Raad moet beslissen over te gaan tot jaarweekmarkt Precies op tijd (1985) kan Oosterscheldedam niet klaar zijn Lange rij „ingekomen stukken" en begrotingswijzigingen Kinderkarnavalsoptocht en vrolijke fotowedstrijd Beetje geduld nodig ^£ËL£!?*VV STREEKNIEUWS Gemeenteraad Zierikzee Raadsvergadering Bruinisse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 12 februari 1981 Nr. 22860 3 V -x W v if of -V S Plaatje" verkoopbaar in het buitenland. MIDDELBURG, 11-2. „Het staat nog niet vast dat de bouw van de stormvloedkering in de Oosterschelde in 1985 klaar is. Het gaat hier om totaal nieuwe technieken, waarmee nog nooit eerder ervaring is opgedaan." Dit zei ir. Ij. Visser, hoofd waterbouwkundige werken West van Rijkswa terstaat, te Middelburg op een bijeenkomst van de Maatschappij voor Nijver heid en handel. Ir. Visser, die de leiding heeft bij de werkzaamheden aan de storm vloedkering, zei het jammer te vin den dat het parlement destijds heeft geëist dat het karwei in 1985 klaar moet zijn. ,,We doen onze uiterste best, maar we zijn niet bereid om koste wat kost aan alle randvoor waarden van het parlement vast te houden", zei hij. „Het zelfde geldt voor de kosten." Zeeuwse Kulturele Raad Op donderdag 19 februari wordt in het gebouw van de stichting (Dam 31) te Middelburg, een vergadering ge houden van de Zeeuwse Kulturele Raad. (14.30 uur). SCHOUWEN-DUIVELAND Natuurwacht knot wilgen Aanstaande zaterdag 14 februari gaat de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland in samenwer king met de Terreinwerkgroep voor de tweede keer wilgen knotten aan de Roterydijk bij Dreischor. Vorie week zijn de vrijwilligers tot onge veer op de helft van de bomenrij ge komen. Wanneer dit karwei achter de rug is, worden in de komende we ken de ongeveer 30 wilgen aan de Ho- gezoom te Renesse geknot. Jaarvergadering Va ra Dinsdag 17 februari houdt de Vara- afdeling Schouwen-Duiveland haar jaarvergadering te Zierikzee, in het Vijf jaar „Je kunt niet vijf jaar van te voren precies vaststellen hoe de kostenont wikkeling van een dergelijk projekt zal zijn", aldus ir. Visser. De Oosterscheldewerken hebben tot nu toe twee miljard gulden ge kost. Bij de parlementaire behande ling ging men ervan uit dat het hele projekt 2,3 miljard zou kosten. Volgens ir. Visser heeft het perso neel niet zo veel haast om het projekt op tijd klaar te krijgen. Dit hangt voor een belangrijk deel samen met de onzekerheid over hun toekomst als het karwei is geklaard. „Innoverend effekt" Rijkswaterstaat is op het ogenblik hard bezig om de waterbouwkundige en technische kennis die ze bij dit projekt heeft opgedaan, aan de man te brengen in het buitenland. Van de ze Oosterscheldewerken gaat een sterk innoverend effekt uit. De ken nis die hier is opgedaan, zal elders in de wereld heel goed te gebruiken zijn, aldus ir. Visser. Ir. Visser pleitte ervoor om Rijks waterstaat op dit punt kommercieel te laten optreden, zodat snel klanten kunnen worden gezocht. Dan kunnen Huis van Nassau. Op deze-bijeen komst, komt voor de pauze onder meer aan de orde het jaarverslag van de Vara over 1980. Na de pauze wordt, onder leiding van omroepse- kretaris Herman van Wijk, gespro ken over „de omroep in de jaren '80". Voor tijd: zie agenda. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) deze Oosterscheldewerken voor Ne derland nog een hoog rendement opleveren, zie hij. ZIERIKZEE Loos alarm door lichtorgel De brandweer werd vanochtend even na acht uur gewaarschuwd door een buurvrouw van de fam. A. van S. aan de Verre Nieuwstraat. Zij dacht in de woning van haar buren vlam men te bespeuren, maar het bleek een in werking zijnd lichtorgel te zijn, dat blijkbaar dat alarmerend ef fekt gaf. Nieuw kerkgebouw In het (dinsdag)-bericht inzake de opening van het nieuw gebouwde kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente in Nederland, aan de St. Domusstraat, werd vergeten de' da tum te vermelden. Deze is donderdag 26 februari. De kerkdienst vangt aan om 19.00 uur. Botsing rotonde De auto van P. B. uit Zevenbergen is dinsdagmiddag rond half vijf zeer ernstig beschadigd bij een botsing met automobilist P. J. M. van D. uit Zierikzee. Van D. kwam van de Grachtweg de rotonde op rijden en zou geen voorrang hebben verleend aan B., die uit de richting Haamstede kwam. Er waren geen gewonden. De wagen van B. moest worden weg gesleept door takelbedrijf Jan de Jonge. Welzijnskommissie De Kommissie Welzijn vergadert op maandag 23 februari in de raads zaal van het stadhuis. Ge-agendeerd is de samenstelling van het concept - voorontwerp - inventarisatierap port. Voorlichting onderwijs In de aula van de Chr. Scholenge- ZIERIKZEE, 11-2. Een groot aantal ingekomen stuk ken op de agenda van de komende raadsvergadering, op dinsdag 17 februari a.s. Eén der wijzigingen heeft be trekking op de subsidiëring van de afdeling Reklasse- ring van het Leger des Heils. Idem i.v.m. een hogere rijksbijdrage ten behoeven van sociaal-kulturele aktivi- teiten. In verband met het terugtreden van het raadslid mevrouw H. G. Gilden-van Geesbergen, moeten vakatures vervuld in de kommissies: Middenstand, Mu sea en een vertegenwoordiger in de Watermij, de Stichting Sportcentrum Schouwen-Duiveland, werkvoorzieningsschap „De Zuidhoek", bestuur Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis en algemeen bestuur gemeenschappelijke re geling ambulancevervoer. Vastgesteld dienen te worden ge meenterekening en rekening Volks- kredietbank 1978. Bij begrotingswij ziging is een krediet nodig voor de aanleg van een fietspad langs de Laan van St. Hilaire. Idem voor ver nieuwing van enkele onderdelen van de koelinstallatie van de noodslacht- plaats. Voorstellen hebben betrek king op wijzigingen van de bouwver ordening en bouwverordening logies gebouwen. Cijfers worden gegeven over de herziene exploitatiebereke ning van het bestemmingsplan „Ha venkwartier": uitgaven 2.344.781,87 en inkomsten 1.658.971,26. Een begrotingswijziging is nodig voor het treffen van voorzieningen op het woonwagencentrum „De Val". Idem voor dieverse werken in het Havenkwartier. Idem voor aan passing en vergroting van het ringri- ool in de Regenboogstraat en in een gedeelte van de Touwbaan. Museale voorwerpen Idem ten behoeve van de aankoop van museale voorwerpen en restau ratie van schilderijen. De aante schaffen voorwerpen betreffen: vier glazen met randgravure uit plm. 1820 en een tweetal zilveren vorken. De glazen hebben betrekking op de zgn. „Nieuwe Visscherij" te Zierikzee; in cartouche komen op de glazen de na meenschap wordt op maandag 2 maart een voorlichtingsbijeenkomst gehouden over het voortgezet onder wijs. Aan de orde komen de moge lijkheden van opleiding na de lagere school. Voor tijd: zie agenda. De toe gang is vrij. Accountantskantoor „Schouwen-Duiveland" B.V. Het nieuwe kantoor van het Ac countantskantoor „Schouwen-Dui veland" B.V. aan de Oude Haven' (50), zal op dinsdag 24 februari offi cieel worden geopend door burge meester Th. H. de Meester. Open dag L.T.S. Woensdag 25 februari zal een „open dag" worden gehouden aan de Tech nische School „Schouwen-Duive land". De middag is gereserveerd voor de hoofden van de basisscholen met al hun leerlingen van de zesde klas. De school is op bepaalde uren toeganke lijk voor ouders en andere be langstellenden. Er is een verkoop van gemaakte werkstukken. Voor tijd: zie agenda. Komissie P.W. De Kommissie Publieke Werken vergadert in de raadzaal van het stadhuis, op woensdag 25 februari. Aan de orde komen: energiebespa rende maatregelen aan de O.L.S. ,,'t Kofschip" en aan de O.K.S. ,,'t Mie- renest". Een slotpunt is de aanslui ting van onrendabele percelen op het aardgasnet. Forumavond L.T.S. De ouderkommissie van de L.T.S. wil door middel van een forumavond aan ouders wat duidelijkheid bren gen in „het doolhof van studierich tingen en de voorlichting daarover". Er zal, op dinsdag 24 februari in de kantine, worden gesproken over maatschappij gerichte studie- en be roepskeuze, hetgeen veelal nog wat moeite kost, ook omdat de leerlingen zelf vaak niet weten wat te gaan doen. Vooraf wordt een voorlichtings filmpje vertoond. Het forum bestaat uit de heren: P. Sleutel (leerlin genstelsel), B. J. M. Leijdekker (werknemer), L. S. P. van Velthoven (leraar veiligheid), J. L. Schults (werkgever), J. v. d. Zande (bedrijfs- kontrolearts), de adjunkt-direkteur van de M.T.S., de heer Buijs (direk- teur streekschool) en F. G. Scherjon (direkteur L.T.S.). Voor aanvangstijd: zie agenda. Kring Schouwen-Duiveland Z.L.M. De Kring „Schouwen-Duiveland" van de Z.L.M. houdt de algemene le denvergadering op dinsdag 17 febru ari in het „Huis van Nassau". Op de ze vergadering komen de jaarstuk ken aan de orde. Wegens aftreden van de heer B. Jonker (Bruinisse), moet een lid benoemd worden van de Notulenkommissie. Idem van de fi nanciële kommissie, wegens aftre den van de heer A. J. Padmos (Renes se). Na de pauze spreekt de heer T. Tol man, lid van het Europees Parlement over het onderwerp: „Europese Landbouwproblematiek' WESTENSCHOUWEN Kommissie Welzijnsbeleid Op dinsdag 24 februari wordt in het gemeentehuis te Haamstede, een vergadering gehouden van de Ad vieskommissie voor het Welzijnsbe leid. Op de agenda staat o.m. de Zaterdag 28 februari ZIERIKZEE, 12-2. De plannen voor de grote kinderkarnavalsoptocht za terdag 28 februari onder auspiciën van de Zierikzeesche Ondernemers Centrale (Z.O.C.) zijn thans helemaal rond. Initiatiefnemer Hans Lindhout vertelde, dat de start zal plaatsvin den 's middags om twee uur in Poort ambacht op de hoek van Zandkreek- straat /Scheldestraat De optocht duurt anderhalf uur en voert vanaf Poortambacht naar de binnenstad, vervolgens naar Malta en het eindpunt is op het parkeerter rein aan de Baden Powellweg. Zoals reeds gemeld, zal de kinderkarnaals- optocht voorafgegaan worden door het muziek- en majorettenkorps van „Rust Roest". Bezemwagen De stoet zal gesloten worden door een „bezemwagen", een Volkswa genbusje beschikbaar gesteld door Zeelandia met een E.H.B.O.-er erin. Aan deze vrolijke optocht is ook een wedstrijd verbonden. Tijdens het voorbijtrekken van de stoet zullen dertig kleurenfoto's worden ge maakt. Deze dertig foto's worden tentoon gesteld in de etalage van Foto Bob Noomen aan de Korte St. Janstraat in Zierikzee. De kinderen, die op zo'n foto staan, moeten zich melden bij Bob Noomen en krijgen hun foto gra tis mee. De zes fraaiste verklede kin deren op deze foto's krijgen een extra prijs. Prijsuitreiking De prijsuitreiking zal plaatsvinden op vrijdagmiddag 6 maart door bur gemeester Th. H. de Meester in de hal van de Zierikzeesche Nieuwsbode aan het Jannewekken. De zes prijs winnaars krijgen bovendien hun kleurenfoto in half-posterformaat. vaststelling van het koncept-voor- ontwerp - inventarisatierapport. BURGH Vergadering De Krabbe De Hengelsportvereniging „De Krabbe" te Westerschouwen heeft de voorjaarsvergadering vastgesteld op vrijdag 27 februari in café-bar „De Westhoek" te Burgh. In het bestuur zijn aftredend J. Hart en J. Vreden- bregt die beiden herkiesbaar zijn. Eveneens aftredend doch niet her kiesbaar is L. Steketee. Op de agen da staat tevens het wedstrijdpro gramma 1981. Voor tijd: zie agenda. Vlaggemast door plantenkas Onbekenden hebben waarschijn lijk dinsdagavond, de vlaggestok uit de grond gehaald bij de fam. J. K. aan de W. G. Bootlaan te Burgh, waarna de mast door een ruit van een plantenkas werd gestoken. HAAMSTEDE Ouderavond Op maandagavond 16 februari, des avonds te 19,45 uur houdt de Chr. Nat. School „Onder de Wieken" een ouderavond. Na het huishoudelijk gedeelte wordt een inleiding ver zorgd door mevr. Geene van het Kinderen tot en met vijftien jaar mogen aan deze kinderkarnavalsop tocht deelnemen en de allerkleinsten mogen door ouders begeleid worden. schoolteam, mevr. Van Roon van het Medisch Opvoedkundig Bureau, mevr. Hendrikse, spraaklerares en de heer Schriek van het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland. Algemene vergadering „C. et C." De landbouwvereniging „C. et C." te Burgh-Haamstede houdt op woensdag 18 februari in hotel Bom te Haamstede een algemene vergade ring. In het bestuur zijn aftredend en herkiesbaar J. Lekkerkerk en W. P. de Vrieze. In bespreking wordt ge bracht een eventueel bezoek aan de „Royal-Smitfield Show" in Londen. Na de pauze spreekt de heer D. Scha- fer, direkteur van het biol-dyn land bouwbedrijf „Loverendale" te Oost- kapelle over: Wat leert ons Loveren dale. Daarna een gedachtenwisseling over dit onderwerp. Voor tijd: zie agenda. N.C.V.B.-afdeling Op dinsdag 17 februari vergadert de N.C.V.B.-afdeling in de zaal van de Gereformeerde Kerk te Haamste de. Met o.a. een gezamenlijke brood maaltijd zal het 25-jarig bestaan van de afdeling worden gevierd. RENESSE Landbouwvereniging „Ons Voordeel" houdt jaarvergadering Op maandag 16 februari zal de landbouwvereniging „Ons Voordeel" in het „Wapen van Zee land" te Renesse haar jaarvergade ring houden. Naast de gebruikelijke punten op de agenda, zoals het jaarverslag en het financieel verslag over 1980, zal de algemeen sekretaris van de Z.L.M. mr. J. Oggel een inleiding houden met als thema „de aktuele land- bouwaangelegenheden Na de inleiding is er gelegenheid tot het stellen van vragen en een dis- kussie hierover. Bij de bestuursverkiezing zijn de beide periodiek aftredende bestuursleden de heren C. Elenbaas en H. Beye herkiesbaar. Verder zal op deze vergadering het Z.L.M.-journaal worden vertoond. BRUINISSE E.H.B.O.-examen Maandag 9 februari j.l. zijn de vol gende personen geslaagd voor het E.H.B.O.-examen: mej. A. IJzelen- berg, dhr. B. Spiegel, mevr. J. H. van Doorn-Sutherland, mevr. J. M. Stoel- Koster, mej. B. Geuze, dhr. W. D. v. d. Berg, dhr. W. Roukema, mevr. H. de Jong-Klappa, mevr. W. Smits- Sassenberg, mevr. H. de Graaf- Zondag, mevr. R. J. Plug-de Bode, mej. J. Breedveld, mej. H. de Vrieze, mevr. A. J. Jumelet-Okkerse, mevr. W. J. R. Willemse-Zorge. De kursus werd gegeven door dhr. Bontekoe geassisteerd door dhr. Koster. Het examen werd afgenomen door dokter Bontkes. men voor van enkele door de „N.V." gebouwde schepen, t.w.: „De Zierik zeesche Visserij", De Hoop", „Ko ning Willem I" en „De Wisselvallig heid". De kosten van de glazen be dragen 1400,—. De twee zilveren vorken dragen de meestertekens van de in de 18e eeuw bekende Zierikzee- se zilversmeden. De kosten bedragen 650,-. Garantiewoningen Een andere wijziging van de ge meentebegroting (1980) is nodig voor beschikbaarstelling van een krediet voor de vernieuwing van de installa tie rioolgemaal Zuidwellebrug. Een voorstel heeft betrekking op het op treden van de gemeente bij exekuto- riale verkoop van met gemeentega rantie gekochte woningen. Ter zake wordt een krediet ge vraagd van 250.000,- en ten laste van de gewone dienst een reserve te vormen van 10.000,-. Van de heer C. Hanse moet een stuk grond van plm 270 m2 worden aangekocht voor de prijs van 1700,- t.b.v. de aanleg rijwielpad Laan van St. Hilaire. Verdere onderwerpen zijn: vaststelling bedrag per leerling openbaar lager onderwijs 1981, de brief van het CDA inzake de tolhef fing Zeelandbrug en een verzoek van de kring Zeeland van de Nederlandse Ski-vereniging. Het kollege advi seert het verzoek niet te honoreren. BRUINISSE, 11-2. Eén van de eerste onderwerpen die de raadsleden van Bruinisse in de eerstkomende raads vergadering te behandelen krijgen, is de omzetting van de seizoenmarkt in een jaarweek-markt. Op de raadsver gadering, die zoals gebruikelijk in het gemeentehuis ge houden wordt, op vrijdag 20 februari, zullen de resulta ten van een onder de standplaatshouder van de seizoen weekmarkt gehouden enquête, ter sprake komen. Uit de enquête blijkt onder meer, dat de seizoenweekmarkt goed is be vallen en dat de meerderheid van de standplaatshouders positief staat tegenover een omzetting in een jaar weekmarkt. De resultaten van het onderzoek werden voorgelegd aan de markt- kommissie, die eveneens positief staat tegenover de omzetting. Het kollege van b. en w. kan met dit ad vies instemmen en stelt de raad voor een principe-uitspraak te doen over de omzetting. Indien dit het geval is, kan het kollege het vereiste overleg gaan voeren. Verkeersmaatregelen De voorstellen aangaande een aan tal verkeersmaatregelen, die van de agenda van de raad van 12 september werden afgevoerd, zullen nu wèl besproken worden. Het instellen van een parkeerverbod voor de zuidzijde van de Grevelingenstraat en aan bei de zijden van de Dreef en het instel len van een verbod om rechtsaf te slaan, komende vanaf de sluis en noordelijke richting van de Noord- dijk (en linksaf komende vanaf de Hageweg) zijn drie kollegevoorstel- len waar de raad zich over dient uit te spreken. Gemeentepersoneel Voor de vakature van gemeente werkman in algemene dienst hebben zich zestien sollicitanten aangemeld. De advieskommissie openbare wer ken heeft een aanbeveling opgesteld waarop twee namen voorkomen: J. Verkamman te Bruinisse en M. van der Wielen te Nieuwerkerk. Het kol lege stelt voor één van de twee te be noemen. Verder ligt het in het voornemen van het kollege om voor de duur van één jaar een kracht aan te trekken in het kader van de zogenaamde „werk- verruimende maatregelen". De daarmee verbandhoudende loonkosten kunnen voldaan worden uit de te verkrijgen subsidie van maximaal 35.000,—. Het kollege stelt voor een machtiging voor het benoemen van personeel te verlenen. Bouwvergunning Voor de in mei vorig jaar verkochte voormalige christelijke school aan de burgemeester Hagelaan aan machi nefabriek Padmos, is door diezelfde fabriek een aanvraag bouwvergun ning ingediend voor de verbouw tot magazijn. Het bouwplan is echter niet in overeenstemming met het vi gerend bestemmingsplan, dat derhal ve middels een artikel 19 procedure gewijzigd zal moeten worden. Het kollege stelt voor een ontwerpbesluit daartoe te nemen. Welzijnsbeleid Voor de op handen zijnde decentra lisatie van het welzijnsbeleid, die de finitieve gestalte krijgt in de kader wet Specifiek Welzijn, werd een ambtelijke werkgroep ingesteld. Uit het advies van deze werkgroep vloei de een voorstel voort om een gemeen schappelijke regeling voor het wel zijnsbeleid te voeren. In dit kader werd de heer G. C. Groenleer per 1 september 1979 aan gesteld voor een periode van 18 maanden en 20 dagen, welke termijn per 17 maart a.s. afloopt. Om de werkzaamheden te kontinu- eren stelt het kollege voor deel te ne men aan de gemeenschappelijke re geling. Bij deelname van zeven ge meenten worden de kosten geraamd op 1,86 per inwoner. Verder zal de raad zich buigen over de vergoeding voor het jaar 1980 t.b.v. de vereniging tot bevordering van Christelijk schoolonderwijs (kleuterschool) en idem voor de lage re scholen. Ook de 8e wijziging „ta riefsregeling werken derden" en de 2e wijziging gemeenschappelijke re geling Intergemeentelijke Sociale Dienst Schouwen-Duiveland-St. Phi- lipsland komen aan de orde. De fi nanciële gevolgen van een en ander maken een 4e wijziging van de begro ting 1981 nodig.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3