappeloogst voldeed ruim schoots aan de verwachtingen, de Vroege vorst Wat strubbelingen met een vroeg invallende vorst gaven gelukkig wei nig schade, naast een goede op brengst, een goed suikergehalte en een prijs die voldoening geeft, maak ten de bietenteelt lonend, vooral om dat men, wegens de stijgende suiker prijzen op de wereldmarkt, niet wordt gekonfronteerd, met de z.g. C. suiker, die enkel jaren geleden de ga rantieprijzen, tot een farce maakten. De grove tuinbouwprodukten wit lof, prei, wijnpeen, knolselderij naast gladiolen vergen een intensie ve bewerking, vooral als reeds in ok tober de vorst invalt, maar op brengsten en prijzen zorgden ook voor een wat zonniger perspektief CAÏRO. Het Egyptische parlement heeft ingestemd met de ratificatie van het verdrag tegen de verspreiding van kernwapens. Daarmee is de weg vrijge maakt voor het aankopen van kern centrales in Frankrijk en de Verenigde Staten. STOCKHOLM. Bij vier avondbla den in Stockholm, Malmoe en Goten- burg en bij drie provinciale kranten in Zweden zijn de journalisten voor onbe paalde tijd in staking gegaan. Daarmee heeft het conflict om arbeidstijdverkor ting en verbetering van het aureurs- recht zich verscherpt. weger, de heer Beij en diens echtge note. Verder wees de voorzitter op het feit dat de vereniging op 8 februa ri 80 jaar bestaat, wat nog op gepaste wijze zal worden herdacht. Met ge noegen kan worden gekonstateerd dat de vereniging met haar 80 jaren nog springlevend is en gezond in deze zo bewogen tijd, waarin een ekono- mische teruggang niet valt te ontken nen. De hoop uitsprekend, dat deze situ atie nog lange tijd zo zal mogen blij ven, verklaart de voorzitter de ver gadering voor geopend. Hierna volgde de notulenlezing door de sekretaris, de heer A. Bal, waarna mededelingen dat er een drietal nieuwe leden tot de vereni ging zijn toegetreden en verder dat men een stuk grond heeft kunnen ko pen in de omgeving van het weeg huis, groot 50 m2 teneinde wat meer ruimte te verkrijgen voor de tewegen auto's en wagens. BRUSSEL. Het financieringste kort in Nederland zal dit jaar zeer hoog zijn. Het zal, als het beleid on gewijzigd blijft, 7 procent van het bruto nationaal produkt omvatten. Dat is maandag in Brussel meege deeld door de Nederlandse delegatie in de bijeenkomst van ministers van financiën van de tien EG-landen, die werd voorgezeten door mr. Fonds van der Stee. NIEUWERKERK, 17-2. In een zeer goed gevulde zaal van hotel „De Mee- baal" te Nieuwerkerk kwam de Landbouwvereniging „Eendracht Bindt" bij een,samen met de Landbouwvereniging „Aller Belang" uit Ouwerkerk, on der voorzitterschap van de heer J. A. Gaanderse. In het openingswoord van de voor zitter werd het overlijden van bestuurslid A. L. van Westen met ge- voelsvolle woorden herdacht. Spre ker wenste vrouw en kinderen van de overledene veel sterkte toe. Een bijzonder welkom kregen de heren L. M. de Vin, distriktsleider van het bedrijfslaboratorium voor grond en gewasonderzoek, Gouds waard en Francke van de Z.L.M. Ook de Ouwerkers kregen een hartelijk welkom. Seizoen 1980 De heer Gaanderse greep even te rug naar het seizoen 1980 De akker- bouwprodukten hadden in doorsnee een goede tot redelijke opbrengst - gemiddeld -bekeken. Maar door veel regen was de opbrengst van enkele produkten te klein. „We mogen - zij het wel uiteen loopt per bedrijf - niet ontevreden zijn. Alleen het steeds ho ger wordende kostenpakket drukt helaas zwaar op de bedrijven. Dat wordt er niet beter op. Een pasklare oplossing zullen we vanavond ook niet vinden, maar laten we eensge zind flink aanpakken. Tenslotte de problemen zijn vele maar ook als af deling zullen we „bezig" blijven. La ten we daartoe zuinig zijn op de gron den, denk aan de noodzaak van de goede opbrengsten. Grondonderzoek is daartoe hard nodig. De sekretaris-penningmeester de heer St. v. Mourik leverde zijn bij drage en konkludeerde dat kontribu- tieverhoging nog steeds niet nodig blijkt. Als lid van de kaskontrole- kommissie sprak de heer L. van Klinken zijn goedkeuring uit over de jaarrekening 1980. Als nieuw lid van de kaskontrolekommissie werd be noemd de heer Goense. De aftredende bestuursleden, St. v. Mourik, L. J. v. d. Bos en J. A. Gaan derse werden herkozen. In de vaka- ture Van Westen werd bij de tweede stemming gekozen de heer C. Steen- dijk. Na de pauze ging de inleider de heer L. M. v. d. Vin aan het woord. Hij ging uitvoerig in op allereerst het grondonderzoek in het algemeen. Spreker zei dat voor elk bedrijf in de landbouw en tuinbouw-sektor het ge wenst is, om zeker éénmaal per jaar grondonderzoek te laten verrichtten. Met behulp van dia's werd getoond wat er allemaal met te onderzoeken grondmonsters gebeurd op het lande lijk bedrijfslaboratorium te Ooster beek. Ook over het diep- en niet diep- ploegen van de akkers ten opzichte van de„bouw-voor" gaf spreker dui delijk voorlichting. De heer V. d. Vin bleek een enthousiast, vlot en vak kundig man te zijn, die relevante vaktermen kon hanteren en toepas sen. In zijn betoog steeds weer met de praktijk-dia's toegelicht, kwam een „heleboel los". Uitspraken over gronden, bemesting, onderzoek, „wat alleen een boer in z'n handen heeft" werden druk gebezigd. Zo werd verder behandeld het nieuwe stikstof-onderzoek in de akkerbouw en de bodemmoeheid, alsmede het aaltjesonderzoek de plaag voor de bietenteelt, het z.g.n. „bietenaaltje". Gezien de grote aandacht waarme de deze dia-vertoning alsook het leer zame betoog werd gevolgd is dit een nuttige vergadering gweest. Gerui me tijd is er nog over de zo belangrij ke materie nagevraagd en nagepraat. Al laat sloot de voorzitter dc verga dering met dank aan de distriktslei der en voor alle leden de hoop uit sprekend op een gunstig land- en tuinbouw jaar met goed weer en dito opbrengst en redelijke prijzen. -ƒ 5,80; slachtzeug(n le 2,36 - 2,46, 2e 2,26 - 2,36, 3ef 1,80 - 2,26. De Eierveilingen BARNEVELD, 18-2 Coöp. Veluw- se Eierveiling. Aan/oer 2.071.350 stuks. Stemming: vlot Prijzen per 100 stuk>: Eieren van 50-51 gram 13,20 - .f 13,30; 55-56 gram 15,20; 60-61 gnm 15,45 - 15,55; 65-66 gram 15,15 -ƒ 15,95. SCHEEPVAART Aludra, 17-2 te Maputo. Nedlloyd Delft, 18-2 te Fos Nedlloyd Tasman, 17-2 vai Rotter dam naar Antwerpen. KERKNIEUWS Nederlands Hervormde Kerk Beroepen te Oene: P. Moenaar, Groot-Ammers; te Giessen-yieder- Hardinxveld: W. Arkeraats, Krtwijk aan Zee. Aangenomen naar Schiedam: L. de Ru, Losser. Gereformeerde Kerken Beroepen te Urk: (4e p.p.) K. Eij- kelboom, Ruinerwold-Koekange; te Laren: (als part-time geest ven. van het Ziekenhuis Hooglaren te Blari- cum) drs. J. W. Harten, Kand. teHil- versum die dit beroep heeft aangeno men; te Anna Paulowna (part-time): H. E. Smit, kand. en mevr. F. Smit- Kruize, beide kand. aldaar, die dit beroep hebben aangenomen. Aangenomen naar Ridderkerk: K. T. Vaatstra, Sexbierum, die bedank te voor Maassluis; naar Deventer: drs. K. E. Bras, Dinteloord en G. C. Hevingh Hoorn; naar Hoofddorp: G. den Heeten, Vlissingen; naar Leeuwarden-Huizum: G. de Jong, Zuidwolde (Gr.) en Bedum (ged.). Beroepbaar: De classis Hilversum heeft prep.geëx. en beroepbaar gesteld drs. J. W. Harten, kand. te Hilversum. De classis Dordrecht heeft prep.geëx. en beroepbaar gesteld: H. E. Smit, kand. te Anna Paulowna. De classis Groningen heeft prep.geëx. en beroepbaar gesteld: mevr. F. Smit-Kruize, kand. te Anna Paulowna. VOETBAL KNVB DISTRIKT ZUID I ZATERDAGKOMPETITIE 2e klasse A: Zwaluwe- Heerjans- dam; Piershil-Bruse Boys; Altena- Amemuiden; Oranje Wit-AZW; NSW-SHO; Roda Boys-SSC'55. 4e klasse A: Smerdiek-Sluis; Ko- gelvangers-Wolfaartsdijk; Nieuw- land-Wemeldinge; Nieuwdorp- Tholense Boys; Apollo-Chrislandia. Reserve 3e klasse A: Dinteloord II- W1K II; Wemeldinge II-Zaamslag II; A2VV II-Meeuwen II; Yerseke II- Sraèrdiek II. AFDELING ZEELAND le klasse: SVD-Bevelanders; GPC- Heinkenszand; Colpl. Boys-VCK; Rillandia-'s-H.Arendskerke; WIK- Veere, 14.30 uur; Kruiningen-MEVO. Reserve le klasse: Veere II- Serooskerke II; Kapelle II- Krabbendijke II; Meeuwen III- Nieuwland II; VCK II-Tern. Boys III; Arnemuiden III-GPC II. 2e klasse: Hoedekenskerke-Kats; Middelburg-ZSC; Duiveland-DFS, 14.30 uur; Brouwershaven-Borssele, 14.30 uur; SSV-Waarde; Cadzand- Dauwendaele. Reserve 2e klasse: Colpl.•'Boys II- Apollo II; Mevo II-SSV II, 14.30; Tern. Boys IV-AZW III; Bruse Boys II-Yerseke III, 14.30; Heinkenszand II-Hoek II. 3e klasse D: Kloetinge IV-Yerseke V; DFS Il-Wissenkerke II, 14.30; ZSC II-Colpl. Boys III, 12.45; WIK III-DFS III, 14.30; Wemeldinge IV-SKNWK III. 4e klasse A: Bruse Boys IV-WIKIVJ 12.45; Wissenkerke III-ZSC III; KaJ pelle IV-SVD II; Duiveland II- Kloetinge V, 16.15. 4e klasse B: Bruse Boys III- Duiveland III, 14.30; Wemeldinge VI- Wolfaartsdijk III; Mevo III-Bruse Boys V, 12.45; Brouwershaven- II- Kloetinge VI. HOOFDKLASSE A-JUNIOREN Goes AI-Arnemuiden AI; Kloetin ge AI-Zierikzee AI; AZW AI-Tern. Boys AI; Vlissingen AI-HW'24 AI; Steen Al-Middelburg AI. Groep All: MEVO AI-Robur AI, 12.45; DFS AI-WIK AI, 12.45. HOOFDKLASSE B-JUNIOREN Tern. Boys BI-RCS BI; Aardenburg BI-Vlissingen BI; Zierikzee BI- Terneuzen BI, 14.30; HW'24 BI- Middelburg BI; Robur BI-Bruse Boys BI. Groep Bil: SKNWK BI-Renesse BI, 12.45; Brouwershaven BI-Zonne- maire BI, 12.45; ZSC BI-DFS BI. 11.00; Duiveland BI-MEVO BI, 12.45. Groep Cl: SKNWK CI-Renesse Cl. 11.00; DFS CII-ZSC Cl, 11.00; MEVO CII-Zierikzee CIII, 11.00; WIK CI- Brouwershaven Cl, 10.00; Duiveland CI-DFS Cl. 10.00. Groep CII: Bruse Boys CI-Zierikzee CII, 11.00; Zierikzee CI-MEVO Cl, 11.00; Robur CI-SVOWK Cl; Kloetin ge CI-Wissenkerke Cl; Colpl. Boys CI-Goes Cl. PUPILLEN Groep Dl: SKNWK Dl-Duiveland Dl, 11.00; Brouwershaven Dl-Bruse Boys Dl, 10.00; MEVO DI-SVOWK Dl, 10.00; WIK DI-DFS Dl. 10.00; Re- nesse Dl-Zierikzee Dl, 11.00. Groep DII: Zierikzee DI1-ZSC Dl, 10.00; DFS Dll-Brouwershaven DII, 10.00; Colpl. Boys DII-Colpl. Boys DIII; Zierikzee D1III-DFS DIII, 9.00; Dreischor DI-SKNWK DII, 10.00. Groep E I: SKNWK EI-Duiveland EI, 11.00; DFS El-Zierikzee EI. 11.00; MEVO El-Zonnemaire EI, 10.00; Re- nesse EI-Bruse Boys EI, 10.00. Groep EII: Bruse Boys EII-SVOWK EI. 10.00; Zierikzee EI1-DFS EII, 10.00; ZSC EI-SKNWK EII, 10.00; Brouwershaven El-Zierikzee EIII, 10.00. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 6