Seniorenteams t.t.v. Scaldina kampen met gebrek aan ervaring P.C. „De Schouwse Ruiters" organiseerde indoorconcours HEREN MEVO '80 DOOR 3-0 ZEGE AAN KOP RANGLIJST Koploper Country Club lijdt onverwacht verlies ERIC DE NOORMAN 7 Gering krachtsverschil Het eerste en tweede seniorenteam van tafeltennisvereniging Scaldina, die onlangs naar de derde klasse zijn gepromoveerd missen nog duidelijk ervaring om het hun sterke tegenstanders moeilijk te maken. Het eerste seniorenteam tran aan tegen Big Smash en verloor met 9-1 en het tweede team ging eveneens met 9-1 ten onder en wel tegen Middelburg-Zuid. Cor Smalheer, spelend in het eerste team, verloor de eerste set net met 21- 19 en 21-17. Ook Hans Volkeri moest met klein verschil, in zijn tegenstander zijn meerdere erkennen. Een hard- knokkende Michel Holm verloor de derde game met 21-17. Daar Scaldina ook het dubbel verloor en Hans Volkeri zijn tweede partij opnieuw met klein verschil verloor, stond het eerste team met 5-0 achter. Smalheer zorgde voor het eerste punt, na met twee keer 21 -14 gewonnen te hebben. Holm moest daarna toegeven aan zijn tegenstander, zodat de neder laag een feit was, de eerste sinds augustus van het vorige jaar. Uitslagen z.v. Onderdak Bij de derde wedstrijd voor niet- startvergunninghouders boekte zwemvereniging Onderdak uit Zie- rikzee goede resultaten. Hieronder volgen nog enkele uitslagen. 50 meter schoolslag meisjes boven 10 jaar: 1. Carine den Boer, Onder dak 0.41.5; 3. Agens de Gelder, On derdak 0.44.9. 50 meter schoolslag jongens boven 10 jaar: 1. Miche Parren, Onderdak 0.43.0; 8. André de Munnik, Onder dak 0.48.5. 25 meter rugslag meisjes onder 10 jaar: 4. Alinda Hilgen, Onderdak 0.25.3; 5. Ellen van Dijke, Onderdak 0.25.4. 25 meter rugslag jongens onder 10 jaar: 1. Jethro van As, Onderdak 0.22.9. 50 meter schoolslag meisjes onder 12 jaar: 1. Helen Zwart, Onderdak 0.49.9; 2. Tilly de Vrieze, Onderdak 0.52.0. 50 meter vrije slag jongens boven 10 jaar: 3. Michel Parren, Onderdak 0.33.8; 9. André de Munnik, Onder dak 0.38.3. 4 x 50 meter wisselslag estafette meisjes onder 14 jaar: 1. Onderdak 3.11.7; 2. de Gouwe 3.10.5 ged.; 3. Stelleduikers 3.49.5 ged. 4 x 50 meter wisselslag estafette j. onder 14 jaar: 1. Onderdak 2.57.9; 2. Stelleduikers 3.16.0. 4 x 50 meter vrije slag estafette meisjes boven 10 jaar: 1. Onderdak 2.18.3; 2. Stelleduikers 2.26.8; 3. Zee- landia 2.40.8. 4 x 50 meter vrije slag estafette jon gens boven 10 jaar: 1. Stelleduikers 2.19.3; 2. Zeelandia 2.24.3; 3. Onder dak 2.28.8. Einduitslag in punten: 1. Onderdak 1831.5; 2. de Gouwe 2078.5; 3. Stelle duikers 2114.3; 4. Zeelandia 2123.2. Schaakvereniging „Zierikzee" In de 20 ste ronde van de huishoude lijke kompetitie werden maandag, 9 februari jl 13 partijen gespeeld. De uitslagen: R. v.d. Veken-J.A.J. Seeleman xk-lh\ M.M. Krijger-A. Bil 0- 1; H. Uil- O.E. Vleeshouwer xh-xh\ A.M. v.d. Westen-A.J. Scheele Vi-Vi; J.A.J. v.d. Made-J. van Loon Vè-%; J.L. Bom- P. Wiebols 0-1; J.M.C. Zwarts-R. Moerman 0-1; H.A. v.d. Klippe-J.J. Hoogstrate 0-1; W.H. Klaassen-P. van Baarle 1-0; J. Verkerk-P.M. Bouwens 1-0; R.P. Hogerheyde-K. de Kraker 14- xh\ C. van Eldik-P.C. v.d. Schee 0-1; A.O. Vinet-J.C. Hollander 0-1. Volkeri verloor in de derde game zijn tweede partij en Holm ging strijdend ten onder in de derde game met 21-18, maar speelde wel de beste partij van de avond. Tenslotte was er nog verlies voor Smalheer. Een veel te grote neder laag, gezien het toch wel geringe krachtsverschil. De routine speelde echter een doorslaggevende rol. Tweede team Het tweede seniorenteam leed op dezelfde wijze een 9-1 nederlaag. Uit tegen het Middelburgse Mz kwamen de Scaldina-spelers ook steeds net te kort. Maar liefst zes keer moest er een derde game aan te pas komen om de set te beslissen. Wim Kelderman speelde uitstekend en bracht zijn tegenstanders elke keer tot een be slissende derde game en won als enige Zierikzeese speler een set. Bram Vroegop speelde ook goed, maar kwam steeds iets te kort om de games te winnen. Ook hij kon er twee maal een derde game uit wringen. Ro nald de Rijke was in de wedstrijd tegen Mz duidelijk de minste van de Scaldi- na-ploeg. Het dubbel De Rijke/Kel derman verloor ook en wel met 23-21 en 21-18. De eindstand was 9-1. Derde team Het derde team behaalde als enige een overwinning. Mz moest met 6-4 het onderspit delven. Leo de Ruiter won al zijn sets in twee games en bracht ook het dubbel met Karei Hartemink op naam van Scaldina. Laatstgenoemde en Rita de Oude wonnen ieder een keer, zodat de eindstand op 6-4 kwam. Ook het tweede jeugdteam kwam uit tegen Mz, maar verloor met 6-4. Cor v.d. Wekken speelde het sterkst, hij behaalde twee overwinningen. Jan Jaap Wiggers en Hans Saman wonnen ieder een set. De andere sets werden gewonnen door de spelers van Mz en Scaldina verloor met 6-4. Programma Donderdag 12-2: Scaldina-Goes III, 20.15 uur; Donderdag 12-2: Scaldina Hi-Marathon III, 20.15 uur; Vrijdag 13- 2: Answest-Scaldina II; Zaterdag 14-2: Kerkwerve IE-Scaldina (jeugd), 13.30 uur. Uitslagen Senioren 3e klas B: Goes IV-Answest 0-JO; MZ VII-Scaldina U 9-1; Laur II- Kerkwerve I 8-2. Senioren 3e klas C: GoesIII-MZ VIII 4-6; Scaldina I-B.Sm Dl 1-9; Am III- Kerkwerve II 8-2. Senioren 4e klas D: MZ 12-Kats 5-5; Kap I-PNLII10-0; Veere I-Kerkwerve EI 4-6. Senioren 4e klas E: Bat I-Mar III 6-4; MZ Xül-Scaldina III4-6; Laur IV-Kap IV 9-1. Junioren 3B: Kerkwerve I-Kats 110- 0; Zand VI-Laur III 3-7; Westz III-MZ VIE 2-8. Junioren 4A: MZ XI-Scaldina II6-4; Arn V-Kerkwerve II 9-1. Junioren 4B: TTVO IV-Kap I 0-10; Am V-Kerkwerve III 4-6. P/W 2e klas: Goes II-SAR V 6-4; MZ XHI-Zand IX 7-3; Wilno IX-Kerkwerve IV 0-10. Standen afdelingskompetitie seni oren: 3e klas B: 1. Laurens II 2-4; 2. MZ De ponyclub „de Schouwse Ruiters" hield een indoorconcours in manege de Korenzolder te Bruinisse voor haar eigen leden en voor de verenigingen „Westelijk Schouwen" en „Bru". Gestart werd met de pony's in de klasse B-dressuur, die werd gewonnen door Marjolein Geelhoed met Alarda van „Bru". Zij behaalde daardoor een winstpunt. Op de tweede plaats eindigde Cora Speelman met Diamond en ook deze Bruse amazone was er een winstpunt. Verder waren er winstpunten voor de op de derde plaats eindigende Marrie van der Velde met Rocco van „de Schouwse Ruiters", de als vierde ein digende Evelien de Kok met Isabel van „de Schouwse Ruiters" en de op de vijfde plaats geëndigde Arianne Hanse met Denny eveneens van „de Schouw se Ruiters". Zesde werd Ellen van Dijke met Ronald, ook van „de Schouwse Ruiters". In de 1-ste dressuur voor pony's eindigde Stef Nelissen met Lilac van „de Schouwse Ruiters" als eerste, een tweede plaats behaalde Jolanda Bak ker met Flipper van de ponyclub „Bru" en als derde eindigde Irma Borsboom met haar pony Maico van „de Schouw se Ruiters". Springconcours 's Avonds was er ook nog een onder ling sprinparcours opgezet, zowel voor pony's als voor paarden. Dit concours telde niet mee voor punten, maar was bedoeld als een goede oefening voor paard en pony en ruiter of amazone. E r werd gesprongen inde klasse B en M voor pony's en in de klasse B en L voor paarden. In de B voor pony's werd Alexan der Borsboom met Rex van „de Schouwse Ruiters" eerste en als tweede eindigde Carla Wittenburg met Sascha van „Westelijk Schou wen", VII2-4; 3. Answest 2-2; 4. Kerkwerve I 2-2; 5. Scaldina II 2-0; 6. Goes IV 2-0. 3e klas C: 1. Arnem. III 2-4; 2. B. Smash III 2-4; 3. Scaldina I 2-2; 4. MZ VIII2-2; 5. Goes III 2-0; 6. Kerkwerve II 2-0. 4e klas D: 1Kapelle 12-4; 2. MZ XII 2-3; 3. Veere 12-2; 4. Kerkwerve III2-2; 5. Kats I 2-1; 6. P.N.L. II 2-0. 4e klas E: 1. Laurens IV 2-4; 2. Batavo I 2-3; 3. Marathon III 2-2; 4. Scaldina III 2-2; 5. Kapelle IV 2-1; 6. MZ XIII 2-0. Winst dammers Zierikzee op Tholen Afgelopen vrijdag speelde het tiental van de damklub Zierikzee thuis tegen Tholen. Men speelde een regelmatige partij en was steeds aan de leiding. De uitslag was 12-8 in het voordeel van de thuisklub. De basis voor de zege werd al snel gelegd door overwinningen van M. de Wild en W.C. Boot. Zierikzee heeft nu 8 punten uit eveneens 8 wedstrijden ver zameld en is een goede middenmoter in de Zeeuwse Hoofdklasse. De volgende en laatste wedstrijd is vrijdag 13 febru ari thuis tegen Souburg. Winst is dan weer zeer wel mogelijk, al moet men de gasten niet onderschatten. De uitslagen: 1. A. Saman-P. v.d. Velde 1-1; 2. C.L. Boot-C.Droogers 1- 1; 3. S. Douw-J.A. v. Akkersen 1-1; 4. J. de Wild-A. Boogerd 2-0; 5. M. v.d. Wielen-I. Lindhout 0-2; 6. M. de Wild- J. Nagtegaal 2-0; 7. C. v.d. Wielen-J. v. d. Velde 1-1; 8. A.J. Flikweert-A. v. Akkeren 1-1; 9. C.M. v.d. Velde-W.A. Boogerd 1-1; 10. W.C. Boot-H. Bohr 2- 0. Einduitslag Zierikzee-Tholen: 12-8. Persoonlijke Zeeuwse damtitels Afgelopen zaterdag werd te 's Gra venpolder de 10e en voorlaatste ronde gespeeld in de strijd om de persoonlijke Zeeuwse damkampioenschappen in de diverse klassen. In de hoofdklasse ver loor C.L. Boot gedecideerd van mefieti- telkandidaat P.C. Schunseleer. In de 1 ste klasse was er een overtui gende zege van J. de Wild op H. Meule- meester. M. v.d. Wielen kwam tegen J. Houmes niet verder dan remise. S. Douw zag zijn partij tegen I. Hoffman uitgesteld worden. Van de Wielen en Douw zijn nog in de running in de titel strijd. In de 2e klasse zag C. v.d. Wielen zijn titelkansen dalen door verlies tegen P. Versluis. De laatste ronde zaterdag 14 februari wederom te 's Gravenpolder. Delta Sporters bij Zeeuwse selektie Jacco Vleeshouwer, Bert de Vos, Frits Verhey en Ad de Jonge van hand balvereniging Delta Sport zijn geselek- teerd bij de laatste twaalf spelers voor de Zeeuwse selektie. Dit team tot 21 jaar gaat spelen om het kampioenschap van Nederland. Sponsor voor Delta Sport Het eerste herenteam van de hand balvereniging Delta Sport heeft een sponsor gevonden: Aurora, hetleespor- tefeuillebedrijf van de gebrs. Bos. De spelers ontvingen trainingspakken. Ook schonk de sponsor een financiële bijdrage aan de vereniging. Programma Delta Sport In de klasse M eindigde Jolanda Bakker met Flipper van „Bru" op de eerste plaats, tweede werd Jo- han Kristalijn met Florien van „Westelijk Schouwen". Paarden In de klasse B voor paarden werd J. van der Bijl met Skoobidoo van „Wes telijk Schouwen" eerste gevolgd door mevr. I. Krabbe met Oscar van „de Schouwse Ruiters". Als derde eindigde C. Bal met Okalon, eveneens van „de Schouwse Ruiters". In de klasse L voor paarden behaalde L. Klompe met Olaf van „de Schouwse Ruiters" de eerste plaats. A. Bakker met Maurits van „Westelijk Schou wen" werd tweede en als derde eindig de L. Boonman met Vident van de „de Schouwse Ruiters". Naast het klassiek springen kwam er ook nog het progressief springen. Dit betekent dat er met een lage hindernis wordt begonnen en dat de te nemen hindemissen steeds hoger worden. Bij de pony's werd Jolanda Bakker van „Bru" eerste met Flipper en als tweede eindigde Johan Kristalijn met Florein van „Westelijk Schouwen". Bij de paarden werd L. Boonman met Vident van „de Schouwse Ruiters" eerste, tweede werd J. van der Bijl met Skoobidoo van „Westelijk Schouwen", derde A. Bevelander met Tarzan van „de Schouwse Ruiters", vierde C. Bal met Okalon van de „de Schouwse Rui ters" en als vijfde eindigde mevr. I. Krabbe met Oscar eveens van „de Schouwse Ruiters". Nadat de heren van handbalvere niging Delta Sport zondag gelijk speelden tegen Groene Ster, wacht hen zondag 15 februari de uitwed strijd tegen Walcheren. De Vlissingers hebben twee punten meer dan de Zierikzeese ploeg, maar zijn ook niet vrij van degradatiezorgen. Heren II speelt in Hulst tegen HVH en zal waarschijnlijk winnen. Dit team draait heel goed dit seizoen. Met name de inbreng van Michel van Luyck en Ad de Jonge zorgt voor vele treffers. Programma Heren I: Walcheren-Delta Sport; Heren II: HVH-Delta Sport; Jongens: EMM-Delta Sport; Meisjes II: Mara thon-Delta Sport; Welpen: EMM-Del ta Sport. Finale toernooi tweede klasse libre Voor vrijdag 13, zaterdag 14 en zondag 15 februari wordt door de biljartvereniging D.O.S. in café „De Meerbaal" te Nieuwerkerk het gewestelijk finale toernooi 2e klas se libre georganiseerd. Het distrikt Schouwen-Duiveland zal hierbij vertegenwoordigd zijn door de distriktskampioen J. den Haan van de biljartvereniging Renesse. Verder wordt aan het toernooi deel genomen door: B. de Lange, Bosschen- hoofd; A. de Haan, Waalwijk; J. van der Walle, Wolfaartsdijk; A. van Sas, Kaatsheuvel; P. Timmermans, Bergen op Zoom; J. Viane, Sluis; A. Konings, St. Willibrord en J. Magielse, Klundert. In de 1ste en 2e ronde worden de volgende partijen gespeeld: P. Tim- mermans-J. Viane; A. van Sas-A. Ko nings; A. de Haan-J. Magielse; J. van der Walle-J. den Haan; B. de Lange-J. Magielse; A. van Sas-P. Timmermans; A. de Haan-A. Konings; J. van der Walle-J. Viane en B. de Lange-J. den Haan. Te 18.45 uur zal met het toernooi een aanvang worden gemaakt, de partijen zullen op drie biljarts worden gespeeld en het aantal te spelen caramboles is vastgesteld op 120. Bridge-club Zierikzee Uitslag 12e zitting „vrije dinsdag" clubavond Bridgeklub Zierikzee. Groep I: 1. echtp. Nolet 133 pnt.; 2. echtp. Kloet 127 pnt.; 3. Fr. en W. v. d. Berg 122 pnt.; 4. heren Poulusse-v. d. Post 120 pnt.; 5. mevr. v. Geesbergen- heer v. d. Mark 118 pnt.; 6. mevr. Heuser-heer Boot 113 pnt.; 7. heren Eekman-v. Geesbergen 99 pnt.; 8 en 9 echtp. Pomper en heren Besamusca- Meulstee 87 pnt.; 10. dames v. d. Valk- v. d. Zande 74 pnt. 108 is 50%. Groep II. N-Z lijn: 1. dames Hoets- Weber 96 pnt.; 2. dames Kops-Tuin- man 83 pnt.; 3/4 heren de Wit-de Vries en heren Pos-Schot; 5. dames Does- Hendriksen; 6. dames Becu-v. d. Post 62 pnt. 80 is 50%. O-Wlijn: 1. echtp. Schults 113 pnt.; 2. dames Haas-Melieste 104 pnt.; 3. echtp. Verschoor 102 pnt.; 4. dames v. Oeveren-Tennekes 90 pnt.; 5. dames v. d. Berg-Koopman 71 pnt. 96 is 50%. Programma v.v. Mevo'80 Drie teams van de volleybalvér-' eniging Mevo'80 spelen vrijdag 13 februari een thuiswedstrijd in sporthal Onderdak. Het eerste damesteam ontmoet te 20.15 uur het uit Spijkenisse afkom stige Spivo II en moet in staat worden geacht deze wedstrijd winnend af te sluiten. Tegelijkertijd komt het tweede damesteam uit tegen het op gelijke hoogte geklasseerde Vovero III uit Ro zenburg. Wanneer de positieve tendens van de laatste weken kan worden voort gezet kan de volle winst eveneens in Zierikzee blijven. Een sleutelwedstrijd is de geplande ontmoeting tussen heren IV en Ibis IV uit Hellevoetsluis welke te 20.00 uur aanvangt. Ibis IV voert de ranglijst aan in de vierde klasse F met twee punten voorsprong op Mevo'80. Bij winst zal Mevo'80 zich klassificeren als één van de potentiële kanshebbers op promotie naai- de derde klasse. BEDRIJFSVOLLEYBAL- KOMPETITIE Vrijdag 13 februari Sporthal Onderdak Brogum-Zeelandia, 19.00; Mazda II- Rabobank, 19.00; WIK DI-MEVO D I, 19.00; CPJ-PJZ II, 19.00; Luctor-WIK, 19.50; de Putters-Opelteam, 20.45; Reisburo van Oeveren-Kwiek, 21.40; Chr. Sch. Gem.-Reisburo van Oeve- ren II, 21.40; Cluzona II-Renesse, 21.40; WIK li-Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis II, 21.40. Sportzaal Kerkwerve Renesse-Borrendamme, 19.30; Clu- zona-Borrendamme II, 20.20; Renesse II-Schouwenoord, 21.10. V olleybaltopper De heren van volleybalvereniging Mevo '80 boekten een zeer belangrij ke overwinning op koploper Beursgr./A uit Numansdorp. De 3-0 zege zorgde ervoor dat Mevo het totaal aantal wedstrijdpunten uit zestien wedstrijden op dertig bepaalde en daardoor samen met Beursgr./A de ranglijst in de derde klasse D aanvoert. De andere teams liggen een straatlengte achter. De zege was zeer verdiend voor een optimistisch spelend Mevo. De vele meegereisde supporters zagen dan ook een spannende wedstrijd op een voor de derde klasse hoog niveau. Na de hieraan voorafgaande kompe titiewedstrijd tegen Data C/D uit Oud- Beijerland in sporthal Onderdak ge makkelijk met 3-0 te hebben gewonnen had coach Reedijk zijn spelers optimaal kunnen voorbereiden op het treffen met Beursgr./A. Trouwens, de Mevo '80-spelers wensten zich individueel en kollektief te revancheren voor de eer der in deze kompetitie tegen Beursgr. /A-I in de thuiswedstrijd opgelopen 0-3 nederlaag. Eerste set De eerste set gaf een voor MEVO '80 uitstekende start te zien. Iedere eerste individuele aktie van de spelers lukte in de beginfase heel goed, zodat voldoen de zelfvertrouwen aanwezig was voor het verdere verloop van de wedstrijd. Beter dan in de thuiswedstrijd wist MEVO '80 met goede midde len, zowel via blokkeren als opvang in het achterveld, de aanval van Beursgr./A te beperken, terwijl de eigen aanval keer op keer punten scoorde. Na een lichte voorsprong via 0-2 en 6- 9, drukte MEVO '80 door tot een 8-12 voorsprong. Uiteindelijk setwinst was er via de cijfers 10-15. Nog meer dan in de eerder gespeelde thuiswedstrijd was duidelijk, dat de service van MEVO '80 te zien, en wel tot 6-11. Ook deze tweede set leverde winst op via 10- 15. Voorsprong De derde en naar achteraf bleek laatste set leverde al vrij spoedig een ruime voorsprong op voor MEVO '80 getuige de tussenstand 1-6. Daarna verslapte MEVO '80 enigszins, waardoor Beursgr./A kon terugkomen tot 5-6. Een zeer taktische time-out van coach Ree dijk zorgde er echter voor, dat MEVO '80 daarna weer uitliep tot 8-12. Een zich fel verzettend Beursgr./A kon nog wel gevaarlijk dichtbij komen via 11-13, doch toen was het pleit snel beslecht. MEVO '80 trok ook deze derde set naar zich toe via 11 -15 en won daardoor verdiend met 0-3: Uitzonderlijke vreugde in de bomvol le gymzaal aan de Roerdomsingel te Numansdorp. Supporters en spelers waren met dit fraaie resultaat uiteraard zeer gelukkig. MEVO '80 kwam uit met Eddy de Looff, Joep Henning, Tonnie Merle, Wim v.d. Zande, Gerard Janse, Joop Juffermans en Piet Zoon. De suksesvolle MEVO '80 coach was Mar co Reedijk. Met nog zes kompetitiewedstrijden voor de boeg is het uitermate belang rijk, dat MEVO '80 geen wedstrijdpun ten verspeelt. Wanneer beide teams, MEVO '80 en Beursgr./A, geen wed- strijdpunten in het verdere verloop kwijtraken zal aan het eind van de kompetitie een beslissingwedstrijd be palend zijn voor het kampioenschap in de derde klasse D. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND GRONINGEN. De kleuterschool „De Fresia" in Groningen is dinsdag ochtend door moeders van de leerlin- getjes bezet. Daarmee willen zij kracht bijzetten aan hun eis dat de vierde kleuterleidster op die school blijft ge handhaafd. AMSTERDAM. Het hoofdbestuur van de Liberale Jongeren,JOVD, heeft de Nederlandse regering opgeroepen het voortouw te nemen om tot een gezamelijk EEG-initiatief te komen ter ondersteuning van de rechten van de mens in El Salvador. DEN HAAG. Het Europese hof voor de rechten van de mens heeft de Neder lander Mr. Gerard J. Wiarda (74) geko zen tot president. Hij was sedert 1966 rechter, werd in '77 voor de eerste keer tot vice-president gekozen. ROTTERDAM. Ongeveer 150 sta kende Britse zeelui van in Amsterdam afgemeerd liggende schepen zullen vanaf donderdag in de Maasstad ver gaderen over de acties. DEN HAAG. De Haagse politie heeft opnieuw enkele aanhoudingen verricht in het casino te Scheveningen, waar vorig jaar op grote schaal fraude zou zijn gepleegd. Na de arrestatie van drie croupiers in het weekeinde werden op nieuw twee „speltechnische medewer kers" aangehouden. ARNHEM. Hoofdcommissaris Bak ker van de Arnhemse politie vindt, dat ook eenvoudige misdrijven zoals win keldiefstallen, beledigingen en lichte mishandelingen op een politiebureau door middel van een transactie moeten kunnen worden afgedaan. In de eerste klasse van de zaalvoetbalkompetitie verloor koploper Country Club woensdagavond verrassend van Bijmakelaardij en wel met 3- 5. Country Club blijft ondanks deze nederlaag een voorsprong van drie punten houden op achtervolger Sporthuis ZZ. De Steeg verloor, zoals verwacht, met 1-5 van Mevo. Stand eerste klasse Country Club 14 12 0 Sporthuis ZZ 14 Skol Boys 14 Mevo 14 Bijmakelaardij 14 Stella Boys 13 SKNWK 13 Toren Boys 13 De Steeg 13 Ook in de tweede klasse een verras sende overwinning: het tot woensdag avond op de onderste plaats verke rende SVOWK won met 3-1 van Re nesse en steeg daardoor drie plaatsen op de ranglijst. Koploper Skol Boys II had geen moeite met Mevo II en won met 6-2. Stand tweede klasse Skol Boys II 11 10 0 1 57-25 20 FC Kerkwerve 10 6 2 2 27-13 14 12 0 2 78-25 24 9 3 2 58-25 21 8 2 4 41-30 18 8 1 5 57-35 17 5 2 7 47-54 12 5 0 8 27-44 10 4 1 8 29-48 9 3 1 9 28-55 7 1 1 11 25-69 3 ZZ'72 10 5 2 3 39-26 12 Bijmakel. II 11 5 1 5 32-30 11 Renesse 11 4 2 5 26-33 10 SVOWK 10 4 0 6 33-33 8 ZZ'72 n 7 3 1 3 22-21 7 Country Cl. II 11 2 3 6 24-49 7 Mevo II 12 2 3 7 26-44 7 In de derde klasse won Brogum van het tweede team en wel met 4-1. Bro gum deelt daardoor de tweede plaats samen met Dreschor. Stella Boys II en Die Gouwe speelden 2-2 gelijk. Stand derde klasse Bruse Boys Brogum Dreischor Zeelandia Die Gouwe Roggeband Stella Boys II SVOWK II Brogum II 10 9 0 1 49-10 18 8 6 1 1 35-17 13 9 6 1 2 42-22 13 9 5V 1 3 22-18 11 10 4 1 5 25-24 9 11 4 0 7 31-49 8 10 3 1 6 22-31 7 9 2 0 7 16-43 4 10 0 1 9 20-50 1 De ring van Fergus 70. „Uw vrees, dat de Deense rover eerder dan wij in Ierland zal zijn is ongegrond", zegt de Ier met een glimlach. „Ik betwijfel of hij ooit de Ierse kust in zicht zal krijgen „Ge houdt geen rekening met onze vloot, die ieder schip, dat naar Ierland vaart aanhoudt en onderzoekt. Nu is 't bekend, dat Thore de Deen een sluwe rekel is, maar zelfs al zou hij er in slagen onze schepen te slim af te zijn, dan is er nog geen man over boord. Wij zijn dicht ach ter hem. Wanneer we - zodra we Ierland berei ken - een postduif zenden naar het hof, komt onze boodschap waarschijnlijk nog bijtijds ge noeg." „We zullen het hopen," knikt Bolan. „In ie der geval behoeven de moed nog niet te verlie zen, in dit geval. Hoewel ik mij ernstige zor gen maak over het lot van de Noorse vorst wist ik slechts, hoe het met hem is En terwijl Bolan's schip zee kiest, houdt Eric de Noorman, moe en hongerig van de dagen lange tocht door het moeras de pas in op een wenk van de oude gids, die hem en zijn drie makkers voor gaat. „Van hier af ga ik alleen verder", fluistert de oude krijger Fergus toe. „Het moeras strekt zich niet verder uit en we bevinden ons op een korte afstand van de heirbaan tussen de kust en Tara. waar de Grootvorst Griffan woont. Ik vrees, dat het hier in de omgeving wemelt van de krijgers van de Grootvorst, dus oppassen is geboden".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 7