OOSTERLAND LIEP NIET MASSAAL TE HOOP BIJ KOMPLAN-HOORZITTING Jf Toch wel belangrijke veranderingen Kroonlampen en geluidsinstallatie Gasthuiskerk in gebruik STREEKNIEllWS Akkoord over „Bernhard Oldendorff" Groot gasveld onder Coevorden Tijdens jaarvergadering Afscheid van oprichters tenniskhib Westerschouwen Dank zij bingo en mosselen Veel belangstelling op geslaagde ledenvergadering Oranjevereniging Oosterland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 19 januari 1981 Nr. 22846 3 OOSTERLAND, 16-1. Er bestond zeer weinig be langstelling voor de hoorzitting dié in het dorpshuis „Oosterhof" gehouden werd door het kollege van b. en w. van de gemeente Duiveland; behalve het kollege wa ren verschillende raadsleden aanwezig, en de heren Kel derman en Van Hoogendorp van het bureau „Stad en Landschap" stedebouwkundigen uit Middelburg. Burgemeester J. van Bommel sprak een welkomstwoord tot de aanwezigen en zei het jammer te vinden dat er maar goed tien dorspbewoners van Ooster- land aanwezig waren bij deze hoorzitting, waarbij aan de hand van twee grote tekeningen den volke kond kon worden gedaan van wat er nog mogelijk was in het komplan Oosterland op het gebied van bebouwing e.d. in het oude ge deelte van de het dorp, t.w. de Molenweg, Achterweg, Kerkstraat, Sint Joost- dijk en Oud Heiligen weg. ZIERIKZEE. Ter gelegenheid van de opening, vrijdagavond, van het VIT- centrum aan de Hem, organiseerde eigenaar Henk Westerbaan een de monstratie krachttraining of bodybuilding. Naast konditietraining-appara- tuur, beschikt het VIT-centrum ook over sauna en zonnebank. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Ingrijpende maatregelen zijn van dit plan niet te verwachten. Als plaats van situering voor een nieuw woongebied geeft men aan een stuk grond ten noorden van het dorp. Eni ge woningbouw geeft het ontwerp plan aan op een terrein in de Groene Poort, waar de oude school afgebro ken werd, evenals in de Dokter Schutterstraat. Verder beoogt het plan aanpassing van de bestratingen en verder beplantingen en verbete ring van het Marktplein. Bij de hui dige indeling hiervan ontbreekt het pleinkarakter te veel. Als wenselijke maatregelen wer den verder genoemd beplanting van het gebied Steengrachtstraat-Hof- plein, Burgem. van der Havestraat en de hoek Koninginneplein-Sint Joostdijk. Verder sloping van de los se garage naast het Groene Kruisge- bouw. ZIERIKZEE Bijeenkomst Herv. Vrouwengroep t Donderdagavond 22 januari komt de Hervormde Vrouwengroep ,,Wees een zegen" weer bijeen in het Her vormd Verenigingsgebouw te Zierik zee. Voor tijd: zie agenda. De Tombe/Melse Co Het accountantskantoor De Tombe/Melse Co deelt mede dat tot de maatschap is toegetreden, de heer J. H. Bor, registeraccountant voor de kantoren Zierikzee en Mid delburg. Verder zijn de volgende mëdëwër- kers - allen register accountants - be noemd, t.w. de heren: drs. J. H. J. Achten (Amsterdam); R. Buys (Haar lem); J. N. Kuipers (Leeuwarden); A. C. van Meerkerk (Rotterdam); P. W. van der Stok (Utrecht); M. R. Verzijl (Rotterdam) en A. J. van Doorn ('s- Gravenhage/Rijswijk). Ver. v. Bedrijfsvoorlichting De Vereniging voor Bedrijfsvoor lichting Schouwen-Duiveland, ver gadert op dinsdag 20 januari in het „Huis van Nassau". Spreker is de heer J. Ebbens, be drijfsleider van de proefboerderij „Rusthoeve", die enkele recente proeven behandeld, met veel gege vens over aardappelen en bieten. De heer H. Punt bespreekt nadien de resultaten van een bieten-prak tijkproefveld. SEROOSKERKE Lichtmast en ANWB-bord vernield Op de afslag Stoofweg-Dammen- weg reed vrijdagavond te 22.45 uur een vrachtauto, komende uit richting Brouwersdam de vluchtheuvel op. De chrauffeur H. A. uit Zierikzee is waarschijnlijk door oververmoeid heid in slaap gevallen en voor de flauwe bocht recht door gereden. De lichtmast en het ANWB-bord werden vernield, de vrachtauto aan de voor zijde beschadigd. WESTENSCHOUWEN Granaat gevonden Tijdens werkzaamheden aan de Kraaijensteinweg, kort bij de roton de, werd vrijdag een granaat gevon den. Het projektiel, 60 cm lang en 25 cm doorsnede wordt door de E.O.D. opgehaald. Flesjes aangespoeld Vanaf zaterdag spoelen regelmatig plastic flesjes met rode dop aan op het strand van Westerschouwen. Zaterdag haalde de rijkspolitie- vanaf de Brouwersdam tot aan de Damaanzet in de Oosterschelde meer dan 100 op, maar de inhoud is nog on bekend, gedacht wordt aan fluor. Op de flesjes staan Chinese tekens. Het pulbiek wordt gewaarschuwd het bergen er van aan de bevoegde in stanties over te laten in deze, de man nen van de rijkspolitie. HAAMSTEDE Zanguitvoering „Nu met Hope", het gemengd koor uit Burgh, geeft op vrijdag 30 januari in de Gereformeerde kerk te Haamstede een uitvoering en hier mee heeft het koor gebroken met de jarenlange traditie om een to neelstuk op te voeren na het zangpro gramma. Aan de uitvoering werken nu mee het Zeeuws Akkordeon Sextet o.l.v. de heer G. Blom en het Huisvrouwen- Op het voormalige voetbalveld „De Saële" kan geen woningbouw worden gerealiseerd, doch dit zal zijn rekreatieve funktie blijven behou den, b.v. voor speelgelegenheid voor de jeugd, etc. Wanneer dit niet het ge val was moest dit terrein worden te ruggegeven aan de vorige eigenaar die bij de schenking hiervan aan de gemeente deze voorwaarde stelde. Volkstuintjes Gedacht is verder ook om grond voor volkstuintjes beschikbaar te stellen te zijner tijd, b.v. ten noorden van de nieuwe sportvelden. Ook aan enige kruispunten zal aandacht ge schonken worden. Van de gelegen heid tot het stellen van vragen werd door enige dorpsbewoners gebruik gemaakt. Gewezen werd op overlast van het zware wegverkeer in de kom van het dorp waardoor de woningen veel te lijden hebben. Ook de bestaande riolering schijnt op sommige punten niet te voldoen en wanneer er nu weer woningen bij komen is de vraag of dit euvel dan nog niet erger zal worden. De voorzitter zegde toe dat dit zal worden onderzocht door het Inge nieursbureau „Witteveen en Bos". Verder de steeds erger wordende ver ontreiniging van straten, trottoirs en groenstroken door hondenvuil. Dit is volgens de burgemeester zeer te la ken, Elk die een hond heeft zorge dat zijn buurman of iemand anders daar geen vuil van moet ruimen. Verder werd gewezen op de parkeerheuve- len in het dorp b.v. op de Lange Ach terweg waar feitelijk een parkeer verbod moest worden ingesteld, wat echter volgens de voorzitter niet te realiseren is. Deze laatste vragen hadden niet veel te maken met het komplan, maar kunnen door belang hebbenden toch gesteld Wórden." koor Westerschouwen onder leiding van de heer H. P. Everwijn. „Nu met Hope" staat, zoals ge woonlijk onder leiding van de heer H. Hogestein met aan de piano me vrouw E. Vos-Simons. De zaal Duin rand is nu te klein geworden omdat het ledental zo sterk gestegen is. Af wisselend treden de beide koren en het akkordeon sextet op en na afloop is er een gezellig samenzijn in de re- kreatiezaal van de Gereformeerde kerk. Voor tijd: zie agenda. RENESSE Hond valt schapen aan Zondagmorgen heeft een bouvier van H. K. uit Schiedam een groep drachtige schapen aangevallen van G. uit Ellemeet, die in een wei ston den aan de Moermondseweg. De hond heeft twee schapen aangevallen en dusdanis toegetakeld, dat er ver moedelijk één schaap afgemaakt moet worden. Het andere schaap is ernstig gewond. SCHARENDIJKE Licht gewond Een kleinzoontje van A. v. d. S. uit Ellemeet is zaterdagavond te 18.00 uur gewond geraakt (hersenschud ding en snijwondjes) toen v. d. S. ko mende over de Boutlaan dé Elkerzee- seweg wilde oprijden en daarbij geen voorrang verleende aan P. C. uit Scharendijke. De beide auto's liepen schade op. Jaarvergadering Plattelandsvrouwen afd. Noordwelle e.o. Woensdagavond 21 januari wordt in „De Putmeet" te Scharendijke de jaarvergadering gehouden van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen afd. Noordwelle e.o. Na de opening door de presidente mevrouw R. Gilijamse-Meyers zal het jaarverslag door de tweede sekre- taresse ook verslag worden uitge bracht door de penningmeesteresse over de financiën van de vereniging. Maar ook over het potje lief en leed, de gymklubs, de bouwlingklub, het koortje, de leeskring, de handwerk- klub en de agrarische kommissie zal verslag worden uitgebracht. Bij de bestuursverkiezing zijn de dames Gijlijamse-Meijers en v. Burg- Kooman aftredend. Eerstgenoemde is wel, laatstgenoemde niet herkies baar. In de pauze zal een rondje bingo worden gespeeld. Voor tijd: zie agen da. KERKWERVE Aanrijding Zaterdagavond reed J. B. uit Kerk- werve over de Provinciale weg Haamstede-Zierikzee en wilde de Brasweg inslaan. Hij moest wachten Tenslotte beloofde de burgemeester dat deze vragen de aandacht hebben van het gemeentebestuur. Hij sloot vervolgens deze bijeenkomst met een dankwoord. voor passerende brommers, doch toen hij optrok zat een achter hem komende J. d. G. uit Tholen al naast hem. Beide voertuigen liepen bij de botsing schade op. BROUWERSHAVEN Fondue-maaltijd Oud-leerlingen van de Tuinbouw- winterkursussen (Zeeuwse Groente telers Organisatie) gaan op vrijdag 23 januari fonduën in het Vereni gingsgebouw (Nieuwstad) te Brou wershaven, waarmee de jaarlijkse feestavond wordt gevierd. Voor tijd: zie agenda. Open middag kinderklub Woensdag 21 januari houdt de kin derklub in Brouwershaven een open middag. Belangstellenden, zoals ou der, leidsters en andere klubs kun nen komen kijken naar wat de kinde ren zoal gemaakt hebben in de afge lopen weken. De kinderklub wordt gehouden in „het knutselhuis" in de „Blokken doos" te Brouwershaven. Voor tijd: zie agenda. DREISCHOR Nutsavond Op 23 januari wordt in het Dorps huis te Dreischor een (tweede) Nutsa vond gehouden, met als spreker de heer H. J. Eibers over het onderwérp: „Openbaar busvervoer". Korte video-films zullen worden vertoond over het beroep van auto- buschauffeur. Verder komt op het doek een 50-minuten-film over het vooroorlogs openbaar vervoer op de Zuidhollandse eilanden en Schou- Sander is een persoon, die met na tuurlijk gemak de eerste voorzitter was en Sam heeft diverse bestuurs- funkties waargenomen, waaronder het penningmeesterschap", zo zei de heer Kleyn. Hoogtepunten Hoogtepunten voor de beide heren waren de opening van de banen in ju ni 1978, het midzomertoernooi en de opening van de derde baan met het klubhuis. In de sport zelf hebben de heren ook goede resultaten bereikt. Sam Karstens won met Solange Boel de klubkompetitie en Sam en Sander speelden als dubbel met wisselend sukses. De heer Kleyn bood beiden een boekwerk aan. De nieuwe voorzitter meende dat de periode van opbouw nu voorbij is en een zekere consolidatie nodig is. Een stimulering van de kompetitie en het gezelligheidsaspekt hebben de volle aandacht. Bij goed spel hoort goede entourage en daarom moeten er goede zitplaatsen voor de bezoe kers komen. Hij roemde de tennisjeugd van Schouwen-Duiveland, waarbij die van Westerschouwen bijzonder sterk naar voren is gekomen. Deze jeugd heeft dan ook recht op een goede oe fenmuur en mogelijk ook een disco ruimte. De voorzitter meende dat „Westerschouwen" als klub geen be hoefte heeft aan binnentennis. Hij verheugde zich in de opzet kantine nieuwe stijl en hoopte dat bridge hier tot de mogelijkheden gaat behoren. Met deze toespraak begon Peter Kleyn zijn voorzitterstaak nadat de oud-voorzitter de vergadering voor de laatste maal naar een goed einde had gebracht. Geen wachtlijst Ongeveer 30 dames en heren waren aanwezig. De klub telt 260 leden en heeft momenteel geen wachtlijst. De jaarverslagen werden goedgekeurd. Financieel had de klub een duur jaar en kwam 2.756,67 tekort. De begro- tin 1981 geeft eveneens een tekort te zien van 3605,— op een totaal lasten- en batenbedrag van 39.425,—. De kontributie wordt niet verhoogd. Als nieuw bestuurslid werd Frans Nieuwland benoemd, bij monde van Wim Coehoorn adviserde de kaskoni- misie het financieel beleid van pen ningmeester Arend v. d. Akker goed te keuren. De aftredende en herkies bare bestuursleden Diny Steenstra en Jan v. d. Wal werden bij akklama- tie herkozen. In de wedstrijdkom missie wordt Peter Kleyn vervangen door Sander Silvis. Leo Bakker be treedt de kantinekommissie en neemt de plaats in van Gerda Rijpke- ma. De jeugdkommissie verliest An neke Kleyn en Corrie Roda. Hun plaatsen worden ingenomen door Willemien Bom en nog een nader aan wen-Duiveland, zoals destijds uitge voerd door de toenmalige R.T.M. Eenzijdig ongeluk Op de Stolpweg reed vrijdagavond te 20.15 uur A. B. üit Dordrecht met zijn auto tegen een boom. Door de gladheid begon de auto te slippen en was niet meer te houden. Het voer tuig werd totaal vernield en door Ta- kelbedrijf J. de Jonge afgevoerd. SIRJANSLAND Auto tegen boom Vrijdag te 15.55 uur reed de auto mobilist C. D. over de Dillingsweg, toen hij plotseling moest uitwijken voor kinderen. Hij geraakte in een slip en reed tegen een boom. De voor zijde van de auto werd beschadigd. LONDEN. Minstens negen perso nen zijn gedood en 27 gewond bij een brand in een huis in het zuiden van Londen. De brand brak zondagoch tend vroeg uit aan het eind van een verjaardagsfeestje dat door ongeveer honderd personen, voornamelijk Westindiërs, werd bijgewoond. WASHINGTON. In een korte rede voor radio en televisie heeft de Ame rikaanse president Jimmy Carter maandag bekendgemaakt dat een ak koord met Iran is getekend „dat zal resulteren, geloof ik, in de vrijheid van onze Amerikaanse gijzelaars". MIDDELBURG, 17-1. Voor de pre sident van de rechtbank in Middel burg mr. R. G. Andre de la Porte is vrijdag tijdens de behandeling van een kort geding een akkoord bereikt over de staking op de bulkcarriër „Bernhard Oldendorff". De zeelie den krijgen voor het eind van de vol gende week een arbeidkontrakt on der voorwaarde van de Internationa le Vervoersfederatied ITF met terug werkende kracht tot juni 1980. De Duitse reder geeft alvast 40.000 dol lar (ongeveer 80.000 gulden) als een gedeelte van het achterstallig loon. Over het resterende bedrag, 137.000 dollar (ongeveer 274.000 gulden) pra ten reder en ITF verder. te wijzen lid. Wim Coehoorn verlaat de kaskommissie en wordt vervan gen door Dick Cock. „Westerschouwen" is dit jaar aan de beurt voor het verspelen van de Zierikzee-bokaal en wil dit tijdens één weekend laten gebeuren. Daar toe zullen de beide banen van 't Lap je er worden bij gehuurd. Diverse punten kwamen naar vo ren bij de rondvraag waaronder weer diverse toernooien en de aanplant rondom het park. Uniek was de aari- bieding door de scheidende voorzit ter van een gloednieuwe voorzitters hamer aan Peter Kleyn. Sander en Sam hadden dit kostbaar stuk uit ei gen zak betaald. Nadat de dames van de beide aftre dende bestuursleden nog in de bloe metjes waren gezet, sloot de voorzit ter de vergadering. In een korte terugblik liet de voor zitter de verschillende aktiviteiten van het vorig jaar de revue passeren, waarna hij de vergadering voor geo pend verklaarde. Verder bracht hij de sekretaris, de heer Jan P. Boogert het jaarverslag waaruit bleek dat op 19 februari de bejaardenavond plaats vond onder het motto: „Breng eens een zonnetje". 30 april was de konin ginnedag met de nodige aktiviteiten en op 7 juni de „Duivelanddag". De jaarlijkse bejaardenreis kon in juni geen doorgang vinden wegens gebrek aan belangstelling, doch in septem ber ging dit beter, toen was er plaats tekort in de bus. Men maakte toen een mooie reis. Op 31 oktober was er nog een filmavond in het dorpshuis over Oosterland. (vervolg pag. 1) Een moeizaam karwei bleek het schilderwerk van de muren en niet minder de reorganisatie van het lichtnet, waarvoor echter ook weer vrijwilligers gereed stonden. Tenslotte werden krachten ingescha keld voor het schoonmaken van het interieur. Voorzitter Schot deelde aanvullend nog mede, dat uiteinde lijk nog geld overbleef, waarvan de geluidsinstallatie inklusief ringlei ding is bekostigd. „Geweldig moment" Slotspreker was de president-kerk voogd de heer P. van Splunder, die met betrekking tot de ingebruikneming- en stelling sprak van een „geweldig moment" voor de kerk van Zierikzee. Hij trok een ver gelijking met David, die bouwde aan de tempel en schilderde het eigenlij ke doel van al het werk, nl. de eer van God, want het bereikte wordt tenslotte allemaal gebruikt in de ere dienst. Het licht van de kroonlampen verwijst symbolisch naar het schoner licht van God; in dit verband citeerde hij uit Johannes 8 en de Apocalyps. Een dankwoord komt toe aan allen, die zich hiervoor hebben ingezet. Ze deden het zonder eigen bedoelingen COEVORDEN, 17-1. De Nederland se Aardolie Maatschappij heeft on der Coevorden een gasveld ontdekt van ongeveer 35 miljard kubieke me ter. Volgens de NAM is het veld op een diepte van 3000 meter aangetrof fen. De dagproduktie kan de komen de zes tot acht jaar oplopen tot onge veer acht miljoen kubieke meter. Al jaren geleden boorde de NAM gas aan onder Coevorden. Maar de maatschappij ging er destijds vanuit dat het om een veld van hooguit 10 miljard kubieke meter ging. Inten sieve verkenningboringen van de af- gelope tijd toonden echter het bestaan van een veel groter veld aan. Het gasveld wat de NAM nu ont dekt heeft, is qua grootte te vergelij ken met dat van Ameland. Om de produktie op gang te krijgen is de ko mende jaren een investering nodig van naar schatting 175 miljoen gul den. Er zullen dan ongeveer 40 putten moeten worden geslagen vanuit twaalf lokaties, aldus de NAM. Klein kassaldo Vervolgens gaf de penningmeester, de heer J. A. Beije, een verslag over de stand van zaken van de kasmidde len. Hieruit kwam vast te staan dat er nog een klein batig saldo in de kas was. Mevrouw R. van Dijke-Geene en de heer Joh. Dorst Jz. kontroleer- den de bescheiden en vonden deze in de beste orde. De voorzitter bracht zijn dank hierover uit. Bij de daarna volgende bestuursverkiezingen wer den de aftredende bestuursleden, de heren Joh. Dorst Jz. en A. L. Ista bij akklamatie herkozen. Na de pauze gaf de voorzitter een résumé van de- voorgestelde aktiviteiten van de ver eniging in het jaar 1981. De traditio- en pretenties. Bijzonder werd dank gebracht aan de mensen van de res- tauratierrommelmarkt-kommissie, de heren J. Coumou, C. A. Goud zwaard, H. Schot, koster L. Krijger en diens echtgenote. Vooral de laatsten werden voor hun inzet flink in het zonnetje gezet. De voorzitter deelde nog mede „dat de kommissie altijd paraat blijft" in de toekomst, als er nieuwe taken zou den moeten worden gedaan. Kommissie De volledige kommissie bestond - behalve de reeds genoemden - uit: mevr. C. Uyl-Abrahamse, mevr. A. de Jonge-Regoort, mevr. T. van Oosterom-Vet en de heer D. Heyboer. De bijeenkomst in de kerk werd gesloten met dankgebed door de heer Van Splunder, waarna een opgewek te receptie volgde in de konsistorie- kamer, waar onderling menig woord je viel over hetgeen gezamenlijk voor de kerk tot stand werd gebracht. Voor 45 jaar ADVERTENTIE. 12 Sinaasappels 25 cent, 7 sinaasappels 25 cent, 12 mandarijnen 25 cent, Egyptische mandarijnen 8 voor 25 cent, kroon si naasappels 6 cent per stuk. ZIERIKZEE. Naar wij vernemen is bij het Nieuw Zierikzeesch Diletan- ten toneel reeds eenige tijd in studie, het drie bedrijvig blijspel Baron von Havemiks". Mochten de repeti ties in de komende weken een vlot verloop hebben, dan ligt het in de be doeling, wellicht nog eind dezer maand dit alleraardigst blijspel voor het voetlicht te brengen. DREISCHOR. In deze gemeente werden in het afgeloopenjaar 12 kin deren geboren, er vestigden zich 30 personen, overleden 5 en er vertrok ken 33 personen. Op 31 December tel de deze gemeente totaal 1072 inwo ners. Alzoo een vermeerdering van 4 personen. Er werden 7 huwelijken gesloten. HAAMSTEDE. Deze dagen is men begonnen om het tweede stuk van de weg naar Westenschouwen te verbe teren, zoodat a.s. zomer de gehele weg van Haamstede tot aan de trap bij van Vessum klaar zal zijn, wat een groote verbetering belooft te worden. ADVERTENTIE. Weekreclame, zuurkool 9 cent per pond, spercie- boonen 13 cent per pond snijboonen 13 cent per pond. nele bejaardenavond: „Breng eens een zonnetje" hoopt men te houden op dinsdag 17 maart a.s., en op don derdag 30 april a.s. (Koninginne- feest) zullen in de morgenuren kin derspelen gehouden worden, ge schoeid op de oude leest met zakken- lopen e.d. Verder een wielerronde en eem lampionoptocht, uiteraard met de welwillende medewerking van de muziekvereniging „Oosterlands Fanfare" met de drumband. Mocht de weersgesteldheid op die dag niet meewerken dan kunnen altijd nog de aktiviteiten plaats vinden op dins dag 5 mei. Kleurenfilm Op zaterdag 2 m'ci zal in samenwer king met Bruinissc de mooie kleu renfilm vertoond worden over hét le ven van prinses Juliana. Verder hoopt men weer de „Duivelanddag" te organiseren en de bejaardenreis, nu echter in het najaar. Eén en ander zal nog nader bekeken worden. On der dankzegging voor de inbreng sloot de voorzitter het officiële ge deelte van deze vergadering. Hierna speelde men Bingo en tenslotte een kostelijke mosselmaaltijd op tafel, keurig verzorgd door de familie Dorst e.a. De heer Matth. Steenpoor- te Lz. was de tolk van alle aanwezi gen toen hij het bestuur dankte voor deze uitstekende avond, en verder al le medewerkenden Sander Silvis en Sam Karstens namen tijdens de jaarvergadering van de tennisklub Westerschouwen, vrijdagavond afscheid als voorzitter en bestuurslid. Beiden hebben meer dan vijf jaar geleden de tennisklub van de grond gekregen en hebben sindsdien als bestuursleden veel werk verricht. Pe ter Kleyn, de nieuwe voorzitter dankte hen voor het vele dat zij voor de klub en het tennis hebben gedaan. OOSTERLAND, 16-1. „Of het nu aan de te houden mos selmaaltijd ligt of aan de te spelen Bingo, feit is dat de belangstelling voor de ledenvergadering buiten ver wachting zeer goed te noemen is" aldus voorzitter Ma- chiel Dalebout van de Oranjevereniging „Oosterland", op deze bijeenkomst, die gehouden werd in de grote zaal van cafetaria „Neffen d'Heule". Het stemde het bestuur tot vreugde, voornamelijk daar ook de weers gesteldheid verre van gunstig was. De voorzitter opende de vergadering en sprak een welkomstwoord tot de ereleden van de vereniging, de heren Matth. Steenpoorte Lz., M. Dame en C. J. de Later, allen oud-voorzitter. Verder tot verschillende afgevaardigden van verenigingen in het dorp.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3