LH AKTIVITEITEN „POMONA" NIET MEER ZO INTENSIEF Europese Kommissie moet beslissingen nemen medio maart VOOR LANDEN TUINBOUW ZIJN MAGERE JAREN WERKELIJKHEID J aar vergadering STREEKNIEUWS GROTE KONSTERNA1TE ROND EEN KLEIN RHESUS-AAPJE Hoofdbestuur Z.L.M. DRUKWERK FAMILIEDRUKWERK HANDELSDRUKWERK .4 Op de dinsdagavond gehouden jaarvergadering van „Pomona", de vereniging van oud-leerlingen van de voormalige tuinbouwschool in hotel Bom te Haamstede stelde de voorzitter, de heer J. C. de Feiter in zijn ope ningswoord vast, dat de aktiviteiten van de vereniging de laatste jaren niet meer zo intensief zijn. In hoofdzaak blijven deze beperkt tot het houden van vergaderingen en de jaarlijkse driedaagse exkursie- reis. bij de ingekomen stukken was een schrijven binnengekomen van de oranjevereniging te Haamstede met daarin het verzoek om een financiële bijdrage. Het bestuur stond hier af wijzend tegenover, daar het van me ning was dat ieder lid individueel een bijdrage kan geven. De sekretaris de heer H. Dalebout maakten in zijn jaarverslag melding van de week vorst begin november, waardoor een aantal fruittelers, die nog niet alles hadden geoogst, wer den verrast. Het voorjaar gaf een erg natte periode te zien evenals de maanden juni en juli. Schurft Hierdoor waren er al vroeg flinke schurft-infekties, welke niet altijd op tijd konden worden bestreden door het veelal slechte weer. Ook in de maanden juni en juli kwamen er nog schurft-infekties voor. ANNA JACOBAPOLDER Filmavond N.C.V.B. Onlangs kwam de N.C.V.B., afde ling Anna Jacobapolder voor de jaar vergadering bijeen. De presidente heette allen hartelij ke welkom, in het bijzonder de heren van de N.C.R.V., die de film „Jan van Hillo in gesprek met koningin Juliana" vertoonde. Na de pauze was de jaarlijkse ver loting en volgden jaarverslagen van penningmeesteresse en sekretaresse. Nadat nog enkele huishoudelijke zaken waren doorgenomen besloot de presidente de avond met gebed. Voor 50 jaar ZIERIKZEE. Wanneer zij schrijven dat op 't oogenblik ongeveer een zevende deel der bevolking dezer gemeente aan griep lijdt, zullen we niet ver van de waarheid zijn. Op verschillende inrich tingen van onderwijs, vooral op de lagere scholen zijn tal van leerlingen absent. De Rijkskweekschool is voorloopig voor 8 dagen gesloten wegens ziekte van het leerarencorps. ELKERZEE. Zondag werd er voor de kerkvoogdij een bankbiljet van f 100 en voor de diaconie een van f 40,- gecollec teerd. De onbekende gever of geefster mag zich verzekerd houdep van den dank dier c ADVERTENTIE. Behoed uw kinde ren tegen de koude en geef hun lever traan. F 0,90 per flacon. ZIERIKZEE. Heden werd ten over staan van notaris v. 't H. publiek ver kocht te Zierikzee, het woonhuis, waarin schilderszaak en erf, aan de Balie te Zierikzee. Sectie A no. 2144 groot o299 A voor f 1725. BRUINISSE. Gedurende het jaar 1930 is voor diaconie, kerk, zending en liefdadigheid in totaal gecollecteerd, de respectabele som van f 7535,53 Politie was „fout" Bij de insektenbestrijding waren er geen problemen, de perebladvlo stak de kop nogal eens op, waarvoor verschillende malen moest worden gespoten. De opbrengsten waren toch weer goed te noemen. De prijzen waren uiteenlopend. De zomerrassen begon nen hoog in prijs om daarna geleide lijke af te zakken. De meeste apelras- sen zijn dit jaar goed in prijs. De fruittelers, die nu nog fruit hebben maken een goede prijs. Hoogtepunt Hoogtepunt voor de vereniging in het afgelopen jaar was het 45-jarig bestaan, dat op passende wijze werd gevierd. De driedaagse exkursie ging het af gelopen jaar naar Parijs en kon uit stekend geslaagd worden genoemd. Uit het financieel jaarverslag van de penningmeester, de heer N. A. Dam- bruin bleek dat het boekjaar met een klein nadelig saldo werd afgesloten. Een en ander was een gevolg van de kosten, welke verbonden waren aan de viering van het 45-jarig bestaan. Namens de financiële kommissie werd verslag uitgebracht door de heer J. Priemis. Deze verklaarde de boeken inorde te hebben bevonden en adviseerde de vergadering tot goedkeuring van de rekening over te gaan, waarna de penningmeester dé charge werd verleend. Ook de penningmeester van het corso-komité, de heer J. Jonker werd verslag over het afgelopen boekjaar uitgebracht. De heer Priemis ver klaarde ook deze bescheiden inorde te hebben bevonden, waarna ook de heer Jonker décharge werd verleend. De beide aftredende bestuursleden de heren J. C. de Feiter en K. van de Kasteele werden herbenoemd. Op voorstel van het bestuur werd besloten dat oud-leden en eventuele nieuwe leden, die in het bezit zijn van een diploma van de land- of tuin bouwschool, of een hiermee gelijk te stellen instelling, lid kunnen worden van de vereniging. Exkursie Door het bestuur werd verder voor gesteld dit jaar op 16, 17 en 18 juni de driedaagse exkursie te organiseren naar de Duitse plaats Altenahr. Op de eerste dag zal een bezoek worden gebracht aan het Rheinpark in Keulen, terwijl op de tweede dag in Maria Laach een abdij met fruit- teeltbedrijf zal worden bezocht. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De Nederlander is in zoverre muzikaler dan de meeste Euro peanen, dat hij, na de Noren, het mees te geld uitgeeft aan muziekinstrumen ten. Volgens een studie van het ekono- misch instituut voor het Midden- en KLeinbedrijf gaf de Nederlander in 1977 gemiddeld 65,7 gulden per gezin aan muziekinstrumenten uit. AMSTERDAM. De rijksrecherche onderzoekt op het ogenblik of het juist is dat een rechercheur van de Amster damse vreemdelingenpolitie steekpen ningen heeft aangenomen van zigeuner- leiders. De steekpenningen zouden zijn betaald voor het frauduleus verstrek ken van verblijfsvergunningen. BURGH, 3-4. Rondom een klein rhesus-aapje, Judy geheten, is dinsdag gro te konsternatie ontstaan in Burgh. De veldpolitie, van mening dat het diertje klandestien in het bezit was van de heer en mevrouw Van Herpen, eigenaars van hotel-restaurant „Het Grote Zwijn", verschenen dinsdag achter bij de woning en kondigden aan „de aap in beslag te komen nemen". Mevrouw P. G. van Herpen- Steenbergen protesteerde hevig te gen dit voornemen van de drie man veldpolitie, in de eerste plaats al om dat het aapje haar „zo dierbaar is als een kind". Zij nam het diertje in haar armen en zelfs het verschijnen van een politiehond kon haar niet van haar stuk brengen. Assistentie De veldpolitie vroeg daarop as sistentie van de rijkspolitie, waar van vijf manschappen van de groep Schouwen-Duiveland verschenen. In middels was ook de heer Van Herpen verschenen, die voorstelde een borg som te betalen, omdat hij er bijna ze ker van was, dat hij de aap in bezit mocht hebben. Een in 1977 uitgevaardigde wet uit heemse dieren (WUD) zegt namelijk, dat dergelijk dieren en vogels vanaf dat jaar niet in het bezit van partiku- lieren mogen zijn. Een latere informatie bij het mi nisterie van C.R.M. leerde dat be doelde dieren, vóór 1977 geboren, door partikulieren gehouden mogen worden. Op de terugreis wordt een win kelstop gemaakt in Düsseldorf, ter wijl na de middag nog een bezoek zal worden gebracht aan de orchideen- tuin te Venlo. Nadat door de heer C. J. Boot, die met de organisatie is belast, nog een nadere uiteenzetting was gegeven stemde de vergadering volledig in met het bestuursvoorstel. Staande de vergadering gaven zich al een groot aantal personen zich op voor deze reis. Bij de rondvraag sprak een aantal leden er zijn vewondering over uit, dat de land- en tuinbouw bij het DPO-onderzoek geheel buiten be schouwing is gelaten. Men vond dit een scheve zaak, waarmee men niet bepaald gelukkig was. AMSTERDAM. De vuilstortplaats in de Volgermeerpolder, waar giftige chemische afvalstoffen liggen, moet binnen veertien dagen waterhuishoud kundig afgesloten zijn. In de praktijk komt dit erop neer dat Amsterdam niet langer zijn huisvuil daar kan storten. MAASTRICHT. België voert per jaar circa 25.000 slachtkoeien naar Neder land uit, waarvan meer dan negentig procent met behulp van kankerverwek kende hormoonpreparaten is bewerkt. Dat heeft een Belgische studiegroep woensdag op een perskonferentie in Maastricht meegedeeld. ROTTERDAM. Voor de derde keer binnen een week is uit een kapitens- kamer van één van de talloze schepen .in de Rotterdamse haven een aanzienlijk geldbedrag gestolen. LELYSTAD. De deurenfabriek Ma- cova in Lelystad moet sluiten. Te wei nig orders, een hoog opgelopen schul denlast en een moordende konkurren- tie zijn volgens de eigenaar van het bedrijf, De Vries Gorredijk BV, de oor zaken. Bij het deurenbedrijf werken 48 mensen. KERKNIEUWS Hervormde Gemeente Haamstede Ds. H. Smits, hervormd predikant te Haamstede, heeft het op hem uit gebracht beroep naar Bedum en On- derdendam (Gr.) aangenomen, Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Urk: B. H. Weegink, Beerzerveld; te Hilversum: drs. G. J. E. Tigchelaar, Dubbeldam; te N.O.P. wijk Ens-Kraggenburg (toez.): E. g. Boesenkoo, 's-Gravendeel; te Vrie- zenveen: D. Heikoop, IJmuiden- West. Bedankt voor Oostwold (Old.) (toez.): G. de Fijter, Sebaldeburen (part-time). Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Gouda: A. Moerker ken, Nieuw-Beijerland; te Berken- woude (pastorale zorg doven): R. Bo gaard, Leiden. Nederlandse Hervormde Kerk Aangenomen naar Nieuw-Vennep- Abbenes (toez): M. Bergsma, Woudri- chem, die bedankte voor Nieuwer- oord-Noordsche Schut. Gereformeerde Kerken Beroepen te Idskenhuizen: J- A. Koole, predikant van de Evang. Oec. Gem. te Ispra Varese (Italië); te Hoofddorp: G. den Heeten, Vlissin- gen; te Muiderberg (part-time) (Herv.- Geref. Samen op Weg): mevr. I. Teile man, Barends, kand., aldaar, die dit beroep heeft aangenomen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Zwijndrecht-Groote Lindt: M. van Dooren, Rotterdam-N.; te IJsselmuiden in kombinatie met Zwartsluis: E. Meijer, kand., Ber- kum/Zwolle; te Emmeloord: P. J. Trimp, Leerdam. Oud Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Kampen: J. van dér Poel, Ede. Gereformeerde Kerk BROUWERSHAVEN. Drs. M. J. Koppe, Gereformeerd predikant te Brouwershaven heeft het beroep van de Gereformeerde Kerk te Ter Apel aangenomen. Ouderlingen BRUINISSE. De heren P. Maas kant jr. en J. van Breda zijn ingevol ge de Kerkorde der Nederlandse Hei- vormde Kerk (ordinantie 3-5. 1.) voorgedragen als ouderlingen van de Nederlandse Hervormde Kerk te Bruinisse, in de vakatures Van Eek en Van den Ouden. De kerkeraad heeft de aanbevelingen overgenomen en de genoemden verkozen ver klaard. SCHEEPVAART Abida, 2-2 1100 ZW Galapagos Eilan den naar Balboa Aldabi, 2-2 T.A. Rede Buenos Aires BERGEN OP ZOOM, 2-2. „Vooral door de stijging van de energieprijzen nemen de kostenstijgingen in de land en tuinbouw sterk toe. Het is mede daarom van groot be lang, dat er in Brussel zo snel mogelijk beslissingen ge nomen worden over de prijzen van de gegarandeerde produkten voor het komende jaar. Het ligt in de bedoeling dat de Europese Commissie deze week voorstellen doet aan de ministerraad. Wanneer er in de kommisie medio februari geen overeenstemming bereikt wordt, bestaat het gevaar dat de beslissing opge schoven wordt tot na de Franse verkiezingen. Wij hopen dat minister Braks als voorzitter kan voorkomen dat wij - opnieuw enkele maanden lager in,on zekerheid verkeren." Aldus begon Z.L.M.-voorzitter A. J. G. Doeleman maandag 2 februari jl. zijn openings woord op de vergadering van het hoofdbestuur in „De Wouwse Tol" te Bergen op Zoom. UTRECHT. Het Christelijk Natio naal Vakverbond gaat een raad van WAO'ers en langdurig werklozen in stellen die gaat bekijken hoe de belan gen van deze groep vakbondsleden be ter kunnen worden behartigd. In de raad zullen WAO'ers en WW'ers uit de bonden zitting hebben, samen met be stuurders die zich met de problemen van de kategorie leden bezig houden. AMSTERDAM. De Amsterdamse narcoticabrigade heeft in de hoofdstad zes mensen gearresteerd, die ervan worden verdacht in totaal negen kilo cocaine Nederland te hebben binnen gesmokkeld. Het zijn de 28-jarige M. E., de 31-jarige R. L., de 30-jarige G. Z„ de 30-jarige R. A., de 28-jarige E. G. Z. en de 28-jarige G. N. Judy is bijna 13 jaar en in gevan genschap in Holland geboren, dus van kiandestiene invoer was geen sprake. Maar die ochtend was daarvan nog niets precies bekend. Het echtpaar Van Herpen werd - met Judy - naar het Postburo in Haamstede gebracht. Daar liep een en ander uit de hand, omdat mevrouw Van Herpen Judy niet wilde afstaan. Het gevolg was, dat zij naar een van de cellen werd gebracht, waarna de politie het dier tje met kracht van haar afpakte. In de middaguren was het echt paar, zonder aapje, weer thuis en werd bij C.R.M. geïnformeerde. Verontschuldiging De politie gaf de fout toe, hetgeen resulteerde in een oprechte veront schuldiging van de heer Marinusse, het hoofd van de groep veldpolitie. Dat gebeurde woensdagochtend en hij bracht de aap meteen mee. Judy is dus weer terug en de rust is in „Het Grote Zwijn" teruggekeerd. Jannewelcken 11 Zierikzee/Telef. 01110-2255 Stencil - offset en boekdruk VERLOVINGSKAARTEN HUWELIJKSKAARTEN GEBOORTEKAARTEN Een uitgebreide keuze uit vele modellenboeken. van klein tot groot en van zwart tot in vele kleuren, BRIEFPAPIER ENVELOPPEN REKENINGEN FOLDERS, ENZ. UW DRUKKER Ongerustheid Ongerustheid bestaat er volgens de Z.L.M.-voorzitter ook over de wijze van medefinanciering van produkten waarvan te veel wordt geproduceerd. „De voorstellen hierover zijn bijzon der ingrijpend en de zekerheid ont breekt dat de gelden gebruikt gaan worden voor het struktureel oplos sen van de problemen. De voorstel len staan zo haaks op de realiteit, dat het bijna onmogelijk wordt gemaakt er op verantwoorde wijze over te dis- kussiëren". In deze situatie is het volgens de heer Doeleman ook niet verantwoord met tegenvoorstellen te komen. Dat is mede daarom zo moeilijk, omdat de problemen van de overproduktie van land tot land en zelfs van streek tot streek zeer verschillend zijn. Hierdoor bestaat er onvoldoende ze kerheid over het effekt dat bepaalde maatregelen zullen hebben. Vijf en twintig miljoen De heer Doeleman sneed ook het vorige week gehouden overleg tussen de minister van landbouw en het da gelijks bestuur van het Landbouw schap aan. Hij vertelde dat overeenstemming is bereikt over de bestemming van de 25 miljoen uit de aardgaspot voor de versterking van de bedrijfsstruktuur in land- en tuinbouw. 5 miljoen was reeds bestemd voor de exportbevor dering. Verder bleek de minister 3 miljoen toegezegd te hebben aan Staatsbos beheer voor vernieuwing van onren dabele bosaanplantingen. In het overleg is voorts besloten ±10 mil joen uit te trekken voor aanvullende financiering van bedrijven, die nog wel perspekti'ef bieden maar niet via het Borgstellingsfonds en de Rijks groepsregeling Zelfstandigen gehol pen kunnen worden (het zogenaamde „zwemvest"). „Daarnaast wordt er aandacht besteed aan de verbetering van de werkomstandigheden. Overleg dient er plaats te vinden met sociale zaken. Daar liggen nog verschillende aan vragen van bedrijgen, die niet van de vorige regeling gebruik konden ma ken, omdat deze regeling alleen gold voor bedrijven met personeel". Amersfoort, 3-2 te Arauba Nedlloyd Dejima, 3-2 van Djeddah naar Port Kelang Nedlloyd Tasman, 2-2 teRede Suez Amersfoort, 4-2 te Santa Marta Antilla Bay, 3-2 550 NW Manzanillo naar Balboa Atlantic Star, 3-2 van Halifax naar Liverpool MARKTBERICHTEN Beursbericht Markt Goes van dinsdag 3 februari 1981 Granen, zaden en peulvruchten Alle prijzen boerenschoon, franko leveringsplaats en per 100 kg: Tarwe, basis 16 47,75 - 48,25; zomer- gerst, basis 16 47,75; voergerst, basis 16 44,50; haver 42,50 - 43,50; erwten (kleine groene) tot 73,50; Schokkers tot 69,00; Capu- cijners 75,00; bruine bonen (vrij van grond en halve bonen, 18 vocht) 202,50; karwij (boerenschoon) 167,50; karwij (prima doorsnee kwaliteit) 200,00. Exklusief b.t.w. Aardappelen Bintje, veldgewas, direkte leve ring, op auto geleverd 15,00 - 17,00 per 100 kg. 0 mm-opwaarts, binnen landse kwaliteitseisen 17,00 18,50 per 100 kg. Voederaardappe len f 9,50 per 100 kg. Notering Rotterdamse Beurs d.d. 2 februari 1981: Bintje 35-50 mm 19,50 - 20,50 per 100 kg; 50 mm-op waarts 21,00 - 22,00 per 100 kg. Exklusief b.t.w. Uien Zaaiuien, direkte levering, op auto geleverd 0,24 - 0,29 per kg. Exklu sief b.t.w. Vlas Ongerepeld, goede kwaliteit, op auto geleverd 0,31 - 0,35. Afwij kende partijen 0,20 - 0,30 per kg. Hooi en stro Alle prijzen per 1.000 kg: Weide- hooi 280,— - 310,—; dijkhooi 220,— - 240,—; Lucernehooi 350,— - 375,—; Roodzwenk 130,— 150,—; Veldbeemd 160,— - 180,—; Rietzwenk 175,- 200,—; Raaigrassen tot 165,—; gerstestro 140,—; tarwestro 105,—; haverstro 100,—; schok kerstro 110,130,—; erwtenstro (klein groen) 130,— - 140,—; bo nenstro 120,—. Exklusief b.t.w. De Eierveilingen BARNEVELD, 4-2. Coöp. Veluwse Eierveiling. Aanvoer 2.435.400 stuks. Stemming: kalm. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 51-52 gram 12,65- 12,60; 55-56 gram 14,20; 60-61 gram 14,70 - 15,50; 65-66 gram 15,40 -ƒ 15,55. 4 Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 14-1. Aanvoer: totaal 9185, runderen 2888, graskalveren 529, vette kalveren 49, nuchtere kal veren 3184, schapen 1746, geiten 11, slacht varkens 878, slachtrunderen 1348.. Prijzen per stuk: Melk- en kalf- koeien 1700 - 2750; guiste koeien 1150 - 1750; kalfvaarzen roodbont 1800 - 2750; zwartbont 1500 - 2150; klamvaarzen 1600 - 1900; guiste vaarzen 1400 - 1900; pinken 700 -ƒ 1250; graskalveren 500 - 850; nuchtere kalveren voor fok en mesterij roodbont 160 - 440; zwartbont 100 - 310; weidescha- pen 100 - 170; lammeren 90 - 170; vette schapen 160 - 250; vet te lammeren 160 - 300. Prijzen per kilogram geslacht ge wicht: Stieren le 7,30 - 7,85, 2e 6,35 - 7,30; vaarzen le 6,80 - 7,80, 2e 5,95 - 6,80; koeien, le 6,45 - 7,55, 2e 5,75 - 6,45, 3e 5,40 - 5,75; worstkoeien 4,70 - 5,70. Prijzen per kilogram levend ge wicht: vette kalveren le 5,80 - 5,90, 2e 5,70 - 5,80, 3e 5,00 -ƒ 5,70; slachtzeugen le 2,40 - 2,50, 2e 2,30 - 2,40, 3e 2,00 - 2,30. Volgens voorzitter C.B.T.B. MIDDELBURG, 4-2. „Het helpen van de overheid met 10 miljoen gulden voor 200 a 300 bedrijven die in de pro blemen zijn gekomen, is voldoende. Het aantal bedrij ven met problemen is veel groter en de vrees bestaat, dat er meer bij zullen komen", aldus de voorzitter van de C.B.T.B. de heer P. W. Blokland op de toogdag woensdag te Middelburg. In zijn openingsrede zei hij dat dit geen peuleschil is voor de overheid, maar de landbouw niet tijdig goede kansen geven, betekent dat de overheid zelf uit glijdt over een bananenschil. „Dit gaat gepaard met veel menselijk leed in boeren- en tuindersgezinnen". De Bijbel is geschreven en gegeven voor de praktijk voor heel het leven, voor iedere praktijk, voor elke tijd. Onderwijs „De betrokkenheid van de C.B.T.B. bij het christelijke onder wijs is altijd groot geweest. Het bestuur heeft met respekt en waarde ring kennis genomen van de inzet en de ernst inzake de identiteitsdiskus- sie die op haar scholen is en wordt ge voerd. Onze Zeeuwse scholen hebben het er in deze ontwikkeling bijzonder goed afgebracht". Toch kent het bestuur van de C.B.T.B. ook zorgen om de scholen. Menige katcgorale school kent de zorg om het voortbestaan, om nog maar te zwijgen over de identiteits- krisis van het L.H.N.O. Belangrijk vindt het bestuur, wie minister van o. en w. zal worden in het nieuwe kabinet, vooral met be trekking tot de te verwachte inter- „Na twee kabinetsperiodes moeten we tot de konklusie komen, dat de magere jaren werkelijkheid zijn ge worden. En een politiek van „pappen en nathouden" maakt het fiasko gro ter. Er moet orde op zaken gesteld worden in het huishoudboekje van de overheid", aldus de voorzitter. De heer Blokland vond, dat beper king van de kollektieve verplichtin gen van de overheid gekoppeld kan worden aan vergroting van de kreati- viteit en slagvaardigheid van de on dernemers in het ekonomisch gebeu ren in het algemeen. Organisaties „Boeren en tuinders leden van de C.B.T.B., bedenk dat je wel alleen kunt tennissen, maar dan moet je óf hard kunnen lopen, óf veel ballen op zak hebben. Wees daarom zuinig op de organisatie^ en vooral op de christelijke organisaties". De voor zitter zei verder, dat het christen-zijn niet beperkt is tot het kulturele le ven, zoals sommige dat suggereren. gratieprocessen en de mogelijkheden voor het kategoraaJ_onderwijs. „De landbouw wordt veel het ver wijt gemaakt, dat ze altijd in het de fensief bezig is", aldus de heer Blok land. „Wie echter bereid is kennis te nemen van de zaken waar we mee be zig zijn, hoe we onze inbreng leveren en verantwoordelijkheid dragen, komt wellicht tot een andere konklu sie". De planologische betrokken heid van de C.B.T.B. noemde de voorzitter erg groot en veelomvat tend. Als voorbeeld noemde spreker de aanvraag, voorbereiding en uit voering van ruilverkavelingen. Europees beleid De prijsvorming en marktordening van de zogenaamde Brusselse pro dukten, verloopt volgens Blokland steeds moeilijker. „Er is geen snel en duidelijk Europees beleid en dat noopt ons tot instandhouding van het kontraktenstelsel. Gelukkig kan op gemerkt worden, dat de resultaten in de akkerbouw het laatste jaar iets verbeterd zijn. In de tuinbouw zijn er grote problemen". „Bijvoorbeeld: één cent aard gasprijsverhoging betekent ccn kostenverhoging van 35 miljoen voor deze sektor. Vier cent derhalve 140 miljoen per jaar. Daarbij komt de konkurrentie van derde landen, waar de arbeid goed koop is en de energie bijna kosteloos voorradig". De inkomens staan duidelijk onder druk, aldus de voorzitter, en uithol ling van de samenwerking op Euro pees nivo is hetgeen waar op gelet moet worden. i 4 A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 4