e\G\e Bij Burgh en Westland kampt men met afname van de duinen Geluidsoverlast tomatenkassen moet spoedig worden verholpen Sliedrechtse baggeraars in Burghsluis DE ZIERIKZEESCHE COURANT Waterschapsbeheer in Westhoek FNV vindt bezuinigingsplan absurd Dreigende sluiting werf Engelse vissers kontra Nederland r - -iy 'i Kamervragen over Oosterschelde-stormvloedkering Omwonenden winnen kort geding Brouwershaven zit moeilijk met hinderwetsvergunning meeneemprijs NU Sadat in Luxemburg WAt Udh PE BILT ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 29,70, per jaar 112,20. Losse zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". nummers 60 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt Redakteur: M. J. Bij de Vaate. maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver- wvekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. Donderdag 12 februari 1981 137ste jaargang Nr. 22860 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In dit nummer: Scheldedam niet precies klaar in 1985 OOSTERLAND, 11-2. In de te Oosterland gehouden vergadering van het waterschap Schouwen-Duiveland was het hoofd van technische dienst ir. G. D. Klooster boer blij dat de grote werken voor de partiël beveiliging van de regio achter de rug zijn en, zodat een veiligheids kans van 1 op 500 thans is bereikt. Daarnaast heeft men nog het beheer over een gedeelte van de Schouwse dui nen. Aan het Noorderstrand is sprake van aanwas, maar in Burgh en Wast- land kampt men met afnemende duinen. Er zal worden onderzocht in hoe verre de steenglooiïngen voldoende zijn, om het hoofd te kunnen bieden aan de golfslag als bij storm de schui ven lange tijd dicht zijn. Het eb en vloed-effekt is dan verdwenen. Oplo pende golven zullen bij storm dan steeds hetzelfde stuk glooiing aan vallen. Vermoed wordt dat dit aanleiding zal zijn, dat bepaalde gedeelten van UTRECHT, 11-2. „Dit is onvoor stelbaar, te gek om over te praten. Wij zullen ons heftig verzetten tegen realisering van deze plannen". Zo reageerde F.N.V.-bestuurder Frans Drabbe op de plannen van het kabi net Van Agt om drastisch het mes te zetten in de overheidsuitgaven. Drabbe konstateerde woensdag in een eerste kommentaar dat het kabi net Van Agt gewoon de lijn van Bestek '81 voortzet. „Er wordt geen enkele poging gedaan om de over ons heen golvende werkloosheid te ke ren. Integendeel, het is alleen maar bezuinigen wat de klok slaat en door die bezuinigingen dreigt een ave rechts effekt: de werkloosheid van straks als deze absurde plannen van het kabinet erdoor komen", voor spelde Drabbe. ROTTERDAM/AMSTERDAM, 11- 2. De direktie van de Nederlandse Scheepsbouwmaatschappij NSM in Amsterdam (386 werknemers) zal op korte termijn de werf sluiten wan neer de overheid niet bereid is om de maandelijkse verliezen van het be drijf van een miljoen gulden per maand voor haar rekening te nemen. De NSM-direktie vreest dat sluiting van de werf ook negatieve effekten zal kunnen hebben op de werkgele genheid voor 400 werknemers van de Amsterdamse Droogdokmaatschap pij ADM. de zeewering hoger met stenen zullen moeten worden bezet. Deze zaak is in studie. De voorjaarspeilingen 1981 hebben in de distrikten Bruinisse en Vier Bannen reeds plaats gehad. De resul taten zijn nog niet uitgewerkt, maar gekonstateerd is, dat in het Zijpe op sommige plaatsen in de geul zelf en aan de grintloper verdiepingen en aantastingen hebben plaats gehad. Bij eerder aangezande gedeelten is het zand weer verdwenen. De vooro ver heeft zich echter goed gehouden. De kwaliteit van het gezuiverde oppervlaktewater blijft matig, niet omdat de zuiveringsinstallaties niet kan funktioneren, maar door veel vuldig optreden van kwel. Het slib dat in de zuiveringsinstallaties ach terblijft achtte spreker van belang voor de landbouw. De animo om het weg te halen is tot dusver niet erg groot. LONDEN, 11-2. Elf Britse vissers zijn gearresteerd in de haven van Grimsby nadat zij drie Nederlandse vrachtwagens hadden tegengehou den, zo heeft de politie bekendge maakt. De Britse vissers organiseren al bijna een week protestakties tegen de import van goedkope vis. Vooral in Schotland zijn de protesten heftig. Grevelingenmeer Enorm werkverlies mijnwerkers (G.B.) - -v- 4 V V Door het Bureau Land inrichting wordt nagegaan wat moet gebeuren om in geval dat het Grevelingenmeer zoet zou worden, het zoete water op timaal te benutten, om de landbouw daarvan profijt te geven. Wegenonderhoud is technisch niet moeilijk meer, maar financieel wordt het al moeilijker. De be groeiing langs de wegen, krijgt een snoeibeurt, of wordt helemaal afgea- aga, om opnieuw te laten groeien. Vorig jaar werd de voorkant behan deld, nu de achterkant. Voor glad- heidsbestrijding worden voorhands alleen die wegen genomen, langs wel ke de autobusdienst zijn route volgt. De duinen liggen er zo solide bij, maar wind en water zijn sterk; het blijft toch oppassen geblazen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) LONDEN, 11-2. De Britse staatsko- lenmijnbouwonderneming, de Natio nal Coal Board (N.C.B.), is van plan haar huidige steenkoolproduktie van ongeveer 126 miljoen ton per jaar in verband met de ekonomische reces sie zo spoedig mogelijk met tien mil joen ton te verminderen. Dit zal lei den tot de sluiting van twintig töt vijftig mijnen en een verlies van mo gelijk 20.000 arbeidsplaatsen, zo heeft de voorzitter van de N.C.B., De- rek Ezra, meegedeeld aan de vakbon den. DEN HAAG, 11-2. De Tweede Kamerleden De Voogd en De.Beer (VVD) heb ben minister Tuijnman van verkeer en waterstaat schriftelijk gevraagd of de bouw van een stormvloedkering in de Oosterschelde meer geld zal kosten dan aanvankelijk was geraamd. ZIERIKZEE, 10-2. De tomatenkassen aan de Kapi- teinsweg bij Dreischor staan de laatste maanden niet al leen vanwege de enorme lichtverspreiding in de be langstelling, maar ook door het kort geding, dat omwo nenden tegen de eigenaar, de heer L. Beekenkamp, heb ben aangespannen vanwege geluidsoverlast. De Middel burgse rechtbank stelde de omwonenden in het gelijk. ■;VT— Jfl BURGHSLUIS, 11-2. De haven van Burghsluis wordt weer uitgebaggerd. De baggermolen „Gouwzee" van Bagger- maatschappij v. Noordenne n.v. te Sliedrecht is al enige dagen bezig om de haven weer op diepte te brengen. Tesamen met 2 grote bakken en de sleepboot Wiljosdie de volle bakken naar een diepe plaats in de Oosterschelde brengt waar de bagger automatisch wordt opgelost, zorgt deze kombinatie ervoor dat de haven bereikbaar blijft voor de vele waterstaatschepen, sportvisboten en andere schepen die Burghsluis als thuishaven hebben. Met vloed komt er regel matig veel slib de haven in. Het is pas goed jaar geleden dat een andere molen de haven weer op diepte bracht, een bewijs dat de dichtslibbing vrij snel gaat. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De heer Beekenkamp werd dins dag veroordeeld om binnen één week (voor aanstaande donderdag) zorg te dragen dat de geluidsproduktie van zijn motoren moeten zijn terugge bracht tot het toegestane aantal deci bels. Verandert de situatie dan echter niet, dan moet de heer Beekenkamp een dwangsom van 1.000,— betalen voor iedere dag dat hij niet aan dit vonnis voldoet. De „zaak Beekenkamp" speelt al vanaf juli 1980, toen het bedrijf offi cieel in werking werd gesteld. Om wonenden informeerden bij de ge meente Brouwershaven of er maatre gelen getroffen zouden worden als deze tomatenkwekerij de voorwaar den die aan een hinderwetvergun ning verbonden zijn zou, overschrij den. Vreemd „Het vreemde van deze zaak is", zegt mr. G. Nijland, vertegenwoordi ger van de procederende omwonen den, „dat de gemeente Brouwersha ven een geluidshinderwetvergun ning aan Beekenkamp heeft ver strekt, zonder vooraf geluidsmetin gen te hebben verricht. Ze heeft in feite niet nagedacht over de konse- kwenties. Wat dat betreft zou de ge meente zorgvuldiger met zulke zaken moeten omspringen". De heer Beekenkamp inmiddels voelde zich „safe" met deze vergun ning en kon zich er min of meer, voor al wat kritiek van de vijf omwonen den betreft, achter verschuilen. Maar daar bleef het niet bij. Afgesproken werd dat een onafhankelijke deskun dige de situatie zou opnemen en zou kijken welke maatregelen genomen zouden moeten worden om de geluid soverlast tot aanvaardbare normen terug te dringen. Scheepsdempers De heer Beekenkamp had intussen scheepsdempers op de uitlaten van de motoren laten aanbrengen, waar door het geluid aanzienlijk minder werd. Het deskundigenonderzoek zou dus niet meer nodig zijn. Metingen Tevens werden op verzoek van ge meentewerken van Brouwershaven, in de nacht van 11 op 12 december Vervolg pag. 4 12 flesjes JERUZALEM, 11-2. Israëlische of ficiële kringen hebben „positieve aspekten" opgemerkt in de toespraak die de Egyptische presi dent, Anwar Sadat, dinsdag in het Europese parlement in Luxemburg heeft gehouden. Vooral wezen zij er op dat het Egyptische staatshoofd in zijn rede de Palestijnse bevrijdings organisatie PLO in het geheel niet noemde en dat hij herhaalde dat hij hecht aan de akkoorden van Camp David. Advertentie voor reservering: tel. 01116-1215 maandag gesloten Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Naar aanleiding van uitlatingen van een hoofdambtenaar van de Del tadienst van Rijkswaterstaat willen de kamerleden weten of de storm vloedkering volgens plan uiterlijk in 1985 zal worden voltooid. Volgens hoofdambtenaar ir. Visser is het nog lang niet zeker dat de bouw in 1985 klaar is. Dat staat in verband met to taal nieuwe technieken, waarmee nog geen ervaring is opgedaan. Verder hebben de kamerleden ge vraagd of wordt overwogen af te zien van een verkeersweg over de storm vloedkering. Advertentie Verwachting tot vrijdagavond: Rustig winterweer Nevelig maar donker weer, maar in de nacht en ochtend enkele mistban ken; lichte vorst tot temperaturen om het vriespunt. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 1 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks -2 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 3 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 7 febr. Zon op 7.59, onder 17.50 Maan op 12.31, onder 3.28 Volle maan: 18 februari (23.58) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 13 febr. 9.31 22.23 3.18 16.00 Doodtij: 14 januari HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 12-2. Het K.N.M.I. deelt mede: De komende paar dagen zal het weer een lichte vriezend karakter vertonen. Daarbij zal het betrekkelijk neve lig zijn, terwijl in sommige delen van het land in de nacht en ochtend mist banken zullen voorkomen. Boven west- en midden-Europa handhaaft zich een hogedrukgebied dat in verbinding staat met een hoge drukgebied boven Scandinavië. De invloed van oceaandepressies reikt daardoor niet verder dan tot Schot land, Ierland en Engeland. Bij ons zal de wind merendeels uit richtingen tussen zuid en oost waai en. De lucht die daarmee naar ons land gevoerd wordt, komt uit Duitsland, waar het in de nacht en vroege och tend 4 tot 6 graden vriest. De afgelopen nacht vroor het in zuid en oost-Nederland ook om streeks 4 graden. Overdag zal de temperatuur oplo pen tot aan of iets boven het vriespunt. Afgezien van wat optrekkende mist wordt er weinig bewolking ver wacht, in de hogere luchtlagen is sluierbewolking mogelijk, maar daar doorheen zal de zon zich nog wel kunnen doen gelden. Het ziet er naar uit dat dit weertype ook in het week einde zal aanhouden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1